Heden nog voorradig Soupan LiMonsecco Jan Fortgens Sportjaar 1942 bijna ten einde. P.T.T. bij de Jaarswiitellng. Postcheque- en girodienst drie dagen gesloten. Op Zaterdag 2 Januari a.s. is het Centrale Postgirokantoor te 's Gravenhage gesloten. Opdrachten, ook die met spoedbehandeling, worden dus niet geboekt. Op de postkantoren worden dien dag geen girostortingen aan genomen; uitbetaling van cheques vindt ech ter op de gewone wijze plaats. De postkantoren zullen op Nieuwjaarsdag dienst als op Zondag houden. Sommige telegraaf- en telefoonkantoren zijn boven dien nog een uur in den middag geopend. In het geheele land zal één briefpostbestel ling worden uitgevoerd. Alleen in de groote steden zal een tweede volgen. Dept. van Sociale Zaken naar Amsterdam. In verband met de vestiging van het Depa tement van Sociale Zaken in Amsterdam, z de correspondentie voor het geheele depar tement van 4 Januari a.s. af gericht moeten worden aan het Departement van Sociale Zaken, Scheepvaarthuis. Prins Hendrikkade 108, Amsterdam-C. In de dagen tusschen Kerstmis en Nieuw jaar gelieve men correspondentie en telefoon gesprekken met het tegenwoordige hoofdge bouw van het departement Raam weg 90 te 's-Gravenhage, binnen zoo eng- mogelijke grenzen te beperken. Oe verdwenen Rembrandt terecht. Evenals de twee schilderijen van Simon Maris. De Amsterdamsche recherche is er in ge slaagd het verdwenen schilderij van Rem brandt „De man die een ganzeveer slijpt'- op te sporen en in beslag te nemen, evenals de beide tegelijkertijd verdwenen schilderijen van Simon Maris: een vrouwenportret en een zigeunervrouw met kind. V., de man, die de schilderijen het laatst -onder zijn berusting had, is gearresteerd. Zooals bekend, had een zekere dr. D het schilderij van Rembrandt op zicht gekregen van den kunsthandelaar van P. te Amsterdam Ook de beide Marissen, welke aan de familie Maris, toebehoorden, waren hem op zicht ge geven. Dr. D. had de drie schilderijen afge staan aan V., die daarna met, de schilder- stukken spoorloos verdween. Dezer dagen werd de heer M. Maris opge beld door V., die hem mededeelde, dat hij, uit piëteit voor diens overleden vader, de beide Marissen terug kon krijgen. Dit zou geschie den den volgenden middag om 5 uur op een advocatenkantoor aan de Weteringschans. Het spreekt vanzelf, dat de heer Maris onmiddel lijk de recherche hiervan op de hoogte stelde en reeds den volgenden ochtend vervoegden zich eenige rechercheurs aan het opgegeven adres, waar zij V. en de drie vermiste schil derijen aantroffen. Omtrent het terugvinden van de drie vermiste schilderwerken vernemen wij nader dat op het advocatenkantoor slechts de beide stukken van Simon Mavis werden teruggevonden. Bjj zijn aanhouding ver klaarde V. echter, dat het schilderij van Rembrandt zich in een woning in de He- monystraat bevond. Inderdaad werd het op dat adres aangetroffen, benevens nog een schilderstuk van Jozef Israels, dat eveneens in handen van V. was geraakt en eigendom blijkt te zijn van een inwoner van Venlo. V. verklaarde nog.ter motiveering van znn in har blijkt V. veiJ daad, dal hij aan dr. D. voor f 1200 aan kwasten had geleverd, doch daarvoor nooit betaling had ontvangen. Ten einde het geld van dr. D. los te krijgen, had hij zich tijde lijk de schilderijen hoewel deze oven- min bezit van dr. D. waren toegeëigend. NIEUWJAAR EN DE WERKVERRUIMING. De werkverruimingsarbeiders, die niet per trein vervoerd worden en die dus in de aan staande weken zullen doorwerken, zullen op 31 December a.s het werk mogen beëindigen na de middagschaft. Aan de betrokkenen zal wegens loonderving een vergoeding voor ge oorloofd