BUBBELTJE EN KNOR Woon- en Winkelhuis RADIO Naaisters en Werksters KANARIES Funke's Roggebrood Bij vertrek naar elders Haighton-Loterij Vodden en Flesschen MEUBELEN Zeg niet later Waschmachines, FEUILLETON Irene Keller's dubbele leven 25) Door Fred. Andreas „Ja. dat zal wel." Maar het Ss niet mooi van u, dat u me alles eerst hebt laten ver tellen." „Zoudt u het me anders niet verteld heb ben Ze bedacht zich even, „Och ja, wel waarom niet meende 2e. Plotseling nam ze hem scherp van terzijde op. „Waarom stelt u eigenlijk zooveel belang in het geval, als u geen officier van justitie bent, dr. Dael „Omdat ikomdatHij wist werke lijk niet, wat te zeggenOmdat ik juf frouw Keiler persoonlijk ken," bracht hij er eindelijk uit.' „O, als u fyiar enkel maar kent, dan is het goed," zei Hilda een,beetje hoonend. „Maar als u soms verliefd op haar bent, moet ik u waarschuwen. Dat is slefljht voor de zenuwen. Later kost het geld. Denkt u maar aan de dure kleeren en de zilvervos van Pranser Dael had een kwartier noodig, om haar aan het verstand te brengen, dat Irene die klee ren^ dat bont slechts met weerzin gedragen had in het bijzijn en op uitdrukkelijk ver langen van Pranser. Wellicht liet hij zich in zijn ijver om Irene te verontschuldigen wat te ver gaan, waardoor juffrouw Schot in een lichtelijk ironische stemming geraakte, „In één ding bent u te bewonderen", zei xe bij hel afscheid. „Als alles, wat u van Irene gehoord hebt, uw sympathie voor haar niet doodt, dan bent u wel de bescheidenste m&nsch ter wereld. Wat moet een vrouw dan wel doen, om niet meer door u bewonderd te worden „Dat hangt geheel van de vrouw af", ant woordde Dael geërgerd. „Dikwijls is het ge noeg, dat ze afgunstig en intrigant is." HOOFDSTUK XVII. Irene zet door. Irene besteedde er vijf dagen aan om zeker heid te krijgen, dat Silvio Barra niet in Milaan was. Waar hij dan wel zijn kon, daar van had ze niet het minste vermoeden, Ze herinnerde zich zijn plan, na zijn studie eenige jaren te gaan werken bij een groote automobielfirma in Milaan, Rome of Napels. En daar zijn studie vrijwel afgeloopen was, was het niet onmogelijk, daf hij nu reeds een dergelijke betrekking gezocht had. Ze begaf zich daarom naar het filiaal van een der grootste Italiaansche automobielfabrieken en vroeg daar naar signor Silvio Barra, die kort geleden'uit het buitenland teruggekeerd was. „BarraBarra?" herhaalde de jonge man, die haar te woord stond, „als u een oogenblilye wilt wachten, signorina Hij ging naar het kantoor en kwam terug met den leider van het filiaal, een reeds be jaarden heer. t- „Bedoelt u signor Silvio Barra van de Via Correnti-Carrobbia vroeg deze, haar be wonderend opnemend „Ja", antwoordde ze verheugd, „kunt u me zeggen, waar ik hem vinden kan?" „Dat kan ik u tot mijn spijt niet zeggen, signorina. Hij was kort geleden hier om zich als volontair aan te bieden, doch we hadden geen plaats vrij..., hij heeft het wellicht ergens anders geprobeerd. Als u echter bij de familie „Ddt gaat niet", stortterde Irene, „ik begrijpt, u De filiaalleider trok de wenkbrauwen op. „Ik zal mijn best doen, het voor u te weten te komen, signorina. Wilt u even plaats nemen Hij wees op een staltn stoel en ging het kantoor in. Irene hoorde hem lang telefo- neeren. maar verstond er geen woord van. Eindelijk kwam hij terug en haalde reeds van 1 verre zijn schouders op. „Spijt me ten zeerste, signorinade fa milie heeft me verzocht, geen inlichtingen te verschaffen aan een vreemde dame, die na vraag doeten daar. ik goed bevriend ben met den ouden heer (Wordt vervolgd) Winterhulp brengt licht in vele gezinnen. Steunt daarom Winterhulp. - Giro 5553. I3MUIDEN „schip in nood". Over den zender Hilversum I (415.5 m.) zal men Zaterdagmiddag om half zes een uitzending kunnen beluisteren onder den titel „Texel en de zee!" Dit klankdocument werd opgedragen aan de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddings- maatschapptj. De samenstelling is van G de Josselln de Jong. terwijl het muzikale gedeelte Schip in nood speciaal door den componist Louis Schrfildt werd geschreven. distributie nieuws De aanvraagformulieren om bijzondere ver gunningen voor sokkenwol ten behoeve van mannelijke gehuwde arbeiders, die in loondienst In het landbouw- en - tuinbedrijf werkzaam zijn, kunnen nog lot 1 December worden afgehaald. Na dezen datum kan dit ook ten behoeve van ongehuwden, die in aenzeifden werkkring aan den slag zijn, geschieden. partij Scheermesjes ontvreemd De Zuidzijde blijkt nog steeds een geliefd ope ratieterrein te zijn van degenen, dié het met de eerlijkheid niet zoo nauw hemen. Dezer dagen werd bij de politie aangifte gedaan, dat aldaar uit een pakhuis een groote hoeveelheid veilig- heidsscheermesjes is ontvreemd. Het onderzoek duurt nog voort. bij het baden schoenen