Depspoeder Ledenconcert der H.O.V. Het laatste ledenconcert had Zondag plaats onder leiding van Marinus Adam. Dirigent en orkest waren uitstekend in vorm, en te zamen met de soliste Maria Neuss, die ter vertolking van het viool concert van Dvorak, den aangekondigden violist Jan Dahmen verving, bereidden zij het publiek een gedenkwaardigen muziek- middag. Het programma begon met het sympho- nisch gedicht „Saul en David" van Joh. Wagenaar, dat aan de harpiste mevr. Mengelberg gelegenheid schonk haar kwa liteiten uitzondelijk naar voren te bren gen, waarmede zij een extra applaus oogstte Het vioolconcert in a klein van Dvorak kwam in een klankschoone, zeer evenwich tige vertolking getuigen, dat het een blij vende plaats op de concertprogramma's waardig is. Vooral het zeer zangerige mid dendeel, met zijn zinrijk wisselspel van fluiten en hoorn met het solo-instrument, is bijzonder dankbaar. De vertolking van Maria Neuss was prachtig van toon en onderscheidde zich door een gave, duide lijke détailleering en door een gezond sentiment. Na de pauze herdacht Adam met het orkest de a.s. 25e verjaring van Debussy's overlijden; zulks met de uitvoering van twee orchestrale meesterwerken van den grooten Franschen componist: de „Prélude a 1' Après-midi d'un Faune" en het drie luik „La Mer". De geraffineerde orchestratiekunst van Debussy viert hier hoogtij; hier is direct uit het klankeffect gecomponeerd; de teeke- ning van de muzikale beelden ontstaat uit de kleur en vervloeit er in. Wonderlijk zijn en blijven de lichtsprankelingen van deze klanktafereelen. Jean Cocteau heeft deze kunst eens raak gekenschetst als „muziek voor blinden". Inderdaad, deze door de natuur misdeelden kunnen uit Debussy's orchestralen rijkdom eenige voorstelling maken van de tintenweelde, van den toover van het licht. En al even wonderlijk als de zeldzame kleurspetteringen, zijn in deze composities de weergegeven stemmin gen en stuwingen. Hoe de meester dat alles verwerkelijkte is het geheim van zijn groot genie. Het was, meen ik, voor 't eerst dat Adam „La Mer" onder handen nam. Hij heeft de aartsmoeilijke opgave, dit muzikaal pointillisme te realiseeren tot een verras send resultaat gebracht en het orkest, dat secuur voorbereid was, overtrof werkelijk zichzelf. Adam's groei als dirigent culmi neerde bij deze prestatie op schitterende wijze. Dat is een hartelijk compliment waard. JOS. DE KLERK. Wiener Sangerknaben. Er was Zaterdagnamiddag een uitverkochte Concertzaal voor het optreden van de Wiener Sangerknaben, hét beroemde knapenkoor met een historie van plm. vier en een halve eeuw, waaraan grootmeesters der muziek hun krachten gewijd hebben en waaruit ook groot meesters als Haydn en Schubert, zijn voort gekomen. Een eerwaardige traditie bindt het zanginstituut aan het repertoire van de Wee- ner Hofkapel maar de groote concerttournées van de laatste jaren hebben de Sangerknaben van lieverlede in een richting gedreven die van deze traditie belangrijk afwijkt. Niet alleen werd de profane muziek hoofdzaak maar zelfs een bedenkelijk populair genre moest het succes bij het groote publiek ver zekeren. Alleen de merkwaardige koorcultuur van eeuwen blijft zich, onder leiding van Hans Gillesberger, prachtig manifesteeren bij deze jongste generaties van „Sangerknaben"; de muzikaliteit en de stemvaardigheid der jongens dwingt steeds respect af. En als zij de nobele kunst vertolken van