Jgfcf M Bolsjewisten graven zich in. FLINKE DIENSTBODE MONTEUR Leuke Sint Nicoiaas Geschenken Muziekhandel Beethoven Bioscoop „DE PONT" THALIA THEATER Mijn Chef is... een Vrouw A ADVERTEERT IN DIT BLAD I +0 «||U,11UUIU(J FEUILLETON Irene Keller's dubbele leven Door Fred, Andreas. 84) „Hij zou heel vroeg komen," deelde Martin: zijn tafelbuur zachtjes mede, „omdat hij tus- schen den middag nog een tand wilde laten plombeeren." „Ook 'n pretje bij die hitte zei Schnei der een broodje verkruimelend. „Ik zou toch wel eens willen weten, wat er met Barra aan de hand is," vervolgde de tandarts na een poosje. „Aldoor zoo zwart gallig, zoo verbitterdje zou soms geloo- ven, dat hij zestig, in plaats van zeven en twintig en het leven beu was," „Misschien is dat wel zoo." Het was ook Schneider opgevallen, hoe mis moedig Barra aan tafel kon zitten. Hij at te weinig, rookte te veel, was verstrooid en ongezellig en echt te oud voor een Italiaan van zijn leeftijd. „Zakenzorgen heeft hij niet", meende Wal ter, „hij verkoopt auto's genoeg en kan met zijn verdiensten best uitkomen. Er moet iets daarginds zijn voorgevallen.. misschien een liefdesaffaire." De tandarts keek op. Silvio Barra kwam binnen. Hij Hing zijn hoed op, kwam naar de tafel toe en reikte Martini en Schneider de hand. Zijn gezicht stond ernstig, zooals altijd en bijna ontstemd, alsof hij er nu werkelijk genoeg van had. Het was echt lastig uit tc maken, of hij het beu was, zijn napolitaansche klanten te overtuigen van het feit, dat de autohandel er vaste prijzen op nahield, of dat het leven in het algemeen hem dwars zat Onverschillig bestelde hij wat te eten. „Wat soheelt er toch aan Barra vroeg Sr. Martini. „We hadden het er juist over, dat je er aldoor zoo verbitterd en ontevreden uitziet. Bevalt het je niet in Napels „Nee", antwoordde Barra, terwijl hij den 'donkerrooden wijn inschonk, dien Luigi op tafel gezet had. „Waarom niet?'' wilde Schneider weten. „Het bevalt me niet In Napels en het bevalt me nergens anders. Daarom is het ook vol komen hetzelfde, waar ik ben. Ik heb van nacht besloten, me te melden om naar Tri polis of Erythrea te gaan... in civieleir dienst Dus was het toch een liefdesgeschiedenis, dacht dr. Martini. Hoewel op dat oogenblik zijn spaghetti ji^lst werd gebracht, stond Silvio op en liep naar de cassa. „Heeft gisteren of vandaag soms iemand naar me gevraagd fluisterde hij zachtjes tegen signora Becci. „Misschien een dame Een buitcnlandsche Signora Becci schudde het hoofd. „Niemand, signore, geen mensch." „Mocht iemand naar mij vragendan kent u me niet, signoraDan-hebt u mijn naam nog nooit gehoord." „Zooals u w'enscht, signore. Met opeengeklemde kaken keerde Silvio op gewonden naar tafel terug Hij wist niet, hoe lang hij dit nog verdragen kon, deze ver schrikkelijke, door niets uit te wisschen ont goocheling. De catastrophe met Irene had hem als een slag met een stuk hout tegen het hoofd getroffen. Hij kende zijn eigen jaloerschheid maar al te goed en wist wat zijn argwanende.fantasie waard was. Nimmer was hij er ernstig van overtuigd geweest, hoe hij zich dat ook voorgepraat had, dat Irene hem bedrogen had. En daar viel 'n Pranser uit het raam en alle kranten stonden er vol van, dat er wel een liefdesverhouding aan ten grondslag lag Het had op hem ingewerkt, als had iemand de geheele schitterende wereld doen ineenstorten. (Wordt vervolgd) HET VKRLEENEN VAN GRATIFICATIES De Gemachtigde voor den Arbeid heeft eei algemeene vergunning verleend aan werk gevers om aan hun werknemers, die in het kalenderjaar 1942 nog geen gratificatie hebben ontvangen, alsnog een gratificatie toe te ken nen tot een bedrag .van ten hoogste één week