DttMUeenk ACHT MILLIARD MOLESTVERZEKERINGEN Geen hoofdpijn meen ECONOMISCHE RECHTER Een O.-W.-er in bloemen. 1 maand en 10.000 boete. Vorig jaar April stond voor den Economi scher: Rechter te Haarlem de bloemen-expor- teur P. van den Berg uit IJmuiden terecht wegens het zonder vergunning exporteeren van groote hoeveelheden snijbloemen naar Duitschland, welke bloemenzendingen als zgn. „Liebesgaben" de grens overgingen. Hij werd toen voor deze O.W. in bloemen ver oordeeld tot een geldboete van 5.000. Van den Berg verklaarde toen „geruïneerd" te zijn! Niettegenstaande de strenge veroordee ling ging de bloemen-exporteur voort met dezen handel in „Liebesgaben' Bij onderzoek door ambtenaren van de Sierteeltcontröle bleek dat Van den Berg in het tijdvak van Maart tot November 1942 zeer groote hoe veelheden snijbloemen en bollen clandestien r.aar Duitschland exporteerde, onder het mom „Liebesgaben". Bovendien had de „ge ruïneerde" bloemen-exporteur een nieuwe bankrekening met een tegoed van meer dan tienduizend gulden Verdachte beweerde zich niet bewust te zijn clandestiene handelingen gepleegd te hebben: hij was yolkomen te goeder trouw. Uit het getruigenverhoor en de bewijsstukken (brieven, adres-boekjes e.d.) bleek echter de schuld van verdachte. De binnenlandsche bloemenhandel werd door de clandestiene export benadeeld. De officier van justitie noemde de handelingen van den verdachte zeer ernstig en zeide dat hij slechts zelden zaken van dergelijken omvang voor zich had gehad. Hij wees er voorts op, dat Van den Berg buiten den bloemen-export zich ook nog schuldig had gemaakt aan het clandestien verhandelen van tuinbouwzaden in het bin nenland. Verdachte had zich schuldig gemaakt aan zeer groote O.W. en ernstig de bonafide handelaren benadeeld. De officier eischte daarom een zeer gevoelige straf, die 1iet den verdachte ónmogelijk moest maken zich nog maals aan dergelijke feiten schuldig te ma ken. Van den Berg moesten worden opgelegd als hoofdstraf één maand gevangenisstraf en als bijkomende straften een boete van 10.000 (subs. 6 mnd.), het verbod voor den tijd van één jaar groothandel en -export in snijbloe men en bloembollen te drijven, behalve en détail voor den binnenlandschen handel in zijn zaak te IJmuiden en openbaarmaking van het vonnis in eenige periodieken. De raadsman van verdachte, mr. A. W Hellema. meende dat zijn cliënt ontslagen moest worden op grond van het nietig zijn der dagvaarding. De officier zeide in zijn repliek, dat zijns inziens de dagvaarding juist was en hij bleef bij zjjn vordering De eco nomische rechter was het eens met den offi cier en veroordeelde den bloemen-exporteur conform den eisch tot de gevraagde hoofd straf en bijkomende straffen. De gebroeders R. Gort en C. Gort moes ten zich als leiders van het droogbedrijf Veevita verantwoorden voor het zonder ver gunning drogen van aardappelloof en heide. In de meening verkeerende dat zij een aan gevraagde vergunning voor deze drogerij zouden verkrijgen, waren zij vast met de werkzaamheden begonnen in het tijdvak van 11 Augustus tot 6 September van vorig jaar Hiervoor hadden zij kolen gebruikt, die zij op vergunning hadden gekregen, echter niet voor dit doeleinde. Tegen C. Gort, die de feitelijke leider der firma was, eischte de officier een boete van 2000 (subs. 3 mnd.) en tegen zijn broeder, die zich voornamelijk met het landbouwbedrijf bezig hield, 500 (subs. 1 mnd.) De economische rechter achtte alleen C. Gort schuldig en veroordeelde hem tot een boete van 500 (subs. 1 mnd.) en sprak zijn broeder vrij. OSCAR SMITS BANK. In de vergadering van aandeelhouders