ME KELLER'S DUBBELE LEVEN. Stadsnieuws FEUILLETON Door FRED ANDREAS. 24) Hij hoorde me nooit over Irene uit, daar was hij te trotsch voor, maar vaak zag ik i. i met vragenden blik naar tne kijkenik had ontzaglijk medelijden met hem. Ik deed dan mijn best Irene aan het verstand te brengen, dat het zoo niet langer ging, dat ze tusschen Pranser of Barra moest kiezenmaar dat wilde ze niet in zien, noch toegeven. Voor mijn geweten kan ik het verantwoorden zei ze, en dat is ge noegZe was iemand die door haar eer zucht alles wist te verontschuldigen." Hier hield Hiida Schot op en vroeg een sigaret. Toen ze die aangestoken had ging ze, heftig rookend, verder. „Ongeveer drie weken geleden," vervolgde Hilda, „was het zoover gÈncomen, dat ik het niet meer kon aanzien. Er moest een eind komen, om Silvio. En toen ik Irene eens in een groot hotel zag gaan, opgedirkt als een Parijsche mannequin met een zilvervos, waar voor een filmster zich niet behoefde te scha men, was mijn besluit gemaakt; het moest uit zijn. Toen greep ik in Hilda had dus ingegrepen en dat niet door ïïilvio, maar door Pranser in te lichten. Dat vond ze beter. Tegenover Da el trachtte ze haar gedrag te verklaren, door het voor te stellen, alsof ze, Silvio voor een wanhoopsdaad had willen behoeden. Ze kende Pranser's ijdelheid en ook zijn brutaliteit en meende dat hij er zich toe bepalen zou, Irene een geducht standje te schoppen en haar voor de keus te stellen, bij Silvio te blijven en honger te lijden, of zich voor hem te klaren en met Silvio te bre ken. Naar haar meening zou het in elk geval voor Silvio het beste zijn; voornamelijk, als Irene hem opgaf. Dael vermoedde echter, dat Hilda heel an dere motieven voor haar daad had gehad. Omdat ze Pranser voldoende kende, had ze moeten weten, dat hij Irene niet voor een dergelijke keuze zou stellen, maar eenvoudig Silvio aan het verstand zou brengen, wie er hier betaalde en dus recht had. En ze moest ook geweten hebben, dat het van dèt oogen- blik af onherroepelijk tusschen Silvio en Irene uit zou wezen. En daarop zou het voor juf frouw Schot wel aangekomen zijn. Ze was niet zoo sentimenteel, den armen Silvio te willen sparenze wilde hem eerder een slag toebrengen, zóó hard, dat Irene het nooit meer herstellen kon. En dan stond zij, Hilda, tegenover Silvio niet als verklikster Dat moest haar groote reden wel geweest zijn. Hilda Schot had dus, den dag nadat zij Irene „opgedirkt" een hotel had zien binnengaan, Pranser opgebeld. Tot haar ergernis was haar meegedeeld, dat hij juist vertrokken was. Maar men had haar zijn adres gegeven en ze had hem geschreven, dat ze hem over zijn vriendin Irene Keiler dingen van groot gewicht te vertellen had, hem verzocht, haar te doen weten, wanneer hij weer in Berlijn kwam en op groote dis cretie tegenover Irene aangedrongen. Het verbaasde Dael niet, dat Pranser per keerende post antwoord gegeven had en na twee dagen weer in de stad was gekomen. Hij liet Hilda in de hal van zijn hotel komen en had daar met haar een onderhoud. Tot haar verbazing toonde Pranser zich niet zoo ontstemd, als ze verwacht had, loen ze hem vertelde, hoe Irene hem bedroog. Hij had slechts ernstig, zitten nadenken en toen met groote beslistheid den naam van zijn mede dinger gevraagd. Onder aandrang, ja eigen lijk onder bedreiging van Pranser, dat hij Irene anders op de hoogte van haar aanklacht zou brengen, had ze den naam eindelijk ge noemd. „En dat was alles." Het was Dael meer dan genoeg. Hier zat een vrouw voor hem, die niet alleen twee gelieven gescheiden, maap ook het bestaan harer vriendin onmogelijk gemaakt had. En men zou het wel niet ver mis hebben, door te veronderstellen, dat de dood van Pranser er een, zij het zijdelings, gevolg van was ge weest. Men kon zich voorstellen, wat er daar na gebeurd was. Pranser had Irene verwijten gedaan en haar gedreigd, Barra op de hoogte te brengen en bij de daarop gevolgde ruzie, had hij een aanval van benauwdheid gekre gen, die hem noodzaakte het venster te openen en zoodoende was hij omlaag gestort. „Juisten die telefonische boodschap vroeg Dael snel. ,,U hebt toch bericht aan Pranser gestuurd, dat hij niets mocht doen, voordat hij u gesproken had „Angst," verklaarde Hilda lakoniek. „Of, als u het pathetisch wilt uitdrukken: berouw. Ik had intusschen nog een onderhoud met Silvio „Zou ik mogen weten, juffrouw Schot „Ach nee. daarover spreek ik liever niet het ging eigenlijk om heel iets anders, mijn heer de officier." Dael wist, wat hij wilde weten. Het scheen hem nu het oogenblik om haar misvatting te- herstellen. „Waarom zegt u toch telkens „mijnheer de officier" tegen me vroeg hij. „Ik heb me zelf toch als dr. Dael voorgesteld en dat ben ik. Een ongevaarlijke fabrikant van hoofd pijn- en rheumatiekmiddeltjes." „Dat zegt u dan wel erg laat," antwoordde zij rustig. „Ik hield u voor den vriend van professor Witte, die officier van justitie is. Hij moet ook een dergelijken naam „Hij heet Gobel," zei Dael. (Wordt vervolgd) Hauptmann herdenking te Amsterdam. Dr. C. Kniffler en F. Primo over het werk van den Duitschen dichter. In den Stadsschouwburg te Amsterdam heeft de Nederlandsch-Duitsche Kuituur gemeenschap Zondag in een bijeenkomst, georganiseerd bij gelegenheid van diens tachtigsten verjaardag. Gerhart