IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Oudet ie louw Dankbetuiging Radiotoestellen TE KOOP GEVRAAGD MIDDENSTANDSDIPLOMA RADIO RADIO STENO TYPIST^) INST. PONT N. J. Groot Zn. Gevraagd: Admleett in dit blad EDEGO TREKKERS Attentie! Fa. D. Bais Jzn. en Joh. Bais Motorgroep Kennemerland Radio te koop gevraagd Bergruimte te huur ROHYP Heden nog voorradig 't Opklapbeddenpaleis DE WITTE STRIJDERS Ïïestautaui „Huks* OUDE BOEKEN HAZEVOET Hondenbrood, VERHUIZING Het juiste adres FEUILLETON Door FRED ANDREAS. 23) Barra had vele eigenschappen bezeten, waarvan ze slechts op één wilde wijzen: hij was verliefd op blonde meisjes en zijn type was de slanke blauwoogige, groote, blonde vrouw. En toen heeft het niet lang geduurd, of de pot had zijn deksel gevonden. Met haar broer was Barra haar. Hilda, eens uit de bioscoop komen afhalen. Ze was daar met Irene heen gegaan en had haar toen aan Barra voorge steld, en het was net, alsof die twee naar elkaar toe getrokken werden. Het was fan tastisch, zooals Silvio en Irene op elkaar in gesteld waren, ze hadden elkaar aangekeken. als kenden ze elkander van een vroeger leven en hun geluk straalde uit hun oogen te verstaan bij die eerste voorstelling. Zoo'n liefde op het eerste gezicht was bijna angst wekkend geweest. Ze waren daarop naar een andere bioscoop gegaan en het zou haar, Hilda, niet verwonderd hebben, als dien avond reeds de eerste kussen' waren gewis seld. „Ik kan van mezelf verklaren, dat ik Irene haar geluk gunde." ging ze verder „Zij was voor hem bestemd, niet ik. Maar hij bleef hoffelijk en vriendelijk tegen mij. Hij waar deerde het bijzonder in mij, dat ik niet ja- loersch was en dat hij met mij over Irene kon praten, die voor hem natuurlijk een godin was. Toen trad een van zijn anderej eigenschappen op den voorgrond. Voor een onzer bijna onbegrijpelijk, maar in een Ita liaan, voor wie hen kent te verontschuldi gen Hij was naijverig. Volgens haar was Silvio, naar onze begrippen, jaloersch tot het waan zinnige toe. Dael kende dergelijke gevallen en daarom stonden echtverbintenissen tus- schen Zuid-Europeanen en Noord-Euro peanen hem niet aan. Silvio Barra, zoo ver haalde Hilda, was niet slechts jaloersch op alle mannelijke kennissen en bewonderaars van Irene. maar even overdreven op den pianostemmer, die haar instrument in haar bijzijn stemde, op haar kapper, op professor Witte, op Irene's voogd, op den predikant, die haar bevestigd had en we) het ergste op den dokter, die haar keelontsteking behandeld had. Het was dwaas en diep tragi-komisch ge weest. Dael moest er even om lachen, maar begreep het toch. Barra was nu eenmaal van Romaanseh ras Omstreeks dien tijd geraakte Irene door familieomstandigheden in finan- cieele moeilijkheden. In die dagen trad ze als pianiste bij een, vereenigingsfeestje op en leerde daar mijnheer Pranser kennen „Aha z'ei Dael. Hilda Schot wist er niets, volstrekt niets van hoe die ontmoeting zich had afgespeeld; het kon haar ook niet schelen. Maar het feit stond vast: Irene Keller was met Preiser tot een overeenstemming geraakt, wafrbij hij het noodige geld voor haar studie voor haar vastzette en zijnu ja, men kon zich licht voorstellen wat haar verplichtingen waren. „Ik weet van die afspraak," zei Dael ern stig, „en in de gegeven omstandigheden kan ik juffrouw Keiler niet veroordeelen." Eén troost was het hem. dat die Hilda Schot overduidelijk uit afgunst sprak. In haar nijd schilderde ze alles erger dan noodig was. HOOFDSTUK XVI. Dc rol van „juffrouw S." Dael leunde achterin zijn stoel en dacht na over hetgeen het meisje tegenover hem ver telde. „Eén ding is me nog niet duidelijk", ging hij na een poos a verder. ..Moest het Silvio Barra n:et opvallen, dat de toestand van juf frouw Keiler zoo plotseling verbeterd was „Het kan hem wel opgevallen zijn, want hij was niet dom," zei Hilda giechelend, „maar het was voor Irene een klein kunstje, hem