v Uitreiking distributiebescheiden. AGENDA Voor den politierechter. Het ruimen van sneeuw. DISTRIBUTIEBONNEN SPORT.ALLERLEI RADIOPROGRAMMA VERDUISTEREN van 17.05 tot 8.38 uur ZO Jan.: zon op 8.40, onder 17.03 uur maan onder 7.43, op 16.28 uur 21 Jan.: zon op 8.39, onder 17.04 uur maan onder 8.24, op 17.23 uur STADSNIEUWS Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het morgen. Woensdag de beurt aan de letter W BESLUITEN VAN DEN BURGEMEESTER. De burgemeester heelt besloten medewer king te verleenen aan het verzoek der R.K. Jongensschool voor MULO, tot de aansehaf- ling van boeken ten behoeve der uloschool aan de Overtonstraat 42 wegens uitbreiding van het aantal leerlingen en de toevoeging van het leerplan voor de Duitsche en En- gelsche taal van liet vak handelscorrespon dentie. Wegens stijging van het aantal yervoeren, mede veroorzaakt door de omstandigheid, dat ook opneming van de verplicht verzeker den'noodig is, heeft de burgemeester beslo ten de aan de firma J. Th. Mathot toekomende vergoeding voor het jaar met f 1.000 te ver- hoogen en te brengen op f 10.000. Voor het gedeeltelijk opnieuw bestraten van het terrein van het Openbaar Slachthuis heeft de burgemeester besloten een bedrag van f 5.000 beschikbaar te stellen. De burgemeester heeft besloten te bepa len, dat het beroepspersoneel bij de brand weer, zoolang het niet pensioengerechtigd is, in geval van lichamelijke of geestelijke ongeschiktheid tengevolge van de uitoefening van zijn taak, een uitkeoring zal genieten, gelijk aan die, welke als pensioen zou worden toegekend, indien bedoelde catagorie aan de Pensioenwet 1922 wel recht op pensioen zou kunnen ontleenen. ;Een wijziging is gebracht in het Uitbrei dingsplan „Zuid West'omvattend de gron den, gelegen ten weerszijden van de Hout vaart en ten westen van de spoorlijn Haar lem-Leiden. De wijziging bestaat voorname lijk in de aanwijzing van twee terreinen voor schoolbouw, t.w. één voor een lz>. school en één voor een ULO-school. Het terrein aan het Chr. Huygenplein, bedoeld voor een l.o. school, is groot genoeg, om een speelterrein te bevatten, dat tevens dienst kan doen als speelterrein voor de jeugd uit de buurt, bui ten de schooluren. Tusschen de aan de zuid zijde van dat terrein ontworpen kleine wo ningen, bedoeld voor ouden van dagen, is nog een terreintje aanwezig als speelgelegen- heid met zandbak voor kleine kinderen. De overige op het plan geprojecteerde bebou wing is bedoeld als middenstandswoningen, overeenkomstig de in de omgeving reeds aanwezige bebouwing. MUTATIES BIJ HET ONDERWIJS. Aan den heer J. H. Killing is op zijn ver zoek met ingang van 16 Februari eervol ont slag verleend als onderwijzer aan de Frans Halsschool (Schoterstraat 2). De burgemeester heeft eervol ontslag ver leend aan den heer S. Pal, als leeraar aan de Gem. Avondschool voor Nijverheidson derwijs (1 Febr. a.s.) en als onderwijzer aan de ULO, letter C, tijdelijk Karolingenstraat (15 Febr.). onder dankbetuiging voor de lang durige diensten bij het onderwijs bewezen. Wegens verandering van betrekking is den heer D. H. Querner eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Prins Hendrikschool. Als tijdelijk leeraar in het Engelsch is aan het Gymnasium benoemd de heer J. Grijpma te