MAANDAG 30 NOVEMBER UE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Flink meisje Gezelligheid kent geen tijd Café BAVARIA Suite gestoft, of gemeubil. RADIO Kampeertent RADIO ZONDERLICHT VERGIST DE POST ZICH LICHT TREKKERS Gemeente Velsen Spreekuur Wethouders. Trots de tijdsomstandigheden fkuziekUaudeï „BeelUoveu" PRACTISCHE CADEAUX VOOR ST. NICOLAAS Attentie! Fa. D. Bais Jzn. en Joh. Bais Jan Vessies, Leraar MO. FRY's Taaiinstituut FEUILLETON Door FRED ANDREAS. 22) ,.Ja," antwoordde Dael. „Maar wat ik weten wilde, interesseert me meer persoonlijk." Dat was zelfs geen leugen „Wat wilt u dan weten „Oheel wat. U bent immers met juf frouw Keiler bevriend, niet waar „Nee,'1 zei ze met overdreven beslistheid, „bevriend zijn we nooit geweest. We kennen elkaar van college, maar hebben elkaar nooit goed kunnen uitstaan. Ze was me te geweten loos." „Zooin welk opzicht Gewetenloos is een hard woord." Ze fiaaïde haar schouders op en zei, dat ze het aanstonds wel verklaren zou. Ze gingen het café binnen. De voortuin was druk be zet. maar binnen was het vrijwel leeg, Dael bestelde koffie. Anders wilde juffrouw Schot niet van hem aannemen. „Studeert u ook muziek vroeg hij, om te balmeeren. „Ja, viool bij Poedwetski." Dael kende den violist slechts oppervlakkig doch wist. dat hij met Gobel bevriend was Hij moest in elk geval, voordat ze afscheid namen, den hem aangewreven titel afwijzen „Waar is juffrouw Keiler op het oogen- blik vroeg hij rechtstreeks. „Wilt u haar soms weer in hechtenis ne men „Ik? Heelemaal nietantwoordde hij. „ïk vraag het slechts uit belangstelling. „Ze is op reis gegaan. Naar Milaan," Ze had net zoo goed kunnen zeggen naar Azië. Milaan scheen onbereikbaar ver, als het uiteinde der wereld. De wetenschap, dat Irene zoo ver weg was, deed hem pijnlijk aan. „Mijn hemel, waarom zoo ineens naar Milaan „Omdat hij daar óók is." „Hij Silviooch hoe is zijn achternaam ook weer „Silvio Barra. Dat weet u dus óók, mijnheer de officier „Natuurlijk. Natuurlijk." Dus Silvio Barra Silvio Barra „Dan zijn ze dus weer gelukkig bij elkaar," zei Dael weer, „in Milaan. Hilda Schot schudde haar roode haren energiek. „Neebij elkaar niet. Ik denk tenminste van nieten zeker niet „gelukkig". Hij haat haar en zij loopt hem na als een hondje Gelukkig bij elkaar Daar ziet het me niet naar uit Dat was een verbazingwekkend nieuwtje. „Merkwaardig", zei hij. „Waarom haat hij haar nu zoo opeens Heeft hij soms pas kort geleden van het bestaan van mijnheer Pran- ser gehoord „Natuurlijk. Anders was het al veel eerder uit geweest. Silvik wil zeggen, signor Barra, neemt zooiets niet. En bovendien ge looft hij natuurlijk, dat zij hem van kant ge maakt heeft." „Gelooft hij dat werkelijk Ook nu nog Ze haalde haar schouders op. „U kent Silv mijnheer Barra niet.. Als Irene hem vertelde, dat van vervolging was afgezien, zou hij toch denken, dat het alleen uit gebrek aan bewijs was." Ze keek hem plotseling scherp aan. „En u, mijnheer de officier van justitie, bent u vol komen overtuigd van haar onschuld Dael vond het heel pijnlijk, dat ze hem weer met dien verkeerden titel aansprak, maar hef scheen hem nog te vroeg, dien af te wijzen „Dat spreekt van zelf," was zijn antwoord „Door vo*komen betrouwbare getuigen is het bewijs geleverd, dat zij niet in de kamer was. toen „Eh giechelde Hilda met een knipoogje „Gelooft u het niet vroeg hij. „Ik moet wel," antwoordde zij. „Maar het verwondert me verdraaid. Als je alles van het begin af hebt meegemaakt „Dat is interessant," zei Dae!. „Toe, vertelt u me de geschiedenis eens wat samenhan- gender, juffrouw Schotuit wat ik ervan gelezen heb, ben ik niet heel veel wijzer geworden." Ze was terstond er toe bereid, al veront schuldigde ze zich met de opmerking, dat haar rol in het geval niet erg aardig was. Maar ze had het goed bedoeld en als men haar wilde veroordeelen, dan moest men dat maar doen, het kon haar niet schelen. „Niemand zal u veroordeelen, als u het werkelijk goed gemeend hebt," stelde Dael haar gerust. „Vergissingen ziin menschelijk." Ze scheen hem daarvoor dankbaar. Toen begon ze te vertellen. Vaak zoo gehaast, dat ze over haar eigen