„Meine Schwester und ich". We hebben ons den heelen avond afge vraagd. wat het was, „Meine Schwester und Ich" een operette of een zangspel. Een positief antwoord vermochten we niet te vinden en toen eindelijk de als haar zuster vermomde prinses en de bescheiden jonge geleerde elkander in de armen vielen, be sloten we. het vroolijke. maar onbeduiden de dingske maar een muzikale klucht te noemen. .Voi Renatzkv zijn we beter ge wend. Het i- ül!e> een beetje leeg en zweemt, naar de operette van vóór den bloeitijd. Wie gelooft nog aan een prinses, die zich voor een schoenenverkoopstertje, zooge naamd haar zuster kan uitgeven, zonder- dat haar beminde het iokkentje doorziet? Doch" we geven graag toe. dat al die oud- dichterlijke grappenmakerij bijzaak wordt, zoodra een Ralph Benatzkv ze toonzet. Er stroomen vlotte melodietjes, er golft rhyth- rae, er tinkelen coloratuurtrillertjes door de klucht, die tezamen veel goed maken. Karl Peter Biltz. de regisseur, beschikte over de juiste krachten, om zoo'n luchtig, zangerig stukje tot zijn recht te doen ko men en Karl Borgmann. op wien de mu zikale leiding rustte, zette met zijn orkest gloed bij aan het geheel, dat ook door de vertolkers der hoofdrollen met zwier en „Schwung" gedragen werd. Ingeborg de Freitas en Joachim Ernst gaven vlotte scè nes vol humor en muzikaliteit te zien in de rollen der prinses en haar bescheiden ka mergeleerde. -z Van de andere medewerkenden noe men we graag Sigrid Zander als een kittig verkoopstertje het echte dat aan prinses Dolly haar plaats moet afstaan en Her- bert Bach, die met gevoel voor het groteske een lunatieken graaf te zien gaf. M. SYBR. KOOPS. „De mooiste oogen van de wereld' In het werk van Jean Sarment, uitge zonderd misschien in zijn eerste stukken, geschreven op te jeugdigen leeftijd, leven de beste tradities der Fransche dramatur gie voort. Het heeft die wondere mengeling van realiteit en poëzie, van krachtige dra matische effecten en een gesluierden wee moed, welke slechts op het ^tooneel van Frankrijk gedijt en die een onweerstaan bare charme verleent aan wat „comedie" heet, wel onderscheiden van het blijspel. „De mooiste oogen van de wereld" is de comedie van de vriendschap. De gevoelige geniale Arthur en de dichterlijke bohémien Napoléon hebben het zelfde meisje^ lief. Arthur is zijn vriend enkele minutefr vóór met Lucie ten huwelijk te vragen en Na poléon verschijnt eerst tien jaar later weer in haar leven. De „mooiste oogen van de wereld" hebben dan het licht verloren en Arthur, gevierd door de wereld, herinnert in weinig meer aan den dwependen. jon gen, die het meisje op de handen droeg. Hij kan slechts gedijen in kringen, waar hij letterlijk zoowel als figuurlijk, gezien wordt. Het is lang geleden, dat hij be weerde. duurzaam geluk te zullen hebben als hij naar Lucie keek, zelfs al zou zij hem niet aanzien.... Napoléon, dichter lijk mislukkeling, verschijnt dan enkele da gen in haar leven, als het ware om haar te doen inzien, dat zij destijds verkeerd heeft gekozen. Hij is dezelfde gebleven, misschien omdat de wereld hém niet verwend heeft en hij laat haar voelen, hoe haar leven ge weest zou zijn naast een man, die niet ver geet. Doch juist op het oogenblik, dat zij Arthur uit haar leven zal bannen, staat deze voor het tweetal en een vlaag van bijna waanzinnige jaloezie toont haar. dat zijn liefde niet dood is, slechts slaapt. Napoléon gaat verder het vijandige leven in, na een nieuwe mislukking. De twee achterblijvenden weten eqhter, dat zijn zui ver gebleven hart, zijn ongerepte dichter lijke ziel een verloren stuk geluk heeft te ruggebracht. Cor Hermus,-die dit spel bij het