Bewakingsdienst tegen sabotage. Voor wie. DISTRIBUTIEBONNEN SPORT EN SPEL. Voor den bewakingsdienst tegen sabotage die weldra in alle .Ne der la n cl se he gemeen ten georganiseerd zal worden, komen zooals reeds eerder werd vermeld - in de eerste plaats in aanmerking zi.i. die zich uit vrijen wil voor dit doel opgeven. Men ver wacht, dat het «»r velen zullen zijn, zoodat zij de groote meerderheid zullen vormen en verplichte indeeling slechts een betrekke lijke uitzondering zal zijn. De vrijwillige aanmelding moet -geschie den met gebruikmaking van een formulier, dat van gemeentewege gratis ter beschik king wordt gesi 'd en verkrijgbaar is op het politiebureau of de gemeentesecretarie. De beoordeeling der gegadigden geschiedt door het hoofd der plaatselijke politie, waarb'j hoofdzaak is, dat de aan te nemen personen lichamelijk en geestelijk verant woordelijk kunnen worden geacht voor de hun op te dragen werkzaamheden. Ken geneeskundig onderzoek kan achter wege blijven, en ook behoeven geen bepaal de leeftijdsgrenzen te worden in acht ge nomen. Zeer belangrijk is de bepaling, dat de bewakingsdiensten ook kunnen worden uitgeoefend bij wijze van nevenfunctie, en dat geen personen tot het verrichten van deze diensten mogen worden aangewezen, die ten gevolge daarvan (b.v. door den duur der wachtdiensten) in de onmogelijkheid komen te verkeeren hun dagelijksch beroep naar behooren te vervullen. Evenmin ko men vrouwen in aanmerking. In verband daarmede zal het natuurlijk aanbeveling verdienen de den bewakings dienst uitoefenende groepen zoo ruim mo gelijk samen te stellen, hetgeen bovendien ook het voordeel biedt, dat de diensten min der drukkend zijn en de verantwoordelijk heid door het in te deelen personeel gemak kelijker kan worden aanvaard. Het ideaal zou vanzelfsprekend zijn, dat het personeel in alle gemeenten des lands geheel uit vrijwilligers zou zijn samenge steld. Geheel en al mogelijk zal dit wel niet blijken, maar het zal zeker in het belang zijn van een goeden gang van zaken, indien het aantal vrijwilligers groot wordt. Met klem wordt daarom een beroep gedaan op allen, die daarvoor in aanmerking komen, om hun volle medewerking te verleenen bij STADSNIEUWS DE IIEER A. KLEYN OVERLEDEN. Onverwacht is in den nacht van Zondag op Maandag in den leeftijd van 77 jaar overle den de heer A. Kleyn, oud-hypotheekbewaar der te dezer stede, die van 1921 tot 1932, toen hij 's Rijks dienst met pensioen verliet, werk zaam is geweest op het'kantoor aan de Nieuwe Gracht. Na ongeveer dertig jaar elders werk zaam te zijn geweest, werd de heer Kleyn op 1 October 1921 benoemd tot ontvanger der re gistratie en in 1927 volgde zijn promotie tot hypotheekbewaarder Wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd trad hij in den loop van 1932 als zoodanig af. Zijn vele diensten werden eikend door de benoeming tot Ridder i» -de Orde van Oranje Nassatj. Verscheiden jaren heeft de heer Kleyn deel uitgemaakt van het "college van ouderlingen der Ned. Hervormde Gemeente van Haarlem en van het college van notabelen. Ook in deze kringen was de overledene een gezien^ per soonlijkheid. Wegens verhuizing buiten de kerkelijke gemeente, trad hij in deze func ties af. De heer Kleyn was een begaafd man, die rustig zijn gang ging en vele vrienden had. Donderdagmiddag om half twee zal zijn stoffelijk overschot op de algemeene begraaf plaats te Heemstede worden» ter aarde be steld. T. B. C.