Leden van den Nationalen Jeugdstorm in Tirol. In -den loop van deze maand hebben een aantal meisjes en jongens, leden van den Na tionalen Jeugdstorm, een reis van twee weken naar Tirol gemaakt. Opperschaarleidster Dora de Graaf uit Bot terdam heeft daarover het een en ander ver teld. De deelnemers(sters) vertrokken Zondag morgen 3 Januari om negen uur uit Utrecht en reden na Keulen langs den Rijn. Dat was prachtig. Vooral die oude burchten op' de ber gen vonden we mooi. Ook zagen we het be roemde slot Berchtesgaden. Ons eerste' opont houd was 's avonds negen uur in Heidelberg. Den volgenden ochtend waren we in Mün- ehen. De trein naar Innsbrück stond al klaar. Het was intusschen licht geworden, dus kon den we van het landschap genieten. Voor we het wisten'waren we aan het doel, het dorpje Schwaz. De ontvangst door Kreisleiter en burgemeester was erg hartelijk. We konden dien zelfden dag niet naar onze berghut door, daar het al te laat was. Voor nachtlogies enz. was schitterend gezorgd. We kregen daar ook ski's. Den volgenden morgen begon onze tocht naar boven. Deze tocht duurde ongeveer zes uur en was erg zwaar, daar de weg erg steil was. De natuur was prachtig. Daar was het huis van bestemming: een vriendelijk don kerbruin houten huis, „De Gamsstein". De B.D.M. en H.J., die met ons in het Lager zou den zijn, waren er al en verwelkomden ons. Den volgenden morgen werd het kamp bij het vlaghijschen geopend. Eerst sprak onze kamp leider kompaan v. d. Pi.il en daarna de La- gerführer- Hauptgefolgschaftsführer Peter Brenner. In de avonden leerden we Tiroler liedjes en vooral dansen. Natuurlijk gaven wij ook een paar avonden. Deze vielen erg in den smaak van de Duitsche kameraden. We leer den hen Hollandsche liedjes en dansen en ver telden van onze geschiedenis. Voor we naar Holland terug gingen, zouden we eerst Innsbruck zien. De ontvangst daar in het prachtige Gauhaus was uitmuntend. Van ons skilager is door de Ufa een film ge maakt, die hoogstwaarschijnlijk ook in Hol land komt. We hebben een mooie herinnering aan dezen tijd. Studiemogelijkheden voor Ned. Vrijwilligers. Verscheidene leerlingen van de hoogste klasse van scholen voor voorbereidend, hoo- ger en middelbaar onderwijs en van mid delbare landbouwscholen nemen in de ge lederen van het Nederlandsch legioen, de S.S., of in andere onderdeelen van het Duit sche leger deel aan den strijd in het Oosten. Aangezien verhinderd moet worden dat zij. die hun leven veil hebben voor den strijd tegen het bolsjewisme, in ïfun verdere loop baan daarvan nadeel zullen ondervinden, is reeds in 1941 bepaald, dat degenen hun ner. van wie op grond van den stand van hun kennis bij het verlaten van de school kon (kan) worden verwacht, dat zij aan het einde van het schooljaar het eindexamen met goed gevolg zouden (zullen) afleggen, van den Secretaris-generaal van het depar tement van Opvoeding, Wetenschap en Kul- tuurbescherming een beschikking zullen ontvangen, krachtens welke zij tot de exa mens aan universiteiten en hoogescholen worden toegelaten. Hebben zij aan het front dienst gedaan, dan krijgen zij dit voorrecht in ieder geval. Deze beschikking voorkomt dus, dat deze vrijwilligers niet of te laat het verlangde diploma zouden ontvangen. Betreft de bedoelde dienstneming leer lingen van genoemde scholen, die in een la gere dan de hoogste klasse waren (zijn) ge zeten, en v^n wie op grond van den stand hunner kennis bij het verlaten der school kon (kan) worden verwacht dat zij aan het einde van het schooljaar tot een hoogere klasse zouden zijn (zullen worden) toegela ten, dan zullen deze leerlingen bij hun te rugkeer zonder nader onderzoek tot de des betreffende hoogere klasse worden toege laten. Deze bepaling is