een Jacobus de Kerli, van Orlando Lapsus of Jacobus Gallus, muziek die toelaat het instituut voor te stellen in zijn oorspronkelijke functie, toen men nog niet droomde van concertreizen en concertzalen, dan gaat er een verheffende, een ontroerende kracht van uit. En ook hoe heer lijk gezond en frisch klinkt in die prille stem men een polyphoon Duitsch lied uit de 16e eeuw Maar daar schijnt men geen tournée mee te kunnen doen slagen. Dus dan ook maar een offer aan het gehalte van „Brüder- lein fein", dan kan de zaal ten minste eens daveren van het succes.... Na de pauze werd door de knapen op vlotte wijze de komische opera „Er allein ist Schuld", bewerking van „L'Ivrogue corrigé" van Gluck opgevoerd. I}e dialoog ging in de groote ruimte vrijwel verloren, maar het zip- gen en afteeren van de begaafde en goed ge schoolde knapen liet niet ha te boeien. De klavierbegeleidingen van dr. Josef Nebois waren goed verzorgd. Jos. de Klerk. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Armband, v. Huyzen, Leidsehevaart 284; bad pak met handdoek. Vader, 'Ooster Tuindorplaan 12; bewijs v. lidmaatschap, Oostrom, Vooruit gangstraat 103 zw.; bril. Bureau van Politie, Sme- destraat 9; fluitje, Steenge, Reigerstraat 26; hals ketting, Rekes, Atjehstraat 99 rd.; halsketting. Appeldoorn. Bellamystraat 7; hondje, Post. Pa triarchstraat 10; kettinkje, Barwegen, Tulpen straat 17 rd.; portemonnaie met inh., de Ruiter, Wllgenstraat 49; sok, Korver Brederodestraat 7; steunzool, v. Dijk, Barrevoetestraat 8 zw. Zon en Maan. 23 Maart: zon op 6.38, onder 18.56 uur maan onder 7.38, op 20.47 uur 24 Maart: zon op 6.36, onder 18.58 uur maan onder 8.02, op 22.02 uur Maagzuur. Slechte UfJ Spijsvertering uOfJ van Dn 0.DUB0IS De bloembollenstreek begint reeds hier en daar een kleurig aspect te krijgen. Een der velden met bloeiende erocussen. (C.N.F./J. Zeylemaker Pax c) KORT NIEUWS. Voor het oogst- garen heeft men thans een vervan gingsmiddel gevon den, n.l. garen ver vaardigd uit natron en sulfietpapier, dat uit Zweden wordt ingevoerd. Het kan ook gebruikt wor den in maai- en dorschmachines, na dat hieraan een kleine verandering is aangebracht. Toen een 74- jarige hoogleeraar, wonende in de Mi- nervalaan te Am sterdam, na een kor te avondwandeling huiswaarts keerde verlieten juist twee mannen zijn wo ning. Een poging om een hunner te grijpen mislukte. Het bleek, dat zij gou den en zilveren sieraden hadden ge stolen. Siertegels en sierglas. Onttrekking aan de bouwnijverheid is strafbaar. Het is den laatsten tijd gebleken, dat siertegels en sierglas in groote hoeveel heden aan de markt komen. Deze sier tegels en dit sierglas zijn niet veel anders dan muurtegels en vlakglas, welke aan hun oorspronkelijke bestemming, n.l. de bouw nijverheid, zijn onttrokken. Sinds het begin van 1943, bestaat er een algemeen verbod om muurtegels te ver werken voor andere doeleinden dan voor de bouwnijverheid.. Tallooze groote en kléine neringdoen den meenden een nieuw verkoopobject te kunnen vinden in de siertegels, welke hun werden aangeboden door ondernemingen en particulieren (o.a. schilders) die hun arbeidsveld naar den muurtegel hadden verlegd, zonder zich te bekommeren om de bestaande voorschriften. Bovendien .was veel van dit werk van minderwaardig ge halte. Ieder, die meende te kunnen schilde ren, wierp zich op dit product, waardoor den goeden naam van de Nederlandsche sierkunst allesbehalve