Voor den politierechter. Ambtenaar stoorde een voorstelling. Op 15 October 1942 gaf het cabaret-gezel schap „De Prominenten van Carré" een voor stelling in „Ons Huis" in Zaandam Tijdens het optreden van een der artisten, die een zangnummer uitvoerde, was een ambtenaar van de gemeentebelastingen binnengekomen voor controle der plaatsbewijzen. Deze amb tenaar slooTde zich weinig aan den optre denden artist en ging in de zaal tusschen h'et publiek steekproeven nemen. Een groot deel der bezoekers had hun kaartjes in hun overjas in de garderobe liggen en zoo ont stond een gerommel en geschuifel, waardoor de zanger zijn werk moest staken, en den ambtenaar vroeg of hij niet kon wachten met de controle tot de pauze, waarop de ambte naar zei dat dat zijn zaak was, en doorging Aangelokt door het rumoer en het wegblijven van des zangers stem,* kwam de leidei van het gezelschap van achter de schermen om te zien wat er aan de hand was. Hij bemerkte dat de stemming dreigend begon te worden en dat er kans was dat het publiek den ambtenaar aan zou vallen. Hij zei toen, dat men de kaarten in den zak moest houden en dat de controle in de pauze plaats kon vinden De leider van het gezelschap C. P A M. moest zich wegens opruiing van het publiek tegen een in functie zijnden ambtenaar ver antwoorden voor den Haarlemschen politie rechter. Hij verklaarde, dat hij het publiek had gevraagd de kaartjes in de zak te hou den, omdat hij bang was, dat, wanneer de controle doorgang zou vinden, ernstige dingen zouden gebeuren met den ambtenaar. Deze echter ontkende dat het publiek een zeer dreigende houding aan had genomen. M. meende dat de zaak veel eenvoudiger had kunnen zijn. wanneer de ambtenaar even had gevraagd wanneer hij het best kon con troleeren; een controle tijdens de voorstelling werkte alleen maar storend en zoowel spelers als publiek werden er door geërgerd. De officier van justitie merkte op. dat een ambtenaar ten allen tijde controle mag uit oefenen en niet gestoord mag worden. Hij wilde echter voor zijn eisch te doen, eerst den inspecteur der belastingen te Zaandam hooren, waarom de zaak tot 12 Maart werd uitgesteld Bioscoopnieuws van deze week. REMBRANDT prolongeert de film „Zeven jaren geluk", waarin het onbetaalbare duo LingenMoser de zaal doet daveren van den lach. Een werkelijk alleraardigste film, die men beslist moet gaan zien. In PALACE draait de komende week de uitstekende Italiaansche film „Verlaten" met in de hoofdrol de bekende Fransche filmster Corinne Luchaire (o.a. bekend uit Le Dernier Tournant). De film behandelt op den achter grond den strijd tusschen zeil en stoom, ter wijl het verhaal draait om een (Jleriueeschen reederszoon, die een kroegmeisje uit Trinidad als zijr.^ bruid in het ouderlijk huis binnen voert. Het geheel gaat gepaard met hevige eonflic en en speelt zich vaak af in een statige omgeving en tenslotte volgt een emotievol einde Er zijn tal van fraaie opnamen te be wonderen o.a. van een driemaster in volle tuigage op open zee. Een goede en onderhou dende film. Een film, die men beslist moet gaan zien is ook „Tusschen hemel en aarde", welke d« komende week in LUXOR wordt vertoond. "Werner Kraus als de oude leidekkersmeester is hierin weergaloos goed. Hij maakt het ge- heele gegeven waar en levend Een schepping die niemand spoedig zal vergeten. Ook Wolf gang Lukschy verdient vermelding voor zijn uiterst gevoelig spel. FRANS HALS stelt in een heel aardige film de vraag „Wat wil Brigitte". Alles wat er in deze film gebeurt laat zich in dit korte be stek moeilijk in alle details vertellen, maar laten we volstaan met te zeggen, dat het ge heel dol amusant en niet zónder spanning is Leny Marenbach en Fita Benkhoff zijn el- kaars antipoden in het vrouwelijke gedeelte van de rolbezetting. Georg Alexander is de man, die van alle kanten klappen krijgt