IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Stadsnieuws DAMIAATJES FEUILLETON Door FRED ANDREAS. 34) Hij hoorde me nooit over Irene uit, daar was hij te trotsch voor, maar vaak zag ik hem met vragenden blik naar me kijkenik had ontzaglijk medelijden met hem. Ik deed dan mijn best Irene aan het verstand te brengen dat het zoo niet langer ging, dat ze tusschen Pranser of Barra moest kiezenmaar dat wilde ze niet. in zien, noch toegeven. Voor mijn geweten kan ik het verantwoorden zei ze, en dat is ge noegZe was iemand die door haar eer zucht alles wist te verontschuldigen." Hier hield Hilda Schot op en vroeg een sigaret. Toen ze die aangestoken had ging ze, heftig rookend, verder jOngeveer drie weken geleden," vervolgde Hilda, „was het zoover gekomen, dat ik het niet meer kon aanzien. Er moest een eind komen, om Silvio. En toen ik Irene eens in een groot hotel zag gaan, opgedirkt als een Parijsche mannequin met een zilvervos, waar voor een filmster zich niet behoefde te scha men, was mijn besluit gemaakt; het moest uit zijn. Toen greep ik in Hilda had dus ingegrepen en dat niet door Silvio, maar door Pranser in te licht,en. Dat vond ze beter. Tegenover Dael trachtte ze haar gedrag te verklaren, door het voor te stellen, alsof ze, Silvio voor een wanhoopsdaad had willen behoeden. Ze kende Pranser's ijdelheid en ook zijn brutaliteit en meende dat hij er zich loe bepalen zou, Irene een geducht standje te schoppen en haar voor de keus te stellen, bij Silvio te blijven en honger te lijden, of zich voor hem te klaren en met Silvio te bre ken. Naar haar meening zou het in elk geval voor Silvio het beste zijn; voornamelijk, als Irene hem opgaf. Dael vermoedde echter, dat Hilda heel an dere motieven voor haar daad had gehad. Omdat ze Pranser voldoende kende, had ze moeten weten, dat hij Irene niet voor een dergelijke keuze zou stellen, maar eenvoudig Silvio aan het verstand zou brengen, wie er hier betaalde en dus recht had. En ze moest ook geweten hebben, dat het van dèt oogen- blik af onherroepelijk tusschen Silvio en Irene uit zou wezen. En daarop zou het voor juf frouw Schot wel aangekomen zijn. Ze was niet zoo sentimenteel, den armen Silvio te willen sparenze wilde hem eerder een slag toebrengen, zóó hard, dat Irene het nooit meer herstellen kon. En dan stond zij, Hilda, tegenover Silvio niet als verklikster Dat moest haar groote reden wel geweest zijn. Hilda Schot had dus, den dag nadat zij Irene „opgedirkt" een hotel had zien binnengaan, Pranser opgebeld. Tot haar ergernis was haar meegedeeld, dat hij juist vertrokken was. Maar men had haar zijn adres gegeven en ze had hem geschreven, dat ze hem over zijn vriendin Irene Keiler dingen van groot gewicht te vertellen had, hem verzocht, haar te doen weten, wanneer hij weer in Berlijn kwam en od groote dis cretie tegenover Irene aangedrongen. Het verbaasde Dael niet, dat Pranser per keerende post antwoord gegeven had en na twee dagen weer in de stad was gekomen. Hij liet Hilda in de hal ran zijn hotel komen en had daar met haar een onderhoud. Tot haar verbazing toonde Pranser zich niet zoo ontstemd,, als ze verwacht had, toen ze hem vertelde, hoe Irene hem bedroog. Hij had slechts ernstig zitten nadenken en toen met groote beslistheid den naam van zijn mede dinger gevraagd. Onder aandrang, ja eigen lijk onder bedreiging van Pranser, dat hij Irene anders op de hoogte van haar aanklacht zou brengen, had ze dén naam eindelijk ge noemd. „En dat was alles." Het was Dael meer dan genoeg. Hier zat ïn vrouw, voor hem, die niet alleen twee gelieven gescheiden, maar ook het bestaan harer vriendin onmogelijk gemaakt had. En men zou het wel niet ver mis hebben, door te veronderstellen, dat de dood van Pranser er een, zij het zijdelings, gevolg van was ge weest. Men kon zich voorstellen, wat er daar- gebeurd was. Pranser had Irene verwijten gedaan en haar gedreigd, Barra op de hoogte te brengen en bij de daarop gevolgde ruzie, had hij een aanval van benauwdheid gekre gen, die hem noodzaakte het venster te openen en zoodoende was hij omlaag gestort. „Juisten die telefonische boodschap vroeg Dael snel. ,,U hebt toch bericht aan Pranser gestuurd, dat hij niets mocht doen, voordat hij u gesproken had „Angst," verklaarde Hilda lakoniek. „Of, als u het pathetisch wilt uitdrukken: berouw. Ik had intusschen nog een onderhoud met Silvio „Zou ik mogen weten, juffrouw Schot „Ach nee, daarover spreek ik liever niet het ging- eigenlijk om heel iets anders, mijn heer de officier." Dael //ist, wat hij wilde weten, Het scheen hem nu het oogenblik om haar misvatting te herstellen. „Waarom zegt u toch telkens „mijnheer de officier" tegen me vroeg hij. „Ik heb me zelf toch als dr. Dael voorgesteld en dat ben ik. Een ongevaarlijke fabrikant van, hoofd pijn- en rheumatiekmiddeltjes." „Dat zegt u dan wel erg Iaat," antwoordde zij rustig. „Ik hield u voor den vriend van professor Witte, die officier van justitie is. Hij moet ook een dergelijken naam „Hij heet Gobel," zei Dael. (Wordt vervolgd) Hauptmann herdenking te Amsterdam. Dr. C. Kniffler en F. Primo over het werk van den Duitschen dichter. In den Stadsschouwburg te Amsterdam heeft de Nederlandsch-Duitsche Kuituur gemeenschap Zondag in een bijeenkomst, georganiseerd bij gelegenheid van diens tachtigsten verjaardag, Gerhart Haupt.