voor den gek te houden. Haar verwanten hadden het haar mogelijk gemaakt, niet waar? Doodeenvoudig Dael hoorde juffrouw Schot nog verder uit over Pranser. Hoe vaak hij kwam. hoe lang hij bij Irene was. hoe het haar gelukt was. Barra onwetend te houden, en nog veel meer. „Het was lastig, afschuwelijk lastig voor Irene," antwoordde zij met een soort onwille keurige bewondering. ..maar ze was daarin heel handig. Ze stond voor de keus: haar studie en dus Pranser of Barra, maar dan geen studie. Ze kende de ziekelijke jaloersch- heid van Silvio en moest begrijpen, dat ze hem onmogelijk aanleiding tot argwaan kon geven. Juist omdat ze zooveel van hem hield, kon ze dat niet wagen. Maar ze dacht er ook niet aan, hem op te geven. En dat kan ik haar nu juist niet vergeven...." Wat moest dat meisje veel van Barra hou den, dacht Dael bij zichzelf. „Het moet een tijdlang een hel voor Irene geweest zijn," vervolgde Hilda. „Barra begon vermoedens te krijgen. Hij verbaasde zich over haar verhinderd zijn. als ze daf naar zijn meening onmogelijk wezen kon en u begrijpt, wat dat voor scènes uitlokte. Vaak was ze ziek van opwindinc Barra leed er natuurlijk nog méér onder Hij sliep niet meer, ver zuimde zijn lessen, at niet geregeld en was er ellendig aan toe. (Wordt vervolgd) Jeugdige moordenaar krijgt tieji jaar gevangenisstraf. „De rechtbank te Amsterdam heeft der 19-jariger. W. L. G. van Ewi.ik, die op 13 Maart van dit jaar een 39-jarige vrouw ui: donker Amsterdam in haar woning in de Koestraat met een mes had vermoord, tot tien jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld. COMMISSIE VAN ADVIES BETREFFENDE DE DESTRUCTIE Bij besluit van de Secretarissen-generaal van de departementen van Sociale Zaken en van Landbouw en Visscherü is op grond van het Destructiebesluit 1942 een commis sie ingesteld, welke hun omtrent aangele genheden, de destructie betreffende, van advies zal dienen. SANTPOORT INVOERING STIL GEBED. Met ingang van Zondagochtend zal in de Ned. Hervormde kapel voor den dienst het Stille Gebed worden ingevoerd. SUPPORTERS PARAAT! Door hun overwinning op Den Helder hebben de Terrasvogels een goed werk ver richt; zij blijken zich te hebben hersteld en met veel belangstelling wordt dan ook uitgezien naar den Zondag te spelen wed strijd HalfwegTerrasvogels. Halfweg is een niet te onderschatten tegenstander en het is daarom noodzakelijk, dat zooveel mogelijk supporters de Santpoortsche club gaan aanmoedigen. De supportersvereniging De Terrasvogels hoopt op een record-aantal Santpoorters. Er zal gezamenlijk op twee plaatsen wor den vertrokken, namelijk per trein te Santpoort om 11.19 uur en vervolgens te Haarlem om 12.15 uur of per fiets van het postkantoor aan de Hoofdstraat te om streeks 1 uur. CASTRICUM ZANG EN VRIEfND SCHAP. De gewijzigde omstandigheden hebben het voor Zang en Vriendschap onmogelijk gemjakt de aangekondigde feestelijke bij eenkomst te doen doorgaan. Het bestuur heeft dan ook besloten deze tot een nader te bepalen datum uit te stellen. De Pont We zijn toch allemaal geen engelen De directie van Bioscoop De Pont heeft voor haar bezoekers weer een nieuw film programma, waarin het zooals gewoonlijk met aan afwisseling ontbreekt. Zoo kan men een film gadeslaan onder den titel Liiei en leed in de bergen. Deze rolprent biedt in haar eenvoud vele fraaie natuuropnamen. Het gegeven toont twee meisjes, die een bergtocht ma ken. Eenmaal boven gekomen bezeert een van beiden haar been en zij kan niet meer loopen. Het verdere gedeelte van deze korte rolprent brengt de noodige spanning. Er komt hulp en ondanks steen lawine s en stormen loopt alles nog goed De hoofdfilm vormt hiermede wel een schril contrast. Alleen het onderwerp „We zijn toch allemaal geen engelen" zegt reeds voldoende over den inhoud. Als men voorts nog bedenkt, dat Heinz Rühmann de hoofdrol vertolkt, dan kunnen vanzelf sprekend komische