verzuim worden uitgekeerd. Op Za terdag 2 Januari 1943 zal echter moeten wor den gewerkt. NIEUWE VERORDENINGEN. Het Verordeningenblad bevat een tweede v rordening van den Rijkscommissaris, waar- b,j de verordening betreffende de prijsvor ming met betrekking- tot het goederenverkeer met het Duitsche Rijk wordt uitgebreid met den Elzas, Lotharingen en Luxemburg. Betreffende hulpverleening vaardigde de Secretaris-Generaal van het departement van Justitie een besluit uit, waarbij het Wetboek van Strafrecht wordt gewijzigd en aangevuld met de artikelen 183 a en 259 a. Artikel 183 a is gelijk aar. art. 446 W. van S.. dat vervalt met dien verstande, dat de strafmaat word' vastgesteld op ten hoogste zes maanden ge vangenisstraf of een geldboete van fen hoog ste 300 gld. Artikel 259 a, is gelijk aan art 450 W. van S., hetwelk vervalt, met dien ver stande, dat de strafmaat wordt vastgesteld op ten hoogste één jaar of een geldboete van ten hoogste 600 gld. Bij besluit van de Secretarissen-generaal van de departementen van Sociale Zaken er van Financiën zijn de Vereveningsheffine 1941, de tijdelijke verhooging van bepaalde sociale verzekeringsrenten met een bijzonde ren toeslag, de wijziging van de Ziektewet verlengd tot 4l December 1943, evenals de strekking van het besluit betreffende uitkee- ringen bij bevalling aan niet verplicht-ver zekerde arbeiders en arbeidsters in den zin der Ziektewet. Ten slotte wijzigde dc Secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken het tweede uitvoeringsbesluit ingevolge het Zie- kenfondsenbesluit, krachtens welke wijziging de voorloopige erkenning of toelating van ziekenfondsen, welke op 1 Augustus 1941 be stonden, wordt verlengd tot 30 Juni 1943. Prodent gebruikers opgelet! De Prcdentfabriek produ ceert rege matig door en levert aan hare vaste we der verkoopers normale hoeveelheden Prodent tandpasta af. U kunt dus, zij het met eenige be perking. tegen inlevering van een led ge tube, bij Uw vasten leverancier, een volle tube Prodent Tandpasta met Dispeigon tegen tandsteen koopen. Flinke tube 25 cent. Zeer groote tube 37 'fjet. Cosmetische Fabriek „PrïODENTA" Instituut Erasmus FLORASTRAAT 13 (BIJ FLORAPARK), TELEF. 19953 DAG- EN AVONDCURSUSSEN opl. Eindex. Gymn. en H.B.S. Hulp bij huiswerk. Privé- lcssen Grieks, Latijn, Moderne Talen, Wis-, Natuur- en Scheik. enz. M.O. en L.O. examens. Curs. Alg. Ontwik keling. Toelatingsexamen M.T.S. Mulo-ex. Praktijkex. Spreekuur dagelijks van 7-8 u.. Dinsdag en Vrijdag van 1-2 u. Een partij Eerste Klas Heraldieke-, Rustieke-, Engelsche- en Goth. Huiskamers. Litsj. Slaapkamers. Moderne Salons en met Halfronde Bank. Eng. en Goth. Boekenkasten. Halkisten en Likeur kastjes. MEUBELTOONKAMERS DIRECT VAN FABRIEK WESTERHOi'TPARK 8 HAARLEM - TELEFOON 18840 I1EV i Til AIM 'fjachifiTj Kinderen moeten ge zond zijn. En kinderen kunnen gezond zijn- Geeft U ze Devitran, dat meer vitaminen D (anti-rachitis) bevat dan levertraan (120 I. E. p. cc.). beperkt verkrijgbaar N.V. Handelsvereeniging A.J.TEN DOESSCHATE RtlKlN 174-A'DAM-ÏEL3254Q CQ0LSIN6EL 79-ROTTERDAM-TEL 3420S Straffer maatregelen zijn voortaan het onvermijdelijk gevolg van overschrijding van uw gasrantsoen II miirt 1/< bezuinigen op uw normale gasverbruik, volg dus onderstaande wenken opt 1 Zet alles met weinig water op. 2 Kook met het deksel op de pan. 3 Steels hel gas aan, nédat de pan Is opgezet. 4 Breng alles vlug aan de kook 5 Stel de vlam kleiner, zoodra er damp uit de pan kopnt. 6 Gebruik den oven weinig of niet. 7 Wasch eens per dag af 8 Neem geen kuipbad, maar een douche. 