woorden struikelde. Het kwam hierop neer Irene had den jongen Silvio Barra door haar, Hilda, leeren kennen en wel een jaar geleden, toen er nog geen denken was aan Pranser. Barra studeerde, net als haar broer, techniek en kwam vaak bij hen aan huis. Zc was vol lof over Barra. Hij bezat de schoon ste eigenschappen van het Romaansche ras en een half uurtje met hem doorgebracht was een ware verkwikking. Hij sprak uitstekend zijn talen. Ze wilde niet ontkennen, dat zij zelf heftig verliefd op hem geworden was, maar ze had zich op den achtergrond ge houden. zoodra ze bemerkte, dat hij niet om haar gaf. Hij was onveranderd lief en kame raadschappelijk gebleven, maar als vrouw had ze niets voor hem beteekend. (Wordt vervolgd) IJMUIDEN Weer een nationaal schaaktournooi. H.O.S.C. bereidt zich voor. Er is in dezen tijd een flinke dosis moed en durf noodig om als vereeniging iets grootsch, dat zelfs een nationaal karakter draagt, op touw te zetten. Daarom is het voor schaakliefhebbers verheugend te vernemen, dat de Hoogoven Schaakclub (H.O.S.C.) het voornemen heeft om voor de zesde maal haar tot een nationale gebeurtenis uitgegroeide „Nieuwjaa.stournooi" in Januari te hou den. Opnieuw za! een eere-groep worden ge vormd, bestaande uit een achtal prominente schakers, terwijl voorts zes- en vierkampen plaats hebben. Reeds thans is bekend, dat de eere-groep een achtkamp speelt. Deze zal bestaan uit de heeren Cortlever (Amsterdam), Kramer (de kampioen van Friesland), Van Scheltinga (Amsterdam), Vlagsma (Rotterdam). Wijnens (Den Haag) en Wolthuis Amsterdam). Voor dezen groep zullen nog twee spelers worden uitgenoodigd. Uiteraards zal naar den achtkamp, die van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Januari plaats heeft, wel de grootste belangstelling van Kennmerland's schakers uitgaan. De zes-kampen zullen plaats vinden van 14 tot en met 17 Januari en de vier-kampen op 16 en 17 Januari. Laatstbedoelde wedstrij den worden gespeeld in het Kennemer Thea ter te Beverwijk, terwijl de andere op een nog nader te bepalen plaats 2ullen worden gehouden. Mocht de tuonrooi-commissie reeds in nor male omstandigheden met vele moeilijkheden te kampen hebben die desondanks steeds weer op prachtige wijze werden opgelost),, thans kan van een voortreffelijke organisatie slechts sprake zijn, indien allerwege wordt mede gewerkt, temeer waar het er ook nu weer om gaat den deelnemers onderdakte ver schaffen en vooral niet te vergeten de orga nisatie van den tratditoneelen gemeenschap- pelijken maaltijd, die van het begin af aan het Hoogoven-tournooi een bijzonder cachet heeft verleend en dit ook nu weer zal doen. Het mag dan ook geen verwondering wek ken, dat de tournooi-commissie, bestaande uit de heeren P A. Veldheer, C. J. Mulder.en G. L. de Haas, grooten steun vor dit Nieuw- jaars-schaaktournooi van allen, die zooals zij zegt, de schaakgodin Caissa een warm hart toedragen verwacht. De keurmeester jubileerde. Veel waardeering vcor den heer Molenaar. De heer N. Molenaar, keurmeester bij den Vleeschkeuringsdienst, welke Donderdag vijf-en-twintig jaar in dienst der gemeente Velsen was. is op buitengewoon hartelijke wijze gehuldigd. De slhgers hadden den heer Molenaar en zijn famiii eeen gastdag bereid in het fraai versierde kantoor van de Centrale Slacht plaats. Er was een groot en uitgelezen gezel schap bijeen, toen de heer en mevrouw Mole- des morgens werden binnengeleid en bloemen werden aangeboden De directeur van den Vleeschkeurings dienst. dr. L. J. Kas. herinnerde aan hetgeen door den jubilaris in de afgeloopen 25 jaren voor den dienst en de gemeenschap, maar vooral ten behoeve van de gezondheid van de gemeentenaren is gedaan. Vervolgens memoreerde spreker den tijd, dat zij thans samenwerkten, waarin de directeur den keurmeester als een humaan en plichtsge trouw. eerlijk ambtenaar heeft leeren ken-, nen. Nimmer was den heer Molenaar iets te veel. Als blijk van waradeering schonk de heer Kas, mede namens zijn echtgenoote, den jubilaris een fraaie tinnen vaas met in scriptie. De heer W. v. d. Heuvel gewaagde van de oprichte vriendschap tuschen de collega's. Namens deze