loon. berekend naar een 48-urige werkweek, of een kwart maandsalaris. Aan werknemers die in het kalenderjaar 1942 een geringere dan voornoemde gratificatie hebben ontvan gen, kan een aanvullende gratificatie tot dit bedrag worden verstrekt. Indien in 1941 door het college van Rijk: bemiddelaars vergunning is verleend tot het töekennen van een hoogere gratificatie, dan kan de evenbedoeldc uitkeering, respectieve lijk aanvullende uitkeering tot dit bedrag worden verhoogd, tot een maximum evenwel van twee weken loon of een halve maand salaris. Voor de hier bedoelde gratificaties is het niet noodig nog afzonderlijke toestem ming van den Gemachtigde voor den Arbeid te vragen. Dit laatste is wel noodig, indien men voornemens is een gratificatie te ver strekken, welke de hierbovengenoemde be dragen overschrijdt.' Werkgevers, die van de vorenbedoelde algemeene vergunning gebruik maken, moeten binnen acht dagen 'dien daarvan mededeeling doen aan den Gemachtigde voor den Arbeid, on der vermelding van het aantal werknemers aan wie de gratificatie is verstrekt, alsmede van het aan ieder dier .werknemers uitgekeer de bedrag. Ook dient te worden opgegeven welk gedeelte het bedrag der gratificatie uit maakt van het voor iedere werknemer gel dende loon of salaris. Tenslotte is bepaald, dat gebruikelijke gra tificaties. zooals gratificaties. welke sedert drie onmiddellijk aan het loopende jaar voor afgegane jaren regelmatig zijn uitgekeerd, ook voor het vervolg kunnen worden toegekend tot zoodanig bedrag als gebruikelijk was én zonder dat voor de uitkeenng daatvan nadere toestemming van den Gemachtigde voor den 'Arbeid zal zijn vereischt. De huidige Grieksche minister-president, Tsjoledzjogloe, heeft het Grieksche volk mede gedeeld. dat hij om gezondheidsredenen zal aftreden. Tot nieuwe premier is benoemd Logothcdzjoelo, die zich tegelijkertijd zal be lasten met het ministerie van sociale voor zorg en onderwijs. Den 6en December hopen onze geliefde Ouders en Grootouders D. MEYER en G. v. d. PLAS •hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hun dankbare Kin deren en Kleinkinderen. IJmuiden, De Rijpstraat 45. Wegens de tijdsomstandigheden zijn wij genoodzaakt ons te ver plaatsen naar v. RIEBEEKSTR. 43, VLAARDINGEN. Met har telijke dankzegging voor het genoten vertrouwen. Electr. Schoenmakerij W. C. DE BRUIN WASSENAERSTRAAT No. 65. TE KOOP. Royale, alleenstaande VILLA, welvarend dorp, gezon de, rustige omgeving, 18 min. per trein van Gron. Na overleg direct te aanvaarden. Gas, electr., waterleiding. Geen tus- sChenpersonen. Br. no. 8996 bur. van dit blad. Te koop gevraagd alle soorten HUISRAAD tegen de hoogste waarde. Dagelijks te ontbieden N.V. v.h. S. Water drinker, Kloosterstraat no. 15, Beverwijk, Telef. 3331. Te koop gevr. waterdichte KAMPEERTENT Heijnen, Schermerstr. 34rd. Hrl. NEEM EEN BEVERWIJK Zeg niet later Had ik maar.f 200f 600 voor Uw Radio. Br. m. typenum mer, no. T 841 Bureau v. d. bl. Klein gezin (3 pers.) Hilversum vraagt voor direct voor dag cn nacht. Br. onder T 1009 bur. van dit blad. Gevraagd voor directe indiensttreding Vakbekwaamheid van automatische sluitmachines vereischt. Br. onder no. no. 900. Luister ZATERDAG 10.30—19.15 uur over Hilversum 1 naar (Zie de maan schijnt door de boomen) DE NEDERLANDSCHE OMROEP Voor hen die gevoel hebben voor muziek, hebben wij zoo juist ontvangen een PRACHTIGE COLLECTIE MANDOLINES. Tevens bladmuziek zoowel klassiek als populair. Gramofoonplaten enz. enz. PRINS HENDRIKSTRAAT 87 IJMUIDEN Van Vrijdag 4 Dec. t.ejm. Woensdag 9 Dec. brengen wy U is het toch wel met ons eens, dat voor deze film elke aanbeveling overbodig js. Zondag 2 voorstellingen: 3 uur en 7.30 uur. Toegang 14 jaar. (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) Vanaf Vrijdag 4 December, aanvang 7.30 uur: (CLAUSSA) met SYBILLE SOHMITZ en GUSTAV FRÖLICH. (Toegang alle leeftijden) DONDERDAG 10 DECEMBER: ALBERT DE BOOY Kostelooze inenting tegen pokken in de gemeente VELSEN, van kinderen beneden den leeftijd van 2 jaren, op 8 DECEMBER 1942 op de navolgende uren: 13.3014 uur in perceel O. L. school no. 8, Burg. Enschedélaan, te San),Rport. 