- mann, den nestor der Duitsche dichters, geëerd. In de eere-loge had de zoon van den grooten dramaturg, de heer Eckhart Hauptmann, die voorzitter is van de Ne derlandsch-Duitsche Kuituurgemeenschap te Haarlem, plaats genomen met zijn doch ters, die bij hun komst bloemen ontvingen De bijeenkomst werd geopend met de ouverture „Iphigenie in Aulis" door het concertgebouw-orkest. Heinz Lorscheidt van het Deutsche Theater in den Nieder- landen droeg daarna het gesprek tusschen den pastoor en Heinrich uit „Die versun- kene Glocke" en de slot-monoloog uit .Michael Kramer" voor. Vervolgens sprak de directeur van dP Deutsche Oberschule te Amsterdam, dr Carter Kniffler over de werken van Ger hart Hauptmann die altijd een kind is ge bleven van het land zijner geboorte: Silezië. Hij werd een der meest overtuigde ver tegenwoordigers van het naturalisme. Doch reeds in het drama „Vor Sonnenaufgang begint dé diepe innerlijkheid van Haupt mann door te breken. Hauptmann's hang naar het naturalismr n zijn vroegen tiid heeft hem gemaakt tot den grooten dramaturg. Zijn inzicht in de tragische samenhang van al het zijn heeft Hauptmann gebracht tot een tragiek, waarvan Schopenhauer zegt, dat zij de meest volkomen vorm van de tragische kunst moet zijn, Hauptmann werd de stem voor de onuitsprekelijke ge voelens van hen. die niet zeggen kunnen hoe zij lijden. In zijn handen bewaart hij het licht van het heimwee, dat zich jn een harden en nuchteren tijd voor zichzelf schaamt. Uit het leed en uit den strijd van zijn verscheurden tijd groeide de Silezier Hauptmann tot den tragischen dichter, dm de macht had ons het schoonste en diepste te zeggen. De heer F. Primo, hoofd van de afdee- ling Theater en Dans van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, die hierna het woord voerde, wees erop, dat men te veel en te uitsluitend in Haupt mann den naturalist heeft gezien. De sociale idealen, waarvoor Hauptmann als dichter vocht, waren niet alleen de idea len van de groote meerderheid van zijn eigen Duitsche volk, doch ook van groote groepen in andere landen van Eurooa en daarom beschouwen deze groepen Haupt mann ook als hun dichter. Men mag hei een lotsbeschikking noemen, dat de grijze dichter het op zijn tachtigsien verjaard'? nog beleven mag, dat een aanzienlijk dem van zijn idealen, voor zoover ze een sociale inslag hebben, ten deele reeds verwezen lijkt zijn. In 34 dama's die m 43 jaren werden ge schreven, is bij Hauotmann steeds verzet geweest tegen den dwang van tot wet verstarde gewoonten, verdediging van aanspraak op menschelijk geluk tegenover den eisch van levenloos geworden conven ties, den opstand der persoonlijkheid, enke ling of groep tegen onderdrukkende mate rialistische machten. Die strijd is samen te vatten in één groote gedachte, waarin de strijdmarsch van onzen eigen tijd duidelijk waarneembaar is. Uitvoerig ging "de heer Primo m op de strubbelingen en moeiten, die aan de eerste opvoering van Hauptmann's drama's m ons land voorafgingen. De invloed van Hauptmann op Neder landsche tooneel- en romanschrijvers is groot geweest en vele Nederlandsche stuk ken zijn op Hautmann's werk geïnspireerd. Voor drie generaties heeft Hauptmann gedicht en men mag zeggen, dat zijn werk nooit volledig sterven zal. Het ligt daar voor te diep verankerd in ziel en wezen van zijn volk. En het Nederlandsche volk in het tweede jaar van zijn wedergeboorte en van een nieuwe historische periode, ere naar het Oosten gericht zal zijn, wil in eer bied en achting tegenover den grijzen dich ter van den onsterf dijken „Florian Ge her zeker niet achter staan, zoo besloot de heer Primo. Tot slot van de bijeenkomst gaf het concertgebouw-orkest onder leiding van Eugen Jochum een uitvoering van Beet- noven's Leonore-ouverture. N.V. HAAKL. MACHINEFABRIEK v/h. GEBR. FIGEE. Zaterdagmorgen werd in café Brinkmann de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Haarlemsche Ma chinefabriek v/h. Gebr. Figee gehouden, waarbij de jaarverslagen en balansen,winst en verliesrekeningen der boekjaren 1940 en 1941 werden goedgekeurd. „J. J. CREMER". De letterlievende vereeniging „J. J. Cre- mer" geeft Zondag 29 dezer in den Stads schouwburg een voorstelling van een nieuw stuk van Jan van Ees en Henk Bakker: VI iegers vrouwen" Het stuk, dat in de wereld der vliegers speelt, werd door de autei- opgedragen aan den vlieger W. van Veenendaal, die hen met vlieg-technische adviezen ter zijde stond. Vrachtauto in den Gasthuissingel gereden. Chauffeur kwam met den schrik vrij. Hedenmorgen omstreeks acht uur heeft zich op de Gasthuisvest een ern stig auto-ongeval voorgedaan, dat ge lukkig nog zonder persoonlijke onge lukken is afgeloopen. Een groote vracht auto van een expeditie-onderneming hier ter stede, reed ter hoogte van het Klein Heiligland van het talud in het water van den Gasthuissingel en sloeg daarna om. De chauffeur wist zich op het allerlaatste moment te bevrijden en kwam met den schrik vrü. Wij vernemen over dit ongeval het vol gende. De chauffeur van den wagen wilde; omstreeks genoemd tijdstip uit het Klein Heiligland komende, rechtsaf de Gasthuis- vest oprijden. Juist toen hij zich in de bocht bevond raakte zijn rechtervoet beklemd tusschen het gaspeaaal en het rempedaal. Door zijn pogingen om zijn voet te bevrij den, gaf hij eensklaps vol gas. Daardoor was hij een moment de macht over zijn stuur kwijt en de zware wagen reed door een