en Albert Matterstock speelt de „jeune premier", die Leny Marenbachs hart steelt. Het is een film, die geen andere pretentie heeft dan te amuseeren, maar dat dan ook goed doet. MOVIAC brengt de komende week „Drie op de huwelijksreis", een kostelijke film met buitengewoon geestige vondsten, waaraan be halve het scenario vooral Theo Lingen, Paul Hörbiger en Johannes Niemann debet zijr\. Deze rolprent zal den toeschouwers zonder twijfel eenige genoeglijke uurtjes bezorgen In het voorprogramma wordt het gebruike lijke binnen- en buitenlandsche nieuws ver toond. Anth. Steen. Het journaal is deze week interessant en omvangrijk. Het Jiinnenlandsche nieuws opent met een reportage van het bezoek van Mus- sert aan Maastricht en laat voorts iets zien van het werk van het jubileerende Hendrick de Keyser. Hoe in Aalsmeer de opleiding van kraamverzorgsters plaats heeft toont een vol gende opname en de Jeugdstorm komt op het appèl in de jeugdherberg te Blaricum, waar onderricht in E.H.B.O. wordt gegeven en tij dens een bokswedstrijd, waarbij gewonde Duitschers het belangstellend publiek vor men. Ten slotte interessante opnamen van districtskampioenswedstrijden van het Ned Gymnastiek Verbond. Een zeer interessant filmpje laat zien, wat de naaste toekomst ook hier te lande zal bren gen ten aanzien van den totalen oorlog. Geen barleven meer met pijpende, gillende neger bands, kleurige juffrouwen en verleefde jon gelui, geen etalages met luxe voorwerpen en fabricage van voor dezen tijd onnoodige ar tikelen, maar toegewijde arbeid voor de din gen, die thans noodig zijn. Tot het buitenlandsch nieuws behooren een ,AIs je leans ziet, om binnen te komen, kun je wat mij betreft, met hen doen wat je wilt," (Teekening Erik/Fellinga Pax c) tentoonstelling van Kroatische' kunst te Ber lijn, koning Boris bij het feest der Waterwijf ding met het daaraan verbonden merkwaardig ritueel, straattafereelen in Athene, waar men af en toe met consent der overheid een gokje kan wagen en ten slotte geïllustreerd nieuws van de fronten. Niet-commercieele vereenigingen en stichtingen. De Commissaris voor niet-commercieele vereenigingen en stichtingen bepaalt gelet op artikel 1, tweede lid, der Verordening no 41/1941 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied De besturen van de bij zijn commissariaat, Amaliastraat 13 te 's-Gravenhage, ingeschreven vereenigingen en stichtingen dragen zorg, dat de lijsten van leden, contribuanten, begunstigers, enz. met vermelding van volledige adressen en het registratienummer, opgemaakt per 1 Januari 1942 en 1 Januari 1943 vóór 15 Maart 1943 bij hem worden ingediend. Zoo noodig kan op een daartoe strekkende gemotiveerde aan vrage voorloopig vrijstelling van het indienen der ledenlijsten worden x verleend. Voorts wordt herinnerd aan de verplichting tot jaar- lijksche indiening van een financieel over zicht, een verslag der werkzaamheden der vereeniging of stichting, terwijl van adres wijzigingen steeds onmiddellijk kennis moet worden gegeven. Aanvragen, betrekking hebbende op het in het leven roepen van nieuwe niet-commer cieele organisaties, onverschillig van welken aard, omvang, doelstelling en naam, waar onder zij zouden optreden, dus ook comité's commissies, enz. zullen tot nader order wor den afgewezen. Uitzondering kan slechts wor den gemaakt voor organisaties van algemeen volksbelang. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 14 tot en met 20 Fe bruari kwam in de provincie Noord Holland 182 gevallen van diphterie voor waarvan 1 in Aalsmeer, 1 in Assendelft, 2 in Bennebroek, 14 in Beverwijk, 28 in Haarlem, 3 in Haarlemmermeer en 5 in Velsen. Het totaal aantal roodvonkgevallen be droeg 79, waarvan 8 in Haarlem, 3 in Heemstede en 1 in Velsen. MBISJE VERMIST. De Kinderpolitie te Amsterdam verzoekt de opsporing van Elisabeth Catharina ter Meulen, oud 18 jaar, die sedert 14 Februari j.l. wordt vermist. KNOEIENDE LUCHTBESCHERMERS. Een 42-jarige en een 36-jarige man, die bei den als bewakers bij den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst te Amsterdam werk zaam waren geweest, stonden voor de recht bank aldaar terecht. Zij waren het vorig jaar bij bewoners van een huis aan de Nieuwe Prinsengracht gekomen en hadden gezegd, dat zij lichtuitstraling hadden geconstateerd. Zij hadden toen de bewoners, die joden waren, gedreigd ze nog dienzelfdon avond te laten weghalen. De menschen, die door dit dreige ment nerveus waren geworden, hadden daar op aan elk der mannen 10.gegeven. Eén van hen vroeg daarna nog om kinderkleertjes en toen deze hem wareij toegezegd, deed hij alsof hij den naam in zijh boekje weer door haalde. Bij andere joden op de Nieuwe Ach tergracht herhaalden de heeren hun dreige ment. Voor de rechtbahk ontkendén de ver dachten alle schuld. De officier eischte tegen ieder hunner een jaar gevangenisstraf. 111.000.— VOOR WINTERHULP. De week. van 15 tot en met 20 Febr. j.l. leverde voor Winterhulp het mooie bedrag op van 111.008.49, buiten de gunstige resultaten van de laatste spëldjescollecte. Intusschen loopt het seizoen voor Winterhulp weer ten einde, zoodat men nog slechts enkele weken gelegenheid zal hebben, minder bedeeld Ne derland te gedenken. Men geve dus met ruime hand. 19e Inschakeling der Duitsche vrouw Op grond van de,; totale mobilisatie in Duitschland, onder het motto „De thuisblij vende vrouw zorgt voor den man aan het front", zullen vier millioen vrouwen twee mil- lioén mannen vervangen. Duitschland is pas thans tot mobilisatie zijner vrouwelijke arbeidskrachten overge gaan, lang nadat in Engeland een desbetref fende wet is uitgevaardigd en kort voordat in de Vereenigde Staten soortgelijke maatregelen zullen worden genomen. Voorloopig heeft men een beroep gedaan op de vrouwen tot 45 jaar, ofschoon men hier de overtuiging heeft, dat ook oudere vrouwen haar arbeidskracht ter beschikking van de frontsoldaten zullen stellen. Honderdduizen den jonge vrouwelijke arbeidskrachten uit de bezette gebieden in het Oosten zijn als huispersoneel beschikbaar, zoodat juist de oudere huisvrouwen, die verstandig en be trouwbaar zijn, vrij kunnen komen voor werk zaamheden, die men aan buitenlandsche ar beiders nog niet wil toevertrouwen. Juist de vrouwen van middelbaren leeftijd wil men in de bedrijven in sleutelposities en op vertrou- wensposten plaatsen, zoodat zij als het ware het skelet vormen, terwijl de buitenlandsche arbeiders de taak der spieren vervullen. Vrouwen met bedrijfservaring en begrip voor den omgang met minderen zullen vooral vrijkomen bij de sluiting van luxe zaken. Tot het einde van den oorlog zullen er in Duitsch- 'and vrijwel geen bloemen meer te verkrijgen zijn en om sigaretten te koopen zal men en kele huizen verder moeten loopen dan tot dusver. De nachtlokalen wordeh gesloten, op een aantal na, dat men voor de met verlof zijnde militairen open wil houden. In vele gevallen vertrouwt men op de eer lijkheid van de- bevolking. Zoo zal het aantal controleurs bij de spoorwegen, en dat der plaatsaanwijzers in bioscopen en schouwbur gen zooveel mogelijk beperkt worden. De moreele plicht van iederen Duitscher, ieder voor zich het zijne bij te dragen, teza men met een gelijkmatige verdeeling van de voor ieder te verwachten lasten en ontberin gen, wordt voorgesteld als de verwezenlijking van het socialisme, dat thans volkomener zal zijn dan in gelukkiger dagen, toen het om de gelijkmatige verdeeling dor voordeelen ging. Naast den staat zal de partij, in nog sterkere mate dan in de Sowjet-Unie in de toekomst bij de verwezenlijking van de totale mobili satie worden ingeschakeld. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bou Kaart Aardappelen 10A Aard. 10B Aard. Beschuit 10 Beseh. Bloem 506 tm. 609 Algem, Boter oi Boter 09 Brandstoffen Brandst. 