9 Controleer geregeld den me'.erstand. Wie geregeld controleert kan tijdig xelf ingrijpen I „Sympathie Is iets, waar door men elkaar begrijpt, voordat men spreekt I" Cornice Diane. U behoeft met op woorden rc wachten, om tc weten of U sympathie inboezemt, als U bonbons scbcnkt van H-O en Quaker havermout zijn rijk aan de zenuwsterkende Vitamine Bi OVERBEEK Betaalt HOOGE PRIJZEN voor Meubelen, Antiquiteiten, Hor loges. Jansweg 59, Tel. 13256. MAKELAARSKANTOOR H. W. VROLIJK Hcussensstr. 16, Tel. 23693, Haarlem. - Neemt al Uw belangen waar op HUIZENGEBIED. Let op, zegt" de kok"- én voegt' wel- -, gemoed de juiste hoeveelheid j VórT Roüten's'limonsecco foe I aan schotéls, dié'V<óegër met. j citroensap: of azijn wc-rden bereid. - Inderdaad, op de juiste hoe- veelheid komt hét aan, zegt de .'huisvrouw, cfic Linjonspcco ook filet méér missen kan in dé 'keliken; Hef 'prüctisch, zuinig en voordé^g V het gebruik. En het maakt alles zooveel smakelijker. - -.vAriHOUTens. TOiliiiiiiiiiiiiiiiiimiilluV-"-i>iiiitii GROOTE HOUTSTR. 109 naast Cinema Palace Nog altijd een ruime sorte ring in gouden en zilveren voorwerpen Hersfelinrichting voor luxe horloges. voorwerpen en Telefoon 13700 Herinneringen aan Haarlemsche successen. Indien er voor Haarlem en omgeving een prijs beschikbaar gesteld was voor sportbeoe fenaren die in het afgeloopen jaar het meest op den voorgrond zijn getreden, dan zouden de zwemmers uit Haarlem en omgeving daar voor in aanmerking komen. Zij hebben zich immers het meest orderscheiden. Wij herinne ren dan aan de fraais prestaties, welke Joop van Merkesteyn, lid der zwemrhib „Haar lem"' behaald heeft. Mij won in Augustus de drie Ncderiandsche kampioenschappen borst- crawl, n.l. 100, 400 en 1500 mete r. In d zv/em- successen had de He-msteedsclie Polo Club een belangrijk aandeel. De Poloploeg slaagde er in, het kampioenschap van de eerste klar te behalen, doch mo^sl in de wedstrijden oir het kampioenschap van Nederland haar meer dere erkennen in H.Z. en P.C., Nico van der Voort werd kampioen schoonsprïngen en een estafette-ploeg behaalde eveneens een kam pioenschap. Dan herinneren wc aan de goed geslaagde zwem- en poloweek van H.P.C. ih het tweede deel van Augustus. ,.De Water ratten" vierde onder groote belangstelling het twintig jarig bestaan met zwemwedstrijden en onderlinge feesten en benoemde den heer W Brouwe- tot ecrc-lid. In dit verband mo gen we in herinnering brengen het werk van den heer A. J. Meijcrink als propagandist, die begin Mei in Amsterdam zijn 500c voor- drachl hield en aan het feit, dat da heer Joh. M Schmidt op 26 Maart ^huldigd is ter ge legenheid van zijn koperen jubileum als voor zitter van de HaarJsmscbe Reddingsbrigade. De voetbalcompetilio verliep in de eerste maanden van dit jaar niet bijster vlot in te genstelling met het begin van de huidige. Het einde is al in het zicht en mogelijk zijn over enkele weken de meeste kampioenen bekend H.B.C. te Heemstede vierde 18 October haar veertig jarig bestaan en Bloemendaal op 14 November. Van den N.V.B. ontvingen d< verecnlgingen de clubvlag. Vermelding ver dient het kampioenschap van It.C.H.jam mer was de ploeg in de promotiewedstrijden minder op dreef. De wielrenners hebben een druk seizoen achter den rug. Zij namen aan tallooze weg wedstrijden deel, waarbij Cor de Best vele successen boekte en o.a. het kampioenschap voor onafhankelijken won. In Heemstede, Haarlem-Noord en op den Zeewe g kregen we ook wedstrijden en die op de Delftlaan trok bijzonder groote belangstelling. Haarlem had weer een amateurkampioen en wel Cor Bijs ster, die de sprintwedstrijden in het Olym pisch Stadion won. Rustig gingen de Haarlemsche athleten aar het werk en de II.A.V. „Haarlem" zorgde