eer werd aangedaan. Niet alleen bij de bouwtegeis, maar ook bij het vlakgl as deed zich hetzelfde euvel voor. Het werd steeds meer onttrokken aan zijn oorspronkelijke bestemming, de bouwnijverheid en men maakte er sier- en gebruiksartikelen van, zooals theebladen, welke dien naam nauwelijks verdienen; Door de controleurs van het Rijksbureau voor de Keramische industrie is reeds in een zeer groot aantal gevallen op grond van overtreding vah deze bepalingen pro ces-verbaal opgemaakt. Niet alleen de ver werking zelf van muurtegels en vlakglas tot siertegels en sierglas, doch ook het en gros verhandelen van dit product, alsmede het verhandelen van muurtegels en vlak glas ten behoeve van andere doeleinden dan die van de bouwnijverheid is straf baar. KOMEET VERWIJDERT ZICH WEER VAN DE AARDE. De lichtsterkte van de komeet Whipplë- Fedtke, neemt, nu haar baan zich weer van zon en aarde verwijdert, geregeld af. Een merkwaardige afwijking vormde een aan het eind van de vorige maand waargenomen vergrooting van de lichtsterkte, die slechts verklaard kan worden uit een vermoedelijke verandering van de komeet zelf. Slechts weinigen hebben de komeet, waarvan de staart met het bloote oog niet te zien was, aan het firmament kunnen ontdekken. UITGEVERS VAN KERKELIJKE MEDE- DEELINGENBLADEN GEEN LID VAN DE NED. KULTUURKAMER. Verschenen is een verordening waarbij de uitgevers van kerkelijke mededeelingenbladen van het lidmaatschap der Ned. Kultuurkamer worden vrijgesteld. Uitgevers van kerkelijke mededeelingen bladen (dat zijn niet de uitgevers van kerke lijke bladen die niet louter mededeelingen be vatten) zijn dus niet verplicht zich bij de Ned. Kultuurkamer te melden. De voorschriften omtrent het aanmelden bij den Commissaris voor niet-commercieele vereenigingen en stichtingen blijven evenwel onveranderd van kracht, evenals de verplichting tót het inzen den van bewijsnummers aan de daartoe aan gewezen instanties. Indien een uitgever echter b 'halve een of meer kerkelijke mededeelingen bladen nog andere tijdschriften uitgeeft, is het lidmaatschap van de Ned. Kultuurkamer (Persgilde) wel vereischt. Voetbal. KAMPIOENSCHAP VAN AMSTERDAM. De wedstrijden om het voetbalkampioenschap van Amsterdam zijn Zaterdag voortgezet. De uit slagen luiden: AjaxD.W.S. 34 en Volewijckers Blauw Wit 2—1. Honkbal. GEEN NIEUWE VEREENIGINGEN IN HET KOMENDE SEIZOEN. Hoewel de tijd gunstig is om de honkbalsport een flinke uitbreiding te laten ondergaan, zal hiervan in de naaste toekomst weinig van kun nen komen. Gebrek aan voldoende materiaal Is oorzaak, dat in de binnenkort te houden verga dering van den Ned. Honkbalbond een voorstel aan de orde zal komen, het aantal vereenigingen niet uit te breiden en alleen die negentallen aan de competitie te laten deelnemen, welke het vo rig seizoen uitkwamen. De heer E. Bleesing, voorzitter van den Ned. Honkbalbond, dief deze mededeeling deed op een bijeenkomst van sport-, journalisten in Den Haag, zeide, dat het jam mer Is deze maatregelen te treffen, omdat de belangstelling in de laatste jaren steeds toe neemt. Tusschen 1910 en 1920 waren er in Amster dam slechts twee vereenigingen en eerst daar na was een vooruitgang waar te nemen. Later werd er ook in Haarlem gespeeld en langzamer hand kwamen vereenigingen in het Gooi Utrecht, Leiden, Den Haag, Rotterdam en Eindhoven. In het algemeen waren het de voetbalclubs, die honkbal als zomersport