Bewakingsdienst tegen sabotage. Wanneer en hoe. AGENDA Volksconcert der H.O.V. Nieuwe Duitsche films. Joh. Koning overleden. „Kunst der Front" DISTRIBUTIEBONNEN SPORT EN SPEL. VERDUISTEREN van 16.55 tot 8.43 uur SPORT-ALLERLEI RADIOPROGRAMMA Wanneer werkt de bewakingsdienst tegen sabotage? Het antwoord op deze vraag kan in ze keren zin kort zijn en luiden: „in normale omstandigheden niet." Wanneer zich geen sabotage gevallen voordoen of te vreezen zijn in de gemeente, blijft de dienst een orgaan in ruste. Slechts wanneer de omstandigheden zulks nood zakelijk mochten maken, komt het perso neel van den dienst in actie. Zooals reeds eerder vermeld, staan de le den van den dienst onder bevel van liet hoofd der plaatselijke politie en worden ook door deze politie gecontroleerd. Zij zelve missen elke politioneele bevoegdheid, Ken belangrijk punt voor hen, die zich voor dezen dienst opgeven, is. dat een be waker nooit alleen op post komt te staan. Ook hier wordt het principe „Eén man is geen man" gehuldigd en wordt dientenge volge de bewaking van elk object toever trouwd aan een groep van tenminste drie personen, ten einde een waarborg te heb ben, dat de wacht op doeltreffende wijze kan plaats hebben en de bewakers in de ge legenheid zijn in geval van sabotage des noods telefonisch de hulp van politie in te roepen. De leden van den bewakingsdienst mo gen voorts geen dienst doen. zonder in het bezit te zijn van een legitimatiebewijs van voorgeschreven model en een armband, ter wijl, hoewel bewapening met vuurwapens uitgesloten is, eventueel #geen bezwaar be staat tegen het tijdens den dienst ter be schikking hebben van afweermiddelen, die in voorkomend geval tot zelfverdediging kunnen worden aangewend. Bfj beëindiging daarvan moet aan on middellijke inlevering der uitgedeelde wa pens streng de hand worden gehouden. Het bij den bewakingsdienst ingedeelde personeel ontvangt een vergoeding van i f .50 voor elk uur. dat het in werkelijken dienst is geweest. Gedeelten van een uur. langer dan een half uur, wórden voor vol gerekend, gedeelten, die korter zijn, wor den niet medegerekend. Wordt de dienst vervuld met onderbreking van wachturen, welke in een wachtlokaal worden doorge bracht, dan worden deze uren voor de bere kening der vergoeding meegeteld. Indien den wakers tijdens de uitoefe ning van den dienst een ongeval mocht over komen. hebben zij aanspraak op een uit— keering uit het' Herstelfonds 1940, overeen komstig met de uitkeering, welke zij inge val van verzekering tegen ongevallen zou den ontvangen. Uit het bovenstaande blijkt wel. dat er naar gestreefd is de voorwaarden te schep pen om een goedo uitvoering van den be wakingsdienst te garandeeren op een ma nier. die op zoo redelijk mogelijke wijze re kening houdt met de belangen en de vei Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het morgen Donderdag de beurt aan de letter K vanaf Kre en de letter M. GEVONDEN VOORWERPEN. Bril, Duister, Vooruitgangstraat 134; boek, Wes- selius, A. L. Dyserinckstraat 27; boekje, Bureau van Politie, Smedestraat 9; deksel, Bureau van Politie, Smedestraat 9; gewicht, Hoogendijk Veenbergstraat 11 A: handschoenen, Kuiten, Le liestraat 24; hondje, v. Zufphen, Saenredamstraat 92; handschoen. Aukes. Bosch en Hovenstraat 30 horloge, Kampmeijer, Aèlbertsbergstr. 63; hand schoen. Hoijdonk. Wijde Geldeloozepad 11; handschoen, Hoijdonk, Wijde Geldeloozepad 11 jas, Kerkstra, Ged. Schalkburgergracht 75, kleed v. Heijst, Olieslagerslaan 22; kous, Steijaart Slachthuisstraat 79 rood; ketel. De Graaf. Rozen- prieelstraat 23; portemonnaie met'inh., Bureau van Politie. Smedestraat 9; rozenkrans, Hoes. Trompstraat 2; schortjes en onderbroekje, v. d. Ham, KI. Houtstraat 97 rd.; slede, v. Ingen, Zijl- weg 120; stok, Furfster, Oranië Nassaulaan 9 Overveen; sleutel. Lefering, Tesselschadestraat 1; tasch met inh.. Bureau van Politie. Smedestr. 