IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Stadsn leuws >AMIAATJES FEUILLETON Door FRED ANDREAS. ja." antwoordde Dael. „Maar wat ik weten ye. interesseert me meer persoonlijk Dat b zelfs geen leugen Wat wilt u dan weten 0.... heel wat. U bent immers met juf- yw Keiler bevriend, niet waar Nee," zei ze met overdreven beslistheid. jvriend zijn we nooit geweest. We kennen aar van college, maar hebben elkaar nooit dj kunnen uitstaan. Ze was me te geweten- (Zooin Welk opzicht Gewetenloos is hard woord." 2e haalde haar schouders op en zei, dat ze aanstonds wel verklaren zou. Ze gingen café binnen. De voortuin was druk be- maar binnen was het vrijwel leeg. Dael ;telde koffie. Anders wilde juffrouw Schot t van hem aannemen. .Studeert u ook muziek vroeg hij, om te Imeeren. rJa, viool bij Poedwetski." Dael kende den violist slechts oppervlakkig, j wist, dat hij met Gob el bevriend was moest in elk geval, voordat ze afscheid men, den hem aangewreven titel afwijzen. „Waar is juffrouw Keiler op het cogen- IV' vroeg hij rechtstreeks. Wilt u haar soms weer in hechtenis ne- k? Heelemaal nietantwoordde htj- vraag het slechts uit belangstelling. „Ze is op reis gegaan. Naar Milaan," le had net zoo goed kunnen zeggen naar Milaan scheen onbereikbaar ver, als uiteinde der wereld De wetenschap, dat r,e zoo ver weg was, deed hem pijnlijk aan Mijn hemel, waarom zoo ineens naar lian Omdat hij daar óok is." Silviooch hoe is zijn achternaam, weer ^ilvio Barra Dat weet u dus óók. mijnheer officier Natuurlijk. Natuurlijk." lus Silvio Barra Silvio Barra Dan ziin ze dus weer gelukkig bij elkaar," Dael weer. „in Milaan iilda Schot schudde haar roode haren treiek. ecbij elkaar niet. Ik denk tenminst- nieten zeker niet ..gelukkig". Hij it haar en zij loopt hem na als een hondje tlukkig bij elkaar Daar ziet het me niet uit lat was een verbazingwekkend nieuwtje. .Merkwaardig", zei hij. „Waarom haat hij nu zoo opeens Heeft hij soms pas kort leden van het bestaan van mijnheer Pran- gehoord .Natuurlijk. Anders was het al veel eerder geweest. Silvik wil zeggen, signor ura, noemt zooiets niet. En bovendien ge ilt hij natuurlijk, dat zij hem van kant ge likt heeft." Gelooft hij dat werkelijk Ook nu nog Ze haalde haar schouders op ..U kent mijnheer Barra niet. Als Irene hem rtelde, dat van vervolging was afgezien, hij toch denken, dat het alleen uit gebrek bewijs was le keek hem plotseling scherp aan. „En u. Inheer de officier van justitie, bent u vol- nen overtuigd van haar onschuld lael vond het heel pijnlijk, dat ze hem weer tdien verkeerden titel aansprak, maar het een hem nog te vroeg, dien af te wijzen it spreekt van zelf." was zijn antwoord. volkomen betrouwbare getuigen is het Hijs geleverd, dat zij niet in de kamer toen 11" giechelde Hilda met een knipoogje. Gelooft u het niet vroëg hij moet wel," antwoordde zij. ..Maar het wondert me verdraaid. Als je alles van begin af hebt meegemaakt... Dat is interessant," zei Dael, „Toe. vertelt me de geschiedenis eens wat samenhan- ider, juffrouw Schot.... uit wat ik ervan tzen heb. ben ik niet heel veel wijzer rorden." Ie was terstond er toe bereid, al veront- luldigde ze zich met de opmerking, dat ir rol in het geval niet erg aardig was ur ze had" het goed bedoeld en als men ir wilde veroordeelen, dan moes' men dat sar doen, het kon haar niet schelen .Niemand zal u veroordeelen, als u het tkelijk goed gemeend hebt." stelde Dael sr gerust. „Vergissingen zijn menschclijk." Ze scheen hem daarvoor dankbaar Toen ze te vertellen. Vaak zoo gehaast, dat r haar eigen woorden struikelde Het hierop neer rene had den jongen Silvio Barra door tr, Hilda, .leeren kennen en wel een jaar leden, toen er nog geen denken was aan wiser. Barra studeerde, net als haar broer, thniek en kwam vaak bi.i hen aan huis. Ze voi lof over Barra. Hij bezat de schoon- eigenschappen van het Romaansche ras een half uurtje met hem doorgebracht was ware verkwikking Hij sprak uitstekend talen. Ze wilde niet ontkennen, dat zij- heftig verliefd op hem geworden was. r ze had zich op den achtergrond ge- cden. zooóra ze bemerkte, dat hij niet om ir gaf. Hij was onveranderd lief en kame- idschappelijk gebleven. maar als vrouw i ze niets voor hem beteekend. (Wordt vervolgd) 1 LAATSTE NIEUWS Toenemende strijd tegen de Geallieerde koopvaardij. Thans ook voor de kust van Portugeesch Oost Afrika. Het D.N.B. verneemt, dat de slag op de zeeën wordt voortgezet, onafhankelijk van de gevechtshandelingen tegen den Ameri- kaansch-Britschen aanvoer in Fransch Noord-Afrika. Een steeds toenemend aan tal Duitsche duikbooten controleert de Britsche en Amerikaansche scheepvaart wegen op den Atlantischen Oceaan. Alleen al tusschen 5 en 15 November werden op dezen Oceaan 67 Britsche- en Amerikaansche vracht- en transportschepen met een gezamenlijken inhoud van 407.000 ton tot zinken gebracht, waarvan een groot gedeelte in het Noorden van den Atlanti schen Oceaan en op de zeewegen naar Zuid- Afrika. Het Amerikaansche ministerie van ma rine heeft de verliezen medegedeeld van de Geallieerde koopvaardij in het Westelijke gedeelte van den