Dopspoeder De nieuwe bonnen. van Or O.DUBOIS ADVIEZEN VOEDINGSRAAD Voor de volgende week zijn op de bonnen 05 verkrijgbaar gesteld de gebruikelijke rant soenen brood A en B. beschuit, aardappelen (A en B) en het verminderde rantsoen vleeseh (op A en B elk een half rantsoen per bon) Voorts geeft bon 05 A van de tabakskaart recht op het koopen van 1 rantsoen tabak (diverse rookwaren) en bon 05 van de siga- rettenkaart op 1 rantsoen sigaretten. Verder zijn van Zondag 24 Januari tot Za terdag 20 Februari de volgende bonnen aan gewezen: 480 voor 1 K.G. suiker, 481 voor jam, 482 voor 250 gram gort, 483 voor 125 gram gemengd meel, 484 voor 125 gram havermout, 485 voor 250 gram peulvruchten, 486 voor 100 gram vermicelli, enz., 487, 488 en 489 voor kaas, 492, 493, 494 en 495 voor bloem, 05, 06 en 07 voor taptemelk, 05, 06 en 07 voor melk, benevens voor de kinderen tot 4 jaar bon 4-08 reserve voor 5K liter melk, 4-07 reserve voor 500 gram rijst. 3-06 .en 4-06 voor 150 gr. cacao met suiker, 05 van de versnaperingen- kaart voor chocolade, 06 en 07 van deze kaart voor suikerwerk, 2-05, 3-05 en 4-05 reserve, van de stadkaarten voor 1 K.G. appelen voor kinderen tot 21 jaar en 3-07 reserve voor 3 eieren ten behoeve van de kinderen van 4 tot 14 jaar. Enkele belangrijke wijzigingen Aangezien het rantsoen melk is verlaagd, zijn voor de periode "ar 24 Januari tot en met 20 Februari a.s. de bonnen „melk 05' ..melk 06" en ..melk 07' elk aangewezen voor het koopen van 154 liter gestandaardiseerde melk, en de bonnen „taptemelk 05", „tapte melk 06", en ..taptemelk 07" elk voor het koopen van 13/1 liter taptemelk. De bonnen „melk 08" en „taptemelk 08" zullen niet wor den aangewezen. Het rantsoen gestandaardiseerde melk voor kinderen beneden 4 jaar is niet gewijzigd. Voor deze categorie is behalve de bovenge noemde bonnen bovendien bon „reserve 4-08 aangewezen; laatstgenoemde bon geeft recht op het koopen van 5'A liter gestandaardiseer de melk. Rantsoenbonnen blijven recht geven op 1J4 lit ar. Vleeseh Met ingang van 24 dezer wordt in plaats van 250 gram vleeseh per week, 200 gram be schikbaar gesteld. In het vervolg geven zoo wel de A-bonnen als de B-bonnen voor vleeseh per stuk recht op 50 gram vleeseh, been inbegrepen. Voor de week van 24 tot en met 30 Januari zijn de bonnen „vleeseh 05A" en „vleeseh 05B" aangewezen voor het koopen van 50 gram vleeseh, been inbegre pen, of een half rantsoen vleeschwaren. De met ..Een rantsoen vleeseh" gemerkte bonnen blijven recht geven op 100 gram vleeseh. been inbegrepen. Het bloedworstrantsoen is verhoogd van 150 gram op 300 gram. Men kan dus op een rantsoenbon voor vleeseh 300 gram, en op een A-bon of een B-bon voor vleeseh 150 gram bloedworst koopen. Peulvruchten. Voor de nieuwe distributieperiode wordt een algemeen rantsoen van 250 gram peul vruchten beschikbaar gesteld op bon 485. Men dient te nemen hetgeen de winkelier in voorraad heeft. In verband met de bevoor rading zal het niet mogelijk zijn het peul vruchtenrantsoen reeds bij den aanvang van de distributieperiode te betrekken. Appelen voor personen tot 21 jaar. In het z.g. stadsgebied worden ook voor de komende distributieperiode weer appelen be schikbaar gesteld. Ditmaal komen personen van 0 tot en met 20 jaar. voor zoover zfj in feet bezit ziin van stadkaarten, -in aanmerking voor een kilogram appelen. Eieren. De voor het koopen van drie eieren aan gewezen bon „reserve 3-07" van de aan kin deren van 4 tot en met 13 jaar uitgereikte kaart, moet uiterlijk op Zaterdag 30 Januari «.s. bij den winkelier worden ingeleverd, des- gewenscht tegen ontvangstbewijs. Aflevering 'der eieren aan het publiek zal kunnen plaats hebben van 7 tot en met 20 Februari a.s. Sinaasappelen enz. De