overhandigde hij een vijf- kleuren potlood. Tenslotte sprak de heer W. J. Poel. Deze getuigde van de warme sympathie van de slagers voor den beseheiden en behulpzamen eerlijken keurmeester, om als blijk van er kentelijkheid hem een marmeren waschtafel voor de slaapkamer aan te bieden, terwijl den jubilaris bovendien nog een wandelstok met zilveren knop en inschrptie voor per soonlijk gebruik werd overhandigd. Verrast door de huldiging was het den heer Molenaar moeilijk om slechts enkele woorden van dank te kunnen vinden. Tooneelavond Fryske Trou. Een avond, waar Friezen bij elkander zijn, is er een waar men in een atmosfeer van gezelligheid en gulle hartelijkheid be merkt hoe allen als het ware elkander als oude vrienden en zeker als oude kennissen begroeten. Deze gemoedelijkheid stempelt zulk een avond reeds tevoren met het .volkomen geslaagd", ook al treden er tekortkomingen naar voren, een eerste uitvoering eigen. Zoo was ook deze bijeen komst van Friezen en Friezinnen er een, die als een goed begin van de jeugdige spruit, die Fryske Trou is, beschouwd mag worden. „Beits" is de titel van het spel, dat O. Veenstra schreef, een blijspel, waar een goed van de tongriem gesneden huishoudster, die 'ezen voor ons Hollanders zonderlingen naam Beits draagt, de hoofdrol speelt. Dus geen meubelwasproduct, maar een eerzaam, ondeugend famke is de spil waar de hande ling om draait. Mevr. S. Ypma-Vellinga was dit bijde- hande huishoudstertje, dat zich de kaas niet van het Friesche brood liet eten en al spoe dig het middelpunt van het spel was. Daar omheen groepeerden zich de dames G. Lam- Êers-Pot, T. van Leeuwen-Vellinga en S. hlhardt en de heeren Y. Yprna, J. van Boerum, P. Dijkstra, R. Gerritsma en D. Boonstra, die de een gemakkelijker dan de ander hun aandeel in de opvoering leverden. De roïkennis liet niets te wenschen over; de regie komt daar een woord van lof voor toe. De leiding berustte bij den heer S. Wiersma, die in het plaatselijke vereeni- gingsleven gren onbekende is. Hij heeft er zich voor gespannen de tooneelelub ondanks tegenslagen bij elkaar te houden en de too- neelkefheobers van Fryske Trou een ge zellig, leutig spel voor te zetten met een dialoog vol kernachtige kwinkslagen. Deze bezorgden den bezoekers oogenblikken van groote vroolijkheid: voor hem, die niet aan het Friesch gewend is gaat het fiine dezer' uitdrukkingen dikwijls door -de snelheid van zeggen verloren. Maar Beits speelde uitslui tend voor Friezen en Friezinnen, die in ruime getale het Ned. Herv. vereenigings- gebouw vulden en zir'-.'baar genoten van dit geheel „eigen" blijspel. De zustervereeniging „Us Memmetael" uit Beverwijk was vertegenwoordigd door den voorzitter, den heer de Vries, die door voorzitter Dijkstra in zijn openingswoord gul verwelkomd werd.- Ook vertelde de praeses van de zorgen, die het bestuur van Fryske Trou juist, in dezen tijd vervulden. Lang had men geaar zeld eer men dezen tooneelavond durfde aankondigen. Nu het Fryske Trou bleek, dat velen met hun vereeniging meeleefden, was men blij toch doorgezet te hebben. Hoewelnauwelijks was de eenige tegen slag uit den weg geruimd of de volgende was alweer in aantocht. „Maar wij Frie zen", aldus de voorzitter, „laten den kop niet hangen: doorzetten is ons devies en wij hebben ondanks alles volgehouden". Het resultaat heeft men dezen avond kunnen zien. Velen, die Donderdagavond op de planken stonden, deden dit voor het eerst. Ondanks dit amuseerde het publiek zich kostelijk en hebben allen, spelers zoowel als organisa toren, eer gehad van hun werk: ook te IJmuiden eens een echt Frieschen avond te organiseeren. A. J. VAN DER WEIJDEN VELSEN De opstellingen voor Zondag. BeverwijkD.E.M. uitgesteld. Na de nederlaag, welke Kinheim vorige week Zondag van H. F. C. had te incas- seeren, en die bij wat meer geluk zeker niet noodig was geweest, heeft het elftal voor den wedstrijd, welke Zondag in Van Gelder's Sportpark tegen T. IJ. B. B zal worden ge speeld, eenige wijziging ondergaan. Daar Cnossen niet van de partij is wordt de rechts- balfplaats ingenomen door den linksbuiten O. Kuilenburg. Versteeg, tot nu toe links