DANSLES AKKERTJE Nieuw jaar voor politieke actie begonnen. Nieuwe cursussen Prïvé-clubles Taak der N.S.B.de muren sloopen, waardoor het Nederlandsche volk wordt gescheiden. Dansschool KWEKKEB00M ?mn Aanvang HALF JANUARI. Leeftijd tot 20 jaar. voor eiken leeftijd Inschrijving des avonds van 8-10 uur NIEUWE GRACHT 98 DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Kaart Hoev. t.m. Aardappelen 03 A Aard. 2 kg. 16 Jan. 03B Aard. 1 kg. 16 Jan. Beschuit 03 Besch. 75 gr. 16 Jan. Bloem 466 t.m. 469 Algem. 70 gr 23 Jan. Boter 03 Boter 125 gr. 22 Jan. 01 Boter 125 gr. 11 Mrt. Brandstoffen 06 t.m. 08 BV Brandst. 1 eenh. 28 Feb. 01 t.m. 05 KF Brandst. 1 eenh. 20 Apr. Brood 3A Brood 400 gr. 16 Jan. 3B Brood 50 gr. 16 Jan. Cacao 3- 10, 4-01 Reserve 150 gr. 23 Jan, Chocolade 01 Versn. 100 gr. 23 Jan. Cigaretten 03A Tabak 20 st. 16 Jan. Cigaretten 03 Cig. 20 st. 16 Jan. Eenheidszeep Q Eenheidsz. 1 rants. 31 Jan. 474 Algem. 1 rants. 31 Jan. Gort 465 Algem. 250 gr. 23 Jan. 470 Algem. 125 gr. 23 Jan. Havermout 471 Algem. 125 gr. 23 Jan. Jam 464 Algem. 500 gr. 23 Jan. Kaas 460 t.m. 462 Algem. 100 gr. 23 Jan. Koffiesurrog. 473 Algem. 250 gr. 20 Feb. Mandarijnen 4-03 Reserve 350 gr. 23 Jan Mandarijnen 4-04 Reserve 850 gr. 6 Feb. Melk 03 Melk 1 3/4 lit. 16 Jan. Petroleum 03 Petr. 2 lit. 15 Jan. Rijst 4-02 Reserve 500 gr. 23 Jan. Scheerzeep N Text, (m.) 45 gr. 30 April Sigaren 03A Tabak 5 st. 16 Jan. Suiker 463 Algem. kg. 23 Jan. Suikerwerk 02. 03 Versn. 100 gr. 23 Jan. Tabak 03A Tabak 25 gr. 16 Jan. Taptemelk 03 Taptem. 1 3/4 lit. 16 Jan. Toiletzeep Q Toiletz. 1 rants. 31 Jan. Vermicelli 472 Algem. 100 gr. 23 Jan. Vleesch 03A Vleesch 100 gr. 16 Jan. 03B Vleesch 25 gr. 16 Jan. Waschpoeder P Q Waschp. 1 rants. 31 Jan. 475 Algem. 1 rants. 31 Jan. Het nieuwe jaar voor politieke actie, dat Zondag geopend is met een gemeenschappe lijke vormingsbijeenkomst der Duitsche en Nederlandsche Nationaal' Socialisten van Noord-Brabant in Den Bosch, zal weer in het teeken staan van onverbrekelijke kameraad schap. naar de leider van het Arbeitsbëreich cjer N. S. D. A. P., Hauptdienstleiter Schmidt, tijdens de bijeenkomst verklaarde. Het zal ge kenmerkt worden door een versterkte poli tieke actie, want de door den Rijkscommis saris gelaste inschakeling der N. S. B. in het bestuur zal er niet toe leiden dat men op zijn lauweren zal rusten, maar, volgens de woorden v-avii^en plaatsvervanger van Mussert, Van Geearerkbn. verhoogde plichten met zich mede brengen, die men slechts mees ter kan worden door een onvoorwaardelijke nationaal socialistische houding. Van GeelKerken zeide o.a., dat het afge- loopen jaar voor de Nederlandsche bevolking vele moeilijkheden met zich heeft medege bracht. welke echter niet vergeleken kunnen worden met de- groote offers van de Duitsche soldaten, die immers ook voor de Nederland sche zaak strijden. De nationaal socialisten willen alles gemeenschappelijk met de volks- genooten diagen. Kringen, die met de nieuwe orde niets te maken willen hebben moet er op worden ge\vu.en dat de nieuwe orde wel met hen te maken heeft, want nieuwe vormen doorbreken de oude structuur. De meest urgente taak der leden der N. S. B. is ook in het nieuwe jaar de muren te sloopen waar door thans nog het Nederlandsche volk wordt gescheiden. Geen dienstplicht. Ten aanzien van de bezorgdheid" van zekere Nederianusche kringen, dat Mussert „kanon- nenvleesch voor de Duitsche weermacht zou moeten jcveren, zeide Van Geelkerken, dat Hiaer niet om