9; wanten, v. Opzeeland, Schoterweg 9: wasch- goed. Ulstra, Heerensingel 63 rood; zeil (rok), Vlegels, Ruijsdaelstraat 7. FAILLISSEMENTEN. De Haa;Temsclie Rechtbank heeft op Dins dag 12 Januari 1943 geen faillissementen uitgesproken. Wegens gebrek aan netief werd opgehe ven het faillissement van: Bote Cornelis Radsma, steenhouwer, wonende te Haarlem, Pieter Kiesstraat 53 rood. Curator mr. M. D. Proper te Haarlem. Door homologatie van het accoord is op 14 Januari 1943 geëindigd het faillissement van de Algemeene Coöperatieve Begrafe- nisvereeniging voor Haarlem en Omstreken, gevestigd te Haarlem. Curator mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haarlem. Woensdag 13 Jan.: Stadsschouwburg: Haagsch ballet, 7.30 uur. Muziekzaal Brink- mann: lezing P. Nieuwdorp over Vincent van Gogh, 7.30 uur. Gem. Concertzaal: bokswedstrijden. 7.30 uur. Luxor Theater: „Violanta" (14 jaar) 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: Op het tooneel „De Kluchtspelers'' met „De kampioen-leuge naar' 2.30 en 7.30 uur. Palace: „Een vrouw gaat naar de tropen" (14 jaar), 2.00, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Jenny als detective" (18 jaar) 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Moviac: „Discretie verzekerd" (18 jaar) 2.30, 7.00 en 9.00 uur. Donderdag 14 Jan.: Bioscopen: middag en avondvoorstellingen. Hoofdredacteur: J. v. Baudewyns, y.lem (afw Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad- F c Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. c. van dei- Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Lfcemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: j. Jr. E. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: w. van Ommen, Heemstede. ligheid der. bewakers, een omstandigheid, die er zekér toe kan bijdragen de animo voor vrijwillige melding te verhoogen. Een groot aantal vrijwilligers maakt de kansen op verplichte aanwijzing zoo gering mo gelijk. „Meldt u daarom vrijwillig bij den be wakingsdienst tegen sabotage". U doet daarmede teen goede daad in het belang van uw nieit—gemeenteleden en.... van uzelf. Het volksconcert van Dinsdagavond stond onder leiding van Marinus Adam en genoot solistische medewerking van Jan Keessen, den tweeden concertmeester van het U.S.O. Het programma bestond uit de effectvolle ouverture Le Roi d'Ys van Lalo, met haar frappante Tannhauser-remineseens; uit het dankbare Derde Vioolconcert van Saint- Saëns, met zijn al even opmerkelijke Lo- nengrin-harmoniek, en uit de Amerikaan- sche Symphonie van Dvorak, die Wagner's Venusberg ook even te binnen roept in haar laatste deel, met het fameuze verminderd septiemakkoord, dat het zangthema vooraf gaat. Men hoeft waarachtig geen remmes- censenjager te zijn om de^e invloeden van Wagner op te merken; zij herinneren aan de geweldige suggestie die de reus van Bay- reuth op zijn tijdgenooten, ook op die van Romaansch en Slavisch ras, uitoefende. Het was ondertusschen een programma, dat Adam uitstekend ligt en waaraan hij klaarblijkelijk veel zorg besteed had. Zoo wist hij in de onderscheidene werken een fijne romantische sfeer te scheppen, door beheerscht en voorzichtig naar evenwicht in de orchestratie te trachten en de dyna miek oordeelkundig aan te wenden in ver band met de structuur der muziek. Wel was het jammer, dat de temperatuur aan de houtblazers parten speelde, waardoor de onderlinge zuiverheid nog al eens in 't ge drang