afrastering heen door de heesters van het talud en stortte in het water. De wagen verdween vrijwel geheel onder water, door dat hij bovendien omsloeg. De chauffeur, die hevig geschrokken was, rukte zijn voet uit de schoen, die beklemd bleef zitten. Hierdoor heeft hij zich ongetwijfeld het leven gered. Men zal in den loop van den dag begin nen met het lichten van den wagen, die niet geladen was. VERGADERING VAN OUDERLINGEN DER NED. HERVORMDE KERK. De Vereeniging van Ouderlingen der rk hield Zaterdagmid- Ned. Hervormde Kerk dag een regionale vergadering in de Ker- keraadskamer der Groote Kerk alhier onder leiding van haar voorzitter, Dr. C. P. Gunning te Amsterdam. Ruim honderd ouderlingen waren aanwezig. De bijeen komst werd geopend in .het Koor der Kerk om de deelnemers te doen genieten van den schoonen zang van mevrouw Rie Roosjen Ott, van een paar gewijde liederen, n.l. .Kommt, Seelen, dieser Tag" van J. S, Bach en „Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt des Heeren hand" van Adriaan Engels. Zij werd hierbij op het orgel op litnemende wijze begeleid do.or mevrouw T. HessenHeek. De voorzitter van het Haarlemsche Pres byterium, de heer K. J. Th. Vernhout, hield vervolgens een korte bijbelbespre king, waarna Ds. B. van Ginkel, Ned, Herv. predikant te Utrecht een inleiding hield over de taak van den ouderling in den Eere- iienst. Dit belangrijke onderwerp, waar over zoo veel verschil van meening heerscht in de Ned. Herv. Kerk, werd door den inleider op geheel oorspronkelijke wijze behandeld, zoowel op bijbelsche gronden als aan de hand der synodalè re glementen. Hij waarschuwde er vooral tegen, dat de ouderlingen niet mofeen dul den, dat zij worden aangemerkt als „on misbare ornamenten in het bestuur der kerk". Uit zijn rede bleek wel, dat een •reorganisatie op dit gebied ook hard noodig is in de Ned. Hervormde Kerk en hiertoe zullen niet alleen de predikanten moeten meewerken, maai; ook de ouderlingen zelf. Er volgde een zakelijke bespreking. HAARLEM EN HEEMKUNDE. Zaterdagmiddag hield de jonge Bond voor Heemkunde in het gebouw van de H.B.S. A aan de Zijlvest een bijeenkomst, waarop de heer G. A. van Schaik een voordracht hield over „Trektochten door Zuid-Kennem.Gr- land", de eerste van een serie lezingen, waarin hij zijn toehoorders een beeld wil geven van de schoonheid van Haarlem en haar omgeving. Hij wees er op aan de hand van lantaarnplaatjes, wat schoons er al niet in den loop der tijden door nïet-begrijpen verdwenen is en hoeveel moois niet ten onder zal gaan wanneer niet meer begrip voor de schoonheid voor het oude en voor de natuur wordt opgewekt. Hij noemde o.m. een van Europa's mooiste wegen den Zee weg, die misschien in een vere toekomst door randbebouwing haar schoonheidswaar- de zal verliezen en hij legde er den nadruk op dat het gebied rond dezen weg waard was eens natuurmonument te worden. Als voorbeeld van bederf van fraai natuur schoon en architectuur, wees hij op hel snoeptentje naast het bekende „pannekoe- kenhuisje" in Bloemendaal. De heer B. W. E. Veurman sprak over „Haarlem in de literatuur" en maakte met zijn toehoorders een „literaire wandeling" door de eeuwen, waarbij hij tal van groote dichters en schrijvers noemde, die of in Haarlem gewoond en geleefd hadden, óf beschrijvingen van de stad gegeven hebben Als een van de mooiste boeken over Haar lem, die ook wanneer de stad niet meer zal bestaan, haar roem hoog zal houden, noem de hij Hildebrand's Camera Obscura. Een van de beste beschrijvingen van de oude Spaarnestad was wel „Hollandsche Arcadia of wandelingen in de omstreken van Haar lem". van Adr. Loosjes, Spreker lichtte zijn voordracht nader toe met het voorlezen van fragmenten uit een der door hem genoemde werken. „Johan" Het Ruys-ensemble. Theo Lingen heeft de bekende figuur uit zoo menig blijspel, de perfecte huis knecht, butler of kamerdienaar, tot hoofd persoon gemaakt in zijn „Johan". De man die alleen maar om wat variatie te brengen spitsvondige opmerkingen maakte, is hier geteekend als een belangrijk mensch, waard om te leven in drie volle bedrijven. En in die zelfde bedrijven heeft Lingen een gegeven van Herodotus gevlochten: de gravin heeft, behalve haar wettigen zoon, een kind van haar kamerdienaar, die een jeugdliefde van haar is. Haar hart zegt, dat zfj ook dat kind moet erkennen en met haar anderen zoon doen opgroeien, Doch de wijze dienaar ziet in, dat zonen van twee vaders ieder in hun eigen levenskring moeten blijven, willen zij het geluk vin den. Het was een verrassing, den populairen filmacteur Theo Lingen nu eens als schrij ver te ontmoeten. Zijn comedie heeft merk waardige kwaliteiten. Vinden we in het laatste bedrijf een stuk tragi-comedie met een sterk filosofischen inslag de beide eerste naderen zeer dicht de klucht. Wel licht echter is deze indruk, voor een goed deel te danken aan de interpretatie van Cor Ruys, die het eerste gedeelte bijna geheel in den vermaarden „Ruys-toon" speelde, den zoon van Johan daarentegen volkomen ernstig speelde. Twee prachtige creaties gaf hij in dit blijspel, doch de eerste ging dikwijls te zeer verloren achter de charge, dan dat de ernst ziehbaar bleef. Zoodat zelfs de geoefende schouwburgbezoeker niet meer m staat was, het stuk door de vertolking heen te zien Elly van Stekelenburg en Gerard Schild waren zijn belangrijkste tegenspelers. De eerste typeerde raak de drie episoden uit het leven (de bedrijven spelén zich af in 1910, '35 en '42) van een gravin, die on danks haar streven een verstandige vrouw uit het volk is gebleven. Hulde voor haar verschijning als oude dame! Anton Ruys, Marjan Bollinger en Pierre Myin vervulden de overige rollen met ge voel voor den, wisselenden toon van dit merkwaardige blijspel. M. SYBR. KOOPS. MARIA STUART. Het Amslerdamsch Tooneel zal in den Stadsschouwburg te Haarlem op Vrijdag 27 November een herhaling geven van Schiller's Maria Stuart, ten tooneele gebracht door Cor van der Lugt Melsert. GROENTENHANDELAREN BEKEURD. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een 29-jarigen groentenhandelaar, die een roode kool van 2y2 K.G. van 2^/2 voor 34 cent had verkocht. Een andere groenten- handelaar, die zijn waar niet had geprijsd, kreeg hiervoor een bekeuring. POGING TOT DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. Naar wij vernemen, heeft Zaterdagmor gen om 11 uur in de Acaciastraat te Haar lem-Noord een nog niet geïdentificeerd manspersoon getracht diefstal te plegen in een sigarenmagazijn. De winkelierster, die zich in de keuken bevond, hoorde onraad en begaf zich naar den winkel, waar zij den onbekende aantrof. Na een korte, kleine woordenwisseling liep de vrouw de Acacia straat op om hulp te roepen. Hierop greep de man haar bij de keel en wierp haar tegen den grond, waarop hij zich snel verwijder de. Het is de politie nog niet gelukt den dader te achterhalen. Het onderzoek duurt nog voort. HET JUBILEUM VAN ANTON STRIKKERS. In aansluiting op ons bericht betreffende het jubileum van Anton Strikkers, solo klarinettist van de H. O. V., vernemen wij nog, dat de heer Strikkers op zijn jubileum dag verrast werd door de aanbieding van een fraaie leeslamp, aangeboden door Toon Verhey, Nico Hoogerwerf en enkele leer lingen. Ook deze attentie bewees hoe groot de waardeeriug ir. de muziekwereld voor dezen verdienstelijken medewerker van onze H.O.V. is. HEEMSTEDE Zeer geslaagde districts- oefeningen van E.H.B.O. Georganiseerd door de Ned. Vereeniging E.H.B.O. afd. Heemstede werden Zater dagmiddag in restaurant Groenendaal districtsoefeningen gehouden in het ver- leenen van eerste hulp bij een ongeval, waaraan deelgenomen werd door een dames- en heerenploeg van de afdeelingen Heemstede, Haarlem, Hoofddorp, Aalsmeer en Santpoort, van twee heerenploegen van Nieuw Vennep en een heerenploeg van de Hoogovens. De uitslag was als volgt: 1. Damesploeg Heemstede 128 punten. 2 Damesploeg Santpoort 100 p., 3. Dames- ploeg Haarlem 99 p. 4. Damesploeg Aals meer 89 p. 5. Heerenploeg Hoofddorp &6. Heerenploeg Nieuw Vennep 86 p amesploeg Hoofddorp 81 p. 8. Heeren ploeg Nieuw Vehnep 79 p. 9. Heerenploeg Heemstede 70'/2 p. 10. Heerenploeg Sant poort 66 p. 11. Heerenploeg Haarlem 61 p. 12. Damesploeg Aalsmeer 64 p. 13, Heerenploeg Hoogovens 64 p. De leidsters en leidersprijzen werden gewonnen door: 1. Damesploeg Heemstede, 2. Santpoort, 3. Haarlem, 4. Aalsmeer. Doel en taak der Germaansche jeugd. Installatie van Gebietsführer Blomquist. De gemeenschappelijke wil der jonge gene ratie van de Duitsche en Nederlandsche broe dervolken is opnieuw in Den Haag tot uiting gekomen bij de installatie van den nieuwen Gebietsführer Blomquist. Met hun jonge Duitsche kameraden waren ook de leden van den Nationalen Jeugdstorm onder leiding van hun hoofdstormer Van Geelkerken in geslo ten gelederen aangetreden. Het gewicht van deze plechtigheid werd on derstreept door dc aanwezigheid van den Rijkscommissaris. Rijksminister Seyss-Inauart. terwijl de leider van het Arbeitsbereich, Hauptdienstleiter Schmidt, en Stabsführer Möckel in hun woorden het groote gebeu ren van onze dagen op pakkende wijze schilder den om de jeugd aan haar hoogen plicht te herinneren. Stabsführer Möckel herdacht bij het begin van zijn rede, waarmede hij Gebietsführer Blomquist installeerde als chef der Befc-hls- stelle Niederlande van de Reicfisjugendfüh- rung, den in het Oosten gevallen Hauptbann- führer Lindenburger. In tegenstelling tot den wereldoorlog is de jeugd in dezen oorlog geroepen tot meniger lei taak. De uitbreiding der oorlogsdoelen door onze vijanden heeft dezen oorlog ge maakt tot een strijd om zijn of niet zijn; dit besef moet ook in de jeugd versterkt worden. Spr. schetste vervolgens de groote prestaties in het Duitsche jeugdwerk. Een dringende taak der Duitsche jeugd noemde de Stabsführer de kolonisatie in het Oosten, waarvoor de Germaansche landdienst den grondslag wil leggen, opdat, het leefge bied voor de Germaansche volken, dus ook voor het Nederlandsche, voor goed worde verzekerd.