Atlantischen Oceaan sedert het begin van den oorlog; 572 Ameri kaansche, Geallieerde er\ neutrale koop vaardijschepen zouden in dit deel van den Atlantischen Oceaan tot.zinken zijn ge bracht. Tengevolge van de versterkte activiteit der duikbooten in het Zuiden van den At lantischen Oceaan heeft de Britsche scheeps verzekeringsmaatschappij volgens de Daily Express de tarieven der premies opnieuw verhoogd. Voor Noord- en Midden-Ameri- kaansche vrachten bedraagt het tarief in het vervolg 10 pet.; tot dusver was dit 6 pet. Hetzelfde tarief geldt thans ook voor hef vrachtverkeer met Zuid-Amerika. Het ver zekeringstarief voor het goederenverkeer tusschen de West-Indische eilanden en Australië. Afrika, resp. Aden is verhoogd van 9 op 10 pet. Uit Lourenso Marques in Portugeesch Oost-Afrika wordt gemeld, dat in de wate ren aldaar steeds meer Engelsche en Ame rikaansche schepen tot zinken worden ge bracht. Onlangs zijn er weer schipbreuke lingen aangekomen, ditmaal van de Engel sche vrachtboot Wilford. De voortdurende verder stijgende scheeps verliezen werden voor de regeering der Ver. Staten aanleiding om een herziening van het scheepsbouw programma door te voeren. Op dit oogenblik is de scheepvaartcommis sie plannen aan het uitwerken voor nieuwe scheepstypen, welke de thans in aanbouw zijnde z.g. „Liberty" schepen zullen moeten vervangen. De neuwe schepen zullen langer hooger en sneller zijn en een iets grooter draagvermogen hebben. Er zal vooral de nadruk worden gelegd op de grootere snel heid ten einde het gevaar eener torpedeering door duikbooten te verminderen. De nieuwe tankbooten zullen met sterkere machines worden uitgerust. De Salomonseilanden en Celebes. Beide partijen streven in dit gebied naar een beslissing. Admiraal Takahasji, oud-commandant der Japansche vloot, heeft, volgens het D. N. B„ verklaard, dat nieuwe gevechten bij de Salomons-eilanden verwacht moeten worden Beide partijen streven naar een be slissing. De Amerikanen trachten blijk baar de Salomonseilanden als spring plank voor een aanval op Celebes te gebruiken. Daardoor wordt ook de hardnekkige Amerikaansche actie bij de Salomons-eilanden verklaard. De derde slag bij de eilanden heeft aan getoond, dat Japanners zoowel als de Ame rikanen in de eerste plaats de meerderheid in de lucht wilden verkrijgen. Bij de gevechten bij Güadalcanar waren de Amerikanen in zooverre in het voordeel, dat zij gebruik konden maken van de lucht- bases op dit eiland, terwijl de Japanners van verder-verwijderde steunpunten vlieg tuigen moesten aanvoeren. Daarom zijn de Japansche successen van nog meer betee- kenis. Naar uit Washington verluidt, heeft Roo sevelt verklaard, dat tijdens een onlangs gele verden zeeslag de zware Amerikaansche kruiser „San Francisco" verscheidene tref fers heeft opgeloopen. Ondanks zijn ernstige averij heeft de kruiser zijn thuishaven kun nen bereiken. De „San Francisco" werd in 1934 in dienst gesteld, heeft een waterverplaatsing van 9950 ton, een bemanning van 594 koppen en beschikt over vier vliegtuigen, die door middel van een catapult gelanceerd wor den. DRASTISCHE BELASTINGMAATREGEL IN TURKIJE. In verband met de nieuwe Turksche ver mogensbelasting werden in Turkije alle binnen- en buitenlandsche bankrekeningen geblokkeerd, terwijl alle safes werden ver zegeld. Alleen in Istanboel worden hier door ongeveer 2500 depóts getroffen. Zoo dra het door een speciale financieele com missie uitgevoerde onderzoek der rekenin gen is afgeloopen, worden de rekeningen weer vrijgegeven en ontvangt de betrok kene tegelijkertijd den belastingaanslag. Amerikaansche critiek op Churfhill. Botsing der belangen in Zuid-Amerika. Willkie heeft tijoens een betooging van de New York Herald Tribune scherpe cri tiek geoefend op de jongste uitlatingen van Churchill. Churchill zeide „Wij zijn van plan te houden, wat wij hebben". Willkie stelde deze uitlating tegenover de Atlanti sche verklaring van Churchill en Roosevelt en sprak de meening uit. dat deze verklaring dus nog lang niet waarborgt, dat wat zij beloofde ook nagekomen zou worden. In de rest van zijn verklaring sprak Willkie ook over de verhouding tusschen het Amerikaansche Volk en de Engelschen. Overeenstemming moet niet alleen slechts bestaan tusschen de leiders der Geallieer den, maar ook tusschen de volken. Zoolang echter het Britsche en het Amerikaansche volk verschillende gedachtengangen hebben, kan men niet op eenheid hopen. Senator Pepper heeft eveneens critiek geoefend op de door Churchill in zijn rede in het Mansionhouse afgelegde verklaringen. In dit verband zeide senator Pepper. dat dit opnieuw bewijst hoezeer Groot-Brit- tannië in dezen oorlog bedacht is op het be houd van zijn Empire. Want wanneer Chur chill dit zegt, wijst dat er op, dat zulke Empire overwegingen nog steeds tot de eigenlijke oorlogsdoelen van de Engelschen behooren. Zuid-Amerika. De Britsche gewezen correspondent van de Economist te Buenos Aires publiceert in de World Review een artikel, waarin hij uiting geeft aan zijn vrees voor de Ameri kaansche economische penetratie in Zuid- Amerika. De Ver. Staten, aldus