Amsterdam en als tijdelijk leeraar aan de Gem. Avondschool voor Nijverheidsonder wijs de heer H. van Lienden. Wegens daling van het gemiddeld aantal leerlingen over 1942 der Mr. J. H. Thielschool is aan den heer M. W. Kroon eervol ont slag verleend als onderwijzer dezer school. PROF. GUARNIE1U OVER DAXTE EN GALILEO. In „De Kerkuil" hield Prof. Romano Gu- arnieri, voorzitter van de af deeling Am sterdam der vereeniging „Dante Alighieri", een lezing over Dante en Galileo. Het feit, dat in liet afgeloopen jaar het derde eeuwfeest gevierd is van den dood van Galileo Galilei, bracht den spreker er toe deze groote vertegenwoordigers van twee verschillende tijdperken te eonfron- teeren. Nadat spr. het leven van Galileo had^samengevat vestigde hij de aandacht op de relaties, welke Galileo met Nederland en n^eer in het bijzonder niet de Staten Gene- /aal. niet' de uitgevers Elsevier en met hu- •manisten als Grotius en Vossius, gehad heeft. Ook herinnerde hij er aan. dat In dertijd door de Hoogeschool te Amsterdam, stappen zijn gedaan om Galileo een zetel aan te bieden. De lezing werd gevormd door de verge lijking van de twee wereldopvattingen van Danv on van Galileo. Om deze te begrijpen is noodig, dat men de wetenschappelijke theorieën kent van deze tijdperken, waarin het transcendentalisme van Dante en het naturalisme van Gali'leo scherp tegen el kaar uitkomen. Galileo voelde steeds een groote bewon dering voor Dante. Hij bezat een groote ver wantschap met Dante in zijn diep religieus karakter. Dinsdag 19 Jan.: Stadsschouwburg „Het Ned. Kamerkoor", 7.30 uur. Gem. Concert zaal: Paedagogisch concert H.O.V., 7.00 uur. Frans Hals: .Jeugd", 2.30, 6.30. 8.45 uur (18 j.) Luxor: „Savoy Hotel 217", 2.30, 6.30 en 8.45 uur (14 jaar). Rembrandt „Fronttheater", 2.30, 6.30 en 8.45 uur (alle leeft.) Palace „Verzwegen zonde", 2.00, 6.30 en 8.45 uur (18 jaar). Moviac: „Operette". 230, 7.00 en 9.00 uur (alle leeft.) Woensdag 20 Jan.: Stadsschouwburg: Zeppa- roni-kwartet, 7.30 uur. Muziekzaal Brinkmann Lezing over Michelangelo (le cyclus) 7.30 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.) Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad' F. C Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der I.aag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. j. E. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Op 1 Juli had een 33-jarige huisvrouw een coupon stof weggenomen van de toonbank In het filiaal van de l'irma Gerzon in de Groote Houtstraat. De officier eischte tegen de huis vrouw een maand gevangenisstraf. Zij werd conform veroordeeld. Een orgeldraaier had een jas gestolen in de Spaarnwouderstraat. Hij "Werd hiervoor veroordeeld tot een maand, conform eiseh. „DE DONKERE SLOPPEN VAN AMSTERDAM". Er zijn twee soorten tooneel die men volkstooneel pleegt te noemen. Er is een sappig soort, waarin humor en gezonde sentimentaliteit elkander zonder ophouden afwisselen, waarin, de gevoelens echt zijn, hoewel soms een oubollig liedje de hande ling komt ophouden. De auteurs van de be doelde andere „volksstukken" schijnen er behagen in te scheppen, platte mopjes en geforceerde steegjesromantiek dooreen te mengen. Emiel de Wandelaar, wiehs stuk ken bij de vereeniging Onderling Genoegen veelal een gul