WIJZIGING VAN HET KARTELBESLUIT Er zijn eenige wijzigingen gebracht in het Kartelbesluit. O.a. is uitbreiding gegeven aan het aantal bedrijven van handel en nijver heid, waarop dat besluit betrekking heeft. Vielen daaronder tat dusver ondernemingen, diensten of instellingen, welke binnen Neder land zijn gevestigd voortaan is deze beper king vervallen Verder vielen onder het besluit alleen de binnenNederland gevestigde filialen, bij kantoren of andere nederzettingen van buiten Nederland gevestigde ondernemingen, diensten of instellingen Thans vervalt zoowel de be perking „binnen Nederalnd" als de begrenzing „buiten Nederland" Als gevolg hiervan ondergaat ook hei aan tal bedrijfsregelingen, waarop het beslui' van toepassing is. uitbreiding Voorts krijgt de secretaris-generaal meer bevoegdheid. Naast het geheel of gedeeltelijk onverbindend verklaren van becrijfsregelin- gen zal hij deze ook kunnen aanvullen of Wijzigen. Ten slotte is een nieuw artikel ingevoegd, luidende De secretaris-generaal kan aan een cf meer in Nederland gevesbgde personen, die tengevolge van bestaande feitelijke of rechtsverhoudingen een belangrijken invloed op de marktverhoudingen uitoefenen, aanwij zingen geven omtrent de door hen met be trekking tot de marktverhoudingen te volgen gedragslijn, indien zij naar zijn meening hun Invloed misbruiken tot schade van het alge meen belang, het belang van het bedrijfs leven als geheel, van één of meer bedrijfs takken of van één of meer personen. Premietrekking serie F Winterhulp loterij. Zaterdagmiddag om drie uur wordt in Bel- levue te Amsterdam de premietrekking van serie F. der Winterhulploterij gehouden. Er is weer een premie van 15.000.— en zeventig van 100.Aan bezoekers worden gratis loten uitgereikt. Zaaipeulvruchten op bop „Algemeen 511". In aansluiting op hetgeen reeds vroeger over het beschikboarstellen van zaaipeul vruchten werd gepubliceerd, wordt meege deeld, dat zij, die zaaipeulvruchten wen- schen te ontvangen, van 4 tot en met 13 Maart a.s. de bonnen „Algemeen 511" van de bonkaart voor voedingsmiddelen, aan gewezen voor het koopen van consumptie peulvruchten, bij een handelaar in zaai peulvruchten moeten inleveren. Slechts han delaren. die in het bezit zijn van de „Over eenkomst zaaipeulvruchten 1941", en agenten van dezen, mogeri^bonnen 511 in ontvangst nemen. De hoeveelheid zaaipeul vruchten, die op bon „Algemeen 511" be schikbaar wordt gesteld, alsmede de datum waarop met de aflevering een begin zal worden gemaakt, zal nog nader worden be kend gPmaakt. Zij, die de meergenoemde bonnen bij een handelaar in zaaipeulvruch_ ten of een agent van dezen inleveren, moeten door middel van hun registratiekaart aan- toonen. dat zij volkstuinder zijn. Zij die niet in het bezit zijn van een registratiekaart als volkstuinder moeten den handelaar hun naam eb adres, alsmede de ligging van hun tuin opgeven. De handelaar zal een lijst van deze gegevens aanleggen, welke hij dient toe te zenden aan de P. I. C. A. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bon „Algemeen 511" uitsluitend ingeleverd behoeft te worden door hen, die groene erwten, bruine boonen e.d. peulvruchten wenschen te ontvangen. Geligheids duur kaarsenbonnen verlengd. De geldigheidsduur van de met „21 ver lichting" en „33 verlichting" gemerkte bonnen der petroleumkaarten, respectieve lijk s 108 en s 208, die van 17 Januari af recht geven op het koopen van één rantsoen kaarsen, is voor onbepaalden tijd verlengd Petroleum voor koken en verlichting Tot en met 21 April 1943 geven de met „05" genummerde bonnen van de