geldigheidsduur van den voor het koo pen van 350 gram mandarijnen of sinaasap pelen aangewezen bon „reserve 4-03" is ver lengd tot en met 6 Februari a.s. Aflevering van margarine en rundvet. Van Zaterdag 23 Jan. tot en met Woensdag S Febr. zal op de bij den detaillist ingeleverde bonnen „boter 04" per bon 125 gram mar- garme werden geleverd. Deze bonnen' geven uitsluitend recht op margarine. Zij, die niet in de gelegenheid zijn geweest de genoemde bonnen bij den handelaar in te leveren, zoo als schippers, woonwagenbewoners, patiënten in ziekenhuizen e.d. kunnen van 23 Januari a.s. zonder voor-inlevering margarine op deze bonnen koopen. Voorts kan men den bon „boter 04" ook in hotels e.d. gebruiken. De genen, die bon 04 bij den siager hebben in geleverd, ontvangen per bon 100 gram rund vet. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. O vermeer, Heemstede, Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse], IJmuiden. Advertenties: w. van Ommen, Heemstede. Orig. verpak fA 25 tjij Apothen Drag. HERMES r.CO - OEN WAAG De verlaging van 't vleeschrantsoen. Met ingang van 24 Januari wordt het vleeschrantsoen verlaagd tot 200 gram per persoon per week, been inbegrepen. In een officieele toelichting op dezen maatregel wordt verklaard, dat'in normale tijden de vleesch- behoefte in ons land voor 60 pet. gedekt werd door varkensvleesch. Door gebrek aan voe- dingsgranen moest de varkensstapel op een kleine kern na verdwijnen. Het gebrek aan geïmporteerd voeder is ook oorzaak van een verminderde rundvee-opbrengst. De laatste jaren moest de rundveestapel worden aange past bij de beschikbare hoeveelheid voeder. Thans is een soort evenwichtstoestand be reikt. Grootere inkrimping beteekent minder melk,boter en kaas. Het vleeschrantsoen moet zich dus in het vervolg aanpassen aan datgene, wat door den jaarlijkschen aangroei beschikbaar komt van onzen veestapel. Dat beteekent, dat het tegenwoordige vleesch rantsoen niet behouden kon blijven. Voorts mag van de vele met mond- en klauwzeer besmette boerderijen geen vee worden afgevoerd. Daardoor werden de niet- besmette bedrijven veel zwaarder belast en - Tnoesten vee leveren, dat eigenlijk niet als slechtvee in aanmerking mocht komen. Handhaving van het vleeschrantsoen zou goed melkvee hebben geleid, dan ook onvermijdelijk tot afslachting van Na 4 Februari boter of margarine. Den laatsten tijd doen geruchten de ronde, dat in de eerstkomende weken geen boter meer zal worden verkrijgbaar gesteld. Naar aanleiding hiervan deelt het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in oorlogstijd me de, dat deze geruchten niet juist zijn. Met ingang van 4 Februari a.s. zal een bon wor den aangewezen waarop naar keuze boter of margarine zal kunnen worden verkregen. Er zal voldoende boter zijn zoodat men, indien men dit verlangt, op elke van de op 4 Fe bruari daarvoor aangewezen bonnen boter zal kunnen betrekken. Ned. Mij. voor de visscherij in het Oosten. Teneinde alle initiatief van Nederlandsche zijde op het gebied der visscherij in de be zette Oostelijke gebieden in goede banen te leiden, is overgegaan tot de oprichting van de maatschappij „Nederlandsche Oost Vis scherij N.V.gevestigd te 's Gravenhage. VIJFHONDERD NEDERLANDERS VERMIST De „D. Z. in den Niederlanden" bevat een bericht van de „Tokio Asahi Schimbun" uit Rangoon, volgens hetwelk twee Japansche schepen met Nederlandsche gevangenen op 15 Januari in de wateren ten Westen van de Tavey-eilanden door drie geallieerde bom menwerpers zijn aangevallen. Een schip werd zwaar beschadigd. Ongeveer vijf honderd Nederlanders worden vermist. WAT DOET GIJ? Wij van het Legioen Nederland weten wat het zeggen wil, vechten desnoods tot den laatsten man. Tachtig jaren