09, 10 BV Brandst. 01 tin. 06 KF Brood 10A Brood 10B Brood Cacao S-09. 4-09 Reserve Chocolade 09 Versn. Cigaretten 10 AB Tabak Eenh.zeep q, r Eenh.zeep 474, 490 Algem. Eieren 2-09 Reserve 3-10 Reserve Gort 505 Algem. Gem. Meel 48,< Algem. Havermout 510 Algem. Jam 504 Algem. Kaas 500 tm. 502 Algem. Koffiesurr. 51.7 Algem. Margarine 01 Boter 05, 09 Boter Melk 09. 10, 11 Melk 4-11 Reserve Elf Brltsche vliegtuigen neer. geschoten. In de avonduren vlin gisteren hebben Britsche bombardementsvliegtuigen brisant en brandbommen uitgeworpen boven West- Duitsch gebied. Zij richtten schade aan woonhuizen en openbare gebouwen aan, o.a. aan verscheidene ziekenhuizen. Ook de bevolking leed verliezen. De terstond in actie tredende Duitsche afweer door jagers en luchtdoelgeschut heeft volgens de voor- loopige berichten elf der vijandelijke bom menwerpers neergeschoten. Uitreiking distributiebescheiden. Maandag vangt de uitreiking aan van de nieuwe distributiebescheiden. Uitgereikt wor den de bonkaarten voor voedingsmiddelen voor de vierde periode van 1943, groentekaar- ten en aardappelenkaarten. Maandag is het de beurt aan de letters A en C. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem iafw.).. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede, Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse], IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. EUROPalSCHE LITERATUR. Het Februarinummer van het maandblad „Eiiropaische Literatur" is vopr een be langrijk deel aan de Noordsche landen en de Noordsche kuituur gewijd. Ottfried Graf Finckenstein geeft zijn indrukken weer van- bezoeken aam Denemarken, Zweden en Finland; Sven Borberg, een bekend Deensch dramaturg, leverde een 'bijdrage getiteld „Theater" en Karl Hotter schreef een overzicht van de moderne letterkunde van Noorwegen, te beginnen bij Henrik Wergeland (gest. 1845). Van Rudolf Baumgardt is een artikel opgenomen over koning Karei XII van Zweden waarin de auteur schrijvers uit verschillende landen over den vermaarden vorst aan he.t woord laat. Het nummer bevat voorts reproduc ties van werken van vooraanstaande Noor- sche schilders en tenslotte de gebruikelijke rubrieken betreffende het literaire leven in Europa. Wedstrijdeb/voor Zondag. WORDT HFC ZONDAG KAMPIOEN? In Den Haag spelen ADO en Stormvogels en winnen de Hagenaars, dan moeten zij met Her mes een beslissingswedstrijd spelen. Stormvogels zal het niet cadeau geven, omdat de ploeg ver moedelijk één punt noodig heeft, om niet op de onderste plaats te komen. De andere candidaat voor de onderste plaats is Xerxes, dat bij DWS op bezoek gaat.. De kampioenscompetitie begint met. de wedstrijden HeerenveenEnschedé en FeijenoordWillem II. HBC krijgt bezoek van West Frisia, RCH trekt naar WFC en Santpoort naar ZFC. De wedstrij den hebben weinig belang. De kampioenscandi- daten KFC en OSV ontmoeten de Alkmaarsch'e clubs. Veel belangstelling zal beslaan voor Helder HFC en DTSZand voortmeeuwen. Wint HFC dan is de ploeg kampioen. Gemakkelijk zal het niet gaan, vooral daar Helder op eigen terrein sterk is. Dat bleek Zondag j.l. nog, toen de club met 81 van Kinheim won. In" het Noorder Sportpark speelt EDO vriend schappelijk tegen Blauw Wit; Haarlem krijgt bez'oek van T. Y. B. B. en op het terrein aan den Muiderslotweg komen onder leiding van den heer W. van Loenen DIO en Bloemen daal tegenover elkaar. SPORT-ALLERLEI. v Het bestuur van den Nederlandschen Tennis bond heeft de volgende data voorloopig vastge legd voor. het houden van de cfficieele bonds wedstrijden: 2427 Juni: districtskampioenschappen; 4 Juli. competitie-kampioenschap; 1218 Juli: nationale kampioenschappen; 30, 31 Jdli: en 1 Aug.: jeugd kampioenschappen; 1719 Augustus: wedstrijden Kea-Bouman-vaas en Van