beoefenden, doch thans zijn er ook enkele hockeyclubs, zooals HDM HHYC, Strawberries, die honkbal spelen. Geble ken is. dat honkbal een uitstekende zomersport is voor voetballers en hockeyspelers. Hockey. In de dames-competitie van den Ned. Hockej'bond zullen dit seizoen geen degrada tiewedstrijden worden gehouden; de kam pioenen van de overgangsklassen en van de tweede klassen spelen een heele competitie om* een plaats in de hoogere klasse en de overige kampioenen promoveeren automa tisch. Gymnastiek. AGENDA KENNEMER TURNKRING. De agenda voor den Kennemer Turnkring luidt als volgt: 11 April examen Bondsturner(ster) ie klasse, 2 Mei wedstrijd HaarlemRest K. T. K. voor dames en heeren, 15 Mei adspiranten-wed- strijd. 30 Mei vereenigingswedstrijd in vrije oefe ningen e. d.. 20 Juni driekringen wedstrijd. Voorts wordt een competitie gehouden, waarvan de regeling luidt: 18 April. Dames le klasse Turnlust BBato, Turnlust HT. V. S.; dames 2e klasse Turnlust BBato; heeren 2e klasse T. V. S.B. G. V. 9 Mei: Dames le klasse T. V. S.Turnlust B, BatoTurnlust H,; dames 2e klasse B. G. V. Turnlust B; heeren le klasse BatoTurnlust B; heererf 2e klasse Turnlust BT. V. S. 23 Mei. Dames le klasse Turnlust BTurnlust H. BatoT. V. S.; dames 2e klasse BatoB. G. V.; dames 2e klasse BatoB. G. V.; heeren le klasse Turnlust BBato, heeren 2e klasse B. G. V.Turnlust B. Schaatsenrijden. ZWERVEN OP I>E SCHAATS DOOR HOLLAND EN FRIESLAND Hoewel nu de tijd voorbij is om zwerf tochten per schaats te maken door Holland of Friesland, toch zal er op dit oogenblik belangstelling bestaan voor de boekjes, welk de heer IC. Sikkema heeft samenge steld en getiteld zijn Zwerven op de schaats door Holland" en „Zwerven op de schaats door Friesland". Beide provincies zijn in den lande zeer gezien door schaatsliefhebbers door den Elfstedentocht en den elfmeren- tocht, beide in Friesland en door de dorpen tochten in Noord-Holland. De samensteller is er in geslaagd twee interessante boekjes te maken, waarin de lezer ingelicht wordt over allerlei onderwerpen. De Nederland sche schaatsrijdersbond en de provinciale bonden verleenden medewerking door me dedeelingen te doen over de organisatie van tochten e. d. Ook zetten enkele bekende rij ders uiteen, welke de beste wijze van oefe nen is voor tochten en wat een rijder noo- dig heeft als hij voornemens is aan een wedstrijd of tocht deel te nemen. In beide uitgaven, welke verzorgd werden door de Uitgeversmaatschappij Van Gorcuni en Comp. te Assen, hebben vele persoonlijkhe den op het gebied der schaatsrijdersport meegewerkt en ongetwijfeld zullen velen met aandacht hun bijdragen lezen. Handleiding voor tochtrijders. De belangstelling voor het maken van tochten 19 altijd groot geweest en tallooze rijders komen over het algemeen onvoorbereid aan de start. Willen zij echter weten hetgeen van belang is, dan kunnen zij de handleiding voor tochtrijders op de schaats raadplegen, welke de Ned. Vereeni- ging tot bevordering van het hardrijden op de schaats heeft uitgegeven. De heeren W. F. K. En- gelbrecht en A. J. Jansen, leden der vereeni- ging, die als deelnemers aan elfstedentochten en ander groote tochten vèel ervaring hebben opgedaan, hebben de handleiding geschreven en de heer W. H. Taconis, voorzitter der Technische commissie stelde een aantal oefeningen voor in- doortraining samen. Behandeld worden o.a. de volgende vier eischen, waaraan de