nog onverminderd van kracht. Derhalve behoeven leerlingen van bovengenoemde scholen, die het voor nemen hebben zich voor den strijd tegen het communisme beschikbaar te stellen, zich niet te laten weerhouden door c'e vrees, dat zij daarvan bij hun verdere studie nadeel zullen ondervinden. „ANTIGONE" VAN SOPHOCLES TE AMSTERDAM. In „Antigone" van Sophocles, dat onder regie van Cor Hermus bij het gezelschap van den Amsterdamschcn Stadsschouwburg in studie is genomen, speelt Vera Bondam de titelrol. Ismene is Aline Markus, de ove rige rollen worden gespeeld door Louis van Gasteren (Kreon), Johan Schmitz (Hae- mon), Cor Hermus (Tiresias), Frits van Dijk (bode), Nel Snel (Euridice), Guus Her mus (wachter) en Kees van Iersel (2e bode). De Thebaansehe grijsaards zijn: Joh. Gobau, Joh. te Wechel. Cor Dommelshuizen en Willem de Vries. AGENDA Donderdag 28 Januari: Stadsschouwburg: ..Flamingo", muziekrevue, 7.30 uur. Gem. Concertzaal: Concert Max Kloos (bas) en Alb. de Klerk (orgel), 7.30 uur. Palace: „De groote wedstrijd", 2.00, 6.30 en 8.45 uur (eiken leeftijd). Rembrandt: ,,Wir machen Musik", 2.30. 6.30 en 8.45 uur (18 jaar). Moviac: „Zeven oorvijgen", 2.30, 7 en 9 uur (14 jaar). Luxor: ..Vijf millioen zoeken een erfgenaam", 2.30, 6.30 en 8.45 uur (14 jaar). Frans Hals: „Moe derliefde", 2.30. 0.30 en 8.45 uur (18 jaar). Vrijdag 29 Jan.: Stadsschouwburg: „Fla mingo", muziekrevue, 7.30 uur. Bioscopen.' middag- en avondvoorstellingen, nieuw pro gramma. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.). Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport c-n Stad: A. Overmeer, Heemstede, Buitenland: J. C'. van der L tag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zand voort. Nieuws en reportage voor Velsen cn omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Aangifte van waarden uit overzeesche gebiedsdeelen. Bij besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Financiën en van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, gepu bliceerd in de Nederlandsche Staatscourant van 25 Jan. is voorgeschreven, dat goud, edele metalen, buitenlandsche betaalmid delen en buitenlandsche geldswaardige pa pieren. loebehoorende aan ingezetenen van de Nederlandsche overzeesche gebiedsdeelen, uiterlijk 24 Februari 1943 moeten worden aangeboden aan de Nederlandsche Bank. Binnen denzelfden termijn moet van hier te lande berustende buitenlandsche effecten, toebehoorende aan dezelfde groep personen aangifte worden gedaan bij de Vereeniging voor den Effectenhandel. De verplichting tot aanbieding en aangifte rust op iederen in gezetene, die het beschikkingsrecht heeft over de aan te bieden waarden, zoomede op den wettelijken of door den rechter be noemden vertegenwoordiger van den eige naar. Voor het overige gelden dezelfde be palingen als voor de aanbieding en aangifte van gelijke waarden, aan ingezetenen toe behoorende. HAAR ZUSJE GEWURGD. De Amhemsche rechtbank heeft be handeld de zaak tegen de 23-jarige dienst bode G. H. W. van B. uit Arnhem, die op Zondag 19 Juli 1942 haar acht-jarig zusje door wurging om het leven heeft gebracht. De zaak werd met gesloten deuren be handeld. De Officier van Justitie eischte tien jaar gevangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen. Oproepingen van het Arbeids bureau. Men is verplicht er gevolg aan te geven. Herhaaldelijk is gebleken, dat bij velen de meening heeft postgevat, dat degenen, die een oproepingskaart ontvangen om op het Gewestelijk Arbeidsbureau te verschijnen, niet gehouden zijn daaraan te voldoen. Met klem zij er daarom op gewezen, dat aan iedere oproeping, die men van of namens het Gewestelijk Arbeidsbureau ontvangt, gevolg moet worden gegeven. Degene, die niet voldoet aan een