R A U M U-R, PBNA Uitbreiding van de groententeelt in 1943. ACHT MILLIARD Ook bloemisten moeten groenten telen. MOLESTVERZEKERI.ÖGEN De uitbreiding van de groententeelt heelt in dezen tiid van schaarschte van levens middelen veler belangstelling. Het jaar 1942 is geen gunstig groentenjaar geweest. De oogst o.a. van voorjaarsgroenten en boonen is* niet tot zijn recht gekomen. Bovendien vergrootte de sterk gestegen .vraag naar groenten de moeilijkheden. Getracht zal nu worden om door uibtrei- ding van de teelt in 1943 een nieuw tekort te voorkomen. Daartoe is een beroep ge daan op de medewerking van alle beroeps- telers in tuin- en landbouw om de groen tenteelt en ook die van vroege aardappelen, zooveel mogelijk te vergrooten. Ook de landbouwer kan verzoeken na zijn vroege landbouwgewassen een nateelt te laten vol gen van late groenten, zooals spruitkool, peen e.d. Zulk een nateelt zou uitstekend van pas komen in gevallen dat een..akker bouwgewas mislukte. Gelijk bekend, is de teler niet vrij in den verkoop van zijn producten. De verkoop moet geschieden over de veilingen en met kwaliteitseischen dient rekening te worden gehouden. Ook voor vroege aardappelen moet men zich houden aan de nader door de groenten- en fruitcentrale te geven aanwij zingen. Een verplichting. Intusschen staat het met de uitbreiding van de groententeelt zoo, dat bij alle vrij heid, welke is gelaten, de bezitters van kassen en warenhuizen in groenténteelt- bedrijven verplicht zjjn in 1943 vroege groenten te telen. Voor het hoofdgewas moet er een voorteelt van bijv. spinazie, sla andijvie, radijs e.d. in worden uitgeoefend. Ook aan bloemisterijbedrijven is de ver plichting opgelegd gvoenten te verbouwen. Zij moeten de helft van de oppervlakte van hun geheele bedrijf met groenten betelen. In kassen en serres moet een voorteelt van vroege groenten worden beoefend. Ook particulieren moeten meewerken. Ook particulieren kunnen zeer veel tot uitbreiding van de groententeelt bijdragen. De volkstuinderij, waarin uitsluitend aard appelen en groenten worden geteeld voor eigen verbruik, staat daarbij vooraan, maar ook in de particuliere tuinen kan nog heel wat gebeuren. De medewerking der ge AGENDA Zaterdas 16 Jan.: Gem. Concertgebouw Concert ten bate van Winterhulp, 7 uur. Frans Hals: „Jeugd", 2.30, 6.30 en 8.45 uur (18 jaar). Luxor: Savoy Hotel 217", 2.30, 6.30 en 8.45 uur (14 jaar). Rembrandt: „Fronttheater", 2.30. 6.30 en 8.45 uur "(alle leeft.I Palace „Verzwegen zonde", 2.00, 6.30 erv 8.45 uur (18 jaar). Moviac: „Operette", 2.30, 6.45 en 9 uur (alle leeftijden). - Zondag 17 Jan.: Stadsschouwburg, 2 uur „Grootmoeder Wendenkron", 7.30 uur: „Rose Bernd" Gem. Concertzaal. 2.30 uur: H.O.V.- leden-concert„Peter Pech" en anderen, 7.30 uur. Bioscopen: middag- en avondvoorstell. Maandag 18 Jan.: Stadsschouwburg: „De donkere jjoppen- van Amsterdam door „On derling Genoegen", 7.30 uur. Bioscopen middag- en avoildvoorstellingen. Apotheken Des avonds van 7 uur af en Zondags geopend: Duym en Keur, Keizer straat 6. tel. 10378; Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30. tel. 10043: Marnix-apotheek. Marnixstraat 65, tel. 23525. Heemstede: Heemscheedsche Apotheek, Bin nenweg 98. Telef. 28197. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.) Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C Kerks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A Overmeer, Heemstede. Buitenland: J..C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Meer dan 500.000 objecten zijn reeds verzekerd voo£ fuirn Voegt daarbij ook Uw belang vraagt inlichtingen bij Uw Assurantie bezorger I 'ï\ené '.Antoine Ferchault de van wien de thermometer stamt, toonde aan, welke hoogten met technische zelfstudiezijn tebereiken. Baseer uw toekomst op technische zelfstudie. Volg de beproefde methode van het PBNA. Vraag prospectus No. 9 O ARNHEM meentebesturen is ingeroepen om het aan tal volkstuinen uit te breiden. Om zooveel mogelijk van de talrijke gegadigden er van te kunnen doen profiteeren, is bepaald, dat nieuwe Volkstuinen een oppervlakte moe ten hebben van 225 M2. waarvan ten minste 100 M2. met aardappelen moet worden be- teelt. Bloemenspeculatie in Nederland. De windhandel in tulpen en hyacinten. Een van de beste kenners van de geschie-- denis en ontwikkeling van het bloembollen vak, het vak, dat zijn stempel zoo sterk drukte op &e streek tusschen Haarlem en Leiden, de heer Ernst Hr'Krelage, heeft zich In een zeer lezenswaardig hoekje verdiept in die eigenaardige periode uit de geschie denis van de tulp, die we den windhandel in tulpen of beter de tulpomanie noemen*) De geweldige speculatie die er in de jaren 163637 in tulpen in ons land heeft plaats gevonden, is reeds meer dan eens het onder werp van een al dan niet deskundige be schouwing geweest. Onze stadgenoot, de heer Kr e lage heeft door dit hoek de tulpomanie m een geheel ander licht ge plaatst dan ze gemeenlijk werd beschouwd. Juist uit den aard van de tulp zelf weet hij de speculatiezucht uit die dagen te verkla- ren. Een enkel voorbeeld om aan te tooneulven. De regie is van Veit Harlan. Overige medewerkenden zijn Hermann Braun, Eugen Klöpfer en Werner Hinz. Een film die men beslist moet gaan zien! ANTH. STEEN. Fronttheater. hoe de prijzen in luttele maanden stegen: een pond Switsers kostte op 1*5 Januari 1637 120 en op 2 Februari d.a.v. reeds f 1500 Dergelijke prijsstijgingen zuilen ook den twintigste eeuwer wel doen opschrikken. Jammer genoeg ontbreekt de plaatsruimte om uitvoerig op dit zeer interessante werkje in te gaan. Slechts één opmerking zou ik mij willen veroorloven en wel, da^ de schrij ver de geheele tulpomanie iets meer in het licht van den tijd waarin zij zich afspeelde, liad kunnen schetsen. Een tijd die voor de Republiek zeer gunstig was: hetdefensief verbond met Frankrijk had de kroon op het werk van Frederik Hendrik gezet, een tijd ook waarin men als gevolg van den oorlog leefde in uitersten en niet zoo angstvallig op den geldbuidel zat, als in minder bewogen tijden in ons vaderland het gevail is en was. Ook dit is zeer zeker een der oorzaken der tulpomanie. Bij de beschrijving van den hyacintenhandel van een goede èeuw later plaatst de heer Krelage zijn onderwerp meer in het kader van den tijd. Een zeer kalme en rustige tijd: „Van 1713 tot 1747 staat onze geschiedenis stil", schreef Brugmans. ,,de menschen leef den rustig en genoeglijk voort in tameiijken welstand en zelfs in groote welvaart!" Geen wonder dat de hyacintenhandel ook een heel ander aspect vertoont dan de wind handel in tulpen. Een verschil, dat de heer Krelage niet in de eerste plaats aan de tijds. omstandigheden doch'wel aan het onder scheid tusschen tulp en hyacint wijt. Men leze dit boek echter zelf. niet alleen om, de tulpomanie