tochtrijder- moet yoldoen. Hij moet kerngezond zijn van lichaam en geest, moet een goeden slag kunnen rijden, getraind zijn en doelmatige sehaatsen, kleeding en verdere uitrusting gebruiken. Vol doet hij aan die eischen, dan mag hij zich wa gen aan groote tochten. Korfbal. BESLUITEN VAN DEN NED. KORFBALBOND. Van de besluiten, die genomen zijn op de be stuursvergadering van den Ned. Korfbalbond zijn de voornaamste: Op aandrang van de be trokken vereenigingen is het bestuur teruggeko men van zijn besluit om de wedstrijden om het landskampioenschap niet te laten doorgaan. De wedstrijden zullen op de bij reglement bepaalde wijze worden georganiseerd. Promotie- en degradatiewedstrijden worden op de gewone wijze gespeeld, echter zal het bestuur t.z.t. overwegen of er aanleiding bestaat ten aanzien van bepaalde ploegen maatregelen te treffen om te voorkomen, dat zij door de bijzon dere omstandigheden worden gedupeerd. In ver band met het feit, dat de Ned. Korfbalbond op 2 Juni 40 jaar bestaat zal aan alle afdeelingen worden verzocht voor de onder haar ressortee- rende senior-, junior- en adsplrant-twaalftal- len op 30 Mei jubileumwedstrijden te organisee- ren. Ingesteld is een landelijke commissie ter behartiging van de sehoolkorfbalsport. 5-13, Brood Cacao Chocolade Sigaretten Eenh.zeep Eieren Gort Havermout Jam Kaas 527 Koffiesurr. Margarine Melk 13. 1 °\°o DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardappelen Appelen Bon 13A 13B 2-12, 3-12, 4-12 Beschuit 13 Bloem 530 tm. 533 Boter 09 Brandstoffen 10 BV 01 tm. 06 KF 13A 13B 4-18 13 13A 13 R, S 490, 514 2-09 tm. 3-10 522 523 4-17 521 529 526 05, 09 14, 15 4-15 524 05 11, 29 4-16 N 13A 3-11 520 14, 15 13A R, S 14, 15 525 13A 13B 4-13,M-13 M-15, M-17 Waschpoeder R. s 491, 515 Peulvruchten Petroleum RÜst Scheerzeep Sigaren Sinaasappelen Suiker Suikerwerk Tabak Toiletzeep Taptemelk Vermicelli Vleesch 13, Kaart Aard. Aard. Reserve Besch. Algem. Boter Brandst. Brandst. Brood Brood Reserve Versn. Tabak Sig. Eenh.z. Algem. Reserve Reserve Algem. Algem. Reserve Algem. Algem. Algem. Boter Melk Reserve Algem. Petrol. Petrol-verl. Reserve Text (m.). Tabak Reserve Algem. Zersn. Tabak Toiletz. Taptemelk Algem. Vleesch Vleesch Reserve Reserve Waschpoed. Algem. Hoev. tm. 2 kg. 27 Mrt. 1 kg. 27 Mrt. 1 kg. 17 Apr. 70 gr. 27 Mrt. 1 rants. 17 Apr. 125 gr. 23 Mrt. 1 éenh. 1 eenh. 400 gr. 50 gr. 150 gr 100 gr. 20 St. 20 St. 1 rants. 1 rants. 2 st. 1 St. 250 gr. 250 gr. 250 gr. 500 gr. 100 gr 250 gr 125 gr 1% lit. 5% lit. 250 gr. 1 lit. 1 lit. 250 gr. 45 gr 5" St. 350 gr. 1 kg 100 gr. 25 gr. 1 rants. 1% lit. 100 gr. 100 gr 25 gi. 125 gr. 250 gr. 1 rants. 1 rants. 30 Apr. 30 Apr. 27 Mrt. 27 Mrt. 17 Apr. 17 Apr. 27 Mrt. 27 Mrt. 31 Mrt. 31 Mrt. 3 Apr. 3 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 15 Mei 23 Mrt. 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 21 Apr. 31 Mrt. 17 Apr. 30 Apr. 27 Mrt. 