14.1514.45 uur in perceel J. Kostèlijklaan 6, te Velsen. 15 16 uur in perc. Kennemerlaan 125, te IJmuiden. Terugkomen MET DE KINDEREN voor het afhalen der bewijzen van inenting een week later op dezelfde uren en plaatsen als bovenvermeld. Het is-fewenscht vóór de inenting den huisarts te raadplegen. Trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen meebrengen. VELSEN, 3 December 1942. De Burgemeester van Velsen, wnd. de taak van Burgemeester en Wethouders, TJ. VAN DER WEIDE. De Secfetaris, E. W. DE BOER. BESCHUIT KOEK BISCUITS BONBONS Het Rijksbureau DIS.TKX adviseert u, iedere textielpunt driemaal om te draaien, vóór u aan het besteden gaat. De pas beschik baar gestelde punten zult u in de toekomst hard noodig hebben. Ze blijven geldig: hou ze dus vast, voor absoluut dringende gevallen! Ffffr ia Publicatie t.b.v. het Rijksbureau ZUtHiQ )gfr voor de Distributie van Textiel producten door den Handel. bureau extiel- NdNNumimaiaisia /INI IfJSMIJkV iV VA JU JU JU Verschijnt dagelijks behalve op Zon- en feestdagen Wnd. Hoofdredacteur 3. V. Baudewyne Uitga** Grafische Bedrtjvi Nieuwsblad voor Noord-Holland Kennemer Editie Duitsche tegenactie zou kunnen worden verwacht. Engeische kruiser in Middellandsche Zee tot zinken gebracht. 34 tanks in Tunis vernietigd Nadat Moskou in een officieel com muniqué van 2 December het vastloopen van het offensief tusschen Don en Wolga en in de bocht van den Don een „stabili seering van het front" had genoemd, moet Moskou thans toegeven, dat de troepen van Timosjenko ten Zuiden van Stalin grad versterkte stellingen hebben be trokken. Dit zou er op kunnen wijzen, dat de bolsjewisten aanvallen van Duitsche zijde verwachten. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede In den Kaukasus zijn de ge vechtshandelingen door hoog water en onbe gaanbare wegen ernstig benadeeld. Des ondanks zijn op eenige plaatsen plaatselijke gevechten met den hardnekkig aanvallenden tegenstandig geleverd, waarbij de bolsjewie ken zware verliezen leden. Sterke vijandelijke strijdkrachten zijn ten Noorden van de Terek in tegenaanvallen teruggeworpen, een caval erieregiment werd "uiteengeslagen, talrijke gevangenen en buit werden binnengebracht Gevechtsvliegys achtervolgden den vluchten den tegenstanaer en vernielden talrijke zware wapens en voertuigen. In de Kalmukkensteppe sloten Duitsche gemotoriseerde troepen na verrassende, over grooten afstand strekkende omvat ting de achterwaarsche verbindigen der bolsjewieken af en vernietigden verschei dene colonnes. Ook Woensdag mislukten nieuwe aan vallen van sterke formaties infanterie en tanks van den vijand in het Wolga-Don- gebied door den taaien tegenstand der Duitsche cn Roemeensche troepen. In samenwerking met sterke Duitsche e: Roemeensche luchtstrijdkrachten werden den vijand zware, bloedige verliezen toegebracht en alleen tusschefl^wolga en Don 60 tanks vernield. In den sector Kalinin en Ilmenmeer weerden formaties van leger en luchtwapen in zware afweergevechten alle vijandelijke aanvallen, deels in tegenaanvallen, bloedig af en ver nielden 106 tanks. Aan het front van de IJszee werden troe penconcentraties der bolsjewieken door lucht aanvallen uiteengedreven. Stad en haven