- In den strijd voor de verwezen lijking van het groote doel. dat den Germaan- schen volken gegeven is, zal de kameraad schap met de nationaal-socialistische jeugd van Nederland sterk blijken omdat de Duit sche jeugd in de leden van den jeugdstorm kameraden ziet, die bereid zijn voor de ge meenschappelijke idealen als vrijwilliger aan het Oostelijke front te strijden. Gebietsführer Blomquist legde vervolgens de belofte af, dat hij al zijn krachten zou wijden aan de volbrenging van de groote taak. Den Jeugdstorm beloofde hij kameraad schappelijke hulp bij de verwezenlijking var het doel, het opwekken van de gedachte van het Groot-Germaansche rijk bij de jeugd van dit land. Vervolgens sprak de leider van het Arbeits bereich in Nederland, Hauptdienstleiter Schmidt. Deze eerde allereerst de nagedach tenis van den in den strijd tegen het bolsje wisme gevallen chef der Befehlsstelle, dr Lindenburger, die als soldaat aan het front het hoogste hoeft gegeven. Tevens uit. naam van den Rijkscommissaris heette hij den nieuwen chef der Befehlsstelle welkom. Vol trots wees hij op de dappere houding der Duitsche jeugd, die tegenover de laffe ter- reuraanvallen der Engelschen een waren man nenmoed getoond heeft Ook in Nederland is reeds de jeugd voor de nationaal-socialistische gedachte en daarmede voor een Groot-Gér- maansch Rijk aangetreden. GEVONDEN VOORWERPEN. Beurs. Voefs. v. Nesstraat 45: gordijn, Van Genniin, Harmenjansstraat 38; horloge. Snel, Hasselaersplein 20: horloge. Otter, Amarilleslaan 7, Heemstede: handschoenen, Schults, Rijksstraatweg 45; handschoenen, Nachtegaal, Dietsveld 25: handschoen. Van Waveren, Schouwtjesplein 8; lantaarn. Hoefsmit, De Genestetstraat 26: medaillon, Hilsman, Leidschestraat 50; regenpijpen, Bolheem, Allard Piersonstraat 34: schoentje Koomen, Kloppersingel 183: schoentje, Ka- tenberg. Tugelastraat. 8; zakboekje met in houd. Bur. van Politie. Smedestraat 9. Bril, Lemmers. Kokstraat 7; bril, Storting en ophaaldienst. .Tacobijnestraat 24: cape. Terrol. Solostraat 6: seld, KUnkspoor. Kampersingel hoek Kamperstraat; handschoen, cie Vries. Lo- dewijk van Deljssellaan 224; lamp, de Ruig. Duncklerstraat 20: mes. Franken. Kleverpark. weg 192; mes, Coblens. Mentawislraal 44: para- pluïe, Weeshuis. Olieslagerslaan 5: drie porte- mohnates met Inhoud, Bureau van Politie. Sme destraat 9; riem. v, d. Voort. Oosterstraat 98; ro zenkrans, Bur. v. Politie, Smedestraat 9; ring. v. Dam. Nassaulaan 20; schoentje, v. Looyen- goed, van Marumstraat 30 rü.: schoentje, Er- bnnk, Gen. Bothastraat 50; tasch, Nljssen. Thor- beckestraat 28. OPERETTEVEREEX. OOSTERKWARTIER Bovenstaande Vereeniging geeft op Zon dag 29 November a.s. haar eersten cabaret revue-avond van dit seizoen met „Let op, wij kiezen zee", in hotel De Leeuwerik, Kruisstraat 30. Medewerking wordt v leend door een groot show-orkest. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 1500— 3101 1000.— 1664 11974 15866 400— 8187 14384 200.— 4621 17476 18611 100.— 1034 7243 9769 9817 13829 13928 NIEUWE BESLUITEN. In het Verordeningenblad van 23 Novem* ber is opgenomen een besluit van de secre tarissen-generaal van de departementen van Justitie en van Binnenlandsche Zaken be treffende uitbreiding van de bevoegdheden van de politie. Voorts is opgenomen een besluit van de secretarissen-generaal van de departemen ten van Financiën, van Binnenlandscne Zaken, van Handel, Nijverheid en Scheep vaart en van Landoouw en Visscherij. in houdende een vrïjziging van het besluit op de bezettingsschaden. Daarin wordt art. o van het besluit op de bezettingschaden ver vangen door een nieuw artikel, volgens het welk bezettingschaden ook aldus kunnen worden afgewikkeld, dat een daartoe door den secretaris-generaal van het departe ment van Financiën aangewezen instantie het desbetreffende goed, op de wijze door den secretaris-generaal van liet departe ment van financiën te bepalen, hetzij door minnelijke regeling, hetzij door vordering in eigendom of gebruik op grond van het algemeen vordermgsbesluit van de eigena ren of gebruikers overneemt. Verder is een besluit van den secretaris generaal van het departement van justitie verschenen, dat de bedoeling heeft de in ning van kleine geldvorderingen te verge makkelijken. Een schuldeischer. die een uit overeenkomst voortspruitende geldvordering tot een maximum van 500.heeft, kan ;er griffie van het Kantongerecht een ver zoekschrift indienen tot uitvaardiging van een dwangbevel. Wordt door den schulde naar tegen dit verzoekschrift binnen 14 dagen geen bezwaar aangeteekend, en acht cie kantonrechter het verzoek niet onrecht matig of ongegrond, zoo vaardigt cleze laat ste het dwangbevel uit en doet dit op een afschrift van net verzoekschrift stellen. Het dwangbevel staat, wat de tenuitvoerlegging betreft, gelijk met de grosse van een vonnis en kan derhalve op de gewone wijze ge- executeerd worden. Tenslotte is opgenomen een instructie van den secretaris-generaal van het departe ment van Opvoeding. Wetenschap en Kui tuurbescherming, houdende wijziging en aanvulling van het besluit betreffende be noeming en ontslag van onderwijzend per soneel aan gemeentelijke en bijzondere scholen. In een nieuw artikel wordt bepaald dat een benoeming slechts van kracht is, wanneer den benoemde bil zijn benoemings akte door de tot benoeming bevoegde auto riteit een schriftelijke verklaring wordt uit gereikt, waaruit blijkt, dat ten aanzien van zijn benoeming de voorschriften van voor gaande artikelen zijn nageleefd. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 23 November, Bevallen: 20 Nov.: H. M. Mentjor-Meljer, Smit-de Vos. d A. M. Koetse-Sörensen. z. J. H. M. Braam-Hulshof, z. 21 Nov M. H. Visser Prins. z. I, van der Zwaag-Posthumus, z. Leeuw-van Dam. d. J G. van der Sluljs-Bijrij, z. M. in den Berken-Niemczyk. d. J. Lassehuit- van Dam, d. S. G. van der Wal-Huljkman, z, Nov.; c. C. de Steenwlnkel-van 't Hull, z. P. I M. Sonnemans-Roemers, d. 23 Nov.: W. M. Roe- tenberg-Bosch. - Overleden: 19 Nov.: G. van der Bijl. 78 Jaar, Hazepaterslaan. 