ontvangen oproeping stelt zich aan de daaraan verbonden gevol gen bloot. In geval van verhindering sture men tijdig bericht aan de op de oproepings kaart vermelde afdeeling.. Een tweede veel voorkomend misverstand beslaat hierin, dat men in de meening verkeert, dat de werk nemer, die voldoet aan een oproeping van het Gewestelijk Arbeidsbureau, daardoor aan loonderving is blootgesteld. Zulks is niet het geval. Behoudens bijzondere om standigheden is dê werkgever verplicht het arbeidsverzuim, ontstaan door het gevolg geven aan een oproep om op het Geweste lijk Arbeidsbureau te verschijnen, normaal door te betalen, terwijl hij den werknemer, op vertoon van diens oproepingskaart, in staat moet stellen om op den daarop aan gegeven tijd op het gewestelijk arbeids bureau aanwezig te zijn. ECONOMISCHE RECHTER Niet minder dan 200 aardappelenbon nen had de groentenhandelaar J. R. Spijktra gekocht. Dit kostte hem een week gevange nisstraf. Er was 14 dagen tegen hem ge- eischt. Haarlemsche Tuchtrechter. De veehouder Blokker uit Wijde Wormer had in den zomer van '42 kaas en boter ge maakt zonder vergunning en de kaas zonder bon verkocht. Voor deze overtreding, die hij zeer ernstig noemde, vroeg de ambtenaar een boete van f 2000 en verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen kazen. Mr. Prinsen Geer- ligs bepleitte voor zijn cliënt de uiterste clementie. De tuchtrechter strafte den vee houder met een boete van f 1500 met ver beurdverklaring. Zóó maar op den weg had de veehouder G. van Leeuwen uit de Haarlemmermeer een rundermilt gevonden, die hij bezig was te koken boven een fornuis, toen er bij hem werd gecontroleerd door ambtenaren van de C.C.D. Aangezien van Leeuwen geen verkla ring voor de aanwezigheid van dit vleesch kon geven, werd er proces-verbaal opge maakt, met als gevolg dat de veehouder voor kwam. De ambtenaar stelde een boete van f 300 voor. Uitspraak conform. Haarlemsche Rechtbank. Wegens inbraak werden de beide Haar lemmers W. F. J. B. en C. P. M. veroor' deeld tot 10 maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in prev.entieve hechtenis doorgebracht. Veertien dagen geleden was tegen ieder van hen óén jaar geëischt. -Op 17 November 1942 haddden de los werkman H. v. R. en de koopman F. v. B. in de Korte Margarethastraat een inbraak gepleegd. Tegen ieder van hen was tien maanden geëischt. De rechtbank heelt bepaald, dat over beiden een voorlichtingsrapport zal wor den uitgebracht en over F. van B. boven dien een psychiatrisch rapport. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Onder leiding van den heer J. F. Ch. Dix hield de afdeeling Haarlem van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde In Brinkmann haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental stijgende is, dat de door de af deeling georganiseerde cursussen druk bezocht werden, dat op de vergaderingen tal van be langwekkende vraagstukken op tuinbouwgebied besproken werden en dat het Bloemenhuis van der Hoek het hoogste aantal punten beliaalde op de onderlinge tentoonstellingen. De aftredende bestuursleden H. Carlee en R. van der Hart werden bij acclamatie herkozen. De secretaris leidde een bespreking over proeven van Dr. Roodenburg te Aalsmeer. Hier uit bleek, cfcat verlenging van de belichtingsperio de in sommige gevallen stimuleerend werkte op blad- en stek vorming. Verkorting van de dag- belichting bevorderde vaak betere bloemont- wikkeling. Na de pauze hield dezelfde spreker een korte voordracht over behandeling met Man- gaansulfaat bij overkalkte gronden en over de hierbij bereikte resultaten. Beide onderwerpen lokten een levendige en leerzame discussie uit. De heer J. Huner vertelde een en ander over de teelt van Sojaboonen. Nederlandsche