Amster- damsch Tooneel regisseerde, heeft in de eerste plaats den weemoedigen ondertoon laten spreken. Er is een rijkdom van fijn P9ëtische schakeeringen in de vertooning die sterker is dan de realiteit van het wel haast simpele gegeven. En de drie jeug dige vertolkers vermochten dien rijkdom weer te geven zonder een zweem van val- sche sentimentaliteit. Men behoeft niet te wanhopen aan de toekomst van ons tooneel na deze prachtige prestaties van Guus Her mus, Fons Rademakers en Elise Hoomans. De laatste mocht slechts het slotbedrijf volledig ontroeren de twee jeugdige ac teurs zorgden ook voor de pauze voor boeiend spel met de eenvoudigste middelen. Heel gevoelig wisten zij bijvoorbeeld het contrast uit te beelden tusschen de beide jongelieden van gelijken aanleg, op wie echter reeds het noodlot schijnt te rusten, gescheiden te worden op het kruispunt, waar de wegen naar slagen en mislukken uiteengaan. Dat alles was zeer mooi tooneel, in den besten zin van het woord. M. SYBR. KOOPS. CURSUS INZA1IE VOGELBESCHERMING. De secretaris-generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbe scherming deelt mede, dat dit jaar van 27 April Jot 1 Mei van rijkswege een cursus inzake vogelbescherming zal wordèn gehou den. Met dezen cursus wordt beoogd de vor ming van personen, die bereid zijn, voor zoo ver tijd en gelegenheid hun zulks toelaten, in de omgeving van hun woonplaats de vo- gelbeschërmings-gedachte in breeden kring uit te dragen en tevens de leiding op zich te nemen wan het vogelbeschermingwerk ter plaatse. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyna, H.Iem (afw.). Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: 8. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede, Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Ledenconcert der H. O. V. Toon Verhey als gastdirigent. Het concert van Zaterdagmiddag genoot een buitengewone belangstelling, en aan de hartelijke begroeting van den dirigent Toon Verhey. die als gast het orkest zou leiden, was te merken dat die belangstelling in niet geringen mate diens medewerking gold. Met twee kapitale nummers was het programma volledig: het Vioolconcert van Brahms en de Derde Symphonie van Bruckner. Aldus naast elkaar, de twee Br's, die tijdens hun leven, te Weenen werkende en strevende, als eikaars antagonisten golden, die elk hun eigen clan van vereerders bezaten, die het muziek leven van de oude Keizerlijke hoofdstad in twee vijandige kampen verdeelden. Tenslotte twee artisten die zich eerlijk uitleefden vol- ens eigen temperament en aanleg: de levens wijze robuste en toch sterk lyrisch begaafde klassiek-romantische Noord-Duitscher Brahms, en de naieve Öostenrijker Bruckner, in wien het Sturm und Drang aldoor werkte en hem steed" voor nieuwe problemen plaatste. De eerste werkte naar een veilig plan; de tweede waagde vaak een sprong op het onzekere en trok in zekeren zin een wissel op de toekomst. Maar beider kunst leeft nog; Brahms' poten tie heeft de wisselende modes kunnen tarten, en Bruckner's wisselbrieven worden voort durend hooger gequoteerd. Solist in het Viool concert was Jan Bresser. Hij speelde het werk met gave techniek, maar grootendeels met een zenuwachtige spanning, die den toon en ook de -stemming minder gunstig beïnvloedde. Maar hij had ook magistrale momenten, zijn cadens o.a. was subliem Toon Verhey had het orkest in zijn vaste greep en liet de interessante partituur wonderschoon reali seeren met rustige beheersching en bezonken inzicht De inleiding van het Adagio heeft bij ons orkest nooit mooier geklonken; hulde aan de houtblazers! Ook met Bruckner's Wagner-symphonie was het orkest zeer