20 Nov. S. van der Mlje. fiO Kamperlaan A. Dubbeld, 45 j.. Westerhoutpark. 21 Nov.: D. van Gelder, n jaar. Gasthuissingcl. C. van Keulen-Klingers, 89 jaar, Jansstraat. A. Huljbens-Slotemaker, 81 J.. Noormannenstraat. OFFICIEELE PUBLICATIES S UIKER WER KTO E WIJZINGEN De geldigheidsduur der verznmeltoewljzingen voor suikerwerk, waarvan de linkerbovenhoek is verwijderd, is verlengd tot en met 23 Decem ber 1942. Deze verzameltocwijzlngen zijn door de plaatselijke distributiediensten bij aanbieding van toewijzingen voor suikerwerk, waarvan de linkerbovenhoek eveneens was verwijderd, aan grossiers uitgereikt. Zooals bekend, nebben dc diensten toewijzingen voor suikerwerk met ver wijderden linkerbovenhoek verstrekt aan de taillisten. die bonnen „Algemeen 377", aange wezen voor het extra-rantsoen versnaperingen, hebben ingeleverd. INLEVERING CACAOBONNEN Bij vele detaillisten blijkt de opvatting te be staan, dat zl) de cacaohonncn uitsluitend in kunnen leveren bij de N.V. Wessanen en de N.V. Cacaofabriek De Zaan. Deze opvatting is niet geheel Juist, Sleebis de detaillisten, die ge woon waren de door hen ontvangen cacaobonnen rechtstreeks aan een fabrikant tc zenden, moeten deze bonnen thans aan een van de belde boven genoemde fabrieken toezenden, of, indien zij daaraan de voorkeur geven, aan een grossier. Detaillisten, die gewoon waren cacao van een grossier te betrekken, kunnen ook thans nog nun bonnen aan hun grossier opzenden. VERBOUW VAN KARWIJ. De Provinciale Praductiecommlssaris voor Noord-IIoliand maakt aan belanghebbenden be kend. dat de te velde slaande karwlj voor de oogst 1943 mag blijven liggen en dós niet omge ploegd behoeft te worden. Tn verband met de Instelling van de oedrijfs- schappen op het gebied der voedselvoorziening wordt de aandacht erop gevestigd, dat men zich voor prijzenanngelegenheden niet meer moet wenden tot de afdeêllng prijzen van het Rijks bureau voor de* Voedselvoorziening In Oorlogs tijd, Rlouwstraat 17(1, 's-Gravenhage, doch naar gelang van het artikel, tot een van de navolgen de adressen: Hoofdbedrijfschap voor Akker bouwproducten, afd. prijzen, Wassennnrscheweg 80. tel. 183456; Hoofdbedrijfschap voor Tuinbouw producten, afd. prijzen. Lange Voorhout 11. lel. 180101; Bedrijfschap voor Vcc en Vleesch, afd. prijzen. Laan van Meerdervoort 51-53, tel. 335932; Bedrijfschap voor Zuivel, afd. prijzen. Laan van Meerdervoort 84, tel. 392310; bedrijfschap voor ■Margarine, Vetten en Oliën. afd. prijzen. Nas saulaan 6. tel. 182150; Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren. Beekbergen, tel. 241; Bedrijfschap voor Visscherljproducten. afd. prijzen, 2de Adel- heidstraat 300, tel. 720080. VRIJSTELLING HERPSTKALVEREN De bepaling, dat ln totaal- niet meer dan 20 pCt. van het bedrijfsmaximum aan Jongvee be neden 1 Jaar zonder aanslag mag worden aange houden. brengt ten aanzien van najaarskalveren, geboren vóór 1 December 1942. groote bezwaren met zich mede. In verband hiermede is besloten de najaarskalveren, welke na 30 September 1942 zijn geboren, te rekenen tot den Jaargang 1943. Hiertoe wordt bepaald, dat kalveren met een gewicht per 1 December 1942 van 70 kg. of min der beschouwd zullen worden als geboren te zijn na 1 December Ï942; kalveren op dat tijdstip zwaarder dan 70 kg., doch waarvan de eigenaar kan aantoonen op grond van over te leggen be wijzen. da: deze kalveren geboren zijn na 30 September 1942, vallen eveneens onder deze be paling. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald pei m.m 8 ct. Niet voorultbet p. m.m 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m 6 ct. Niet vooruitbet. p m.m. 8 ct. minimum 0 m.m Kleine Zakenannorsces Afkomstig van handel en be drijf. Voorultbet. p. m.m. 12 ct minimum 6 m.m max 30 m.m Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevr. nette WERKSTER voor schoonh. gebouw 1 ocht. p. week v. S-12. Tevens gevr. net Meisje- voor de morgenuren. Cecüïast, s b. d. Jansstr. FT. jonge ongeb. WERKSTER gevr, voor 2 halve dg. of 1 hee- len dag per week Aa-nm. Korte KlevetTa&p 30. Bloemendaal. Voor Bedrijf Ie KAPPER of KAPSTER ge vraagd. Hoog loon. Breeuwer, Surinam eplen'n 10 he. A'dam-TV. H.H. KAPPERS. Voor dir. ge vraagd aank. Bediende. Bou cher's speciale Heerensaiton. Werktijd tot G uur. Aanm. na 6 uur. Oranje Nassaulaan 4 3. Over- veen. Huisraad aangeboden TE KOOP: pracht h'ulsk. ameub'l. f 450, tapijt f SO. ch.ique H. cost. kw. colb. en vest en 2 gestr. pant., slanke maat f 140 aJl.es oude kwal. Adres te vera, bur. van dit blad. 17 M2. VAST TAPIJT (groen) 3.G5 M. moQ. iooper (ter ra) 2 cocosloopers 4.70 M. 3,20 M. a 50 cm. br. 2 st. gev. overgord. haardkachel, als nieuw Du ven voordestraat 21 2 x b. Ook Zondag. TE KOOP: z. g. a. n. veeren bed. f GO. z. g. a. n. 4 pers. linnen tent f 35, beige opv. kinderw. f 17.50 en 2 pers ledikant f 15. Adres bur. van dit blad. Te k. ant. CHIFFONXlèRE 5 gr. laden f 2 00, gr. zwarte Spaan- sche shawl f 75. 2 faut. eikenh. n. r. pluche f 2 5 p. st. Adres te 'ern. bur. van dit blad. Wegens omstandigheden te koop: een SALON ATIEUBLE- MFA'T, p, Piet. Nassatulaan 73rd. TE KOOP; 4 stoelen. 