binnen vervangt Kuilenburg op uiterst links en H. Prinsen staat thans linksbinnen. Kinheim verschijnt dus met: H. B. Daniëls; N. N. en S. de Vries; O. Kuilenburg, P. Rem en H. J. v. d. Wateren; W. A. Raaymakers, J. Rademaker, P. A. de Boer, H. Prinsen en A. Versteeg. De club der Breesaapers trekt Zondag naar Castricum om C. S. V. aan den Zeeweg al daar te ontmoeten. Ondanks den verloren wedstrijd tegen A. D. O., is in de opstelling geen verandering gekomen G. Olivier: H. Lantsink en P. Clots; P. de Greef, J. Braven- boer en J. v. d. Linden; P. de Ruiter. L Spruit, C. v. d. Bosch, M. de Boer en R. Nooi De club van Nieuwenhuisen krijgt Zondag de gelegenheid om op het bezoekende Zee vogels, waarvan de eerste competitiewedstrijd smadelijk werd verloren, revanche te nemen. I. E. V., dat deze ontmoeting aan de Rooswijkerlaan heeft, zal vermoedelijk weer zonder Michel als linkshalf en met Oorthuis op deze plaats uitkomen I. E. V. speelt dus •met, A. Lute; J. v. d. Zon en J. v. d. Vlies; J. Brakenhof, P. v. d. Berghe en G. Oorthuis; S. Slotemaker, J. Schravemaker, G. Nieuwen huisen, A. Verkooy en P. Schoorl. Zaaltraining Suoini. De H. A. V. Suomi gaat wederom met de zaait raining beginnen. Stond déze verleden jaar o/der leiding van den heer Jan de Vries, thans is het de heer P. C. Heyligers, die de Suomeezen traint. Ongetwijfeld zal de ervaring die op de wedstrijdbanen werd opgedaan, veel bijdra gen tot een intensieve training, vooral van hen, die meermalen tijdens de vele atletiek wedstrijden van dezen zomer hebben mede gedongen. De oefeningen worden met Ingang van Vrijdagavond weer normaal in het gymnas tieklokaal van de Da Costaschool aan de Noorderlaan gehouden en wel voor groep A an half acht tot half negen en voor groep B. van half negen tot half tien. BEVERWIJK Ver. van Yrijz. Hervormden In het kerkje van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden hield mevr. Schol tenVan Iterson Donderdagmiddag voor •en groot aantal dames van verschillende •■rouwenvereenigingen een lezing over het mderwerp ..Levensmoed". Mevr. Scholten had als grondslag voor haar lezing gekozen osalm 23 van het Oude Testament. ,,De Heer is mijn Herder" en uit het Nieuwe Tes tament een brief aan de Efezen „Het zwaard des Geestes is het woord Gods". Het onder werp. aldus spr., is min of meer uit den nood der tijden geboren, want meer dan ooit is in dezen tijd levensmoed noodig. Van nature uit krijgt de mensch het instinct van levensdrang en zelfbehoud mee. Deze le vensdrang is wel aanwezig, maar vaak ont breekt de levensmoed en zonder dat gaat men te gronde. Levensmoed ligt op het ter rein van het bewuste leven. Levensmoed beteekent dan ook een bewuste aanvaarding van het leven an dat men daarin pal en rechtop moet staan tegen alles. Zelfs kan levensmoed zoo ver gaan. dat men er aan fe gronde gaat. Dit offer van het leven is: dan gebracht om de menschheid te dienen. Als we spreken over levensmoed kan dit niet anders dan vanuit Christus. Vervol gens wees mevr. Scholten er op. hoe in den bijbel de figuur van een vrouw geteekend worat, die het zeer moeilijk had, n.l. Ruth Ook de moeder van Jezus wist wat levens moed was. Onze levensmoed, aldus spr.. ligt verankerd in ons geloof en alleen God kan ons zoo steunen, dat wij in het leven alles kunnen dragen. Alleen wanneer wij ons leven aan God toevertrouwen kan het goed zijn, want door volledige overgave aan Hem komt de rust in ons innerlijke en de moed om te leven. Immers als wij moedig en sterk in het volle leven willen staan, moet God ons helpen en steunen. Levensmoed wordt ons geschonken door God. Het leven is dan het leven waard, omdat wij ons ge dragen weten door God's liefde. De presidente van de Vrijz. Herv. Vrou wenvereniging. mej. Welle, die de bijeen komst met een kort welkomstwoord geopend had, bracht mevr. Scholten namens de le den hartelijk dank voor baar inleiding. Opstellingen Velser elftallen. In het elftal van De Kennemers, dat Zon dag in Oostzaan den strijd zal aanbinden met O.S.V., heeft de elftalcommissie wijzi ging moeten brengen in de voorhoede, daar C. Albers door vertrek naar elders niet meer voor de roodzwarten kan uitkomen. Wie dezen verdienstelijken linksbinnen zal vervangen, -is nog niet bekend. Het elftal is overigens ongewijzigd gelaten en ziet er dus als volgt uit: Bosman: v. d. Putten en Rijnders: Six. Steeman en Hoen; Verbeek, J. Albers. Koldewijn, N.N. en Bleeker. De Kennemers 2 gaan met de volgende opstelling bij de W.F.C.