soldaten heeft gevraagd, omdat hij caaraan geen behoefte heeft. De Führer vraagt echter menschen, die op leven en dood met hem samengaan, en die hem erkennen ais Germaansch Leider. Zulke man nen staan thans reeds in de gelederen van het Nederlandsche legioen, van de Waffen- SS en de N.S.K.K., zoodat een militaire dienst plicht niet nooöig is. Dat beteekent niet, dat de Ngderiancische nationaal socialisten niet den wensen hebben nog tienduizenden Neder landers te zien toetreden tot de Duitsche weermacht. „De dag zal komen", zoo ver klaarde Van Geelkerken onder luiden bijval, „dat ook de Nederlanders zullen inzien, dat zij daartoe benooren".. Nu de N. S. B. met een grootere verant woordelijkheid is belast, zijn* de plichten zwaarder geworden. De erkenning van Mus sert als Leider van het Nederlandsche volk beteeken t levens een waardeering voor den taaien strijd van de Nederlandsche nationaal socialisten. D.t legt allen leden der N. S. B. een verpiichLing op; de grootere verantwoor delijkheid moe- r; -voren tot grootere pres taties. De tweeae spie.-vor, de Hauptdienstleiter Schmidt, Leider van het Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. in Nederland, zette uiteen/wat ge beuren zou wanneer degenen die hopen op een overwinning der Anglo-Amerikaansche mogendheden, gelij* zouden krijgen. Er zou hier geen steen op de andere blijven staan. Sprekende over de evacuatiemaatregelen, deed spreker een beroep op degenen, die in kwartiering krijgen en die ingekwartierd worden, om weaerzijdsch begrip te toonen. De militaire opdracht moet strikt ten uitvoer ge legd worden. Vooral richtte spr. zich tot de geëvacueerden, die hij opriep om zich in de dorpen, waér zij zic h gaan vestigen, te onder werpen aan de plaatselijke gebruiken, ten einde op die manier deel te gaan uitmaken van hun nieuwe gemeenschap. Arbeid in Duitschland. Hauptdienstleiter Schmidt sprak voorts over „arbeid van Nederlanders in Duitschland". AUe maatregelen, waartoe de noodzaak van den oorlog dwingt, worden ook in dit land opgelost volgens het standpunt van nationaal socialistische rechtvaardigheid. Deze eischt, dat ook de beter gesitueerden aan de beurt komen. Men zal derhalve te werk gaan vol gens leeftijdsgroepen ten einde al degenen, wier arbeidskracht niet doelmatig gebruikt wordt, te brengen tot arbeid in Duitschland. Er mag geen twijfel aan bestaan, dat de Duit sche autoriteiten vastbesloten zijn, alle over tollige krachten aan het werk te zetten, waar zij noodig zyn. „Wie niet werkt, moet leeren werken. Wij kunnen ons op den duur niet de luxe permitteeren dat nog steeds jonge men schen eten en niet werken. Daarom zullen wij ze in 1943 doeltreffend aan het werk zetten." Nederlandsche arbeidskrachten in Duitsch land krijgen een gelijke verzorging ais de Duitschers. In de toekomst zal men er zorg AGENDA Donderdag 14 Januari: Luxor Theater: „Violanta" (14 jaar) 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: Op het tooneel „De K.uchtspolers" met „De kampioen-leuge naar 2.30 en 7.30 uur. Palace: „Een vrouw gaat naar de tropen" (14 jaar), 2.00, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Jenny als detective (18 jaar) 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Moviac: „Discretie verzekerd" (16 jaar) 2.30, 7.00 en 9.00 uur. Vrijdag 15 Jan.: Stadsschouwburg: Caba- ret Kees Pruis 7.30 uur. Bioscopen: middag- en avondvoorstellingen, nieuw programma. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.) Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F C Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. voor dragen, dat de gezinnen ontlast worden van eventueele nadeelen in financieel opzicht. De arbeidskrachten zullen niet duurzaam aan hun land worden onttrokken. Voorts deelde spreker mede, dat de op brengst der Winterhulp in Nederland tot ein de December 1942 reeds veel grooter is dan het totaal voor de zes wintermaanden 1941 1942, vooral door de stijging der kleine bijdra gen. De Nederlandsche volksdienst heeft zijn nut op velerlei wijzen bewezen, hetgeen voor al duidelijk in Eindhoven is gebleken. In het begin van 1943 heeft het Nederlandsche Ar beidsfront reeds ruim 295?000 leden en ook de Landstand groeit voortdurend. Overgaande op den militairen toestand wierp spreker het licht op de onwrikbare positie van Duitschland. De geest van Duitsch land is niet alleen krachtig, maar heeft men daar de juistheid van de nationaal socialisti sche stelling ingezien. Roosevelt moge zeggen, dat het hart van Amerika gezond is. het Duitsche hart is steeds het sterkste geweest. Roosevelt en Amerika mogen zeggen, dat hun vertrouwen eeuwig is, wij daarentegen, aldus spreker, hebben vertrouwen in den Almach tige en in den Führer Adolf Hitler. Met dit vertrouwen rukken wij het jaar 1943 binnen. Het nieuwe Germaansche rijk zal worden op gebouwd, welks garant Adolf Hitler is. Verplaatsing van bedrijven. Verplichte opgave bij Kamer van Koophandel. Nog eens wordt uitdrukkelijk de aan dacht gevestigd op het besluit van den Secretaris-generaal van 7 December 1942, Krachtens dit besluit is een ieder die een bedrijf van welken aard ook, gelegen in een der na te noemen gemeenten, hetzij binnen die gemeente of naar een andere gemeente verplaatst, hetzij opheft, ver plicht is daarvan binnen eén dag na dien der verplaatsing of opheffing- aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken bin nen welker gebied het bedrijf was ge legen, of het betrokken plaatselijk kantoor, opgave te doen op een daarvoor vastge steld formulier, dat bij de Kamer verkrijg baar is. Deze opgave dient ook te ge schieden door zaken, welke niet in het handelsregister staan ingeschreven. Deze voorschriften zijn van overeenkomstige toe passing ten aanzien van bedrijven, welke voor 7 December 1942 doch ija 1 October 1942 zijn verplaatst of opgehe'ven. Aangezien vele zaken zich niet aan deze voorschriften hebben gehouden, wordt hun in overweging gegeven, alsnog onverwijld de bovenbedoelde opgaven te doen. Mocht hieraan geen gevolg worden gegeven, dan zal proces-verbaal tegen de nalaiigen wor den opgemaakt, waardoor deze het risico loopen tot een hooge geldboete te worden veroordeeld. De hierboven bedoelde gemeenten zijn in Noord-Holland: Bennebroek, Bergen, Be verwijk, Bloemendaal, Castricum, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen, Heemskerk, Heemstede, Heiloo, Den Helder, Koedijk, Limmen, Schoorl, Velsen, Zandvoort en De Zijpe (ten Westen van het Noord- Hollandsch Kanaal). Verstrekking van zaklantaarn- batterijen. Zooals" gemeld, konden bepaalde groepen van personen, die zelfstandig een beroep uitoefenen en daarbij een zak- of hand lantaarn noodig hebben, zich bij een win kelier laten inschrijven. Onder deze groepen van personen vielen artsen, dierenartsen, vroedvrouwen en bakers, niet-inwonende verpleegsters en verplegers, apothekers, geestelijken, bodediensten en vrachtrijders, zeevisschers en binnenschippers. Nadien heeft zich de wenschelijkheid doen