DE NIEUWE WEEKBON: 11 SPORTBEOEFENING IN DEZEN TIJD. hfttyd 1 \7e Puddüug\ ADVIEZEN VOEDINGSRAAD Arbeidsproces mag niet te kort worden gedaan. Op de wekelijksche persconferentie voor sportjournalisten heeft de lyjksgevolmachtig- rie voor de Sport, de heer H. van Groningen a Stuling gesproken over de sportbeoefening in dezen tijd en daarbij de richtlijnen aan gegeven voor de naaste toekomst. In zijn in leiding merkte hij op, dat in dezen tijd waar in alle groote machten tegen elkaar botsen en waardoor mede het bestaan van ons ras, ons volk en onze kuituur, voor den onder gang of opgang staan, het een gebiedende eisch is alle krachten ter beschikking te stel len van de gemeenschap. Het bolsjewistische gevaar heeft een zoo dreigenden, ja gevaar lijk critischen omvang aangenomen, dat slechts met inspanning van alle ten dienste staande krachten, dit monsterieuze gevaar, dit bestilje af te wenden is. In de uitvoering van de organisatie van het sportleven zal rekening dienen te worden gehouden met het feit, dat de beoefening en de wedstrijdsport het arbeidsproces niet zui den schaden, dat wil zeggen, dat niemand door de sportbeoefening het arbeidsproces te kort mag doen. Het overbelasten van treinen e.d. moet zooveel mogelijk worden voorko men. Er moet dus, zoolang de wenschelijk heid daarvoor noodig blijkt, van worden af gezien, dat supporters per trein of bus wor den vervoerd. Een ieder moet daaraan vrij willig meewerken, opdat worde voorkomen dat er een maatregel ten uitvoer zal moeten worden gelegd, waarvan het geheele sport leven en dus ook de goedwillenden de dupe worden. Verder is" het internationale sport- verkeer voor amateur- en beroepssport voor- loopig stopgezet Voor de beroepsmenschen is dit een schadepost, doch de beroepssport kan in ons land voortgang vinden. Deze enkele maatregelen, welke de Rijksgevolmachfigde in overleg met den Voetbal. Competities blijven ongewijzigd. Volgend seizoen promotie en degradatie. Het bestuur van tien Ned. Voetbalbond heeft dezer dagen besloten, dat de indee ling van de competities voor het komend seizoen ongewijzigd blijft. Promotie of degradatie zullen thans niet plaats vin den, doch vermoedelijk wel aan het einde van het komend seizoen, waarbij dan rekening gehouden zal worden met de prestaties van die elftallen, welke thans en het volgend seizoen kampioen gewor den zijn of worden en met de elftallen, welke op de laatste plaats eindigden in dit en het komende seizoen. Indien een elftal thans en het volgend seizoen de eerste plaats bereikt (behalve in de eerste klassen, waar de gewone kampioenscompettiie gespeeld wordt) dan promoveert het In d" meeste gevallen zullen de kampioenen van dit en het komende seizoen niet dezelfde zijn Dan Zal een beslissingswedstrijd noodig zijn. om te bepalen, welk elltal promoveert. Het elftal, dat in de twee seizoenen op de laatste plaats eindigt, zal degradeeren. Indien een ander elftal dan dit seizoen op de laatste plaats eindigt, zal een be slissingswedstrijd gespeeld worden. Een elftal dat dit seizoen minder gelukkig heeft gespeeld krügt een goede kans zich te hersteller,. Deze mededeelingen vernamen wij van den heer K. J. J. Lotsy, voorzitter van den N.V.B die er aan toevoegde, dat hiermee het ei van Columbus niet gevoonden is. De oplossing zal in ieder geval de belangstelling van velen hebben en hij hoopte, dat ze aanvaard zal worden om dat ze weloverwogen is en het algemeen belang voor oogen gehouden is. De heer Lotsy heeft ook uiteengezet, hoe het bestuur tot dit besluit gekomen is en welke mo gelijkheden er waren. De beslissing voor het aan staande seizoen is eerst kortgeleden