DE NIEUWE WEEKBON r 10 Tentoonstelling in kunsthandel „Swaensvliet". AGENDA. VERDUISTEREN van 18.15 tot 7.31 uur. Een paar persstemmen. Haarlemsche Rechtbank. DISTRIBUTIEBONNEN Boter of margarine op bon 09; margarine op bón 05. RADIO-PROGRAMMA. I eUwRADIO defect? RADIO MOORS N.V. VAN OUDS BEKEND I Werken van Bob Buys, Gras Heyen, Vogtschmidt, Henk de Jong e.a. Van de jongere schilders die in kunst handel „Swaensvliet" aan sen Zijlweg exposeeren, vragen in de eerste plaais eenige nieuwe werV-jn van Bob Buys dé belangstelling. De kunst van Buys dankt haar be koorlijkheid aan de sierlijke schildering en aan de lichte fleur der tinten. Deze kun stenaar is een kleurgevoeiig schilder, die zijn onderwerpen op karakteristieke mo menten weet te treilen. Men ziet dit aan de charmante weergave van een jeugdige blondine, die even de aandacht voor haar lectuur onderbreekt, om den bezoeker met een critisch lachje op te nem^n. Het por tret is vooral aantrekkelijk door de har monisch gecombineerde lichtgrijze en blonde tonen. Ook andere portretten, zoo.als dat van het bordurende vrouwtje in de donkerrood ge bloemde japon en de visie met de vrouw in het blauwe gewaad, bewijzen dat Buys in 't bijzonder een schilder is van 't be koorlijke geslacht. Dit neemt echter niet weg, dat ook het stadsgezicht en het landschap bij hem in goede handen zijn, zooals men ziet aan de weergave van de brug aan de de Ruyter- kade te Amsterdam op een atmosferischen zomerdag, benevens een kijkje op het stille, droomerige Place Dauphine onder de groene boomen en een uitzicht over fris- sehe. roode daken met den Eiffeltoren in jhet verschiet. Een geestige teekénhand toont Gras Heyen in eenige impressies van den Dam en het Leidscheplein. alsmede in een uit zicht op een terras in Loosdreehf en eenige vlot gepenseelde reisschetsen uit Marokko. Zijn olieverfstudies welen echter nog niet te overtuigen, zooals ook blijkt uit een al te blauwen indruk van de Loosdrechtsche plassen. In een schetsmatig doekje van een eenvoudig boerenhuis is hij beter op dreef geweest. Van de overige werken noem ik het sierlijk ento ch stevig gebouwde bloemstuk van J. Vogtschmidt met fraaie, roodbruin getoonde bloemen, van Apeldoorn's pak kende studie van den Constantijnboog te Home en tenslotte van Henk de Jong een typisch Hollandschen doorkijk langs eenige wilgen op een welvarende boerderij. JAN D. VOSKUIL. BEGRAFENIS TH. B. F. HOYER. Zeer velen waren gistermiddag naar de algemeene begraafplaats te Heemstede ge komen om de laatste eer te bewijzen aan den heer Th. B. F. Hoyer, oud-redacteur van de Oprechte Haarlemsche Courant en bekend filmcriticus, die de vorige week ten gevolge van een hem in zijn woning te Amsterdam overkomen ongeval is overleden. Nadat de organist „Ases Tod" van Grieg had gespeeld en het stoffelijk overschot in de aula was opgebaard, spraken achtereen- volgerfe mr. J. H. Stieltjes Hit Arnhem na mens de Leidsche studievrienden van den overledene, dr. T. Kuiper uit ytrecht, namens de Ned. Stichting voor Psychotechniek, aan welke instelling de heer Hoyer den laatsten tijd verbonden was en de journalist A. van Domburg namens de Amsterdafhsche colle ga's en vrienden. Nadat de vader van' den ontslapene een persoonlijk afscheidswoord had gesproken en de organist „Wilt heden nu treden" ten ge- hoore had gebracht, werd de kist, welke met vele bloemen was bedekt, grafwaarts gedra gen. Aan het einde van de plechtigheid dank te de vader voor de vele bewijzen van deel neming en belangstelling. JAARVERGADERING HUISHOUDSCHOOL. Maandag j.l. werd de gewone jaarlijksche le- denvergadering gehouden van de Haarlemsche