gelukkig. Verhey heeft dit werk zoo volkomen in zich opgenomen en weet het zoo suggestief te herscheppen, dat men zich verbazen kan over een zoo leven dige, warmbloedige vertolking, waarbij het orkest zich zelve overtreft. Geen wonder dat het publiek aan het eind van den muziekmiddag den heer Verhey een hartelijke ovatie bracht, waarin deze het orkest op gulle wijze liet deelen. JOS DE KLERK CREMATIE G. J. BETTINK. Velen volgden Maandagmiddag de baar van den heer G. J. Bettink, oud-onderwijzer, naar de aula van het Crematorium te Westerveld. Onder hen waren mej. dr. G. H. Kurtz, ge- meente-archivaresse, de heeren R. D. Baart de la Faille, Rijksarchivaris en H. van Bors sum Buisman, conservator van Teyler's stich ting, verscheidene oud-collega's en oud-leerlin gen. De heer E. G e e r t s-W z n. herdacht het geen de heer Bettink voor het Haarlemsche onderwijs heeft beteekend, dat hij dertig jaar gediend heeft en waarin hij zich gewijd heeft aan de opleiding van het jonge geslacht. Bo vendien stond hij vele jaren de belangen voor van het onderwijzend personeel door zijn ar beid als secretaris van de afdeeling Haarlem van het N.O.G. Bij zijn afscheid werd hem het hoogste bewijs verieend, n.l. de -benoeming tot eere-lid. Steeds is gebleken, dat de heer Bettink voor anderen leefde en zichzelf plaatste hij op den achtergrond. Voor al zijn arbeid sprak de heer Geerts woorden van dank. Nadat de heer Van Bokhoven als vriend eenige afscheidswoorden gesproken had, voerde de heer R. D Baart de ia Faille het woord. Eerst sprak hij namens den voor zitter van „Haerlem" woorden van dank, voor de trouwe wijze, waarop hij de vereenlging diende. Namens mej. dr. Kurtz zeide spr., dat de overledene een trouw bezoeker was en zich dikwijls een vraagbaak toonde. Ook persoon lijk heeft de heer Baart dè la Faille steun ont vangen en in het bijzonder door het onder werp buitenplaatsen, dat hem zeer na aan het hart lag. Met woorden van troost tot de nabe staanden, besloot spr. De heer C. E. van Eykern zeide, dat de heer Bettink velen aair zich verplicht heeft door zijn hdvorschingen naar het oude; hij deed het nauwgezet met zooveel mogelijke benadering van het preciese. Wat het meest in hem trof, was zijn groote bescheidenheid en wellicht is daardoor zijn werk niet tot die bekendheid gekomen, welke het verdiende. Later zal zijn verdienste blijken, zoqals dat meer gaat na iemands verscheiden. D r. W. R. M. N o o r d h o f f, predikant der Rem. Ger. Gemeente richtte zich met woorden van troost tot de nabestaanden. Van den over ledene kan gezegd worden, dat hij gewerkt heeft zoolang het dag was Thans is voor hem de nacht gekomen, waarin men niet werkt. Na den nacht komt de dageraad. In dat licht bezien, kan zijn ziel met vol vertrouwen ln de handen gelegd worden van Hem, Die niet laat varen het werk zijner handen. Onder orgelspel van het Largo van HSndel daalde de kist, waarna de zoon dank zegde voor de blijken van belangstelling. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Kinderbrll, ten Pierik, I.anyc Heeren vest 36 bril, Kannegleter. zijlweg 45 ril.; muziekboekje, Bureau van Politie. Smedestraat 9; geld, Schreu- der, Zocherstraat 28; gaskousjes, Stouten. Pa- pentorenvest 64; geld, Bureau van Politie, Sme destraat 9; geldstuk, Bureau van Politie Smede straat 9; bond, Mes, Ramplaan 195; hond, Nells, Tulpenkade 6; halsband, Zorne, Brouwersvaart 126 rd.; handschoenen, Serne, Thomsonlaan 82; handschoenen, Bakker, Rembangstraat 13; hals snoer, Nusmeyer, Bantamstraat 6; hond, Michel, Drieheerenlaan 26, Heemstede; muts, v. d. Klis, Padangstraat 8; portemonnaie met lnh., Schnit- ger, Tuinwijklaan 