ei weer voor, dat het record vier maal 1500 me ter werd verbeterd. De leden kwamen minder uit dan vorige seizoenen, doch boekten toch fraaie successen. De beste prestatie van Han de Roode op de 800 M. was 2 min. 0.4 sec. en op de 1500 M. 4 min. 10.3. In beide klas sen bezet hij de zesde plaats van de Neder- land se he athleten. D Hastlnglus bezet d< zesde plaats op de 5000 meter in 16 min. 11.1 sec en Van Gogh cle achtste op de 800 M C. I.amoree was het beste op dreef met pols- stokspringen met een sprong van 3.80 meter en don volgt zijn clubgepoot, J. Verkes met 3.75 meter Ook in deze omgeving nam de belangstel ling voor de paardensport toe. In Augustus waren tion duizend bezoekers bij de drave rijen in BevAwijk, begin* Juli beleefde Hoofd dorp voor het eerst dergelijke wedstrijden en in Zandvoort kwamen de liefhebbers op nieuw bijeen. Hessels zette zijn bokssuccessen voort en nam aan den vijftigsten wedstrijd deel in het Concertgebouw, waar „De Ring" in den loop van het jaar eenige seerde. Tenslotte herinneren we nog ^pn de viering van het vijf en twintig jarig bestaan van cle IJsclub „Volharding" te Heemstede cn aan den goc-d geslaagden stedenwedstrijd kegelen op Zondag 13 September, onder leiding van den Haarlemschcn Kegelbond. Nationale sportfiguren. Als we de Nederlandsche sportwereld langs ons laten paradeeren, dan zien we enkele uitblinkende figuren, wier prestaties van meer dan alleen nationaal belang zyn geweest. Fanny Blankers-Koen deed wel het beste werk. Zij mag zich met recht de beste all- round-athlete ter wereld noemen. Tot haar beste prestaties behoorden dit jaar twee nieuwe Nederlandsche records op de 100 m. en verspringen, welke zij op 11.6 en 6 m. precies bracht. Haar tjjd op de 100 m. be- teekende eveneens de egalisatie van het Europecsche record van Stella Walsh op dit nummer. Op de 60 m. horden leverde Fanny Blankets een schitterende prestatie door het wereldrecord van de Italiaansche Signorina Testoni met een tiid van 11.3 te evenaren. Osendarp en Abbe Spree hebben zich dit jaar op de sprint onderscheiden. De laatste versloeg met miniem verschil Osendarp in het Nederlandsch kampioenschap te Eind hoven, doch later in het jaar toonde Osen darp dat hij zeker nog gelijkwaardig aan den opkomenden ster Spree is. In Oslo won Osendarp op de 100 en 200 m. van den sterken Mellerowicz in 10.6 en 21.6. In Europa kan Osendarp op afstanden tusschen de 50 en 400 m.ïich met de sterksten meten. Bij de zwemmerij tellen figuren als Iet van Feggelen, Rie van Veen en Bep van Schaik op de wereld-zwemmarkt nog steeds mee. Bep van Schaik heeft zelfs den besten Europeeschen tijd-dit jaar op de 100 m. borstcrawl gemaakt door dezen afstand ïn I.6.8. te zwemmen, terwijl Ragnild Hveger, recordhopdster op dit nummer, dit jaar een tijd van 1.7.2. maakte. De schoolslagnum mers zijn ook een sterk punt voor onze zwemmeisjes: Willy Haverlag, Tony Bij land, Jopie Waalberg. Ook de rugslag is bij Iet van Feggelen (1.16.6) in goede handen. Arie van "Wiet was tijdens de Nederland sche kampioenschappen de sterkste in den boksavonden organi- sprint en hij boekte ook in het buitenland in België, Frankrijk, Duitschland en Zwitserland vele successen. Er was in den vreemde maar één roep over hem: een athleet van klasse, een groot wielerkam- "oen, waardig opvolger van Moskops. Ten slotte uit de veelheid van sportfigu ren: Luc van Dam, die nu dan toen nog zijn titelgevecht om het Europeesche half- zwaargewicht tegen Jupp Besselmann zal krijgen. Van Dam staat in eigen land „auf einsamer Höhe" en blies vooral na zijn zege in het begin van het jaar op Gustav Eder in Den Haag hoog