en den hyacintenhandel een interessante periode overigens van onze Ne- derlandsche handelsgeschiedenis beter te leeren kennen, doch vooral ook omdat men daardoor de tulp en de hyacint als bloemen nader komt en nog meer zal gaan waar- deeren. B. KORSTEN. E. H. Krelage: Bloemenspeculatie in Nederland. Uitgave: P. van Kampen en Zn. N.V. te Amsterdam. CREMATIE A. L. D. DAMEN. Onder groote belangstelling had gister middag op Westerveld de crematie plaats van het stoffelijk overschot van den heer A. L. D. Damen, die Maandag j.l. te Enkhui zen op zoo tragische wijze om het leven kwam. Van de zijde van het Nederlandsche Ar beidsfront waren zeer velen aanwezig, wfó. de heer Van Kampen, landelijk organisatie- 'eider, de neer Funckler, provinciaal leider van Noord-Holland, de heer J. Stol, provin ciaal leider van de afd. geldzaken en voorts het personeel van het provinciaal kantoor. In de aula werd het woord gevoerd door den heer Van Kampen, die den overledene schetste als een energieke werker voor de belangen van het N.A.F. Alhoewel hij nog slechts kort ln dienst was, heeft hij zich doen kennen als een man, die de belangen van de arbeiders ten volle begreep en zijn arbeidslust en kameraadschap hebben hem bij superieuren en collega's een hoog aan zien verleend. En nu kunnen we zeggen, dat hij in het harnas is gestorven. Temidden van zijn werk werd hij door den dood ver rast. De Leider van het N.A.F. heeft mij speciaal opgedragen ziin leedwezen te be tuigen aan de achterbïij venden en hen de verzekering te geven, dat het N.A.F. niet alleen solidariteit met het woord betuigt, maar bovenal door de daad. Vervolgens sprak nog een vriend van den overledene, die eenige bijbelteksten voorlas en woorden van troost sprak tot de nabe staanden. Daarna daalde de kist onder het spelen van een koraal uit de Mattlïeus Passion van Bach. Een familielid dankte voor de laatste eer.» De kist was gedekt door vele bloemstuk ken, waaronder een krans van het Neder landsche Arbeidsfront. PERSONALIA. Te Amsterdam is geslaagd voor het doet. ex. geneeskunde de heer v. d. "Wall te Haarlem. Mej. J. In den Bosch, oud-leerlinge der H.B.S. Handelsschool alhier, wonende te Haarlem, is geslaagd voor het Associatie- examen Nederlandsche Handelscorresponden tie. Bioscoopnieuws van deze week. Palace brengt deze week de film „Verzwegen Zonde", waarvan de Nederlandsche titel wijst in een richting, die welbeschouwd precies te.—j gengesteld- is aan de eigenlijke bedoeling van den inhoud. Ook de kern van de film bewijst, dat haar gedachtengang in een andere richting gaat. Het is overigens een uitstekende film die het liefdesprobleem in een zeer aanvaard bare vormgeving behandelt De regie is van Joe Stöckel, die een enkele maal den dialoog wat heeft verwaarloosd, doch de dramatiek alle recht laat wedervaren. In Luxor zullen we deze weck kunnen ge nieten van Hans Albers in de film „Savoy- hotel 217", waarin hij ditmaal de robuste, goed moedige kellner is, die het hart van de vrou wen als van zelf verovert. Dit is ook het ge val bij de bewoonster van het luxueuse ap- parteihent no. 217. Hij wordt in deze rolprent uitstekend bijgestaan door Brigette Homey, Moviac vertoont een reprise van Willy Forst's „Operette", een film die uitstekende kwaliteiten bezit, zoowel artistiek als muzi kaal en gedragen wordt door een sterk scena rio, ontleend aan de historie van de geboorte