genomen, om de spelers, de besturen en commissies tot het laatst in actie te houden en het publiek ont spanning te geven Er zijn vele oplossingen waartegen wat te zeggen is, zooals een noodcom petitie (welke funest werkt op spelers en pu bliek), gewone competitie met promotie en degra datie, de competitie voortzetten na 1 September (een bezwaar is, dat sommige clubs rte9>< een flinken voorsprong hebben), een puntentelling ir dit seizoen en het komende, wel promotie er geen degradatie (hetgeen een makkelijke oplos sing beteekent) en b.v. 194142 als standaardsei zoen beschouwen, met promotie en degradatie en na verloop van enkele jaren als de tijd guns tig is de clubs terug te stellen op de plaats van dat seizoen. De heer Lotsy uitte tegen deze op lossingen de bezwaren, om tenslotte voor het besluit van de bestuursvergadering aandacht te vragen. Het is de bedoeling, dat de afdeelingen dit besluit zooveel mogelijk overnemen, voor zoover er van geen noodcompetitie sprake is, zooals in Zeeland en Drente. secretaris-generaal van het departement van Opvoeding en Kuituur heeft geno men, waarborgen de verdere sportbeoefe ning die voor de ontspanning en .ontwik keling van ons volk, juist in dezen tijd, zoo belangrijk is. De heer Stuling vervolgde, dat de beschik kingen van den Rijkssportleider Hans von Tschammer und Osten van zeer ingrijpenden aard zijn voor het Duitsche sportleven. De beperkende maatregelen hebben een streep gehaald door het geheele internationale sportverkeer. De ernst van het huidige tijds bestek eischt de inschakeling van alle ar beidskrachten in het totale arbeidsproces. Juist van de jeugd zal de groote krachtsin spanning en medewerking geëischt worden, met als doel een betere toekomst. Tenslotte deelde de heer Stuling mee, dat reeds besprekingen zijn gevoerd met besturer -an sportbonden, welke geleid hei-i-, redelijke oplossing ter overbrugging van de moeilijkheden, ontstaan voor de normale ont wikkelingskan het nationale sportleven. Wat de Voetbalbond doet Dat er reeds oplossingen gevonden zijn, bleek uit de toespraak, welke de heer K. J. L. Lotsy, voorzitter van den Ned. Voetbalbond vervolgens hield. Hij deelde mee, dat de kampioenscompetitie gewoon doorgang zal vinden. De clubbesturen werken echter mee, dat voorkomen wordt, dat supporters de spe lers vergezellen. Vrijkaarten voor de tegen partij worden niet verstrekt, zoodat het ge zelschap zoo klein mogelijk is. De spelers mogen dan alleen meedoen, indien zij hun werk niet verzuimen. Anders moet een re serve hun plaats innemen. Er moet zooveel mogelijk op Zondag gereisd worden. Een uit zondering zal echter gemaakt worden voor Willem IIHeerenveen. doch reeds is -toe gezegd, dat de spelers geen verlet hebben. Officials en scheidsrechters komen zooveel mogelijk uit de omgeving der plaats, waar gespeeld wordt. Aan deze maatregelen wer ken de betrokken clubs mee. Verder deelde de heer Lotsy mee. dat de districtswedstrij den doorgaan en dat voor de bekerwedstrij den een regeling is getroffen, waarbij het reizen beperkt is. Daarom is met een voor competitie begonnen. Weersportkampen in Duitschland. Groote toeloop van de Nederlandsche jeugd. Het eerste weersportkamp in Duitschland, waaraan ook jonge Nederlanders hebben deelgenomen, is een groot succes geworden. Dit eerste kamp is volledig volgeboekt. Volgende week zullen zij, die zich gemeld hebben, in Den Haag worden gekeurd, waar na zij aan het einde van die week zullen vertrekken naar 't kamp, dat den 14en Maart begint. Zij, die voor dit kamp nog niet in aanmerking komen, zullen worden uitgezon den naar het volgende kamp. Iedere maand zhl n.l. een