van den toren. "Begin De- cembèr verloor hij echter van den Duitscher in Berlijn en dit heeft Van Dam wakker geschud, zoodat men met vertrouwen zijn optreden tegen Besselmann mag tegemoet- zien. Na Van Klaveren is Luc van Dam voor het eerst weer een kracht, die zich met de sterke buitenlandsche pugilisten met succes kan nieten. Sedert de opheffing van het bolcsverbod floreert de bokssport hier als nooit tevoren en naast Van Dam kwa men Nicolaas en Lagrand als figuren met bijzondere kwaliteiten naar voren. Veel zou nog te schrijven zijn i nationale sportleven waarin zich een groote concentratie voordeed en over het internatio nale contact, dat weer bevorderd is en dat de verbroedering der volken ten goede zal komen. Thans staan wij op de grens van 1943, waarbij we den wensch uitspreken, dat de sportbeoefening nog meer zal toenemen, opdat lichaam en geest gesterkt zullen wórden in het belang van een goede volksgezondheid. Voetbaloverzicht. Stormvogels verliest. Het is Stormvogels in den laatsten thuis wedstrijd tegen H.B.S. niet meegeloopen. Met 3—2 werd van H.B.S. verloren in t»n wed- trijd, welke minder prettig verliep, doordat en iedereen zich niet goed kon beheerschen. Het publiek ging zich na afloop met de zaak bemoeien en de politie trad zelfs hardhan dig op. Hermes boekte een 51 overwinning op De Volewijckers- en heeft nu een punt minder dan ADO en EDO. De stand luidt thans DISTRICT I, EERSTE KLAS. A. D, O. 14 7 5 2 19 33—26 Hermes 14 8 2 4 18 32—19 E.D.O. 15 8 3 ^■4 19 25—23 D.F.C. 14 6 4 4 16 35—29 O W.S. 14 6 4 4 16 26—20 Sparta 14 5 3 6 13 29—35 Stormvogels 16 4 4 8 12 18—27 Xerxes 14 4 2 8 10 30—34 Volewijckers 14 4 2 8 10 26—35 H.B.S. 15 5 1 9 11 32—39 Uitslagen. District T: StormvogelsHBS 23; Hermes DVSDo Volewijckers 5 -1. District III: En schedéNEC 20. District IV: MauritsRoer mond 21. SpekholzerheidePicus 22: Eind- hivenNOAD 1—2; MVV-BW 0—0; NAC- PSV 2—2: Willem II—Longa 1—0. District I Tweede klasse A: Alfcmaarsche Boys—HBC 32. Tweede klasse B: HerculesDWV 43. Derde klasse A: Beverwijk—KW 3—1; GVO— DEM 1—0; QSC—Succes 1—1; Zaandijk—Scha- gen 21. Derde klasse B: Zandvoortmeeu- wenKinheim 22. Vierde klasse C: Uitgeest IEV 1—2. Reserve tweede klasse A: Storm vogels 2VSV 2 20. Reserve derde klasse C: Zandvoortmceuwen 2—HBC 2 4-^-0. Reserve derde klasse F: Zandvoorlmeeuwen 3RAP 2 12—3; Oranje Zwart 2—ADW 2 1—6. H.B.C. verliest van hekkensluiters. Geheel onverwacht heeft H.B.C. van de Alkmaarsche Boys verloren. Doordat Joop Martin den trein had gemist,_ speelde H.B.C. geruimen tijd met 10 man Ton" slotte liet Kick Smit zijn* naamgenoot A M. Smit invallen. Vóórdien had Alkmaarsche Boys bij een schermutseling voor het doel van Ketel de leiding genomen, hetgeen den roodwitten zóó veel moed gaf en zóóveel vechtlust, dat H.B.C. geheel werd teruggedrongen. Toen W. de Reus een strafschop veroorzaakte, werd de stand zelfs 20 voor de thuisclub. Bij H.B.C. wilde niets lukken, het elftal was totaal uit vorm. Na de hervatting ging het iets beter; toen Diependaal een tegen- punt had gemaakt, scheen het, dat de kansen gekeerd waren. Uit een doorbraak kwam ech ter het derde doelpunt voor de thuisclub, waardoor H.B.C. geslagen was. De vele ver anderingen hadden slechts één doelpunt tot resultaat, dat J. van der Linden maakte (32). Derde klasse. WILLE OP DREEF IN AMSTERDAM. Voor de vijfde maal speelde het Amster- demsche elftal tegen een Zwaluwencombi natie, voor de eerste maal leverde deze wedstrijd geen enkel doelpunt op. Schonk dit den 20.000 toeschouwers, die het Ajax- stadion vulden, weinig bevrediging, toch gingen zij niet teleurgesteld heen, want zij kregen een vrij behoorlijken wedstrijd te zien. Van de 22 spelers waren er zeven reeds eerder in het nationale elftal opgesteld en het pleit niet voor de jongere generatie, dat zij het waren, die verreweg de beste pres taties leverden. Traden in het Amsterdamsch elftal Caldenhove en Drager het meest op den voorgrond, van de Zwaluwen waren Roelofs (Go Ahead) en Mijnders (D.F.C.) de besten. Voor allen dient echter genoemd te worden de doelman der Zwaluwen, de E.D.O.