Huishoud- en Industrieschool. Het jaarverslag van den secretaris werd met c. algemeene stemmen goedgekeurd. De waarnemend penningmeesterresse deed re kening en verantwoording van haar financieel beheer. Het aftredend bestuurslid mejuffrouw C. M. M. Hissink weid met algemeene stemmen her- kQzen. ïn de bèstaande vacature, werd voorzien door de benoeming van mevrouw A. C. Harisuyker— Muller te Heemstede. SLUITING VERKOOP LEGIOENZEGELS. De verkooptermijn van de twee postzegels, uitgegeven ten behoeve van het Nederland- sche Legioen, zal niet worden verlengd en sluit dus 28 Februari (voor zoover de kanto ren op Zondag geopend zijn. RECEPTIE DS. J. C. BRUSSAARD. De receptie van ds. j. C. Brussaard, predikant bij de Ger. Kerk van Bloemen- daal, bestemd voor radioluisteraars, zal Zaterdagmiddag om half drie beginnen. Vrijdag 2C Febr.: REMBRANDT: „Zeven jaren geluk" (alle leeft.) 2 en 4 uur. PALACE „Verlaten" (14 jaar) doorl. voorst. 26 uur. MOVIAC: „Drie op de huwelijksreis"! 18 jaar) 2.30 uur. FRANS HALS: „Wat wil Brigitte (alle leeft.) 2.30 uur. LUXOR: „Tusschen hemel en aarde" (18 jaar) 2.30 uur. Zaterdag 27 Febr. Stadsschouwburg: Geor gette Hagedoorn bezingt de vrouw, 2.30 uur. Bioscopen Zie Vrijdag. 27 Febr.: Zon op 7.34, onder 18.13 uur. Maan op 1.25, onder 10.58 (l.k.) 28 Febr.: Zon op 7.32, onder 18.15 uur. Maan op 2.36, onder 11.39 uur. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.)„ Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F c Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede, Buitenland: J. c. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Niètrws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. Ijmutden. Advertenties: W. van Ommejr, Heemstede. Talrijke Nederlan'dsche arbeiders, aldus schrijft het Alg. Hbl., werken reeds geruimen tijd in Duitschland. Zij brengen persoonlijke offers aan de gemeenschappelijke Europeesche zaak: over de sbldaten en N.S.K.K.-mannen spraken wij reeds. Het behoort zoo te zijn, dat ook de jongelieden, die zich tot nu toe ge steund door geld of connecties aan iederen plicht wisten te onttrekken, aan de beurt ko men om hun bijdrage te leveren voor den gemeenschappelijken strijd tegen het bolsje wistische gevaar. De „betere standen" gedra gen zich in dezen tijd lang nfet algemeen als de beste leden des volks 1 Waar vooral zij maar niet kunnen kiezen en meenen te moe ten afwachten hoe de oorlog afloopt, om dan voorzichtig hun "standpunt te gaan bepalen, moet voor hen gekozen worden, en moeten persoonlijke offers worden geëischt daar,waar zij niet vrijwillig worden gebracht De slap pen, de weifelmoedigen en vreesachtigen zul len zich niet kunnen en mogen onttrekken aan de offers, die de „man uit het volk" reeds brengt. Reeds meerdere malen in den loop der ge schiedenis hebben, zoo herinnert het Nat..Dag blad, de Germanen hun levensruimte tegen vijandige machten met hun leven moéten ver dedigen: de Nederlanders als Zee-Germanen tegen de Spanjaarden en Engelschen, de Vla mingen tegen Frankrijk, de Oostenrijkers tegen de Turken. Thans staan zij opnieuw aangetreden tegen den barbarenzondvloed uit het Oosten. En juist omdat het gaat om de Germaansche levensruimte, dus om het leven zélf, zal iedereen die den strijders voor een nieuwe en betere toekomst voor alle Euro peesche volken een stok tusschen de beenen werpt of in den rug springt) daarvan de ge volgen moeten dragen. „De Koerier", Deventer Dagblad Wij die nen in deze dagen te beseffen, dat er slechts één weg is en aan het einde van dien weg moet de volledige overwinning op het bols jewisme staan, anders zijn wij allen verloren. Aan alle Europeesche