Haupt mann, den nestor der Duitsche dichters, geëerd. In de eere-loge had de zoon van den gróoten dramaturg, de heer Eckhart Hauptmann, die voorzitter is van de Ne derlandsch-Duitsche Kuituurgemeenschap te Haarlem, plaats genomen met ziin doch ters, die bij hun komst bloemen ontvingen De bijeenkomst werd geopend met de ouverture „Iphigenie in Aulis" door het concertgebouw-orkest. Heinz Lorscheidt van het Deutsche Theater in den Nieder- landen droeg daarna het gesprek tusschen den pastoor en Heinrich uit „Die versun- kene Glocke" en de slot-monoloog uit „Michael Kramer" voor. Vervolgens sprak de directeur van de Deutsche Oberschule te Amsterdam, dr Carter Kniffler over de werken van Ger hart Hauptmann die altijd een kind is ge bleven van het land zijner geboorte: Silezië. Hij werd een der meest overtuigde ver tegenwoordigers van het naturalisme. Doch reeds in het drama „Vor Sonnenaufgang" begint de diepe innerlijkheid van Haupt mann door te breken. Hauptmann's hang naar het naturalisme in zijn vroegen tijd heeft hem gemaakt tot dén grooten dramaturg. Zijn inzicht in de tragische samenhang van al het zijn heeft Hauptmann gebracht tot een tragiek, waarvan Schopenhauer zegt, dat zij de meest volkomen vorm van de tragische kunst moet zijn. Hauptmann werd de stem voor de onuitsprekelijke ge voelens van hen, die niet zeggen kunnen hpe zii liiden. In zijn handen bewaart hi; het licht van het heimwee, dat zich in een harden en nuchteren tijd voor zichzeV schaamt. Uit het leed cn uit den strijd van zijn verscheurden tijd groeide de Silezier Hauptmann tot den tragischen dichter, die de macht had ons het schoonste en diepste te zeggen. De heer F. Primo, hoofd van de afdee- ling Theater en Dans van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, die hierna het woord voerde, wees erop, dat men te veel en te uitsluitend in Haupt mann den naturalist heeft gezien. De sociale idealen, waarvoor Hauptmann als dichter vocht, waren niet alleen de idea len van de groote meerderheid van zijn eigen Duitsche volk, doch ook van groote groepen in andere landen van Europa en daarom beschouwen deze groepen Haupt mann ook als hun dichter. Men mag hei een lotsbeschikking noemen, dat de grijze dichter het op zijn tachtigsten verjaard?.<r nog beleven mag, dat een aanzienlijk de"! van zijn idealen, voor zoover ze een sociale inslag hebben, ten deele reeds verwezen lijkt zijn. In 34 dama's die in 43 jaren werden ge schreven, is bij Hauptmann steeds verzei geweest tegen den dwang van tot wet verstarde gewoonten, verdediging van aanspraak op menschelijk geluk tegenover den eisch van levenloos geworden conven ties, den opstand der persoonlijkheid, enke ling of groep tegen onderdrukkende mate rialistische machten. Die strijd, is samen te vatten in één groote gedachte, waarin de strijdmarsch van onzen eigen tijd duidelijk waarneembaar is. Uitvoerig ging de heer Primo in op de strubbelingen en moeiten, die aan de eerste opvoering van Hauptmann's drama's in ons land voorafgingen. De invloed van Hauptmann op Neder landsche tooneel- en romanschrijvers is groot geweest en vele Nederlandsche stuk ken zijn op Hautmann's werk geïnspireerd. Voor drie generaties heeft Hauptmann gedicht en men mag zeggen, .dat zijn werk nooit volledig sterven zal. Het ligt daar voor te diep verankerd in 'ziel en wezen van zijn volk. En het Nederlandsche volk. in het tweede jaar van zijn wedergeboorte en van een nieuwe historische periode, die naar het Oosten gericht zal zijn, wil in eer bied en achting tegenover den grijzen dich ter van den onsterfelijken „Florian Gei j er" zeker niet achter staan, zoo besloot de heer Primo. Tot slot van de bijeenkomst gaf het concertgebouw-orkest onder leiding van Eugen Jochum een uitvoering van Beet- noven's Leonore-ouverture. N.V. HAARL. MACHINEFABRIEK v/h. GEBR. FIGEE. Zaterdagmorgen werd in café Brinkmann de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Haarlemsche Ma chinefabriek v/h. Gebr. Figee gehouden, waarbij de jaarverslagen en balansen,winst en verliesrekeningen der boekjaren 1940 en 1941 werden goedgekeurd. „J. J. CREMER". De letterlievende vereeniging „J. J. Cre- mer" geeft Zondag 29 dezer in den Stads schouwburg een voorstelling van een nieuw stuk van Jan van Ees en Henk Bakker: ,V1 iegersvrouwen". Hel stuk, dat in de wereld der vliegers speelt, werd door de auteurs opgedragen aan den vlieger W. van Veenendaal, die hen met vlieg-technische adviezen ter zijde stond. Vrachtauto in den Gasthuissingel gereden. Chauffeur kwam met den schrik vrij. Hedenmorgen omstreeks acht uur heeft zich op de Gasthuisvest een ern stig auto-ongeval voorgedaan, dat ge lukkig nog zonder persoonlijke onge lukken is afgeloopen. Een groote vracht auto van een expeditie-onderneming hier ter stede, reed ter hoogte van het Klein Heiligland van het talud in het water van den Gasthuissingel en sloeg daarna om. De chauffeur wist zich op het allerlaatste moment te bevrijden en kwam met den schrik vrij. Wij. vernemen over dit ongeval het vol gende. De chauffeur van den wagen wilde omstreeks genoemd tijdstip uit het Klein Heiligland komende, rechtsaf de Gasthuis- vest oprijden. Juist toen hij zich in de bocht bevond raakte zijn rechtervoet beklemd tusschen het gaspedaal en het rempedaal. Door