verdwenen Opnieuw stelt de politie een onderzoek in naar een in het Velserbad gepleegden diefstal. Ten nadeele van een jongen,r<lie er een bad nam, werd een paar 'schoenen gestolen.' fiets uit woning ontvreemd In de gang van een' woning aan 'de De Ru ij- terstraat te IJmuiden-Oost was een kinderrij wiel neergezet, hoewel de huisdeur niet was ge sloten. Deze onvoorzichtigheid trok een zwijn tjesjager aan, die zich van de fiets meester maakte. Er is aangifte bij de politie gedaan, die eenonderzoek instelt. sloopers pleegden diefstal Een aantal arbeiders was belast met het sloo- pen van eenige hulzen. De politie vatte het. ver moeden op, dat twee hunner zich aan diefstal bij hun werkzaamheden hadden schuldig ge maakt. Bij-het onderzoek bleek dit inderdaad het geval te zijn. De mannen werden gearres teerd. opgepast met de wasch! Er is reeds eerder de aandacht op gevestigd, dat men voorzichtig moet zijn bij het ophangen van zijn wasch. Van een drooglijn op een erf aan de Zoutmansiraat te IJmuiden Oost werden kousen en sokken gestolen. Dit beteekent een waarschuwing, die door een leder in acht dient te worden genomen. Er is aangifte bij de politie gedaan. geldkistje uit wasscherij ontvreemd. Uit een vertrek van een te IJmuiden geves tigde stoomwasscherij werd een geldkistje ont vreemd. Bij de politie werd gemeld, dat het ongeveer twintig gulden inhield. Bovendien ble ken er waardebons van een ziekteverzekering te zijn weggenomen. ook gereedschap als buit Bij de politie werd aangifte gedaan, dat uit een schuurtje, staande op een volkstuintje aan den Duin- en Kruidbergerweg, gereedschap als een hamer, een moker en een zaag is .ontvreemd. De volkstuinders moeten dus op hun hoede zijn! teleurstelling in hockeykamp De uitwedstrijd tegen H. H. IJ. C. 2 is Zon dag voor het eerste heerenelftal der Strawber ries een groote teleurstelling geworden. De toch heusch niet zoo sterke Hagenaren wonnen met 4-1. Een en ander zal onzen plaatsgenooten wel de tweede- plaats op de ranglijst kosten. Er werd in een vrij hoog tempo gespeeld en door falen van de achterhoede ging de rust met 2-0 In. Daarna was er hetzelfde beeld, alleen v. Mat sen speelde als rechtshalf een behoorlijke partij. Door een doelpunt uit een scrimmage na-een aanval der Aardbeien wist stada de eer te red den. de kennemer jagers Zondag was tijdens den „Knobbeltocht" van den Noordhollandschen Wandelsport Bond ook de Wandelsportvereeniging „De Kennemer Ja gers" door een groep leden vertegenwoordigd Alle deelnemende IJmuldenaren volbrachten dli bijzondere wandelevenement. Na dit succes zul len De Kennemer Jagers Zondag hun gebruike lijke uitstapje maken, waarvoor Inmiddels reeds zeven en twintig leden zich aanmeldden. speeltuinwerk i. v. h. Het bestuur der Speeltuinv«reenlging In Vei lige Haven aarzelt niet om eventueele moeilijk heden te overwinnen. Dit is een verheugend verschijnsel, want het stemt nog steeds tot groote voldoening, dat de belangen der jeugd op de juiste wijze worden behartigd. Zoo deelde de heer p. C. Reek ons mede dat het speelterrein normaal geopend blijft, terwijl de mondorgelclub haar repetities zoo laug mo gelijk zal voortzetten. Teneinde een en ander nader te bespreken houden het bestuur en de werkers Donderdag in het clubhuis een zoogenaamde „werkersver gadering". VELSEN j. e. mulder overleden In den ouderdom van 76 Jaar is Zaterdag de heer J. E. Mulder, commissaris van de N.V. Melkinrichting Velsen, overleden. De ontslapene heeft zich op verschillende manieren voor het bedrijf verdienstelijk weten te maken. Hij was mede-oprichter en is ook als directeur opgetre den. Daarna was hij boekhouder, secretaris van den raad van beheer en gedurende de laatste jaren commissaris. Uit een en ander volgt dat de heer Mulder een groot deel van zijn kracht aan het bedrijf heeft gegeven. Ds. F. E. HOEKSTRA. Ds. F. E. Hoekstra, predikant bij de Gèref. kerk alhier, staal op het tweetal te Hilver sum, in de vac. die aldaar ontstond door de vestiging van een vierde predikantsplaats, HOTAC TWEEMAAL BOVENAAN. Hotac I won den moeilij'ken uitwedstrijd tegen Oosterkwartier 4 met 73, waardoor dit team zich op de bovenste plaats van de ranglijst heeft gebracht zonder een ontmoe ting te verliezen. Het damesteam wist de ontmoeting tegen T.O.G. 3 in een 7—3 over winning om te zetten. Ook de dames hebben ongeslagen de leiding in haar afdeeling. Voor Zaterdag 28 November zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: Shot 4—Hotac 1 Hotac 2—Oosterkwartier 4, Hotac 3Ooster kwartier 5 en Oosterkwartier 1—Hotac (da mes), terwijl voor Zondag op het programma staat: Hotac 2—T.O.G. 1 (dames). BIJEENKOMST KLEUTERSCHOOL. Om tweeërlei redenen was gistermiddag in de R.K, Clara Feykleuterscbool een groote schare kinderen bijeengekomen en wel tert eerste om een