volkeren is thans één gemeenschappelijke taak opgelegd: werken in het belang van Euro,pa. Ten slotte ontleenen wij aan de Friesche Courant Overduidelijk bleek in den bijna afgeloopen winter, over welk een geweldige macht aan menschen en materiaal de Sovjets beschikken en met welk een wanhopige ver twijfeling zij voor geen offer terugdeinzen om aan de nederlaag te ontkomen. Overduidelijk is het thaifs ook, dat Enge land en Amerika zonder een hand uit te ste ken Europa zouden overleveren aan de wraak zuchtige woede der Sovjet-machthebbers, in dien het dezen mocht gelukken de overhand te verkrijgen. Het is nu eenmaal zoo beschikt, dat Europa in deze kritieke worsteling alleen op zich zelf zou zijn aangewezen. Daarom ook werd Nederland, wel aan den zelfkant van het vasteland gelegen, doch niettemin naar ge schiedenis en volkswezen daartoe behoorend thans in dezen oorlog meegesleurd. Daar om ook wordt van iederen Nederlander het offer gevergd, dat noodig is om in den kortst mogelijken tijd den strijd, waarvan de uit komst niet twijfelachtig kan zijn, tot een einde te brengen. Juist opdat dit offer zoo gering mogelijk zij. Boeken voor Ned. arbeiders in Duitschland. Dé Jeugdstorm houdt een inzameling. De persafdeeling van den Jeugdstorm deelt mede: Nu vele volksgenooten ver van eigen haard, veelaal onbewust werken aan de tot standkoming van het nieuwe Europa, moeten zij vooral kracht putten uit de wetenschap, dat zij door vele banden gebonden zijn aan het vaderland. Wij hebben den plicht, er voor te zorgen, dat de banden, die hen verbinden met het vaderland, sterk en gaaf blijven. In eerste instantie heeft de Jeugdstorm gemeend aan dezen plicht gehoor te moeten geven door het organiseeren van een boekeninzameling, welke inzameling ten doel heeft te voorzien in het gebrek aan lectuur, waarmede onze volksgenooten in Duitschland te kampen heb ben. De Jeugdstorm doet een beroep op het Nederlandsche volk, deze inzameling, die 1 Maart a.s. ingezet zal worden, te ondersteu nen. Het gaat hier om volksgenooten, onge acht rang, stand of geloof, ongeacht ook hun wereldbeschouwing. Daarom kan er voor geen enkel Nederlander bezwaar bestaan deze actie met sympathie tegemoet te treden. De leden van den Jeugdstorm, zullen huis aan huis bellen voor het in ontvangst nemen van de boeken. Alle soorten boeken, met uitzon dering van kinderboeken, politieke tijdschrif ten en boeken, welke niet in de Nederland sche taal geschreven zijn, zullen worden in gezameld. HAAGSCIIE BONTWINKEL LEEGGEPLUNDERD. In een bontzaak aan den Zwarteweg in Den Haag is een inbraak gepleegd, waar bij eenige tientallen zilvervossen en een hermelijnen mantel werden gestoln. Boven dien werd de brandkast voor een waarde van f 400.ontlast. De totale schade be loopt ongeveer f 20.000. Een inbraak in een anderen bontwinkel aan de Egelantierstraat is tot klaarheid gebracht. In deze zaak waren twee bont jassen en'zilvervossen, tezamen voor een waarde van f 1200.gekaapt. Huiszoe king bij een 22-jarige buffetjuffrouw bracht den buit te voorschijn. Zij bleek de zes zilvervossen en de beide bontjassen voor het wel zeer zachte prijsje van f 125. te hebben gekocht van een 28-jarigen schoorsteenveger, zekeren J. F., en van den 30-jarigen koopman F. L„ die beiden dooi de politie zijn aangehouden, evenals een 28-jarige slagwerker, I. B„ die van heling in deze aangelegenheid wordt verdacht. 