jaren der Weensche Operette. Men kan in deze film genieten van een boeiend levend verhaal van een krachtige climax van de vloeiende en bruisende melodieën van Strauss, van Suppé en Millöcker, van gratie en charme in operet testijl opgediend. Frans Hals brengt de zeer bijzondere film „Jeugd", een van de mooiste filrhs van Kris- tina Söderbaum. Overal in den lande heeft deze rolprent grooten indruk gemaakt door het machtige spel en de actualiteit van het gege- VERDUISTEREN van 17.00 tot 8.41 uur 17 Jan.: zon op 8.43, onder 16.58 uur maan onder 5.07, op 14.15 uur 18 Jan.: zon op 8.42, onder 17.00 uur maan onder 6:05, op 14.53 uur Langs alle posten van Duitsche soldaten ln Europa trekken in onze dagen troepen tooneelspelers en brengen met hun opvoe ringen een vreugdige afwisseling in het harde leven te velde. Vijfhonderd van deze gezelschappen zijn daartoe ingezet en doen hun werk zoo goed aan de Noorsche fjorden kust en in Zuid-Frankrijk als aan de Rus sische fronten en op den Balkan. Zien de soldaten steeds reikhalzend uit naar zulk een verstrooiing, het spreekt, vanzelf dat het den tooneelspelers Lang niet altijd gemakkelijk wordt gemaakt. Het tegendeel is waar. Niet altijd is er een. be hoorlijke speelgelegenheid: dan wordt in de een of andere loods een tooneel opge slagen of, zoo het klimaat het toelaat, zelfs in de open lucht gespeeld in een gecamou fleerde omgeving,-omdat ieder oogenblik de voorstelling kan worden gestoord door vliegeraanvallen of iets dergelijks. Van dit fronttheaterleven geeft de film ..Fronttheater" een voortreffelijken indruk. Zij geeft iets te zien van de veelomvattende organisatie en brengt het vermoeiende, avontuurlijke reizen en trekken der tooneelmenschen, die met hun reisauto's ge heel Europa af toeren op spannende wijze in beeld, zoodat wij zoowel een cabaret voorstelling aan de Fransche Oceaankust als een opvoering in het Stadion te Athene bijwonen. Arthur Marie Rabenalt, de re gisseur van meer dan een uitnemende film heeft ook ditmaal voor een zeer interessant spannend gebeuren gezorgd, waarin Heli Finkenzelle de vrouwelijke hoofdrol naar den eisch vertolkt. Wie een zeer interessante zijde van het huidige oorlogsgebeuren wil zien mag deze film niet verzuimen. Het journaal is deze week belangwek kend. Onder het wereldnieuws treft men aan 'n zeer interessante reportage van den Duitschen hulpkruiser „Atlantis", die langer dan zes honderd dagen achtereen alle zeeën bevoer en waarvan de bemanning na den ondergang van het schip door duikbooten werd gered. Bij het binnenlandsch nieuws zien we iets van de herdenking der W.A., het ver trek van een aantal Jeugdstormers naar Oostland en tenslotte, hoe de Nederlandsche jeugd het klompenmaken leert. F. C. DERKS. „AVOND-MELODIE". De cabaret-revue van Carl Tobi, die in het Leidschepleintheater te Amsterdam reeds veel succes geoogst heeft, „Avond melodie", werd hier gisteren in den Stads schouwburg vertoond. Wij kunnen daar dadelijk aan toevoegen, dat het populairste trekje van deze melodie - gezongen werd door Kees Pruis. Deze cabaretier is er de laatste jaren belist op vooruit gegaan. Hij is niet alleen populair meer neen, zijn lied heeft ook inhoud gekregen en bijna altijd weet hij de juiste snaar te treffen. Het werk dat hij zelf schrijft, bezit humor in taal en inhoud, hij draagt het voor op een 'wijze die inslaan moet en ook als confé