vervroegd St. Nicolaasfgest te vieren, dat door de Eerw. Zusters «van het Arme Kind Jezus "was georganiseerd en ten tweede omdat dit .feest gelijktijdig een af scheid, van de zusters beteekende. Tijdens het zingen, kwam de goede Sint met twee knechten binnen. Pastoor J. Schoenmaker had deze gelegen heid aangegrepen om in tegenwoordigheid van vele moeders enkele woorden ten af scheid aan de eerw. Zusters te spreken. Hierna vond de uitdeeling der geschenken plaats. SANTPOORT t. v. s. actief Een aantal leden van de turnvereeniging Sant poort zal" 6 December deelnemen aan de graad- wedstrijden van den Kennemer Turnkring. Ook bij de gymnastiekcompetitie in Januari zal T. V. S. niet ontbreken. distributiebescheiden santpoort- station. De Inwoners van Santpoort Slation moeten de levensmiddelen- en aardappelkaarten voor de dertiende periode Woensdag in De Toorts aan den Duinweg halen. Dit gebouw Is van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur geopend. Bovendien worden er vitaminetabletten uitge reikt voor kinderen van drie maanden tot drie jaar. BEVERWIJK DISTRIBUTIENIEUWS. Aan het distributiekantoor Kees Delfsweg 1, kunnen aanvraagformulieren voor extra melkrantsoenen wegens giftigen arbeid afge haald worden. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De Beverwijksche Damclub heeft het plan opgevat de wekelijksche clubavonden te her vatten. Van het deelnemen aan een' compe titie van den Bond Is echter afgezien. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voor werpen: damespolshorloge, pèar motorhand schoenen, 4 palen, armband, rechter kinder schoentje, linker handschoen, kinderbril, vul potlood, armband, bril, kinderwantje, zak doekje, ceintuur, kinderjurk, dameshand schoen, zaklantaarn, bruin schoentje, kinder muts, heeren armbandhorloge, wollen hand schoen, regenkapje. DADERS VAN INBRAAK IN HET SLACHTHUIS BIJNA BETRAPT. In de vroege morgenuren van Zondag be merkten twee surveilleerende agênten op den Wijkermeerweg twee personen, die elk een jute zak op den rug droegen. Bij nadering van de politiemannen namen zij de vlucht, met achterlating van de zakken. De agenten zetten onmiddellijk de achtervolging in, doch verloren ten gevolge van de duisternis de vluchtelingen in de bebouwde kom uit het oog. Bij onderzoek bleek, dat in de zakken 12 doozen met gesmolten vet geborgen waren. Dit vet bleek dien nacht te zijn ontvreemd uit het Openbaar Slachthuis, waar de daders zich toegang hadden verschaft door enkele deuren te forceeren, Buiten het door de po litie gevonden en in beslag genomen vet wordt nog 44 kg vet uit" het Slachthuis ver mist. Het onderzoek wordt voortgezet. 135 PAKJES SHAG De gemeente-politie hield een inwoner van Velsen aan, die op zijn rijwiel een koffer vervoerde, waarin niet minder dan 135 pakjes ongebanderolleerde shag bleken te zitten. De shagtabak werd in beslag genomen en de man voor een verder opderzoek overgebracht naar het politiebureau. marktbericht Vereenigde Veilingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling", Beverwijk- Prijsnoteerïng van 23 Nov. 1942 per 100 eenheden. Andijvie k.g. 5. Prei 1 kg. 7. Schorseneeren 1 kg. 16'i, idem 2 kg. 11, Selderij bos 2, Peterselie bos 3, Knollen 1, st. 0, Knollen 2, st, 6.80. Spruiten geschoond kg. 26. Tomaten 1-2-3-4 k.g. 16 Boerenkool k.g. 3Vj, Chi- neesche kool kg. 2V>, Roode kool kg. 4.30. Sa- voye kool kg. 5. Bospeen bos 7J,<i, Peen z. lof gew, 1 kg. 7Is. Herfst- en meirapen kg. 2. Glas sla 1 st. 15. Ramenas kg. 8. CASTRICUM WINTERBEVOORRADING AARDAPPELEN. Ook dit jaar zal gelegenheid worden gege ven een wintervoorraad aardappelen op te doen. Men dient zich hiervoor te vervoegen met de stamkaarten van de gezinsleden waar voor men van bovengenoemde regeling ge bruik wil maken aan het kringbureau te Castricum van Maandag tot en met Zaterdag 28 November van 's morgens 9 tot 12.30 uur. Teekenlng Hessels (Pa* Holland tn.) or>-2.« jor>t»cnv tcvo*. d<?k.\K VXk.1 a-A-l cl v- )nfcP*«l-eof o|» JcJjk*r\ BONNENDIEFSTAL. Bij een winkelier te Bakkum vervoegde zich een klant om melk. Er was niemand in den Winkel en zoo wist deze uit de toonbanklade eenige boterbonnen te bemachtigen. Het dienstmeisje had dit echter bemerkt. Door dat reeds eerder bonnen waren ontvreemd viel de verdenking op de cliënte. De politie werd van het geval in kennis gesteld en wist. de cliënte, een Amsterdamsche dame, tot een bekefttenis te brengen. Tegen haar is proces verbaal opgemaakt. GOEDE VANGST DER POLITIE. De Castrieumsche politie heeft in samen werking met den Rijksspeurhondgeleider v. d. Leegte, een tweetal personen aangehou den en gearresteerd, afkomstig uit Schie dam, terzake van valschheid in geschrifte en verduistering van pl.m. 2000 gulden ten na deele eener bankinstelling te Schiedam, Het geheele bedrag werd nog in hun bezit gevon den en is door de politie in beslag genomen. Na een verhoor heeft het tweetal een beken tenis afgelegd, het is op transport gesteld naar Schiedam. ZEEP VOOR VUILE ARBEID. De aanvraagformulieren ter verkrijging van extra zeep wegens „Vuilen arbeid" voor het tijdvak 1 December 1942—31 Januari 1943 kunnen-aan de Distributiekantoren worden afgehaald tot 28 November. W.n Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haar lem (afw.). Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, I-Iaarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper. Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer. Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Heemstede, Stad en reportage: J. e. Steen Jr., Zantivoort, Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmui den Advertenties: D. A. J. Spek. Haarlem. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAILLISTEN- PRIJZEN VOOR GR JENTEN EN FnUIT. Bekendmaking No. 38. Deze prijslijst geldt van 25 November 1942 af. De prijzen direct achtei de artikelen genoemd zijn de grossiersprijzen per 100 eenheden, de an dere zijn de detalllistenprljzen per eenheid. GROENTEN Andijvie 8.50 kg., 11 k.g. Andijvie (glas) 19.- kg. 0.25 kg. Holl. bloemkool: Ia boven 25 cm. over den kop gemeten 21.50 st„ 0.28 st. Ib van 20-25 cm. over den kop gemeten 17.50 st., 0 23 st„ II van 16-20 cm. over den kop gemeten 14.— st., 0.18' st., Ill van 10—16 cm. over den kop gemeten 10.- st., 0.13 st, Kroten I tot V° kg per st. 7,— kg., 0.09 kg. II van Vj1 kg. per st. 5.50 kg., 0.08 kg. Ill van 1—t'/j kg. per st„ 5.— kg., 0.07 kg. Gekookte kroten: 3 st. of meer dan 3 st. p. kg. 13.50 kg., 0.17 kg., minder dan 3 st. per kg. 11.50 kg., 0.14 kg., Roode k°ol 7.— kg., 0.10 kg. Savoye kool (geel) 7.— kg., 0.10 kg., idem (groen) 7.50 kg., 0.10 k.g., Witte kool 5.kg., 0.07 kg. Boerenkool 7.50 kg., 0.10 kg. Chineesche kool 5.50 kg., 0.08 kg. Jonge bospeen 10.— bos, 0.13 bos. Peen zonder lof (roode): I van 20-50 gram gewasschen 10.— kg.. 0.13 kg., II- van 51-200 gram ongewasschen 6.50 k.g., 0.09- kg.. Ill van 201—500 gram onge wasschen 5.50 kg., 0.08 kg., IV van 501 gram en hoogpr ongewasschen 5.— kg., 0.07 kg. Peen zonder lof (gele) 5.kg., 0.07 kg. Postelein (glas) 30.— kg., 0.39 kg. Prei: boven 10 m.m. middell. 10.— kg., 0.13 kg., tot 10 mm. middell. 8.— kg.. 0.10 kg. Radijs 4.50 bos, 0.06 bos. Selderij (bos) 4 bos, 0.06 bos. Knolselderij: boven 6 cm. mid dell (zonder lof) 11.50 k.g.. 0.15 kg., van 4-6 cm. middell. (zonder lof) 9.70 kg., 0.12 leg van 4-0 cm. middell (met lof) 5.st„ 0.07 st. Peterselie kervel 4.50 bos, 0.07 bos. Kropsla (glas): I min stens 1.2 kg p. 10 st. 6.80 st., 0.09 St., II van 0.95- 1.2 kg. 10 St., 5.80 St., 0.06 St., Ill 0.07-0.95 k.g, p. 10 St. 4.80 St., 0.07 St. Veldsla 19.20 kg,, 0.25 kg. Glassla (snlj) 18.50 kg., 0.24 kg. Stoofsla 9.50 kg 0.12 kg. Spinazie (blad): glas 24.50 kg., 0.32 kg. Spruitkool: geschoond 30.50 k.g., 0.39 kg., onge- sChoond 19.50 kg., 0.25 kg. Schorseneeren I ten hoogste 20 st. p. kg. 20.50 kg., 0.26 kg., II van 20.45 St. p. kg. 14.50 k.g., 0.19 kg. Blad van knol selderij en snij selderij 8.— kg., 0.11 kg. Tomaten jonge kas- I, II, III, IV 41.— kg., 0.50 kg., bonken (Jonge kastomaten) 24 kg., 0.30kg„ I, II, III, IV 20.— kg., 0.2G kg., bonken 15.— kg., 0.19 kg., knel en gescheurde 10'.kg., 0.13 kg. Witte uien 9.50 kg., 0.12 kg., Roode uien 10.50 kg., 0.14 kg. Witlof 29.50 kg., 0.39 kg. Koolrabi I boven 7 cm. mid dell. 6.— St., 0.08 st„ II 'van 5-7 em. middell. 5.50 st., 0.07 st. Ramenas 10.50 kg., 0.13 kg. Sjalotten 12.50 kg., 0.16 kg. Herfstknollen gewasschen 4.50 kg., 0.06 kg. ongewasschen 4 kg., 0.06 kg. Koolrapen 4.60 kg., 0.07 kg. Champignons 400 kg., 5.— k.g. FRUIT. Druiven: Groep I: Gros Colman enz. 92.— kg., 1.08 kg., groep II: Frankenthaier 81.— kg., 0.96 kg., groep III overige soorten 76.— kg,,' 0.90 kg. Appelen Groep I Cox Oranje Pippin enz. IA 61.50 kg., 0.76 kg., idem A 43.50 kg., 0.54 kg., idem B 27.— kg.. 0.34 kg. Groep II Goudrfinetten XA 43.50 kg., 0.54 kg., Idem A 33.— kg.. 0.41 Idem B 21.— leg., 0.27 kg. Groep III Brab. fi fleur enz, IA 38.— kg., 0,47 kg., idem A 29 0,36 kg., idem B 18.— kg., 0.22 kg. Groep Jaques Lebel enz. A 27-— kg., 0.34 kg., idee 18.— kg., 0.22 kg. Groep V overige soorttj - 23— kg., 0.29 kg., Idem B 15.50 kg.. 0.2J Peren: Groep I Beurré d'Anjou enz. IA 55.— 0.68 kg., idem A 37.50 kg., 0.47 k.g. idem B k.g., 0.26 kg. Groep II Legipont enz. IA k.g., 0.55 kg., idem A 32 kg., 0.40 kg., ldei 15— kg.. 0.19 kg Groep II A Brederode eni 32.— kg., 0,40 kg. idem B 15.— kg,, 0.19 kg. G| III Beurré de Merode enz. A 28.50 kg., 0.36 idem B 15.— kg., 0.19 kg. Groep IV Overige» ten A 20.50 kg., 0.26 kg. idem B 15.