gevoe len, dat ook andere groepen personen voor verstrekking van batterijen in aanmerking komen. Thans is vastgesteld, dat ook anderen eventueel voor batterijen in aanmerking kunnen komen, indien de directie van het bedrijf waar zij werkzaam zijn, van mee ning is, dat deze personen een batterij voor de uitoefening van hun dienst beslist noo dig hebben. In dit geval dient de werkgever zich te wenden tot het Rijksbureau voor Verwerkende Industrieën, Riouwstraat 174, te 's Gravenhage, waar een formulier HG kan worden aangevraagd en ingevuld wor den ingediend. Voor leden/Van de E.H.B.O. en dergelijke zal de organisatie een aan vraag moeten indienen. Voor het heen- en teruggaan naar het werk worden geen batterijen verstrekt. Luchtbeschermingsdiensten dienen zich te wenden tot de Rijksinspectie voor de lucht bescherming. De speciale batterijen, welke dooven ge bruiken voor hun gehoorapparaten, vallen buiten deze regeling. FAMILIEDRAMA TE ASS.ENDELFT. Te Assendelft werd door omwonenden een sterke gaslucht waargenomen bij de woning van den heer Zwart aan de Willem Sypesteynstraat. Toen de gewaarschuwde gemeenteveldwachter de woning betrad, deed hij een afschuwelijke ontdekking. Drie kinderen, een meisje van 12 en twee jon getjes van 9 en 7 jaar, werden dood op bed gevonden, terwijl de vader zich het leven had trachten te benemen door de polsader door te snijden en de gaskraan open te zetten. In zorgwekkenden toe stand is de 50-jarige man naar het gemeen te-ziekenhuis te Zaandam vervoerd. Ver moedelijk is hier van een familiedrama sprake, daar de vrouw het gezin reeds eenige weken gojeden had verlaten. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het morgen Vrijdag de beurt aan de letter S met uitzondering van de Sch. STADSNIEUWS De Haagsche Balletgroep. Onder auspiciën van de Nederlandsch- Duitsche Kuituurgemeenschap, trad Woens dagavond in den Stadsschouwburg De Haag sche Balletgroep op, een gezelschap van een tiental danseressen en dansers, onder choreo grafische leiding van Jan de Ruiter Voor de begeleiding werkte mee het ^rkest van de Kameropera, onder leiding van Nico Ringels. De Balletgroep streeft naar een vermen-i ging van klassieke en moderne tendenzen. en zoekt haar kracht in een sterk aangelegde dynamiek. Het dansprogramma ving aan met een diver tissement van kortere solo- en ensemble- nummers, dat ons toeliet de voornaamste elementen individueel aan 't werk te zien, alsmede de geest en de techniek der choreo grafie van Jan de Ruiter te leeren kennen. Niet alles in dit Divertissement was even be langrijk: een clownerie van twee dansers o.a. kon ons maar matig bekoren. Daarentegen was er een Biedermeyer-gevalletje, onder titel Promenade galante, dat een bijzonder goeden indruk wekte; ook een klassiek opge zet Rondo a la turque (Mozart) deed het goed en het soldateske kwartet op den Grenadiers- marsch „Turf in je Ransel" mocht er even eens wezen. Verder was er een Oostersche solo-dans die eenig contrast vertoonde met de rest van he.t programma en die waarlijk niet tot de minste prestaties van den avond behoorde. Verder waren er twee uitgebreide balletten. Het eerste, „Der verlorene Groschen", bleek een choreografische fantasie op Beethoven's beroemde piano-variaties „Die Wut über den verlorenen Groschen", welke muziek, handig voor orkest gezet, wij onder pittige directie van Nico Ringels te hooren kregen van het goede instrumentale ensemble der Kamer opera. In bonten Empire-stijl was deze balletfan- tasie