zijn pogingen om zijn voet te bevrij den, gaf hij eensklaps vol gas. Daardoor was hij een moment de macht over zijn stuur kwijt en de zware wagen reed door een afrastering heen door de heesters van het talud en stortte in het water. De wagen verdween vrijwel geheel onder water, door dat hij bovendien omsloeg-. De chauffeur, die hevig geschrokken was, rukte zijn voet uit de schoen, die beklemd bleef zitten. Hierdoor heeft hij zich ongetwijfeld het leven gered. Men zal in den loop van den dag begin nen met het lichten van den wagen, die niet geladen was. VERGADERING VAN OUDERLINGEN DER NED. HERVORMDE KERK. De Vereeniging van Ouderlingen der Ned. Hervormde Kerk hield Zaterdagmid dag een regionale vergadering in de Ker- keraadskamer der Groote Kerk alhier onder leiding van haar voorzitter, Dr. C. P. Gunning te Amsterdam. Ruim honderd ouderlingen waren aanwezig. De bijeen komst werd geopend in het Koor der Kerk om de deelnemers te doen genieten van den jchoonen zang van mevrouw Rie Roosjen Ott, van een paar gewijde liederen, n.l. „Kommt, Seelen, dieser Tag" van J. S. 8ach en „Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt des Heeren hand" van Adriaan Engels. Zij werd hierbij op het orgel op uitnemende wijze begeleid door mevrouw T. HessenHeek. De voorzitter van het Haarlemsche Pres byterium, de heer K. J. Th. Vernhout, nield vervolgens een korte bijbelbespre king, waarna Ds. B. van Ginkel, Ned. Herv. predikant te Utrecht een inleiding hield jver de taak van den ouderling in den Eere- .lienst. Dit belangrijke onderwerp, waar over zoo veel verschil van meening heerscht in de Ned. Herv. Kerk, werd door den inleider op geheel oorspronkelijke wijze behandeld, zoowel op bijbelsche gronden als aan de hand der synodale re glementen. Hij waarschuwde er vooral tegen, dat de ouderlingen niet mogen dul den, dat zij worden aangemerkt als „on misbare ornamenten in het bestuur der kerk". Uit zijn rede bleek wel, dat een reorganisatie op dit gebied ook hard noodig is in de Ned. Hervormde Kerk en hiertoe zullen niet alleen de predikanten moeten meewerken, maar ook de ouderlingen zelf. Er volgde een zakelijke bespreking.' HAARLEM EN HEEMKUNDE. Zaterdagmiddag hield de jonge Bond voor Heemkunde in het gebouw van de H.B.S, A aan de Zijlvest een bijeenkomst, waarop de heer G. A. van Schaik een voordracht hield over „Trektochten door Zuid-Kennemer- land", de eerste van een serie lezingen, waarin hij zijn toehoorders een beeld wil geven van de schoonheid van Haarlem en haar omgeving. Hij wees er op aan de hand van lantaarnplaatjes, wat schoons er al niet in den loop der tijden door niet-begrijpen verdwenen is en hoeveel moois niet ten onder zal -gaan wanneer niet meer begrip voor de schoonheid voor het oude en voor de natuur wordt opgewekt. Hij noemde o.m. een van Europa's mooiste wegen den Zee weg, die misschien in een vere toekomst door randbebouwing haar schoonheidswaar- de zal verliezen en hij legde er den nadruk op dat het gebied rond dezen weg waard was eens natuurmonument te worden. Als voorbeeld van bederf van fraai natuur schoon en architectuur, wees hij op het snoeptentje naast het bekende „pannekoe- kenhuisje" in Bloemendaal. De heer B. W. E. Veurman sprak over „Haarlem in de literatuur" en maakte met zijn toehoorders een „literaire wandeling" door de eeuwen, waarbij hij tal van groote dichters en schrijvers noemde, die óf in Haarlem gewoond en geleefd hadden, óf beschrijvingen van de stad gegeven hebben. Als een van de mooiste boeken over Haar lem, die ook wanneer de stad niet meer zal bestaan, haar roem hoog zal houden, noem de hij Hildebrand's Camera Obscura. Een van de beste beschrijvingen van de oude Spaarnestad was wel „Hollandsche Arcadia of wandelingen in de omstreken van Haar lem", van Adr. Loosjes. Spreker lichtte zijn voordracht nader toe met het voorlezen van fragmenten uit een der door hem genoemde werken. HET TOONEEL TE AMSTERDAM Madame Capet Het Amsterdamsch Tooneel. „Madame Capet'' was eenige jaren gele den te Parijs het succes van een seizoen. Misschien was de charmante verschijning an de jeugdige schrijfster Marcelle Mau- rette een stimulans tot juichen van de Parijzenaai-s, doch in ieder geval was de onverdeelde lof verdiend. Zij heeft het leven van Marie-Antoinette, althans hel integreerend deel daarvan. ;n beeld ge bracht op een wijze, die voldoet aan his torische, dramatische en, voorzoover dat te beoordeelen is naar de uitgebreide lite ratuur. ook aan psychologische eischen. Het drama toont een vrouw, als „jeune fille" overrompeld door de tragiek van een zwakken echtgenoot, worstelend tegen de verveling van het hofleven als „petite femme", gelouterd door ondraaglijk leed eindelijk als vrouw en koningin. En is het niet het schrijnende in dit leven, dat Marïe-Antoinettè eerst waarlijk vorstin werd, toen zii voor haar bevooroordeelde en incompetente rechters stond? Marcelle Maurette heeft het altijd boeiende drama der historie uitgewerkt in een krachtig tooneelspel krachtig van werking, Men kan aanmerkingen maken op de techniek, die het stuk. wellicht onnoo- dig, in tien stukken sneed, waarvan enkele zich zelfs vóór het doek moeten afspelen, op een tafereel als :het tweede, dat de han deling slechts ophoudt, i.nplaats van voor ontwikkeling