MfjFks. „ADAM IN BALLINGSCHAP" KERSTFEEST KINDERKERK OPÜW Postzegelveiling „Oud Haerlem" Gierstraat 87 Goud Zilver Juweelen enz. STADSNIEUWS Voor den politierechter. Meineed? Ja, dat was een eigenaardig geval voor den Haarlcmschen politierechter in de Vrijdagzit ting. Twee getuigen opeens weg. verdacht van meineed, twee vrouwen die beiden het tegen gestelde verklaarden van den politieman, die een proces-verbaal had opgemaakt wegens het verborgen houden van kazen uit winstbejag. Het geval was zoo. Zekere E. uit Westzaan was op een avond thuis gekomen; zijn vrouw deelde hem toen mede. dal mannen waren geweest die etn groot aantal kazen hadden achterge laten. E. was hel hiermede niet eens en had de kazen liever niet in huis. waarom zijn vrouw deze r.aar de bu'cn had gebracht Dit was echter aan E. ten laste gelegd en de politie man verklaarde, dat de vrouwen indertijd tegen hem hadd/'i verklaard, dat E. de kazen had verborgen en had gebracht naar de bu ren E. moest terechtstann. ontkende het ten laste gelegde en de vrouwen legden weer per tinente verklaringen af, in strijd met het ambtseedig proces-verbaal, doch volgens haar de zuivere waarheid! De politieman hield zich echter aan wat genoteerd was, waarom de of ficier van justitite arrestatie van de twee vrgewen gelastte als verdacht van meineed. Do beide getuigen hielden zich bij de voor den politierechter afgelegde verklaringen, zoodat zij thans beiden zitten. De zaak werd aange houden om in handen van den rechter-com- missaris te worden gesteld voor een nader on derzoek. De los werkman C. G. en de chauffeur P R. uit Haarlemmermeer hadden samen in gebroken en 35 kg spijkers gestolen. De offi cier achtte dit misdrijf zeer ernstig, vooral met het oog op de spijkerschaarschte en vroeg tegen ieder ze» maanden gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde hen tot vijf maan den. C. G. had bovendien met den Haarlem mer J. R in September olie en benzine ge stolen in de Haarlemmermeer Hiervoor werd tegen ieder van hen zes maanden geeischt. Zij werden tot drie maanden veroordeeld. Zij hadden ruzie gehad en hadden elkaar als „tijgers aangevallen", die twee Zaandam- scbe buurvrouwen, die al acht jaren met el kaar overhoop lagen, Zij hadden elkaar afge tuigd, geslagen en uitgescholden en waren met moeite van elkaar gehaald door een andere buurvrouw en een van hen was voor den po litierechter gedaagd De officier vond de zaak niet erg verkwikkelijk: vrouwen die als wilde dieren on elkaar losgingen, dat ging niet. Twintig gulden of twaalf dagen moest de ver dachte juffrouw hebben. De politierechter vond dat de juffrouwen allebei wel wat schuld hadden en veroordeelde de beklaagde tot tien gulden of zes dagen. Een Amsterdammer was met de boot naar Zaandam gegaan om daar te visschen. Hij had zijn hengels zoo neergelegd, dat een der sche pelingen er last van had en ze weg had ge nomen en elders neergelegd. De Amsterdam mer vond dat de schepeling geen manieren had en om blijk te geven van zijn eigen opvoeding had hij den man uitgescholden. Het gevolg was een vechtpartijtje geweest, dat zelfs de boot oponthoud had bezorgd. Het kostte hem van den politierechter een boete van 15 (9 dagen) NED. ZWEM- EN REDDINGSHOND. In Lochem is, na een voordracht door den heer A. J. Meijerink uit Haarlem, opgericht de Lochemsche Reddingsbrigade. Donderdag 24 dezer is de heer Meijerink nitgenoodigd door den commissaris van Rijks en Gemeentepolitie te Zwolle, om daar een voordracht met lichtbeelden te houden voor de politiekorpsen Zwolle en Kaïnpen. De voor 19 December aangekondigde voor dracht voor de Blocmendaalschc Brigade, is uitgesteld tot Dinsdag 29 December in hotel „Roozendaal" te Overveen. In verband met de vele verdrinkingsge vallen, voorgekomen in de laatste drie strenge winters, zal o.a. behandeld worden het redden van drenkelingen uit het ijs. BLOEMBOLLENCULTUUR. Onder voorzitterschap van den heer J. M. C Hoog is Donderdag in het gebouw van den Haarlcmschen Kegelbond een vergadering ge houden van de afdccllng Haarlem der Alg. Verccniging voor Bloembollencultuur. Wegens periodieke aftreding van den heer J. van den Zadel te Aerdenhout, werd tot lid van het bestuur gekozen de heer W. A. van Zadel te Hoofddorp. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de op 28 de/.cr te houden nlgcmcone vergadering werden als afgevaardigden aange wezen de hoeren J. van Zadel en C. J. H. Hoog en als plaatsvervanger de heer J. Mooy Ter voorziening in de vacaturen in het Hoofdbestuur wegens periodieke aftreding van de heeren J. H. Avis te Midwoud en Th. Hoog te Haarlem werden enndidaat gesteld de hee ren P. Bakker Mz. te Enkhuizen en Leo J. W Bijvoet te Overveen. De beschrijvingsbrief zelf gaf weinig aan leiding tot bespreking. De Nationale Jeugdstorm heeft een beroepskadercursus georgani seerd in het kaderheem te Ommen. Hier wordt de toekomstige lei der van de Nederlandsche Jeugd gevormd, om, wanneer hij eenmaal de leiding over de hem toegewezen afdeeling krijgt, de jeugd vol komen in den geest van den nieuwen tijd te kunnen opvoeden. Zware eischen, zoowel lichamelijk als geestelijk, worden aan de toekomstige leiders gesteld. Een van de cursisten houdt op een schaaravond zijn betoog. (Polygoon Sagers Pax c) In den ouder dom van 72 jaar is te Grpningen over leden de heer A. L. Scholtens Jr., gever van den aca- demischen boek en kunsthandel Scholtens en Zn. te Groningen. De overledene was in de kringen van den boekhan del een zeer beken de persoonlijkheid. Jarenlang was hij bestuurslid van den Ned. rioekverkoo- persbtfnd. Op bijna jarigen leeftijd te Zeist overleden jhr. E. Quarles van Ufford, van 189.r tot 1924 burgemees ter van Maartens dijk en daarvoor kapitein van het wapen der genie. Het 5-jarig zoontje van de fa milie Vrijen te Mid- laren is van een met pulp geladen wagen gevallen onder een der v len geraakt, dood trad onmid dellijk in. het' van tien generaien stal van che leger, General der Infante Zeitzler. (Transocean/O.K.W.-Fellinga Pax c) Het bioscoopjournaal uit binnen, en buitenland. Een uitstekend samengesteld journaal van Tobls brengt ons in de allereerste plaats op het voetbalveld, waarop zoowel in Den Haag als Amsterdam successen worden geoogst door het bekende Duitsche elftal Mtinchen 1060, dat op ultnoodiging van het Sonderreferat Truppcn- betreuung in Den Haag enkele wedstrijden in ons land speelt tegen S.S.- en Polizei-clftallen. Ook het inpakken van de Kerstgeschenken voor de gewonde Duitsche soldaten, die in Ne derlandsche ziekenhuizen worden verpleegd door het bovengenoemde Sonderreferat, waar bij ook de bekende organisator en leider van dit Sonderreferat Obersturmftihrer Leutheuser op het doek komt vormen als geheel een leuke eportage. De Kerstboomenmarkt op den Singel te Am sterdam is een genoeglijk stukje rolprent, dat ieder jaar in het Hollandschc journaal een vaste plaats heeft. Uiteraard is groote aandacht besteed aan de herdenkingsplechtigheid ter gelegenheid van het 11-jarig bestaan van de N.S.B., waarbij getuige is van de hoogtepunten van deze plechtigheid. Achtereenvolgens wordt het woord gevoerd door van Geelkerken, den Rijkscommissaris en den Leider der N.S B Ir. Mussert. Het laaiende enthousiasme in de zaal is duidelijk waar te nemen, vooral wanneer de Leider is uitgeroepen tot leider van het Ne derlandsche volk. H©t buitenlandsche journaal vangt aan met ;n herdenking van de gevallenen tijdens den Spaanschen burgeroorlog te Madrid. Interes sant zijn de opnamen uit Sovjet Rusland, waar met man en macht wordt gewerkt aan de res tauraties der door de bolsjewieken verwoeste kerken. Dank zij het Duitsche bestuur worden overal weer godsdienstoefeningen gehou den, waaraan door de bevolking na lange ja ren van terreur en godsdienstvervolging met ontroering wordt deelgenomen De zalmvis- seherij in Denemarken heeft ook onke-le aar dige reportages opgeleverd, evenals dc opna men van een Duitschen zweefvlieger, die het Fransche record met zeven uur heeft gebro ken. Voor luchtvaartenthousiasten is hier in teressant nieuws te zien! Tot slot zien we dan dr. Gobbels nog in een bezielende rede in hot Berlijnsche Sportpalast, terwijl deze wereldkalbidoscoop wordt beslo ten met opnamen van de Japansche landing op de Aleoeten, welke opnamen met veel vertra ging ons land bereikten. Het belangwekkende heeft daaronder echter niet geleden. Het ge heel biedt een goed beeld van het actueele binnen- en buitenlandsche gebeuren der laat ste dagen. ANTH. STEEN. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van de nieuwe distri butiebescheiden is het Maandag de beurt nan de letters O en P. Bioscoopnieuws van deze week. Rcinbrandt vertoont „Zwischcn Puszta und Steppe", een film met bizondere kwaliteiten, waarin Heidcmarie Hatheyer en Attila Hör- blger de hoofdrollen spelen. Hürbigcr is de zwerver Silo, die na een op hem gepleegcjen moordaanslag opgenomen wordt in een vis- schersdorp aan de rivier. Maria, de jonge vrouw van den visseher Sandor wordt ver liefd op hem, maar er gebeurt heel wat, voor dat ze samen het geluk vinden. Een film met knap spel en vaak bizonder mooie landschapsopnamen uit Hongarije. In Palace vraagt Hans Albert weer eens dc aandacht in „Percy neemt vacantie". Hij is de directeur van een groot concern, vacantie neemt om te probeeren, de aandee- len van een der grootste aandeelhouders machtig te worden. Hij slaagt hierin en keert dan terug van een vacantie, waarin hij heel wat avonturen heeft beleefd. Dc film in Luxor heet „Wordt nooit ver liefd", maar de hoofdpersoon in deze ver makelijke geschiedenis. Anny Ondra, stoort zich niet aan dit advies. Zij probeert eerst haar patroon, een rijken advocaat, aan den haak te slaan, maar tenslotte wordt na vele verwikkelingen een arme collega de uitver korene Een film, waarbij men zich een uurtje gcnoegciijk amuseert, hetgeen behalve aan het aardige verhaal, ook aan het koste lijke spel van Anny Ondra te danken is. In Frans Hals draait „Zeven jaren pech" er het is feitelijk reeds voldoendee indien wc vertellen, dat Hans Moser en Theo Lingen er in meespelen Een gebroken spiegel speelt een groote rol in deze vermakelijke geschie denis, die ook voor dc tweede maal wel veel publiek zal trekken. Wie van sponning en sensatie houdt, kan deze week in Moviac zijn hart ophalen aan dc film Negentig minuten oponthoud". Harry Piel haait weer tal van zijn welbekende bra- vourstukjes uit hij treedt op als beschermer een jong meisje en ontmaskert haar oom, die in een door een panter bewaakt huis woont, als een dief en een moordenaar. Men kan wel raden hoe hij voor zijn heldendaden beloond wordt. SJ. KUIPER. Oorlogsschade Stormschade Brandschade raagt opgave der Jage tarieven pan het Algemeen Onderling Waarborg Genootschap RENOVATUM Spulstraat 210 - In samenwerking mei het Nederlandsche Arbeidsfront heeft het Duitsche Arbeidsfront op Zondag 20 December a.s. des morgens orr half elf een bijeenkomst belegd in den Stads schouwburg alhier. Op deze bijeenkomst zul- plaatsvervangend Obmann van Duitsche Arbeidsfront, Kretschmar, de leider van het Nederlandsche Arbeidsfront. Woudenberg en de leider van de hoofdafdee- ling sociaal-economische zaken, drs. Kooi- stra, het woord voeren, waarbij eenige zeer belangrijke sociale problemen behandeld zullen worden. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In dc week van 6 tot en met 12 December kwamen in de provincie Noordholland 157 gevallen van diphterie voor, waarvan 10 in Beverwijk, IB in Haarlem. 11 in Haarlemmer meer. 3 in Heemstede en 3 in Velsen. Het totaal aantal roodvonkgevallen bedroeg 73, in 1 jn Beverwijk en 1 in Haarlem. Voorts kwam in Haarlem 1 geval van dysen terie voor. NEDERLANDSCHE VRIJWILLIGERS BIJ DEN LANDDIENST MET VERLOF. De Nederlandsche vrijwilligers en vrijwillig sters in den Germaanschen Landdlenst in het Oosten, die in Juli van dit jaar naar het ge bied Danzlg-West-Pruisen waren vertrokken, zijn thans voor hun winterverlof In het va derland terug Blakend van gezondheid kwa de meeste meisjes en jongens weer bij hun ouders aan Na maanden van hard werken op de. boerderij en in de hulshouding gaat thans de maand vacantie in, waarnaar zij reeds lang hadden uitgezien. Het leven in het Oosten, In de landdienstknmpen, is niet altijd even gemakkelijk en de meisjes