— k.g., 0,l| Voor het snijden van kool mag 3 ct. pet berekend worden, met dien verstande, dat kool na het snijdengewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag I eeni kg. of per bos berekend worden, met dien i stande, dat de wortelen vóór het schrappen wogen worden. Voor de bezorging van groenten en fruit, door detaillisten 1 ct. per kg. in rekening gebti worden boven den verkoopprijs af winkel. Voor afwijkende qualiteiten .van boves noemde producten, alsmede voor het zg uitje moeten prijzen berekend worden die In redelijke verhouding staan tot de hierboven publiceerde maximumprijzen, welke gelden t de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagere da: gepubliceerde maximumprijzen moeten de koopprijzen dienovereenkomstig worden laagd. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HA Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongt: maken. OFFICIEELE PUBLICA!'3 ,p Voorraadopgave per 21 November1'' Met ingang van 22 November 1942 mag aardappelmeel van supra kwaliteit door ia kanten van dat meel een prijs, inclusief de;"' fing, bedoeld in> de -Crisis Zetmeelbeschiki pt 1935, berekend worden van 22.25 per 100 netto gewicht, af fabriek, zonder dat door j dienst van den gemachtigde voor de prijzen vervolging zal worden overgegaan. Bedot maximum prijs bedraagt 19,19 indien genoen heffing niet verschuldigd is. Bovenstaande prijsverhooging heeft ten g« ge, dat tegelijkertijd de prijzen van ondersta de producten met de daarachter vermelde bei gen mogen worden verhoogd: geoxydeerd ai appelmeel 4.— per 100 kg., glucosestroop massee 4.18 per 100 kg., dextrine 4.45 100 kg. Men houde er rekening mede, dat de prij« ei welke na de verhooging ontstaan, inclusief ie omzetbelasting, over bovengenoemde heffing n o; Handelaren mogen hun prijzen op ovcr«|,a komstige wijze verhoogen, mits zij zelf voori betreffende product den hoogeren prijs, dan i de voorraadsheffing, als hieronder bedoeld, i ri taald hebben. Een gevolg van de prijsverhoogingen is n dat op de hoeveelheden van evenvermeldè cm ducten, welke men op 21 November 1942 te a in voorraad heeft, in het algemeen een fc >*l zal worden gelegd. flng, berekend op basis van de prijsverhooj Te dien einde wordt de verplichting opgolf 1 om van de voorraden op 21 November 1942 24.00 uur volgens onderstaande richtlijnen het bedrijfschop voor aardappelen, Wassena scheweg 80 te 's-Gravenhage, per product™ gave te doen. Hierbij worden Onder Voori mede verstaan de hoeveelheden welke bij der ppgeslagen zijn en de hoeveelheden, welke r« i' aan den betreffenden persoon zijn ver?--*®'' maar nog niet door hem zijn ontvangen. Handelaren in aardappelmeel en/of geoxydee L aardappelmeel, die afgezien van een eventueel winkelvoorraad 500 kg. of meer aardappelm of geoxydeerd aardappelmeel in voorraad hl ben, dienen laatstbedoelden voorraad op te j ven. Be- of verwerkers van aardappelm en/of geoxydeerd aardappelmeel voor consump doeleinden, die anders dan in kleinverpakki 500 kg. of meer aardappelmeel of geoxydee aardappelmeel in voorraad hebben, dienen <ii voorraad op te geven. 1 DISTRIBUTIE DIENST HAARI.I Extra Brandstoffen voor groote gezinnen. Het Hoofd van den Distributiedienst mai bekend: Tot li Juli j,l. heeft een verstrekking extra brandstoffen plaats gehad aan hoofden groote gezinnen. Gezinnen van 7, 8 of 9 personen ontvingen rantsoenbonnen brandstoffen. Gezinnen van of meer personen ontvingen 6 rantsoenen bran 1 stoffen. Thans worden degenen, die voor deze ext verstrekking in aanmerking komen en de aijai vrage te laat indienden, of die inmiddels dS wijziging tot een van bovengenoemde catej rfeën zijn gaan behooren, alsnog in de gelege held gesteld het betreffende formulier MD 333-1, bij den distributiedienst af te halen en ingev» i" in te leveren op het kantoor van het ray: ei waastoe men behoort; vanaf heden tot 5 December a.s. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onzen Commissaris, den Heer J. E. Mulder te Velsen- Velsen-N., 23 Nov. 1942. Commissarissen en Directie der N.V. Melkinrichting „Velsen". Direct te aanvaarden, royaal aan de Zaanstreek, 18 M. diep, voor vele doeleinden geschikt. Te koop of te huur. Spoed ge- wenscht. Contelaar en Hart, Franklinstraat 28. Wormerveer, Telef. 81756. te koop gevraagd. Trompstr. "Jmuiden-Oost. Ondergeteekenden betuigen hiermede hun hartelijken dank, mede namens wederzijdsche Ouders, voor de groote belang stelling, bij hun Huwelijk onder vonden. A. KLOMP Tj. H. KLOMP—PATTES Beverwijk, 21 Nov. 1942 Bomerkerkweg 7. Gevraagd voor Duitsche Dienst stellen in Velsen en Beverwijk Aanmelden Gewestelijk Arbeids bureau, Bijkantoor IJmuiden, Casembrootstraat 58, Bijkantoor Beverwijk, Kees Delfsweg 1. Te koop gevraagd: Parkieten, Papegaaien en Buitenlandsehe Vogels A. TRAP - Stcphensonstraat 4 IJmuiden. „Dat broodrantsoen! Dat broodrantsoen!" zucht U, „het lijkt wel een puzzle". Maar dat is niet noodig. Hakt die broodrantsoenknoop door en neemt: bij Uw maaltijden. Bestelt het nog direct bij Uw bakker of aan onze zaak; 't wordt U snel geleverd. De naam Funke waar borgt kwaliteit. TREKKERS Personeel gevraagd - Gevraagd; MEISJE voor de morgenuren. Willem Beukelzstr. 