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 27 Mrt. 31 Mrt. 17 Apr. 17 Apr. 3 Apr. 3 Apr. 3 Apr. 3 Apr. 31 Mrt. 31 Mrt. WEDSTRIJDEN OM DEN STADS-EDITIEBEKER De afdeeling „Haarlem" van den N.K B. heeft dit jaar wederom wedstrijden om den Stads- Editiebeker uitgeschreven. Hieraan nemen deel Animo Ready, Aurora, Nieuw Flora, Oosthoek, T. H. B. 2 en Watervliet. Er wordt een halve competitie gespeeld. Door loting zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Animo—Ready 1 —Oosthoek 1, Oosthoek 1—Wa- vliet 1, Watervliet 1—Animo Ready 1, Nieuw Flora 1—Aurora 1. Watervliet 1— T. H. B. 2, Wa tervliet 1—Nieuw Flora 1, Aurora 1—Watervliet 1, Animo Ready 1—Nieuw Flora 1, Animo Ready 1 T. H. B. 2, Aurora 1—Animo Ready 1, T. H. B. 2—Nieuw Flora 1, Aurora 1—T. H. B. 2, Oosthoek 1Aurora 1, T. H. B. 2Oosthoek 1 en Nieuw Flora 1Oosthoek 1. Reeds is een der wedstrijden t.w. Oosthoek 1— Watervliet 1 gespeeld, welke eindigde in een ge lijk spel (22). Derhalve is een spannende strijd om het uit eindelijk veroveren van den beker te verwachten. RADIO-PROGRAMME DINSDAG 23 MAART 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.15 Koor van den Nederlandschen Arbeids dienst (opn.). 7.30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 Luchtige klanken (gr.). 8.05 Duitsche taalcursus. 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden8.50 Ouverture, fantasie en rhapsodie (gr.). (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Ons liedje bij Uw werk (gt.). 10.45 Orkest Wim Ripken. 11.30 Orgelspel. 12.00 Almanak. 12.05 Om roep Harmonie Orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichi- ten. 13.00 Symphonische gedichten (gr.). 13.35 Groote pianisten spelen kleine composities (gr.). 14.00 Matinée musicale (gr.). 15.00 Om der wille van de liefde. 15.15 Arnhemsche Orkestvereeni- ging. soliste en gramofoonmuziek. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 De lichte toets. 18.00 2 hobo's en clavecimbel. 18.30 BNO Nieuwsberich ten. 18.40 Uniformen, luisterspel. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbin ding met de studio beschikken. 19.15 Omroep Symphonie Orkest en solist. 19.50 Duitsche taal cursus. 20.15 Wat de pot schaft. 21.45 BNO Nieuws berichten. 22.00 Filmmelodietjes (gr.). 22.20 Vo cale operette fragmenten (gr.). 22.5024.00 Disco- Variété (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Politiek weekpraatje (opn.). 8.05 Och tendpotpourri (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Vioolcomposities van Paganini en Tartini (gr.). 9.00 Gevarieerd morgenconcert (gr.). (9.15 —9.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Pianovoordracht. 11.00 Zingend wandelen (gr.). 11.30 Symphonisch voormiddag- concert en vioolsolist (gr.). 12.30 Wat doet de Di rectie van den landbouw. 12.45 BNO Nieuwsbe richten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Frans Wouters en zijn orkest en zang met orgelbegelei ding. 14.00 Godsdientige uitzending. 14.30 Imre Magyari en zijn Hongaarsch orkest (gr.). 14.45 Wij presenteerèn Ueen cabaretrevue (opn.). 15.30 Zonnestralen in ziekenzalen. 16.00 Revida-sextet. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Kinderkoor „Zanglust" (opn.). 17.45 Spiegel van den dag en BNO Binnenlandsch gesproken overzicht. 18.00 Kinderkoof „Zanglust" (opn.) 18.15 Neerlands stem van het front. 18.30 Kleine wenschen van groote mensohen, verzoekpro gramma. 19.00 BNO Engelsche uitzending: Hol land and the economie reorganisation. Voor de radio-centrales: Karl SchmittWalter (gr.). Van af 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Een strijkorkest. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Een Strijkorkest. 20.15 Omroep Symphonie Orkest. 21.00 Kamermuziekconcert (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueele beschou wing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilver sum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 6