en jongens van veertien tot zestien, die in het vaderland meestal een betrekkelijk gemakkelijk leventje lelden, kunnen zich niet voorstellen welke moeilijkheden en ook teleurstellingen hun makkers van denzclfden leeftijd, die in het Oosten hun plicht doen, moeten doorworstelen. Na het winterverlof zullen de vrijwilligers met nieuwen moed naar het Oosten trekken. Tentoonstelling van St. Lucas te Amsterdam. De tenoonstelling van St. Lucas, die Zater dagmiddag in het Stedelijk Museum te Am sterdam geopend is, bevat ruim honderdvijf tig inzendingen, waarvan ongeveer een derde uit bloemstukken en stillevens bestaal. Een groot werkstuk van den Amsterdam- schen schilder Wout Schram, een stilleven met een koperen melkkan en een schaal waar op peren en appels prijken, behoort tot de werken, die het eerst het oog van den be zoeker op zich vestigen. Schram is een kun stenaar met een flntteerend penscel. Het los gegroepeerde, fleurige ooft bij de glanzende kan heeft hij bekoorlijk geschilderd Een compositie van Johon Ponsioen treft door de pittige expressie der dingen, hun on derlinge verbondenheid en warme kleuren. Ponsioen toont zich in dit stilleven een geest verwant van den jong gestorven schilder Dlck Ket. De sterke eenvoud van ailedaagsche ge bruiksvoorwerpen als een blauw arbeiders- kruikje, de diepte van een kleur, zooals het rood van een geranium, de diroge materie der dorre bladeren, die de compositie als in een omlijsting gevat houden, zijn stuk voor stuk markant van schildering en vormen een kern achtig gerangschikt geheel. Zij, die het kleine eeren zullen ongetwijfeld Voerman Jr.'s poëtische bloemstukje met de witte bloemetjes in de groene gemberpot niet ongezien voorbijloopen. Van mevr. Nita Hom burg Hannema ziet men een expressieve bou quet rozen, van H. IJkelenslam een even kun dig als gevoelig geschilderde schaal met ap pelen .cn van L. van der Vlist een gedistin geerd getoond stilleven met een witte kan en een bruine urn. De onlangs overleden Amsterdamse he schil deres mej. A. C. van den Berg wordt door een drietal sierlijk geschilderde bloemstukken op waardige wijze herdacht. Buiten de bloemstukken en stillevens zijn er ook tal van landschappen, stadsgezichten, interieurs, portretten en figuren. Een schilder van een echt degelijk Hol- landsch karakter toont zich Bart Poizcl in een zorgvuldige weergave van de monumen tale poort te Woudrichcm, met een fraaien doorkijk en gezellige stoffagc, zooals een huif kar op den voorgrond. Eenige oude huizen van W. A. Knip zijn in een klaar licht* weer gegeven. Van eenige Haarlemmers en oud-Haarlem mers noem ik A. G. Hulshoff Pol s nevelig landschap met den watermolen, die het Water schuimend stort in een bladstil kanaal, een intiem boerenhuisje mot keurige blommen in het lommerrijke tuintje van Jacob Ritsema, Boot s verdienstelijk portret van een Spaarn- dammer, een fluweelig getoonde witte Gloxi nia door W. A. van der Colk, een portret van den cellist Johan de Nobel, verdienf in zijn spel, door Waalko Dingemaris Jr., en van Dr. D. M. Hoogeveen een wat druk stilleven met een knap geschilderden roodkoperen bak. Van den beeldhouwer Charles Weddepohl vindt men hier een pnar gevoelige Chamotte maskers. JAN D. VOSKUIL. DE HEER K. A. OSKAM NAAK SLOTEN De heer K. A. Oskam, hulpprediker der Ned. Herv. Gemeente van Spaarndam, die dc toe zegging van het beroep naar Sloten (Fr.) heeft aangenomen, is voornemens Zondag 10 Januari afscheid te nemen in de Kon. Kmma- •school aan de Raafstraat In Haarlem-Noord. AGENDA Zaterdag 19 Dec.: Stadsschouwburg: „Jo- han 2.30 uur. Gebouw H.K.B.: Kindervoor stelling „De gelaarsde Kat", 2.30 uur. Gcm. Concertzaal: Concert Henriette Sala en Piet Halsema 3 uur. Rembrandt: „Lied der Pusz ta", 2.30 uur (toegang 14 jaar). I.uxor: „Wordt nooit verliefd 2.30 uur (toegang 18 jaar). Frans Hals: „Zeven jaren pech, 2.30 u. (toegang alle leeftijden). Palace: „Percy neemt vacantie", 2 uur (toegang 18 iaar). Moviac: „Negentig minuten opont houd". 