10. IJmuiden. Gevr. NET MEISJE of WERK STER. Na 7 uur. Hoofdstr. 35. Santpoort. MEISJE gevr. dat niet behoeft ertrekken, van 8.30-2.30 uur. Goed loon. Jac. Catalaan 20, Driehuis. Gevraagd: FUNK MEISJE v. de morgenuren. Vrijdag Óen ge- heelen dog. Mevr. v. Gelder, Wijk aan Zeoërweg 90. NET MEISJE v. d. h-ulsh. van 8-5 uur, goed loon, prett. be.h. Zond. vrij of werkster voor en kele dagen p. w. Mevr. Schou- W. Danlëlslaan 12. Sant poort. Gevraagd: MEISJE voor de morgenuren of WerksterMevr. Rijn. Kennemerla&n 107. Aan melding na 7 uur. Ie of 2e KAPSTER gevr. van 9-6 uur. Rijksstraatweg 459, Hrl. FLINK R.-K. MEISJE gevr.. >r d. of d. en n. wegens hu we lijk der tegenwoordige. Adres Mevr. Bisehoff-MufldersN. Sta tionsweg 14. Bloemendual. Gevraagd: flinke HULP IN I>E HUISHOUDING, niet beneden 18 jaar. Hof er, Lunieystr. Ifi. MEISJE of WERKSTER ge vraagd, voor hulp In winkel en huishouding bij J. C. de Zwart, drogisterij, Trompstr. 168. IJm.. Oost. Pe soneef aangeboden HUISHOUDSTER. Ft. z. a. voor diireot, jonge vrouw 20 jaar, liefst bij iemand diie niet behoeft e vertrekken. Br. no. 482-6 b« am d.i't bind. net meisje b. z. a. voor heele dagen. Zondags vrij. Vis- eerlngstraat 174, IJnviilden. Biedt zioh aan NET R.-K. MEISJE, v. dag en n.. liefst o-nntr. Haaipl.-N. of Samtp. Br. no. 4S36 bur. van dit blad. Diversen NET KOSTHUIS aangeb. voor 1 of 2 pers. te Santpoort-Dorp Br. No. T 9 51 bur. v. d. hl, Te huur gevr. v. menschen z k. 2 ongem. of GESTOFF. KA MERS te Santpoort (St.) Br. m •prijsopg. Rootlleh, Zeeweg 173, T.Tm .-O. Ter ruiling aangeb z.g.a.n VOKTBALSCH.; m. 39-40. v. ge- wone Jongenssch., m. 41. Adr. te vern. bun. v. d. blad. To huur gevraagd: GESTOFF. KAMERS m. keuken of gebr. v. keuken te Beverwijk, Santpoort of Haarlem-Noord. Kuilman, Hofdijklaan 17, Driehuis. WONING te huur gevraagd of gedéelte van woning, te Be- ,vijk. Santpoort of Haarlem- Nrd, Brieven no. T 954 bur. hl. WIE RUILT 1 p. J. sch. m 32„ v. 35? Te koop 1 p. leder Heerenpant. m. 41 ƒ10 en p. «portsch. m. 37, S. Trompstr. IJm. 0. MODERNE RADIO te koop. Bloemstr. 52 rood, IJm. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. een wollen MEISJES BADPAK S-9 j. Ooster duinweg 14, IJm.-O. TE KOOP GEVR.: 2 p. h. j. schoenen m. 34-36 en een leeren jekker, gew. «maat. Hag slinger weg 290. Santpoort. Te koop gévr. compL SLAAP KAMERAMEUBLEMENT en ba.byreismandjf. Willem Beukelz- straa.t 10, IJmuiden. Te koop gevr. 1 PASSERDOOS Kerk weg 26,. Santpoort-Dorp. Te koop gevr. KAMER ZEIL kw. en wringer. Hoofdstr. 129. Santpoort. Gevraagd: 2 BINNEN- en 2 BUITENBANDEN. 26 X 2. Moe ten beslist in goeden staat zijn. Snelliusetraat 39. IJm. Te koop gevraagd: luxe POP PENWAGEN, Liefst met pop. Te- ons electr. spoor met rails. Vel- serdulnweg 77. IJm.-O. Te koop gevr. ELEC. WASCH- MAGHINE met wringer. Adres G-errlts, Kloosterstraat 14, Bever wijk. Te koop gevraagd: toom JON GE KIPPEN. J. v. Leeuwen, Geel vtnekstr. 73, Velsen-N. Te koop gevr.: VLOERBE DEKKING en traploopers dooi pas gehuwde. Keizer Wl-lhelfn- straat 12. ITmiuiden, HEERENJEKKER te koop gevr. m, 48-50. Brieven bur. van dit blad no. T Jtó6. Spoed! Te koop gevr. BAJïY- BARJE of wink en teiltje. Hya cintenstraat 55, Saintpoort-Do-np. Tc koop gevr. 1 ST. PANNEN in g. staat. 1 p. j. sch. m. 27. Kerk viietstraat 15, Santpoort. Te koop gevr. STUDIE PIANO Frlesche staartklok, 1 p. d. over schoenen m. 3S1/2. Brieven no. T 957 hur. van dit blad. TE KOOP GEVR. d. partiou- -, Salon- en Huisk. ameiïhl. en Radiotoestel, liefst m. piok-uip pl. Br. letter H Boeklh. Cor- negge. Santpoort. Prima RADIOTOESTEL te koop gevraagd,'- Bloemstr. 54, IJmuiden. WEOKKETKL te koop gevr. liefst ema.llle. Pres. Steynstr. 47, IJmuiden, Tc koop gevr. ELECTR, WASCH MACH., fornuis en een pianokruk, .alles in prima staat, Oosterduinweg 52. IJm.-Oost. Diversen te koop Te koop: 2 pera. LEDIKANT met v. sp. nialr. f 20. Groeneweg 58. IJmiuiden-O. rnzlnkhare TRA PX A AIM A- OHINE te koon aangeb. in prima «faat. Dirk Hartoghstr. 27, IJ Bezichtiging na 17 uur. Tc koop. EENIGE MEUBE LEN, w.o, pracht spiegelkast, Hofdijk'laan 34, 'Driehuis TE KOOT^ gaskacheltje, f 12.;50, lange bi. jong. broek 7 1. f 9. Voetenzak 20. Adres te vernemen bur. v. d. blad. JONGE-GEIT te koop, f 35. Trompstraat 172. IJm.-O. TE KOOP: demi f 30. winter jas f 30 2 p. h. h. sch, eJk f 2.50 Stereosooop m. foto's f 4, j. win terjas f 10. Na 5.30. Jac. v. Heeme kerkstr. 3. IJm. Te koon aangeb. DIVAN, ƒ15 Jac. Catslaan 29, Driehuis. Aangeb. 