te zorgen, doch geboeid blijft men. Annie van der Lugt Melsertvan Ees heeft van de titelrol, als de laatste jaren van zoo menige groote rol, een waarlijke creatie gemaakt. Wel viel haar gebaar, waarvan het persoonlijke in zoo wijden kring populair is geworden, in den beginne even uit de sfeer van het Fransche hofleven anno 1777, doch het waarlijk dramatische van haar taak heeft zij glansrijk overwon nen. Prachtig was zii als de gefolterde moeder, wier kind door de Jacobiinen van haar wordt weggesleurd, als de aange klaagde ook voor het tribunaal, als vorstin tenslotte, die den dood in het aangezicht moet schouwen. Het behoeft geen betoog dat mevr. Van der Lugt de voorstelling van „Madame Capet" ten volle draagt» Onder regie van Cor van der Lugt Melsert geven, tallooze acteurs en actrices groot werk te zien, doch het gi'oote drama voltrekt zich in die eene vrouw. Al het andere, hoe verdienstelijk ook, is slechts omlijsting. Mede door het groote aantal van hen, die het milieu om Marie-Antoinette opbouwen, zien wij af van het noemen van namen. Wij zijn er echter van overtuigd, in de hoofdstad een „topprestatie" van het Amsterdamsch Too neel te hebben bijgewoond. M. SYBR. KOOPS Sneeuwwitje Aerdenhouts Kindertooneel. Dat het kindertooneel over het algemeen in een kwaden roep staat is zeker niet te wijten aan de leidsters van Aerdenhouts Kindertooneel. Bij de voorstellingen van deze groep kinderen is geen spoor te ont dekken van de sloffigheid, van den „laat maar rommelen-geest", die maar al te dik wijls den toon aangeeft bij wat de jeugd op het tooneel te zien krijgt. Alles is hier ver zorgd tot in de puntjes, de kinderen, tot de kleinsten toe, geven blijk van de aange name discipline, die achter de coulissen heerscht en alles is er op ingesteld, dat niet alleen de weinig eischende jeugd, maar ook devolwassenen het gebodene mooi vinden. Zoo 'was het ook Zaterdagmiddag, toen A.K.T. een voorstelling gaf van „Sneeuw witje en de zeven dwergen". De eenige aan merking, die te maken was. geldt de taal van het gedramatiseerde sprookje. Laat men vooral zeven- en achtjarigen niet overschat ten en hun bloemrijke, om niet te zeggen gezwollen dialogen voorzetten! Overigens niets dan lof. Voor de kleine acteurs en ac trices. voor mevr. Van Waal, die de dansen instudeerde, voor mevr. Neumann, die de muzikale en voor mevr. Van Kampenv. Brink, die de algemeene leiding had. M. SYBR. KOOPS. MARIA STUART. Het Amsterdamsch Tooneel zal in den Stadsschouwburg te Haarlem op Vrijdag 27 November een herhaling geven van Schiller's Maria Stuart, ten tdoneele gebracht door Cor van der Lugt Melsert. GROENTENHANDELAREN BEKEURD. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een 29-jarigen groentenhandelaar, die een roode kool van 2 V*> K.G. van 23 V4 voor 34 cent had verkocht. Een andere groenten- handelaar, die zijn waar niet had geprijsd, kreeg hiervoor een bekeuring. HET JUBILEUM VAN ANTON STRIKKERS. In aansluiting op ons bericht betreffende het jubileum van Anton Strikkers. solo klarinettist van de H. O. V„ vernemen wij nog, dat de heer Strikkers op zijn jubileum dag verrast werd door de aanbieding van een fraaie leeslamp, aangeboden door Toon Verhey, Nicq Hoogerwerf en enkele leer lingen. Ook deze attentie bewees hoe groot de waardeering in de muziekwereld voor dezen verdienstelijken medewerker van onze H.O.V. is. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 1500.— 3101 1000,— 1664 11974 15866 400.— 8187 14384 200.— 4621 17476 18611 100.— 1034 7243 9769 9817 13829 13928 CREMATIE N. W. VAN WALEN. Onder veel belangstelling heeft Zaterdag middag in het crematorium te Velsen de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer N. W. van Walen alhier, vertegenwoordiger van de Techni sche In- en Export Mij. J. L. Bienfait en Co. N.V. te Aerdenhout. Velen van deze Maat schappij en oude vrienden waren aanwezig. Gesproken hebben de heer Ph. D. A. van Rees namens de familie en ir. J. L. Bienfait Jzn., namens genoemde N.V. Bij het dalen van de kist speelde de organist Psalm 42. De vader van den overledene dankte voor de belangstelling. HEEMSTEDE Zeer geslaagde districts oefeningen van E.H.B.O. Georganiseerd door de Ned. Vereeniging E.H.B.O. afd. Heemstede werden Zater dagmiddag in restaurant Groenendaal districtsoefeningen gehouden in het ver- leenen van eerste hulp bij een ongeval, waaraan deelgenomen werd door een dames- en heerenplöeg van de afdeelingen Heemstede, Haarlem, Hoofddorp, Aalsmeer en Santpoort, van twee heerenploegen van Nieuw Vennep en een heerenplöeg van de Hoogovens. De jury bestaande uit 3 doctoren voor elke groej (er werd in twee groepen ge werkt), kende punten toe voor eerste hulp, vervoer en onderlinge samenwerking. Elke groep kreeg voor de geheelen be handeling 15 minuten, terwijl elke deel nemende groep bestond uit 2 personen en een leidster of leider, welke laatste ook speciaal door de jury beooordeeld werd. Met groote belangstelling werden de verrichtingen der diverse groepen door jury en belangstellenden gevolgd en voor wat betreft de uitslag om de eerste jrijs was het voor de jury niet moeilijk deze toe tekennen, want na de werkzaamheden der damesploeg van Heemstede steeg een alleszins verdiend applaus op aa het adres van mej. Kroonsberg cn haar helpsters. Het dameswerk was over het algemeen ook beter, wat wel bleek uit den uitslag der jury, daar de eerste veir tot de dames- groepen behoorde. De uitslag was als volgt: 1. Damesploeg Heemstede 128 punten. 