-BESTRIJDING ONDER RUNDVEE. De Vereeniging tot bestrijding van de T.R.C. onder het rundvee en van andere veeziekten in het melkwinninggebied Haarlem en om streken, hield Zaterdagmorgen haar jaarlijk- scbe algemeene vergadering in café De Louw te Haarlem. Naar uit het jaarverslag van den secretaris bleek, waren in totaal bij de 592 aangeslotenen bij de vereeniging niet minder dan 10211 rundeden op T. B. C. gekeurd, waar hij 769 runderen reageerden. Van de 592 op T. B. C. onderzochte stallen vertoonden 91 stallen een reactie van 110 pet. en 114 een van 1025 pet. In totaal bleek het aantal T.B.C.-gevallen onder de dieren zoowel als in de stallen afgencmen te zijn, en bedraagt het percentage nog slechts 7.54. Wegens het aftreden-van het niet herkies bare bestuurslid, de heer B. P. Vink, werd in zijn plaats de heer G. P. Vreeburg uit Spaarn- woude gekozen. De heer J. A. ten Boon hield voor de leden der vereeniging een interessante cau serie over de T.B.C.-bestrijding. AGENDA Dinsdag 12 Jan.: Stadsschouwburg „Groot moeder Wendenkron", 7.30 uur. Gem. Concert gebouw, Volksconcert H.O.V. 7.30 uur. Luxor Theater: „Violanta" (14 laar) 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: Op het tooneel „De Kluchtspelers" met „De kampioen-leugenaar", 2.30 en 7.30 uur. Palace: „Een vrouw gaat naar de tropen" (14 jaar) 2.00, 6.30 en 8.54 uur. Frans Hals Theater: „Jenny als detective" (18 jaar) 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Moviac: „Discretie verzekerd" (18 jaar) 2.30, 7.00 en 9.00 uur. Woensdag 13 Jan.: Stadsschouwburg: Haagsch ballet, 7.30 uur. Muziekzaal Brink- mann: lezing P. Nieuwdorp over Vincent van Gogh, 7.30 uur. Bioscopen, middag- en avond voorstellingen. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.) Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. B. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overipeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der I.aag. Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: W, van Ommen, Heemstede. het tot stand komen van een vlot werken den bewakingsdienst als afweermiddel te gen onheilen, die eventueel zouden kunnen voortvloeien uit sabotagedaden van men- schen zonder verantwoordelijkheidsgevoel, wier bedrijf in vele gevallen in den letter lijken zin van het woord slechts „kwajon genswerk'* bleek. Meldt u vrijwillig bij den bewakings dienst tegen sabotage'". U doet daarmee in het belang van het algemeen een goed werk. BEKANNTM ACHUNG. Musterung- der Geburlsjahrgange 1901, 1902 und 1903. Alle mannlichen Reichsdeutschen der Ge- burtsjahrgange 1901, 1902 und 1903 auch diejenigen, die bereits vor oder wahrend des Krieges gedient haben oder durch wehrer- satzdienststellen der Heimat erfasst, ge- mustert, unabkömmlich, bereitgestellt oder zuriiekgestellt worden sind haben sich zur Musterung wie folgt zu melden: a) Aus den Provinzen Südholland und See- land in Den Haag, Schule, Frederikstraat 28. am 25. 1. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buch- staben AJ am 26. 1. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstabel KR am 27. 1. 1943 vorm. 3.30 Uhr die Buchstaben SZ. b) Aus der Provinz Nordholland in Amster- dam-O., Schule, Iepenweg 13 am 28. 1. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buch staben A—J am 29. 1. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstaben KR am 30. 1. 1943 vorm. 3.30 Uhr die Buchstaben SZ. c) Aus den Provinzen Friesland, Groningen, Drente und Overijssel bei der Wehrmacht- kommandantur Zwolle, Rojensingel 13 am 1. 2. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buch staben AO am. 2. 2. 1943 vorm. 8.30 Uhr die buchstaben P—Z. d) Aus den Provinzen Gelderland, Utrecht und Nordbrabant in Eindhoven, Schule, Don Boscostraat 18 am 4. 2. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buch staben AH am 5. 2. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstaben IR am 6. 