1 p. d. zw. sat DANSSCH., m. 38—39, d. kimo no^ zw. geb. z. chic. Velser- broekstr. 15, Santp. Te koop partijtje 80 st. IN- M AAKPOTJES, 1 L. inhoud. Hoofdstr. 144 boven, Santpoort. Wegens vertrek pi. FORNUIS te koop, zw. geëm. (nieuwi vuurpot) 65. Van Speykstr. 36, IJm.-O. Te koop 1 lange en korte ge dragen D. MANTEL, fl. maat. Kanaalstraat 98. IJm, Te koop 1 KOFF. GRAMOF. m. pick-up en kof. met 30 n platen. Zeestr. 415, Wijk a. Zet. Te koop PHILIPS RADIO, als nieuw. Platanonstr. 17, IJ muiden O. To koop ORGEL en Philips. Luidspr. Iepenstraat 4, IJm.-O, T. o. 2 PR. VOETBALSUH.. m. 45 en 38 en j. fiets m, ban den. Fultonstr. 9. IJm. TE KOOP: 2 p. br. m. sch.. m. 373S, 6.507.50, plus four jasje 3. nette jas voor 28.50, kl. gab. regenjas vooi niet te groot persoon, 20. Vel- serbroekstraat 17, Santpoort. TE KOOP: 1-2 pers. ledikant, met spiraalmatras en bed 80 een wit waschkastje 12.50, een kinderstoel ƒ10, een zonneklok 75, een ant. hangklokje ƒ15 Driehuizerkerkweg 102, Driehuis Te koop bestuurb. KINDER- AUTO met mass, ruhborbandjes. Stationsweg 142, IJm. O. PHILIPS RADIOTOESTEL te koop aangeboden. Pr, Kruger- str. 46, IJm. Te k. 1 p. OPKLAPBED m, bed, z.' omb„ z.g.a.n. Tev. pr. trapnaaimach. Gevr. rubber laarzen maten 44 t.m. 48. Br. no. T95-5 bur. v. d. blad. Te koop MECANODOOS no 3. Prijs 30. Adres Marconisli 106, IJm. Te koop KINDERWAGEN, oude kw., roode meisjessch., m 36\ Roggeveenstr. 11, IJm. Te koop aangeb. ST. SCHE MERLAMP, ƒ15 en mangel, te zamen 35. Na 6 uur. Adr. te vern. bur. v. d. blad. Te koop BABY-GOED, baby cape en w. baby-jasje, mutsje m. slobbroekje, 30. 1 pr. j. sch. m 36, ƒ5 en zw. d. japon, kl. m„ o. kw., 5. Van Speykstr. 10, IJm. O. 1 Te k. KIND ER PA TH EFO O N in. plaatjes en kind. filmloest., z.g.an., ƒ20. R. Claeszcnstr. 16 IJm.-O. THKOOP: 1 pr. br. d. sch.. 8, pumps, m. 36 37. Witte woll. baby-doek, 16. Piet Hein str. 86, IJm.-O, Te koop DAMESFIETS, n. goede banden, 30, Visserlngatr 16 rd„ IJm. Te k. RADIO TELEF., typ. 53 W.L., met moderne radlotn fel, ƒ1.25. Adl". te vern. hur. v d. blad. i Te koop LUIERMAND JE m Inh., 4 truitjes, 3 hemdjes, pr 8. Willemsbeekw. 6, IJm,-O. worden Natuur-historische voorwerpen als schelpen, opgezette of geprepareerde dieren, fossielen enz., als ook Indische voor werpen gaarne in ontvangst genomen en afgehaald door „HET TINHOLTHUIS" te Santpoort. Opgaven en inlichtingen bij den Beheerder van het „TINHOLT HUIS". den heer L. HOENDERDOS, Schotersingel 149, Tel. 11979. A.S. MAANDAG BEGINT DE TREKKING DER Neemt HEDEN UW BRIEFJE bij het van ouds bekende adres W. KETTING, WIJK AAN ZEEëRWEÜ 12. f-|- E Vitamine plus Eiwit! Het vitamine- en eiwit complex der „Diopha" N.V., verricht in dezen tijd als voedings- en ver sterkingsmiddel belang rijk werk. Door zijn ge halte aan gemakkelijk verteerbare eiwitten en kostelijke vitamine krij gen verslapte zenuwen nieuwe spankracht, ver beteren spijsvertering en bloedsomloop. Het lichaam krijgt een extra versterking, thans van groot belang voor jong en oud. V-(-E zal maken, dat U zich beter gaat voelen Vraagt inlichtingen bij Apothekers e» Drogisten DIOPHA N.V. Breng naar P. FRANSEN Ger. Doustraat 31 - IJmuiden-O. ■Aan pakhuis: Conradstraat 2 en Kanaalstraat 26, IJmuiden. Wordt ook afgehaald. Te koop z.g.an. D. SCHOF. SEN, m. 36, 37, 3-S, 40 cn don Iter blauwe Ilnerentrui. Gerard D.str. 26, IJm.O. Te koop D. WINTERMANTEL mantelpak m. -1244. Gevr. j. plusfour, lft. 13 j„ Uitcndaalsti' 51. SP. Te koop CLUBSTEL, 2 5 0 benevens 4 stoelen, 2 fauteuils f 100. Na 7 uur. Kluislcanslaar 21, Santpoort (St.) Te koop HEERENRIJWIEI z.g.an., m. z.g.n. nieuwe ban den, geheel compl,, schoonrij dërs schaatsen. Kanaalstraat 16 i'. IJmuiden. Te koop 1 p, K. SOÏIOENTJIiy in. 23. Prijs 2.50. ^Ttlsschen beëltw. 69, TJm.-O. TE KOOP: I p. h. sch. m. 44 ƒ15. Te klein gekocht. Groene weg 38, IJm.-O. Te koop gevraagd alle soorten HUISRAAD tegen de hoogste waarde. Dagelijks te ontbieden N.V. v.h. S. Water drinker, Kloosterstraat no. 15, Öeverwijk, Telef. 3331. Verpleegster vraagt Moderne Radio Brieven met merk en prijs no. 8943 Bureau-van dit blad- GEVRAAGD Br. no. T952 Bur. van dit blad. Te koop gevraagd: oude BRIEF-ORDNERS met goede mech., type Leitz, ook in kl. kwantums. Br. 953 Bur. van dit blad. Had ik maar. f 200f 600 voor Uw Radio. Br. onder no. T 841 Bureau van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD ook stalen Hooge prijzen. Adres: GERARD DOUSTRAAT 45, IJM.-OOST, J. GpHOMJjZc en WESTZIJDE 51. ZAANDAM, D. HEIJ ZN. Het grijs in 't haar verdwijnt, waar ALADIN verschijnt Laat uw haar nooit verven want het gebruik wan ALADIN geeft binnen korten tijd uw haren hun oor spronkelijke kleur terug. Overal verkrijg baar (kappers, drogisten, parfumeriezaken) Prijs f 2.25 per 1/1 flacon. Toezending ALADIN-Brochure door Hoofddepót. ALADIN: Havenstraat 183, Rotterdam, Telefoon 37635. ALADIN IS GEEN V»«F EN IS ONSCHADELIJK l p4 9 1 e STAATSLOTERIJ^ TREKKING VAN MAANDAG 23 NOVEMBER 1942. EERSTE KLASSE. 