verwikkelingen niet uitblijven. Welnu de belevenissen van den gemeente secretaris Kempenich en zijn vrouw Hed- wig op een zekeren Hemelvaartsdag heb ben groote gevolgen. Eerstgenoemde woont in Keulen een doopplechtigheid van een tweeling bij, doch na deze familieaangele- genneid maakt hij nog een nachtelijk uit stapje met diverse avonturen, waarbij twee lakens uit een hotel verdwijnen. Zijn naam in het nachtregister is echter veel- beteekenend voor het onderzoek naar den dief. De echtgenoote van den onfortuin- lijken gemeente-secretaris maakt eveneens een uitstapje met een zanger Falotti naar Koolenz, alwaar ook zij in een hotel over nachten. Aanvankelijk vertelt het echtpaar Kempenich elkaar niets van zijn weder waardigheden, doch de dagvaarding komt en de ontknooping is het begin van een aantal verwarde raadselachtige gebeurte nissen. Het avontuurlijke tweetal belandt 'enslotte onder groote publieke belangstel ling voor de rechtbank. De gemeente secretaris geeft tegenstrijdige antwoorden en zijn typische houding maakt de zaak nog ingewikkelder. Voor de echtgenoote geldt hetzelfde. Beiden trachten de juiste feiten te verdoezelen, hetgeen niet gelukt. Als tenslotte een aantal hotelportieren hun getuigenverklaringen ten beste geeft, is het Falotti, die uitreddding brengt in het mysterie er gestolen lakens. Nadat beiden worden vrijgesproken, komt men tot de conclusie „We zijn toch allemaal geen engelen". In deze zonderlinge, luchtige film vraagt Heinz Rühmann met humor, spel en muziek steeds de aandacht, doch Leni Marenbach en Herald Paulsen vervullen hun rollen eveneens op uitstekende wijze. Het geheel staat onder regie van Prof. Froelich en is op vlotte wijze verwerkt. H. J. DE VRIES. PREDIKBEURTEN ZONDAG 22 NOVEMBER ijmuiden ved. herv. kerk. NIenwe Kerk. Kanaalstraat. 10: Ds. L. Laser wey. Bethlclicmkerk. James Wattstraat. 3: Ds. L. tV. Erdman, 10: Jeugddienst, A. Kool. De Goede Herderkerk, Velserduinweg. 10: Ds. G. F. CaMenbach. 3.30: I>>. L. Lagerwev GEREFORMEERDE KERK. Gcref. Kerk. Noorderkade 9. 11 en 15: Ds.^ S. E. Wesbonk. H. v. en Dankzegging. Gercf. Kerk. Burgemeester Rambonnet- !aan. Geen dienst. Geref. Kerk. Velserduinweg-. 10 en 3: Ds. E. G. va.n Teyllngen. Chr. Geref. Kerk. Marconistraat. 10 en 3: Ds. A. Zwiep. Oud-Katholieke Kerk, Noorderkade. 10: h. Dienst. 4.30: Vesper. Doopsgezinde Gemeente, Afd. Ned. Prot. Bond. Geen dn'enst. Ncd. Luthcrsch Genootschap. Vereeni- glngsgebouw, Kal verst raat. 10.30: Ds. A. K. v. d. Mielj. te Amsterdam. Geloofsgemeenschap Het Leger des Hells Oranjestraat 2. 10: HeHdglmgsd lenst. 7.30: Verlossingssamenikomst. Donderdag 7.3(1; HeWlg 1 ngsd ii en® t Evangelisatie Gemeente Gods, Willle- bro reist raat 10. 4.30: Samenkomst. Ned. Hervormde Evangelisatie. Oranje straat 8. 10 en 3: Leesdienst. Vrije Evangelisatie, WiMebrordstr. 10. 4: A. Th. Besseiaar. te Amsterdam. Vergadering van Geloovlgen, Willems- beekweg 22A. 10: Broodibreken. Maandag Bijbelbespreking en Bidstond. Baptisten Gemeente, WiiHemsbeekweg 22A. Woensdag S: Ds. L. de Haan, te Haarl, Hcrst, Apost. Zend in gs Gcm., Wltlebrord- straat. 10: Godsdienstoefening. VELSEX Xed. Herv. Kerk. 10: Ds. Johs. Bronsgeest 5.30: Ds. J. de Vries, te Beverwijk. Geref. Kerk. Koningsweg. 10: Ds. F. E. Hoekstra. 3: Cand. C. Moens. DRIEHUIS Ver. van Vrijz. Hervormden, gebouw Tols- duinerlaan. 10.30: Ds. Enklaar te Den Helder. Geref. Kerk. gebouw Tolsduinerlaan. 3: Ds. F. E. Hoekstra. SANTPOORT Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. R. H. Olde- man, Bediening H. Doop. N'ed. Herv. Kapel. 10: Ds. J. Adr. Visser Dankdienst v. h. gewas. 4: Dezelfde. Voor- ber. h. Avondmaal. Geref. Kerk in H. V. Wustelaam. 10: J. Blonet, hulpprediker. BEVERWIJK Ncd. Herv. Kerk. 10: Ds. J. de Vries. 3.30: Ds. H. C. Touw. uit Leiden. Jeugddienst. Miedew. v. h. kerkkoor. Dooiwgez. Gem. 10: Ds. D. Attema. uit Zaandam-W. Ver. van Vrijz. Herv. Geen dienst. Evnng. Luth. G>em. 10.30: Ds. J. Ph. Baatmersen. Gercf. Kerk. 10 en 3: Ds. M. Feiitsma Vrije Evangelisatie ..Maranat.lia", Koning straat 41. 