rencier om dit deftige woord dan maar te gebruiken slaat Pruis een uitstekend figuur. Amsy Moina gaf gevoelig de poëzie van het Verre Oosten weer, in Javaansche en Holiandsche liedjes. Dit sympathieke per- soonlijkheidje nam een wel heel aparte plaats in onder de medewerkers. Want voor het overige bleef het een vry-'óppervlakkig, zij het nooit smakeloos ratoSret-genre. Jesje van Marie, Carl Tobi, Polly van Rekom en Louis Zegwaard weerden zich verdien stelijk in enkele schetsen. Jo Spiers en Jo Kat vonnden het onmisbaar geworden vleugel-duo en Toon Hermans verscheen op de planken met een tweetal parodieën. Helaas, "zijn optreden deed te zeer aan dat van Buziau denken, dan dat wij het tëh volle konden waardeeren: persoonlijkheid is meer waard dan humor, zelfs humor van een hoog gehalte. Het gezelschap besloot dén avond met „De straatjongens", een pittoresk beeld van het Parijsche straatleven. Kees Pruis, Jesje van Marle en enkele andere medewerkers deden zich hierin nogmaals kennen als verdien stelijke zangers van het levenslied. 'De "straatjongens" hadden zelfs zooveel succes dat men hun uit de zaal spontaansiga retten toewierp! M. SYBR. KOOPS. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Ka art Hoev. t.m. Aardappelen 04A -Aard. 2 kg. 23 Jan. 04 B Aard. l kg. 23 Jan. Beschuit 04 Besch. 75 gr. 23 Jan. Bloem 466 t.m. 469 Algem. 70 gr. 23 Jan. Boter 03 Boter 125 gr. 22 Jan. 01 Boter 125 gr. 11 Mrt. Brandstoffen 06 t.m. 08 BV Brandst, l eenh. 28 Feb. 01 t.m. 05 KF Brandst. 1 eenh 20 Apr. Brood 4A Brood 400 gr. 23 Jan. 4B Brood 50 -gr. 23 Jan. Cacao 3-10, 4-01 Reserve. 150 gr. 23 Jan. Chocolade 01 Versn. 100 gr. 23 Jan. Cigaretten 04B Tabak 20 st. 23 Jan. Eenheidszeep Q Eenheidsz. 1 rants. 31 Jan, 474 Algem. 1 rants. 31 Jan. Gort 465 Algem. 250 gr. 23 Jan. 470 Algem.' 125 gr. 23 Jan. Havermout 471 Algem. 125 gr. 23 Jan. Jam 464 Algem. 500 gr. 23 Jan. Kaas 460 t.m. 462 Algem. ïoo gr. 23 Jan. Koffiesurrog. 473 Algem. 250 gr. 20 Feb. Mandarijnen 4-03 Reserve 350 gr. 23 Jan. Man da rijpen 4-04 Reserve 850 gr. 6 Feb. Melk 04 Melk 1 3/4 lil." 23 Jan. Petroleum 04 Petr. 2 lit. 27 Feb. Rijst 4-02 Reserve 500 gr. 23 Jan. Scheerzeep N Text, (m) 45 gr. 30 Apr. Sigaren 04AB Tabak 5 st. §3 Jan, Sinaasappelen 4-04 Reserve 850 gr. 6 Feb. Suiker 463 Algem. 1 kg. 23 Jan. Suikerwerk 02, 03 Versn. 100 gr. 23 Jan. Tabak 04 A B Tabak 25 cv. 23 Jan. Taptemelk 04 Taptem. 1 3/4 lit. 23 Jan. Toiletzeep Q Toiletz. 1 rants. 31 Jan. Vermicelli 472 Algem. 100 gr. 23 Jan. Vleesch 04A Vleesch 100 gr. 23 Jan. 04B Vleesch 25 gr. 23 Jan. Waschpoeder P Q Waschp. 1 rants. 31 Jan. 475 Algem. 1 rants. 31 Jan. PREDIKBEURTEN H VARIjEM. Xed. Herv. Kerk. Groote Kerk (zie Bakenesserkefk). Nieuwe Kerk. 10.30: Ds. I. P. v. d. Waai. 4Ds. Efcering, Amsterdam. Oosterkerk. 10: Ds. G. J. Wjiar^nburg", Bed. H. Av, 4: Dr. E. Emmen. Noorderkerk. 10.30.: Ds. H. R. Beker, bed. H. Av. Bakenesser- kerk. 9.45: Göebel. Kinderkerk. 11: Dr. E. Emmen. Jeugddienst. Stads Evangelisatie. 10: J. F. Snoeks. 3.30: A. Zijp. Amsterdam. Evangelische Samenkomsten, Zuiderstr. 15. 10: J. v. Oostveen, Evang, te Alkmaar. 3.30: De 7.01 f d eEvan ge 1 isa ti esa men k o m stOpwek- kiiigssaineiikomstfvuZuiderkapel, Zuiderstr. 15. Donderdag 3: en 7: Ds. C. J. Hoekendijk, Oosterbeek. Vrije Evang. Gemeente. 10: Ds. D. J. D. du Fossé, 4: Dezelfcle. 