der N.V. Oscar Smit's Bank zijn de jaarverslagen goedgekeurd en het dividend voor preferente aandeelen bepaald op 6 pCt. en voor de ge wone aandeelen op lf/2 PCt. De heer A. J M. Leeuwenberg werd als commissaris her kozen. BAPTISTE GEMEENTE Ds. T. Jansma, beroepen predikant bij de Baptisten Gemeente hier ter stede is voorne mens Zondag 21 Maart a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente te Nieuwe-Pekela om Zon dag 4 April zijn intrede te doen te Haarlem na tevoren te zijn bevestigd door zijn voor ganger, ds. L. de Haan van Noordbergum (Fr.). KORT NIEUWS. Te Zuid-Scharwoude is het café „De Hoop", eigendom van en bewoond door den heer H., tot den grond toe afgebrand. De oor zaak is onbekend. "Voor het tweede weersportkamp dat in Duitschland gehouden wordt, zijn '60 Jeugd- stormers en 60 niet-leden van den Jeugdstorm uit Den Haag vertrokken. Het derde kïmp, dat in April wordt gehouden, is reeds vol geboekt. Voor de volgende weersportkampen worden bij de gewestkwartieren van den Jeugdstorm reeds nieuwe aanmeldingen aan genomen. De economische rechter te Arnhem heeft den 27-jarigen melkhandelaar J. P. L. E. uit Nijmegen tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld, wegens handel in distributiebe scheiden. De 25-jarige distributieambtenaar I. M. C. V., die 500.kreeg voor de levering van distributiekaarten, welke hij van het distributiebureau meenam, kreeg 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. Te Koog aan de Zaan is door ambtena ren der belastingen, - in samenwerking met de gemeente-politie, een inval gedaan in een perceel aan de Rozenstraat, waar een ge heime distilleerderij in vol bedrijf werd aan getroffen. Een flinke hoeveelheid gedistil leerd kon in beslag genomen worden. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haarlem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C van der Laag. Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten. H.stede (afw.). Stad en Reportage, J. A. Steen Jr.. Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Controle op banketbakkers. Roombroodjes in prijs verdubbeld. Het algemeen geworden gebruik van ban ketbakkers om hun gebakjes, hoe nietig en hoe smakeloos ook, in de .buurt van 15 cent per stuk te prijzen, is niet zonder gevaar, zooals blijkt uit de veroordeeling tot 500. boete van een banketbakker in de omgeving van Haarlem. Deze man verkocht z.g. room broodjes voor den prijs van 15 cent per stuk. Zijn vooroorlogsche prijs was 7 cent, hij had, gesteld dat de kwaliteit dezelfde was geble ven, 120 van zijn vooroorlogschen prijs mogen maken. De kwaliteit echter was ver minderd. Daarom heeft de inspecteur voor de prijsbeheersching den man voorgerekend, dat hij, als hij 100 op zijn grondstoffen als marge voor kosten en winst en dan nog op den aldus gevonden prijs de toegestane 20% verhooging toepaste, ten hoogste 7 cent had mogen rekenen. Naar wij vernemen, zijn thans speciale des kundigen op het gebied der banketbakkerij als opsporingsambtenaren in dienst van de prijsbeheersching belast met de controle van de gebakjes-prijzen, zoodat geldmakerij op dit gebied zijn kwade kansen heeft. Op Vrij dag j.l. is alleen te Amsterdam tegen tien banketbakkers proces-verbaal opgemaakt wegens te hooge prijzen Oproeping van Arbeidsdienstplichtigen. In de Ned. Staatscourant is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van het departement van algemeene zaken be treffende de aanwijzing van het aantal ar- beidsdienstplichtigen en het tijdstip van opkomst. De volgende arbeidsdienstplichtigen zul len worden opgeroepen tot het vervullen van