9.30: Bidstond. 10: Evangelist J. Kits, uit Zeist. 11.45: Zondagsschool. 5: J. Kits, uit Zeist. Dinsdag 7: Zangvereeniging Woensdag 7.30: J. A. Bruijn. uit Wassenaar (Vervolg Daniël). WIJK AAN ZEE EN DUIN Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. A. Versteeg, hulpprediker. Verecniglngsgebouvv. 10: Ds. A. J. Bronk- horst. CASTRICUM Ncd. Herv. Kerk. 10: Ds. J. N. Seulijn. UITGEEST Ned. Herv. Kerk. 3; Ds. J. H. Hanneman. POLITIERECHTER EEN SALOMONSOORDEEL Twee juffrouwen uit Wormerveer kwa men voor: een aanklaagster en een beklaag de, die samen ruzie hadden gekregen, om dat de eene juffrouw tegen de baby van ce andere had gelachen. Uit dit lachen was een woordenwisseling ontstaan natuur lijk tusschen beide dames waarbij op krenkende wijze door de eene over intieme affaires van de andere werd gesproken. Het resultaat was dat zü samen voor de groene tafel mochten komen, ce een in het beken de groene bankje en de andere voor het getuigenhekje. De juffrouw in het bankje begon met de mededeeling, dat het hier een valsche aan gifte betrof, dat zij niet gescholden had, noch beleedigend was geweest en dat zii daar wel een eed qd wilde afleggen. De indere juffrouw zei, dat de juffrouw in het Tankje met iedereen ruzie had en lastig vas en het altijd over mannen wilde heb ben. hetgeen een verontwaardigd protest uit het bankje te voorschijn riep. De Politierechter vroeg of de aanklagen de juffrouw misschien een trek had op haar gezicht, waardoor zij voortdurend een lachenden indruk wekte, want tijdens het voorlezen der verklaringen en tijdens- het verweer van de aangeklaagde juffrouw had zij voortdurend zitten lachen. Nee, de juf frouw achter het hekje had het alleen maar belachelijk gevonden. Dit vond de Officier, die zich nu in het gesprek mengde, merk waardig; hij vroeg of de juffrouw het geval waarvoor de andere juffrouw nu was aangeklaagd misschien ook belachelijk of toch beleedigend had gevonden. De juf frouw achter het hekje begreep schijnbaar niet waar de Edelachtbare heen wilde en zei. dat zii die kwestie inderdaad belache lijk had gevonden. Waarop de Officier met een zei. dat dan vast stond, dat de juffrouw niet beleedigd was. want zij had alles be lachelijk gevonden. Hij concludeerde vrij spraak. Met deze Salomonseisch kon de Po litierechter zich vereenigen en hij sprak aldus recht en bovendien bei-den dames den goeden raad meegevend niet samen in een wagon te reizen naar haar woonplaats, om dat er anders wel eens wederom ruzie van zou kunnen komen OFFICIEEL® MEDE DEELINGEN De P.I.C.A. voor N.H. maakt bekend, dat ge bleken is, dat diverse telers in den aanvang van dit oogstjaar een aankoopvergunning voor stroo of toewijzing uit eigen oogst hebben aange vraagd en verkregen voor een hoeveelheid stroo. bestemd voor het afdekken van ingekuilde aard appelen of ruwvoeders, terwijl door deze telers een kleinere hoeveelheid van deze producten is ingekuild dan aanvankelijk bij de aanvrage door hen was opgegeven. Het mag bekend worder. verondersteld, dat iedere teler een toewijzing uit eigen oogst kon ontvangen voor ten hoogste 1000 kg. per H.A. af te dekken product en'of een aan koopvergunning voor ten hoogste 50 kg. per 1000 kg. af te dekken product, zoodat diegenen, die minder hebben Ingekuild dan zij oorspronkelijk opgaven, naar verhouding teveel stroo toegewe zen hebben gekregen. Daarom zullen alsnog bovenbedoelde teveel verkregen hoeveelheden stroo aan den betrokken landhandelaar moeten worden geleverd. Bij weigering hiertoe zal. ongeacht eventueel', tuchtrechtelijke vervolging, gedwongen inleve ring van de betrokken hoeveelheden worden ge vorderd, waarbij dus geen enkele teler zich op zijn oorspronkelijk verkregen toewijzing zal kunnen beroepen. VOORSCHOT VLEESCHWAREN. Detaillisten