Lennep-beker. Het Nederlandsch Gymnastiek Verbond be staat in Maart 75 jaar. Ter gelegenheid van dit feit< zou op 13 Maart a.s. in Amsterdam een bondskeuruitvoering worden gehouden en op 14 Maart de jaarvergadering .met een receptie. Naar wij vernemen, is deze viering voorloopig uitge steld. in de jaarvergadering van den Nedevl. Ka jiobond is de adspirantenkldsse op verzoek vai\ den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming gesplitst in een adspirantenklasse a, voor wed strijdvaarders van 14 tot 16 jaar en een adspiran ten b-klasse voor wedstrijdvaarders van 1618 jaar. De baanlengte voor adspiranten-a werd vastgesteld op 300 meter voor adspiranten-" op 500 meter. In Beverwijk is in den ouderdom van 23 jaar overleden de heer C. J. Groeneveld, secretaris van de Krachtsport vereeniging D.O.K. en voor zitter van de voetbalclub Beverwijk", die van 1933 tot en met 1938 kampioen van Nederland worstelen, lichtgewicht is geweest; in binnen- en buitenland is hij vele malen in worstelwedstrij den uitgekomen. Peulvruchten Rüst Scheerzeep Sigaren Sinaasappelen Suiker Suikerwerk Tabak 511 Algem. 4-10 Reserve N Textiel (m) 10AB Tabak LL Textiel DF DD Textiel DE 4-03 Reserve 4-04 Reserve 503 Algem. 10, 11 Versn. 10AB Tabak Taptemelk 09. 10. li Taptemelk Toiletzeep R Toiletz. Vermicelli 512 Algem. VIeesch 10AB Vleesch Waschpoeder Q, r Waschpoed. 1 rants. 28 Feb *75. 491 Algem. 1 rants. 2.'* Feb. Hoev. t.m, 2 kg. 6 Mrt. 1 kg. 6 Mrt. 75 gr. 6 Mrt. 70 gr. 20 Mrt. 125 gr. 11 Mrt. 1 eenh. 30 Apr. 1 eenh. 30 Apr. 400 gr. 6 Mrt. 50 gr. 6 Mrt. 150 gr. 20 Mrt. 100 gr. 20 Mrt. 20 st. 6 Mrt, 1 rants. 23 Feb. I.rants. 28 Feb. 2 st. 3 Apr. 1 jst. 3 Apr. 250 gr. to Mrt. Vi rants. 20 Mrt. 250 gr. 20 Mrt. 500 gr. 20 Mrt. 100 gr 2G Mrt. 250 gr. 20 Mrt. -125 gr. 11 Mrt. 125 gr. 6 Mrt. 1% lit. 20 Mrt. 5 Vi lit. 20 Mrt. 250 gï. 20 Mrt. 500 gr. 20 Mrt. 45 gr. 30 Apr. 5 st. 6 Mft. 500 gr. C Mrt. 500 gr. i* Mrt. 350 gr. 8 Mrt. 850 gr. 6 Mrt. 1 kg 20 Mrt, 100 gr. 20 Mrt. 25 gr. 6 Mrt. 134 lit. 20 Mrt. 1 rants. 28 Feb. 100 gr. 20 Mrt. 50 gr. 6 Mrt. VERDUISTEREN van 18.17 tot 7,28 uur. 28 Febr.: Zon op 7.32, onder 18.15 uur Maan op 2.36, onder 11.39 uur. 1 MaartZon op 7.32, onder 18.15 uur. Maan op 3.43, onder 12.27 uur. RADIO.PROGRAMMA. ZONDAG 28 FEBRUARI 1943. HILVERSUM I, 414-4 M. 7.30 Het Zondagochtendconcert (gr.). 8.15 Gra mofoonmuziek 8.30 De zin van het boer zijn. 0-.45 Mannenkoor „Zang en Arbeid" (opn.). 9,00 BNO Nieuwsberichten. 9,15 Wij brengen U heden 9.30 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neeriands stem van het front. 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Nederlandsch Kamer koor. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche volkscon cert. 14.00 Omroep Symphonie-orkest en soliste. 15.00 Boekenschouw 15.20 Omroep Symphonie- orkest. 16.00 De Melodisten, soliste en gramo- foonmuzlek. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17 45 Or gelspel. 18.00 Klaas van Beeck en zijn filmorkest. 18.30 BNO Nieuws- en sportberichten. 18.45 Sport van den dag. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over ren lijnverbinding met de studio beschikken. 19.30 Alt, viool en piano 20.15 Zondagavondklanken. 21.45 BNO Nieuwsberich ten. 22.00 Adalbert Lutter en zijn orkest (gr.). 22.20 Van sprookjes en Hokus pokus (gr.). 23.15 24.00 Arm in arm (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.30—9.15 Zie Hilversum I. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Uit den stillen bloemhof. 10.30 Studiedienst. 11.30 Gewijde muziek (opn.). 11.45 Cyclus „De Christelijke Godsdienst en de Moraal" 12.00 B NO Nieuwsberichten en actueel praatje, 12.15 Pro gramma-overzicht. 12.20 Fragmenten uit compo sities van Franz Liszt (gr.). 12.30 Toespraak door G J. Zwertbroek. 12.45 Dick Willebrandts en zijn dansorkest. 