50 JAAR BIJ DE FIRMA ENSCHEDé. Op 14 Maart a.s. hoopt*de heer M. Zuid- weg, thans werkzaam als stypeur op de afdeeling Stereotype van de N.V. Joh. Enschedé en Zonen, Grafische Inrichting, den dag te herdenken, waarop hfj voor vijftig jaar bij deze N.V. in dienst trad. Goederen onttrokken aan beslag. Een deurwaarder moest vorig jaar April beslag leggen op eenige goederen in een woning te dezer stede, in verband met een faillissement. Tot die goederen behoorde een haard, een dressoir en een divankleed. Toen de verkooping aangekondigd werd, zeide de vrouw des huizes bereid te zijn te betalen, echter in termijnen. Aan dit verzoek werd echter voldaan, doch na drie maanden had zij nog geen enkel ter mijn betaald. In Juli werd een tweede verkoop van goederen aangekondigd, doch toen bleken de haard, het dressoir en het divankleed niet meer in de woning te zijn, doch elders. De vrouw vertelde, dat zij geen eigenaresse van deze goederen was en had ze verzonden aan de familie, welke er recht op had. Dit werd niet geloofd en een vervolging werd ingesteld. Wegens het onttrekken van goederen aan beslag (ar tikel 198) had de vrouw zich voor de rechtbank te verantwoorden. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf van drie weken. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Drankwet twee maal binnen twee jaar overtreden. In hooger beroep stond opnieuw terecht een Haarlemsche caféhouder wegens over treding van de drankwet. Daar er nog geen twee jaar verloopen zijn sedert de vorige overtreding, kan een veroordeeling ernstige gevolgen voor den betrokkene hebben. Thans had hij enkele maanden geleden des nachts om één uur bezoekers in zijn café en in zijn tapkast stond een flesch citroenpunch en een flesch kummel. Bij de eerste behandeling verklaarde ver dachte, dat de inhoud der flesschen een laag alcoholpercentage bevatten. Een on derzoek door den Keuringsdienst voor wa ren, wees echter uit, dat de kummel een percentage van 18.4 bevatte en de citroen punch één van 29 pet.. dus meer dan 15 pet., hetgeen yereischt wordt volgens de bepalingen der drankwet .De officier van justitie eischte bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Uitspraak 11 Maart. NIEUW SPOORBOEKJE OP 1 MAART. Op 1 Maartzaldoor de Ned. Spoor wegen een nieuwe Yeisgids worden uitge geven, die in vele opzichtep van de thans geldende zal afwijken. Voetbal. TECHNISCHE DAG. Op den Technischen dag, welke 28 Maart gehouden wordt, zullen achttien wedstrij den worden gespeeld voor spelers, die in den- N.V.B. uitkomen. Voor Haarlem en omgeving is geen wedstrijd vastgesteld. Het Haarlemsch elftal speelt dien dag op het terrein van Sparta tegen het Rotterdamsch elftal. District Oost speelt in Nijmegen tegen West en Noord tegen Zuid in Leeuwarden. HET EUVEL DER INVALLERS. Naar wij vernemen heeft het bestuur var* den Nederlahdschen Voetbalbond het volgende be sloten ten aanzien van het invallersprobleem. Aangezien van het in September 1940 genomen bestuursbesluit, waarbij bepaald wordt, dat ook in competitiewedstrijden gewonde spelers mo gen worden vervangen, indien zulks is overeen gekomen, misbruik wordt gemaakt, wordt in aanvulling van dit besluit bepaald, dat le: voor den wedstrijd een afspraak moet wor den gemaakt ten overstaan van den scheids rechter; 2e. indien geen afspraak is gemaakt, geen in vallers mogen worden toegestaan: 3e: de scheidsrechter geen invaller mag toe laten,' indien hij overtuigd is, dat er van een verwonding geen'sprake is. AANVANG COMPETITIE 1943/44. De aanvang van de competitiewedstrijden voor het seizoen 1943/44 wordt vastgesteld: voor de zuidelijke le klasse vereenigingen of> 29 Augus tus voor de overige le klasse vereenigingen op 12 September. De districlsbesturen krijgen de be voegdheid om voor de lagere klassen op 5 Sep tember wedstrijden vast te stellen. Korfbal. OOSTERKWARTIER, KAMPIOEN TWEEDE