schr.. pogen thans de vruchten van hun politiek in Zuid-Ame rika te oogsten door hun best te doen vooral aan grondstoffen, die voor den oorlog van belang zijn. alles le halen uit de landen, die inmiddels den oorlog verklaard hebben aan ce Asmogendheden. wat er maar uit te halen valt. Maar niet alleen voor de Ver. Staten, ook voor Groot-Brittannië zijn de Latiinsch- Amerikaansche landen als invoer- en uit voergebied van groote beteekenis. Het ge vaar voor de Engelsche belangen in Zuid- Amerika is hierin gelegen, dat Washington voor het Westelijk halfrond aanstuurt po een „nieuwe economische constellatie in den tijd na den oorlog". De Ver. Staten brengen derhalve het eco nomische leven in Zuid-Amerika in een richting, die hun goed uitkomt, en wel op een tijdstip, waarop Engeland zich hierin niet kan mengen. Derhalve valt het niet te verwonderen, dat de Britsche economische kringen, die belang hebben bij den handel op Zuid-Amerika, met pessimisme toezien bij den voortdurenden groei van den in vloed der Ver. Staten. Grootere invloed der V.S. in Zuid-Amerika. De regeering der V.S. gaat voor zeven Zuid-Amerikaansche landen, te weten Ar gentinië, Columbia, Chili, Venezuela, Cuba, Mexico en Brazilië een zevental „ambassa deurs voor economische aangelegenheden" benoemen. De taak van deze nieuwe func tionarissen zal het zijn. met hun staf alle vertegenwoordigingen van de V.S. in de ge noemde landen, op het gebied van handel en economische zaken, waar te nemen. Naar uit Ecuador gemeld wordt, is de president van Ecuador. Del Rio, Maandag Eer vliegtuig vertrokken voor een officieel ezoek aan Columbia. Van daar zal hij doorreizen naar de Ver. Staten, waar hij eind November verwacht wordt. Hij wordt vergezeld door de ministers van financiën en landbouw, benevens door den. chef van den generalen staf. De Braziliaansche regeering heeft be paald dat in geheel Brazilië alle Duitschers, Italianen, en Japanners die in voor den oor log belangrijke particuliere betrekkingen werkzaam zijn, zonder meer kunnen worden ontslagen. MAN WILDE JONGETJE MEELOKKEN TE HILVERSUM. Te Hilversum heeft zich een feit voor gedaan, dat zeer belangrijk kan zijn in ver band met de nasporingen naar de twee jeugdige knapen, die daar in de afgeloopen maanden zijn verdwenen. Des middags omstreeks vier uur is in het centrum der gemeente, n.l. op de Groest, een 7-jarige jongen aangesproken door een onbekenden man. die hem een autoped beloofde, als hij met hem mee zou gaan. De recherche speurt thans naar dezen man. De burgemeester heeft den ouders nogmaals dringend in overweging gegeven hun kinderen te ver bieden met onbekenden mee.te gaan. COMMISSIE VAN ADVIES BETREFFENDE DE DESTRUCTIE Bij besluit van de Secretarissen-generaal van de departementen van Sociale Zaken en van Landbouw en Visscherij is op grond an het Destructiebesluit 1942 een commis- ie ingesteld, welke hun omtrent aangele genheden. de destructie betreffende, van advies zal dienen. Winterhulp vraagt juist Uw offer Giro 5553. DIEFSTALLEN IN R.-K. KERKEN. Den laatsten tijd werden bij herhaling in de morgenuren damestaschjes met in houd g^tolen ten nadeele van bezoeksters van R.K. kerken hier ter stede. Dames, die hun handtaschjes achter zich op de banken neerlegden, kwamen bij het verlaten van de kerk tot de ontdekkng, dat hun tasschen verdwenen waren. Daar deze diefstallen dan eens in deze dan weer in een andere kerk plaats vonder- was het voor de recherche niet gemakkelijk om den dader aan te houden. Gistermorgen had een rechercheur echter het geluk in een der kerken den dader te ontdekken en aan te houden. Het bleek een 23-jarige los-werkman te zijn. Hij heeft bekend zich op vorenomschrèven wijze een 12-tal damestaschjes met inhoud te hebpen toegeëigend. ALWEER PRIJSOVERTREDINGEN! Proces-verbaal wordt opgemaakt tegen een schoenmaker, die zakjes met zoolbeslag waarvan de normale prijs 15 cent per zakje bedroeg voor 50 cent per zakje verkocht. Er zijn 724 zakjes met zoolbeslag inbe- slag genomen. Aanmaakhout van 7 cent per zakje werd voor 50 cent per zakje verkocht. De ver- kooper, een 40-jarige Haarlemsche koop man kreeg, hiervoor een proces-verbaal. Voorts is weer een groentenhandelaar bekeurd, die appelen van 50 cent per K.G. en peren van 26 cent per K.G. voor resp. 1,50 en 70 cent per K.G. verkocht. De partij appelen en peren zijn inbeslag genomen. Door de Haarlemsche politie werd proces verbaal opgemaakt tegen een 29-jarige Haarlemsche, terzake het onbevoegd voor handen hebben van 4 stamkaarten. Twee groentenhandelaren, die appelen voor 1.per K.G. en prei van 13 cent per K.G. voor 33 cent per K.G. verkochten, kregen hiervoor een proces-verbaal. Terzake het onbevoegd voorhanden heb ben van 2 zakken tarwe werd proces-ver baal opgemaakt tegen een 23-jarigen brood bakker. Twee groentenhandelaren. die hun waar niet hadden geprijsd, kregen hiervoor een bekeuring, terzake overtreding van het Prijsaanduidingsbesluit. Verder werd proces-verba3l opgemaakt teg eneen winkelierster, die een paar ge bruikte heerenschoenen, welke slechts ƒ3.50 waard waren, voor 18.50 verkocht. JUBILEA Bl.