kwam, maar niettemin bleef het een boeiend musiceeren, dat de aandacht gespannen hield. En Adam was weer eens op z'n best als 'begeleider, zakelijk, en correct en toch levendig muzikaal het orkest in équilibre brengend met de solistische pres tatie van Keesen; alleen in het laatste deel van het Saint-Saëns-concert werd het even tjes merkbaar, dat voldoende voorbereiding voor de samenwerking had ontbroken. Ach teraf vernamen wij dat, wegens slechte treinverbinding, Keesen heelemaal niet had kunnen repeteeren met het orkest en we dus een kras staaltje van samenwerking „a l'improviste" .hadden gehoord. De verdien ste van deze echt-ouzikanteske prestatie was er des te grooter om. Jan Keesen is een voortreffelijk violist: zijn interpretatie van het b-mineur-concert van den Franschen meester was brillant van stuwing en expressief van uitdrukking; de fraaie cantilenen klonken heerlijk in be zielde sonoriteit en warme innigheid. Het publiek heeft den solist opgetogen toege juicht. Ook Adam en het orkest werden aan het slot van den avond met langdurig applaus gehuldigd. JOS. DE KLERK. De Duitsche filmindustrie heeft den laat- sten lijd eenige grootsch opgezette films vol tooid, waarvan de vertooning met belang stelling tegemoet gezien mag worden. In de eerste plaats zij hier vermeld de film „'An dreas Schlüte r", die het levenswerk van den befaamden bouwkundige en beeld houwer van dezen naam in beeld brengt. De rol van Schlüter die wel eens de Duit sche Michelangelo genoemd wordt en die leefde tijdens het regime van Frederik III van Pruisen (gekroond in 1701) is in handen v an Heinrich George. De regie werd gevoerd door Herbert Maisch. De film be leeft thans haar- eerste opvoeringen te Am sterdam. Gerhard Lamprecht vervaardigde de film „Dies e 1", gewijd aan den pionier op mo- torgebied Rudolf Diesel. Het publiek wordt in dit werk nader gebracht tot den man, die er ondanks teleurstellingen en tegenwerking in slaagde zijn belangrijk deel aan den vooruitgang der techniek bij te dragen. Willi Birgel vertolkt de rol van Diesel, bijgestaan o.a. door Paul Wegener als de sympathieke directeur der M.A.N. fabrieken. Heinrich George speelt, behalve in het hierboven genoemde filmwerk, ook de hoofd rol in „Das unsterbliche Herz", waarin de figuur van Peter Henlein, de uitvinder van het horloge, wordt geschetst. Op 14 September j.l. was het 400 jaar ge leden, dat Henlein, die bankwerker te Neu renberg was, na een avontuurlijk en grillig leven overleed. De film kan dan ook als een herdenking van zijn levenswerk beschouwd worden. De begaafde actrice Kristina Söder- baum vervult de rol van Henlein's vrouw. Tenslotte worde de film „Lache B a - jazzo" gememoreerd, geïnspireerd op Le oncavallo's opera „Paljas", met Paul Hör- biger als" Canio en voorts o.a. den Italiaan- schen zanger Benjamino Gigli en Monika Burg. TWEE JAAR GEëlSCHT TEGEN ONTAARDE MOEDER. In Juni j.l. bracht de 33-jarige vrouw B. uit Utrecht haar vier kleine kinderen naar haar oude, hulpbehoevende moeder, met het \;erzoek er even op te passen. Zii ver kocht vervolgens al haar huisraad, tot zelfs de bonnen en de kleeren van haar Kinderen en vertrok met een bedrag van 150 naar Amsterdam, waar zij met twee vriendinnen de bloemetjes buiten zette. Haar moeder had 's avonds de kinderên weer naar huis gestuurd, in de meening dat haar dochter wel weer terug zou zijn. De kleintjes waren aan het, zwerven geraakt en ten slotte in deerniswekkenden toestand door de politie opgepikt. De „moeder", die thans voor de Utrechtsche rechtbank te recht moest staan, hoorde twee jaar gevan genisstraf tegen zich eischen. Bij een tramongeluk te Zandvoort om het leven