in vleeschwaren, die hun bedrijf reeds in 1941 uitoefenden, kunnen gedurende het tijdvak van 23 tot en met 27 November 1942. wanneer zij zulks wenschen. een voorschot vleeschwaren verkrijgen. Dit geldt evenwel niet voor slagers. Detaillisten, die voor een voorschot in aanmer king willen komen, moeten op hun inleverings dag bij de plaatselijke distributiediensten een op gave doen, volgens onderstaand model, van hun voorraad op Zaterdag 21 November 1942, na win kelsluiting. Aanwezige voorraad vleeschwaren en distributie bescheiden voor vleeschwaren. Omschrijving Aantal rantsoenen vleeschwaren In naturarantsoenen aanwezige, voor inleve ring vatbare bonnen en toewijzingen rantsoenen nog te ontvangen vleeschwaren rantsoenen Totaal.. rantsoenen Naam: Nov. 1942 Straat: Woonplaats: (Handteeken. detaillist) Codenummer: Deze opgave moet in duplo gedaan en onder teekend worden. Achter de omschrijving „No? te ontvangen vleeschwaren" moet het aantal rantsoenen vleeschwaren worden opgegeven, da; de detaillist nog van zijn leveranciers te goed heeft en waarvoor hü dezen geldige toewijzingen heeft toegezonden. Behalve deze voorraadopgave moeten detalllis- tn aan de diensten nog een opgave verstrekker, van hun omzet aan vleeschwaren gedurende de periode van 3 tot en met 8 November van het vo rige jaar. Zij dienen hiertoe het ontvangsbewijs MD 201 C, hetwelk zij hebben ontvangen voor de in de peii-ode van 10 tot en met 14 November van het vorige jaar ingeleverde bonnen, over te leg gen. Aan de hand van deze omzetopgave en de bovengnoemde voorraadopgave zal de distributie dienst bepalen of de detaillist al dan niet voor een voorschot in aanmerking komt. De distribu tiediensten zullen voor de bonnen, welke in de week van 23 tot 28 November 1942 worden inge leverd, op de gewone wijze toewijzingen afgeven. WINTERTELLÏNG 1942. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord- Holand maakt het navolgende bekend. In de periode van 23 November t/m. 5 Decern ber 1942 zal evenals in het vorige Jaar een win- tertellling plaats vinden. Aan de hiertoe aangestelde tellers zullen op gaven verstrekt moeten worden over de geheele eestapel met uitzondering van geiten en pluim vee tot een maximum van 10 stuks van personen die niet bij de Landbouw-Crisis-Organisatie zijn aangesloten. Tevens zullen nog opgaven verstrekt moeten worden, inzake de ingekuilde producten en de uitzaai van Wintergewassen. De belanghebbenden worden er op gewezen, dat het verstrekken van onjuiste gegevens, alsmede het weigeren om de gevraagde gegevens te ver strekken of het formulier, dat overeenkomstig gedane opgaven door een teller is ingevuld, te onderteekenen, strafbaar is. ingevolge art. 1 van het Economisch Sanctiebesluït. Detaillisten zullen bij inlevering van bonnen ..een rantsoen peulvruchten" en „een rantsoen haevrmout" van de plaatselijke distributiediens ten toewijzingen voor peulvruchten, onderschei denlijk havermout ontvangen. Zij dienen in dit geval de genoemde bonnen elk op aparte opplak- vellen te plakken, derhalve niet tezamen met genummerde bonnen voor havermout of peul vruchten. Grossiers zullen echter bij inlevering van toe wijzingen voor havermout of peulvruchten ver- zameltoewijzingen voor gort ontvangen. In ver band hiermede dienen zij op de toewijzingen voor havermout en peulvruchten onderscheidenlijk havermout of peulvruchten uit hun voorraad af te leveren. Grossiers, die in het bezit zijn van gort-toewijzingen, waarvan de linkerbovenhoek Is verwijderd en welke derhalve recht geven op het koopen van gemengd meel, kunnen deze toe wijzingen, wanneer zij daarop geen gemengd meel kunnen betrekken, bij de plaatselijke distri butiediensten Inwisselen tegen toewijzingen voor gort, waarvan geen hoek is verwijderd. Toewij zingen voor havermout of peulvruchten, waar op zij deze artikelen niet kunnen verkrijgen, kunnen zij eveneens inwisselen tegen toewijzin