2 Damesploeg Santpoort 190 p., 3. Dames ploeg Haarlem 99 p. 4. Damesploeg Aals meer 89 p. 5. Heerenplöeg Hoofddorp 86 &6. Heerenplöeg Nieuw Vennep 86 p. 7 amesploeg Hoofddorp 81 p. 8. Heeren plöeg Nieuw Vennep 79 p. 9. Heerenplöeg Heemstede 70Y2 p. 10. Heerenplöeg Sant poort 66 p. 11. Heerenplöeg Haarlem 66 p. 12. Damesploeg Aalsmeer 64 p. 13. Heerenplöeg Hoogovens 64 p. De leidsters en leidersprijzen werden gewonnen door: 1. Damesploeg Heemstede, 2. Santpoort, 3. Haarlem, 4. Aalsmeer. Na afloop reikte de voorzitter der jury Dr. Feenstra onder eenige toepasselijke woorden de prijzen uit, welke bestonden uit verg. zilveren en zilveren medailles. Spreker wees daarbij op het groote nut van dergelijke streekwedstrijden omdat men daardoor meer routine krijgt. Het was een alleszins geslaagden mid- d'° NED. CHK. VROtTVENBOND. De afdeeling Heemstede van den Ned. Chr. Vrouwenbond houdt een vergadering op 25 November des namiddags 3 uur in het jeugdhuis aan de Heemsteedsche Dreef. Spreker is ds. J. Smelik uit Den Haag met het onderwerp: „Het hierna maals". AANVRAGE GELDEN VOOR LEER MIDDELEN ST. HENRICUSSCIIOOL. De Burgemeester der gemeente Heem stede heeft besloten de aanvrage in te willigen van het R.K. Parochiaal Kerkbe stuur van den H. Bavo te Heemstede, om beschikbaarstelling van gelden krachtens artikel 72 der Lageronderwijswet 1920, voor aanschaffing van leerboeken voor de St. Henricusschool u.l.o. aan den Heeren- weg, daarbij overwegende, dat de aan vrage is ingediend wegens toename van het aantal leerlingen van het eerste- cn tweede leerjaar en van dat hetwelk opgeleid wordt voor het z.g. Middenstandsdiploma.. BEZOLDIGING GEMEENTEPOLITIE. De Burgemeester van Heemstede heeft besloten artikel 7 le lid der „Verordening gemeentepolitie", vastgesteld bij raadsbe sluit van 24 April 1941, no. 28, laatstelijk gewijzigd bij besluit van 6 Januari 1942, no. 6 te wijzigen als volgt: „1. Te rekenen van 1 September 1941 wordt aan het actieve personeel beneden den rang van commissaris, alsmede te rekenen van 1 April 1942 aan het admini stratieve politiepersoneel beneden den rang van commissaris of de met dezen rang gelijk te stellen rangen, als compensatie voor het derven van een vergoeding voor overwerk en in afwachting van het tot stand komen van een nieuwe algemeene regeling inzake de bezoldiging van het per soneel der Nederlandsche politie, een tijde lijke toelage verleend van vijf ten hon derd van de bruto-wedde of het bruto loon". LISSE BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. HeemskerkBerbee. d.; M. G. SnaarDe Haas, d.; M. van Bezuv. Steijn, 1.; Th. v-„ d.- LansWarmerdam, z.; A, SchramaHemelman, z.; C. Algerav. Mourik, z. Ondertrouwd: H. A. Hoogkamer en M. v. d. Poel; L, Laman en G. Pot; P. Slootweg ,en E. A. Kuipers. Gehuwd: H. Straathof en J. M. Glas; L. J. Beelen en S. A. C. M. Mulder. Rantsoenoversclirijding is niet toegestaan. Zij, die tc veel gas of stroom gebruiken, worden streng gestraft. Tegen hen, die meer electriciteit en/of gas gebruiken dan hun is toegestaan, zal strenger worden opgetreden dan tot dus ver. Rantsoenoverschrijding is niet toege staan. Zoolang dan ook op een aanvrage tot herziening van het rantsoen nog niet is beslist, blijft het oorspronkelijke rantsoen onveranderd gehandhaafd. Het zal derhalve niet meer voorkomen, dat een boete wordt geannuleerd of gerestitueerd, dan wel een afsnijding wordt opgeheven of niet uitge voerd, omdat de verbruiker achteraf be weert, reden tot rantsoenoverschrijding te hebben gehad. Het is noodzakelijk, dat thans een ieder precies weet. wat hem te wachten staat, in dien hij er niet in slaagt, zijn gas- of elec- triciteitsverbruik binnen de perken van zijn rantsoen te houden. Iedere rantsoenoversclirijding wordt be straft met een boete ten bedrage van (lrie maal het wegens het ongeoorloofde meer verbruik verschuldigde bedrag met inacht neming van een maximum van f 0,10 voor elke eenheid M3 of KWH) voor over schrijding. Bovendien zal de energietoevoer worden verbroken Voor den duur van het hieronder aangegeven aantal etmalen. Rantsoenoverschriiding: In procenten van het rantsoen 1 t/m 25 pct„ voor de le maal boete; voor de 2e maal boete en 2 etm.: voor de 3e en volgende malen, boete en 1 etm. voor iedere volle 2 pet. overschrijding met minimum van 2 etmalen. Meer dan 25 pet., resp. boete en 2 etm.; boete en 8 etm.; boete en 14 etm. Deze regeling geldt voor alle energie verbruikers. Hertzog overleden. Naar de Engelsche berichtendienst uit Pretoria meldt, is de vroegere minister president van Zuid-Afrika, Hertzog, over leden. Burgerlijke Stand. HAARLEM 21 November 1842. BEVALLEN: 19 Nov.. J. j. M. Witkamp—Hulse bosch, d.; 20 Nov.. H. Haver—Nijman, r... B. Kaaks—Hooftman, rl A. M. van der Laan—van Galen, z,; M. M. Hofstede—Peters, z.; H. van der velden—'Wessing, d.; 21 Nov., .7. J. Gode- frooij—ter Metz, z. OVERLEDEN: 20 Nov.. A. de Boode, 57 Jaar. Schcldestraat. ONDERTROUWD: 21 Nov., P. Wortel en M. Koppies. OFFICIEELE PUBLICATIES SUIKERWERKTOEWIJZINGEN De geldigheidsduur der verzameltoewijzingen