1c TREKKING.. HOOGE PRIJZEN: 11506,3101; flOOO.— 1664, 11974, 15866; f400— 8167.- 14384; f 260.® 4621, 17476, 18611; f 100.— 1034. 7243, 0769, 9817, 13829, 13928.. PRIJZEN VAN f20.— 1012 1017 1039 1062 1094 1099 1134 1175 1234 1263 1301 iSÖÏ 1325 1411 1412 1474 1537 1594 1612 1615 1677 1683 1689 169Ö 1700 1728 1748 1780 1797 1839 1819 1866 1914 1959 1967 2002 2007 2037 2060 2097 2099 2110 2132 2156 2254 2274 2314 2334 2355 2367 2412 2435 2454 2165 2479 2521 2527. 2578 2609 2613 2625 2686 2725 2749 2758 2804 2828 2834 2837 2869 2889 2912 2982 2995 30Ó0 3070 3099 0106 3120 3148 3190 3261 3283 3364 3367 3387 3400 3424 3450 3456 3520 3552 3595 3612 3613 86lf 3649 3656 3665 3667 3698 3735 3764 3786 3799 3813 3825 3833) 3837 3847 3853 3857 3869 3672 3947 3989 3990 3997 3999 4022 4038 4062 4085 4145 4157 4162 4180 4209 4238 4242 4398 4435 4463 4545 4565 4614 4620 4623 4635 4655 4661 4709 4773 4319 4858 4869 4911 5055 507-5 5132 5179 5181 5240 5247 5272 5275 5298 5318 5378 5390 5400 5458 5464 5477 5481 5520 5571 5603 5658 5715 5726 5818 5840 5873 5878 5894 5969 5975 6011 6037 6042 6051 6076 6113 6156 6168 G180 6181 6190 6207 6247 6269 6352 6368 6398 6418 6455 6494 6504 6551 6504 6572 6583 6584 6635 6060 6663 6664 6671 6716 6740 6744 6756 6785 6789 6798 6860 6912 6924 6931 6941 6950 6988 6996 7011 7017 7002-"2fl96 70S8 7099 7125 7129 7131 7158 7175 7246 7254 7390 7460 7501 7531 7556 7S6S 7668 7705 7727 7747 7792 7838 7839 7845 7854 7865 7868 7892 7910" 7927 7936 7937 7946 7952 7953 7971 7989 8035 8039 8034 8121 8130 8148 8107 8195 8200 .8216 8267 8279 8286 8315 8353 837? 8392 8403 8422 8450 8516 8544 8599 8608 8648 8655 8719 8778 8824 8855 8870 8921 8929 B961 8903 8987 8999 902i 905 9067 9081 9094 9098 9106 9198 9241 9259 926» 9261 9270 9307 9325 9326 9329 9332 9361 9393 9399 9421 9454 <H89 9512 9544 0546 9610 9076 9699 9729 9770 S773 9804 9816 9895 9960 9974 ?975 10009 10013 10025 10122 10142 10146 10191 10228 10234 1C2S0 10272 10300 10327 10410 10442 10463 10471 10487 10531 10536 10537 10569 10631 10G62 10008 10683 10719 10851 10869 10872 10887 10908 10924 10955 10966 11001 11006 11007 11017 11019 11038 11059 11078 11091 11092 11l3iJ 11137 11185 11216 11219 11221 11222 11200 11266 11281 11296 11344 11349 11364 11372 11335 11396 11412 11458 11459 11)95 11508 11515 11532 11584 11607 11639 11658 11902 11917 11920 11978 12026 12036 12054 12079 1209'. ;2;56 12181 12i8!i 12219 12253 12264 12326 12331 12337 12431 12448 17471 12493 12495 12587 12568 12653 12066 12092 12714 12750 12773 12884 12918 12921 12930 12955 12957 12998 13012 13013 13020 13063 13066 13081 130DV 13100 13131 13168 13223 13254 13266 13293 13301 13340 13345 13388 13405 13412 13425.13435 13-152 13484 13505 13518 13524 13552 13586 13589 13678 13584 13700 13715 13722 13745 13752 13757 13836 13851 13862 13874 13898 13899 13901 1,-525 13959 13985 14022 14055 1-1093 14133 14159 14169 14178 :<.190 14106 14261 14350 14385 14395 14396 1-1407 14133 14-137 14464 14497 14513 14538 14651 14715 14812 '14871 14884 14895 14908 14914 15004 15019 15053 15071 15C32 15086 15104 15109 15117 15142 15155 15157 15160 ;.5208 15257 15305 15371 15376 15301 16418 15478 15558 15575 15590 15008 15613 15643 15659 1566". 15779 15797 15023 15845 15847 15929 15950 15965 15966 18017 10029 16038 16040 160C2 1G067 16082 16094 16114 16167 16195 16201 16238 16247 16350 16380 16441 16454 16400 16480 16483 16-184 16498 16579 1C615 16633 16636 16656 16665 16678 16783 16796 16807 16019 16833 160-14 16918 16036 16960 16984 17015 17019 17027 17044 17078 17147 17163 17184 172C3 17204 17219 17252 17274 17304 17329'17381 17441 17443 17481 J7502 17526 17550 17553 17577 "17591 17605 17674 17683 17718 17732 17708 17841 17360 17925 18022 18059 18061 18114 13123 18152 18267 182-76 18370 18395 18402 18422 18461 18485 18504 18530 18652 18717 18720 18756 18796 18846 18866 18088 18896 10933 18937 18930 13943 18989 1D034 19038 19082 19095 19106 19111 19125 19130 19149 19202 19206 19235 19241 19271 19293 19327 19336 19353 19367 19393 19395 19397 19407 19488 19525 19573 19580 19584 19600 19618 19627 10643 19G97 19735 19746 19748 19755 19761 19766 19773 19787 19819 19894 19929 19J568 19972 20010 20012 20019 20045 20048 20051 20058 20076 20085 20094 20126 20135 20190 20232 20235 20343 20396 20400 204Ö5 20409 20413 20415 20418 20120 20425 20428 20440 20447- 20456 20464 2055! 20577 20644 20647 20665 20684 20726 20735 20762 2076» 20793 20844 20849 20867 21013 21122 21138 21151 21184 21263 21302 21308, 21349 21379 21391 21507 21531 215-15 21587 21615 21Q1Ï Ï1677 £1710 21605, 21863.21865 21882 21899 21935 J t

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2