gekomen. Hedenmorgen te ongeveer tien minuten over half zeven heeft zich op den overweg aan den Koninginneweg te Zandvoort een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij de 61- jarige heer Joh. Koning te Zandvoort om het leven is gekoftien. Juist op het oogen- bhk, dat een tramtrein uit de richting Haar lem naderde stak de heer Koning, die dooi de duisternis niets had zien aankomen, de rails over en werd gegrepen. Hij was op slag gedood. Het tramverkeer ondervond geruimen tijd vertraging. Het tragische ongeluk heeft in Zandvoort Veel beroering gewekt, omdat de heer Ko ning een zeer bekende en algemeen geachte persoonlijkheid is. Ruim 20 jaar was hij kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente, welke functie hij ook thans nog met groote toe wijding vervulde. Ook als notabel heeft hij de Herv. Kerk lange jaren gediend. In het openbare leven vervulde hij ook verschil lende functies. Van dq schelpencentrale was hij de plaatselijke penningmeester. Het ongeval moet toegeschreven worden aan een tragischen samenloop van omstan digheden, daar de heer Koning dezen weg iederen morgen ging op weg naar zijn stal. De overweg is weliswaar onbewaakt, doch de nadering van iederen tramtrein wordt aangekondigd door een rood signaallicht. Door de duisternis moet de heer Koning dit •signaal niet hebben opgemerkt. Tentoonstelling van werken van Duitsche soldaten. Onder auspiciën van de Hauptabteilung Volksaufklarung und Propaganda van het Rijkscommissariaat en met medewerking van de Luftgau Holland en Luftgau 6 van de Luftwaffe zal van 21 Januari tot 21 Februari in veertien zalen van het Rijks museum te Amsterdam (ingang Hobbema- straat) een tentoonstelling worden gehou den van schetsen, schilderijen en beelden, vervaardigd door Duitsche soldaten, die in de maatschappij een artistieken werkkring bezaten en naar de verschillende deelen van het front werden gezonden, om daar indrukken op te doen van de oorlogshan delingen. De werkstukken werden uitsluitend ver vaardigd door soldaten van de Luftwaffe, die als kunstenaar erkend zijn ofwel als dilettant een bijzondere begaafdheid bleken te bezitten. De arbeid werd verricht in het kader der zoogenaamde „Berufsförderung", die er tegen waakt, .dat de soldaten hun civiel beroep verleeren. In totaal worden 400 werkstukken ge- exposeerd van ongeveer vijftig kunstenaars. Het materiaal is geschift naar het strijd- tooneel, waarop de verschillende werkstuk ken betrekking hebben. Wat thans is verzameld, vervaardigd en bijeengebracht, heeft niet alleen als kunst blijvende waarde, maar biedt ieder ook een buitengewoon goed overzicht van het ge- heele strijdtooneel. In September 1941 werd reeds een tentoonstelling onder denzelfden naam ge houden. Met nadruk zij er op gewezen, dat het thans geheel andere werken be treft. MEISJE VERMIST TE AMSTERDAM. De kinderpolitie te Amsterdam verzoekt de opsporing van Geertruida Eüzabeth Oedekerk, oud 14 jaar, die sedert 5 Januari j.l. wordt vermist. Zij is pl.m. 1.60 lan|7> heeft een flink postuur, blond haar,blauwe oogen, rond gezicht, en draagt een grijs geruiten mantel, beigekleurige japon, bruine kousen en lage bruine schoenen. Zij is blootshoofds. H. O. V. Zondagmiddag a.s. zal de H.O.V. onder leiding van Marinus Adam een concert geven, waaraan de bekende pianist George van Renesse zijn medewerking verleent. DE HEER A. L. D. DAMEN OMGEKOMEN. Maandag heeft zich ten huize van den heer Mourik te Enkhuizen, een ernstig ge val van kolendampvergiftiging voorgedaan waarhij een doode valt te betreuren. Het slachtoffer is de 58-jarige A. L. D. Damen uit Heemstede, oud-onderwijzer aan de lagere school C te