woedde de oor log in de lage landen aan de zee, tachtig jaren streden onze voorvaderen voor hun vrijheid. De gedachte aan dien tijd vervult iederen waren Nederlander met trots. Thans zijn aan het Oostfront weer onze beste zo nen aangetreden om te strijden voor de vrij heid van Europa en de toekomst van ons land en volle. Het minste wat gij kunt doen is. storten op 43J100 Verzorgingsfonds van het Vrijwilligerslegioen Nederland. HERINNERINGEN AAN DE MEIDAGEN VAN 1940. Overeenkomstig den eisch van den procu reur-generaal werd tot zes maanden gevange nisstraf, met ontslag uit den militairen dienst en ontzetting uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen, veroordeeld de res. kapitein Ch. van W., die terecht heeft ge staan wegens bedreiging met openlijk geweld. Van W. had te Wateringen op 11 Mei 1940 eenige nationaal-socialisten met de handen omhoog tegen een muur doen plaatsen en een vuurpeloton de geweren in den aanslag in hun richting doen nemen. AUTOBUS MET 32 MENSCHEN TE WATER. Een bus van de autobusdienstonderneming „Roland" uit Siddeburen, is in de gemeente Noorddijk in het Damsterdiep gereden. De bus geraakte op den berm van den weg, kantelde en viel in het water. De chauffeur zag kans om via het portier den wagen te verlaten. Hierop sloeg hij de ra men van de bus kapot, waarna het gelukte de 32 inzittenden uit hun benarde positie te verlossen. Slechts enkelen hadden letsel gekregen. PROVINCIALE BEGROOTING. De commissaris der provincie Noord- Holland heeft vastgesteld de eerste supple- toire begrooting 1942. De inkomsten bedra gen f 31.883.937 en de uitgaven 31.754.445, zoodat er een saldo is van f 129.492. Verder heeft de commissaris een aantal bedragen vastgesteld ten laste van den poai onvoorziene uitgaven. Daaraan is het vol gende ontleend: restauratie gebouw der Waalsch Hervormde gem. f 1.083; contact commissie voor vreemdelingenverkeer in Noord-Holland f 12.090; restauratie perceel Spaarne 108 f 5.000; restauratie van het hofje „De Bakenesserkamer" f 4.000; restau ratie kerkgebouw Ned. Herv^,gemeente te Spaanidam en van den daarop staanden ge meentetoren f 2.459.50; Noord-Hollandsch Tooneel f 5.000; aankoop van werken van beeldende kunstenaars f 5.000. HET DUITSCHE THEATER. Op Maandagavond 25 Januari a.s. om 7 uur zal het Duitsche Theater in de Haarlemsche Stadsschouwburg een opvoering geven van het blijspel „Marguerite 3". De hoofdrol zal worden gespeeld door Inge Schmidt, lid van de Bayrlsche Staalsschauspiel te München. VERDUISTEREN van 17.10 tot 8.34 uur 23 Jan.: zon op 8.36, onder 17.08 uur maan onder 9.30, op 19.27 uur 24 Jan.: zon op 8.35, onder 17.10 uur maan onder 9.56, op 20.32 uur Haarlemsche Rechtbank. Diefstal van distributiebescheiden. Terzake van diefstal had Maaike P. J. uit Aalsmeer zich gisteren voor de rechtbank te verantwoorden. Ten huize van haar zuster had zij uit een glazen potje alle distributie bescheiden en een gulden gestolen. Als ver weer voerde zij aan, dat in haar kosthuis ook haar bonnen waren gestolen. Hetgeen de rechtbank allerminst een excuus vond. Zij bleek reeds eerder wegens diefstal te zijn veroordeeld, doch toen had zij slechts twee maanden in de gevangenis moeten doorbren gen, omdat haar oudere zuster zich over haar wilde ontfermen. Zij bleek echter onverbeter lijk en volgens den officier van justitie "deugt zij niet en zal zij nooit deugen. Hij vorderde nu acht maanden gevangenisstraf. De ver dediger pleitte clementie en zag gaarne, dat omtrent haar een psychiatrisch rapport zal worden uitgebracht. Een model-schoonmoeder. De grondwerker H. K. te Oostzaan had op 30 November van het vorig jaar een fiets ge stolen en deswege werd hij ingesloten. Gis termorgen stond hij voor dit feit