-er Wille. Wat hij presteerde was van het beste gehalte. De manier waarop hij uitstekende schoten van Fischer en van Wijngaarden stopte, was al buitengewoon goed. Wille bevestigde zijn reputatie als doelman van groote klasse en wanneer men op het oogenblik een doelwachter voor het Nederlandsch elftal noodig zou hebben, zou men waarlijk moeilijk anders kunnen doen dan hem kiezen. Zij verdedigen in dezen wedstrijd was brillant. Schijvenaar (E.D.O.) en Poulus (V.S.V.) konden, hoewel toch niet onvoldoende spe lende, op een goeden wedstrijd terugzien. SCHEIDSRECHTERS KWAMEN BIJ EEKAAR. Zaterdagmorgen was een groot aantal Haarlem sche scheidsrechters in hotel „De Leeuwerik" een gezellige bijeenkomst vereenigd. De heer van der Aart, voorzitter van den Ned. Voet balbond, afd. Haarlem, heette de aanwezigen har telijk welkom en in het bijzonder de heeren F. Veen en Adr. Cassée. In zijn openings woord herinnerde de heer Van der Aart ook nog aan de groote seheidsrechtersnood, die de aldee- ling had mede gemaakt. Op het oogenblik gaat et wat beter, maar hij spoorde de aanwezigen an nog meer scheidsrechters aan te kweeken. Hierna kreeg de heer F. J. van Veen uit Am sterdam, lid der Scheldsrechterscommissie van den N. V. B., het woord. Deze schetste de taak den scheidsrechter. In zijn uitvoerige uit eenzetting stak hij de scheidsrechters een pluim op den hoed voor het vele werk, dat zij in het belang van de voetbalsport verrichten. Tot besluit werd een „spelregel-test" gehou den. Er waren twee partijen van zes deelnemers; Iedere scheidsrechter kreeg drie vragen te be antwoorden. Bij den einduitslag was he verschil ln punten tusschen belde ploegen gering. 0 16 o K Vxct. SVK 2 S.V. 1 9 O.park 1 7 Asd.Z. 1 10 W.-kw. 2 9 2 0 DED 2 9 12 Derde klasse C: 11 5 4 2 14 DTV 3 6 2 l S'rmv. 1 6 3 9 4 2 3 10 Togo j 5 2 1 3 7 BI W. 4 4 1 KORFBAL 7 5 ZWEMMEN RAGNHILD HVEGER ONDER BEHANDE LING VAN EEN DOKTER. Uit Kopenhagen wordt gemeld, aldus (Kt Berliner Börsen-Zeitung, dat de beroemde Deensche zwemster en wereldrecordhoudstei' Ragnhild Hveger onder behandeling van een dokter is. Na een diepgaand onderzoek werd een belangrijk verminderde bewegingsmoge lijkheid der beide armen geconstateerd. Ragnhild kan wel haar dageljjksche werk verrichten, doch een geregelde zwemtraining is uitgesloten. Wat de oorzaak is van deze lichamelijke ongesteldheid, zal eerst na ver loop van tijd kunnen worden vastgesteld. Ver der is de physieke toestand van de Deensche zwemster uitstekend. Alleen indien zij lang oefent ondervindt zij moeilijkheden en daar dit nooit het geval was, bleef er niets anders over dan een dokter te raadplegen. JEUGDSTORM EN SKISFORT. Zaterdag 3 Januari -a.s. vertrekken dertig leden van den Nationalen Jeugdstorm, stor- ifters en storrhsters, naar Tirol om aan een groot Ski-kamp deel te nemen, tfat daar van 3 tot en met 17 Januari wordt gehouden Het deelnemen heeft ten doel, krachten naar voren te halen die Nederland op de internationale jeugdwinterspelen in Italië, voorjaar 1943, kunnen vertegenwoordigen. De stormers en stormsters, die naar dit kamp vertrekken, zijn uitgekozen op grond hunner voorbeeldige plichtsvervulling in den Jeugdstorm. 