ï DE N.V. JOH. ENSCHEDé EN ZONEN Op 10 December hopen de heeren J. Com- pïet en G. L Roseboom. werkzaam zij de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zo nen, Grafische Inrichting N.V.. respectieve lijk als voorman op de afdeeling Plaat drukkerij en beambte op de afdeeling Veri ficatie den dag te herdenken dat zij 25 jaar bij deze N.V. in dienst zijn. ALLE-DAG-KERK. Bij den dienst van de Alle-Dag-Kerk op Maandag 23 November om halfvier in de Groote kerk zal mevrouw Rie Roosjen-Ott medewerking verleenen en eenige liederen zingen. Voorganger is ds. I. P. van der Waal. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 8 tot en met 14 Novem ber kwamen in de gemeente Haarlem 12 gevallc-n van diphterie, 3 gevallen van roodvonk en 1 geval van dysenterie voor. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Courantenhanger. Janssens. Heerensingei 1; handschoen. Janssens, Heerensingel 1; parapluie. Maas. Lorentzkade 352; portemonnaie met Inhoud. Etmans, Jan Luykenstraat 102; portemonnaie, Ber. Voorzorgstraat 2c; schoen. De Jong, Klein Heiligland 74; zeil. De Boer. Saenredamstraat 49 zwart; zak met inhoud. Beelen. Schermerstraat 34; zakje met inhoud. Kuiper, Riebeecklaan 8; armband. Klaver. Ieepnstraat 15; bril. Bureau v. Politie. Smedestraat 9: bril. Prenen. Nieuwe Groenmarkt -4; étui met inh.. Rijsdijk. Tessel- schadestraat 41; geld. v. Maris, Bantamstraat 56; hond. v. d. Berg, Burg. v Lennepweg 32. Heem stede; handschoenen. Mootjman, Kanariestraat 102; hoed, Nelis, Sluyvesantstraat 33; horloge. Truyens, Spaarnhovenstraat 5; hoed. v. Dijk Tafelbergstraat 18; hoed. Schmidt, Marsstraat 42; horloge, Aarst. v. Keulenstvaat 8; handwarmer. Jongbloed, Reigerstraat 42; jas. Pauletta, Gouw straat 15, muts, v. d. Klis, Padangstraat 8; oorbei, Lanfermeljer, Zocherstraat 58; portemonnaie met inh.. Wernik, Anegang 25 A; portemonnaie met inh., Vroom, Leidschestraat 127; portemonnaie met inh.. De Haas, Zijlstraat 16; portemonnaie, Knippers, Pijnboomstraat 30; shawl, Hendriks, Dolfijnstraat 28; stoel, Hulstein, Tafelbergstraat 23; schoentje, Mentjox. Eikenstraat 46; vulpot lood, Bureau van Politie, Smedestraat 9; zak met inh., v. Es, Duvenvoordestraat 38. HEEMSTEDE BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 8 tot en met 14 Novem ber kwamen in de gemeente Heemstede 1 geval van roodvonk en 1 geval van diphterie voor. VIJF EN VEERTIG JAAR PREDIKANT Het is Zaterdag vijf en veertig jaar ge leden. dat ds. B. van der Werff. emeritus predikant der Gereformeerde kerk. wonen de alhier, zijn intrede deed als predikant in Kruiningen. Achtereenvolgens was hij voorganger naar Grootegast. Harlingen, Dokkum. Den Helder. Doorn en Amsterdam- West. In 1935 ging hij met emeritaat en vestigde zich in Heemstede, waar hii o.a. ouderling is. BLOEMENDAAL DERDE ONTSPANNINGSAVOND Eenige maanden geleden schreven wij. dat cr vorigen winter voor de bewoners van Bloemendaal weinig gelegenheid tot ont spanning was. aangezien de verduisterings maatregelen esi de verkeersbezwaren een groote belemmering waren voor een bezoek aan de stad. Om eenigszms in dezen ..ont- spanningsnood" te voorzien, vatte men het plan op dezen winter ontspanningsavonden te organiseeren. Zoo werden reeds met veel succes twee van dergelijke avonden gehou den en dat men hier aan ontspanning be hoefte heeft, bleek wel uit de zeer groote belangstelling! Zondagavond 13 December a.s. zal een derde ontspanningsavond in dit seizoen in hotel „Vreeburg" gehouden worden. Het re- vuegczelschap „De Lachsprinters" onder leiding van Martien van Delden komt dan naar Bloemendaal, terwijl ook weer het dans- en amusementsorkest „De Kruidno ten", onder leiding van Arnold J. Groote- goed zijn medewerking zal verleenen. DE SCHOOLTIJDEN Onlangs deelden wii een regeling der schooltijden mede. die het gemeentebestuur van Bloemendaal had vastgesteld in verband met het korten van de dagen. Nu de klok een uur werd teruggezet, is het 's morgens al licht genoeg wanneer de school begint, zoodat deze regeling overbodig geworden is. In verband met de brandstoffenbesparing werd vorige week voor de eerste maal de Zaterdagmorgenschooltüd verschoven naar den Woensdagmiddag. De Kerstvacantie voor alle openbare scho len zal duren van Maandag 21 December tot Maandag 4 Januari 1943 DE*POST IN BLOEMENDAAL Op het oogenblik ziin er in Bloemendaal nog drie postbestellingen.nml. een ochtend een middag- en een avondbesteüing: de hoofd- en bijbussen worden om 6. 10. 14 en 17 uur en 's Zondags om 12.30 uur gelicht. Zoowel wal de bestellingen als de bus lichtingen betreft is er ook te Bloemendaal binnenkort een nieuwe regeling te verwacif- ten. i WAT GEVONDEN WERD. Gevonden en terug te bekomen bij: J. Veen- stra. Oosterdulnweg 2. schoolétui me', inhoud Bijlholt. Mauricialaan 19. rozenkrans in étui; Vet- haak. Bloemendaalscheweg 393, portemonnaie. v. d Boest. Willem de Zwijger'aan 104. autoped. Hupkes. Brederodélaan 96—98. 