van Moermansk en Kola werden zwaar getroffen. In den tijd van 11 tot 30 November werden 309 bolsjewistische vliegtuigen vernietigd; 220 werden neergeschoten in luchtgevechten door afweergeschut en 15 door troepen het leger, de overigen werden op den grond vernield. In denzelfden tijd gingen aan het Oostelijk front 83 eigen toestellen verloren. In het Weston van de Cyrenaica bracht hel luchtwapen den vijand wederom zware ver liezen aan verkenningstanks en colonnevoer tuigen toe. De haveninstallaties van Tobroek vormden Woensdagnacht het doel van zware bombardemeritsaanvaJlen. Bij plaatselijke gevechten in Tunesië zijn 200 gevangenen binnengebracht, 34 tanks en 6 verkenningstanks werden vernield. De vijandelijke ravitailleeringshavens Fransch Noord-Afrika zijn voortdurend uit de lucht aangevallen en vrij groote vernielingen werden tot stand gebracht. Een Duitsche duikboot heeft in het Westen van de Middellandsche Zee door torpedotreffers een Britschen kruiser van de Londonklasse in den grond geboord. Voor de kust van Algerije is een Britsche torpedojager door bommen getroffen en door de bemanning verlaten. Een bewa kingsvaartuig werd tot zinken gebracht, Britsche bommenwerpers hebben Woens dagnacht aanvallen ondernomen op Wést- Duitschland. In eenige plaatsen in. het Rijn- Maingebied ontstond geringe schade aan ge bouwen. Vijf vijandelijke vliegtuigen werden neergeschoten. Aap de Zuid-Oostkust van Engeland hebben Duitsche jagers overdag spoorwegdoelen en troepenonderkomens be streden. Het Italiaansche weermachtbericht luidt Matige militaire bedrijvigheid in de Cyre naica. In den Tunesischen sector werden tij dens gevechten met vijandelijke troepen twee honderd gevangenen gemaakt, onder wie eeh geheel detachement Britsche parachutisten. In totaal werden 34 pantserwagens en zes ge pantserde auto's vernield. De luchtmacht van de Spil viel gemotoriseerde colonnes en de achterwaartsche verbindingen van den vijand aan en bombardeerde de installaties van luchtbases in Fransch Noord-Afrika. In den nacht van 1 op 2 December vond m kort' doch hevig treffen plaats voor de kust van Tunis tusschen een van onze lichte formaties, bestaande uit drie torpedojagers en twee torpedobooten, en een vijandelijke groep, bestaande uit twee kruisers en vier torpedojagers. Een van onze torpedojagers werd tot zinken gebracht, een andere, de „Camicia Nera" onder bevel van fregatkapi tein Adriano Foscari torpedeerde en zag een lichten vijandelijken kruiser van zeer recente klasse ontploffen. Enkele overlevenden daar van werden gered. Bij het aanbreken van den dag vielen Duit sche vliegtuigen dezelfde formatie, die zich terugtrok, aan, brachten eén licht schip tot zinken en beschadigden een torpedojager ern stig. Italiaansche vliegtuigen schoten zeven vijandelijke toestellen in gevechten neer. Vijf van onze vliegtuigen keerden niet terug. De Isaac Sweers gebleven. De eerste Lord der Admiraliteit, Alexan der. heeft Donderdag in het Lagerhuis 'opge merkt, dat de Engeische scheepsverliezen bij de actie in Noord-Afrika geringer zijn dan men heeft veronderstéld. De verliezen aan koopvaarders zullen evenwtf-niet worden ge publiceerd. Van de verloren oorlogsschepen noemde Alexander de torpedojagers Brook en Martin, het korvet Gardenis, deb eide kotters Wal- ney en Hartland, de sloep Ibes, een ravitail- leeringsschip, de Mecla, den mijnenveger Al- gerienne, het luchtdoelartillerieschip Tyn- wald en het kleine vliegkampschip Avenger, benevens den Nederlandschen torpedojager Isaac Sweers. Te Washington is toegegeven, dat bij de operaties in Noord-Afrika vijf marinetrans portschepen verloren zijn gegaan. Bovendien zouden drie Amerikaansche