verpleegsters voor het Duitsche Roode Kruis. Eerste groep uit Den Haag vertrokken. Verleden week is het eerste transport van Nederlandsche verpleegsters uit Den Haag naar een „Landesfiihrerschule" van het Duitsche Roode Kruis vertrokken. In deze school zullen zij ongeveer drie maan den opgeleid woi-den, om dan als volwaar dig verpleegster in de lazaretten aan het front of in ziekenhuizen ingezet te worden. Het afscheid geschiedde in het gebouw van het SS-Ersatzkommando, Den Haag, Korte Vijverberg 5, waar de commandant van het SS-Ersatzkommandó een toespraak hield Hij wees er op, dat in September van het vorig jaar de Reichsführer-SS de mogelijk heid geschapen heeft, dat ook Germaansche vrouwen zich als verpleegster daadwerkelijk in kunnen zetten. Zich ten volle bewust van de groote taak, die hen wacht in den strijd voor een nieuw Europa, meldden zich naast een groot aantal Noorsche en Deen- sche, meer dan duizend Nederlandsche vrouwen voor het Duitsche Roode Kruis. Helaas was het niet mogelijk om allen, die zich zoo spontaan gemeld hadden, ook in derdaad op te roepen. Maar thans kunt u, aldus de commandant, naast de vrijwilligers in de Waffen-SS en het Legioen, uw deel bijdragezr voor onze toekomst en door de daad deelnemen aan den vrijheidsstrijd van de Germaansche volken. Op het station bevonden zich een ver tegenwoordiger van het SS-Ersatzkomman do en een Oberführerin van het D. R. K., die de vertrekkende verpleegsters een goede reis en veel succes bij hun nieuwe taak toe- wenschten. Na een hartelijk afscheid van familieleden en bekenden, vertrok de trein om deze flinke Nederlandsche vrouwen naar hun nieuwen werkkring te brengen. Een maand geëischt tegen notaris. Het gerechtshof te Den Bosch heeft de be handeling voortgezet van de zaak tegen den 58-jarigen notaris H. uit Den Bosch, die door de Bossche rechtbank in Juni van het vorig jaar tot 3 maanden gevangenisstraf met ont zetting uit het notaris-ambt was veroordeeld wegens oplichting bij het plaatsen van hy potheken. De advocaat-generaal eischte thans een maand gevangenisstraf met ont zetting uit het notarisambt. INSPECTEUR J. D. DUYTS 25 JAAR BIJ DE HAARLEMSCHE POLITIE. Op 1 Februari a.s. zal de heer J. D. Duyts, inspecteur van politie der eerste klasse, 25 jaar bij de politie zijn. De heer Duyts was aanvankelijk gedurende tien jaar werkzaam bij de politie te Am sterdam. afd. Vreem delingendienst. Hier heeft hij zeer belang rijk werk verricht. Daarna kwam hij bij de Haarlemsche politie en ook hier ter stede heeft hij zich doen kennen als een kundig politieman en een humaan chef voor zijn ondergeschikten. Op 1 Februari 1918 kwam de heer Duyts in dienst van de politie te Haarlem als ad junct-inspecteur. Op 1 Februari 1919 volg de zijn benoeming tot inspecteur 2e klasse en op 1 Maart 1925 werd hij benoemd in zijn huidige functie. Thans is de heer Duyts ruim 35 jaar in dienst van de politie en in deze veeljarige loopbaan heeft hij veel meegemaakt. Voor vele jongeren ten voorbeeld door nauwge zette plichtsbetrachting en grooten werk lust is hij een politieman, die in het corps een vooraanstaande plaats heeft verworven. Wij bieden den heer Duyts onze welge mende felicitaties bij dit voor hem zoo heugelijke jubileum aan. N. S. D. A. P. Vrijdagavond heeft in het Gem. Concert gebouw een bijeenkomst ^plaats van de N.S.D.A.P. ter herdenking van de maehts- overneming in Duitschland van het Natio naal Socialisme op 30 Januari 1933. Het woord zal worden gevoerd door den Ortsgruppenleiter Gerisch, Dr. Apitz en door den heer Zwart kringleider der N.S.B. te Haarlem. NIEUWE COMPOSITIE VAN THEO VAN DER BIJL. Zondag 31 Januari zal te dezer stede de eerste uitvoering worden gegeven van een Capriccio