2. 1943 vorm. 3.30 Uhr die Buchstaben SZ. e) Aus der Provinz Limburg bei der Wehr- machtkommandantur Maastricht, St. Mar- tenspoort nr. 2 am 8. 2. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buch staben AE am. 9. 2. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstaben FH am 10. 2. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstaben IL am 11. 2. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstaben MP am 12. 2. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstaben QS am 13. 2. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buchstaben TZ. Die Meldepflichtigen haben Wehrpass und sonstige Ausweispapiere sowie drei Passbilder 37 x 52 mm. in bürgerlicher Kleidung, ohne Kopfbcdeckung. Brillentrager das Brillen- rezept, mitzubringen. Inhaber eines Wehr- passes haben diesen, sofern sie ihn nicht bei sich führen, umgehend anzufordern und zur Musterung mitzubringen. Juden haben nicht zu erscheinen. Den Meldepflichtigen wird das Fahrgeld 3. klasse gegen vorzeigen der Fahrkarte bei der Meldung zurückerstattet. Sie erhalten ferner bei einer Abwesenheit vom Wohnort von mehr als 8 Stunden ein Zehrgeld. Den Haag, den 12. Januar 1943. Der Reichskommissar fur die besetzten Niederlaendischen Gebiete der General- kommissar für das Sicherheitswesen: gez. RAUTER SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het morgen Woensdag de beurt aan de let ter K tot en met Kra. v STADSSCHOUWBURG. Woensdag 13 Januari geeft de Haagsche balletgroep met het Kameropera-orkest een uitvoering in den Stadsschouwburg. Solo- danseressen en dansers zijn o.a.: Liselotte Bade, Marie Jeanne van der Veen, Dora Bak ker, Genia Timmer, Johanna Zuiver, Jan de Ruiter, Jo Barends en Jean Rebel. Het Amsterdamsch tooneel geeft Zaterdag avond 10 Januari een volksvoorstelling van „Airnee", blijspel in drie bedrijven van H. Coubier. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan maakt het Zepparoni-kwartet (Zepparoni, Van der Ven, Warnas en Hemerik) een tournee door ons land en zal Woensdag 20 Januari te dezer stede een concert geven. Maandag 1 Februari geeft de Kameropera in den Stadsschouwburg een operetten-avond. Het programma vermeldt „Die schone Gala thee" van Franz von Suppé en „Frühling" van Franz Léhar. Regie heeft Albert May, de muzikale leiding Wim Quispel en de ballet leiding Eri Visser. Aan de voorstelling wer ken mee Anton Eldering, Albert May, Gerrit Kijk in de Vegte, Chris Taverne, Beatrix Croissant, Lidy van der Veen en Louise de Vries. DEKEN C. A. A. KROFT. t In Hoorn, waar hij enkele weken geleden pastoor Van de Wiel opvolgde, die zooals be kend in Haarlem is benoemd tot deken, is overleden deken C. A. A. Kroft, vroeger kape laan van de Kathedrale kerk te dezer stede. HET NED. KAMERKOOR. Op 19 Januari zal „Het Ned. Kamerkoor" o.l.v. Felix de Nobel eon concert geven in den Stadsschouwburg. Het koor bestaat uit de volgende medewer kenden: José Candel, Dora Lindeman, Hélène Ludolph; Mea Naberman, Roos Boëlsma, An nie Hermes, Ans Stroink, Albert Dana, Jan Laarveld, Jan Schipper, Ernst Bielke, Guus Hoekman, Bram Keereweer en Lucien Lou- man. Uit te voeren werken zijn van: Jan Mul/ Albert de Klerk, Jan Felderhof, Hendrik An- driessen, Francois Poulenc, I. Pizzetti, Clau de Debussy, Joh. Brahms, Jul. Röntgen en Jakow. Gotovae. Voor den politierechter. Op 11 December van het vorige jaar wa<- ren eenige mannen op het stationsemplaee- ment te Halfweg bezig met het lossen van uien. Toen een zeker de F. op een ge geven moment wilde wegrijden met zijn vrachtauto weigerde een andere vrachtrij der na een verschillende malen herhaald verzoek om enkele kisten met