terecht. Hij kon niet precies verklaren waarom hij het gedaan had en noemde het een onbezonnen daad. Hierna kwam zijn a.s. schoonmoeder voor het getuigenhekje, die er op wees, dat K. een oppassende jongemaó is, die nooit iets met de politie te maken heeft gehad. Hij heeft al geruimen tijd verkeering met haar dochter en kwam geregeld bij zijn a.s. schoon ouders thuis. Ook zij kon geen verklaring geven voor het stelen van de fiets. Zij hield een warm pleidooi voor den jongen en zeide, dat hij niet in ongenade zal vallen, mits hij zooiets natuurlijk nooit meer doet. De president van de rechtbank merkte hier na op: Nu zie je eens wat een model-schoon moeder je hebt! Ik zou daarom zulke domme dingen maar nooit meer doen. De officier van justitie merkte in zijn requisitoir op. dat hij voor deze maal rekenjng wilde houden met den jongen, temeer waar hij een goede repu tatie heeft. Hij eischte daarom slechts drie maanden gevangenisstraf met altrek van het voorarrest. Uitspraak over veertien dagen. „De Beverpels." Weinigen hebben, bij de recente Haupt- mann-herdenking, de aandacht gevraagd voor het lichtere tooneelwerk van den grooten Duitschen dichter. Het is niettemin merk waardig genoeg, al ware het alleen, omdat het het naturalisme, door en door bekend als factor in sombere romans 'bn burgerlijke too- neelspelen, laat zien in het blijspel. Het Residentietooneel heeft een van Gerhard Hauptmann's comedies, „Der Biberpelz" op het repertoire genomen en gisteren de abon nementhouders van den Stadsschouwburg doen kennis maken met een hoogst merk waardig spel. Men behoeft geen tegenstander van het naturalisme te zijn, om „De Bever pels" niet ten volle te kunnen waardeeren. De milieuschilderingen zijn waarlijk meester lijk en opk de karakters, bovenal de dief achtige en toch zoo „eerlijke" vrouw Wolff, zijn kernachtig goed uitgebeeld, doch het spel mist ten eenenmale die mate van handeling, noodig om een dramatisch gebeuren, zij het ook van licht allooi, te scheppen. Merkwaar dig genoeg bij een geboren tooneelschrijver als Hauptmann Het stuk doet denken aan „De gebroken kruik" van Klëist, met name het tweede en het vierde bedrijf met hun reeks van aan klagers voor den onbeduidenden burgemeester Wehrhahn. Deze bedrijven leveren den ac teurs genoeg stof voor dankbare typeeringen. Coba Kelling, in de gedaante van vrouw Wolff, kwam verre boven een type uit. Die listige, diefachtige, drukdoende en toch zoo goedmoedige vrouw uit het volk, werd bij haar een waarlijk karakter, een figuur die sprankelde van geest en humor. Jan van der Linden was kostelijk in zijn naar de caricatuur zweemende creatie van den burgemeester en velen der anderen hielden met hem gelijken tred. In de andere bedrijven waren het nog Piet Bron en ftiul Steenbergen, die zeer goed karakterspel te genieten gaven. M. SYBR. KOOPS. Verduistering van 8000. Inbraak in scène gezet. Door de recherche is aangehouden een 35- jarige koopman, wonende alhier, die zich schuldig had gemaakt aan verduistering van pl.rn. 8060.welk geld hij voor een kennis in bewaring had. De dader had voorgegeven, dat het geld bij hem ontvreemd was en had daartoe in zijn woning efen inbraak „in scène" gezet. Het geld is in de woning" teruggevon den. Hij is aan de justitie overgegeven. OPROEP. De recherche alhier heeft de hand gelegd op een jongen man, die bekende op 17 Januari 1943 te omstreeks 16 uur in een automatiek aan de Groote Houtstraat alhier, ongeveer tegenover het Luxor Theater, uit een hand- tasch van een dame, welke zich in die auto matiek bevond, een portemonnaie met inhoud te hebben ontvreemd. Aangezien tot op heden van dezen diefstal geen aangifte is gedaan, wordt de betreffende dame verzocht zich te vervoegen aan