voor suikerwerk, .waarvan de linkerbovenhoek is verwijderd, is verlengd tot en met 23 Decem ber 19-12. Deze verzamel toewijzingen zijn door de plaatselijke distributiediensten bij aanbieding van toewijzingen voor suikerwerk, waarvan de linkerbovenhoek eveneens was verwijdend, aan grossiers uitgereikt. Zooals bekend, nebben de diensten toewijzingen voor suikerwerk met ver wijderden linkerbovenhoek verstrekt aan de taillisten. die bonnen „Algemeen 377". aange wezen voor het extra-rantsoen versnaperingen, hebben ingeleverd. INLEVERING CACAOBONNEN Bij vele detaillisten blijkt de opvatting te be staan, dat zij de cacaobonnen uitsluitend in kunnen leveren bij de N.V. wessanen en de N.V. Cacaofabriek De Zaan. Deze opvatting ls niet geheel juist. Slechts de detaillisten, die ge woon waren de door hen ontvangen cacaobonnen rechtstreeks aan een fabrikant te zenden, moeten deze bonnen thans aan een van de beide boven genoemde fabrieken toezenden, of. indien zij daaraan de voorkeur geven, aan een grossier. Detaillisten, die gewoon waren cacao van een grossier te betrekken, kunnen ook thans nog hun bonnen aan hun grossier opzenden. VERBOUW VAN KARWIJ. De Provinciale Productiecommissaris voor Noord-Holland maakt aan belanghebbenden be kend, dat de te velde staande karwij voor de oogst 1913 mag blijven liggen en dus niet omge ploegd behoeft te worden. PRIJZEN"AANGELEGENHEDEN VOEDSEL VOORZIENING. In verband met de Instelling van de Dedrljfs- schappen op het gebied der voedselvoorziening wordt de aandacht erop gevestigd, dat men zich voor prijzenanngelcgenheden niet meer moet wenden tot de afdeeling prijzen van het Rijks bureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd, Riouwstraat 170, 's-Gravenhage. doch naar gelang van het artikel, lot een van de navolgen de adressen: Hoofdbedrijfschap voor Akker bouwproducten, afd. prijzen, Wassenaarscheweg 80, tel. 183456; Hoofdbedrijfschap voor Tuinbouw producten, afd. prijzen, Lange Voorhout 11, tel. 180101; Bedrijfschap voor Vee en Vleesch, afd. prijzen, Laan van Meerdervoort 51-53, tel. 335082; Bedrijfschap voor Zuivel, afd. prijzen. Laan van Meerdervoort 84. tel. 392310; bedrijfschap voor Margarine, Vetten en Oliën, afd. prijzen, Nas- snulaan 6, tel. 1H2150; Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren, Beekbergen, tel. 241: Bedrijfschap voor VIsscherUproducten, afd. prijzen, 2de Adel- heidstraat 300, tel. 720080. VRIJSTELLING IIERFSTKALVP.REN De bepaling, dat in totaal niet meer dan 20 pCt. van het bedrijfsmaximum aan Jongvee be neden 1 jaar 2onder aanslag mag worden aange houden, brengt ten aanzien van najaarskalvcren, geboren vóór 1 December 1942, groote bezwaren met zich mede. In verband hiermede ls besloten de najaarskalveren, welke na 30 September 184 zijn geboren, tc rekenen tot den jaargang 1943. Hiertoe wordt bepaald, dat kalveren met een gewicht per 1 December 1942 van 70 kg. of min der beschouwd zullen worden als geboren te zijn na l December 1942; kalveren op dat tijdstip zwaarder dan 70 leg., doch waarvan de eigenaar kan aantoonen op grond van over te leggen be wijzen. dal deze kalveren geboren zijn na 30 September 1942, vallen eveneens onder deze be paling- Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m 8 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m8 ct. Niet voorultbei. p. m.m. 8 ct minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Voorultbet, p. m.m. 12 ct minimum 6 m.m max. 30 m.m Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevr. nette WERKSTER voor sohoonih. gebouw 1 ochitp. week v. 8-12. Tevens gevr. net Meisje voor de morgenuren. CeciMast. 8 b. d. Jansstr, FI. jonge ongeh. WERKSTER gevr. voor 2 hater e dg. of 1 hee- len dag per week. Aamm. Korte Kleverlaa.n 30. Bloemendaal. Voor Bedrijf ïe KAPPER of KAPSTER ge vraagd. Hoog loon. Breeuwer, Surlna mepleïn 10 he. A' da m - W H.H. KAPPERS. Voor dir. ge vraagd aank. Bediende, Bött- cher's speciale Heerensailon. Werktijd tot 6 uur. Atom, na 6 Uur. Oranje Nassaulaan 43, Over- veen. Huisraad aangeboden TE KOOP: pracht huisk. ameoibfl. f 450. tapijt f 80. chique H. cost. zw. colb. en vest en 2 gestr. pant, sla.nke maat f 1 alles oude kwal. Adres te ve bur. van dit blad. 17 M2. VAST TAPIJT (groen) 3.65 M. moQ. looper (ter ra.) 2 ooeosloopers 4.70 M. en 3.20 M, a 50 cm. br. 2 st. gev. overgord. haardkachel, ate nieuw Duvenvoordestraat 21 2 x b. Ook Zondag. TE KOOP: z. g. a. n. veeren bed, f 60, z. g. a. n, 4 pers. linnen tent f 35, beige opiv. ki nd er w. f 17.50 en 2 pers. ledikant f 15, Adres bur. van dat blad. Te k. ant. CHIFFON XlèRE 5 gr. laden f 200, gr. zwarte Spaan- sche shawl f 7 5. 2 fa ut. eikemh. pluche f 25 p. st. Adres te vera. bur. van dit blad. Wegens oanstandiigiheden te koop: een SALON AMEUBLE MENT. P. Plet, Nassauilaan 78rd. TE KOOP: 4 stoelen. 2 cra- pauds. eiken uitschuiiftafel, dres soir, theekast, divan, naaïmach.,- overgord., tafelkl., kapstok, pla teel rookstel, 2 pits gasstel, zie kenstoel, keukentrap en dte\ an dere huish. art. Na zes uur. Kroon en. Cronjéstraat 74 rood. Te koop: klein SALAMAN DER KACHELTJE met plaat en pijpen. Burg, Kampstraat 5 (ein de Brouwersvaart). Aangeb.: GASFORNUIS, elec. bout, overgordijnen. 