uien aan den kant te zetten. Hierop werd de F. kwaad en reed vol gas op de kisten in, waardoor er één totaal verbrijzeld werd. Daarop werd de vrachtrijder B. zoo kwaad, dat hij een riek door de cabineruit van de F. wierp, waardoor de ruit eveneens verbrijzelde. Bei den hadden zich gisteren voor den politie rechter te verantwoorden, die de F. ver oordeelde tot een rijksdaalder boete, mede omdat de politierechter zich kon indenken, dat hij door het plagen van B. kwaad ge worden was. B. kwam er echter niet zoo goed af, want voor het werpen van de riek moet hij nu 25.boete betalen, te ver vangen door 25 dagen hechtenis. Het was niet erg snugger geweest van L. J. D. om op 13 November van het vorige jaar op de Scheepmakersdijk met een bran dende* sigaret in zijn hand een lek in den gaszak van een bestelwagen na te zien. Even voor het wegrijden had hij het gas uit den gaszak hooren wegloopen en daarom nam hij een laddertje om het lek even te gaan „bekijken". Het gevolg was een ont zettende steekvlam en even later was de gaszak niet meer.... Bovendien stond het dak van de auto in brand en vatte een be lendend perceel vlam. De brand was spoe dig gebluscht, maar de schade bedroeg toch nog eenige honderden guldens. Voor deze snuggerheid moest hij gisteren terecht staan en werd hij veroordeeld tot 40.boete of 24 dagen hechtenis. Mej. G. C. v. d. B., kantoorbediende hij een stoomerij en perserij hier ter plaatse had op verzoek van den filiaalchef op 6 No vember van het vorige jaar na sluitingstijd nog een overhemd voor hem opgeperst. Zij vergat echte*- den stekker van de strijkbout uit het contact te nemen toen zij wegging en des avonds moest de brandweer er aan te pas komen, omdat de strijkbout door de strijkplank was heengebrand en een wand- betimmering reeds begon te smeulen. We gens het veroorzaken van brand door schuld had zij zich gisteren te verantwoorden. De politierechter legde haar een boete op van 20 of 10 dagen. Een zekere L. C. van B. en zijn vrouw M. J. J. D., beiden te Amsterdam, gingen verschillende malen op bezoek bij een fa milielid, dat verpleegd wordt in het Pro vinciaal Ziekenhuis te Santpoort. Na ieder bezoek bleek een aantal goederen, toebe- hoorende aan de inrichting, verdwenen te zijn, welke de verpleegde aan het echtpaar had overhandigd. Tenslotte had de politie een onderzoek ingesteld en bij het echtpaar een groote hoeveelheid lakens, sloopen, wollen kousen en andere artikelen in be slag genomen. Tegen Van B. eischte de officier twee maanden gevangenisstraf en tegen zijn vrouw een maand. De politierechter ver oordeelde beiden, die niet voor de eerste maal terecht stonden, conform den eisch. Dansavond Anika. Het .wonderkind" Anika begint aardig te evolueeren naar een „wonderjuffer". Dat kon men op haar dansavond van Zaterdag zoo concludeeren uit een van de beide dansen naar eigen choreographie, dus waarin haar eigen scheppend vermogen mee kon tellen. Bleef zij in het eerste dezer nummers („Wie ner Blut" van Joh. Strauss) nog al bij de kinderlijke visie van het geval, met in hoofd zaak stereotiepe bewegingen, in het tweede („Midinette" op muziek van Theodore Lack) vonden we het „kind" niet meer terug, maar zagen \ye een „jonge dame", die haar rijpende jeugd bewust wordt. In dat Midinetje waren op schelmsche wijze bijzonder aardige vond sten verwerkt. Een creatie die tellen mocht Wat de overige nummers van het program ma betrof, toonde de jeugdige Anika zich een buitengewoon talentvolle leerlinge van Iril Gadesco'v, wiens choreographische scheppin gen zij zich prachtig eigen gemaakt heeft en aangepast aan haar innerlijk wezen. Want dat is vooral het frappante in haar