5 7 7 4 6 4 5.V. 2 Derde klasse E: A. W 2 8 7 0 0 14 DTV 2 OKV 4 3 0 1 6 THB 11 KVD 6 3 0 3 6 Swift 3 10 H'rlem 6 2 1 3 5 Olympus 8 BI. W. 5 8 2 1 5 5 O.K 3 8 ZKV 2 5 0 0 5 0 Asd.Z. 2 4 Uit deze ranglijstjes blijkt, dat Oosterkwar tier I en II een goede kans op het kampioen schap hebben. De prestaties van Sport Ver eent 1, Haarlem 1, De Stormvogels en T.H.B. 1 zijn wat minder, doch zeker niet slecht. Daar entegen hebben Oosterkwartier 3 en Sport Vereent 2 wel teleurgesteld. HANDBAL RAPIDITAS DAMES VERLIEZEN VAN ZEEBURG. Ook de Rapiditas dames hebben het tegen de Amsterdamsijhe kampioensploeg niet kun nen bolwerken. In de eerste helft had Weer rundvet op den boterbon. Op de bonnen „boter 04" van de bon kaart voor voedingsmiddelen, welke geldig zullen zijn vaa Zaterdag 23 Januari 1943 tot en met Woensdag 3 Februari 1943 zal desgewenscht rundvet verkrijgbaar zijn. Per tweetal bonnen zal men 200 gram •undvet kunnen betrekken. Zij, die rundvet wenschen te ontvangen, dienen de genoem de bonnen bij hun slager in te leveren, des gewenscht tegen ontvangstbewijs, in het iijdvak van Woensdag 30 December'1942 tot en met Zaterdag 2 Januari 1943. Zij, die gedurende genoemd tijdvak bon 04 niet bij hun slager hebben ingeleverd, kunnen daar op geen rundvet betrekken, doch uitslui tend de artikelen, ter verkrijging waarvan deze bon nader- zal worden aangewezen. Uiteraard mag eerst on 23 Januari 1943 een begin worden gemaakt met de aflevering van het rundvet. Textielpunten blijven geldig. Van bevoegde zijde wordt er de aandacht op gevestigd, dat alle thans geldende textiel punten en bonnen (dus ook kousenbonnen), na 1 Januari 1943 tot nader te bepalen datum geldig blijven. AARDAPPELKAARTEN RUILEN TEGEN KIJSTBONNEN. Oosterlingen en personen, die tot de inheem- sche bevolking van Ned. West-Indië behoo- ren, kunnen wederom ten hoogste één aard- appelkaart -bij de plaatselijke distributiedien- stcn inwisselen tegen rantsoenbonnen voor rijst. Zij, die een toeslagkaart voor aardappelen wegens bijzonderen arbeid bezitten, kunnen bovendien nog een aardanpelkaart voor rijst— bonnen ruilen. De toeslagkaart voor aard appelen. uitgereikt aan houders van L-inleg- vellen, kan evenwel niet geruild worden. Bij wijze van uitzondering kunnen personen, be- hoorende tol de inheemsche bevolking van Nederlandsch West-Indië. wanneer zij in het bezit zijn^ van een machtiging voor opslag- Zandvoort besloot het seizoen op eigen ter rein met een wedstrijd tegen Kinheim. Het resultaat was een 22 spel, een resultaat, dat met de tijdsomstandigheden verband houdt Spelers moesten van ver komen, om mee te spelen en anderen hadden drukke werkzaam heden in deze dagen. WEDSTRIJDEN VAN R.C.H. De Racing speelde Zondag op eigen terrein tegen Ajax en het resultaat was 55. Tevoren speelden de juniores van beide elftallen en de wedstrijd eindigde eveneens gelijk (2—2). Voor de competitie trok RCH 2 naar Alcma- ria Vixtrix en won met 4—3. BL. WIT WINT VAN E.D.O. Vrijdag speelde E.D.O. met enkele invallers tegen Blauw Wit ln het Olympisch Stadion De Amsterdammers wonnen met 51. Zondag a.s spcait E.D.O. vermoedelijk vriendschap pelijk ln het Noordersportpark. Tegenstand ster is V.S.V. of D.H.Q M de hechte Rapiditasverdedlging met mej. Slee man aan hot hoofd de snelle Zeeburgvoor hoede aardig in bedwang cn wisten de gasten slechts eenmaal mej. Lucas te passèeren. Na de rust bleken de Zeeburg athleten echtdv over meer uithoudingsvermogen te beschikken cn bracht breed aanvalsspel een verdiende 7—0 overwinning. De Haarlemsche aanval was te langzaam en speelde te kort om zich vrije kansen te verschaffen. In de tweede klasse heeren behaalde H.O.C. een groote overwinning op de Concorcjia- reserves (22—2) BILJARTEN KAMPIOENSCHAP 3e KLAS LIBRE RESSORT HAARLEM. Zondagavond werden de laatste partijen gespeeld om het kampioenschap derde klas voor het Ressort Haarlem, dat gespeeld werd onder leiding van de B.V.A. 