onthaal vinden, is een der zulken en „De donkere sloppen van Am sterdam", gisteren in den schouwburg ver toond, mag een prototype van zijn oeuvre teeten. Een louche Chinees, een jongen die niet deugen wil en zijn nog ergere kameraad, een gevallen meisje, een slimme inspecteur van de kinderpolitie ziedaar de voor naamste personen, die alle aan Brusse en Bouber en Elsensohn en Marius Spree tegelijk doen denken. Voeg daarbij een „rei van Amsterdamsche straatjofferen" om bij tijd en wijle een exposé van het gebeuren uit te galmen én ge hebt een vaag beeld van het schoone drama. Vaag, want het ware beeld dat het tooneel gisteren op leverde, was twaalfmaal erger. Een ver zameling personen die haar- best deed, Am sterdam op z'n plaats uit te beelden ziedaar den eenigen indruk dien we van „De donkere sloppen" hebben mee gekre gen. Neen, zulk soort „volkstooneel" lusten we M. SYBR. KOOPS. UITREIKING VAN VOORRANGSKAARTEN IS BEGONNEN. Ook in Haarlem is de Nederlandsche Volks- dienst begonnen met de uitreiking van voor- rangskaarten aan vrouwen, die in verwach ting zijn of pas een baby gekregen hebben. Alleen vrouwen, van 3 maanden vóór tot en met 2 maanden na de bevalling komen voor- loopig alleen voor voorrangskaarten in aan merking. Zij moeten bij de aanvrage aan het Plaatselijk Bureau van den N. V. D., Ged. Oude Gracht 47, een doktersverklaring en een pasfoto overleggen. Eventueele kosten bij onvermogen voor een pasfoto kunnen vergoed worden. De N. V. D.-voorrangskaarten zijn geldig in alle postkantoren en andere gebou wen der P. T. T., lokalen van den Distributie- dienst en bij vele winkeliers, waarvan een lijst bij het Plaatselijk Bureau van den N. V. D„ Ged. Oude Gracht 47 ter inzage ligt. Overal waar de voorrangskaarten geldig zijn, zullen kaarten aangebracht worden, .die vermelden, dat houdsters van N V. D.-voor rangskaarten voorrang hebben. Door de bij zondere tijdsomstandigheden hebben de houd sters van voorrangskaarten geen recht op voorrang bij het vervoer per trein, tram of bus. doch is het personeel geïnstrueerd om houdsters van voorrangskaarten zooveel mo gelijk ter wille te zijn. Om de waarde van de voorrangskaarten tot haar volle recht te laten komen, zullen alle andere verzoeken, dan de hierboven aangego'en vrouwen, beslist afge wezen worden. Als tot de uitreiking van N. V. D.-voorrangskaarten aan b.v. invaliden en ouden van dagen overgegaan zal worden, zal dit bekend gemaakt, worden. JUBILARISSEN BIJ DE POLITIE. Binnenkort hopen twee inspecteurs en vier agenten van politie hun zilveren jubileum in dienst der gemeente te vieren. De heeren L. J H. Schadee en J. D. Duyts, beiden inspec teur, vieren resp. 1 en 15 Februari hun jubi leum, de agenten G. W. Nijhuis, P. Punt en A. Hoevens op 1 Februari en de agent J. Koops op 1 Maart. JUBILEUM Mgr. J. C. AALBERSE. Maandag was het vijf en twintig jaar ge leden, dat mgr. J. C. Aalberse zijn functie van rector aan het St. Jacobs Godshuis aan vaardde. Des morgens droeg hij een plechtige H. Mis op, in tegenwoordigheid van mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, mgr. Tas- kin, mgr. Brüggemann en plebaan Filbry. Om twaalf uur hebben regenten en inwoners(sters) den jubilaris gehuldigd; van de regenten ont ving hij eenige boekwerken. Daarna hield mgr. Aalberse receptie, waarvan velen ge bruik maakten. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Armband, Bakker, Van der Vinnestraat 8 rd.; breiwerk, Bureau van Politie, Smedestraat 9; cape, Bruggraag. Thorbeckestraat 50; hond. v. d. Kwaak. Havenplefn 10, Spaarndam; handschoe nen, Faber, Koninginneweg 8; handschoen, Kruij- er, de Ciercqstraat 73 zw.handschoen, Meijer, Leidschevaart 68; mutsje, Kuiper, Leidschevaart 68; portemonnaie met inh.. Bureau van Politie, Smedestraat 9; portemonnaie met inh., Pool, KI. Houtstraat 10; portefeuille met Inh., Bur. van Politie, Smedestraat 9; schaal, v. Hemsbergen, Prinssekade 31; schoentje, Oud, Reigerstraat 24; schoen, Smid, Weteringstraat 49; tasch rnet inh., Zandstra, Lotterstraat 31; tasch met inh., Bureau van Politie, Smedestraat 9; wanten, V. Meurs, Oost-Indiëstra.t 122; zwempak en handdoek, v. Rijnen, 2e Vooruitgangstraat 7; armband, v. 't Zant, Wagenweg 54; achterschot van auto, Wil- iemsen, Zomervaart 172, beursje met inhoud, Heeres, Kolkstraat 30 rood; bril in étui. v. Nu- nen. Brouwersvaart 100 zwart; geld, Hooft, Te- ding van Berkhoutstraat 80; handschoenen, Huij- boom, Graaf Wiltemstraat 31; handschoen, Duijts, Teding van Berkhoutstraat 3; inlegvel, Bureau van Politie, Smedestraat 9; konijn, v. Loon, Do- verstraat 10; mestvork. Sluisman, Spionkop straat 6; motorkap, Haak, Linschotenstraat 3 rd.; portemonnaie met inh.. Wijkhuizen, Voorting- straat 45, na 7 uur; portemonnaie met inh., Wo- ries, Kleverlaan 225; parapluie, Schaapman, Ooievaarstraat 13; penhouder. Born. Adr. Loos- jesstraat 87; Richels, Hartman, Amsterd.vaart 162; schoentje, Har tog. Kerkhofstraat 31 rd. In verband met de sneeuwruimverorde ning van 29 October 1942, die destijds in de Staatscourant 211 afgekondigd en door de dagbladen gepubliceerd is, wordt met grooten nadruk op. het volgende gewezen: De Bevelhebber der Weermacht en de Rijkscommissaris verwachten, dat de be voegde instanties de noodige voorzorgsmaat regelen zullen nemen voor de sneeuwbe- strijding op grond van deze verordening, opdat zoo noodig aanstonds kan worden in gegrepen. Om redenen van voedselvoor ziening en verkeer en op strategische gronden moeten de verkeerswegen steeds berijdbaar worden gehouden. Onder alle omstandigheden moet er zorg voor worden gedragen, dat de misstanden van den vori- gen winter zich niet herhalen. In de eerste plaats worden de hoofdbe woners en -gebruikers van bebouwde erven er op opmerkzaam gemaakt, dat sneeuw en ijs op de voetpaden voor de huizen moeten worden verwijderd en dat bij gladheid ge strooid moet worden. De sneeuw moet van het voetpad verwijderd worden of zoo op den uitersten rand van het voetpad ge bracht worden, dat het rijverkeer geen hin der kan ondervinden. Iedere betrokkene moet zich aan deze regeling, die in het belang der geheele be volking is op de meest nauwgezette wijze houden. Overtredingen geven aanleiding tot strafrechtelijke gevolgen en politiernyat- regelen. WAARNEMEND HOOFDCOMMISSARIS TE AMSTERDAM. Bij besluit van den Secretaris-generaal van het Departement van Justitie is belast met de waarneming van het ambt van hoofd commissaris van politie te Amsterdam de heer J. C. Krenning. De nieuwe functionaris is in 1895 in de hoofdstad