herscheppin gen, dat het geen van buiten geleerde lesjes meer lijken, doch het spontane karakter krij gen van iets wat haar eigendom geworden is. De technische ontwikkeling van Anika ver leent haar prestaties een voortreffelijke basis. Opmerkelijk is- als zoodanig de expressiviteit die zij met haar kleine voetjes weet te be reiken. Hoe gracieus was bijv. haar voetbe- weeg in de Gavotte van Gossec men zou op zoo'n moment zeggen dat zij een rococo- gedicht schrijft met haar teentjes. Wat een tegenstelling daarna in Mazurka van Délibes Maar toch ook poëzie, vol energieken trots, ditmaal, uitgedrukt met datzelfde paar voetjes. De Cake Walk van Debussy sloeg bijzonder in om de geestigheid van de interpretatie maar men kon dit nummer teVens bewonderen om de logische uitwerking van de onder scheidene choreographische motieven. Nog een zeer frappant stuk was Farucca- Torera van Manuel Font, dat met stevig rhythme gekarakteriseerd werd. En niet min der bracht de jeugdige danseres ons onder de bekoring van haar pastisch vermogen met „Gevangen vogeltje", waarin fantasie en tech nisch kunnen elkaar prachtig aanvulden. Anika boeide een heelen avond, met een lang en zwaar programma. Dit zij genoeg ge zegd om aan te duiden dat zij tot de begena digden behoort. Henny Hulshoff was haar een goede bege leidster. De pianiste liet zich ook met wis selend succes hooren in een viertal solo nummers. Met de Malaguena van Albeniz was zij wel het gelukkigst. JOS. DE KLERK. PERSONALIA. Voor het examen staatspraktijkdiploma voor handel en administratie slaagden de dames J. F. Brouwer, C. Fluitsma, W. Geuzebroek, J. C. Groen, B. M. Hoekstra, N. W. C. Kos ters, H. B. te Marvelde, H. Mone, W. H. J. Schumacher, J. Spa te Haarlem; L. Bink, J. C. Groen te IJmuiden; H. P Freriks te Voge lenzang en P. Kok, M. J. Vollenga te Heem stede. Artikel Bon Kaart Hoev. t.m. Aardappelen 03A Aard. 2 kg. 16 Jan. 03 B Aard. 1 kg. 16 Jan, Beschuit 03 Besch. 75 gr. 16 Jan. Bloem 466 t.m. 469 Algem. 70 gr. 23 Jan. Boter 03 Bot ér 125 gr. 22 Jan. 01 Boter 125 gr. It Mrt. Brandstoffen 06 t.m. 08 BV Brandst. 1 eerih. 28 Feb. 01 t.m. 05 KF Branast. 1 eenh. 20 Apr. Brood 3A Brood 400 gr. 16 Jan. 3B Brood 50 gr. 16 Jan. Cacao 3- 10, 4-01 Reserve 150 gr. 23 Jan. ChocoJade 01 Versn. 100 gr. 23 Jan. Cigaretten 03A Tabak 20 st. 16 Jan. Cigar et ten 03 Cig. 20 st 16 Jan. Eenheidszeep Q Eenheidsz. 1 rants. 31 Jan. 474 Algem. 1 rants. 31 Jan, Gort 465 Algem. 250 gr. 23 Jan. 470 Algem. 125 gr. 23 Jan, Havermout 471 Algem. 125 gr. 23 Jan. Jam 464 Algem. 500 gr. 23 Jan. Kaas 460 t.m. 462 Algem. 100 gr. 23 Jan. Koffiesurrog. 473 Algem. 250 gr. 20 Feb. Mandarijnen 4-03 Reserve 350 gr. 23 Jan Mandarijnen 4-04 Reserve 850 gr. Feb. Melk 03 Melk 13/4 lit. 16 Jan. Petroleum 03 Petr. 2 lit. 16 Jan. Rüst 4-02 Reserve 500 gr. 23 Jan. Scheerzeep N Text, (m.) 45 gr 30 April Sigaren 03A Tabak 5 st. 16 Jan, Suiker 463 Algem. 1 kg. 23 Jan. Suikerwerk 02, 03 Versn. 100 gr. 23 Jan. Tabak 03A Tabak 25 gr. 16 Jan. Taptemelk 03 Taptem. 13/4 lit. 16 Jan. Toiletzeep Q Toiletz. 1 rants. 31 Jan. Vermicelli 472 Algem. 100 gr. 23 Jan. Vleesch 03A Vleesch 100 gr. 16 Jan. 03B Vleesch 25 gr 16 Jan. Waschpoeder P Q Waschp. 1 rants. 31 Jan. 475 Algem. 1 rants. 31 Jan. Taap Eden vestigde Neerlands sportnaam. 