Zandvoort. De heer Damen was met nog twee col lega's den geheelen dag bezig geweest de boeken van het plaatselijk kantoor van het N.A.F. te controleeren. Doordat de afvoer van de gaskachel, welke in het vertrek brandde, niet goed gefunctionneerd heeft, zijn zij 's middags onwel geworden en hoe wel onmiddellijk een geneesheer werd ge waarschuwd kwam de hulp voor den heer Damen te laat. Na eenige uren is hij over leden. De beide andere heeren hebben geen nadeelige gevolgen van de vergiftiging on dervonden. Artikel Bon Kaart Hoev. t.m. Aardappelen 03 A Aard. 2 kg. 16 Jan. 03 B Aard. 1 kg. 16 Jan. Beschuit 03 Besch. 75 gr. 16 Jan. Bloem 466 t.m. 469 Algem 70 gr 23 Jan. Boter 03 Boter 125 gr. 22 Jan. 01 Boter 125 gr. 11 Mrt. Brandstoffen 06 t.m. 08 BV Brandst. 1 eenn. 28 Feb. 01 t.m 05 KF Brandst. 1 eenh. 20 Apr. Brood 3A Brood 400 gr. 16 Jan. 3B Brood 50 gr. 16 Jan. Cacao 3- 10. 4-01 Reserve 150 gr. 23 Jan, Chocolade 01 Versn. 100 gr. 23 Jan. Cigaretten 03A Tabak 20 st. 16 Jan. Cigaretten 03 Cig. 20 St. 16 Jan. Eenheidszeep Q Eenheidsz. 1 rants. 31 Jan. 474 Algem. 1 rants. 31 Jan. Gort 465 Algem. 250 gr. 23 Jan. 470 Algem. 125 gr. 23 Jan. Havermout 471 Algem. 125 gr. 23 Jan. Jam 464 Algem. 500 gr. 23 Jan. Kaas 460 t.m. 462 Algem. 100 gr. 23 Jan. Koffiesurrog. 473 Algem. 250 gr. 20 Feb. Mandarijnen 4-03 Reserve 350 gr. 23 Jan Mandarijnen 4-04 Reserve 850 gr. 6 Feb. Melk 03 Melk 1 3 4 lit. 16 Jan. Petroleum 03 Petr. 2 lit. 16 Jan. Rijst 4-02 Reserve 500 gr. 23 Jan. Scheerzeep N Text, (m.) 45 gr: 30 April Sigaren 03A Tabak 5 st. 16 Jan. Suiker 463 Algem. 1 kg. 23 Jan. Suikerwerk 02, 03 Versn. 100 gr. 23«tfan. Tabak 03 A Tabak 25 gr. 16 Jan. Taptemelk 03 Taptem. 1 3.4 lit. 16 Jan. Toiletzeep Q Toiletz. 1- rants. 31 Jani Vermicelli 472 Algem. 100 gr. 23 Jan. Vleesch 03 A Vleesch 100 gr. 16 Jan. 03B Vleesch 25 gr. 16 Jan. Waschpoeder P Q Waschp. 1 rants. 31 Jan. 475 Algem. 1 rants. 31 Jan. Gymnastiek. Voetbal. PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Naar wij vernemen heeft de Nederlandsche Voetbalbond voor de districten 1, 2 en 5 het zelfde programma vastgesteld, dat voor Zon dag j.l. werd afgelast. Voor de beide andere districten is een geheel nieuw programma uit geschreven. In het Westen speelt Haarlem tegen R.F.C., en V.S.V. moet op bezoek bij Feijenoord. Verder zijn vastgesteld: R.CIH.-Alcm. Victrix; SantpoortH.B.C.; West FrisiaKennemers; SchotenHalfweg; HelderBloemendaal; Ter rasvogels—DT.S.; T.H.B.—E.H.S.; D.I.O.RipperdaO.G. 14 Jan.: zon op 8.45, onder 16.53 uur maan onder 1.52, op 12.46 uur 15 Jan.: zon op 8.44, onder 16.55 uur maan onder 3.00, op 13.11 uur JAARVERGADERING K.T.K. De jaarvergadering van den Kennemer Turnkring wordt Zondag 24 Januari in Haar lem gehouden. Ter sprake komen dan o.a. de voorgestelde reglements-wijzigingen van het N.G.V. betreffende afvaardiging, adspiranten- contributie, enz. LEIDING CONCORDIA. In de plaats van den heer ft. M. Bloem, die wegens drukke werkzaamheden als leider van Concordia bedankte, is benoemd de heer J. Sterman uit Amsterdam. Zwemmen. ZWEM CLUB „HAARLEM". Zondag 17 Januari trekt „Haarlem" naar Den Haag voor een tweede ontmoeting met Zian, het ^ervolg van de destijds te Haarlem verzwommen tweekamp, waarbij de Hagenaren, met klein verschil, als eerste uit den strijd kwamen. De wedstrijden zullen plaats hebben in „De Regen tes" te Den Haag. Woensdag 20 Januari zal in Stoop's Bad de winter-spelen-competitie worden voortgezet. De clubkampioenschappen 1942 1943 van de Haarlemsche Damclub werden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van Nico Blom. Eerste klasse: J. M. Rutgers remise met A. Smit; I. Risseeuw remise met