10: Kindesr- kerk. Evang. Luth. Gem. 10.30.: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez.. tien». 10.3Or Ds. J. M. LeëndertZy Vrijz. Hervormden. Veste- straat. 10.30: Jonge Jeugd kerk. Mej. M. Nie- weg. Kemonstr. Geref. Gem. 10.30. Dr. W. R. M. Noordhoff. Ger. Kerk. Kloppersingel kerk. 9.30: Ds. J. W. Siertsenja. 3: Ds. Js. v, d. Linden. Zondag 7. Noord. Schoterkerk. 9.S_0i: Ds. Js. v. d. Linden. 3: Ds. A., M. Boeyinga. Zondag 8. Oude Gracht. 9.30. Ds. A. M. Boeyinga. 3: Ds. L. Hoorweg. Zondag 7. Zuid-Oosterkerk. 9.30: Ds. L. Hoorweg. 3: Ds. J. W. Siertsema. Zondag 8. Geref. Kerk in Horst. Verb. 10: Ds. G. W. v. Deth. 10: Kinderdienst in de voorzaal. Baptisten. Gem. 10: Ds. L. de Haan. 4»; Ds. Ij. de Haan. Met zangkoor. Geloofs-Geiiieensoh. „Het Leger des Heils". 10: Heiligingsdienst. 7.30: Verlossingssamenkopist. Leider en mevr. La- huis. Pinkstergem. 10: en 4: Openbare Sa menkomst. Ver. van Vrijz, Herv. 10.3.0: Ds. W. Chr. Smits. Hci-steld post. Zeiulingsgem. Schouwburgstr. 10: en 4.3b: Gbdsdienstoefe. ning. Horst. Apost. Zendingsgem. Jacobijne- straat. 9.30: en 3.30: ^Godsdienstoefening. Waalsche Kerk. 10.30: Ds. A. R. de Jong (Holl. dienst). Gem. des Hoeren. 10: en 4.30: Godsdienstoefening. Wuitsehe Ev, Gem. 10.30: Gottesdienst.' Ds. Illing. 11.45: Kinder-gottesdienst. Pfarrer llling. Vrije Kath. Kerk. 10.30:1 Gezongen II. Mis. HAARLEM-N OORD. Ned. Herv. Gem. Kerk Kloosterstraat. 10: Dr. M. van der Voet, bed. H. Av. 5: Dr. M. van der Voet. Dankz. H. Av. Immanuëlkerk. 10: E. Hagen, ltulppred. Kon. Emmaschool. Raafstraat. 10: Ds. M. G. Blauw, Voorb. H. Av. Ned. Prot. Rond. 10.30: Ds. C. H. Brandt, Luth. pred. Noorderkapel. Minahassastraat. 10: en 4: J. Bossers en M. Schats. Chr. Geref. Kerk. 10: en 3.30: Ds. D. Henstra. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Gem. Kerk Kerkplein. 10.30: Prof. Dr. J. de Zwaan. Kapel Nieuw-Vredenhof. 10.30: Ds. G. A. Barger. Gebouw Samuël. 7: Diakoon G.-van Kijk. Evang. samenkomst. Geref. Kerk. Koe- diefslaan. 9.30: Ds. Dondorp. 3: Ds. v. d. Brink. Campl&an. 9.30: Ds. v. d. Brink. 3: Ds. Dondorp. AERDENHOIT. Rel. Kring. 10.30: Ds. W. Mackenzie, Rem. .pred. Amsterdam. Ned. Hefv, Wijkgebouw. 10.30; L. J. Bloemsma, hulppred. BLOEMENDAAL. Nod. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. van Dijk. Ned. Prot. Bond. Da. K. J. W. Modderman, Rem., Amsterdam. QVKKVEEN. Ned. Hert. Gent. 10; Ds. Ch. de Beus. GereL Kerk. 9.30: en 3: Cand. C. Moens, van Beverwijk. PAARD AANGEREDEN. Hedenmorgen omstreeks kwart voor elf had nabij de Baljqwslaan een aanrijding plaats tusschen de stadstram en een paard en wagen van de posterijen. De laatste kwam uit de Baljuwslaan juist ofc> het moment, dat de stadstram onder het viaduct door kwam. Al hoewel de trambestuurder krachtig remde kon hij een aanrijding niet meer voorkomen, doordat het paard zich niet meer kon in houden. Het paard werd omver geworpen, doch kwam gelukkig niet onder dc wielen, tributieregelingsbeschikking. Hij had n.l. zijn paard- uit zijn netelige positie en hielpen het op de been. Het bleek Verwondingen te heb ben aan hef bovenlichaam en aan een der bcenen. Het tram had geringe schade, o.a. was een voorruit verbrijzeld. De postbode kwam met den schrik" vrij. De politie onderzoekt thans de schuldvraag. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het Maandag de beurt aan de letters O en P.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2