-reserves op bezoek: Brethouwer; v. Vliet en Hoogesteyn; Brethouwer, C. Jonker en Duiveman: n!n., Steenbeek, v. d. Bos, Hoeben en Ooyevaar. De voor Zondag vastgestelde plaatselijke ontmoeting Beverwijk—D.E.M.. is op ver zoek van de laatste wegens kerkelijke re denen uitgesteld. CASTRICUM MOND EN KLAUWZEER. Bij den veehouder Res, wonende aan de Mient. is onder de veestapel mond- en klauw zeer geconstateerd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Franciscus Adrianus Gerardus, zoon van G. J. Tromp en J. de Graaf. Anna Maria, dochter van A. W. Bakker en Heerema. Adelbertus Willebrordus, zoon van C. Bra- kenhoff en P. C. Boendermaker. Johannes Anthonius Maria, zoon van A. Zoontjes en M. Castricum. Jacoba. dochter van B. A. van Croonenburg en M. Stuifbergen. Overleden: Lambertus Stuifbergen, 69 jaar, echtgenoote van T. Kouwenberg. Diefstallen tijdens duisternis. Dader krijgt vijf jaar tuchthuisstraf. Voor het Duitsche Obergericht heeft on- angs terechtgestaan de 20-jarige Karei Willem Verasdonk uit 's-Gravenhage, die in een aantal gevallen koffers en andere bagage uit treinen op het station Staats spoor te 's-Gravenhage had ontvreemd Daarbij heeft hij gebruik gemaakt van de verduistering in de treinen en op het sta tion, waardoor hij zijn buit gemakkelijker in veiligheid kon brengen. Op deze wijze vielen hem goederen van allerlei aard, kleedingsstukken, levensmiddelen en an dere voorwerpen van waarde in handen. Het Duitsche Obergericht heeft met het oog op de omstandigheden waaronder het feit gepleegd is, in Verasdonk, in weerwi van zijn jeugdigen leeftijd, een schadelijk element, gevaarlijk voor de algemeene vei ligheid, gezien en hem op grond van art. 2 der Volksschaedlingeverordnung veroor deeld tot 5 jaar tuchthuisstraf. Officieele mededeelingen van niet-cominercieele vereenigingen en stichtingen. Naar aanleiding van de vragen, die gesteld zijn met betrekking tot de definitie van het begrip „officieele mededeelingen van niet-commercieele vereenlgingen en stichtingen", die van l Octo ber 1942 af niet meer als tijdschrift worden be schouwd'. wordt nader bekend gemaakt, dat hiertoe gerekend worden de gedrukte of on andere wijze verveelvoudigde publicaties, welke geregeld verspreid worden, per uitgave uit niet meer dan een vel papier (quarto- of foliofor maat) bestaan en slechts den leden van de be treffende vereenlging/stichting kosteloos ter be schikking worden gesteld (een desbetreffende ver wijzing in het hoofd van het blad is noodzakelijk). De tekst mag uitsluitend zakelijke, voor de leden der vereeniging. stichting bestemde mede deelingen bevatten, zooals bekendmakingen, per sonalia, convocaties, wedstrijdprogramma's, op stelling van elftallen enz., en die berichten, welke ter bevordering van het goede verloop van het vereenigingsleven noodzakelijk zijn, dus geen algemeene of bijzondere artikelen, beschouwin gen, boek-, kunst-, tooneel- en filmbesprekingen, uittreksels, of afdrukken uit andere geschriften, gedichten, advertenties. Wanneer de inhoud van een blad geheel of ge deeltelijk van dergelijken aard is, wordt het blad als tijdschrift beschouwd en is onderworpen aar de daarvoor geldende bepalingen. Tenslotte wordt er op gewezen, dat het nood zakelijk is op de mededeeiingenbladen, zoowel den naam van den verantwoordelijken opsteller met volledig adres als van den drukker te melden. Burgerlijke Stand. HAARLEM 19 November 1942 BEVALLEN: 17 Nov.. S. Krijnen—Voorvelt, z.; 18 Nov., .T. H. Kaart—Elzinga. d.; A. van Maanen Rütze, z.; 19 Nov., M. Kottman—Mulder, d.; J. E. C. Hartog—Sluljter. d. OVERLEDEN: 18 NOV.. H„ 1 m.. d. v. H. W. van Capellen, Hazepaterslaan; N. W. van Walen, 32 j„ Hazepaterslaan. ONDERTROUWD: 18 Nov., H. van Niel en M. E. Akersloot; M. F, Blommestijn en E. T. J. van Lunenburg. 