arbeidsdienstplicht gedurende het tijd vak van en met 1 Juli tot en met 15 Dec. 1943: De mannelijke arbeidsdienstplichtigen die zijn aangesteld in openbaren dienst of bij hét bijzonder onderwijs en onderschei denlijk geboren tusschen 31 December 1924 en 15 Juni 1925 en tusschen 1 April 1922 en 1 April 1924, voor zoover de betrokkenen niet reeds hun arbeidsdienstplicht hebben vervuld; de mannelijke arbeidsdienstplich tigen, geboren in het eerste halfjaar van het jaar 1925, voor zoover hun oproeping naar het oordeel van den commandant van den Nederlandschen Arbeidsdienst noodig is. Permanenten toegestaan. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zullen de dameskapsalons ook verder mogen voortgaan aan hun cliënten een z.g perma nent (Dauerwellen) te leveren. Het permanenten is dus niet verboden bij de beschikking inzake de sluiting van be drijven. In het bericht over de beschikking, opge nomen in ons blad van Woensdag staat on geveer halverwege: ,Na 15 April 1943 is de tewerkstelling (in Duitschen tekst staat: zu beschaftigen) aan de volgende bedrijven verboden: enz."/ Dit woord „beschaftigen" dient niet ver taald te worden met „te werk stellen" doch met „in dienst hebben". Nieuwe regeling voor babypaketten Tot dusver Kwamen voor een bijzondere vergunning voor een baby-pakket slechts in aanmerking aanstaande moeders, die haar eerste baby verwachtten. Deze bij zondere vergunning wordt thans ook tér beschikking gesteld van aanstaande moe ders, die aan de hand van een uittrek sel uit het bevolkingsregister kunnen aan- toonen, dat haar laatste kind op den ver- moedelijken datum der bevalling ten min ste 5 jaar oud is. Ter verkrijging van bovenbedoelde bij zondere vergunning kan men bij dén plaatselijken distributiedienst een aanvraag indienen onder overlegging van een schrif telijke verklaring van een geneeskundige of vroedvrouw, waaruit blijkt, dat de be valling binnen 20 weken zal plaats vin den en onder overlegging van bovenbe doeld uittreksel uit het bevolkingsregis ter. Deze regeling geldt met terugwerkende kracht van 1 Maart 1942 af, zoodat be-, doelde bijzondere vergunning eveneens kan worden aangevraagd door moeders, wier baby na 1 Maart 1942 is geboren en wier voorlaatste kind tenminste 5 jaar oud is. Ook bij het indienen van deze aanvragen is overlegging van een uittreksel uit het bevolkingsregister noodig. s Indien de aanstaande moeder in boven genoemd geval reeds een bijzondere ver. gunning voor babybreigaren vóór 1 Janu ari 1943 heeft ontvangen, komt zij echter niet in aanmerking voor een bijzondere vergunning voor een babypakket. VERSTOORDE VOORSTELLING IN ZAANDAM. De Haarlemsche politierechter heeft Don derdagmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen C. P. A. M., leider van het gezelschap „De prominenten van Carré", uit Sas van Gent, die terecht had gestaan wegens op ruiing. 15 October j.l. werd in „Ons Huis Zaandam een voorstelling gegeven en toen een der artisten optrad, verscheen een ambte naar van de belastingen in de zaal, om de kaartjes te controleeren. De leider van het gezelschap verzocht den ambtenaar het werk in de pauze voort te zetten, doch deze wei gerde, waarna M. het publiek aanspoorde de kaartjes in den zak te houden. Een tumult volgde, waarna de politie verscheen. Tegen M. werd proces-verbaal opgemaakt en we gens opruiing had hij zich voor den politie rechter te verantwoorden. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf van één maand en de politierechter legde een geld boete van 50, subs. 30 dagen hechtenis op. DANTE ALIGHIERI. Zaterdag 20 Maart houdt de vereeniging „Dante Alighieri" een bijeenkomst, waarop de heer Giovanni Costetti zal spreken over: „Rembrandt en de ziel van Nederland". 