dergelijk kamp gehouden worden; aanmeldingen kunnen doorloopend geschie den «aan ce gewestelijke kwartieren en het stafkwariicr van den Nat. Jeugdstorm. De groote toeloop heeft er eveneens toe geleid, dat het maandelijksch contingent niet-Jeugd- stormers, dat uitgezonden zal worden, ver hoogd wordt van 60 tot 120. Met de 60 Stor- mers, die regelmatig uitgezonden worden zullen dus totaal iedere maand 180 Neder landsche jongens naar Duitschland ver trekken. De berichten uit het eerste kamp zijn on verdeeld gunstig; de jongens hebebn er een heerlijke maand gehad, waarbij zij zelfs op ski's hebben gestaan. De berichten, van de Duitsche leiding, spraken van den uitsteken den indruk, dien de Nederlandsche jongens hebben gemaakt; zij waren na de Duitsche groep, wat houding en discipline betreft, de besten. Niet alleen hebben de jongens dus een heerlijke maand vacantie gehad want vacantie was het maar daarnaast hebben zij op uitstekende wijze den naam van Neder land in Duitschland hoog gehouden. Ned. Oost Handel Mij. opgericht. Kapitaal 2 millioen gulden. Hoofdredacteur: 3. V. Baudewvns, H.lem lafwj. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C Derks, Haarlem, chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B Kors ten. Heemstede. Stad en Reportage: J. A Steen Jr.. Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: 3. 3. E. van Baarsel, IJrauiden Advertenties: W. van Ommen. Heemstede. juist thans.... want zij staat in je maag en smaakt zoo heerlijk Blijkens de Ned. Staatscourant no. 43 is opgericht de Nederlandsche Oost Handel maatschappij N.V. te Amsterdam. Het doel der vennootschap is de goederenhan del, zoowel voor eigen rekening als voor rekening van- of met derden, de agen tuur- en commissiehandel, de import- en export van goederen in het algemeen en in het bijzonder van en naar de gebieden in het Oosten van Europa, het deelnemen in, samenwerken met- en beheeren en/of financieren van andere vennootschappen en/of ondernemingen, die een soortgelijk doel beoogen, Alsmede het verrichten van al datgene, in den meest uitgebreiden zin, dat met het vorenstaande direct of indi rect verband houdt. Het kapitaal der ven nootschap bedraagt twee* millioen gulden, verdeeld in 2000 aandeelen, elk nominaal groot 1000 gulden. Hiervan zijn thans ge plaatst en in contanten volgestort 450 aan deelen, waarvoor wordt deelgenomen door; den heer P. van Leeuwen Boomkamp voor 200 aandeelen, den heer J. J. van Leeuwen Boomkamp voor 25 aandeelen, en de Nederlandsche Oost Compagnie N.V voor 225 aandeelen. Bij uitgifte van verdere aandeelen zal de Nederlandsche Oost Compagnie N.V. steeds het recht hebben tot deelanme in zooveel der nieuw uitgegeven aandeelen, dat zij in totaal de helft van het geplaat ste aantal aandeelen in haar bezit zal heb ben. Tot directrice is benoemd de handels vennootschap onder de firma Van Leeu wen Boomkamp en Co. te Amsterdam. Voor de volgende week zjjn voor het koopen van de gebruikelijke rantsoenen brood, beschuit, vleesch en aardappelen aangewezen de bonnummers 11, terwijl op bon 11A van de tabakskaart 1 rantsoen rookwaren naar keuze en op bon 11 van de sigarettenkaart 1 rantsoen sigaretten be schikbaar wordt gesteld. Bedrijfsschappen voor tuinbouw- en sierteeltproducten. Het bestuur van het hoofdbedrijfschap voor tuinbouwproducten is als volgt samengesteld F. v. Valstar te Naaldwijk, voorzitter; W. M Driessen, Venlo, ondervoorzitter; R A. M. J. Jansen, Breda; R. Kamstra. Rotterdam; J. D. Mol, Dordrecht; A. Verduym Jr., Lisse M. Vletter, Loosduinen. Secretaris van het hoofdbedrijfschap is A. W. Wijlacker te Was senaar. Tot directeur van het