2.30 uur (toegang 14 jaar). Zondag 20 Dec.: Gem. Concertzaal: H.O. -ledenconcert, 2.15 uur. Muzieklyceum, Duindoornlaan 8: Kerstmatinée, 2.30 uur. Bioscopen: 11.30, 1.30 en 3.30 uur. Maandag 21 Dec.: Bioscopen; middagvoor stellingen. Nachtdienst apotheken: Geopend van 19 uur af; Th. Klinkhamer, Koninginneweg 69 Tel. 11596; Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19, Tel 11000; Frans Hals-apo theek, Frans Halsplein 1, Tel. 11180 Heem stede: geopend tot en met len Kerstdag: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel. 28197. Tweeden Kerstdag tot 3 Januari geopend: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Tel. 28320. VERDUISTEREN van 16.29 tot 8.47 uur 20 Deo.: zon op 8.47, onder 16.28 uur maan onder 6.12, op 15.36 uur 21 Dec.: zon op 8.48, onder 16.28 uur maan onder 7.13, op 16.12 mi* -«vYNaiMiv avanaaLTiaoNOD HET VERSCHOONINGSRECHT VAN DEN ADVOCAAT. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft de behandeling voortgezet der strafzaak tegen den Bosschen notaris H.t aan wien ten laste was gelegd, dat hij in de jaren '38 en '39 hypo theken had verstrekt, wetende, dat de goede ren op welke die hypotheken werden gevestigd belangrijk minder waard waren, dan de be dragen, die in hypotheek werden gegeven op die goederen. De tweede dag, die aan deze zaak was gewijd, werd geheel in beslag geno men door een zeer minutieus getuigenverhoor. Belangrijk werd dit gedeelte van de zitting door de principieele beslissing van het Hof in zake het beroep van den getuige rar. Van Meerwijk op zijn verschooningsrecht als advo caat ten aanzien van een te zijnen kantore door verdachte gedane verklaring. Mr. Van Meerwijk, die de advocaat is van den heer Cooymans te 's Hertogenbosch, die gelden voor een der hypotheken heeft ver strekt, had zich met verdachte indertijd in verbinding gesteld om met hem tot een rege ling te komen. In aansluiting hierop had ten kantore van mr. Van Meerwijk een onderhoud tusschen dezen en verdachte plaats, over welk onderhoud mr. Van Meerwijk bij de behande ling dezer strafzaak in eersten aanleg ver klaringen heeft afgelegd als getuige. De Raad van Toezicht en Discipline heeft over dit ge drag van een advocaat als getuige zijn afkeu ring uitgesproken en als zijn oordeel gegeven, dat mr. Van Meerwijk zich had moeten beroe pen op zijn verschooningsrecht. Het Hof heeft thans evenwel beslist, dat dit beroep ten on rechte is geschied, want het verschoonings recht gel£t alleen voor datgene, wat dc advo caat in zijn functie met zijn cliënt bespreekt Verdachte heeft niet als cliënt met mr. Van Meerwijk gesproken en wist, dat deze advo caat de raadsman was bij de andere partij. Op dien grond kon hier het verschooningsrecht niet gelden. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 20 DECEMBER 1942. HILVERSUM I. 415.S M. 7.30 Het Zondagochtendconcert (gr.). 8.15 Har- monie-muzlek (gr.). 8,30 De zin vin het hoer zijn. 8.4j Lyrische Suite (gr.). 9.00 BNONieuwsbe richten. 9.15 Gesprek met Peter. 9.30 Zondag morgen zonder zorgen. 10.30 Deutsche Stunde 11 30 Dc Stem der S.S. 11.45 Neerland., slem van hel Oostfront 12.00 BNO: Nieuwsberichten en actueel praatje 12.15 Cyclus: Kleine geistiiche Konzerte. 12 40 Het Duitsche Volksconcert. i4 oo Omroep-Symphonie-orkest en solist. 15 00 Euro- peesche schrijvers in dezen tijd. 15.20 Het Om- roep-Symphonie orkest en solist, i6.ee Maestro's Itallaansch zangprogramma 16 30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 17.00 Het Zondag middagcabaret. 17.45 Orkest Malando en solist. 10.30 BNO: Nieuwsberichter.. 18.45 Sport van den dag (Vanaf 1915 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio be schikken). 19,30 Viool en piano. 20.15 Luchtige Zondagavondklanken, gevarieerd concert 21.45 BNO- Nieuwsberichten. *22.00 Fllmltedjes (gr) 22.00 Hongaarsche en Argentljnschc klanken (gr). 23.00—24.00 Disco-varieté (gr). HILVERSUM II. 301,5 M. 7.30—9 15 Zie Hilversum I 9.15 De Stror oem, luisterspel voor de jeugd 9 45 Uit den stillen bloemhof 10.30 Studiodienst. 11.30 Gewijde mu ziek (opn.). 11.45 Advent-Cyclus (gr 12.00 BNO: Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Pro grammaoverzicht. 12.20 Zang en orgel. 