KLASSE. Oosterkwartier is door een overwinning van 5—0 op Westerkwartier 2 ongeslagen kampioen van haar afdeeling geworden, en wel met de fraaie doelcijfers 55—16. Dat zij ongetwijfeld de sterkste is, bewijst wel, dat zij nè 10 wedstrijden reeds de kampioensvlag kon hijsehen, terwijl zij nog 4 wedstrijden moet spelen. Oosterkwartier degradeerde het vorige seizoen naar de tweede klasse, doch dank zij de energie ke bestuursleiding wil zij trachten het verloren terrein zoo gauw mogelijk te herwinnen. De eerste schrede is thans gedaan. Zij moet nu met de kampioenen van de andere tweede klassen, t.w. Samos I (Utrecht) en waarschijnlijk Rohda I (Amsterdam) en met de twee laagst geplaatsten der eerste klasse, t.w. D.V.D. en Sportief (Am sterdam) in een ha 1 ':±t competitie spelen om het zoo vurig begeerde eerste klasseschap te her overen. - Honkbal. JAARVERGADERING VAN H. H. C. De Haarlemsche honkbalclub H. H. C. heeft Zondagmorgen in café „Bolwerk" haar jaar vergadering gehoudei\. Na een uitvoerig openingswoord van den voorzitter, den heer W. Pijnacker, werden de jaarverslagen goed gekeurd en de contrihutie voor het nieuwe vereenigingsjaar ongewijzigd vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren G. Waanders en Hartogh Sr. herkozen. De heeren Pijnacker en M. Mulder konden zich door omstandig heden niet herkiesbaaixstellen. In de vacatu res werd voorzien door het bestuur als volgt samen te stellen: Voorzitter: J. Hartogh Jr.; secretaris: J. Hartogh Sr.; penningmeester D. Baas en commissarissen G. Waanders en A. Lanz. Besloten werd .dit seizoen een wisselbeker beschikbaar te stellen voor de beste persoon- I iike. sportieve prestatie. Den scheidenden voorzitter, W. Pijnacker, diesis bestuurslid, aanvoerder en vooral als werper zooveel VO05 zijn vereeniging gedaan heeft, werd het lidmaatschap van verdienste aangeboden. Dit bijzondere lidmaatschap kon vergezeld gaan van een door een van de adspirant-leden vervaardigd eere-tableau. Artikel Bon Kaart Boev. t.m. Aardappelen 09A vard. 2 kg. 27 Feb, 09B Aard. 1 kg. 27 Feb, Beschuit 09 Besch. 75 gr. 27 Feb. Bloem 60S tm. 589 Algem. 70 gr. 20 Mrt. Boter 01 Boter 125 er. 11 Mrt. Brandstoffen 06 fcm. 08 BV Brandst. 1 eenh. 28 Feb. 09. 10 BV Brandst. 1 eenh. 30 Apr. 01 tm. 06 KF Brandst. 1 eenh. 30 Apr. Brood 09 A Brood 400 sr. 27 Feb. 09B Brood 50 gr. 27 Feb. Cacao 3-09. 4-09 Reserve 150 gr 20 Mrt. Chocolade 09 Versn. 100 gr. 20 Mrt. Cigaretten C9A Tabak 20 st. 27 Feb. 09 Cigar. 20 st. 27 Feb. Eeiih-zeep Q, R Eenh zeep 1 rants. 28 Feb. Gort 474. 490 Algem 1 rants. 28 Feb. 50o Algem. 250 gr. 20 Mrt. Gem Meel 483 Algem. rants 20 Mrt. Havermout «a 510 Algem. 250 gr. 20 Mrt. Jam 504 Algem. 500 2i 20 Mrt. Raas 500 tm. 502 Algem. 100 gr. 20 Mrt. Koffiesur. 513 Algem. 250 er 20 Mrt. Margarine 01 Boter 125 gr. 11 Mrt. 07 Boter 125 gr 27 Feb. Melk 69. 10, 11 Melk 1% t 20 Mrt. Petroleum 4-11 Reserve 514 lit >0 Mrt. 04 Petr. 1 lit 27 Feb. Peu-lvruchten 511 Algem. 250 gr. 20 Mrt. Ryst 4-10 Reserve 500 gr 20 Mrt. Scheerzeep N Textiel (m) 45 gr 30 Apr. Sigaren 09A Tabak 5 st. 27 Feb. Sinaasappelen LL "extiel DF 500 gr. 6 Mrt. DD Textiel DE 500 gr. 6 Mrt. 4-03 Reserve 350 gx ii Mrt. Suiker 4-04 Reserve - 850 gi. 6 Mrt. 503 Algem. 1 Cg. 20 Mrt. Suikerwerk 10. il Versn 100 gr 20 Mrt. Tabak 09A Tabak 25 gr 27 Feb. Taptemelk 09 10. 11 Taptemelk 1lit. 20 Mrt. Toiletzeep R Toiletx. 1 rants 28 Feb. Vermicelli 512 Algem. 100 gr. 20 Mrt. Vleescb 09AB Vleesch 50 gr 27 eb. NVaschpoeder Q. R Waschpoed. I rants 28 Feb. 475. 491 Algem 1 rants. 