1; portemonnaie met lnh. Rouw. Gen. de la Reystraat 47; portemonnaie m lnh., Plantema, Pres. steynstraat 78; portemon naie met inh., v. d. Riet, Rijksstraatweg 216 portemonnaie met lnh., de Haas, Schoterbosch- straat 12; portemonnaie met inh., Zomer, Obi- straat 95; portemonnaie met lnh.. v. d. Voort, Oosterstraat 48; regenpijp, Leffelaar, Toorop- kade 12, Heemstede; riem, Commerrel, Terras- weg 59, Santpoort; sokken, Bureau van Politie, Smedestraat 9; tasoh, Emmink, Coornhertstraat 4; want, Bureau van Politie, Smedestraat Aantal dooden reeds 44. De Britsche aanval op een Ned. kustplaats. Bij den reeds gemelden aanval van Britsche vliegtuigen, die Vrijdag in de vroege middaguren op een kustplaats in het Noorden des lands plaats vond, is het aantal slachtoffers onder de Nederland- sche burgerbevolking tot 44 dooden ge stegen. Ned. boeren naar het Oosten. Ook tuinders in de Oekrajina. Gisteren vertrok, onder toezicht van een transportleider der Nederlandsche Oost- Compagnie, een nieuw transport van on geveer veertig boeren naar Rowno. Naar men weet zullen de boeren aldaar op een school der N.O.C. een t&rten cursus vol gen, en vervolgens als assistent van een Stutzpunktführer, bij gebleken geschikt heid na eenigen tijd als Stutzpunktführer, op groote bedrijven van 10.000 ha en meer worden ingezet. Bij het transport boeren bevinden zich, buiten eenige verlofgangers, die den nieuw vertrekkenden direct moesten vertellen van hun ondervindingen, ook tuinders. Reeds werken Nederlandsche tuinders op bedrijven in het rijkscomftiissariaat Oost- land, thans worden zij ook in het rijks commissariaat Oekrajina ingezet, eventu eel als specialisten. Het ligt in de bedoe ling aan de landbouw-stutzpunkt in de Oekrajina ook nog meubelmakers toe te voegen, die het handwerk in de omgeving kunnen leiden en op een hoogèr peil brengen. Het transport telt zoowel mannen op rijperen leeftijd als jonge boeren, die uit verschillende provincies afkomstig zijn. Uit aller' optreden spreekt het groote ge loof in de toekomst, dat deze mannen be zielt. Er zijn er bij, die als arbeider hebben gewerkt, én lang geleden een eigen be drijfje bezaten. Zoo maken een boer en zijn zoon deel uit van het transport, die het oude bedrijf, waar stamboekvee wordt iefokt, zoolang in vertrouwde handen heb- »en gegeven om mee te helpen met den opbouw in het Oosten. De boerin en de dochter wilden ook hun deel bijdragen; ze gaan een bedrijf in Pommeren leiden, waarvan de boer aan het Oostfront staat. Dit voorbeeld kenmerkt den pioniers geest der vertrekkenden, die naast een groote vakbekwaamheid over voldoende leiderscapaciteiten moeten beschikken om aan hun taak te kunnen voldoen. BIJEENKOMST DER N.S. FRAUENSCHAFT. In de feestelijk versierde zaal van hotel „De Leeuwerik" werd op den 21sten Februari j.l. een bijeenkomst gehouden door de N. S. Frauenschaft Deutsches Frauenwerk in Haarlem. De kringleidster voor Noord-Holland der N.S. Frauenschaft, mevrouw Flament, hield een voordracht geheel in overeenstem ming met den ernst van dezen tijd. Zij richt te een oproep tot de Duitsche vrouwen om zich met volledige overgave en trouw in te zetten voor den Fuhrer en het vaderland voor het tot stand brengen van de eindoverwin ning. De uiteenzettingen van mevrouw Flament werden door de toehoorders met de grootste belangstelling gevolgd De plaatselijke leid ster der N.S. Frauenschaft. mevrouw Berg- mann, dankte namens de aanwezigen de spreekster hartelijk. INSTALLATIE Mr. J. P. PETERSEN. Vanmorgen js mr J. P. Petersen, substituut griffier bij de rechtbank te Amsterdam, ge ïnstalleerd tot rechter bij de Haarlemsche rechtbank. Nadat de officier van justitie, mr. W. M. Paardekooper Overman, de installatie gerequireerd had en den nieuw benoemden rechter gelukgewenschen had aangeboden met de benoeming, las de griffier het besluit der benoeming en de akte van beëdigjng voor. Vervolgens installeerde de president, jr. mr. E. J. Strick van Linschoten onder aanbieding van gelukwenschen mr. Petersen tot rechter. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Aardappelen 09A 09B Beschuit 09 Bloem 506 ;m. 509 Boter 01 Brandstoffen 06 tm 08 BV 09, 10 BV 01 tm. 00 KF Brood 09A 09B Cacao 3- >9. 4-09 Chocolade 09 Cigaretten 09A 09 Eenh.zeep Q. R 474. 490 Gort 505 Gem. Meel 483 Havermout 510 Jam 504 Kaas 500 tm. 502 Koffiesur. 513 Margarine 01 07 Melk 09. 10. 11 4-11 Petroleum 04 Peulvruchten 511 Rijst 4-10 Scheerzeep N Sigaren 09A Sinaasappelen LL DD 4-03 4-04 Suiker 503 Suikerwerk 10, 11 Tabak 09A Taptemelk 09 10. 11 Toiletzeep R Vermicelli 512 Vleesch 09AB Wasoh poeder Q, R 475, 491 DF DE Biljarten. PIET DE LEEUW KAMPIOEN. Onder groote belangstelling heeft de Am sterdammer Piet de Leeuw met overtuigende cijfers zijn rivaal Van de Pol in den eindstrijd om het kampioenschap groot biljart anker kader 71-2 geslagen en daarmede beslag ge 'legd op den kampioenstitel met een gemiddel de vanv 13.37. De titelhouder van het vorig jaar Sweering werd als vijfde geklasseerd- Korfbal OOSTERKWARTIER KAMPIOEN. Oosterwartier is door een 50 overwinning op Westerkwartier 2 ongeslagen kampioen van de tweede klasse geworden. Het vertrou wen mag worden uitgesproken, dat Ooster kwartier wederom haar rentrée in de eerste klasse mag maken. Reeds in de eerste minuut doelpuntte mej. Segerius, terwijl Poelgeest er voor zorgde, dat het voor de rust nog 20 werd. Ook na de hervatting hield Ooster kwartier het spel in handen, en door goede doelpunten van Drogtrop, Molenkamp en D. Buur kwam h<et einde met 50. Oosterkwartier 2 stelde eenigszins teleur door tegen Togo gelijk (22) te spelen. Storm vogels had genoeg moeite met Sport Vereent 2. Met rust was de stand 11, en tot 2 minuten voor het einde was het nog «iet zeker of de Stormvogels zouden winnen. De stand was toen 32. Doch de Hillegommers zagen kans om nog twee doelpunten aan de score toe te voegen, zoodat het einde kwam met 52. Haarlem, voor de meerderheid samengesteld uit het derde, verloor met 115 van O.K.V. Tot de rust ging het gelijk op en wist men 33 te spelen. Doch daarna kwam de meer dere routine tot uitdrukking; zoodat het niet te verwonderen was, dat O.K.V. uiteindelijk met 115 won. De doelpunten werden ge maakt door F. Muns (4) en H. Fabe^ (1). VERDUISTEREN: van 18.10 tot 7.37 uur. 24 Febr.; Zon op 7.40, onder 18.08 uur. Maan onder 9.33, op 22.58 uur. 25 Febr.: Zon op 7.38, onder 18.10 uur. Maan onder 9.58> op 0.11 uur. Hoev. i.m. 2 Kg. 27 Feb. 1 kg. 27 Feb. 75 gr. 27 Feb. 70 gr. 20 Mrt. 125 er. 11 Mrt. 1 eenh 28 Feb. 1 eenh. 30 Apr. 1 eenh. 30 Api', 400 gr. 27 Feb. 50 gr. 27 Feb. 150 gr 20 Mrt. 100 er. 20 Mrt. 20 st. 27 Feb. 20 it 27 Feb. 1 rants 28 Feb. 1 ran+s. 28 Feb. 250 gr. 20 Mrt. >fe rants. 20 Mrt. 250 i'r 20 Mrt. 500 8T 20 Mrt. too gr. 20 Mrt. 250 gr 20 Mrt. 125 gr. 11 Mrt. 125 gr 27 Feb. 1% '.t. 20 Mrt. 514 lit. 20' Mrt. 1 lit. 27 Feb. 250 gr. 20 Mrt. 509 gr 20 Mrt. 45 gr. 30 Apr. 5 St. 27 Feb. 500 gr. 6 Mrt. 500 gr. 6 Mrt. 350 gr. 6 Mrt. 850 gr. 6 Mrt. 1 Kg. 20 Mrt. 100 gr 20 Mrt. 25 gr 27 Feb. lit. 20 Mrt. 1 rants. 28 Feb. 100 gr. 20 Mrt. 50 gr. 27 Feb. 1 rants. 28 Feb. t rants. 