7 kisten; v. d Veer, Bloemendaalscheweg 73. handschoen; Hoogesteln. Alb Thijmlaan 44. rozenkrans; Rubenkoning. Rijnegomlaan 14, paar heerenhandschoenen; Po- litiewontng. Vogelenzang, autoped; Bonkenburg. Gllpperweg 30, Heemstede, schooltasch met in houd; Marré. Joan Mauritsplein 22, alpinomuts; Henneman. Tuindorplaan 6. Haarlem, paar kin derhandschoenen, Jansen, Zandvoortschelaan 138. Heemsthede. want; Huigen. H. Roozenlaan 1. wollen shawl; Ruys. Distellaan 8, paar Jongens handschoenen; Putman. Doverstraat 5, beton- Uzerschaar; Tervoort, Joan Mauritsplein 25, wol len muts, Backer, Zonnebloemlaan 33. wollen meisjeswant. Politiebureau overveen (inlich tingen alleen op werkdagen van 1(1—12 uur v.m.); colbertjas, paar sandaaltjes, shawl, slapje, hon denhalsband, alpinomuts. handschoen. Post Aer- denhout: plaat in lijst. ZANDVOORT BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 8 tot en met 14 Novem ber is in Zandvoort een geval van rood vonk voorgekomen. MAX BLOKZIJL. De openbare bijeenkomst van heden Vrijdag 20 November '42. om half acht ir Gebouw Monopole, alwaar Max Blokzijl het woord zou voeren, is tot nader order uitgesteld. Z.V.V. ZANDVOORTMEEUWEN. Doordat zoowel H.F C. als de Zandvoort- meeuwen wonnen, s de stand van de rang lijst ongewijzigd gebleven. De ploegen schijnen echter hun vorm van het begin der competitie verloren te hebben, terwijl het spel van veel minder gehalte geworden is. Voor a^. Zondag staat een zeer lastige uitwedstryd tegen Den Helder op het pro gramma. De gastheeren zijn vooral op hun eigen veld moeilijk te overwinnen en zijn speciaal voor sterke tegenstanders een groote hinderpaal. Zandvoortmeeuwen heeft aan den Neder- landschen Voetbalbond gevraagd, eerst alle thuiswedstrijden in het Sportpark te mo gen spelen, t.w. achtereenvolgens tegen Schoten. Kinheim en Tybb. Hierop is ech ter nog geen antwoord ontvangen en daar om trekken de Meeuwen a.s. Zondag naar Den Helder. Een wagon mosselen voor Winterhulp. Vijfhonderd gulden heeft Winterhulp dezer dagen ontvangen van de commissie voor de vischvoorziening van de stad 's Gravenhage. Dit mooie bedrag is gecol lecteerd tijdens de vergadering van deze commissie. Bovendien heeft de vischgroothandel spontaan een wagor mosselen (15.000 K.G.) ter beschikking van Winterhulp gesteld voor het organiseeren van een mosselen-maaltijd voor onze minder bedeelde volksgenooten. Dit is een van de vele voorbeelden, waaruit wel duidelijk blijkt, dat Winterhulp hand over hand aller medewerking verkrijgt in het belang van ons eigen volk. Moge dit voorbeeld ons allen voor oogen staan bij de kleederdrachtcollecte op Zaterdag en Maan- Btirgerliike Stand. HAARLEM 19 November 1942 BEVALLEN: 17 Nov.. S. Krijnen-Voorvelt. z.; 18 Nov.. J. H. Kaart—Elzinga. d.; A. van Maanen ROtze. z 19 Nov M. Kottman—Mulder, cl- J. E. C. Hartog—Sluijter. d. OVERLEDEN: 18 Nov.. H., 1 m„ d. V. H. W van Capellen. Hazepaterslaan: N W. van Walen. 32 J„ Hazepaterslaan. - ONDERTROUWD: 18 Nov H van Nlcl cn M Akersloot: M. F. Blommestijn en E. T J. van Lunenburg. 19 Nov.. M. Hendriksen en D. Oud kerk. GEHUWD: 18 Nov.. A. J. Vosse en II. van Poeekc. A G. Lagerweij en M Cornet. 3. Kra mer en w Anker; J J van den Hoven en J M Cornet; D. de Mooij en H Jansen: W. de Jon? en N. Jaarsma; C. C. de Bree en A. M. van Gent; J. J. Sohl en G. E. Petersen; P. M. van der Zon en H J Huibers: P. P. Schijvenaar cn A. C Schouten: H H Gloerlch en J C E. Boeree; V. N. Lutgertnk en E. Marchand; M. Ran en H. P. Louwerens: G. H. van der Matten cn H. M. van LolJ; 19 Nov.: J Antonl en P. J. Kuljk; B. P* Wijnberg en C. J. VoortJng; A. F. Kolstee en C J M Kruijdenberg; G. A Thijs en P. F. van Joolen; P Bos en A. J. Hammers: H. Duurloo en M. E. Cornet; H. K. Choufour en B. M. Gerz. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN. NIEUWE BENOEMINGEN. Hiermede wordt medegedeeld, dat tn verband met de benoeming van den heer B. Eversen tot waarnemend Voedselcommissarls voor Noord- Holland, met Ingang van 1 November 1942 tot plaatselijk bureauhouder te Halfweg ls benoemd de heer J. A. Koop. DE VOEDSELCOMM1SSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. HET SCHEUREN VAN GRASLAND VOOR 1M3. Hierbij breng ik onder de aandacht var. belang hebbenden dat de talon welke zich bevindt aan de lastgeving tot scheuren aan de Afd. Bodem- productie van de Landbouw-Crlsls-Organlsatle moet worden gestuurd zoodra het betreffende perceel is gescheurd. Nalatigheid in deze houdt in dat de uitbetaling van de te verwachten premie achterwege kan blijven. Zooals bekend bedraagt de scheurpremle 200 Gld. per ha. gemeten land indien gescheurd i°. vóór 15 December 1942; wordt er later gescheurd maar vóór 15 Februari 1943 dan kan de premie zijn 100 Gld. en Indien nog later gescheurd wordt vervalt de premie geheel. De scheurplicht moet in ieder geval voldaan zijn voor 15 Maart 1943. Wie dan nog niet aan de opgelegde plicht ts te gemoet gekomen vervalt in vrij hooge boete- Ten overvloede deel ik nog mede. dat verzoe ken tot overdracht van scheurplicht niet meer in behandeling worden genomen; ook bezwaar schriften tegen de opgelegde plicht blijven bul ten behandeling. De daarvoor uitgetrokken pe rioden zijn reeds lang overschreden. DE PROV. PRODUCTIECOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. OFFICIEELE