een kleurige vertooning, vol leven en beweging. Het tweede ballet „Fest im Süden" is een zelfstandig dans-drama, op muziek van Boris Blacher, naar een gegeven van Ellen Petz: een bloederige geschiedenis met moord en doodslag, waar de Cavalleria Rusti- cana heilig bij is, want in dit Siciliaansche liefdesdrama gebeurt de moord ten minste nog achter de schermen, terwijl het publiek hier getuige is van twee afslachtingen. Onder- tusschen een hartstochtelijk spel, dat de felle dynamiek van Jan de Ruiter's choreografie billijkte. Het gevecht der twee minnaars (Jan de Ruiter en Jean Rebel) kreeg hiermee acro batische allures. Marie-Jeanne v. d. Veen, de vertolkster van de vrouwelijke hoofdrol, liet zich gelden als een zeer temperamentvolle artiste. Het orkest had zijn handen meer dan vol aan de muziek van dit dansdrama. Summa summarum: een balletavond vol temperament, maar waarin te weinig contrast werking was van verdieping en vergeestelij king in den dans, om volkomen te kunnen be vredigen. JOS. DE KLERK. Vincent van Gogh. In de muziekzaal van Brinkmann werd Woensdagavond de eerste lezing van een serie over kunstgeschiedenis gegeven door den heer Piet Nieuwdorp over den Holland- schen schilder Vincent van Gogh. Vincent van Gogh kan men als kunste naar pas begrijpen, wanneer men hem als mensch kent. Van Gogh, de autodidact, die in zijn leven een zoeker naar liefde en ge luk was en bleef tot aan zijn dramatisch einde toe. Geboren als zoon van een domi nee werkte hij jaren in den kunsthandel van zijn oom in Den Haag, LondenParijs. Dan verlaat hij dit vak, dat herifc niet kan bevredigen en hij wil prediker worden. Hij studeert theologie in Amsterdam en gaat als prediker en ziekentrooster in de Bo- rinage werken. Van Gogh schildert en teekent dan al wat, zij het dat hij zich van zijn roeping nog qiet bewust is. Dan ont waakt het besef van zijn kunstenaarsroe ping in hem, hij gaat terug naar Holland, neemt les bij Anton Mauve, bezoekt de Ant- werpsche academie, werkt in Holland en vertrekt tenslotte naar Frankrijk. Hij ont vlucht de wereldstad die voor hem een ge vangenis .is, gaat naar Arles. Hier is het dat hij steeds meer last krijgt van zijn hoofd en moet worden opgenomen in een gesticht te Saint Rémy om na eenige weken rust weer vrij te komen. Verwoed schildert hij dan weer blijkbaar voelend dat zijn einde snel nadert. Op eigen verzoek en op dat van de inwoners van zijn woonplaats wordt hij in Auvers sur Oise opgenomen in een krank zinnigengesticht, waar hij op een kwaden dag een einde aan zijn zoekend leven maakt. Aan de hand van tal van lichtbeelden lichtte de spreker het leven van den groo- ten kunstenaar toe. „AVOND-MELODIE". Op Vrijdag a.s. zal Tobi's Cabaret van het bekende Leidscheplein Theater te Amster dam, in den Stadsschouwburg alhier één enkele voorstelling geven van de vroolijke revue „Avond-melodie" met in de hoofdrol den bekenden cabaretier en conférencier Kees PruisJ bijgestaan door Jesje van Marle, Amsy Moina, Polly van Rekom, Fientje Mortel, Toos Mermans, Louis Zegwaard en Carl Tohi. De muzikale leiding berust bij Jo Spiers en Jo Kat. HET NOORDIIOLLANDSCH TOONEEL. Wegens het groote succes van de beide laatste voorstellingen zal het Noordhol- landsch Tooneel (intendant Jan C. de Vos) op Zondagmiddag a.s. in den Haarlemschen Stadsschouwburg nog een voorstelling van Grootmoeder Wendekron, vroolijlc familie spel in 3 bedrijven met Gusta Ohrispijn- Mulder in de hoofdrol, geven. Des avonds gaat de 