19 Nov.. M. Ilendriksen en D. Oud- kerk. GEHUWD: 18 Nov., A. J. Vosse en H. van Poecke. A. G. Lagerweij en M, Cornet. J. Kra mer en W. Anker; J. J. van den Hoven en J. M Cornet; D. de Moolj en H. Jansen; w, de Jong en N. Jaarsma; C. C de Bree en A. M. van Gent; J. J. Sohl en G. E. Petersen; P. M. van der Zon en H. J. Hulbers; P. P. Schijvenaar en A. G Schouten; H. H. Gloerich en J. C. E. Boeree; W. N. Lutgerink en E. Marchand; M. Ran en H. P. Louwerens; G. H. van der Matten en H. M. van Loij; 19 Nov.: J. Antonl en P. J. Kuijk; B. P. Wijnberg en C. J. Voorting; A. F. Kolstee en C J. M. Kruijdenberg; G A. Thijs en P F. van Joolen; P. Bos en A, J. Hammers: H. Duurloo en M. E. Cornet; H. K. Choufour en B. M. Gerz. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN. 'IEUWE BENOEMINGEN. Hiermede wordt medegedeeld, dat In verband met de benoeming van den heer B. Eversen to' waarnemend Voedselcommissarls voor Noord Holland, met ingang van 1 November 1912 tot plaatselijk bureauhouder te Halfweg ls benoemd de heei J. a. Koop. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. hebbenden dal de talon welke zich bevindt de lastgeving tot scheuren aan de Afd. Bodem productie van de Landbouw-Crisis-Organisatie moet worden gestuurd zoodra het betreffende perceel is gescheurd. Nalatigheid in deze houdt in dat de uitbetaling van de ie vei wachten premie achterwege kan blijven. Zooals bekend bedraagt de scheuipremie 200 Gld. per ha. gemeten land indien gescheurd is óór 15 Deoember 1942: wordt er later gescheurd, naar vóór 15 Februari 1943 dan kan de premie zijn 100 Gld. en indien nog later gescheurd word; vervalt de premie geheel. De scheurplicht moet in ieder geval voldaan zijn voor IS Maart 1943. Wie dan nog niet aan de opgelegde plicht is te gemoet gekomen vervalt in vrij hooge boete. Ten overvloede deel ik nog mede. dat verzoe ken tot overdracht van scheurplicht niet meer in behandeling worden genomen; ook bezwaar schriften tegen de opgelegde plicht blijven bui ten behandeling. De daarvoor uitgetrokken pe rioden zijn reeds lang overschreden. DE PROV. PRODUCTIECOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. TEELT VAN GROENTEN IN 1943. Telers van (ruit .in den vollen grond, van bloembollen, alsmede van bloemisterij- en boom- kweekerijgewassen, mogen de oppervlakte van hun bedrijf in 1943 geheel met groenten en of vroege aardappelen (met of zonder na.eelt van groenten) betelen, mits zij in hel bezit zijn van een tulnbouwteelivergunnlng van de Neder- landsche Groenten- en Fruitcentrale, welke zoo noodig kan worden aangevraagd bij de afdeellnr; tuinbouw van de landbouwcrisis-organisatie in de provincie, waarin het bedrijf ls gelegen. GROENTENTEKLT IN LANDBOUWBEDRIJVEN. Tn 1943 bestaat voor landbouwers de mogelijk heid om in hun bedrijf groenten en'of vroege aardappelen (met of zonder nateelt van groen ten) te telen. Men kan "bij de afdeellng tuinbouw van de landbouw-crisis-organisaiie een aanvrage indienen om een teeltvcrgunning voor a. groen- tengewassen in den vollen grond. b. vroege aard appelen met of zonder nateelt van groenten. Bo vendien kunnen landbouwers bij voornoemde organisatie een aanvrage indienen om een ver gunning voor het telen van groenten als nateelt na een landbouwgewas, dat vroegtijdig wordt ge oogst of mislukt is. INLEVERING TUINBOUWZADEN DOOR TELERS. De directeur van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale maakt bekend, dat door hem aangewezen zijn als handelaren, bij wie de telers van tuinbouwzaden verplicht zijn zulks op grond van het tuinzaadbeslult 1942 de door hen in z.g. vrije teelt geteelde tuinbouwzaden in te leveren, voor bedrijven gelegen in: a. Noord-Holland benoorden het I.T met uil- zondering van het onder b. omschreven gebied de N.V. Sluis en Groot's Koninklijke Zaadteel; en Zaadhandel te Enkhuizen dan we! bij speciaij aanwijzing de N V. Gebroeders Sluis' Zaadteel- en Zaadhandel te Enkhulzen; b. West-Friesland bewesten de lijn Hoorn- Medemblik als mede de gemeenten Opperdoei Twisk. Oostwoud. Midwoud, Wognum. Schel, linghout en Wijdenes, met uitzondering van de gemeenten in den Anna-Paulownapolder en den Waard- en