Aan- en ver koopbureau van Tuinbouw- en Sierteeltpro ducten is benoemd H. M. Velders, te 's-Gra- venhage. Het bestuur van het bedrijfschap voor Sier teeltproducten is als volgt samengesteld A P. van Nes, te Boskoop, voorzitter K. J. Grullemans, te Lisse, onder-voorzitter: W. Maarse, te Aalsmeer; C. H. Schouten te Groe- nekan; A. Warnaar, Sassenheim; C van Zij- verden, Hillegom. Benoemd is tot directeur van het bedrijfsschap G. C. Segers te Lisse en tot secretaris J. G. A. Orbaan te 's-Graven- hage. Het bestuur van het bedrijfschap voor Tuinbouwzaden is als volgt samengesteld: D van der Ploeg, Zwijndrecht, voorzitter: W Vennik, Venhuizen, ondervoorzitterP Beemsterboer, Berkhout; V. Boeijer te Andijk: N. Veldhuyzen van Zanten, Enkhuizen, tot secretaris van het bedrijfschap is benoemd G. van 't Riet. te 's-Gravenhage. DE VLUGGE DIENSTBODE. Dezer dagen meldde zich bij een dame in Den Haag een meisje aan als dienstbode. Daar mevrouw om een dienstmaagd verlegen was en de sollicitante een vlotten indruk maak te, werd tot aanstelling overgegaan. Een voor stel van de nieuwe gedienstige, om direct aan het werk te gaan, werd gretig aanvaard. Eenige uren later bleek de nieuwe dienst bode spoorloos verdwenen te zijn en met haar eenige gouden sieraden ter waarde van f 15.000, alsmede alle distributiebescheiden. De politie zoekt thans naar deze vlugge dienstbode. ARBEIDSDIENST VOOR MEISJES. Zij die zich nog wenschen op te geven voor de Juli-October lichting van den ar beidsdienst voor meisjes, kunnen hun aan vraag schriftelijk richten aan de afdeeling registratie van den staf Arbeidsdienst voor meisjes, Woestduinlaan 1 te Doorn. Aanmeldingen voor de Juli-lichting moe ten uiterlijk 1 Mei zijn ingezonden. KORT NIEUWS. De rechtbank te Amsterdam heeft den 33- jarigen fabrieksarbeider H B., die in den nacht van 28 Juni 1936 het Zwitsersche theehuisje in het Vondelpark te Amsterdam in brand heeft gestoken, veroordeeld .tot IV2 laar ëe_ vangenisstraf. De Boxtelsche gemeente-politie is door de aanhouding van een man, die een partij distributiebescheiden vervoerde, een enormen bonnenhandel op het spoor gekomen, welke verre vertakkingen had. De hoofddaders, die afkomstig zijn uit Utrecht en Den Haag, zijn gearresteerd, fn deze zaak zijn 150 verdachten betrokken. De handel in de bonnen strekt zich uit over een periode van ongeveer een jaar, zoodat geweldige hoeveelheden distri butiebescheiden in verkeerde handen zijn ge raakt. De Boxtelsche politie heeft een geheel gezin, bestaande uit vijf personen, gearres teerd, die allen bij verschillende clandestiene slachtingen waren betrokken geweest. De vijftien jarige Jac. Brummens te Meyel (L.) die enkele dagen geleden bij ver gissing chloor dronk en naar het ziekenhuis te Roermond werd overgebracht, is daar aan de gevolgen overleden. Inwoners van Koog a. d.°Zaan hoorden 's nacht hulpgeroep uit de richting van de Zaan. "Het bleek, dat een roeibootje was om geslagen waarin zich twee mannen bevon den, waarvan er een gered kon worden. De mannen waren op roof uitgeweest en hadden eenige pakken zeep gestolen, waarbij op de terugreis het bootje omsloeg. Van den tweeden persoon, den 21-jarige Zaandammer A. de B., werd niets meer vernomen, zoodat wordt aan genomen, dat hij verdronken is. De verjaardag van den dood van den Her tog van Aosta, die een jaar geleden in En- gelsche krijgsgevangenschap in Oost-Afrika is overleden, is in geheel Italië plechtig her dacht. Uit Malta wordt gemeld, dat het eiland in Februari geen luchtalarm heeft gehad. Dit is de eerste maand geweest dat Malta niet is aangevallen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Boekjes. Fredriks, Engelzstraat 