1 pens, bed- stel, 1 pers.'woMen en gest. deken en old fin. theewagen. Harm en- jansweg 3 zw. Te koop: massief eiken AMEUBLEMENT best. utt: 4 stoelen en 2 fauteuils, tafel, sa lontafel en theekastje. Diokmans- straat 62. Te koop: 1 pers. BEDSTEL tmatras en peluw) prima kwal., prijs f 4 0. Adres te vera. bur. v. rt. blad. LAMPEKAP (stof) compleet (er overn. Noordtaan 40. Bl'daak Te koop: GODIN SALAMAX- 'l)ER. Te koop: gevr. haard of haardkachel. Br. 7618 Aangeb. kl. FR. STAART KLOK on STOELT.JKSKLOK. Een drachtstraat 23, H.-W. Te koop aangeboden een in prima staat vork. HAARD KACHEL. Te bevr. Leldsche- vaart 360. 2 LEDIKANTEN met spiraal te koop. Jan Gijzenkade 251. Te koop: geëm. HAARD KACHEL z. g. a. n. en 1 p. zw. suède pumps 41-42 Iepenlaan 96 Bloem endaal. Aangeb, z. g. ïi, n. pr. 3 dilg, tweepers. KAPOKMATRAS. Rol- i lands pad 3 b. d, Vlaamsoheweg. PRIMA KACHEL te koop. stookt allee. lean op gekookt wor den. G. Smiink. R. Anslostr. 32. Haarlem-N. TE KOOP: E. M. Jaarsma haard, een persoons kapok ma tras, massief blank eiken om bouw m. boekenstandaard. Tromp straat 80. TE KOOP: 1 gr. crap. f 75. eik. pendule f 35, lceuk. of wasch tafel f 10. 1 waschstel f 6. petr. stel 3 p. f 6, 2 pers. bedsprei f 1 0 Adres Werner. 2e Emmastr. 34. Te koop: groen emaiille VUL KACHEL. merk Gloria, kan al les In gestookt worden. Prijs f 20 Te bezichtigen van vier tot zes uur. Atjehstraat 111 zw. Zwaar eiken LJTS-JUMEAUX stel 9 deelig, Te bevr. 2-5 uur n.m, Relgefistr. 53, H.-N. Te koop aangeboden: een eleotr. WASCHMACHINE in pri ma staat, Ada-es Jan Gijzenkade 289 H.-N. Na 6 uur. Te koop: SIN GER TR AP X AAI - MACHINE, zoo goed ats ivieuw, Adres te vera. bur. van dit blad. IXVEXTA HAARD aangeb. In prima staat. Middenweg 116. TE KOOP: haardkachel, kar pet, 2 fauteuils. Naaimachine. Gen. Cronjéstraat 17. VET/O WASOHMACHIXE te kooD priis f 100. Br. 553. Te koop: een in g, st. zijnde KACHEL z. gebr. Vo or uitgang- straat 93. Te k. KACHEL m. toebeh. m. Germaan. Westergracht 53 r. Na 6 uur. HAARDKACHEL te koop. Rooth, Raamvest 39 zw. Te koop o. k. AMEI'BL. 2 clubs 4 st., prima staat. Eiken kast schuiftafel van part Br. 638 FORNUIS (Godin) en vuur- duveltje te koop. Ternatestr. 52. Haarlem-N. Te koop: mooie HAARD, kam op gek. worden. Vergierdeweg no. 126 TE KOOP: elk. sail oak., malh. linn enk.. wit Eng. aiekenled., eik. kapst. petrol, kachel. Eng. tafelkl., elect.r. kacheltje. Oudaen straat 11, H.-N. Muziekinstrumenten ORGEL te koop. merk Gode- rloh, 10 reg. en klokkenmakers- gereedschap. draaibankje, veeren. glazen, wijzers, enz. Te bevr. h. J. Zonneveld, Akendamstr. s. Hrl. Te koop: electr. GRAM. C'OM. BIXATIE in cassette. Rijksstr.- weg 210. Ter overn. KIND. KOFPER GRAMOF. m. pi. en h. cost, kw. in pi-, staat, blauw gestr. m. 4S-50. Adres bur v. d. blad. Agb. ACCORDEON Ho hm er. 12 b. planokl., l verstelbare tee kentafel. 1 stel rood pluche over gordijnen. mandala en serveer boy (zilver kleur). Siwartstr. 2 SINT NIC. CADEAU. Gram. platenrekje voor 60 platen. Dr. SchaepmaTistr 10. Modern F. H. RADIOTOE STEL te koop. Bill, prijs. Te hoo- ren en te zien Korte Hóutstr. 2 boven. tuss. 7-9 uur, Geen op- k o op ens. MODERNE RADIO, Waldorp. Tevens leeren actetasch. Na 6 u. B loem hofstraat 23 a. Te koop: een ELECTR. HA- WATIAX en electr. guitaar. Tus. sollen 7-8 uur n.m. Santpoorter- straat 46. Agb. ELECTR GRAM. MO TOR met pick-up en pl.m, 60 pl- Br. 477 Te koop: DUITSCHE PIANO, krnissnarig.' Bankstel; een pers ledikant m. spiraal en kapokstel Schippers. Tetterodestr. 29 boven Na 4 uur. Te koop: prima PIANO merk Adolf Lehmann. Bevragen: Kost- verlorenstraat 60. Zand voort. Te koop: mooie DUITSCHE PIANO, merk Steinbach. Hooi- markt 24. b. d Nieuwe Gracht N'euwe GRAMOFOOX PLA TEN op elk gebied van part. t" koop. vanaf 9 0 cent, Sohouwbroe- kerstraat 7 (boven) Heemstede Ook Zondag. Te koop aangeboden: prima PIANO (Pleyel) Br. 644 Zwarte DEUTSCHE PIANO te koon f 550. Na 6 uur. R. Mulder Martelaarsgracht 11 II, A'dam, RADIOTOESTEL te koop (Te_ lefunken). Rozen prieel sir. 17. i LUIDSPREKER. Unit merk Undy aangeboden. Gijsbr. v.Aem stelstraat 1, H.-N. Te koop: PRACHT RADIO. Gerrit v. Heessbraat 17. Rijwielen - Auto's DAM., HE. en JONG. RIJW. te k. en 2 buitenb, 29 x 1 3/4. Rljksstr.weg 80. 2 x bellen. DAMESFIETS met goede ban den te koop. Kampersingel 26 hs. Te bez. t-ot 6 uur. Diversen Te koop gevr.: moderne op vouwbare KINDERWAGEN. Te vens te koop agb. een wdt satij nen Trouwjapon m. 44 en kort lederen damiesjasje. Da Costaetr. no. 37. WIE RUILT nette warme j. jas 13-14 j. voor dito 16 j. gene gen te koopen. Te knop: een flin ke pit rieten wieg. B r. 618. RUILEN. Jongensjekker 14 j. v. meisjes- of d. mantel. M. Keemskerkstr. 35. Ik heb een p z. g. a. n. D. WAXDELSOH. Bord. r. o. k. m. 39, Wie wil die rullen voor een ander leuk soh. m. 39. 3/4 hak. Br. 554 VERLOREN: Maand. 9 Nov. een sohoolébul inh. o.a. vulpen en vulpotlood. Tegen bel. terughez. v. Utenhove. v. d. Spiegcl-laan 20, Heemstede. Diversen te koop gevr. TE KOOP GEVR.: 4 stoelen of huisk. ameublement. Te koop aangeb. kinderspeelgoed, trein m. rails, groote auto enz. Bromn- strsat S. H.