Groetpolder: de Coöperatievf Zaalzaadvereeniging „West-Friesland" te Wij. denes; c. Utrecht en het Westland'. de N.v. Westland, sche Zaadteelt en Zaadhandel Gebroeders va- den Berg te Naaldwijk; d. de overige deelen van Zuid- en Noord-Hol- land met uitzondering van de z.g. bollenstreek Gelderland. West-Brabant en het eiland Tholen; d. Van der Ploeg's Zaadhandel te Zwijndrecht; e de z.g. bollenstreek in Noord- en Zuid-Hol. land. Noord-Brabant met uitzondering van Weg. Brabant en de Peel: de firma P. van der Vek te Lisse; f. Zeeland met uitzondering van het eiland; Tholen: de N.V. Zaadhandel en Boomkweekera Wed. P. de Jongh te Goes: g. Limburg en de Peel: de Firma H. H. Nelij. sen te Horst; h. Groningen, Friesland, Drenthe en Overijssel; de N.V. Zwaan en De Wiljes' Zaadteelt en Zaad handel te Scheemda. De inlevering moet geschieden binnen ee: maand na den oogst van de betrokken zaadsoort doch uiterlijk op 31 December 1942. De betallr^ van het ingeleverde zaad geschiedt door de: zaadhandelaar, bij wien de teler het zaad ia. leverde. De Heer en Mevrouw MEIJER BLAAUW geven kennis van de geboorte van hun Dochter MONICA. Santpoort, 18 November 1942 Kerkweg 126. Tijdelijk: St. Anna Paviljoen, Amsterdam. Met groote blijdschap geven wij U kennis van de voorspoedige geboorte van onzen Zoon JOHAN JACOB Wij noemen hem JAN. J. D. SCHOTVANGER S. SCHOTVANGER— BLOEM IJmuiden, 18 November 1942 Burg. Rambonnetlaan 42. gevraagd, zelfst. kunn. wérken, niet ben. 18 jaar, v. dag en nacht, v.g.g.v. J. Sitters, Slagerij. Tuindersstraat no. 93, IJm.-O., Telefoon 4097. FLINKE JONGENS gevraagd om bloembollen te planten. N.V. Hooggreef, Bloem- bollenbedrijf, v. d. Vondellaan no. 40, Driehuis. Inst. „Mercurïus" Amsterdam. Nog plaats voor leerlingen STENO. TYPEN, TALEN. Boekhouden. H. Servaas, Plan- ciusstr. 3, IJm. p./a. Visserstr. 11, Beverwijk. A.S. ZATERDAG - ZONDAG weer een geheel nieuw ORKEST. WIJK AAN ZEEëRWEG No. 71 IJMUIDEN. Te huur op goeden stand m. volledig pension, 3 min. v.a. Station Duinweg 28, Santpoort. Moderne Radio en Autoped op luchtbanden te koop gevraagd. Br. onder no. 8935 Bureau van dit blad. Te koop gevraagd alle soorten Huisraad tegen de hoogste waarde. Dagelijks te ontbieden. N.V. v.h. S. Water drinker, Kloosterstraat no, 15, Beverwijk, Telef. 3331. gevraagd, f200 tot f 600. Br. m. typenummer en prijsopg. onder no. T 841 Bureau van dit blad. FOTOTOESTELLEN te koop gevraagd. Hollywood Kalverstr. 119, IJmuiden-Oost. Te koop gevr. waterdichte Heijnen, Schermerstr. 34rd., Hrl. te koop gevraagd. Trompstr. IJmuiden-Oost. DE POST HEEFT GEEN KATTENQ0GEN Iril' NUMMER BEL EN BUS O ZICHTBAAR CD BEVEFJOHJ K Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen I tot 6 m.m. 24 cent. elke m.m. meer 4 cent Alle andere advertenties van particulieren ln de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent. elke m.m. meer 6 cent Personeel gevraagd Gevraagd: FLINK MEISJE v. de morgenuren. Vrijdag den ge- heelen dag. Mevr. v. Gelder, Wijk aan Zeeërweg 99. Gevr. NET MEISJE R.-K. v. dag of dag en nacht op boerderij te Santpoort. Brieven bur. van dit blad no. T 941 MEISJE gevr. In kl. gez. v. d. en n. Brederoodscheweg 41. Sant poort-Stat. VANK. KAPSTER of gevord. Leerling gremr. C. A. de Vries, Wijkerstraatweg 77, Velsen-X. Voor zoo spoedig mogelijk NET MEISJE gevr. Liefst v. d. en nacht. Verl. v. Themaatlaan 16. Velsen. MEISJE gevr. pl.m. IS j. v. 8-12.30 of werkster v. Ma.oeh- tend en Vrijdag. Woning stations chef Velsen-I.Tm.-O. Flinke NIEUW- en VERSTEL NAAISTER gevr. Eén dag p. w. Hageli-ngerweg 8-2. Santpoort. Pc soneel aangeboden Biedt zich aan NET MEISJE 18 Jaar, voor den winkel, ontgev. Kennemerland v. g. g. v. Br. bur. van dit blad no. T 939 Diversen BERGPL. v. INBOEDEL agb, te Haarlem. Br. no. T 934 bur. v. d. blad. Vrijdagavond. 13 Nov. verloren een 'leeren SCHOOLTASCH met boeken, gaande van TiberloispleLti naar Kenne.merlaan. S.v.p. tegen bel. ter. bez. Zijip. Kennemer!. 54 IJiroui den. Diversen te koop gevr. Mod. KINDERWAGEN gevr. liefst opv.b. en cominvodc. Brieven T 940 bur. van Alt blad. Te koop gevr. TRAPNAAÏMA- CHINE. Br, m. uiterste prijsopg. 