25ste voorstelling van Gerhard Hauptmann's Rose Bernd, waarin de hoofdrol wordt vertolkt door Willy de VosDunselman. Schaken. SCHAAKTOURNOOI HOOGOVENS. In den strijd in de eere-groep van de acht- kamp van het Nieuwjaars-tournooi van de Schaakclub Hoogovens kon Wolthuis het tegen Vlagsma niet verder dan een remise brengen, doch hij heeft toch de leiding behouden, door dat de partij A. J WijnansVan der Hoek eveneens remise eindigde. De uitslagen van de derde ronde luiden: W. J. WolthuisCh. Vlagsma, remise; W. KoomenMr. J. C. Leembruggen afgebroken; ir H. J. Steenis N. Cortlever 01; A. J WijnansA. J. van der Hoek remise. De stand luidt thans: 1 W. J Wolthuis 2'/^ punt; 2. en 3. N. Cortlever en A. J. v. d. Hoek 2 punten; 4. W. Koomen 1% punt en een af- gebr. partij; 5. A. J. Wijnans l'/2 punt; 6. Ch. Vlagsma 1 punt; 7. mr. J. C. Leembruggen t/2 punt en een afgebr. partij en 8. Ir. H. J. Steeni£ 0 punten. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 15 JANUARI 1943. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Morgenzang (gr.). 7.30 BNO Nieuwsberich ten. 7.40 In bonte afwisseling (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden.... 8.50 Gelief-de componisten; Edvard Grieg (gr.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.37 Geliefde com ponisten: Anton Dvorak (gr.). 10.00 Orkest Willy Kok. 10.30 Voordracht. 10.45 Orkest Willy Kok. 11.15 Hongaarsche componisten (opn.). 12.00 Al manak. 12.05 Populaire orkestklanken (gr.). 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Tusschen de bedrij ven. 15.00 Het wekelijksch gevarieerd filmpro gramma. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Zang en piano. 17.30 Witte muizen, zwarte muizen, ge stampte muizen. 17.45 Drieluik-programma van Centraal-Europa, muzikaal programma. 18.30 B NO Nieuwsberichten. 18.40 Sportrevue van de week. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 19.15 Cello en piano. 19.50 Duitsche taal cursus. 20.15 Vroolijke Vrijdagavond. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Van sopraan tot bas (gr.). 22.2024.00 Orkestparade (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Veefokkerij. 8.15 Voor. de binnenschippers. 8.30. BNO Nieuwsberichten. 8.40 Orkestmuziek (gr.). 9.00 Fragmenten (gr.). (9.159.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdiens tige uitzending. J0.30 Pianovoordracht. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Het Matrozenkoor (gr 11.30 Orgelconcert en zang. 12.15 Streekprogramma. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programma- overzicht. 13.05 Zang en piano. 14.00 Godsdiens tige uitzending. 14.30 Licht orkestconcert, (gr.). 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Arnhemsch Strijkkwar tet. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Peter Igelhoff en Mirsha (gr.). 17.45 Spiegel van den dag en BNO; De Jordaner ver telt over sociale nooden. 18.00 Accordeonspel (gr.). 18.15 Van bron tot kraan, reportage. 18.30 Klaas van Bceck en zijn orkest. 19.00 BNO Engelsche uitzending: Holland's political aspects. Voor de radio-centrales: Elisabeth Reichelt en Karl SchmittWalter (gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Salonotkest. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Salonorkest. 20.15 De we tenschap diefit de menschheid. 20.45 Sympho- nisch concert (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueele beschouwing. 22.10 Avond wijding. 22.2024.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2