12.30 Toe spraak door den heer H. J. Woudenberg. 12.45 Zang en orgel. 13.00 Nederlandsch Verbond voo Slbbekunde: ..Wie en wat waren onze voor ouders?" 13.15 Het Omroeporkest en solist. 14.01 Ek is een gebore Transvaler'. 14.30 Lichte viool- en gitaarsoli (gr.). 15.00 Der Vogelhfindlor, operette. 16.45 Nederlandsche Boekenschouw. 17.00 Jeugdconcer» en pianosoliste 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Oostlandpraatje. 18.00 ,.De Kortste Dag", revue 18.40 De Nederlandsche Taalclub. 19.00 BNO Engelsche uitzending: Dutch News Ree). Voor de Radio-Centrales- Ninon Val- lln zingt (gr.). Vanaf 1915 Alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met dc studio beschikken. 19.15 Salonorkest. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19 55 Het Salonorkest. 20.15 Symphonisch Zondagavondconcert (gr). BNO: Nieuwsberichten. 22 00 BNO: Actueele be schouwing. 22.10 Avondwijding 22 20—24.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 21 DECEMBER 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Vroege zangers (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsbe richten. 7.40 Orkest- en solistenplaatjes In bonte afwisseling. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Gesprek met Peter. 8.50 Rhapsodie en Suite (gr.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.37 Rhapsodie en Suite (gr.). 10.00 Orkest Rentmeester. 10.30 Voordracht. 10.45 Orgelconcert (gr.). 11.00 Orkest Rentmeester. 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak 12.05 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 BNO: Actueele beschou wing. 13.10 Piano, viool en cello. 13.45 Reportage. 14.00 Avondrood, programma voor ouden van «lagen. 15.00 Spel voor voetlicht en camera, 16.00 Omroeporkest en solist. 16 45 BNO: Nieuwsbe richten. 17,00 Pianovoordracht, 17.30 Van heinde cn verre klinkt het nieuws. 17.45 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Zang or\ orgel. 19.00 Politiek weekpraatje. Vanaf 19.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Concertgebouworkest. 20.10 Hugo Wolf en het tied, lezing. 20.40 Het Concertgebouworkest. 21.15 Toccata en rhapsodie voor piano (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Het lichte lied (gr 22.20 De voetjes van den vloer (gr.). 23.00— 24 00 Fragmenten uit Italiaansche opera's (gr.) HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversumï. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Sportnieuws. 8 00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 8.15 Ouvertures (gr.) 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Clavecimbcl en orkest (gr 9.00 Bloemen op den eersten Winterdag (gr 9 15 Voor de huisvrouw. 9.20 Bloemen op den eersten winterdag {gr.'). 10 00 Godsdienstige uitzending. 10 30 Zang met pianobegeleiding. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Het Matrozenkoor (gr.), it 30 Het Sylvestre Trio en gramofoonmuzick. 12.30 Win te ra vond bezoek bij de Familie de Boer. 12 45 BffO: Nieuwsberichten. 13.00 Programma- overzicht. 13.05 Gerard van Krevelen en zijn or kest. soliste en gramofoonmuzick. 14.00 Gods dienstige uitzending. 14.30 Het orkest van de Nederlandsche Kameropera. 15.30 Voor de vrouw. 15 45 Operafragmenten (gr). 16.15 Viool, cello en piano (gr.). 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Naar het Itcht, luisterspel voor de Jeugd 17.20 Klaas van Beeck en zijn orkest. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Friesch praatje. 18.00 Gra mofoonmuzick. 18.15 't Verandert al, episch de el a ma tori um. 19.00 Gramofoonmuzick. Vanaf 19.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest 19 45 UNO: Nieuwsberichten. 19 55 Disco Variété (gr.). 20.30 Uit Ncerlands Gouwen. 20.45 Orkest Malan do. solist en gramofoonmuziek. 21.45 BNO' Nieuwsberichten. 