voor cello en orkest, gecomponeerd door Theo van der Bijl. Uitvoerenden zijn Hehk van Wezel, eerste solo-cellist van het Concertgebouw-orkest en de Haarlemsche orkest vereeniging, onder leiding van drs Arend Koole. AFDEELING HANDEL EN AMBACHT VAN HET N.A.F. In een te Rotterdam gehouden verga dering is een nieuwe afdeeling van het Ned. Arbeidsfront ten doop gehouden, n.l. de afdeeling Handel en Ambacht, waarvan de heer J. H. Scholte leider is. MEVROUW CAPET (MARIE ANTOINETTE). Het Amsterdamsch Tooneel geeft van Me vrouw Capet (Marie Antoinette) tooneelspel van Marcelle Maurette, onder regie van Cor van der Lugt Melsert, in den Stadsschouw burg te Haarlem nog een herhaling op Dins dag 2 Februari, aanvang kwart over zeven precies. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ 's GHAVENHAGK 28 Januari 1942 f 1000: 2575 3905 5920 7570 8405 12581 f 400: 1323 1711 2817 4551 12409 13713 17373 1 200: 18336 t 100: 4855 5474 6778 6865 7650 8191 9038 13488 21827 DISTRIBUTIEBONNEN (familiefoto). Artikel Bon Kaart Hoev. Lm, Aardappelen 05A Aard. 2 kg. 30 Jan* OöBAard. 1 kg. 30 Jan, Appelen Reserve 1 kg. 20 Feb* 2-05, 3- 05, 4-05 Beschuit 05Besch. 75 gr 30 Jan* Bloem 492 tm, 495 Algem. 70 gr. 20 Feb. Boter 01 Boter 125 gr. 11 Mrt« Brandstoffen Brandst. 1 eenh. 28 Feb. 06 tm. 08 BVBrandst. 1 eenh. 30 Apr. 01 tm. 05 KF Brood 05A Brood 400 gr. 30 Jan, 05B Brood 50 gr. 30 Jan, Cacao 3- 06. 4-06 Reserve 150 gr. 20 Feb. Chocolade 05 Versn. 100 gr. 20 Feb, Cigaretten 05 A Tabak 20 st. 30 Jan. 05 Cig. 20 st 30 Jan, Eenheidsz. P, Q Eenheidsz. 1 rant. 31 Jan. 474 Algem. 1 rants. 31 Janv Eieren 3-07 Reserve 3 st. 20 Feb. Gem. Meel 483 Algem. V'i rants. 20 Feb. Gort 482 Algem. 250 gr. 20 Feb, Havermout 484 Algem. 125 gr. 20 Feb. Jam 481 Algem. 500 gr. 20 Feb, Kaas 487 tm. 489 Algem. 100 gr. 20 Feb. Koffiesurr. 473 Algem. 250 gr. 20 Feb. Mandarijnen 4-04 Reserve 850 gr. 6 Feb. Margarine 04 Boter 125 gr. 3 Feb, 01 Boter 125 gr. 11 Mrt. Melk 05, 06. 07 Melk 1 3/4 lit. 20 Feb. 4-08 Reserve 5 1/4 lit. 20 Feb. Petroleum 04 Petrol. 1 lit. 27 Feb. Peulvruchten 485 Algem. 250 gr. 20 Feb. RUst 4-07 Reserve 500 gr. 20 Feb. Scheerzeep N Text. (m.). 45 gr. 30 Apr. Sigaren 05A Tabak 5 St 30 Jan, Sinaasappelen i 4-04 Reserve 850 gr. 6 Feb. Suiker 480 Algem. 1 kg. 20 Feb. Suikerwerk 06, 07 Versn. 100 gr. 20 Feb. Tabak 05A Tabak 25 gr. 30 Jan. Taptemelk 05 06. 07 Taptem. 1 3/4 lit 20 Feb. Toiletzeep P, Q Toiletz. 1 rants. 31 Jan. Vermicelli 486 Algem. 100 gr. 20 Feb. Vleesch 05AB Vleesch 50 gr. 30 Jan. Waschpoeder P, Q Waschp. 1 rants. 31 Jan, 453, 475 Algem. 1 rants 31 Jan. VERDUISTEREN van 17.21 tot 8.26 uur 29 Jan.: zon op 8.28, onder 17.19 uur maan op 1.09, onder 11.53 uur (L. K.) 30 Jan.: zon op 8.27, onder 17.20 uur maan op 2.23, onder 12.23 uur Margarine en rundvet. Boterbon 07 uiterlijk Zaterdag inleveren. Op de bonnen „boter 07" van de bonkaart voor voedingsmiddelen, welke geldig zijn van Dinsdag 16 tot en met Zaterdag 27 Februari, zal naar keuze rundvet of margarine ver krijgbaar zijn. Per twee bontien zal men 200 gram rundvet of 250 gram margarine kunnen betrekken. Zij, die rundvet wenschen (e ontvangen, dienen de genoemde bonnen bij hun slager in te leveren, desgewenscht tegen ontvangstbe wijs, in het tijdvak van Donderdag 28 tot en met Zaterdag 30 Jan. a.s., wenscht men mar garine te ontvangen, dan moeten de bonnen in hetzelfde tijdvak bij den detaillist in mar garine worden ingeleverd, eveneens desge wenscht tegen ontvangstbewijs. Zij, die de inlevering bij hun slager oi margarineleve rancier verzuimen, zullen niet zooals een vorige maal in de gelegenheid worden ge steld later nog van hun bonnen gebruik te maken. Men houde er dus rekening mede, dat men de bonnen „07" in