19 Maart zon op 6.48, onder 18.50 uur maan onder 6.02, op 16.10 uur 20 Maart: zon op 6.45, onder 18.51 uur maan onder 6.28, op 17.16 uur Weer 42 boeren naar het Oosten vertrokken. Woensdagmorgen vertrok uit Den Haag een nieuw door de Nederlandsche Oost Compag nie samengesteld transport van 42 boeren, waardoor het aantal boeren en tuinders, dat vertrok sinds eind September 1942 is gesle gen tot boven 200. De N. O. C. past een selectie toe, waardoor alleen de besten voor uitzending in aanmerking komen. Sinds Sep tember werden in de bezette gebieden in het Oosten twee opleidingsscholen ingericht en verbeterd, terwijl een vormingsschool in Ne derland spoedig zal worden geopend. Het Woensdag vertrokken transport omvat 26 landbouwers, die na hun opleiding op de school der N. O. C. te Rowno op uitgestrekte bedrijven zullen komen als Stützpunktführer en assistent-Stützpunktführer, verder 8 boek houders (landbouwboekhouding), 5 tuinders en 3 veehouders. DE HEER P. C. VERMEULEN BEROEPEN De heer P. C. Vermeulen, hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente heeft een toe zegging van beroep ontvangen van de Ned Hervormde Gemeente van Laren. Ds. A. SNETHLAGE VEERTIG JAAR PREDIKANT. Ds. A. Snethiage te Heemstede, tot 1 Juli j.l. predikant bij de Ned. Herv. gemeente van Spaarndam, hoopt 29 Maart den dag te her denken, dat hij veertig jaar geleden zijn in trede deed te Heemstede. Van 1903 ,ot 1925 was hij te Heemskerk en van 1925 tot zijn emeritaat te Spaarndam. LEZING MET LICHTBEELDEN. Zondag 21 Maart zal de heer A. Verweij uit Zwolle in de Zuiderkapel te Haarlem een lezing met lichtbeelden houden over het on derwerp: „Gods Almacht in de natuur". De heer Verweij, secretaris der Vereeniging voor Dierenbescherming, beschikt over een zeer mooie serie lantaarnplaten van het dieren en vogelleven. Hockey. NOORD-HOLLAND TEGEN ZUID-HOLLAND Op het BMHC-terrein speelden Zondag morgen de Noord-I-ïollandsche dames in een d'istrictswedstrijd tegen die uit Zuid- Holland, welke wedstrijd in een gedecideer de 5-1 overwinning voor de Noordelijke dames eindigde. De- te Nijmegen gespeelde districtswed strijd Zuid-Noord eindigde met een 4-1 overwinning voor het Zuiden In de damescompetitie won won B.D.H.C. 4 met 70 van Almaar en het zesde elftal met 30 van Ijsvogels. Vriendschappelijk speelde de damesploegen van Strawberries en Zandvoort en eerstgenoemde ploeU won met 21. Korfbal. STORMVOGELS VERLIEST WEDEROM. In een tamelijk forsch gespeelden wed strijd heeft Stormvogels te Hillegom met 63 van Victoria verloren. Oosterkwartier speelde haar laatsiten competitiewedstrijd thuis tegen Ooster park. Ook nu wonnen de Haarlemmers, doch het spel was lang geen eerste klas. Het duurde vrij lang, voordat Oosterkwar tier kon doelpunten; dit gebeurde eerst na 25 min. door Hommers, terwijl dezelfde speler spoedig daarna 20 maakte, met welken stand ook de rust intrad. - Na de rust maakte Molenkamp er 30 van. Dit werd Oosterpark te bar en zij verkleinde den achterstand tot 32. Doch hiermede had dit twaalftal dan ook al haar kruit verschoten, zoodat Oosterkwartier tenslotte den wedstrijd nog met 52 kon winnen, dank zij doelpunten van Luikel en Struikenkamp. Dammen. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1912,1943 HAARL. DAMCLUB. Zondag j.l. werden de wedstrijden om de cïub- kampioenschappenu 1942/1943 der Haarlemsche Damclub voortgezet. De uitslagen luiden als volgt Hoofdklasse: F. Raman wint van Nico Blom; 1. W. van Dartelen remise mét J. B. Sluiter Jr.; H. van Lunenburg wint van D. Schr-nemakers; K. Olij wint van J. G. Kuntze; H. van Lunenburg remise met Ph. G. Amelung Jr.; Chr. Gerritsen wint van K. Olij. Eerste klasse: Y. Boterbloem wint van H. L. Philippo; W. de Goede remise met J. Holm Tweede klasse: J. Piek wint van P. van Dijk. Zomerwedstrijden: A. J. Verwoerdt wint van C. J. Dollé; A. Miedema wint van Louis Kisch; D. Schrijnemakers wint van G. Bakker; Ph. G. Amelung Jr. wint van J. H. Meure; G. de la Rie wint van A. Smit; J. H. Meure wint van J. M. Rutgers. Zwemmen. VLOT VERLOOP VAN DE ZWEM - COMPETITIE. De zwemcompetitie van Kring Haarlem is voortgezet met de vierde ontmoeting in net Sportfondsenbad onder leiding van de H.P. C. D.W.R. was gedeeltelijk door een water- polowedstrijd verhinderd. De 100 M. borstcrawl voor heeren junio ren was met 46 zwemmers uitstekend bezet. Over het geheel genomen werden aardige prestaties door enkele dezer zwemmers ver richt als F. Tiemeyer, P. Koonings, E. Ba- dart en R. Kuit (allen Haarlem), doch een bijzondere vermelding verdient wel het zwemmen van den H.V.G.B.'er T. Boon, die met een tijd van 1 min. 7.5 sec. als tweede in het eindklassement eindigde. Zijn zwem men belooft veel en met wat meer wedstrijd routine kunnen zeker nog betere resultaten bereikt worden. De eerste plaats werd in genomen doop C. Robanus van Zwemclub gaarlem met den tijd van 1 min. 7.3 sec. Smits van dezelfde vereeniging werd derde in 1 min. 8.4 sec. De 100 M. rugslag dames eindigde in een overwinning voor mej. M. Jansen van .Haarlem" in 1 min. 28.2 sec. Tweede was mej. H. Cassee van D.W.R. in 1 min. 30.1 sec., terwijl Ida Smit van de H.P.C. de derde plaats innam met een tijd van 1 min. 31 sec. Een uiterst spannende race ontstond op de 3 x 66 M. wisselslagestafette heeren -tus schen de H.P.C. en de H.V.G.B. Met den tijd van 2 min. 25.6 sec. tikte de H.P.C.- Onderlinge OORLOGSSCHAD Verzekering Maatschappij Meer dar» 500.000 obiecten Sijn reeds verrekerd voor ruim Voegt daarbij ook Uw belang en vraagt inlichtingen bij Uw Assurantiebezorger I DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardappelen Appelen Bon 12A 12B 2-12, 3-12 4-12 Beschuit 12 Bloem 506 tm. 509 Boter S9 Brandstoffen 09, 10 01 tm 06 Brood Kaart Hoev Aard. 2 se Aard. 1 kg Reserve (stad) t kg Cacao Chocolade Sigaretten Eenh.zeep Eieren 3-09 Gort Gem. Meel Havermout Jam Kaas 500 tm Koffiesurr. Margarine Melk 09. BV KF 12A 12B 4-09 09 12A R. S 490. 514 2-09 3-10 503 Peulvruchten Petroleum RUst Scheerzeep Sigaren Sinaasappelen Suiker Suikerwerk Tabak Taptemelk 09 Toiletzeep Vermicelli Vleesch Waschpoeder 483 510 504 502 513 05, 09 10, !1 4-11 511 05 11, 29 4-10 N 12AB 3-U 503 to. a 12A 9, 10, U R, S 512 12AB R, S 491, 515 Besch. Algem. Boter Brandst. Braridst. Brood Brood Reserve Versn. Tabak Eenh.zeep Algem. Reserve Reserve Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Boter Melk Reserve Algem. Petrol. EA Petrol-verl. Reserve Textiel (m) Tabak Reserve Algem. Versn. Tabak Taptemelk Toiletz. Algem. Vleesch Waschpoed- Algem. 75 gr. 70 gr. 250 gr 1 eenh. 1 eenh 400 gr 50 gr 150 gr. 100 gr 20 s; 1 rants 1 rants. 2 st. 1 St. 250 gr. rants. 250 gr. 500 gr. 100 gr. 250 gr 250 gr. l3/4 lit. 514 lit. 250 gr. 1 lit. 1 Ut. 500 gr. 45 gr. 5 st. 350 gr 1 kg 100 gr. 25 gr. i% lit. I rants. 100 gr. 50 gr I rants. 