13 en 14 Jan. 1893 won hij zijn eerste wereldkampioenschap. Midden Januari herdenkt de Nederland- sche sportwereld een gedenkwaardigen datum. Op 13 en 14 Januari is het vijftig jaar geleden, dat Jaap Eden als eerste Ne derlander een wereldkampioenschap won daarmede zijn glansrijke carrière opende, welke den naam van Nederland overal in de wereld op de lippen der sportliefhebbers bracht. Fenomenaal is immers de staat van dienst van Eden geweest: in vier jaar tijd won hii vijf wereldkampioenschappen, waarvan drie op de schaats en twee op de fiets, een nimmer geëvenaarde prestatie! Boksen. WOENSDAG BOKSWEDSTRIJDEN VAN DE RING. De in December uitgestelde wedstrijden van de Haarlemsche Boksvereeniging ,De Ring" zullen Woensdag a.s. in het Gem. Con certgebouw worden gehouden. Hetzelfde pro gramma is samengesteld. SPORT-ALLERLEI. Het is de bedoeling de tenniscompetitie in het komende seizoen in beperkte mate voortgang te doen vinden en wel alleen, als de clubs over een voldoende aantal ballen beschikken. Zooveel mo gelijk zullen plaatselijke afdeelingen gevormd worden. Jan Nicolaas bokste Maandag in Den Haag tegen den Belg Jacobs en won op punten; hij was in goeden vorm, mogelijk beter dan ooit te voren. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 13 JANUARI 1943. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Meistersextet (gr.). 7.30 BNO Nieuwsberich ten. 7.40 Ochtendconcert (gr.). 8.30 BNO Nieuws berichten. 8.40 Wij brengen U hedenG.50 Me lodieën van Theo Mackeben (gr.). 9.30 Spiegel van den dag (opri.). 9.37 Melodieën van Werner Bochmann (gT.). 10.00 Orgelspel (opn.). 10.30 Re portage „Molenwieken draaien in Amsterdam". 10.45 Orkest Lajos Veres. 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Piet van Dijk en zijn orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 BNO Actueele beschouwing. 13.10 50 minuten in de balletwe reld (gr.). 14.00 Franz Lehér, radiopotpourri (opn.). 14.55 Symphonie orkest (gr.). 15.15 Melodie en rhythme. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Kerk orgelconcert. 17.30 De legende van de Amerikaan- sche democratie, luisterspel. 17.45 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Kerkorgelconcert. 19.00 Wat niet in de krant staat. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Trioconcert. 19.40 Zang met pianobegeleiding (gft). Pl.m. 20.15 Syro- phonisch concert met piano (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Zigeunerspel (gr.). 22.20 Met z'n tweeën op één stoel (gr.). 23.4524.00 Nocturnes van Frédérlc Chopin (gr.). HILVERSUM IX, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtei>dgymnas- tiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 De plattelandsvrouw. 8.15 Twee ouvertures van Franz Lehór (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Pianospel (gr.). 9.00 Omroeporkest en soliste (opn.). (9.15—9.30 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.40 Zang en piano. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Berner Singbuben (gr.). 11.30 Orkest Joan Lancé en gramofoonmuziek. 12.30 Landbouwreportage. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programma- overizcht. 13.05 Pianoduo Beuker en Denijs (opn.) 13.15 Werkpauzeconcert door Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Klarinet en piano. 14.50 Orkestconcert (gr.). 15.30 Voor fde vrouw. 15.45 Amsterdamsch Kamer muziekgezelschap en piano voordracht. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Een koor van den Nederlandschen Arbeidsdienst (opn.). 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Ac tueele beschouwing. 18.00 Het Schuricke Trio (gr.). 18.15 Tets over de oude kranten in Neder land. 18.30 Omroeporkest en solisten. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 19.15 Mu ziekinstrumenten melden zich (gr.). 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Halfweg, gevarieerd pro gramma. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20 —24.00 Zie Hilversum I. HERMES ECO - OEN HAAG

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2