MEDEDEELINGEX. TEF.LT VAN GROENTEN IN 1943. Telers van fruit in den vollen grond, van bloembollen, alsmede van bloemisterij- en boom- kweekerijgewassen. mogen de oppervlakte van hun bedrijf in 1943 geheel met groenten en/of vroege aardappelen (met of zonder naieelt van groenten) betelen, mits zij in het bezit zijn van een tuinbouwteeltvergunning van de Ncder- landsche Groenten- en Fruitcentrale. welke zoo noodlg kan worden aangevraagd bij de afdeellne tuinbouw van de landbouwcrisis-organisatie ln de provincie, waarin het bedrijf Is gelegen. GROENTENTEELT IN LANDBOUWBEDRIJVEN. In 1943 bestaat voor landbouwers de mogelijk heid om in hun bedrijf groenten en'of vroege aardappelen (met of zonder nateelt van groen ten) te telen. Men kan bij de afdeeling tuinbouw van de landbouw-cnsis-organtsatie een aanvrage Indienen om een teeltvergunnlng voor a. groen- tengewassen in den vollen grond. b. vroege aard appelen met of zonder nateelt van groenten. Bo vendien kunnen landbouwers bij voornoemde organisatie een aanvrage indienen om een ver gunning voor het telen van groenten als nateelt na een landbouwgewas, dat vroegtijdig wordt ge oogst of mislukt is. INLEVERING TUINBOL'WZADEN DOOR TELERS. De directeur van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale maakt bekend dat door hem aangewezen zijn als handelaren, bij wie de telers van tulnbouwzaden verplicht zijn zulks op grond van het (uinzaadbeslut: 1942 de door hen In z.g. vrije teelt geteelde tulnbouwzaden ln te leveren, voor bedrijven gelegen ln; a. Noord-Holland benoorden het IJ met uit zondering van het onder b. omschreven gebied: de N.V. Sluis en Groot's Koninklijke Zaadteelt en Zaadhandel te Enkhulzen dan wel bij speciale aanwijzing de N.V. Gebroeders Sluis' Zaadteelt en Zaadhandel te Enkhuizen; b. West-Friesland bewesten de ljjn Ttoorn— Medembllk als mede de gemeenten Opperdoes, Twlsk, Oostwoud, Midwoud, Wognum. Schcl- linghout en Wijdenes. met uitzondering van dc gemeenten ln den Anna-Paulownapolder en in den Waard- en Groetpolder: de Coöperatieve Zaalzaadvereeniging „West-Friesland" te Wij denes; c. Utrecht en het Westland; de N.V. Westland- sche Zaadteelt en Zaadhandel Gebroedei's van den Berg te Naaldwijk; d. de overige deelen van Zuid- en Noord-Hol land met uitzondering van de z.g. bollenstreek, Gelderland, West-Brabant cn het eiland Tholen: d. Van der Ploeg's Zaadhandel te Zwijndrecht; e. de z.g bollenstreek in Noord- en Zuid-Hol land, Noord-Brabant met uitzondering van West- Brabant en de Peel: de firma P. van der Veld te Llsse; f. Zeeland met uitzondering van het eiland Tholen: de N.V. Zaadhandel en Boomkweekerij Wed. P. de Jongh te Goes; g. Limburg en de Peel; de Firma H. H. NeJls- sen te Horst; .h. Groningen. Friesland. Drenthe en Overijssel: de N V Zwaan en De Wiljes' Zaadteelt en Zaad handel te Scheemda. De Inlevering moet geschieden binnen een maand na den oogst van de betrokken zaadsoort, doch'uiterlijk op 31 December 1942. De betaling van het Ingeleverde zaad geschiedt door den zaadhandelaar, bij wlen de teler het zaad In leverde. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm 8 et. Niet vooruitbet. p. m.m 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit- e betaling per m.m 6 ct. Niet vooruitbet. p m.m. 8 ct. minimum 6 mm Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Voorultbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 m.m. Lessen ENGELSCJI-DUTTSOH. Op to, exam.. Convers. "IV. A. Lo ft. Loremtaplein 1. Tel. 12 56 Jonsemani vr. privéles in C<>\- fólCTlETEEKENEN. Br. met dd. 2 Gevr. LES VOOR DUlTSCIl 0., Kr. 1 LEO HAZELZET, pianist, pia- ^eraar. Va-aagt condities. Scho- ftosohstraat 10. Haarlem-X. TALE.V V. PRAKTIJK EX.. bij '•'ken. etc. f 1.25 p. u. J. van »rne. Romeinenstraat 37. H.-N. ■Les gevr. In FRAN^(11 EN "LEN KUN DE. Jan Gjjzenkade 141. JTC JITSIieLES gevr. d. club- heeren. Br. 145 Wie heeft 's avonds eenige "tn P. w. tijd mij tegen \ergoe- 'v te helpen met NATUUR-, LS- en WERKTUIGKUNDE. P, B. X. A. O mg. H.-N. Personeel gevraagd Voor Huishouding WERKSTER gevraagd in ku. 'Sn, l of 2 maal per week. Ein- houtstraat 67. Gevr. tn kl. gezin DAGMEISJE of 3 x per week een Werkster Casimlrlaan 73. Overveen. tel. "17. NETTE WERKSTER gevr. 2 Per week. Aanmelden tuss. 1.2-2 Inss. 6-8 u. Harddraverslaai) Santpoort, Mevr. Dlrksen. Heemst. Dreef 113. vraagt een FL.'MEISJE v. d. of d. en n. DAGMEISJE gevraagd van 9-3 P.G., v. g. g. v. Verspro nek weg 28 zwart. NET DAGMEISJE gevr. van ^.30-3 uur in gezin van 3 pers. Zomd. vrij. Verspronckweg 153 Gevraagd: een nette JONGE WERKSTER voor halve dagen. FMnfc loon. Br. 28. NET MEESJE gevraagd, voor halve dagen. Mevr Pachter. 1ste Theemsstraat 11 Haarlem. In gezin met 3 schools, kind. gevr. een BESCHAAFD MEISJE voor dag of d. en n. Linden!61. Overveen, Wordt gevraagd ln kl. gealn PL. HULP van 3.30-4.30 U. Zond. vrij. Flink toon. Heussensstmat 110 bij de Delftlaan. FI. zelfst. DIENSTBODE ge- v.oclvt. In- of extern, in gez. m. 2 kinderen. Goed loon. Hulp v. ruw werk, Br, of pers. aanm. Zandv. AJ'lée 21. Heemstede. FLINK MEISJE gevraagd v. do morgenuren in gezin van 2 pers. Zondags vrij. K'.everpark- weg 167. Direct gevr. MEISJE v. d. en n. goed k. w. en k. v. g. g. v. Hoog loon. Brederodelaan 86. Bloemendaal. Gevr. f] DAG.DIEXSTBODE van S-7 uur. m. volle kost. Tel. 10564. Zijl weg 151. NET MEISJE gevraagd van S tot 3 uur. Zondags vrij. goed loon. Aanmelden Kenaustr. 