ieder geval te vo ren. en wel uiterlijk op Zaterdag a.s.', moet inleveren, hetzij bij den slager hetzij bij den detaillist in margarine, en dat men bij ge breke daarvan zijn rantsoen voor de distri butieperiode van 16 tot en met 27 Februari a.s. zal moeten missen. Een uitzondering op het bovenstaande geldt slechts voor schippers, woonwagenbewoners, e.d., deze categorieën van verbruikers zul- len de in hun bezit zijnde bonnen „07" t.z.t. bij de plaatselijke distributiediensten kunnen ruilen voor rantsoenbonnen. Een nadere me- dedeeling hieromtrent volgt nog Uiteraard mag met de aflevering van rund vet of magarine op bon „07" eerst een aan vang worden gemaakt op 16 Februari 1943. SS-ERSATZKOMMANDO NIEUERLANDE Het SS-Ersatzkomitiando Niederlande is sedert 18 Januari 1943 gevestigd in het dienstgebouw Den Haag, Korte Vijverberg 3. Telefonisch is de dienst te bereiken onder de nummers 183955/56/57 en 115640. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 29 JANUARI 1943. HILVERSUM 1,415.5 M. 7.15 BoerenlÉapel Adolf Bosl (gr.). 7.30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 Een ochtendmuziekje (gr.). 0.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden8.50 Omroeporkest en soliste (opn). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.37 Herdenking van den geboortedag van Daniel Francois Esprit Auber (gr.). 10.00 Orkest Francis Keth. 10.30 Voor dracht. 10.45 Orkest Francis Keth. 11.15 Zang en ipano. 12.00 Almanak. 12.05 Amhemsche Orkest- vereeniging en solist. 12.45 BNO Nieuwsberich ten. 13.00 Tusschen de bedrijven. 15.00 Hippisch programma in klank en woord. 16.45 BNO Nieuws berichten. 17.00 Pianovoordracht. 17.30 ..Van sneeuwpop en arreslee", een Hollandsch luister- beeld. 17.45 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest en de 2 Kolders. 18.30 BNO Nieuwsberich ten. 18.40 Sportrevué van de week. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Cello en pian'o. 19.50 Duitsche taalcursus. 20.15 De solisten van het orkest van Otto Hendriks. 20.45 Film en operette (opn.). 21.15 Will Glahé en zijn orkest (opn.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Symphonieorkest (gr.). 22.20 Orkestconcert (gr.). 23.2524.00 Dansmuziek (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Voorlichting voor tuinders. 8.15 Voor de binnenschippers, {f30 BN O: Nieuwsberichten. 8.40 Instrumentale soli (gr.). 9.00 Van alles wat (gr.). (9.159.20 Voor de huls vrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Or- keslsuite (gr.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Het Matrozenkoor (grè). 11.30 Orkest Lex van Spall. 12.15 Streekprogramma. 12.45 BNO Nieuwsberich ten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 De Am hemsche orkestvereeniging en solist. 14.00 Gods- diestige uitzending. 14.30 Het Zepparoni kwertet 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Zang cn piano. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Zang en orgel. 17.45 Spiegel van den dag en B NO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 18.00 Zang en orgel. 18.45 Van bron tot kraan, reportage. 18.30 „Blauw-Gèel", een Zweedsch programma. 19.00 BNO Engelsche uitzending: Holland's political aspects". Voor dc radio-cen trales: Zuidzeeklanken (gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbin ding met de studio beschikken. 19.15 ,,Als je ver liefd bent", gevarieerd concert (opn.). 19.45 BN O Nieuwsberichten. 19.55 Orkestconcert (gr.). 20.15 „De wetenschap dient de menschheid, luis terspel. 20.45 Symphonieconcert. (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueele beschou wing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hil versum 1.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2