transportvaartui gen, een torpedojager en een tankschip be schadigd zijn. Gedetailcerd is te Washington medegedeeld, dat de schepen „Bliss", „Hugh Scott" en „Ed ward Rutledge" ^abij Cassablanca tot zinken zijn gebracht. De „Joseph" Hewess" is nabij Rabat gezonken, de „Leedstown" bij Algiers. De Bliss is het vroegere passagiersschip pre sident Cleveland, de Leedstown voorheen Santa Lucia, de Hugh Scott voorheen president Pierce, de Edward Ruthledge voorheen Exeter en de Joseph Hewes voorheen Excalibur. Onder de in de laatste dagen van Novem ber door .Duitsche duikbooten tot zinken ebrachte vijandelijke koopvaardijschepen evinden zich het voormalige Nederland-; sche schip „Polydorus" met een inhoud van 5922 brt. en het in Batavia thuisbehoorende vracht- en passagiersschip „Tjileboet" van de Java-Chma-Japan lijn met een inhoud van 5760 brt. De Tjileboet onderhield in vredestijd den dienst BataviaSoerabaja en Chineesche en Japansche havens. Naar een nieuwe Fransche marine. De Fransche staatssecretaris voor marine en opperbevelhebber der Fransche vloot- strijdkrachtqn, admiraal Abrial, heeft zich in een dagorder tot het personeel der Fran sche vloot gericht, waarin hjj dit hulde brengt voor de discipline en bereidheid tot het brengen van offers, die in de geheele wereld bewondering hebben afgedwongen. „Schaart u om uwen Maarschalk, onzeh staatschef en blijf de spreuk trouw die op al onze schepen is aangebracht en het sym bool vormt voor het onvergankelijke Frank rijk: Eer, Dapperheid en Discipline voor het vaderland. Spoedig zal uit onze onsterfe lijke en scheppende tradities een nieuwe marine ontstaan". Officieel wordt medeged^ld, dat de toe stand in Djiboeti nog steeds eenigszins duis ter is. Nadat een deel der Fransche strijd krachten aldaar zich aan de zijde der Gaul listen heeft geschaard, is het generaal Truf- fert niet mogelijk gebleken, de tegenstand voort te zetten. Truffert heeft echter aan zijn regeering geseind, dat hij nog steeds aan de zijde van Vichy staat en te Djiboeti zal blijven. HOUDT UW GASVERBRUIK IN TOOM EN SPAART ELKEN DAG WAT STROOM. De Rijksraad van Darlan. Op de reeds gemelde instelling door admi raal Darlan varf een „Rijksraad" heeft radio Marokko een toelichting gegeven, waaruit blijkt, dat Fransch Nobrd-Alrika daarmede een officieelen status heeft verkregen, die het mogelijk zou maken, dat het land zelf standig aan de zijde der Geallieerden deel neemt aan den oorlog en Frankrijk zou ver tegenwoordigen. in de wereld. Aan de andere landen wordt degelegenheid gegeven zich bij de als regeering beschouwde creatie van Darlan te doen vertegenwoordigen. Inmiddels verklaarde de minister van buitenlandsche zaken der V. S„ Cordell Huil op een persconferentie, dat de V. S. hel thans met den oorlog in Noord-Alrika te druk hebben om zich met de mededeeling te kunnen bezighouden, dat Darlan zich de bevoegdheden van hoofd van staat heeft toegekend. Inmiddels is een bureau voor buitenlandsche gebieden opgericht, dat zjch zal moeten occupeeren met aangelegen heden, welke uit de bezetting van buiten landsche gebieden door Amerika voort vloeien. Te Londen onthoudt men zich van ieder commentaar op de jongste stappen van Darlan. De benoeming van Darlan tot. hooge commissaris zou tot het einde van den oorlog duren. In een geheime bijeen komst van het Engeische Lagerhuis zal een en ander worden besproken. Mexico erkent De Gaulle. De Mexicaansche regeering heeft meege deeld, dat het comité van generaal De Gaulle naar Mexico een diplomatieken vertegenwoor diger zal sturen. Dit is de eerste maal, da' een Amerikaansch land de beweging van De Gaulle officieel erkent. Revolutie in Paraguay In een extra