13.00 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Wie en wat waren onze voorouders. 13.15 Dick Willebrandts en zijn dansorkest. 13.30 Zevenburgen", muzikaal programma. 14.00 „Het jonge hart". 14.45 Peter Kreuder speelt (gr 15.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.). 15.35 „Door het spionnetje", cabaretpro- gramma (opn.). 16/00 „Die schone Galathee, opertte. 17.00 Strijkkwartet (gr.) 17.15 Pianovoor dracht. 17.45 Spiegel van den dag en BNO Oost- landpraatje. 18.00 Nederlandsche volksklanken. 18.30 Gramofoonmuziek. 18.40 Nederlandsche taal club. 19.00 BNO Engelsche uitzending: „Dutch News Reel". Voor de radio-centrales: Chansons (gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die óver een lijnverbinding met de studio be schikken. 19.15 Theo Uden Masman en zijn dans orkest. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Elisa beth Reichelt en Willy Schneider (gr,). 20.15 Or gelconcert door beroemde organisten (gr.). 20.40 Minder bekende werken uit de 18e eeuw (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Ac ueele beschouwing. 22.10 Avondwijding 22,2024 00 Zie Hilversum I. MAANDAG 1 MAART 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.15 volksliedjes uit de bergen (gr.). 7.30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 Vroolijke melodieën (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden8.50 Disco-varia (gr.) (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Ons liedje bij Uw werk (gr.). 10.45 Sylvestre Trio. 11.30 Piano-voordracht (gr.). 12.00 Almanak. 12.05 Piet van Dijk en zijn orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 BNO Actueele beschouwing. 13.10 Divertissement uit de 17e eeuw. 14.00 Orgelspel (gr.). 14.15 Boyd Bachman en zijn orkest. 15.00 Spel voor voetlicht en camera. 15.15 „Elck wat wils". 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Zang en piano. 17.30 Van heinde cn verre klinkt het nieuws. 17.45 Amuse mentsorkest en solist. 18.30 BNO Nieuwsberich ten. 18.40 Van Budapest en Puszta (gr.). 19.00 Politiek weekpraatje. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Bieaardeonceit (opn.). 19.30 Utrechtsch Stedelijk Orkest. 20.15 Balladen van Carl Loewe en Impromptu's van Franz Schubert (gr.). 20.45 Utrechtsch Stedelijk O'kest en solisten. 21.20 Pianovoordracht (gr.). 21.45 BN O Nieuwsberichten. 22.00 Barnabas von Geczy en zijn orkest (gr.). 22.20 Het zonnige Italië (gr.). 23.00 Berlijnsch Philharmonisch orkest (gr.). 23.40 —24.00 „Voor 't slapen gaan" (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtengymnas- tiek. 7.50 Sportnieuws. 8.30 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 8.15 Gramofoonmuziek. 1.30 BN O Nieuwsberichten. 8.40 Vioolsoll met pianobege leiding (gr.). 9.00 Symphonisch concert (gr.) (9.15 —9.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Concert voor piano en orkest (gr.). 11.00 Voor de kleuters. 11-.20 Het Matrozen- koor (gr.). 11.30 Orkest Bandi Balogh. 12.30 Op bezoek bij de familie de Boer. 12.45 BNO Nieuws berichten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Planosoli (gr.). 13.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.). 14.00 Godsdienstige uit zending. 14.30 Het Belhs-kwartct. 15.30 Ruischen- de wiekslag. 15.45 Sopraan, bariton en pano. 16.45 "BNO Nieuwsberichten. 17.00 Bespreking van Schiller's „Kabale und Liebe". 17.20 Otlo Hen driks en zijn orkest. 17.45 Spiegel van den dag en BNO Frieseh praatje. 18.00 otto Hendriks en zijn orkest. 18.15 De N S. B. antwoodt. 18.30 Viool en piano. Vanaf 19.15 alleen voor de radio centrales, die over een lijnverbinding met de stu dio beschikken. 19.15 Disco variété (gr.). 19 45 B NO Nieuwsberichten. 19.55 Orgelconogert. 20.30 Uit Neerlands Gouwen. 20.45 „Varia", gevarieerd programma. 21.45 BNO Nieuwsberichten 22.0(r BNO Aqtueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2