bonkaart „EA" voor kookdoeleinden, elk recht op het koopen van een liter petroleum. Tot en met 31 Maart 1943 geven de met „11 verlichting" der bonkaart S 108 en de met „29 verlichting" der bonkaart S 208 gemerkte bonnen elk recht op' het koopen van een liter petroleum. De' te verkrijgen hoeveelheid bedraagt dit wordt uitdruk kelijk onder de aandacht gebracht thans een liter per bon in plaats van de tot nu toe gebruikelijke twee liter. Generator-anthraciet en baggerturf. Van 1 tot en met 31 Maart geeft elk deel der met de woorden „generator- anthraciet, vijftiende periode" gemerkte bonnen recht op het koopen van één hecto liter (maximum 75 K.G.) anthracietnootjes 4 of 5, terwijl gedurende hetzelfde tijd vak elk der met de woorden „generator- turf, vijftiende periode" gemerkte bonnen recht geeft op het koopen van 59 stuks baggerturf. VERSTREKKING VAN VITAMINE-C O PDE SCHOLEN. Het*ligt in het voornemen, ook dit jaar over te gaan tot het verstrekken van vitamine-C tabletten aan leerlingen van scholen voor voorbereidend, gewoon en buitengewoon lager onderwijs. Het beschikbaar stellen van tabletten zal gescffieden van 22 Maart tot 12 Juni. JUBILEUM BIJ WERF CONRAD EN STORK - HIJSCH N.V. Op 9 Maart a.s. hoopt de heer Jac. IJspeert, chef van de afdeeling Liften, den dag te herden ken, dat hij 40 jaar in dienst zal zijn va*» N.V. Gebr. Stork Co's Fabriek van Hijsehwerk- tuigen. Tot 1 Augustus 1932 was hij te Hengelo werkzaam, daarna door de fusie met Werf. Con- rad N.V.. te Haarlem. Het rijpe net, dat gebruikt wordt als dak bedekking voor boerderijen en waarvan rietmatten worden vervaardigd, om de ge wassen op de tuinderijen tegen scherpe win den te beschermen, wordt thans „gescho ren". Een rietscheerder aan het werk in de omgeving van Noord-Scharwoude. Om niet in de poelen weg te zakken, staat hij op een plank. (Polygoon/Kuiper Pax c) Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.letn tafw.).. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. c Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A Overmeer, Heemstede, Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Ilaagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmulden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Zevenjarig knaapje vermoord. Dader aangehouden. In het dorpje Hummelo in den Achterhoek is het zevenjarig zoontje van den landbouwer Zadelhof in de schuur van zijn vaders boerde rij met bijlslagen vermoord. Zijn vader, die den dader nog in de schuur aantrof, werd ernstig gewond. De dader is later aangehouden. Naar „Het Volk" meldt, was het zevenjarig knaapje naar de schuur gegaan om zijn konij nen te voeren. Toen hij niet terug kwam, ging zijn vader eens kijken en werd in de schuur aangevallen door een man, die hem te lijf ging en daarna wist te ontkomen. In de schuur vond men het zoontje, wiens schedel met een bijl was ingeslagen. De dader van dit afschuwelijke misdrijf kon later gegrepen worden dank zij het flinke op treden Van een 17-jarigen jongen. Deze had van den moord gehoord en kwam in de om geving een ongunstig uitziend persoon tegen. Hij deed zich voor als rechercheur, vroeg den man naar zijn persoonsbewijs en zei hem, voor hem uit te loopen in de richting van rlvaaruit politie werd verwacht. Inderdaad naderden even later twee veldwachters, die den man arresteerden- Aanvankelijk verklaarde hij niets van den moord af te weten, doch na confron tatie met het lijkje van zijn slachtoffer legde hij een volledige bekentenis af. De dader, de 34-jarige D. J P. uit Alten, schijnt uit wraak gehandeld te hebben. Toelating en bevordering van geëvacueerde leerlingen. Ten gevolge van evacuatie moeten in den loop van den cursus 1942/1943 tal van leer lingen hun school voor een andere verwisse len. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat leerlingen, komende van een andere hoogere burgerschool, opleidende voor hetzelfde eind examen, door den directeur der hoogere bur gerschool voor welke zij zich aanmelden, zon der nader onderzoek moeten worden toege laten tot dezelfde klasse waarin zij volgens een schriftelijke verklaring van den directeur der school die zij verlieten, hadden kunnen plaats vinden, indien zij daar gebleven wa ren. De secretaris-generaal acht het wen schelijk, dat dezelfde gedragslijn wordt ge volgd ten aanzien van leerlingen van alle andere scholen, indien het geldt overgang van een overeenkomstige school, opdat op deze wijze de nadeelen der evacuatie zoo veel mogelijk worden beperkt. Voorts is ver zocht bij de beslissing omtrent bevordering naar een hoogere klasse, zoowel van de. in den loop van den cursus 1942/1943 tot de school toegelaten leerlingen, als van hen, die bij den aanvang van dien cursus reeds leer lingen der school waren, ten volle rekening te houden met de bijzondere omstandigheden CENTRALE CONTROLE DIENST. Bij de door den C.C.D. gehouden Sta- tionscontröle aan het Station te Haarlem op Zondag 21 Februari 1943, werden totaal 8 processen-verbaal opgemaakt, waarbij o.m. inbeslag werd genomen, 8y2k.g. rauw rundvet, 6 k.g. boter, 170 k.g. fruit en een koffer Belgische Shag-tabak. Inzake overtreding van het Aardappel besluit V.V.O. werden deze week 3 pro cessen-verbaal opgemaakt, waarbij 300 k.g. aardappelen werden in beslaggenomen. Op de Cruquiusbrug te Heemstede werd- een persoon staande gehouden met een partij textielproducten, welke inzake prijs opdrijvirtg werden inbeslag genomen. Bij te verrichten huiszoeking weiden bjj den zelfden persoon en bij familie nog meer textielproducten aangetroffen, welke even eens in den zwarten handel verkocht zou den worden. Totaal werd in beslag geno men, 100 m. flanelstof, 25 m. Heerenstdf en 14V2 m. Angorastof. Inzake Art. 3 v. d. Prijzenbeschikking 1940 I werd een persoon geverbaliseerd, na dat hij was aangehouden met 2600 pakjes sigarettenpapier, welke hij tegen te hoo gen prijs wilde verkoopen. Op grond van Art. 2 lid 1 Verbod ver voer van groenten en fruit werden 2 pro cessen-verbaal opgemaakt, waarbij werd inbeslag genomen 6590 k.g. roode bieten en 95 k.g. boerenkool. Bij eèn onderzoek ih een woning van een Haarlemmer werden o.m. aangetroffen 17.590 gummi-weckringen en 150 pakjes 'verbandwatten, welke betemd waren om in den zwarten handel te verkoopen. Uit dit onderzoek kwam vast te staan, dat deze 'ringen en verbandwatten afkomstig waren van een inwoner uit Leiden, bij wien even eens een reusachtige partij werd inbeslag genomen. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Donderdag de beurt aan de letters E en G. GEESTELIJKE VERZORGING DER IN HET BUITENLAND TEWERK- GESTELDEN. Op verzoek van de classis Haarlem der Geref. kerken heeft de kerkeraad van Heemstede den heer H. v. Ravesteyn be noemd tot evangelist, teneindein het buitenland kerkelijke samenkomten te or- gamseeren vor tewerkgestelde Nederlan ders. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERKEN. Autoped, Heintjes, Hofmeijerstraat 16; bril, de Groot, Eemstraat 35; étui met inh., Wessels, Kre. lagestraat 25; geld. Bijster, Pega^festraaj 7; hoedje, de Graaf, Adr. Loosjesstraat 32, hand schoen, Hoogerbeets, Heerensingel 121; nondje. Dijkstra. Vergierdeweg 69; ontbïjtlaken, Bras penning, Harmenjansweg 41; mand. Borst, Brou wersstraat 77; pak met inh.. v. d. Klis, Pa-.ang- stralat 8; portemonnaie met inh., Slendebroek.' Joh. v. Oldenbarneveldtlaan 11; pakje met inh.. Zorger, Lombokstraat 46, Heemstede; portemon naie met inh., Oomen. Lange Boogaardstraat 34 d.; rozenkrans, Hekkert. van Bordtstraat 44; ring. Touwen, van 't Hoffstraat 77 of 74; regen pijp, Bureau van Politie, Smedestraat 9; speel - goedbeestje. Hijkoop. Roosveldstraat 61; tasch met inh., K§nselaar, Ged. Raamgracht 45; vouw- wagentje, Boelsma, Rozenprieelstraat 21; wanten, de Bruin, Zuider Buiten Spaarne 150; wantje, de Vries, Maxwellstraat .28. Beursje met inh., Koster, Da Costa$traat 17; beursje, Verraad. Pegasusstraat 4; beürsle met inh., Gouwentak, Reitzstraat 23; étui met inh. Nederend, Zuid Polderstraat 48; geld, Tolienaai Paul Krugerstraat 33; handschoen, Foeke, Vos- maerstraat 67; handwarmer, van Looij, Wilgen straat 92; ketting. Bureau van Politie, Smede straat 9; lorgnet in étui, Keerwal, Kinderhuis singel 24; muts, Eschbach, Dolfiinstraat 3; porte monnaie, Jimmink, Breestraat 30; portemonnaie met inh., v. d. Abeele, Obistraat 53; portemon naie met inh., van Duin, Reitzstraat 28; uozen krans, Junge, Zomerkade 53 rd.; schoentje, Te ders, van 't Hoffstraat 129; tasch met inhoud. Bureau van Politie, Smedestraat 9; veldmuts, Bureau van Politie, Smedestraat. 9; want, Moors, Bastiaanstraat 50. Dasspeld, Poot, Anslijnstraat 8; hond. Koele- veld, Zwaardstraat 6; handschoen, Bosmans. Ver- spronckweg 9; hondje. Feije, Beukenstraat i8; japon, Akkerboom, Trompstraat 115; kacheikop, Bureau van Politie, Smedestraat 9; oorknop, Wassenberg, v. d. Duinstraat 13; portemonnaie t.ie met inh.. Bureau van Politie. Smedestraat 9; portemonnaie met inh., v. Berkel Floresstraat 46; portemonnaie met inh., Huysmans. Gr. Hei ligland 16; schoentje, Plantjer, Plataanstraat 85; vulpenhouder in étui, Knijf, Rio Grandelaan 34, O verveen; vulpotlood, Hendriks, Orion weg 31 „PARKS^RASSE 13". Maandag a.s. geeft hét Deutsche Theater 'n den Stadsschouwburg te Haarlem een voorspelling van ,,Parkstrasse 13". De voorstelling begint te half zeven. TUCHTRECHTER. J. Best, uit Oostzaan had runderen verhan deld, zonder deze behoorlijk aan te teekenen in zijn veeboekje. Niet minder dan f 900 boete vroeg de ambtenaar. De tuchtrechter veroordeel de Best tot f 750. Ook R. Rep uit Oostzaan had een rund ver handeld zpnder dit aan te teekenen in z'n vee boekje en bovendien had hij dit rund vervoerd zonder geldig geleidebiljet. Hij werd tot een boete van f 250 veroordeeld. De ambtenaar had f 400 gevraagd. De tuinder J. J. Blom uit Haarlem had in September—October schapen voorhanden zonder ze behoorlijk aangeteekend te hebben. Hij werd hiervoor veroordeeld tot een boete van f 75 met verbeurdverklaring van de in beslaggenomen dieren. Een boete van f 400 werd H. Broers uit West zaam opgelegd voor het voorhanklen hebben van niet aangeteekende varkens. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Kaart Aardappelen 10A Aard. 10B Aard. Beschuit 10 Besch, Bloem 506 tm. 509 Algem. Boter oi Boter 09 Brandstoffen Brandst. 09, 10 BV Brandst. 01 tm. Of KF Hoev. t.m. 10A Brood 10B Brood s-09. 4-09 Reserve 09 Versn. 10 AB Tabak R, S Eenh.zee^> 490 514 Algem. 2-09 Reserve 3-10 Reserve 505 Algem. 48,f Algem. 5io Algem. 504 Algem. Brood Cacao Chocolade Cigaretten Eenh-zeep Eieren Gort Gem. Meel Havermout Jam Kaas 500 trn 502 Algem. Koffiesurr. 513 Algem. Margarine 01 Boter 05 09 Boter Melk 09. 10, 11 Melk 4-1 j Reserve Peulvruchten Rijst Scheerzeep Sigaren Sinaasappelen Suiker Suikerwerk Tabak 511 Algem. 