gen voor gort. Dit is ook mogelijk, wanneer de toewijzingen op hun eigen naam en codenum- Aan alle leden. Een spaarzaam gebruik van kolen, gas en eleetriclteit is onder de huidige omstandigheden noodzakelijk. Dit vereischt een nauwgezet toe zicht, om uit iedere ton kolen, iedere KWU elec- trüctelt en iederen M3 gas de grootst mogelijke prestatie te halen. Anderzijds is gebleken, dat door een achteloos gebruik van energie b.v. in den vorm van het on belast laten loopen van machine?, het laten bran den van licht e. d„ een niet onbelangrijke verspilling ontstaat. Het is gewenscht. dat tegen dezen vorm van energieverspilling wordt opgetreden. Daarom dient in leder bedrijf en in iedere bedrijfsafdee- ling een „controleur voor licht- en krachtbespa ring te worden aangewezen die belast wordt met het toezicht op het energieverbruik. Deze con troleur dient met voldoende gezag te worden bekleed om zijn voorschriften te doen opvolgen. Hiertoe dient hy bijv. direct onder den bedrijfs leider of onder de directie te worden geplaatst Naar aanleiding van het bovenstaande bepaal ik op grond van art. 15 van het derde uitvoerings besluit. organisatie bedrijfsleven 1941, dat in alle bedrijven een controleur voor licht- en kracht- besparing dient te worden aangewezen ten einde er op toe ie zien. dat van de beschikbare hoe veelheid kolen, electriciteit en gas een 8paarzaam mogelijk gebruik wordt gemaakt, Het Huwelijk van A. G. v OOSTVEEN en C. J. WAL zal Maandag 30 Nov. a.s. te 2,30 uur te Velsen worden voltrok ken. Kerkelijke inzegening te 3 uur in de Nederl. Herv. Kerk te Velsen door den WelEerw Heer Ds. Joh. Bronsgeest. Amersfoort. Lingestraat 39 .IJmuiden, Groeneweg 14 Toek. adres: Amersfoort, Hooglandscheweg 28. De Heer en Mevrouw RIJKEBOER—BAIS zeggen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Zaanweg 109, Wormerveer. Diep bewogen en niet in staat om persoonlijk onzen dank aan een ieder te betuigen, bedanken wij langs dezen weg een ieder die met ons medegeleefd hebben tijdens het overlijden van onzen innig geliefden Zoon en Broeder PIETER JULIUS AUBROECK Fam. AUBROECK— HENNEV ANGER. Radiotoestellen te koop gevr. Hooge prijzen. Br. T 920 Bureau van dit blad- Gevr. door echtp. z. k. Ongein. Zit- en Slaapkamer met keuken, of gebruik van keuken, te Santpoort, of omg. Br. no. T 943 Bur. van dit blad. Te koop gevraagd: Br. met opg. merk, jaartal en no. aan J. Mak, Kanaalkade no. 51, Velsen-N. KANARIES, PARKIETEN, PAPEGAAIEN EUITENLANDSCHE VOGELS. A. TRAP STEPENSONSTR. 4 - IJM. Tot clubjes kunnen nog leer lingen toetreden. Laag lesgeld. Spoed. H. SERVAAS, IJmuiden Planciusstraat 3. VOGELS EN DIERENBEZITTERS Ik koop voor hooge prijzen elk kwantum a contant. Papegaaien, Aapjes, Parkieten, Raskippen, Kanaries en andere vogels en geef luxe prijzen voor jonge Rashondjes. Koop alles op gebied van Vogels en pieren. Brieven met prijs aan R. KAREL. Vogel- handel, Leiden, Steenstraat 21 Telefoon 20629. te koop gevraagd. Trompstr. IJmuiden-Oost. gevraagd, f 200 tot f 600. Br. m. typenummer en prïjsopg. onder no. T 841 Bureau van dit blad Te koop gevraagd alle soorten HUISRAAD tegen de hoogste waarde. Dagelijks te ontbieden. N.V. v.h. S. Water drinker, Kloosterstraat no. 15, Beverwijk, Telef. 3331. FOTOTOESTELLEN te koop gevraagd. Hollywood Kalverstr. 119, IJmuiden-Oost. STENO, club- of privéles Ij TYPEN, aanv. elite week Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Q>iatniwutiienten^ Beverwijksche Steenhouwerij Telef. 3138 - Mnnnikenweg 1 Prijzen scherp concurreerend Vraagt catalogus !Beioekt anie J.owzaat Snelwegers; Snijmachines; Berkel Pers. Weegschalen; EIcctr. Koffiemolens - Schilmachines; Koelkasten. J. DIL - Uiterwaardenstr. 37 Amsterdam Telef. 