het Bureau van Politie, afdeeling Recherche, Smedestraat 9, alhier. WIE ZAG DEZE AANRIJDING Op 20 Januari j.l. te 17.10 uur heeft onder het viaduct Kruisweg een aanrijding plaats gehad tusschen een vierwielig motorrijtuig en een wielrijder. Zij, die van deze aanrijding getuige zijn ge weest worden verzocht zich te melden aan het Bureau van, Politie, Smedestraat 11 B. GEVONDEN VOORWERPEN. Armbandje, Brink, Oranjestraat 81; boek, v. Welsum, Kloosterstraat 59; bril in étui, Best, Llnschotenstraat 2 B; kinderbijslagboekje, Bur. van Politie, 'Smedestraat 9, mutsje, v. d. Bos, Lauirerstraat 22; muts, v. d. Vliet, Lorentzkade 114; portemonnaie met inh„ Wesselius, Kolk- straat 45 zw.portemonnaie met inh., v. d. Goes, Teylerstraat 53; ring, de Bruyne, Harmenjans- weg 14; tasch, Baanstra, Amsterd.vaart 110 rd.; tasch met lnh., v. d. Putten, Lange Begijnestraat 28; want, Bur. v. Politie, Smedestraat 9; wanten, de Rooy, Merwedestraat 8; want. Stolwijk, Kruis tochtstraat 10. VAN DEN VERGEET HE*T SLAATJE NIET! Als de dager» lengen, gaan de nachten strengen. Januari en Februari brengen in den regel koude en.... verkoudheden. Hoe nu te trachten weer stand te bieden tegen de yele kwalen en kwaal tjes die ons in dezen tijd belagen? Zorg dat de voeding zoo goed mogelijk blijft en ruk is aan vitaminen. Eet iederen dag iets rauws en profi teer van de citroenen. Gebruik een slaatje van rauwe groenten en vervang de azijn, indien het mogelijk is, door citroen. SLA VAN BIETEN EN BRUSSELSCH LOF. 2 flinke kroten. 3 struikjes lof, 2 lepels azijn of citroensap, l gekookte aardappel, uit, zout, pepersurrogaat. De bieten schillen en op een fijne rasp, raspen. Het lof afschrappen, wasschen en fijn snijden. De ui snipperen (een uitje of augurkje uit het zuur kan ook dienst doen). De aardappel fijn wrijven, vermengen met het citroensap of de azijn, het zout en de peper. Het sausje door de bieten en het lof mengen. Beschikt men niet over lof, dan kan veldsla of dunsel worden gebruikt. EVACUATIE EN BIBLIOTHEKEN. Onder h$n die om een of andere reden, hetzij binnen de gemeente verhuizen, hetzij deze metterwoon verlaten, bevinden zich vele gebruikers van biblotheken. Het is begrijpelijk dat door de zorgen, die deze vei'huizingen met zich brengen, biblio theekboeken, die zich nog in het bezit van deze gebruikers bevinden, dreigen mee te vex'huizen. In het algemeen is dit niet wenschelijk, wijl het gevaar niet denkbeeldig is, dat der gelijke boeken in een ongereede geraken. Hiex'door zouden niet alleen de particuliere uitleenbibliotheken, maar vooral de groote boekerijen, zooals de Nationale Bibliotheek, de openbare leeszalen, de bibliotheek van het Vredespaleis e.d. die veelal met zeer, veel zorg en groote kosten hun verzameling hebben gecompleteerd, ernstig gedupeerd worden. Daarom wordt een dringend beroep ge daan op de medewerking van gebruikers van bibliotheken, die gaaxx verhuizen of reeds verhuisd zijn, om de in hun bezit zijixde bi bliotheekboeken zoo mogelijk vóór de verhuizing aan de desbetreffend^biblio theken terug te bezorgen en in ieder geval aan deze bibliotheken bericht van adresver andering te zenden. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het programma voor Zondag a.s. vermeldt de volgende wedstrijden: eerste klassen: A.D.O.-Xerxes; D.F.C.-Hermes; D.W.S.-VoIe- wijekers; E.D.O.-H.B.S.; V.SV.-R.F.C.; 't Gooi- Haarlem V.U.C.Emma; FeijenoordD.H.C. Tweede klas: H.B.C.-Alkm. Boys; Kennemers- Santpoort; K.F.C.-R.C.H.; W.F.C.-West Frisia; O.S.V.-Z.F.C. Derde klas: T.Y.B.B.-Terras vogels; Kalfweg-H.F.C., Kinheim-schoten; Bloemeixdaal-Zandvoortmeeuwen; D.T.S.- Hel der; Succes-D.E.M.; jG.V.O.-Beverwijk; Vierde klas: D.S.S.H.-T.H.B.; D.I.O.-Vliegende Vogels D.C.O.