'J Cen trum in café K. de Louw, Spekstraat. Nadat de laatste caramboles waren ge maakt. deelde de voorzitter van de organi- seerende vereeniging den uitslag mede. Al vorens over te gaan tot het uitreiken der personeele prijzen, kreeg de consul van den N.B.B. gelegenheid de kampioensmedaille uit te reiken namens de Centrale Commissie Haarlem aan C. van Hemert. De uitslag was: gew. pt. beurt. moy. h. - 150 4.33 28 1. C. v. Hemert 2. J. Scholten 3. W. Hugtenburg H. v. Koersel W. Terpoorten H. Dijkstra 7. J. Sengers H. de Vries Pt 65 659 649 633 644 565 448 465 3.62 3.60 2.95 3.48 2.70 2.39 2.54 16 De kampioen werd als extra belooning uitgenoodigd deel te nemen aan de a.s. wed strijden om het 2e klas kampioenschap van Haarlem. BOKSEN VAN DAMBESSELMANN IN HAMBURG Naar de promotor van Luc van Dam, de heer Huizenaar, meedeelt, zal de wedstrijd Van Dam—Besselmann om het F.uropeesch kampioenschap halfzwaargcwlcht op 20 Janu ari a.s. in het gebouw „Sagebiel" te Hamburg worden gehouden. aardappelen, één zoodanige machtiging len tegen rantsoenbonnen voor rijst. Aange zien een machtiging geldig is gedurende twee perioden, zullen in dit geval rantsoenbonnen voor twee perioden worden u'tgereikt. GELDIGHEIDSDUUR VAN BONNEN VOOR SERVIESGOED ENZ. VERLENGD. In verband met dc distributie van metalen keukengerei en serviesgoed wordt bek'-nd ge maakt. dat de geldigheidsduur van de bon nen reserve 3-77. 3-78, 3-79, 3-80 en 4-77. 4-78 4-79 en 4-80 van de bonkaarten van voedings middelen 13e periode310 en K 410 'dus de bonkaarten voor kinderen tot en met 13 jaar), is verlengd tot en met 31 Januari 1P43 ^n kan derhalve tot en met bovenccnoem- p datum 00 deze bonnen, bii gelijktijdige fte van één der punten 01 tot en met 04 van de EV-koart voor serviesgoed, naar kouzc metalen keukengerei of serviesgoed koopen. Bijna 100.000.voor W-nterhulp. Opbrengst van den dag der Nederlandsche notitie. In het hoofdkantoor van Winterhulp en den Ned. Volksdienst te 's-Gravenhage heeft overdracht plaats gehad van het bedrag, dooi de politie ingezameld op 14 November, den dag der Nederlandsche politie De opbrengst bedroeg bijna een ton, om precies te zijn 92.799.De overdracht geschiedde door x overhandiging van een chèquc door mr. H. L. Broerse, Gevolmachtigde voor dc reorganisa tie der Nederlandsche Politie aan den heer Vloten, directcur-gcneroa! van de W.H.N. Mr. Broerse zeide o.a. dat de opbrengst het resultaat is van den eensgozinden inzet van alle rangen der Nederlandsche politie. Nadat dc chèque was overhandigd, dankte de heer Van Vloten voor dit spontaan gevaar van do Nederlandsche politie. De heer Van Vloten herinnerde vervolgens agn de mconing, die velen vroeger hadden over de politie, als mede aan het feit, dat het vroeger als een bezwaar werd aangevoeld, dat gezagsdragers in uniform zich zouden inzetten bij een col lecte.Het verheugt mij, aldus de heer Van Vloten, dat de Nederlandsche politie van thans een ander voorbeeld geeft, dat zij geen boeman wil zijn voor het volk. maar zijn leidsman. Het kleed van den politieambtenaar Is een eerekleed. Daarbij past een eeredaad- Zulk een eeredaad is het wanneer men zich' beijvert den ontzaggelljkA nood te lenigen. De heer Van Vloten hoopte ook in de toe komst op de hulp van "de Nederlandsche po litie te kunnen blijven rekenen.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3