10; bril in étui, Tillemans, Gen. de Wetstraat 24 zw.; gordijnroe Bureau van Politie, Smedestraat 9; hondje, Wer- nink, Warmoesstraat 30; handschoenen, v. Os, Zuider Buiten Spaarne 14 rd.handschoentjes Bureau van Politie, Smedestraat 9; handschoen de Vries, Overtonstraat 40; handschoentjes, Bu reau van Politie, Smedestraat 9; halsketting, v d. Beek, Schoterboschstraat 27; handschoen, Hoo- gendijk, Veenbergstraat 11 A; handschoenen Bureau van Politie, Smedestraat 9; meel, v. Riet Santpoorterstraat 7; medaille, de Moes, Deli straat 100; oorbel, Fransen, Vooruitgangstraat 130 zw.; portemonnaie met inh., bakkerij Bruyn, Oude Groenmarkt 22; portemonnaie met inh., Kienjet, Byzanthiumstraat 53; portemonnaie met inh., v. d. Hulst, Koninginneweg 8 B; portemon naie met inh., Bureau van Politie, Smedestraat 11 B; taseh met inh., Lucas, Nw. Kerkspleln 28; vulpen. Lubbers, Hagestraat 16. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardappelen Beschuit Bloem 506 tm Boter Brandstoffen 09. 10 01 tm. OP Brood Bod 10 A 10B 10 509 9' 09 Cacao Chocolade Cigaretten Eenh-zeep Eieren Gort Gem Meel Havermout Jam Kaas 500 Koffiesurr. Margarine Melk 01 Petroleum Peulvruchten BUst Scheerzeep Sigaren Sinaasappelen Suiker Suikerwerk Tabak Taptemelk Toiletzeep Vermicelli Vleesch Waschpoeder BV KF 10A 10B 1-08. 4-09 99 10 AB R. S 490 514 2-09 8-10 505 48/ 510 504 D 50? 513 01 05 09 t0. 11 4-11 05 11, 2.9 511 4-10 N 10AB LL DD 4-03 4-04 503 10 11 10AB 10. 11 R. S 512 10AB R, S Kaart Aard. Aard. Besch. Algera. Boter Brandst. Brandst. Hoev. 2 kg 1 kg 75 gr. 70 gr 250 gr. 1 eenh 1 eenh 09. 4.91. 515 Brood Brood Reserve Versn. Tabak Eenh.zeep Algem. Reserve Reserve Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Boter Boter Melk Reserve Petrol. E. A Petr.veriicht. Algem Reserve Textiel (m) Tabak Textiel DF Textiel DE Reserve Reserve Algem. Versn. Tabak Taptemelk Toiletz. Algem. Vleesch Waschpoed. Algem. 400 gr. 50 gi 150 gr 100 g 1 20 st 1 rants. 1 rants 2 st. 1 st. 250 gi rants 250 gr 500 gr 100 gr 250 gr. 125 gr 250 gr. 1% iii 5V4 Ut 1 lit. 1 lit. 250 gi 500 gr 45 gr 5 st. 500 gr 500 gr 350 gr 850 gr 1 kg 100 gr 25 gr 1lit 1 rants. 100 gr 50 g- 1 rants. 1 rants. t.m. 5 Mrt. 9 Mrt. Mrt. Mrt. 23 Mrt. SO Apr. ST Apr. 4 l\lTU Mrt* 20 Mrt. 20 Mrt. 8 Mrt. 31 Mrt. r Mrt. i Apr. 3 Apr. Mrt. 29 Mrt. 20 Mrt. 2f* Mrt. 2L Mrt. 20 Mrt. n Mrt. 23 Mrt. 20 Mrt, 9( Mrt. 21 Apr. 31 Mrt. 20 Mrt. 20 Mrt. 30 Apr. Mrt. 6 Mrt. 0 Mrt. b Mrt. b Mrt. 20 Mrt. 21» Mrt. 8 Mrt. 20 Mrt. 31 Mrt. 20 Mrt. 6 Mrt. tl Mrt. 21 Mrt. VAN DEN KRUIDKOEKJES. Om kruidkoekjes zoowel in den oven als in de koekepan te bakken, neme men 125 gr. regeeringsmeel of gemengd meel of gortebloem, 60 gr. suiker, liefst bruine basterd suiker of 30 gr. suiker en pakje zoetstof, 20 gr. boter, dl. water of taptemelk, 10 gr. bakpoeder. 4 thee lepels koekkruiden of kaneelsurrogaat, iets zout. Het meel, de suiker, het zout, het bakpoeder en de kruiden droog dooreenmengen. De boter in het water smelten en aan het meel toevoegen. Het deeg vlug met de hand dooreenkneden tot een samenhangende bal. De deegmassa zoo dun mogelijk uitrollen op een met bloem bestoven tafel of aanrecht. De koekjes op een vetgemaakt bakblik leggen en in een warme oven licht bruin bakken. Of een groote koekepan óf eenige deksels van bescuitblikken dun met boter besmeren. De deeglap er op uitspreiden en er met een mes voorzichtig ruiten op teekenen, zóó, dat de deeg lap niet doorgesneden wordt. De pan of het deksel op een asbest plaatje of treefje plaatsen en gedurende één minuut flink verwarmen. Daarna het vuur temperen (gas op klein draaien en desnoods een asbest plaatje ge bruiken, de electrische plaat op 1 schakelen). Het deeg 20 min. zachtjes laten bakken. De pan of het blik zoo nu en dan verschuiven oplat alle koekjes, in 10 min. bruin laten bakken en volgens keeren, in 10 min. bruin laten bakken en volgens de met het mes aangegeven lijnen in stukjes breken. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Zaterdag de beurt aan de letter H van Ha tot en met Heen. RADIO-PROGRAMMA. ZATERDAG 6 MAART 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.15 Marschen (gr.). 7.30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 Licht ochtendmuziekje (gr.) 8.05 Duitsche taalcursus. 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden8.50 Morgenklanken (gr.). (9.309.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Ons liedje bij Uw werk (gr.), lü.30 Brieven van Ne derlanders uit Duitschland. 10.45 Gerard Lebon en zijn orkest. 11.30 Zang en piano. 12.00 Alma nak. 12.05 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 B NO Nieuwsberichten. 13.00 De Melodistei. 13.45 De wekelijksqhe wandeling, lezing. 14.00 Zang en Piano. 14.30 Europeesche tijdschriftenschouw. 15.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 15.30 Aangenaam, mijn naam is Wim, gevarieerd pro gramma. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Caba retprogramma. 17.30 Strijd om den schat, luister spel. 18.00 Orgelspel. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Radio-raadselrubriek. 19.00 BNO Politiek weekoverzicht. Vanaf 19.15 alleen voor de radio centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Omroeporkest en bar- melodieën. 20.15 Viool met pianobegeleiding en pianosoli. 21.10 Omroepsymphonie-orkest (opn.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Walsen v^an Jos. Lanner en Carl M. Ziehrer (gr.). 22.20—24.00 Vlot heid en rhythme is het parool (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.15-^7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Brandende kwesties (opn.). 8.05 Barna bas von Geczy en zijn orkest (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 28.40 Rhapsodieën van Cha- brier en Enesco (gr.). 9.00 Geliefde componisten (gr.). 9.15 Voor de vrouw. 9.30 Geliefde compo nisten (gr.). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Pianovoordracht. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Matto- zenkoor (gr.). 11.30 Orkestconcert (gr.). 12.30 Vis- scherijkwartier. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Klassieke kamermu ziekwerken (gr.). 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Boyd Bachman en zijn orkest. 15.00 Concert gebouworkest en solist" (opn.). 16»15 Jeugd draagt voor. 16.45 BNO Nieuwsberichten en Spiegel van den dag. 17.00 BNO Uitzending voor Nederland sche zeelieden. 17.30 Cantate (opn.). 18.00 Als ik 't voor 't zeggen had. 18.10 Landmans Lust. 18.30 Nederlandsche volksklanken. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbin ding met de studio beschikken. 19.15 Wij maken melodie in deandere (gr.). 21.45 BNO Nieuwsber. richten. 19.55 Zang en piano. 20.15 Van de eene in deandere (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Aetucele beschouwing. 22.10 Avond wijding. 22.2024.00 Zie Hilversum I. Schenk een boek aan Uw volksgenoot in Duitschland (Een telefoontje of briefje aan Spaarne 94, Tel. 20543 en de Jeugdstorm haalt het af) VERDUISTEREN van 18.29 tot 7.15 uur. 6 MaartZon óp 7.18, onder 18.27 uur. Maan op 7.32, onder 18.35 uur. 7 Maart: Zon op 7.16, onder 18.29 uur. Maan op 7.59, onder 19.54 uur. Zaterdag 6 Maart 1943 nieuwe maan.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2