22.00 BNO' Actueele beschou wing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hil versum I. H. G. K. Dir.: JAN BOODA ZONDAG 27 DECEMBER 3en Kerstdag - 2,30 uur GEM. CONCERTZAAL Suze Lugcr - Louis v. Tulder, Van Mcvcr - H.O.V. Kaarten 1,- en f 1,50, r. i. bij Alphenaar, Kruisweg 49. HUIS VOOR OUDERS EN OPVOEDERS. Lange Margaret hast raat 19. A.s. Maandag- en Woensdagmid dag 2.304.30 gelegenheid tot het bezichtigen en maken van Kerstversieringen. Potlood, schaar, papier mee nemen. Kinderen boven 10 jaar mogen ook meekomen. KERSTFEEST 1942 Wijdings avond op Woensdag 23 Dec. n.m. 7.30 uur, in geb. L. Margaretha straat 13. Spr. J. PERENBOOM en J. DIJKSTRA. Kerstboom, Zangkoor en Muziek. Toegang vrij. HET BESTUUR STADS EVANGELISATIE. STADSSCHOUWBURG Dinsdag 22 Dec. 7.30 u. precies Voorverk. 10-3 u. Donderdag 24 Dec. 2 uur MATINEE „AMSTERDAMSCH TOONEEL" m.m.v. Orkest Amsterd. Opera en Balletten Yvonne Georgi. „HET NED. JEUGDTOONEEL" „ALADDIN EN DE WONDERLAMP" Kindertooneel van hoog gehalte Prijzen 0.80-/3.35 Zond. geen voorverk. tel. 10189 Prijzen ƒ0.30-/ 1.25 Voorverk Woensd. v.a 10-3 n fc f,« bo-bgn, 20 2» t.M 'j Ha-Va 2«tn -a-al I» ca.l C.-.W. .k^.dC «al. Cv MWi. I:»-,Q| NU GEPLANT, in de Lente Bloemenpracht! We zenden U: 20 Tuin-Hyacinthen, 30 Tulpen, 40 Narcissen, 40 Sneeuwrocm, 30 Crocussen, 30 Blr Druifjes, 30 Bosch Hya- en 30 Winter Aconieten, totaal 250 prima bloembollen voor f 2,50, plan taan wijzer inbe grepen. Betaling dcsgewenscht nA ontvangst. Bloembollenbedrijf„Flora" Hillegom 54. Giro 473689 GEM. CONCERTGEBOUW Woensdag 30 December 7.30 uur Populair OPERA-CI1 OPERETTECONCERT door de Haarlemsche Orkest Vereeniging onder leiding van HUGO DE GROOT Solisten LOLA v. d. BEN, Sopraan CLAUDINE AMAND, Sopraan HENK VISKIL, Tenor HENK DOREL, Bariton Kaarten 0.75 en 1.25. plus rechten. - Voorverkoop en plaatsbespreking dringend aanbevolen bij de Admini stratie der H.O.V., Kenaustraat 7. N.V. HAGO'S HANDELSHUIS gevestigd te Haarlem. Buitengewone algem. vergade ring van Aandeelhouders op 29 Des. a.s. des nam. 2 uur ten kan tore der Vennootschap. AGENDA: Ontbinding der vennootscha'p. 4 Obligaties Coöperatieve Bouw vereeniging „DE EENDRACHT" W.A. te Haarlem. Uitgeloot zijn de nummers: 300 a f 1000, 138 a f500. Betaalbaar 2 Januari 1943 ten kantore van De Twentsche Bank N.V. te Haarlem. HAARLEM, 17 December 1942. GEM. CONCERTGEBOUW, Zondag 27 Dec., 3e Kerstdag, 7.30 u Charme, Rhvtme en Vroolijkheid. RIE HELMIG Hollands meest gevierde Radio-Zangeres komt pers. met haar GROOT DANS-ORKEST, Les Georgians, 12 Solisten Roemeensche-, Hongaarsche- en Spaansche fantasieën. Oude- en nieuwe dansschlagers WERELD-SUCCESSEN. Arr. JACK BULTERMAN. Extra geëngageerd Nêorlands geestige conferencier WIM IBO. JOHN BRUGMAN en het PI-PA-PO-TRIO. DE 4 MIELIEPITTEN (Daverend lachsucces). Prijzen ƒ1.50 en 1.belasting inbegrepen. Plaatsbespreken vanaf Zaterdag 2e Kerstdag 10-3 uur. HET NUTSDEPARTEMENT HAARLEM organiseert een OUDERCURSUS te geven door den heer M. J. F. EHRBECKER. hoofd Centrale School I alhier, op de Zaterdagen 9. 16, 23 en 30 Januari a.s., in het gebouw Lange Margarethastr. 13 Aanvang 3 u. Cursusgeld voor 4 middagen ƒ1.-; echtparen f 1.50 Onderwerpen: 1. Algemeene richtlijnen. 2. De Kinderleeftijd. 3 Rijpere-jeugdleeftijd. 4. Enkele typen van moeilijke kinderen Deelnemers gelieven zich schriftelijk vóór 25 Dec. a.s. op te geven aan den heer H. W. KORENSTRA, Molijnstr. 11. Haarlem op WOENSDAG 23 DECEMBER 1942, des avonds 7 uur in de Nieuwe Kerk, Nieuwe Kcrksplein. Spreker: de Heer J. JONGKINT Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan het kantoor van de Diaconie, Ridderstraat 32. UITSTEKEND POFFERTMEEL Uw kruidenier verstrekt U tegen inlevering ven Twee Gortbonnen één pak 500 gram KOOPMANS' GEMENGD MEEL (Gruttenmeel) BELASTING-ADVIESBUREAU J. W. BREET PUnboomstraat 121 - Haarlem-N. Controleeren v. Aanslagbiljetten. BESCHAAFDE CONTROLEUSE gevr. door Tex tielbedrijf. Leeft, 30 a 35 j. Br. met voll. inl., opg. van referenties en verlangd sal. onder no. 9124 bureau van dit. blad. VERTEGENWOORDIGERS gevraagd. Landelijke drukkerij vraagt per 1 Jan. 1943 vertegenwoordigers op provisiebasis. Vrij spoorweg abonnement. Zij, die ingevoerd zijn, genieten de voorkeur. Br. met voll. omschr. en foto No. 0-3912 Adv. Bur. ALTA, Utrecht. LEERLINGEN Voor Januari kan nu ingezonden worden. J. MEBUS, N.Z. Voor burgwal 318 en Rosmarijnsteeg 