G. de la Rie. Tweede klasse: A. J. Verwoerdt wint van C. J. Dollé; G. van Es remise met C. J. Dollé; A. J. Oremus wint van D. Philippo Jr. De Kring Noordelijk Noordholland van den Ned. Zwem- en Reddingshond organiseert op 24 Januari a.s. in de Overdekte te Alkmaar een drie-kringen-wedstrijd voor nieuwelingen, waaraan behalve de organiseerende kring ook de kringen Haarlem en Noordholland -benoorden het IJ zullen meedoen. Daar het hier een wedstrijd uitsluitend voor nieuwe lingen en adspiranten betreft zal er zeker groote strijd tusschen de drie kringen wor den geleverd. Het programma bevat persoon lijke en estafette-zwemnummers en een halve waterpolocompetitie tusschen de vertegen woordigende kringzeventallen. DONDERDAG 14 JANUARI 1943. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 BNO Nieuwsberich ten. 7.40 Kleine klanken (gr.). 8.30 BNO Nieuws-» berichten. 8.40 Wij brengen U heden8.50 Ge rard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.) 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.37 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.). 10.00 Gregor Serban en zijn Koemeensch orkest. 10.30 Een strijd voor Europa, lezing. 10.45 Gregor Ser ban en zijn Roemeensch orkest. 11.15 Fluit en piano en cello en piano (opn.). 12.00 Almanak. 12.05 Frans Wouters en zijn orkest. 12 45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Amusementsorkest en so list. 13.45 Saxofoonsoli (gr.). 14.00 Een gevarieerd middagprogramma (opn.). 15.00 Boekbespreking. 15.15 Het Nederlandsche Kameropera-orkest en solist. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Orgel concert en zang. 17.30 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 17.45 Melodisten en solist. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 19.00 Brandende kwesties. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 19.16 Aphorismen, lezing. 19.25 Omroepsymphonie- orkest en solist. 20.10 Kamermuziekconcert (gr.)* 21.10 Oratoiïumvereeniging Amsterdam, Concert gebouw-orkest en solisten (opn.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Filmiledjes (gr.) 22.20 Disco variété (gr.). 23.0024.00 Symphonie-orkesten spelen ouvertures en walsen (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 BNO Gesproken binnenlandsch over zicht (opn.). 8.00 Wat er op de boe ren school te Jtijs wordt geleerd, reportage. 8.15 Gramofoon muziek. 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Orkest werken (gr.). 9.00 Instrumentaal morgenconcert (gr.). (9.15—9.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Gods dienstige uitzending. W.30 Sopraan en piano. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Koorzang (gr.), 11.30 Orkest Malando en gramofoonmuziek. 12.30 In en om den bijenstal. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Bas en piano en viool en piano. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Revida-sextet en gramofoonmuziek. 15.30 En hier is de koffergramofoon. 16.00 Kinderkoor van den Nederlandschen Omroep. 16.30 Marschmuziek (gr.). 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Departementen houden spreekuur. 17.30 Georges Boulanger en zijn orkest (gr.). 17.45 Spiegel van den dag en BNO Persoverzicht. 18.09 Marschen en marschliederen (gr.). 18.15 Leven en werken ln een W. A. Vendel, reportage. 18.30 Om roep Symphonie orkest en solist. Vanaf 19.15 al leen voor de radio-centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 10.15 Liedje van verlangen. 19.45 BNO Nieuwsberich ten. 19.55 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 20.15 Om- en om-programma. 22.20—24.00 Zie Hilver sum. I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2