10. T 9 38 bur. va.n dit blad. - KINDERWAGEN. Te koon ge vaagd: een z.g.a.n. crème-kleu rige, mod. Kinderwagen. Kenk- weg 12 6, Santpoort. Te. koop gevr. MODERNE RA DIO. Noorderlaan 38. Velsen-N'. Te koop gevr. FRTESOHE STAART- en STOELTJESK LOK no. T 873 bur. v. d. blad. Te koop gevr. in goeden staat zijnde bankschroef. RenVbrandt- laan 7, IJm.-O. GEVRAAGD: m. winterman tel, leeft. 6 j., donkere slobbroek leeft. 1-2 j. en jurkjes. Evertsen- straat 21. IJm.-O. Te koop gevr. ELECTR. FOR NUIS ïtl goeden staaf. Br. no. T 935 bur. van dit blad. Te koop gevraagd: BABY- VITZET of alleen luiers. Br.' no. T 936 bur. v.'d. blad. Gevr. NET ONDERG.OED v. bejaarde vr Hobbemastr. 11. IJm uiden-O. Te koop gevr. goede D. WIN TERMANTEL. 38-40 of grooter. Br. T 937 bur. van dit blad. Diversen te koop TE KOOP AANGEB.: Hee renrijwiel f 100. nieuwe sehoon- rijders schaatsen f 20, steenen in- maakpot f 10. Kanaalstraat 16rd. IJmuiden. WOLLEN BABYDOEK tc koop aangeboden z. g. a. n. oude kwal. Prijs f 15. Pres. Kruger- straat 59. IJm. TE KOOP: witte en blauwe werkpakken f 12, Adres Hmygens straat 86. IJmuiden. TE KOOP AANGEB.: zwart »n buffet (Eng.) f 85. zwart fluwoelen mantel m. 46 f 35, en »rs kinder speelgoed f 5. Trompstraat 125, IJm.-O. Aangeib. KONIJNENHOKKEN 4- en 6-deelig f 10. Splegihel- laan 13. Driehuis. Z. g. a. n. KINDERSTOEL en KINDERWAGEN te koop, elk f 12.50. Tuindershofje 18. I.Tm.- Oost. Tc koop gevr. pr. VOETBAL SCHOENEN m. 37. Adres te ver nemen bur. van dit Mad. Te koop PIANO-ACCORDEON prijs 60. K. Zege'lstr. 17. IJm.- Oost. VULKACHEL te koop aangeb, f 15. Aohter Stationsweg 67. TJm.~ Oost. Van Maandag 23 November af, zullen de Wethouders weder o] de gewone uren spreekuur houden n.l.: Wethouder Boon, eiken Dinsdag van 11-12 uur Kok, eiken werkdag (behalve Dinsdag en Zaterdag) van 14.30-16 uur de Waard, eiken Dinsdag van 10-11.30 uur. De buitengewone spreekuren, vermeld in de publicatie van 7 November 1942 zijn vervallen. gaan wij gewoon door met den verkoop van Violen, Mandolines, Gitaars, Ban jo's, Mandola's, Mandolon Cello, Blaasinstrumenten, Mondharmonica's, Gramo- foonplaten. Verder éen groote keuze klassieke- en populaire muziekstukken. Pr. Hendrikstr. 87c, hoek Willemsplein, IJmuiden. Theedoozen, fr. uitgevoerd 3.90-/4.60 Keukenspiegels 0.80-/1.05 Broodplanken 1.35 Aardappelstampers0.75 Messenbakken 1.10 Spaarbranders 1.10 Coöp. Verbr. en Prod. Ver. „DE EENDRACHT" U.A. Velsen-Noord Wij verzoeken U beleefd, ingeval van tijdelijke ver plaatsing van Uw inboedel naar elders, hiervan aan de Maatschappij of aan ons even mededeeling te doen. Aanteekening op de polis is dan nog niet noodig. Ook ontvangen wij gaarne opgave van Uw tijdelijk adres, opdat wij ons, ingeval van schade, onmiddellijk met U in verbinding kunnen stellen. KERKSTRAAT 5, IJMUIDEN PIANO voor beginnelingen en gevorderden, Muziek paedagogiek. Theoretische vakken, o.a.: Algem. muziekleer; Harmonie; Muziekgeschiedenis: Solfège. - Behalve het onderwijs aan niet* vakstuderenden ook volledige opleiding staatsdiploma. - Eén onzer leerlingen slaagde dit jaar met uitstekende resultaten voor het toel. examen Amst. Conserv. - Prospectus wordt zonder enige verplichting toegezonden. TORENSTRAAT 47, TELEFOON 3769, BEVERWIJK SCHOUWBURGSTRAAT 39, HAARLEM, TELEF. 15814. Alle Talen, Conversatie en Prakt.-examens. Privé en Clublessen. LEERT RUSSISCH EN SPAANSCH VOOR DE TOEKOMST! AANVANG DER 10DE PREMIETREKKING DER N.V. „HAIGHTON 8, CO." De uitslagen der trekking zullen regelmatig in DIT BLAD verschijnen. ADVERTEERT IN DIT BLAD ENSAID helpt U tijd, geld en punten besparen! Dames en Meisjes MAAKT NU ZELF UW KLEEDINQ THUISM Zendt een briefkaart aan INSTITUUT m E.N.S.A.I.D. Speciale MachuginS v.n p.T.i Tolsteegsingel 54, Ut r e c h t voorzien van een duidelijk adres, beplakt met 35 cent aan postzegels (porto brletkaart Inbegropen, zie model) en wij zenden U een mooi boek met ruim 100 maten en modellen, on tevens een gratis apparaat om U te laten zien hoe gemakkelijk onze methode is om THUIS zonder rekenen en teekenen alle kleeding te leeren maken en vermaken.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4