bericht van den Britschei nieuwsdienst uit Buenos Aires wordt gezesë dat aan de Paraguaansche grens nïet-be véstlgde, maar hardnekkige geruchten d ronde doen, volgens in Paraguay revoln'i is uitgebroken. Kerstboomen naar Noord-Afrika. Bij de Duitsche soldaten in Tripolis worden reeds vorobereidingen voor het Kerstfeest getroffen. De eerste kerstboomen en pakketten uit Duitschland zijn met transportvliegtuigen in Afrika aangekomen. Rede van generaal Franco. Franco heeft een- rede gehouden, waarin hij o.a. betoogde dat om vrede te hebben, het 't beste is zich op den oorlog voor te berei den. Wee het volk, dat zonder eensgezindheid en tucht ten oorlog trekt. Franco maakte ter waarschuwing melding van een Europeesch volk, dat bezweek, daar het te weinig tucht had. Postverkeer van Ned.-lndië. Uit Batavia wordt gemeld, dat het post verkeer tusschen Java, Borneo, Celebes, Nieuw-Guinea, de kleine Soenda-eilanden en de Molukken is hervat. De stem der SS. Luistert op Zondag 6 December naar de stem der SS, Hilversum 1, van 11.30 tot 11.45 uur. Onderwerp „Gcrmaansche SS en Germaansch hoerendom. KORT NIEUWS - Te "Warnsveld is de 85-jarige wed. Hissink op tragi sche wijze om het leven gekomen. Bij het aanmaken van de kachel hebben haar kleeren ver moedelijk vlam ge vat. Éen buur vrouw vond later het verkoolde lijk. het totaal verkool de lijk. - Te Hilversum werd een 52-jarige postbesteller in 't fo s t kantoor op eeterdaadbe trapt, toen hij een postpakket stal uit een bestelkast van een collega. De man, die reeds 30 jaren in dienst der posterijen was, is overgeleverd aan de politie. - Terwijl de be woonster niet thuis was, zijn dieven een woning in de Jan Steenst^^pt te Amsterdam^ bin nengedrongen en hebben een kof- fevtje, dat 5500 aan bankbiljetten bevatte en een ra diotoestel meege nomen. Met welk gevolg het Duitsche luchtwapen cn Duitsche U-booten het laatste groote Brltsch-Amcrikaansche convooi in de IJszee op we,", naar Sovjet-Rusland aangrepen. h/door de extra-berichten en mede- dcelingen van het oppercommando der weermacht voldoende be kend. Ook de uitlating van den commandeerenden admiraal van het convooi, schout-bij-nacht Burnett, die de onafgebroken meer dan vier dagen en "nachten durende Duitsche aanvallen als „de hevigste torpedo- en bomaanvallen van den oorlog" bestempelde, is niet on bekend gebleven. Voor de eerste maal zün we thans in staat deze aanvallen ook in beeld tc toonen en wel. zooals ze van Britsche zijde gezien en gefotografeerd werden. Deze in Engeland onder den titel „vier dagen hel" gepubliceerde foto werd ontleend aan een Britsch tijdschrift. Een vijandelijk vrachtschip is getroffen. Honderden meters hoog stijgen dc rookwolken als teeken van vernietiging. Transocean/Felllnga Pax-Holland e) Britsch diplomaat in V.S. vermoord. Volgens uit Amerika ontvangen berich ten zuil het lid van de Britsche ambassade te Washington. Michael Crawford, die was belast met den aankoop van wapens in de V.S., in zijn woning te Washington zijn vermooixl. Crawford zou door een revolver schot om het leven zijn gebracht. Nadere bijzonderheden zijn niet hekend. Luchtalarm te Londen. Londen heeft sedert 31 October Woensdag avond weer luchtalarm gehad. Er verschenen eehter geij vijandelijke toestellen. Serviesgoed en metalen keukengerei. Alleen op bonkaar en voor kinderen fet en met 13 jaar. Van 1 December af valt keukengerei, ver zadigd van gegalvaniseerd of geëmailleerd ijzer of altuminium onder de distributie. Tot en met 31 December cceff elk der bon- :n 177, .378, 3—79,. 3—en 4—77. 1—78, —79 en 80 van de bonkaarten K 310 en K 340 (kinderen tot en met 13 jaar! b j gelijk tijdige inlevering van een der punten 01 tot »n met 04 van de E V.