2 cra- pauds, eiken uitschuif tafel, dres soir, theekast, divan, naai mach overgord.. tafelfcl., kapstok, pla teel rookstel, 2 pits gasstel. zie_ stoel, keukentra.p en dtv. an dere huish. art. Na zes uur. Kroon n. Cronjéstraat 74 rood. Te koop: klein SALAMAN DER KACHELTJE met plaat en pijpen. Burg. Ra.mpstraat 5 (ein de B ro-u w ers vaar t Aangeb.: GASFORNUIS, elee, bo-ut, overgordijnen, J pers. bed- stel, 1 pers. wo-Hen en gest. deken en old fin. theewagen, Harmen- jansweg 3 zw. Te koop: massief eiken AMEUBLEMENT best. stoeten en 2 fauteuils, tafel, sa lontafel en bh-eekastje. Diclcmans- straat 62. Te koop: 1 pers. BEDSTEL (.matras en peluw) prima kwal., prijs f 4 0. Adres te vera. bur. v. d. blad. LAMPEKAP (stof) compleet ter overn. Noordlaan 40. BrdaaL Te koop: GODIN SALAMAN DER. Te koop: gevr. haard o-f haardkachel. Br. 76IS Aangeb. kl. FR. STAART KLOK en STOELTJESKLOK. 12 en drachtstraat 23, H.-W. Te koop aangebo-den een in prima staat verk, HAARD KACHEL. Te be-vr. Leidsche. vaart 3G0. 2 LEDIKANTEN met spiraal te koop. Jan Gijzenkade 2 51. Te koop: geëm. HAARD KACHEL z. g. a. n. en 1 p. suèd-e pumps 41-42 Iepenlaan 90 Bloemendaal. Aangeb. z. ,g. a. n. pr. 3 dig. tweepers. KAPOKMATRAS. Rol- lundspad 3 b. d. Vlaamsoheweg. PRIMA KACHEL te koop. ftiookt alles, kan op'gekookt wor den, G. Smiink. R. Ansloetr. 32, Haarlem-N. TE KOOP; E. M Jaarsma haard, een persoons kapok ma- ras, massief blank eiken om bouw m. boekenstandaard. Tromp straat 80. TE KOOP: t gr. crap. f 75, eik. pendule f 35. keuk. of wasoh tafel f 10, 1 waschetel f 6. petr, stel 3 p. f G, 2 pers. bedsprei f 10 Adres Werner. 2e Emmiastr. 34. Te koop: groen email'le VUL KACHEL, merk Gloria, kan al les in gestoo-lot worden. Prijs f 20 Te bezichtigen van vier tot zes uur, Atj-ehstraat lllzw. Zwaar eiken LTTS-JUMEAUX stel 9 dee-llg. Te bevr, 2-5 uur n.m. Re-igerstr. 53, H.-N. Te koop aangeboden: een electr. WASCHMACHINE in pri ma staat. Adres Jan Gijzenkade 289 H.-N. Na 6 uur. Te kooi): SINGERTRAPNAAI- MACHINE. zoo goed ads nieuw. Adres te vern. bur. van dit blad. INVENTA HAARD aangeb. in pri-ma staat. Middenweg 116. TE KOOP; haardkachel, kar pet, 2 fauteuils. Naaimaohine. Gen. Cronjéstraat 17. VELO WASCÏTMACHTNF, te kooD prils f 100. Br, 553. Te koop: een in g. st. zijnde KACHEL z. gebr_ Vooruitgang- straat 93. Te k. KACHEL m. toebeh. m. Germaan, Wester gracht 53 r. Na 6 uur. HAARDKACHEL te koop. Rooth. Raamvest 39 zw. Te koop 0. k. AAEEUBL. 2 olubs 4 st., prima staat. Eiken kast, schuiftafel van part. Br. 638 FORNUIS (Godin) en vuur- du velt je te koop. Ternafestr. 52, Haarlem-N. Te koop: m-oole HAARD, kan op gek. worden. Vergierde weg no. 128 TE KOOP: eik. salonk.. raah. linnenk.. vit Eng. zieken!ed., eik. kapst. petrol, kachel. Eng. taf elk!,, electr. kacheltje. Oudaen straat 11, H.-N. Muziekinstrumenten ORGEL te koop, m-erk God'e- 'ich, 10 reg. en k l-okken ma-kers- gereedisehap, draaibankje, veeren. glazen, wijzers, enz. Te bevr. TI. J. Zonneveld, Akendamstr. S, Hrl. Te koop: electr. GRAM. COM BINATIE in cassette. Rijksstr.- weg 210. Ter overn. KIND. KOFFER GRAMOF. m. pi. en h. cost. 0. kw. in pr. staat, blauw gestr. m. 48-50. Adres bur v. d. blad. Agb. ACCORDEON Hohner, 12 b. pianokl.. 1 verstelbare fee- ken tafel. 1 stel rood pluche over gordijnen. mandoia en serveer boy (zilver kleur)Siwartstr. 2 SINT NIC. CADEAU. Gram. P'latenrekje voor 60 platen. Dr. Schaepmanstr. 10. Modern F. H. RADIOTOE STEL te koop. Bill, prijs. Te hoo- ren en te zien Korte Houtstr. 2 boven. tuss. 7-9 uur. Geen op kon pers. MODERNE RADIO. Waldorp. Tevens leeren actetasch. Na 6 u. Bloemhofstraat 23 a. Te koop: een ELECTR. HA WAIIAN en electr. guitaar. Tus schen 7-S uur n.m, Santpoorter- straat 46. Agb. ELECTR GRAM. MO TOR met pick-up en pl.m. 60 pl Br. 477 Te koop: DUITSCHE PIANO. kruissnarig. Bankste!, een pers ledikant ni. spiraal en kapokstel Schippers. Tetterodestr. 29 boven Na 4 uur. Te koop: prima PIANO merk Adolf Lehmann. Bevragen: Kost- verlorenstnaat 60. Zand voort. Te koop: mooie DUITSCIIfc: PIANO, merk Stelnbach. Hool- markt 24. b. d. Nieuwe Gracht. Nieuwe GRAMOFOON PLA TEN op elk gebied, van pa.rt. koop, vanaf 90 cent. Sohouwbroe- ker-straat 7 (boven) Heemstede Ook Zondag. Te koop aangeboden: prima PIANO (Pleyel) Br. 644 Zwarte DUITSCHE PIANO te koop f 550. Na 6 uur. S. Mulder, Martelaarsgracht 11 II, A'da RADIOTOESTEL te koop (Tc_ lefunken). Rozenprieelstr. 17. LUIDSPREKER Unit merk Undy aangeboden. Gijsbr. v.Aem- stelstraat 1. H.-N. Te koop: PRACHT RADIO. "lerrit v. Heesstraat 17. Rijwielen - Auto's DAM., HR. en JONG. RIJW. te k. en 2 buitenb. 29 x 1 3/4. Rijksstr.we.g S0. 2 x bellen. DAMESFIETS met goede ban den te koop. Kampersingel 26 lis. Te bez. tot G uur. Diversen Te kooip gevr,: moderne op vouwbare KINDERWAGEN. Te vens te koop agb. een wit satij nen Trouwjapon 111. 44 en kort lederen damesjasje. Da Costastr. no. 37. WIE RUILT nette warme j. jas 13-14 j. voor dito 16 j. gene gen te koopen. Te koop: een flin ke pitrieten wieg. Br. 618. RUILEN. Jongensjekker 14 j. v. meisjes- of d. mantel. M. v. Heemekerkstr. 35. Ik heb een p z. g. a. n. D. WANDELSOH. Bord. r. o. k. m. 39. Wie wiH die rulilen voor een ander leuk soh. m. 39. 3/4 hak. Br. 5 54 VERLORENMaand. 9 Nov. een sohoolétui Irb.-o.a.. vulpen' en vulpotlood. Tegen bel. terugbez. v. Utenbove. v. d. Spiegellaan 20, Heemstede. Diversen te koop gevr. TE KOOP GEVR.: 4 stoelen of hul.sk. ameublement. Te koop aangeb. kinderspeelgoed, trein m. rails, groote auto enz. Bromo stra at S. H.