geboren. Hij trad op 1 Augustus 1916 als surnumerair bij de politie in dienst, waarna in April 1917 zijn aanstelling tot inspecteur 2e klasse volgde. In November 1919 werd hij bevorderd tot inspecteur le klasse. - In 1930 verscheen van zijn hand een leer boekje over het Wetboek Strafvordering, dat op vele cursussen in gebruik werd ge nomen. In 1936 volgde zijn bevordering tot hoofd inspecteur van politie en op 1 Augustus 1938 zijn benoeming tot commissaris. Na in den majoorsrang te zijn opgetreden als chef van den staf der ordepolitie te Am sterdam, werd hij in November 1941 belast met het commando der ordepolitie in den rang van luitenant-kolonel. De nieuwe hoofdcommissaris is sedert November 1940 lid van de N. S. B., tevens is hij voorzitter van den Bondsraad van den Kameraad- schapsbond der Nederlandsche politie. BONNEN DER „LERENSMITTELK ARTE" ZIJN NOG GELDIG. Door het in gebruiknemen van de nieuwe „Reise- und Gaststattemarken", welke Duit sche reizigers kunnen gebruiken ter verkrij ging van levensmiddelen in hotels e.d., heeft hier en daar de meening postgevat, dat thans de bonnen der „Lebensmittelkarte" hun geldigheid verloren hebben. Deze op vatting is onjuist. Belanghebbenden zijn verplicht zoowel de nieuwe „Relse- und Gaststattemarken" als de bonnen der ,,Le_ bensmittelkarte" aan te nemen. DTT JA AR EEN ZEER LATE PASCHEN Het feit, dat wij dit Jaar een Paaschfeest hopen te beleven, dat opvallend laat gevierd wordt, mag wel als een groote bijzonderheid bestempeld worden. Het zal namelijk op 25 April Eerste Paaschdag zijn en deze datum is wel de laatste, waarop ooit een Eerste Paaschdag kan vallen. Het Paaschfeest valt namelijk volgens vaste traditie op den eer sten Zondag na volle maan na dag- en nachtevening, d.i. tusschen 22 Maart als vroegsten en 25 April als laatsten datum. Als gevolg van dit late Paaschfeest zul len we natuurlijk dit jaar ook de laatst mo gelijke Pinksteren beleven. Tusschen de jaren 1800 en 2000 komt de datum van 25 April slechts één keer voor als de dag waarop het Paaschfeest gevierd wordt. OPLICHTER IN UNIFORM. Een maand geleden vervoegde zich een heer in een fraaie, donkerblauwe uniform bij een 34-jarige pensionhoudster in de Albrecht Dürerstraat te Amsterdam. Hij vertelde, ge zagvoerder bij de K. L. M. te zijn geweest. De goede indruk werd bevestigd door de voor uitbetaling van 155.zijnde de huurprijs van een drietal kamers. Op 12 Januari moest zij een dag de stad uit. Daar zij den nieuwen bewoner volledig vertrouwde, liet zij al haar bezittingen open lijk achter. Helaas kwam bij haar terugkeer de ont goocheling: niet alleen was de nette heer ver dwenen, maar met hem een platina armband, een met briljanten bezet platina polshorloge, een platina ring, met een groote en verschei den kleine briljanten bezet, een bontmantel, een mantelcostuum met bontkraag, een schrijfmachine en nog wat snuisterijen, te zamen ongeveer 4500.waard. Bovendien had hij ook twee bedienden van een firma in de Kalverstraat voor een Perzisch tapijt, ter waarde van 2600.dat hij dien dag had laten bezorgen, opgelicht. De man, die zich Van Dongen, Donker of Lautenbaeh noemt, wordt thans door de politie gezocht. DE MOORD OP DEN KOOPMAN VAN AART. De Hooge Raad zal Maandag 8 Februari des