-knarl voor -ei - i goed ezamen het recht op het lcoopen naar keuze n serviesgoed of metalen keukengerei tot een waarde van een punt. Men moet genoegen nemen met •artike- n welke de handelaar :n vooirar.d heeft. Voor de volgende artikelen van gegalvani seerd of geëmailleerd ijzer óf aluminum geldt de vólgende waardeering afwa "thbakken 10 11; bedkruiken 23; bekers 12 borden 13; braadsleden 1016; drinkbussen 75; eet ketels 512, emomrs 816. etensdragers 13 16, inmaak-alei iliseer- en waschke'ols 16, fluit-, gas- en zakkeiels 716 koffiekannen 5—10, koekepannen 312 soep- en sauslepels 14. marmieten 516. melkkannen 310, melkkokers 513, pannen 316 vuurvaste schalen en schotels zonder deksei 73, met deksel 814, schuimspanen '^-"-ootten 36, vergieten 411, waterkannen "--"l zeel ten voor waschketels 48. geëma?"^'- 411. Voor wat betreft de serviesgoed» kelen, geldt de bestaande reeds gepuK'ïee<"-ie pun- tenwaardeering. Daar sinds 9 Nov -nioT 1942 de volgende artikelen eveneens ondo ie dis tributie van serviesgoed vallen worden deze artikelen met daarachter de desb"»'- 'fende puntenwaardeering hieronder vermo'd te we ten: spoelkommen 5 pvnten: vuurva-i. scho tels en easserolles 10 punten; vuiTrvn--' nastei- •armen 8 punteh; vuurvaste melkkokers 6 punten; vuurvaste - pannen en kookpotten 18 nunten. De distributiédiensten zullen bovendien spe ciale punten tot don 3ankoop van keukengerei beschikbaar steller, in gevallen van huwelijk, eerste inrichting en brand, anders dan door oorlogsgeweld veroorzaakt. In het geval van oorlogsgeweld dient men zich te wenden tot de Stichting Centrale Voor- ening Rotterdam, Beursgebouw te Rotter dam. Wie tevens extra boter krijgen. In verband met de beschikbar- 1 "•-,g van het extra rantsoen boter voor Kerstmis op bon „algemeen 446". wordt bekcr.d gemaakt, dat arbeiders, die in het buitenland werk zaam zijn. vreemdelingen cn Rijm ir> j.ts, oor zoover deze personen met Kerstmis hier te lande vertoeven, één rantsoenbon voor boter extra zullen ontvangan Tegen inlevering van bon algemeen 446" bij de plaatselijke distributiediensten zullen voorts personen, die te werk zijn gesteld bij den Rijksdienst voor de werkverruiming, bij de Organisation Todt of bij den Arbeidsdienst, voor zoover zij tusschen 6 en 24 December weder in het bezit van hun distributiebeschei den zijn gesteld, - alsmede personen, die tus- ;jhen 6 en 24 December uit een ziekenhuis zijn ontslagen deze laatste op vertoon van een daartoe strekkend bewijs van de zieken huisadministratie eveneens een rantsoen- bon voor boter ontvangen Hetzelfde geldt voor kinderen, die in het tijdvak van 6 tot cn met 24 December 1942 zijn geboren, alsmede voor woonwagenbewoners en voor schippers en hun opvarenden. Laatstgenoemden moeten daarbij tevens Ijet bevrachtingsboekje over leggen. De nieuwe bonnen. Voor de volgende week zijn aangewezen de bonnen 62 voor het koopen van de ge bruikelijke rantsoenen brood, beschuit, vlecsch, aardappelen, melk, taptemelk, eu twee rantsoenen tabak voor de mannen. Boter op bon 62. Gedurende het tijdvak van Zondag 6 lot i met Donderdag 17 December 1942 geven de niet „boter 62" gemerkte bonnen van de bonkaart voor voedingsmiddelen elk recht op het koopen van 125 gram boter. ONGELDIGE TABAKSBONNEN. De bonnen 56, 58 en 61 van dc tabakskaart en van de sigarettenkaart zullen niet geldig worden verklaard voor het Jcoopen van ta bakswaren.' Men kan hen derhalve vernietigen. Uitreiking distributiebescheiden. Voor dc uitreiking van de nieuwe distri butiebescheiden is het morgen. Zaterdag, de beurt aan de letters U„ X, IJ en Z.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 1