4-10 Reserve N Textiel (m) 10AB Tabak LL Textiel DF DD Textiel DE 4-03 Reserve 4-04 Reserve 603 Algem. 10. 11 Versn. 10AB Tabak Taptemelk 09. io. 11 Taptemelk Toiletzéep R, s Toiletz. Vermicelli 512 Algem. Vleesch J0AB Vleesch Waschpoeder R, S Waschpoed. 1 rants, ól Mrt. 491, 515 Algem. K rants. «1 Mrt. 2 kg. 6 Mrt. 1 kg 6 Mrt. 75 gr. f»Mrt. 70 gr. 20 Mrt. 125 gr 11 Mrt. 1 eenn .10 Apr. 1 eenh. 30 Apr. 400 gr. 6 Mrt. 50 gr. i Mrt. 150 gr. 20 Mrt. 100 gr 20 Mrt. 20 st. 6 Mrt. 1 rants. 31 Mrt. 1 rants. T Mrt. 2 st. 3 Apr. 1 st. 3 Apr. 250 gr Mrt. Ya rants. 20 Mrt. 250 gr. 20 Mrt. 500 gr 21» Mrt. 100 gr 20 Mrt. 250 gr. 20 Mrt. 125 gr 11 Mrt. 125 gr. f Mrt. 1% lit. 2v Mrt. 5U lit. ?P Mrt. 250 gf. 20 Mrt. 500 gr £0 Mrt. 45 gr 30 Apr. 5 st P Mrt. 500 gr 6 Mrt. 500 gr Mrt. 350 gr b Mrt. 850 gr 6 Mrt. 1 kg 20 Mrt. 100 gr 20 Mrt. 25 gr 6 Mrt. 1% lii 20 Mrt. 1 rants. 31 Mrt. 100 gr 20 Mrt. 50 gr 6 Mrt. CREMATIE F. HIEMSTRA. Velen waren Dinsdagmiddag naar Wes- terveld gekomen, om den heer F. Hiemstra, in leven dierenarts te Haarlem, welke dezer dagen op acht en twintigjarigen leeftijd na een kortstondige ziekte overleed, tijdens zijn laatsten tocht te vergezellen. Duidelijk kwam bij dit tragisch verschei den het medeleven tol* uiting en onder de groote schare vrienden en bekenden merk ten wij, onder anderen op: A. van Gellicum commandant der Bereden Politie te Am sterdam, Lt. Kol. Jhr. R. Boogaert, oud commandant Algemeen Paarden Depót, als mede J. Boissevain, oud-kapitein, mr. K. H. Labohm, oud-adjudant, allen te Amster dam en J. H. ten Thye, oud-kapitein paar, denarts te Ütrecht. Verder waren aanwezig de heeren B. Jongkind te Haarlem en C. T. Lankamp te Uitgeest, dierenartsen; H. G. Ackerstaff, leeraar te Ede, F. Straakenbroek, verifica teur van het P.E.N. Nadat allen zich in Hal 2 hadden verza meld en de baar omgeven door diverse bloemstukken was opgesteld, betutgde Jhr. R. Boogaert als oud-commandant zijn wee moed jegens de overblijvenden. fn zijn afscheidswoord schetste hij de laatste ontmoeting met hem in zijn gezin. Spr. hoopte dat God zijn steun mocht geven. Ook de heer D. Kuiper Sr. was getroffen door dit onverwachte heengaan van een jong mensch in de kracht van het leven. Spr. vond het moeilijk om te berusten en hulde verder zijn deelneming in enkele versregels. De heer D. Kuiper Jr., arts te Zaandam, herdacht eveneens den ovei'ledene, wiens leven inhoud had. Er zou nog veel bereikt kunnen worden, doch dit is alles thans voor bij. Wellicht zal echter zijn persoonlijkheid blijven voortleven. Met ontroering sprak verder Mevrouw H. HiemstraHexerman enkele afscheids woorden als moeder, waarna de heer A. Hiemstra dankte voor het medeleven aan zijn zoon bewezen. Met orgelspel werd deze eenvoudige plechtigheid besloten. UITBREIDING SUIKERBIETENTEELT. Het ligt in de bedoeling der regeering om de suikerbietenteelt dit jaar met eenige duizenden hectaren uit te breidjen. Dit is noodig, omdat de opbrengst het vorig jaar beneden de verwachting bleef, terwijl ook het suikergehalte bleek gedaald. Het eerste zal, behalve van het slechte weer, ook een gevolg geweest zijn van de verminderde bémestingsmogelijkheden, terwijl de ge ringe zonneschijn ongetwijfeld van ongun- stigen invloed ^/as op het suikergehalte. Bedenk toch Er was eens een tiid, dat de grenzen van Europa voor Wgenen en aan den voet der Pyreneeën lagen. Nu dreigden weder om Aziaten het avondland te overweldigen, te dompelen in bloed en ellende. Bedenk wat de gevolgen van dit bolsjewistisch op dringen zouden zijn