95708 Kookkachels en koohtoestellen Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 24 cent, elke nun. meer I cent. Alle andere advertenties van particulieren Ln de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 38 cent, elke m.m. meer S cent Personeel gevraagd Gevraagd MEISJE v. d. och tenduren of werkster, 3 ochtenden per week. Willem de Zwijgerlaan 1, Santpoort-Station. NET MEISJE gevr. voor dag en nacht of v. d. dag. Arendsweg 143, Beverwijk. MEISJE gevraagd, dat niet binnenkort vertrekt, van 8-2, Vrij dag tot 5. Adres bur. v. d. blad. Pe toneel aangeboden B.z.a. NET WINKELMEISJE met winkelroutine en v. g. get. v. Brieven T 946 bur. v. d. blad. Diversen TE RUILEN: z. g. a. n. voetbal schoenen m. 38 voor 89 of 4-0. Kalvenstraat 101. IJm.-O. VERLOREN: zilveren broche, gaande van Huygensstr. Fülton- straat en hoogte Z. op. Teg. bel. ter. te bez. Huygensstr. 46, IJm. BERGRUIMTE aangeboden voos- kleine inboedel bij particu lier. Br. no. T 944 bur. v. d. blad. WIK RUILT: 2 paar meisjes- schoenen m. 32 voor één paar dito m. 35 of 36? Velserduinweg 164. IJmoniden-O. HUISVESTING AAXGEB. op een boerderij of in een dorp ln Gron. Br. bur. v. d. blad n-o. T 947 Divers ~n te koop gevr. Te koop gevraagd 1 DOOR STROOM APP., 1 handnaaimachi ne. Brieven T 942 bur. v. d. blad. Te koop gevv. een goed onder houden ORGEL, 4 of 3V2 spel, eiken kast. Oosterduinweg 54, IJm. Oost. Te koop gevi. in g. st. z. DA MESFIETS met goede banden. Ra telsstraat 56, IJm.-O. Te koop gevr. MODERNE RA DIO. Noorderlaan 38, Velsen-N. DIVANKLEED gevraagd, Vlier straat 6, IJmuiden-Oost. Te koop gevraagd goed FOR NUIS. bij voorkeur wit emaille. Zeeweg 139, IJm.-O. Te koop gevraagd een GAS FORNUIS of gasoven. H. Stam. de Rijpstraat 43, IJmuiden. Te koop gevr. ZINKEN WASCH- TEIL. Brieven met prijsopg. T 945 bur. v. d. blad. Te koop gevr. TRAININGSPAK voor meisje v. 3-4 jaar. Schuitstr. 9, Santpoort (Stat.) Te koop gevr. VOETBALSCH. m. 40. Stam, Roemerstr. 4, IJm. Diversen te koop TE KOOP 2 p, D. sch. m. 40 en 41 tegen 10 p. paar. Tevens- te koop gevr. babypop. Te bevra gen W. Bouman, Oosterduinweg 19. IJm. O. Te koop kort zwart SEA1 BONTJASJE m. 42-44 100 lange zw. bont, model vos f 2 5 zw. velour hoed 30, 1 pr. br. d sch. m. 37 15. Heirweg 49. Vel- sen-Ngord. Te koop partij BEUKEN BLOKKEN ±r 1000 KG 40 er en p. heerensch. m. '40, z.g.a.n 12. v. Hoepen, Biezen weg 90, Santpoort, Te koop 7 enkele LADDERS. 1 schuifladder 2 x 16 treden 50 ct. p. trede. Velserduinw. 199a Aangeb. z.g.a.n. KINDER STOEL 15. Wandelwagentje r' 20. zonneschermpjes 5, eiken bloemtafel 5 en papieren rol gordijnen 10. Zwaay, Vleetstr. 5, IJmuiden. Te koop 1 p. br. leeren LAAR ZEN 111. 38 17.50. 1 p. br. sch m. 371/5 7-50 en geruite regen mantel in. 40 3. Van Wijk Willebrordstraat 57, IJm. O. Wegens vertrek te koop aan geboden partij RUM PUNCH en 20 fl. Cocktail (alles zonder al cohol, geen surrogaat) 1.9 0, fl inbegr. I. de Leeuw, Wijk aan Zeeërweg 156, IJmuiden. TE KOOP 2 crapauds, 1 bank 450; 1 tafel en salon tafel 30, 1 buffet 40, 1 haard kachel 100, 1 pendule 60; 1 schemerstandaard 15: 1 thee tafel f 15; 1 stofzuiger 100 Wed. Mevr. Giezen, IJmuider- str.weg 14. IJmuiden. Te koop agb. KINDERW A - GEN 25, box 10 en witte wol len babyeape 12.50. Alles in goeden staat. Jordan, Groeneweg 28, IJmuiden O. TE KOOP 16 els vloerkleed 60, dressoir 45, electr. wasch- mach. f 100. stofzuiger 70. Wa- gemans, Ratelsstr. 3D, IJm. O. PIANO te koop (gebruikte) f 300. Vink, Zuiderkade 64 zwart IJmuiden. Te koop agb. 40 STELLING BLADEN 12.-50 per st. I-Ioog- greef's Bloembollenbedrijf, v. d- Vondellaan 40, Driehuis. Te koop agb. WIEG. kinder- ledikantje en kinderstoel. Samen f 10. Te bevragen Zwiep. Marco nistraat 5, IJniuiden. PHILIPS RADIOTOESTEL te koop f 100, geen u. k. g. Hijveld. Kloosterstraat 5, Beverwijk. SPOED. Te koop slaapkamer ameublement, pr. onderh. (oude kw.) 400 en trapnaaimachlne 60. Bad en geyser 60. Kom passtraat 65, IJmuiden. f'.oed onderh. KINDERWA GEN te koop agb 35. Morsing, Kalverstraat 56, IJm. Oost. 5 KIPPEN te koop f 15. Glim- merveer, Eikenstr. 