ochtends te elf uur in cassatie behandelen de zaak tegen den 37-jarigen huisschilder T. A. F. Slont uit Rotterdam en den 47-jarigen rei ziger J. H. J. Dils uit Amsterdam, die zoowel door de Rotterdamsche rechtbank als in hoo- ger beroep door het Gerechtshof te 's-Gra- venhage zijn veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraffen wegens den moord, gepleegd op den Bredaschen koopman P. B. C. van Aart. Artikel Bon Kaart Hoev. t.m. Aardappelen 04 A Aard. 2 kg. 23 Jan. 04 B Aard. 1 kg. 23 Jan. Beschuit 04 Besch. 75 gr. 23 Jan. Bloem 466 t.m. 469 Algem. 70 gr. 23 Jan. Boter 03 Boter 125 gr. 22 Jan. 01 Boter 125 gr. 11 Mrt. Brandstoffen 06 t.m. 08 BV Brandst. 1 eenli 28 Feb. 01 t.m. 05 KF Brandst. 1 eenh. 20 Apr. Brood 4 A Brood 400 gr. 23 Jan. 4B Brood 50 gr. 23 Jan. Cacao 3- 10. 4-U1 Reserve 150 gr. 23 Jan. Chocolade 01 Vers n. 100 gr. 23 Jan. Cigarettcii 04B Tabak 20 st. 23 Jan. Eenheidszeep Q Eenheidsz. 1 rants. 31 Jan. 471 Algem. 1 rants. 31 Jan, Gort 465 Algem. 250 gr. 23 Jan. 470 Algem. 125 gr. 23 Jan. Havermout 471 Algem. 125 gr. 23 Jan. Jam 464 Algem. 500 gr. 23 Jan. Kaas 460 t.m. 4ö2 Algem. 100 gr. 23 Jan. Koffiesurrog. 473 A lgem. 250 gr. 20 Feb. Mandarijnen 4-03 Reserve 5.30 gr. 23 Jan. Mandarijnen 4-04 Reserve 850 gr. 6 Feb. Melk 04 Melk 13 4 i;i. 23 Jan. Petroleum 04 Petr. 2 lit. 27 Feb. Rijst 4-02 Reserve 500 gr. 23 Jan, Scheerzeep N Text, (m) 45 gr. 30 Apr, Sigaren 04 A B Tabak 5 st. 23 Jan. Sinaasappelen 4-04 Reserve 850 gr. 6 Feb. Suiker 463 Algem. 1 kg. 23 Jan. Suikerwerk 02. 03 Versn. 100 gr. 23 Jan. Tabak 04 AB Tabak 25 gr. 23 Jan. Taptemelk 04 Taptem. 13 4 lit. 23 Jan. Toiletzeep Q Toiletz. 1 rants. 31 Jan. Vermicelli 472 Algem. loo gr. 23 Jan. Vleesch 04 A Vleesch 100 gr. 23 Jan. 04B Vleesch 25 gr. 23 Jan. Waschpoeder P Q Wasehp. 1 rants. 31 Jan. 475 Algem. 1 ranks. 31 Jan. Biljarten. „SCANDIA COUPE". Be B.V. ,,D.E.S." zal onder haar leiding in het clublokaal, in het café-restaurant ..Bolwerk", wederom den wedstrijd organiseeren om de Scan dia Coupe. Deze Coupe is geschonken door der; neer Eck- mann eigenaar van ..Bolwerk" en werd de laatste maal in 1939 gewonnen door de B. V. H.E.T.E.IJ. te Amsterdam. jartliefhebbers hier werkelijk iets valt te ge nieten. De bezetting van dit tournool is zoo dat mooi en sterk spel is te verwachten zoodat voor bil- Deelnemers zijn J: Blind. P. J. Bos. H. J. Heyt- brink, G. Oomkes, P. v. Someren, allen Amster dam,»» R. Lunenburg, G. Metz en J. Steffers, allen Haarlem. Gespeeld wordt op Zaterdag 23, Zondag 24, Zaterdag 30 en Zondag 31 Januari. Zondag a.s. zullen in het Westen, Oosten en Zuiden proefwedstrijden worden gespeeld tusschen hockey-elftallen voor heeren om te kunnen komen tot samenstelling der districts elftallen. In het hockey-stadion te Amstelveen zullen twee Noord-Hollandschc elftallen el kaar ontmoeten. O.a. zijn opgesteld Reus, De Wit en Schmeink. Voor de hoofdklasse competitie speelde Damclub „Oosterkwartier" (Haarlem) tegen „Wormerveer" en won met 155. Hierdoor bezet „Oosterkwartier" de vierde plaats en handhaafde zich in de hoofdklasse. Wanneer de voorgenomen vermenging met het district Amsterdam zal plaats vinden, zullen dus „St. Bavo", „Stabiel" en „Wormerveer" naar de eerste klasse degradeeren. De Haarletnsche Damclub zette de wed strijden om de clubkampioenschappen voort. De uitslagen waren: Hoofdklasse: A. Micdema wint van D. Schrijnemakers; J. A. E. Eist- geest remise met J. G. Kuntze. Eerste klasse: Louis Kisch remise met H. Berghuis. Tweede klasse: D. Philippo Jr. wint van P. van Dijk; A. J. Verwoerdt wint van C. J. Dollé; G. van Es remise met D. Philippo Jr. WOENSDAG 20 JANUARI 1943. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Georg Freundorfer en zijn orkest en het Jodeltrio Hans Walter (gr.). 7.30 BNO Nieuws berichten. 7.40 Salonmuziek (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden.... 8.50 Het Amusementsorkest (opn.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.37 Het Amusementsorkest (opn.). 10.00 Will Glahé en zijn orkest (opn.). 10.30 Reportage. 10.41 Orkest Willy Kok. 11.00 Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 B NO Actueele beschouwing. 13.10 Ouverture-Rhap- sodie-Suite (gr.). 14.00 Bloemen uit Fransche operettes (opn.). 15.00 Bicscooporgelsoli (gr.). 15.15 Halfweg, gevarieerd programma. 1G.45 BNO Nieuwsberichten- 17.00 Twee violen en clavecim- bel. 17.30 Mannen trekken toch altijd aan het kortste eind, luisterflits. 17.45 Peter Kreuder, piano en het Damestrio „Klever Drie" (gr.). 18.10 Blauwbaard, melodrama. 18.00 BNO Nieuwsbe richten. 18.40 Met gitaar en banjo (gr.). 19.00 Wat niet in de krant staat. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales die ver een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Zeven Spaansche liedéren (gr.). 19.30 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solist. 20.30 De verhouding tusschen man en vrouw, lezing. 20.45 Utrechtsch Stedelijk Orkest. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Symphonie orkest (gr.). 22.20 Tegen kommer en zorgen (gr.). 23.30—24.00 Orkestconcert <gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Voor de rijpere jeugd van het platteland. 8.15 Orkestconcert, (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Impressions d' Italië (gr.). 9.00 Orkestraal morgenconcert (gr.). (9.15—1 9.30 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uit zending. 10.40 Voor de kleuters. 11.20 Meisjés- zangklasse van het Blindeninstituut te Bussum (opn.). 11.30 Orkest Malando en solist en gramo- foonmuziek. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Zang en piano. 15.00 Orkestcomposities van Jo hannes Brahms, (gr.). 15.30 Voor de vrouw. 15.45 Klarinet, altviool, sopraan en piano. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Een. koor van den Nationalen Jeugdstorm (gr.). 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Brabantsen praat je. 18.00 Soldatenliefde (gr.). 18.15 De tijdswende in het Noorden des lands, vraaggesprek. 18.30 Omroep-Opera-Orkest en solisten. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 19.15 Ania Dorfmann, piano (gr.). 19.30 Vréugde en Arbeid, gevarieerd programma. 19.45 BNO Nieuwsberich ten. 19.55 Vreugde en Arbeid, gevarieerd pro gramma. 20.30 Instrumentale solisten (gr.). 20.55 Vreugde en Arbeid, gevarieerd programma. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueele be schouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum (Volle Maan)

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2