15. WERKSTER gevr. in gez. v. 2 pers 2 ochtenden p. w. of Meis je v. halve d,g. Br. 19. Gevraagdeen jonge FLINKE WERKSTER. 3 ochtenden tn de week. LIP''-n'-mn 172 e vWn DAGMEISJE gevraagd van 9 tot 5 uur of Werkster voor lede ren morsen T.'ndenlnan 71 Gevr. METSJE v. d. of d en n. Tevens Werkster gevr. Aanm. BosbToiis-.rintlann 33. H'stede. VET MEISJE gevraagd, d. en n., kl. gez. veel vrij. Br. 15. DAGMEISJE gevraagd van 8.30-3 uw of Werkster 4 a 5 och tenden per week. Prins Maurlts- laan 93, Overveen, Mevr. Schrijnemakers. Linden- laan 29. Overveen vraagt nette WERKSTER. Voor terstond revraagd voor vast een nette WERKSTER v. g. g. v. voor 4 maal per week van 9-12.80 uur. Pers. aanm. Berken- rodestraa.t 4 8 tusschen Sehouw- tjeshrug en Oranjeplein. FLINK MEISJE cevr. v. d. en n„ v. g. g. v. Hoog loon. Zonne bloem laan 2 7. Aerden.hout. FLINKE WERKSTER gevr. Maand, tot 3 u„ Vrijdag tot 5 u. Mevr. Bosch. Berllozlaan 3, Hst. NET MEISJE v. d. hu'ish. gevr. van 8-5 uw goed loon, prett. be-h. Zond. vrij of Werkster v. enk. dngon p. w, Mevr. Schouten W. Danlëlslaan 12 Santpoort. Spoediig gevr. nel DAGMEISJE van 's morgens 8.30 tot nam. 5 u. Aanm. Kleverparkweg 192. Gevr. NET MEISJE v. d. of d. en n. per 1 Deo., ln gez. z. kind. Mevr. I-Iaije Rijksstraatweg 14D Rennebroek. MEISJE GE-VR. voor de mor genuren. Hazepaterslaan 12. Hrl. Gevr. MEISJE v. d. morgen uren (9-12 uur) Rustenburgerweg 28. Bloemendaal. Tel. 24212. Gevraagd: NETTE WERK STER voor 3 oohtenden per week Van Dortstraat SS. Gevraagd: NET MEISJE voor de ochtenduren. Joh. Verhulst- laan 23. Heemstede. Voor Bedrijf FLINKE JONGEN gevr. niet ben. 16 jaar. Br. 38 Garage-bedrijf vraagt een FLINK EN JONGEN. Lange Hee renvest 34. Haarlem. BEZORGER gevraagd voor eenige dagen per week voor bak fiets of handkar. Emma Depot. Lange Begijnestraat 20. Stationsrestauratie alhier vr. voor direct HANDIG MEISJE v lichte kantoor werkzaamheden. Machlneschrijven verelsoht. Leef tijd pl.m. 18 jaar. JONGEN voor magazijn- en kantoorbediende gevr. Br. 34. NETTE JONGEN gevr. voor loop- en winkelwerk. Drog. van Eden. Gen. Cronjéslraat 49. lo of 2c KAPSTER gevr. van 9 tot 6 uw. Br. 31. NETTE JONGEN gevraagd, loopwerk enz. Ged. Oude Gracht S3. Haarlem. Aanm. 9-10 uur. Gevr. aank. K APPERSBE- DIENDE, g. k. acheren. Maison Grandjean. Binnenweg 5. H'st. Aanm. voor 6 uur. Ie of 2e KAPSTER gevr. omg Haarlem. Br. 29. TIMMERMANSJONGEN gevr. Voorzorgstraat 6. Voor direct gevr. KLEERMA KERSKNECHT. Loon C. A. O. Dames- en Heerenkleermaikerij J. J. Thoolen. Ramplaan 88. E Personeel aangeboden Voor Huishouding DAME-HUISHOUDSTER ziet. tegen 1 Jan. '4 3 verandering van werkkring, intern. Of als hulp in de hnish. Br. 42. ERVAREN HUISVROUW m. b. leeftijd zag zich gaarne gep!. by Heer of Dam? alleen of k!. gezin. Br. 41 NET MEISJE 21 J. b. z. a. v. d. hulsh. van 9-1 of 5 uur. Beslist bij tramhalte. Br. 40 HUISNAAISTER biedt zich aan. Br. 39 2 WERKSTERS b. z. a. voor t schoonhouden van kantoren of gebouwen. Br. 91 NET PERSOON, gehuwd, vr. werk, onverschillig wat en waar Br. 45 JONGEDAAIE zoekt lichte be zigh. v. 4 middagen p. w. Br. 44 Jonsedame. In bezit van schrijf machine vraagt TYPEWERK Br. 43. Kamers gevraagd KAMER te huur gevr. voor opslag ran Inboedel. Br. 4 9 2 jongedames vragen SLAAP KAMER. Br. 48 He.-r zoekt gemeubil. ZIT- siiAAPKAMER met pension Prijs f 60 a f 65 per maand. Liefst centrum. Br 47. Te huur gevr. te Haarlem 2 on- gem. KAMERS m. gebr v. keu ken op netten stand. Br. 46. Gevraagd; gestoff. zonnige ZIT-SLA A PK AMER. omgeving Kleverlaan. Br. niet prijsopgaaf no. 114. 2 dames zoeken gemeub. ZIT- SLAAPK. b. b. h. h. met gebr. keuken. Br. 122 J.dame b. b. h. h. in bezit kachel yjT-SLP.- KAMER bij Station met berglne fiets. Br. 103. Moeder en kind v. 9 mnd. zoel ken eenv. gem. KAMER met kachel en bed. Raadhuisplein 24 Haarlem-N. Gezocht omgov. trelnhalte FL'stede-Aerdenhout door eohtp. z. k gemeub. ZIT- FN SLAAPK met keu'kon, Br. m. opg. v. lig ging en huurprijs aan den heer Pool, v. Speykstr. 2. Zandvoort. Kamers aangeboden Eohtp. in Drachten. Friesland stil levend, geg. stand. ZOEKT CONTACT met dito echtpaar, dat uit Haarlem wil ver trekken, Doopsgez. of Vrijz. Herv, Aanm, spoedig. Prinsesselaan 17. Hrl. Ambt.wed. biedt een of 2 gen KAMERS te huur aan, dicht bij Station Bloemendaal. Br. 123. Te huur in besch. Ned. gezin GEM. Sl'ITE met gebr. v. keu ken. echtp. kinderen Hr 15c Direct te huur: 2 gestoff. KA MERS, str. w. keukengebr. of pens. Voordulnstr. 14. Dame gevraagd ln PENSION. Tevens slaapkamer te huur aan- eb. Br. 116 Kost en Inwoning GOED KOSTOUIS agb. voot r.et werkman, centrum stad. Adr. Schagche'.straat 21 rd. Jongeman zoekt KOSTHUIS f S a f 10. centrum of H.