38, IJm. O. Te koop EMAIL HAARD met voor en achterplaat 50. De Rijpstraat 42, IJmuiden. DAMES- EN HEEK EN FIETS te koop, z.g.a.n. 100. Berken straat 17, IJmuiden Oost. To lc. TUINGEREEDSCHAP en tuinslang 15 M. f 42. L. Kaan Driehuizerkerkweg 6, Velsen-D. TE KOOP 4 houten wielen m. naven voor 3 wieier 100 p. stel. W, Zwier Zonen, Bloenistraat 33. IJmuiden. Te koop BABYPOP met ledi- kantje f 8. Borghout. Biezemve^ 109, Santpoort. Te koop blauwe moderne KIN DERWAGEN o.k. 100. Storker, Zeeweg 239. IJmuiden-Oost. Te koop massief eiken DRES SOIR 175. Bik. Ruysdaelstraat IJmuiden Oost. Te koop HEEREN WINTER JAS voor niet te groot pers. 25 Zwarte Damesmantel 15. een jacquet met vest 15. De Liefde. Velserduinweg 191, IJm. O. Te koop eigen gebr. W. KOI'. SEN 1.30 en 2.50 p. p. A Schouten. Helmstraat 9. IJm. TKLEFl NKEX RADIO t. koop agb. f 200. Schouten. Vel serduinweg 17S. IJm.. Oost. Aangeb. div. PERZISCHE KLEEDJES, p. stuk 300 en bronzen kroon 100. Prent Spie- ghellaan 13, Driehuis. Te koop KINDERSPEEL GOED, Diëseltrein 3.50 mei rails, electr. tooverlantaarn f 5 Tndianenpak f 4 (leeft, (i-10 j. jongen), 6 Verkade albums 1.2.' p. st. Schouten, Velserduinweg 179, IJmulden-Ot Wij verzoeken U beleefd, ingeval van tijdelijke ver. plaatsing van Uw inboedel naar elders, hiervan aan ds Maatschappij of aan ons even mededeeling te doen, Aanteekening op de polis is dan nog niet noodig. Ook ontvangen wij gaarne opgave van Uw tijdelijk adres, opdat wij ons, ingeval van schade, onmiddellijk met U in verbinding kunnen stellen. KERKSTRAAT 5, IJMUIDEN De FEESTELIJKE VERGADERING der in 't gebouw v. d. Lem, aan den Zeeweg te IJmuiden-o. op Dinsdag 24 November 1942 zal vanwege het uit- gebreid programma PRECIES OM ZEVEN UUR AANVANGEN. van 200.— tot 600 Br. m. prijsopg. LANDEGENT, Poststraat 3, Bussum. aangeboden voor plm. 20 INBOEDELS te Krommenie, te bevragen bij den Makelaar Ib. SCHOTS Wz.. ZUIDERHOOFDSTRAAT 54bis, KROMMENIE, Eigen bezit! Door slechts eenige jaren sporen kunt U zelf een huls bezitten, ofwel Uw bestaan de rente hypotheek omzet ten in een rentelooze onop zegbare hypotheek, welke binnen een beperkt aantal jaren geheel afgelostwordt. N.V. BOUWKAS SINGEl 202-203 - AMSTERDAM Inlichtingen worden verstrekt door C. VISSER Hzn., IJMUIDEN Makelaar en Taxateur - Wijk aan Zeeèrweg 91 - Telefoon 4830 Een partij Eerste Klas Heraldieke-, Rustieke-, Engelsche- en Goth. Huiskamers. Litsj. Slaapkamers. Moderne Salons en met Halfronde Bank. Eng. en Goth. Boekenkasten, Halkisten en Likeurkastjes. MEUBELTOONKAMERS DIRECT VAN FABRIEK WESTERHOUTPARK 8 HAARLEM - TELEFOON 18840 GROOTSTE SORTEERING IN DE NIEUWSTE MODELLEN. OPKLAPBEDDEN. Alle maten, alles voorradig. Ook 1- en 2-pers verticaal. - 40 modellen, ombouwen met boven- en zijkasten, Java kapok bedstellen. dekens, divanbedden, spiraalmatrassen, Grootste keuze. Eerste klas Onbeperkte garantie. MONSTERKAMERS ORIONWEG 8, HAARLEM.NOORD bij Zaanenlaan. Telefoon 23932 iegen hoest en griep zwitsai fabricksn Wij hebben weer heerlijke erwtensoep voor slechts 1 penning 13 ets, per portie CROOTE HOUTSTRAAT 21 HAARLEM 'e koop gevraagd: Albums - Bibliotheken „EUREKA", Kruisweg 13 Telefoon 18530. geeft de hoogste waarde voor 'J\v meubelen. zolderoprui- mingen, haarden kachels enz. KONINGSTRAAT 48, Tel. 17308 HAARLEM. Mergpijpjes, Krachtvoeder Ter tervoer. Bon no. 1. Gebr, VEENINGA, Naturalisten Jacobijnestr. 10-18, Tel. 13265. IJMUIDEN-VELSEN Directe scheepsruimte aangebo den in motorschip n. Friesland. Adres schip „Clasina", steiger Alkm. Packet IJm. Zond. niet Laat Uw KONIJNEN vakkundig slachten Martel ze niet. J. v. d. Veldt, Elzenstraat 5; G. J. v. d. Veldt, Platanenstraat 22. IJmuiden-O. vocw het opknappen van Wiegen en net overtrekken van kussens en dekentjes is Mej. A. DEN HEIJER, Lippersheystr. 24, IJm, (Voorheen winkeljuffr. bij Mag. „De Ooievaar"),

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4