-N. Te koop gevraagd GOEDE SLEE. Aangeboden melsjessch m. 33. Rijksstraatweg 13. Te koop gevraagd: een ln goe- dep staat zlj-nde TEDDY BEER. Tevens aangeboden een kort bi- sa-m bontjasje. Iepen-laan 46. Bloemendaal. Te koop gevr.: KLEINE POP met haar. Tevens te koop agb.: gedeelte keukeniuitzet. Br. 483. Gevraagd 2o handsch COr TUUM m. 52. Br. 558. Diversen te koop 1 p. nieuwe ELAST. KOUSEN te k. Graaf v. Wiedstr. 19, H.O. VOLTA STOFZUIGER te k z.g.a.n. Pr. Hendrikl. 8. Overv Zuiver wollen MANTEL (ruim model) m. 42-44 en baby slobbroekje te koop resp. 2 5 en 5. Adres bur. v. d. blad. Te koop bruine WINTER MANTEL, maat 44-46, oude kwaliteit. Prijs 65. Br. 550. Lederen D. SPORTJASJE agb. (beige pigskin) m. 44. Pr. 35. Br. 549. ZILVERVOS, niet gedr.. donk., te koop 175. Br. win term. met bont m. 4G, oude kw f 30. lichte beige wol. mant, o kw. maat 46 f 30; beige met zw ger, kort mant. 15. Br. 547. 2 moderne VJLTHOEDJES p. st. 5; 1 bolero zwart vilt 4: 1 schietspel z.g.a.n. f 3.50. -pracht Doublettespel (nieuw) f 5; 1 hoedje met grijze bont- rand f 2. Adres bur. v. d. blad Te koop z.g.a.n. KINDER WAGEN, merk v. Delft. Prijs f 110. Br. 543. Te k. aangeb. chic woll WINTERMANTEL, grijs. m. 47 m. bontkr. Petit gris en goh. m Petit gris gevoerd, f 1200. Br no. 544. Aangeb. D. JUMPER z. w. hord. rood. Pr. f 13. Adr. bur. bl Te koop pracht ZILVERVOS nog nieqw f 750 en slangenhuhi f 75. Br. 542. Aangeb. PR. SMOKING 42 of ruilen tegen goed colb. cost Br. 541. TE KOOP zwarte dames win termantel 25. overjas 25. Lo den regenmantel 10, 8 paar ge dragen kousen f 2 p. paar Adn bur. v. d. blad. To koop agb. DAMES MANTEL, d. bl.. m. 44-46 f 30 II. winterjas, d.. gr. maat 50-5: f 20„ Meisjes w. mantel (15-1 r j.) 10, 1 p. d. bl. suède molières 38 f 5. Tel. 28477, Br. 539. TE IvOOP d. gr. meisjes man- telcoat. m. 42 30 o. kw.; Hong blouse m. -12 7.50 o. kw.; zw ld, kapl, m. 38 in r. agb. v. ski- of bergsch. m, 38. Br. 536. Te koop H. WINTERJAS m 52. Pr. f 50 eq wringer lu. Adr bur. v. d. blad. TE KOOP prima schoollesse- naar met bankje, merk Nacther en een 2 pers. werkbank. Stati onsweg 80, Velsen. Mevrouw! Bestelt uw AAN MAAKHOUTJES toch bij v. d Aar. Klaverstraat 9. TE KOOP 2 vcrpl. japonnen, gebl. huisjasschorten, kraagjes manchetten, zw. sluier, hoed m. 38-40, 2 slaapk. stoelen, keuken tafel, radiokast, spiegels, honden- mand. parapluiebak, 9 weckfles., 9 stopfles., kleeden, rolschuier. Fr Schubertlaun 34. Heemstede. Te k. gr. KLEED o k.. pracht divan o.k.. 1 pers. opklapbed m ombouw, Hyacinlenlnan 2, TOO V ERLA X TA AR X met platen. Delftlaan 33. JONGENS REGENJAS 14-17 j„ jongens soli. in. 3S. zw. d schoenen m. 41, dito bruine m. 41, Jongens overhemden m. 14. d regenjas m. 4S (Big-Bon). Mars straat 26. Te koop POPPENHUIS. Pope lingstraut 0 A rd., Haarlem. POPPENWAGEN EN POP en speelgoed. Br. 526. WRINGER MET BOK aangeb 2e Thdemsstraat 32. Hrl. W. TE KOOP kinderstoeltjt schoolbord mot ezel. stoomma chine (Marklln), ronde tafc' (mah.) To bevr. na 7 uur. Pijn boomstr. Ill, Te koop 1 p. blauwe PUMP!- SCHOENEN m. 38. na 6 uur Paus Leostraat S. TE KOOP kinderbox(Naetheri kamerdeur 210 x S3 x 3.2 c.M. platencamera 9 x 12 met statief el. trein, schoolbord met ezel. wieistollen Hollander. kindei tjoelbak cn -«nie kinderspeelgo 'blokken e.d.), Garcnkoker- kado 53. TE KOOP kinderwagen, pltr wieg. uitschulftafei en eiken kap stok. Oosterparkstr. 1. Zanrlvoor TE KOOP bekl. wieg. kinder ledikant, 1 2 p. laken. 2 sloepen 4 thee- en 4 handdoeken o.kw Brouwerskade 7. trekbel. Te koop 1 p. M.SCHOENEN 38, kleeren v. m. en j. 10-12 jaar. Adr. te vern. bur. v. d. blad. MENTOU-KLAF-REFL. 9x12 m. Zeiss-tessar v platen en vlakf. m/4 chass. lïchtfiltei en stat. f 350. Ste reo-Camera 8 x 14 m. extra-rapid- apl. Helios v. pl. en rolf. m/3 chass. matgl. en 4 lichtfilt. ook v. pano rama f 90. 13 x 18 camera m. Edi- son-Universal-op*. nv'3 chassis en stat. f 75 Tel. 19204. Haarlem. 25.000 ZAKJES (echt vetvrij pa pier) agb. met uitvouwbare bodem 14 x 6V2 x 3 cm. Bosch en Vaart straat 31, Haarlem. TE KOOP: eiken bureaustoel, draaibaar: Emmerkachel met man tel. Haardkachel Salontafel. Tuin- slang.)4. Fietsband 28 x lVo. Naai machines Dinamtk luidspreker. Cruquiusweg 160, 2 x bellen, Heem stede. Te koop 1 prachtige z.g.a.n witte wollen DAMESTRUI m. 42, groene dameswintermantel m 42. zwart astrakan jasje m. 42. groene dames trui m. 40-42. Adres bur. v. d. blad. TRANSPARANT REGENMAN TEL te koop aangeb. Br. 513. Te koop ruime wollen MANTEL maat 42 en een damespolshorloge. Te bevr. bur. v. d. blad. RADIO Te'efunken, pick up 25 platen, Eik sjoelbak 30 seh., lees lamp. statenbijbel, phototoestel, H.Schaatsen N. Loden D.jas als n. Sprultenboschstraat 2 dr.b. Te koop MANTELS, japonnen enz. Koninginneweg 57 2 x b Thuis van 104 uur. Geen opkoopers. ARMBANDHORLOGE te koop. Wensing, Zijlstraat 4. Te koop SPINNEWIEL. Ad'res Dreef 24. Haarlem. TE KOOP: Colb.cos. 52-54. Bl. Werkpak 52-54. Led D.jas 42-44, Ilandkof 75x47x25. 20 M T. sl Rub. lies- en kniel 42-43} Led. Jek. 52-54 Gest spiegel in eik lijst, W. ias 52-54 Kof eram. 10 pl„ Led. suède D.jas ie 42-44-48 met bijp. hnrret en sch. 29. B kappen. Luiers, Buitenb 26 x 2 Witte huish.jas 50. Bontjasje 44-46 (niet ruilen). Roos- veldstr. 24 Haarlem bij den Zijl- weg. Te koop kort bruin BONT JASJE maat 42-44. Te bevragen Ged. Raamgracht 81 zw. BONTJAS m. 44-46 Skunks te koop zoo' goed ais nieuw. Merk- manstr. 9, Haarlem.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3