1 rants. t.m. 20 Mrt. 20 Mrt. 20 Mrt. 20 Mrt. 20 Mrt. 23 Mrt 30 Apr. 30 Apr. 20 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 20 Mrt. 20 Mrt. 31 Mrt 31 Mrt. 3 Apr. 3 Apr. 20 Mrt. 20 Mrt 20 Mrt. 20 Mrt. 20 Mrt. 20 Mrt. 23 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 20 Mrt. 21 Apr. 31 Mrt. 20 Mrt 30 Apr. 20 Mrt 20 Mrt. 20 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 20 Mrt. 21 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 31 Mrt 31 Mrt om de leiding. Bij het ingaan van de laatste baan had laatstgenoemde vereeniging een ruime voorsprong. De geduchte H.P.C.- zwemster Ida Smit toonde nu haar volle capaciteiten. Op fraaie wijze zette zij den verren achterstand om in een kleinen voor sprong, daarmede bij de dames op dezen middag de beste prestatie leverend. De uit slag was: 1. H.P.C. 4 min. 29.3 sec.; 2. Haar lem 4 min. 30 sec.; 3. H.V.G.B. 4 min. 40 sec. RADIO.PROGRAMMA. VRIJDAG 19 MAART 1943. HILVERSUM I, 414,4 M. 7.15 Marschliederen (gr.). 7.30 BNO Nieuwsbe richten. 7.40 Vroolijke ochtendmuziek (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U he den8.50 Operette fantasie (gr.). (9.309.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Ons liedje bij Uw werk (gr.). 10.30 Joan Lancé en haar orkest. 11.15 Minder bekende muziekwerken van Mozart en van Beethoven (gr.). 12.00 Almanak 12.05 Har monieorkest (gr.). 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Tusschen de bedrijven. 15.15 Wat de mensch- heid vereenigt, luisterflits. 15.30 Max Reger Her denking. 16.45 BNO JTieuwsberichten. 17.00 Viool en pia^>. 17.30 Er klbnk een lied: Strijkorkest en voordracht. 17.50 Aangenaam, mijn naam is Jan. ploeg, die keurig werk .verrichtte als eerste aan. De tijd van H.V.G.B. was 2 min. 27 sec. terwijl Haarlem 2 de derde plaats innam. Buitengewoon enerveerend was ook de 5 x 66 M. borstcrawlestafette dames. De H.P.C. en Zwemclub Haarlem streden steeds 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Sportrevue van de week. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Cen trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Sopraan, tenor, bas, clavecim- bel en piano. 19.50 Duitsche taalcursus. 20.15 Vroo lijke Vrijdagavondklanken. 21.45 BNO Nieuws berichten. 22.00 Opera-aria's (gr.). 22.2024.00 Or kestenparade (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Sportrfieuws. 8.00 Technische landbouw voorlichting. 8.15 Voor de binnenschippers. 8.30 BNO Nieuwsberichten. 3.40 Dansen voor piano (gr.). 9.00 Gevarieerd ochtendconcert (gr.). (9.30— 9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Godsdiens tige uitzending. 10.30 Zang en piano. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kinderzang (gr.). 11.30 Frans Wou ters en zijn orkest. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programma-over zicht. 13.05 Pianovoordracht. 13.35 Strijkkwartet (gr.). 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Arn- hemsche Orkestvereeniging en solist. 15.30 Cur sus Kinderkleeding. 16.00 Amusementsorkest. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: De Jordaner ver telt over sociale nooden. 18.00 Theo Uden Mas man en zijn dansorkest. 18.15 Operette-potpourri (gr.). 18.25 De Stekelclub. 18.30 Hoe laat is het? 19.00 BNO Engelsche uitzending: „Holland's po litical aspects". (Voor de Radio-Centrales. Ninon Vallin gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de stu dio beschikken. 19.15 Een Strijkorkest. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Een Strijkorkest. 20.15 De Held Peperman, luisterspel. 20.45 Smetana-Sibe- lius (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20 24.00 Zie Hilversum I. na gebruik van een /JjpTX pfm) zenuwhoofdpijn- poeder van 5et. p.p.-zakétui a 6 st.28ct bijApothekers en Drogisten N.V. PHARM.CHEM.FABR.% E.M.BRASKAMP Let op de naam Dr.O.-B.MEENK

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2