28 Feb. Handbal RAPIDITAS KAMPIOEN! In een zeer spannenden cn meermalen fraaien wedstrijd heeft Rapiditas de beslis sende ontmoeting om het afdeelingskampioen- schap tegen H.O.C. met 54 gewonnen. Den geheelen wedstrijd wogen beide partijen vol komen tegen elkaar op en hierdoor golfde het spel op en neer. Nadat de rust met een 32 Voorsprong voor H.O.C. was ingegaan, wisten de zwart-witten kort na de hervatting dezen achterstand in een voorsprong om te zetten. De H.O.C.'ers bleven echter flink partij geven en slaagden er dan ook in den stand gelijk te maken. In de laatste minuut gelukte het den snellen A. Pijl het winnende doelpunt te scoren. In de eerste klasse wist Concordia in Utrecht tegen Achilles een 11 gelijk spel te behalen en zich- hierdoor wat veiliger op de ranglijst te stollen. De Concordia reserves konden het tegen Bato niet bolwerken en moesten met een 103 nedqrlaag genoegen nemen. RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 24 FEBRUARI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M 7.15 Het Meistersextet (gr.). 7.30 BNO Nieuws berichten. 7.40 Ochtendklanken (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden. 8.50 Orkestconcert (gr.). (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Ons liedje bij uw werk (gr.). 10.30 Het Friesch ln FrJesche nationale dicht kunst, lezing. 10.45 Orkest Rentmeester. 11 30 Or gelconcert. 12.00 Almanak. 12.05 Theo Uden Mas- man en zijn dansorkest en gramofoonmuziek. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 BNO: Actueel© beschouwing. 13.10 Kamerorkest van de Neder landsche Kameropera. 14.00 Orkest Willy Kok en gramofoonmuziek. 15.00 Vioolspel (gr.). 15.15 Me lodie en Rhythme. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 De Huismuziek in den loop der tijden. 17.30 Het Amusementsorkest en solist. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Voor den man. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 19.15 Om- roep-Symphonie orkest en solist. 20.15 Zang en piano. 20.30 Omroep Symphonie-orkest. 21.30 Zi- geynerlieder (gr.). 11.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Sylvia Ballet (gr.). 22.20 Langs Europa's steden (gr.). —24.00. HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 De plattelandsvrouw. 8.15 Symphonie orkest (gr.). 8.30 BNO Nieuws berichten. 8.40 Ouvertures, van RolSsini en. Nico- lai. (gr.). 9.00 Dr. Hans SchmidtIsserstedt diri-< geert de Berliner Philharmoniker (gr.). (9.15— 9.30 Voor de Huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uit zending. 10.40 Pianovoordracht. 11.00 Voor d© kleuters. 11.20 Kinderkoor Onder Ons" (opn.). 11.30 Joan Lancé en zijn orkest en gramofoon muziek. 12.30 Nederlandsche boeren in het bui-i tenland. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Pro grammaoverzicht. 13.05 De 'Melodisten en solist* 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 „Caruso'% lezing met gramofoonmuziek. 15.00 Symphonie orkest (gr.). 15.30 Levende letters, luisterspel vraaggesprek-reportage. 15.50 Beiaardconcert. 16.05 Kinderconcert^ (opn.). 16.45 BNO Nieuwsbe richten. 17.00 Voor' de jeugd. 17.30 Ania Dorf- mann„ piano (gr.). 17.45 Spiegel van den dag en BNO Brabantsch praatje door den Eigenheimer. 18.00 Operetteconcert: Omroep-Operette-Orkest en solisten. Vanaf 19.15 alleen voor de •'Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de stu dio beschikken. 19.15 Orgelconcert. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Halfweg, gevarieerd pro gramma. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Aotueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20 Aotue< —24.00 Zie Hilversum I. vader tbul§ gekomen* Morgen beeft hij veel te doen. Verkoudheid «n«>e! absoluut onder» drukt Horden. *t Beate 4«t onmiddellijk A spirit» «MUDCU» ISPIKIN I YuavfktJ

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2