28 Feb. Voor de'volgende week zijn, ter vet krij ging van de gebruikelijke rantsoenen brood, beschuit, vlecsch en aardappelen de bonnen no. 10 aangewezen, terwijl mannelijke per sonen op de bonnen 10 van liun tabaks- kaart twee rantsoenen rookwaar naar keuze zullen kunnen koopen. Voorts is voor de periode van Zondag 28 Februari tot Dinsdag 23 Mrfart naast bon 05 voor margarine geldig verklaard de bo terbon 09, waarop boter of margarine ver krijgbaar zal zijn. Van Zondag 28 Februari tot en met Dins dag 23 Maart a.s. zal op de bonnen „boter 05", welke bij den detaillist in margarine zijn ingeleverd, per bon 125 gram marga rine worden afgeleverd. v Voorts geeft bon „boter 09" gedurende dit tijdvak recht op het koopen van 125 gram boter of, desverlangd voor zoover voorradig 125 gram margarine. Ditmaal zijn dus, zooals reeds eerder werd medegédeeld, twee bonnen geldig ge durende 24 dagen, in plaats van, zooals ge bruikelijk, één bon per periode van 12 dagen. ZATERDAG »7 FEBRUARI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.15 Boerenkapei Adolf Bosl (gr.). 7.30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 25 Vroolijke minuten (gr.). 8.05 Duitsche Taalcursus. 8.30 BNO Nieuwsbe richten. 8.40 Wij brengen U heden.... 8.50 Van alles wat (gr.). (9.309.37 Spiegel van deJ dag opn.). 10.00 Geliefde componisten (gr.). 10.30 jQur- nallsttek weekpraatje. 10.45 Joan Lancé en zijn orkest, 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak.' 12.05 Dick Willebrandts en zijn dansorkest. 12 45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Om en om programma. 14.00 Symphonieconcert (gr.). 14.30 Europeesche tijdsehriftenschouw. 15.00 Bonte middag, le 45 B NO Nieuwsberichten. 17.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest (opn.). 17.30 Strijd om den schat, luisterspel. 18.00 Orgelspel. 18.30 BNO Nieuwsbe richten. 18.40 Ra-ra-ra, Radio Raadselrubriek. 19.00 BNO Politiek weekoverzicht. Vanaf 19.15 al-> leen voor de Radio-Centrales die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 19.15 Sa lonorkest en gramofoonmuziek. 20.15 Vtool en piano en zang en piano en strijktrio. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Italiaansche zangsterren (gr.). 22.20—24.00 Orkestenparade (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zte Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Brandende kwesties (opn.). 8.05 Vroolijk spel en zang (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8:40 Orkest-fantasie- en rhapsodie (gr.). 9.00 Sympho nic orkesten spelen (gr.). (9.15—9.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Pianovoordracht. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Om roep-Jeugdkoor (opn.). 11.30 Rossint-Rhespighj (gr.).- 12.30 Boerenland in boek en krant. 12.45 B NO Nieuwsberichten. 13.00 Composities voor 2, 3 en 4 strijkinstrumenten (gr.). 14.00 Godsdiens tige uitzending. 14.30 Frans Wouters en zijn or kest. 15.00 Rotterdamsch Phüharmonisch orkest en solisten. 16.00 Voor postduivenliefhebers. 16.15 Voor de jeugd. 16.45 BNO Nieuwsberichten en spiegel van den dag. 17.00 BNO Uitzending voor Nederlandsche zeelieden. 17.30 Mannenkoor „Kunst en Broederschap". 18.00 Als ik 't voor 't zeggen had. 18.10 Landmans Lust. 18.30 Boyd Bachmgn en zijn orkest. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 WIJ maken U goede vrienden met.gramofoonplatenprogram- ma met een praatje. 19.45 BNO Nieuwsberichten, IC 55 Kerkorgelcooncert. 20.15 Van de eene melo die in de andere (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberich ten. 22.00 BNO Actueele beschouwing. 22.10 Avond wijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I. Bel op 14609 KRUISSTRAAT 38

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2