-O. Brie ven 115. Huisraad gevraagd Wie kan mij helpen aan kleine VULKACnEL? Br. met prijsopg. no. 52. KLEED en EETSERVIES te koop gevr. Br. met opg. v. prijs etc. 133. Huisraad aangeboden HAARD, merk Llps-Peters te koop aangob, Is in prima staat, compleet mot plaat, prijs f 65. Kl. Houtstraat 113. KACHEL met pi. te koop. stookt alles, f 20. v. O. de Bruijn- straa-t 81. Te koop: KOOKKACHEL, f 40. Wipperp'eln 6. Heemstede. Groote geëm. VULKACHEL v. f 75 te k. of ln ruil voor kl. sa lamander. In gebruik te zien uit sluitend Zaterdag 10-5. Uit den Boschstraat 5. boven. TE KOOP: potkachel m. man tel f 15. mah. hout. waschtafel f 10. Meclclenbuo-gstr. 5. TE KOOP: 1 pers. kapokma tras f 35. 2 pers. spéraailmatras f 10. Cronjéstraat 11S. H.-N. TE KOOP: mah. theekast m 6 deel. theeservies f 40. Hoeufft- straat 7. H.-N. TE KOOP: eetkaimerineubelen met theemeubel f 175. schilderij zeegezicht f 100. Duinoordstr. Haarlem. Muziekinstrumenten Mooie 3/4 VIOOL met kist en foudraal f 25 Citer met muziek f 7.50. Delftlaan 117. Gevraagd, mooi modern RA DIO-TOESTEL Br. 60. Te koop gevr. door part. GRA- MOFOON-PLATEN. Br. 7819. MUZIEKINSTRUMENT Tb VERKOOPEN? Gaat naar oen vakman, die het naar waarde weet te taxeeren. en wij betalen de hoogste waarde; onthoudt ons adres: Muziekh. Joh. Kiekens Smedestraat 27. RADIO gevraagd, modern toe stel. bekend merk. tot 1938, tegen hoogen prijs. Adres: Da Costa- straat 69. Leiden; Kruisweg 38 tel. 18968. Haarlem. Brandstraa' 26, Schreveliusstraat 14. Verpleegster vraagt moderm RADIO. Br. 7S94. Gevr HAW. of JAZZ GITAAR Br. met prijsopg. Kleverlaan 235 —Te koop gevr. AMATEURS SLAGWERK. l'lt prij: (U: Dennenlaan 99. Halfweg. X. II Rijwielen - Auto's Te koop gevr. MOTORRIJ WIELEN, rijwielen op goed- banden, autopeds, banden 2S x 1*4- Goede prijs. Kl Hout straat 102. Een ME1SJESFJETS voor on geveer 10 jaar gevraagd. Br. 112. Diversen JOS. v. d. BEUG. Breestr. IS. Tel. 21030, koopt alles en overal Meubelen, kleed ing, zolderopr.. zak en armbandhorloges, enz. JEUGDSAMENKOMST in de Zuiderkapel. Zulderstr. 15 a.s Zondagavond half 8. Spr. de heer P. D. Bardelmeyer. Dond. 26 Nov 3 uur: Ds. A. 51. Berkhoff. Jongedame zoekt XI0TT1' VRIENDIN, liefst op kantoor P.G., leeft. 23-20 J. Br. 74. WIE RUILT mijn br. molièr.- m. 39 voor bl. of zw. 37-38. T Koster, Kloosterstr. 103. UW BONTJAS vakkundig, vlug en billijk modernisoeren en repa- reeren? Bonthuls „Hermelijn" Kruisstraat 2 rd„ hoek N.we Gr. Te huur gevr BERGRUIMTE oor inboedel. Liefst bij parti culier. Br. met prijsopg. 7u. Laat vakkundig uw OVER HEMD VERSTELLEN bij Men sen, v. Marumstrant 44 rood. GROOTE ZOLDER te huui gevraag, 50 M2. voor meubilair opberging. Aanb. Groote Kroch' l. Zandvoort. VERHUIZINGEN, bergplaat voor inboedels. P. do Boer. Pljls laan 119, Tel. 27073. ..DE MORGENSTOND" maak' uw tuin gezond. Tuinaanleg cn onderhoud. Tel. 19903. Soenda- plein 31. VOOR UW VERHUIZINGEN Houtgraaf en Bolscnbroek. Dr D. Bakkerlaan 8-10. Blocmendao: Tel 22299. Bergplaats voor in boedels. LAAT UW STOELEN rep. dooi een vakman. Wij hebben 20 j practische ervaring. Schrijf briefk en wij komen. J. Zecgers. Gen Bothastraat 129, Hrl'. N. WELKE TANTE is zoo lief en kan mijn mammie aan een lap.u k. stof helpen c.a. so c.M. J 31 M breed, voor een Zondagscb jurkje voor mij" Ik mag uit miji ipaarpot koopen. Met kusjes v Corry. Br. 111. WIE RUILT o k, J. gab. regen jas I. g. st. leeft. 12 j, voor dit«- 14 j. Te koop Trix. Wllgenstr 4" Diversen te koop gevr. Te koop gevr. een in goeden staat zijnde FRUITMOLEW Adr. L. Heerenstraat 42 rood. Te koop gevr. B.S.A. of soort gelijke WINDBUKS. Loop mant m.m. Tevens prima haard, waschmachine, liefst emaillo en geëm. kolenfornuis. Tel. 29120. Ter overn. gevr DAMESTItAI- NINGSPANTALON. m 40-42 en damesschrijfbureau. Br. 80 of Tel. 27250. Te koop gevr. 1 p. D. KUNST SCHAATSEN met hoogo schoe nen, maat 38-40. Tevens 1 pr. hoogo scbaatschoonon m. 40. Br. no. 79. T.o. gevr. Buitenmodel KLEE DING. allo soorten, ln prima staat, ook gummi. Briovon niet uitersten prijs aan li. Schmidt, Raadhulsstr. 209, Alplien a/d Rijn Moeder v. gr. gezin vraagt M« MANTEL te koop 14 j. of Dames mantel. Br. 118. Gevr. h. D. SCILVATSSCIIOE- VEN m. 40 of hockeysch. J. Luy- ckenstraat 117. Hrl. N. Te koop gevr. „SMIRNOFF VERTELT" voor 5 Br. 127. Te koop gevr. 2 stel OVER GORDIJNEN', 6 stel overgordij nen. liefst dubb. velour. tel. 20469 Te koop gevr. moderne KIN DERWAGEN, wit of crëmo in z. g. st. Br. met prijs 129. Te koop gevr. een donk. bl. of Bord. roode DEAXA DURBIX HOED. Br. 130. Te koo.p gevr. solide PASSER DOOS. Br. met opgave prijs en merk no. 135. Te koop gevr. KINDF.RSLEE- TJE. Berkenstraat 34. Ter overname gevr. OVER GORDIJNEN. keukentafel, 2 keukenstoelen, salonkleedje Br. no. 138. Gevr. klein HONDENHOK, niet kleiner dan 40 x 60. Lodowljk v. Deyssellaan 162, Hrl. X. Tol. 25304. Drlewielig KINDERFIETSJ® koop gevr. Schoterwog 98 rd. VERPLEKGSTERSUTTZET te koop gevr. Br. 148. MECCANO DOOS in g. st. te k. gevr. Br. met omschr. cn pr. Delftlaan 63, Hrl. *evr. DAMES WINTERMAN TEL, donkerblauw of zwart. 42- 44. Gen. Bothastr. 8„ Hrl. N.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3