geweest. De Russische communist kent géén grenzen, hij heeft, op een enkele uitzondering na. nooit van Ne derland gehoord. Geen inwoner van ons landje zou hij sparen, al zoudt ge u ook nog zoo voor hem vernederen. Zoo is nu eenmaal de bolsjewistische onmensch. On derkent het gevaar, helpt mee en stort op giro 432100, Verzorgingsfonds van het Vrijwilligers-Legioen Nederland. HEEMSTEDE Strenge controle op de verduistering Dezer dagen zal wederom een strenge con trole worden gehouden op de naleving der verduisteringsvoorschriften. Er wordt met na druk op gewezen, dat bij het constateeren van een overtreding, hoe gering ook, de stroom toevoer naar het betreffende perceel voor den tijd van acht dagen zal worden afgesloten. Voetbal. H.F.C.—ZANDVOORTMtEEUWEN. De beslissingswedstrijd H.F.C.Zandvoort- meeuwen 'is bepaald op Zondag 14 Maart. De wedstrijd zal op het „Haarlem"-terrein gespeeld worden. WESTELIJK ELFTAL. In het Westelijk elftal, dat Zondag 28 Maart t^en het Oostelijk elftal uitkomt, zal Wille vK E.D.O. het doel verdedigen en Kick Smit vfn H.B.C. bezet dé linksbinnenplaats. Kraak van Stormvogels is reserve. Boksen. RADIOREPORTAGE BOKSWEDSTRIJD VAN DAMVERG AU WEN. De persdienst van den Nederlandschen Omroep "deelt mede, dat vandaag van 20.15 tot 20.40 uur over den zénder Hilversum 2 een reportage wordt uitgezonden van den bokswedstrijd tusschen Luc van Dam en Vergauwen in gebouw Odeon te Rotterdam. Deze reportage wordt Donderdagochtend van 9.37 tot 10 uur over den zender Hilversum 1 herhaald voor luisteraars, die niet op het radiodistributienet zijn aangesloten. Handbal. CONCORDIA WINT VAN LIJNDJEN. In de eerste klasse wisten- de rood-witten tegen het bezoekende Lijnden, na in de eer ste helft een 40 voorsprong te hebben ver kregen, tenslotte een verdiende 64 overwin ning te behalen. Hierdoor is de positie der Haarlemmers zeer verbeterd. Bij de dames behaalde Concordia in Amsterdam tegen A.H.C. een benauwde 10 zege. De Rapiditas dames konden het met een onvoltallige ploeg tegen A.D.A. niet bolwerken en moesten met een 30 nederlaag genoegen nemen In de derde klasse bleven de B. G. V. reserves in den w.edstrijd tegen H.O.C. 2 met 103 in de meerderheid. De dames reserves van Rapidi tas en Concordia deelden -in een vriendschap- pelijken wedstrijd de eer door een 22 ge lijk spel. Bij de adspiranten behaalde een Rapiditas elftal een 104 overwinning op Concordia. SPORTALLERLEI. Voor het persoonlijk kampioenschap dam men 2de klasse van Haarlem 1943 wei-den de vol gende partijen gespeeld: A. P. Wassenaar wint van Th. van Wort; W. van Wort wint van Y. Banning; H. Willemse wint van C. de .Ree. De clubkampioenschappen 1942/1943 der Haar- lerpsebe Damcl. leverden de volgende resultaten op: Hoofdklasse: F. Raman wint van J. G. Kunt- ze; Nico Blom wint van P. H. Meure; J. B. Slui ter Jr. wint van A. Fasol; J. W. van Dartelen wint van A. Miedema; K. Olij remise met H. van Lunenburg. Eerste klasse: H. L. Philippo wint van G. de la Rie; Y. Boterbloem remise met J. M. Rutgers. Tweede klasse: A. J. Verwoerdt wint van M. v. d. Mee; A. J. Oremus remise^tnet C. J. Dollé. Zomerwedstrijden: G. Bakker wint van Ph. G. Amelu'ng Jr.; G. Bakker wint van W. de Goede; D. Schrijnemakers wint van 1. Risseeuw; A. Smit wint van Louis Klsch; J. H. Meure wint van J. Piek; Ph. G. Amélung Jr. wint van J. Halm. VERDUISTEREN: van 18.25 tot 7.20 uur. 4 Maart: Zon op 7.23, onder 18.23 uur. Maan: op 6.24, onder 15.56 uur. 5 Maart: Zon op 7.21,«pnder 18.25 uur. Maan op 7.01, onder 17.15 uur.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2