-N. Te koop gevraagd: GOEDE SLEE, Aangeboden meïsjessch. m33. Rij kast raat weg 13 Te koop gevraagd: een ln goe den staat zijnde TEDDY BEER. Tevens aangeboden een kort bl- sam bont jasje. Iepenlaan 46, Bloemendaal. Te koop gevr.: KLEINE POP met haar. Tevens te koop agb.: gedeelte keukenuitzet. Br. 4S3. Gevraagd 2e handsch COS- TUUM in. 52. Br. 558. Diversen te koop 1 p. nieuwe ELAST, HOUSEN te k. .Graaf v. Wiedstr. 19. H.O \rOLTA STOFZUIGER te 1; z.g.a.n. Pr. Hëndrikl. S. Overv Zuiver wollen MANTEL (ruim model) m. 42-44 en baby faobbroekje te koop resp. f 25 en 5. Adres bur. v. d. blad. Te koop bruine WINTER MANTEL, maat 44-4 6, oude kwaliteit. Prijs 65. Br. 550. Lederen D. SPORTJASJE agb. (beige pigskin) m. 44. Pr. f 35. Br. 549. ZILVERVOS, niet gedr donk., te koop f 175. Br. win term. met bont m. 4 6, oude kw 30, lichte beige wol. mant, o. kw. maat 46 f 30; beige met zw gcr.- kort mank 15. Br. 547. 2 moderne A'ILTHOKDJF.S p. st. ƒ5: 1 bolero zwart vilt 4; 1 schietspel z.g.a.n. 3.50. I pracht Doublettespel (nieuw) 5: 1 hoedje met grijze boni- raud 1 2. Adres bur. v. d. blad Te koop z.g.a.n KINDER WAGEN, merk v. Delft. Prijs f 110. Br. 543. Te k. aangeb. chic woll. WINTERMANTEL, grijs, m. i m. bontlcr. Petit gris en goh. m Petit gris gevoerd, f 1200. Br no. 544. Aangeb. D. JUMPER z. w bord. rood. Pr. 15. Adr. bur. bl To koop pracht ZILVERVOS nog nieuw 750 en slangonhuid f 75. Br. 542. Aangeb. PR. SMOKING f i.' of rullen tegen jjoed colb. cost Br. 141. TE KOOP zwarte dames win termantel f 25, overjas 25. Lo den regenmantel 10. S paar ge dragen kousen f 2 p. paar. Adn- bur. v. d. blad. Te koop agb. DAMES W .MANTEL, d. bi., m. 44-46 f 30 i-r. winterjas, d. gr. maat 50-5: f 20.. Meisjes w. mantel (15-1' j.) 10. 1 p. d. bl. suède molières m. 38 f 5. Tel. 28477, Br. 539. TE KOOP tl gr. meisjes man- telcost. ni. 42 30 o kw.; Hong blouse in. 42 f 7.50 o. kw.; zw ld. kapl. m. 3S in r. agb. v. ski- of bergsch. m. 38. Br. 536. Te koop II. WINTERJAS m Pr. 50 en wringer f 15. Adr v. cl. blad. TE KOOP prima sclioollcsse- laar met bankje, merk Naother. •n een 2 pers. werkbank. Stati onsweg SO, Velsen, Mevrouw: Bestelt «uw AAN MAAKHOUTJES toch bij v. d Aar, Klaverstraat 9. TE KOOP 2 verpl. japonnen, gebi. huïsjasschorten, kraagjes, manchetten, zw. sluier, hoed m. 38-40, 2 slaapk. stoelen, kouken- tafel, radlókast. spiegels, honden- mand, parapluiebalc, 9 weckfles.. 9 stopfles,, kleeden, rolschuier. Fr Scliubertlaan 34. Heemstede. Te k. gr. KLEED o.k., pracht divan o.k.. 1 pers. oplclapbed m ombouw. Hyacintenlaan 2. TOOVKRLANTAAUN met !eu. Delftlaan 33. JONGENS REGENJAS 14-17 j.. jongens sell. m. 3S, zw. D schoenen m. 41, dito bruine m. 41. jongens overhemden m. 14. D regenjas m. 4S (Big-Bcn). Mars straat 26. Te koop POPPENHUIS. Pope Ilngstraat 6 A rd., Haarlem. POPPENWAGEN" EN POP en speelgoed. Br. 52G. WRINGER MET BOK aangeb 2e Theems*traat 32, ITrl. W. TE KOOP kinderstoeltje schoolbord met ezel, stoomma chine (Mürklin), ronde tafei (niah.). Te bevr. na 7 uur. Pijn boomstr. 111. Te koop 1 p. blauwe PUMPS SCHOENEN m. 3S, na G uur Paus Lcostraat S. TE KOOP kinderbox(Naether kamerdeur 210 x S3 x 3.2 c.M. platencamera 9 x 12 met statief el. trein, schoolbord met ezel. wielstellen Hollander. kinder- sjoelbak en eenlg kinderspeelgoed (blokken e.d.). Garenkokers kndo 53. TE KOOP kinderwagen, pltrl- wieg, uitschuiftafol en eiken kap stok. Oosterparkstr. I, Zandvoor: TE KOOP bekl. wieg. kinder ledikant, 1 2 p. laken. 2 sloopen 4 thee- en 1 handdoeken o kw Brouwerskado 7. trekbel. Te koop 1 p. M.SCHOENEN 38. kleeren v. m. en j. 10-12 jaar. Adr. te vern. bur. v. d. blad. MENTOR-KI.AP-KKFL. 9x12 m. Zeiss-tessar v platen en vlakf. m/4 chass. lichtfiltei en stat. f 350. Ste reo-Camera 8 x 14 m. extra-rapid- apl. Helios v. pl. en rolf. m/3 chass. matgl. en 4 lichtfilt. ook v. pano rama f 90. 13 x 18 camera m. Edi- son-Universal-opl. m/3 chassis en stat. f 75 Tel. 19204. Haarlem. 25.000 ZAKJES (echt vetvrij pa pier) agb. met uitvouwbare bodem 14 x 6V2 x 3 cm. Bosch en Vaart- straat 31, Haarlem. TE KOOP: eiken bureaustoel, draaibaar: Emmerkachel met man tel. Haardkachel. Salontafel. Tuin slang^. Fietsband 28 x 1V2- Naai machines. Dinamik luidspreker. Cruquiusweg 160. 2 x bellen, Heem stede. Te koop 1 prachtige z.g.a.n witte wollen DAMESTRUI m. 42. groene dameswintermantel m 42, zwart astrakan jasje m. 42. groene dames trui m. 40-42. Adres bur. v. d. blad. TRANSPARANT REGENMAN TEL te koop aangeb Br. 513. Te koop ruime wollen MANTEL maat 42 en een damespolshorloge. Te bevr bur. v. d. blad. RADIO Telefunken, pick up 25 platen, Eik sjoelbak 30 seh., lees lamp. statenbijbel, phototoestel, H Schaatsen N. Loden D.jas als n. Spruitenbosehst: aat 2 dr.b. Te koop MANTELS, japonnen enz. Koninginneweg 57 2 x b. Thuis van 104 uur. Geen opkoopers. ARMBANDHORLOGE te koop Wensing. Zijlstraat 4. Te koop SPINNEWIEL. Adres Dreef 24. Haarlem. TE KOOP: Colb.cos. 52-54, Bl. Werkpak 52-54, Led D.jas 42-44, Handkof. 75x47x25. 20 M.T. si., Rub. lies- en kniel 42-43, Led. Jek. 52-54. Gesl spiegel in eik lijst, W. jas 52-54 Kof gram. 10 pl.. Led- suëde D.jasje 42-44-48 met bijp barret en sch. ?9. B.kappen. Luiers. Buitenb. 26 x 2 Witte huish jas 50. Bontjasje 44-46 (niet ruilen). Roos- veldstr. 24 Haarlem bij den Zijl- weg. Te koop kort bruin BONT JASJE m^at 42-44 Te bevragen Ged. Raamgracht 81 zw. BONTJAS m. 44-46 Skunks te koop zoo' goed als nieuw. Merk- manstr. 9, Haarlem.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3