-Onze Gezellen', Ripperda-Spaarnevo- gels; E.H.S.-B S.M.Reserve klasen: Haarlem 2- Ajax 2; R.C.H. 2-Aicm. Victrix 2; A.F.C. 3- E.D.O. 2; H.F.C. 2-Kennemers 2; V.S.V. 2- W.F.C. 2; Zandvoortmeeuwen 2-Bloemetl- daal 2; Santpoort 2-R.C.H. 3; Haarlem 3- H.B.C. 2; D.W.S. 4-T.Y.B.B. 2; Oranje Zwart 2- Zandvoortmeeuwen 3. Het handbal-programma voor Zondag luidt Eerste klasse Dames: Concoi-diaNiloc 10 uur. Sport VereentRapiditas 11 uur. Heeren: ConcordiaNiloc 10.45 uur. Tweede klasse Dames: Rapiditas 2Bato 2.15 uur. IJmondConcordia 2 2.15 u. Heeren: IJmond Concordia 2 3.15 uur. Het korfbal-programma voor a.s. Zondag luidt Tweede klasse C: Amstelodanum 1 Westerkwartier 2. Oosterkwart'ier 1Ooster park 1. Sport Vereent 1D.E.D. 2. Derde klasse C: O. K. V. 1—K. V. D. 1. Z. K. V. 2— Blauw Wit 5 Derde klasse D: Blauw Wit 4 Stormvogels 1. Vicleria 1Oosterkwartier 2 (12—2 up). Togo 1—D.T.V. 3. Derde klasse E: Swift 3T-Amsterdam-Zuid 2. OlympusAllen Weerbaar 2. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 23 JANUARI 1943. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Marschen (gr.). 7.30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 Weekeinde gedachten (gr.). 8.05 Duitsche taal cursus. 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij bren gen U heden8.50 Disco Vai-ia (gr.). (9.30 -9.37 Spiegel van den dag opn.) 10.00 Vaudeville or kest, soliste cn mannenkoor (opn 10.30 Journa listiek weekpraatje. 10.45 Gerard Lebon cn zijn orkest. 11.30 Zang en piano. 12.00 Almanak. 22.05 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Orkest Rentmeester. 12.45 Bielefelder Kinderkoor (gr.). 14.00 Symphonie orkest (gr.). 15.00 Bonte middag. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 16.53 Marschen (gr.). 17.00 Or kest Pali Lakatos. 17.30 Strijd om de schat, luis terspel. 18.00 Orgelspel. 18.30 BNO Nieuwsbe richten. 18.40 Ra-ra-ra, radio-raadsel-i ubriek. 19.00 BNO Politiek weekoverzicht. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 19.15 Het Amusementsorkest en solist en gramofoonmu- ziek. 20.15 Het Weensch Phllharmcnisch orkest en solist, (gr.). 21.20 Koren uit de Hohe Messe (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.03 Hongaar- sche Volksmelodieën (gr.). 22.20 Plaatjes van koude en warrite (gr. en opn.). 23.05—24.00 Dans- schlagers (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40^ Zie Hilversum I. 7.46 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Brandende kwesties (opn.). 8.05 Licht ochtendspel (gr.). 3.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Symphonie orkest (gr.). 9.00 .,3/4 maat populari teit" (gr.). (9.159.30 Voor do huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Trioconcert (gr.). 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Winterliedjes (opn.). 11.30 Componisten dirigeeren eigen werk (gr.). 12.20 Zang en piano (opn.). 12.30 Visscherij-kwar tier. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Program ma-overzicht. 13.05 Gramofoonmuziek. 14.00 Gods dienstige uitzending. 14.30 „Weanerisch" (gr.). 15.00 Rotteidamsch Philhannonisch orkest en solisten. 16.15 Het jonge Hart. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 BNO Uitzending voor Nederlandsche zeelie den. 17.30 Nederlandsch Kamerkoor. 18.00 Als ik 't voor 't .zeggen had. 18.10 Landmans Lust. 18.30 Nederlandsche volksklanken. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbin ding met de studio beschikken. 19.15 Viool en piano. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Zang en piano. 20.15 Van de eene melodie in de andere (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Ac- tueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22^- 24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2