4 te Amsterdam, telefoon 37243 en 42164. - 25 jaar veilinghouder. Beëedigde experts. GOUD. ZILVER. JUWEELEN Uw adres is en blijft nog steeds J. LOERAKKER KLEINE HOUTSTRAAT No. 81 Naast de Bioscoop. Let s.v.p. vooral op No. 81. HOUTEN WIELEN HOUTEN BANDEN voor Bak fietsen, eventueel m. bijlevering van nieuwe naven. Handelshuis VICTORIE - WAGENWEG 200 Telefoon 20957 Haarlem. Luister ZONDAG as. 14.00—14.4S uur over Hilversum 2 naar „Ek is een gebore Transvaler" Bekwame STRIJKSTER en NETTE MEISJES gevraagd. Aartm. Rozenhagheplein 10. VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE gevr. op Industrie-kantoor, voor direct. Diploma steno en typen strekt tot aanbeveling. Br. onder no. 9141 bureau van dit blad. ter opleiding kunnen geplaatst worden bij Graveerinrichting-Stempelfabriek Aanmelden Pcgasusstraat 29. BEDRIJFSRUIMTE welke binnen 4 weken vrij komt, te huur aangeboden; des- gewenscht met stoomketel van 25 M2. v. o. centrum Haarlem opp. 350 M2. Br No. 3233 Wensing's Adv. Bur„ Tempeliersstr. 32 VRAGEN VAN PARTICULIEREN J. D. RAAYEN Instituut Erasmus" FLORASTRAAT 13 (BIJ FLORAPARK), TELEF. 19953 DAG- EN AVONDCURSUSSEN opl. Eindex. Gynin. cn II.B.S. Hulp bij huiswerk. Privë- lessen Grieks. Latijn, Moderne Talen, Wis-, Natuur- en Scheik. enz. M.O. en L.O. examens. Curs. Alg. Ontwik keling. Toelatingsexamen M.T.S. Mulo-ex. Praktijkcx. Spreekuur dagelijks van 7-8 u., Dinsdag en Vrijdag van 1-2 u. N.V. Af"~-'"ur en Commissie* hand t Textielbedrijf ITEX" geve-.ugd t« Haarlem. Ter voldoening aan de art. 56 4 en 56 e Wetboek van Koophan del deelt de liquidateur mede, dat het plan van uitkeering, houdende de grondslagen dee verdeeling, tevens rekening en verantwoording der kennisne ming is neergelegd ten kantore van het Handelsregister te Haar lem en ten kantore der Vennoot* schap in liq., Versproncku-eg. DE LIQUIDATEUR. De curator in het faillissement van A. FOPPELE filiaalhouder, vroeger te Haarlem, thans te Hengelo, bericht dat de door deq Rech ter-Commissaris goedge keurde slotuitdeelingshjst ter Griffie van de Arrondissements- Rcohtbank te Haarlem is gede poneerd en aldaar gedurende tien dagen voor de crediteuren ter inzage ligt. Mr. J. H. JUNGE Zijlstraat 47 rood, Haarlem. N.V. Spaarbank van de N.V. Dc Spaarne-Bank in liquidatie, gevestigd te Haarlem. De liquidatrice van bovenge noemde N.V. kondigt hierbij aan, dat de vennootschap door beëindiging der liquidatie is op geheven Overeenkomstig hefi plan van uitkeering is na vol doening van de crediteuren 100 pCt. aan aandeelhouders uitgekeerd. De boeken der vennootschap worden bewaard ten kantore dor liquidatrice. Nederlandsche Han del-Maatschappij. N.V. llauidntrice Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rcchtbank te Haarlem van 15 December 1942 is A A FIB LOOYENGA. weduwe van PIE- TER MARINUS TICHELAAR, wonende te Bloemendaal. Noor- der Stationsweg 11, op eigen verzoek onder curateele gesteld wegens zwakheid van vermogens Haarlem, 18 December 1942 De Officier van Justitie, W. M P. OVERMAN. VEILING Notaris K. C. A. van Cranen- burgh te Haarlem, zal op Don derdag 7 Januari 1943 des nam. om 2 uur in 't Notarishuis aart de BilderdUkstraat aldaar. pu bliek verko/wn: De PANDEN, gelegen te Haar lem aan de GROOTE HOUT STRAAT nummer 101 cn 103, In gebruik als kantoorboek handel en als magazijn voor bedden, matrassen, enz. Totale huren ƒ4.420.o. j. Te veilen in ëën perceel Bezichtiging Dinsdag en Don derdag van 2-4 uur. Inl. bij den notaris. Wagenweg 61. Haarlijn migO RECHTSBIJSTAND Bur. KRANEVELD, Zjjlweg 21 Dagvaardingen, contraeten, requesten enz. Kant. 9-5: - =•-- 7-9. Advie- f 1.-. SP1NNFWIELEN S i c r 1 ij k t sjud-Holl. en „Staande" modellen. Onbe rispelijke werk:ng. Volledige handl. COBOR Prinsengracht 542, Amcto",«— Telef. 32474 DE POST GEEFT DE iluousTE WAARDE oor Uw Meubelen, Zolderoprui mingen. antiek, Perzische klce- den, kachels.' fornuizen, enz. ZIJLSTR. 51. ZOETESTB. L.'J. BONSEL Burrctstraat t>. Tel. 19650 Belastingadviesbureau Bijhouden en inrichten vafl boekhoudingen, enz,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4