Dopspoeder De les van het front. DE NIEUWE WEEKBON14 ADVIEZEN De voorman der SS., Feldmeyer, spreekt te Utrecht. Pe DokUc ae*.4 Borstvoeding en daarna i VOEDINGSRAAD Dj: Maagzuur, Gassen/*/,.* DIJ Oprispingen hBlpt van Or O.DUBOIS Op de eerste van de acht aangekondigde openbare vergaderingen sprak gisteravond te Utrecht de voorman der SS., Feldmeyer, over het onderwerp: „De les van het front Voorman Feldmeyer zeide, dat deze oor log een strijd is om en van het leven van 5ons ras. De samengebonden krach ten van ras en bloed weren zich tegen machten uit Binnen-Azië, die samengaan met het vreemd-rassische jodendom, dat' telkens weer aanvallen doet op de rijke cultuurgebieden van het Westen. Gevaren van het communisme Onder de nationaal-socialisten zijn er ook, die het communisme meer hebben gezien als instrument van politieke agitatie, dan als xeëel gevaar Het communisme als blnnen- landsch gevaar werd niet gezien. Dit gevaar bestond echter daarin, dat in Nederland er. in West-Europa de volkskracht en (Je weer- bereiaheid werden ondergraven, terwijl te zelfdertijd in het Oosten de roode armee op geraffineerde wijze werd gevormd. Het communisme is een oorlogsbedreiging. Het wordt niet/aangevoerd door een idioot, doch het wordt met duivelachtige slechtheid en geraffineerdheid geleid. In den afgeloopen winter hebben de Duit sche legers in het Noorden stand gehouden: in het Zuiden zijn zij over groote afstanden teruggetrokken. Hierdoor is men eerst de dreiging en de macht van het communisme goed gaan voelen. Opmerkelijk is het, da' slechts in het- achterland twijfel was ont staan t.a.v. de eindoverwinning. Bij de front soldaten werd evenwel geen moment ge dacht aan de mogelijkheid van verliezen De frontsoldaten zijn onwankelbaar geble ven in de zekerheid dat deze oorlog zou worden gewonnen. De Führer heeft door de getroffen maatregelen bewezen, dat hij frontsoldaat was en frontsoldaat is. Het is zóó aldus voorman Feldmeyer deze oorlog moet door ons worden gewonnen, omdat anders de wereldgeschiedenis haar zin zou hebben verloren. Wij mogen overr tuigd zijn dezen oorlog te winnen, wanneer wij bereid zijn alles te offeren, zelfs ons leven en de laatste druppel zweet. Geen overbodige dingen. De proclamatie van den totalen oorlog beteekent ook voor ons, dat wij ons in dezen tijd niet meer bezig kunnen houden met overbodige dingen. Wij, nationaal-socialis ten, eischen het recht voor ons op eiken maatregel te nemen, welke noodig blijkt om dezen oorlog te winnen. Het is hard wanneer een vrouw haar man of haar zoon thoet afstaan om in Duitsch- land te werken, doch daarom is het zoo goed, dat de nationaal-socialisten in het Oosten gevallen zijn, omdat wij dus van ons zelf meer vragen dan van de anderen, die in Duitschland moeten werken. Het gevaar oestaat natuurlijk, dat wij impopulair worden, doch men vraagt niet naar het oordeel van heden en onze kinds kinderen zullen er niet naar vragen of wij het aangenaam hadden, doch of wij den oor log hebben gewonnen en wanneer negentig procent van ons volk oordeelt, dat wij moe ten verliezen, zeggen wij: Zij hebben onge lijk en wij zullen dezen oorlog tot hun eigen geluk winnen ("applaus). Wij moeten niet probeeren het Nederlandsche volk nu de bekentenis te ontwringen, dat wij gelijk hebben. De grootsfe waardeering zal zijn. dat men eens zal zeggen: deze kerels hadden gelijk. Weer SS-mannen naar het front Er zijn dan nog lieden zoo zeide spr.' die van oordeel zijn, dat er zoovelen onzer ïiog in het vaderland blijven, doch van de Germaansche SS staat tweederde deel reeds aan het front. De rest bestaat uit mannen boven de veertig jaar ofwel uit hen, die al leen geschikt zijn voor diensten in het va derland. In April zal wederom een groot aantal SS-mannen naar het front vertrek ken. Deze zullen weer bewijzen bereid te zijn afstand te doen van huiselijkheid en gezinsleven. Onze taak ligt aan het front en wij hopen daarmede de achting af te dwin gen niet alleen van nationaal-socialisten maar ook van de tegenstanders. Sprekende over den strijd bij *Stalingrad, zeide Feldmeyer: Stalingrad -mag geen sen satie-aangelegenheid zijn. Stalingrad was 'n begrip en het is het gedenkteeken geworden voor het heldendom van den Germaanschen mensch Wij -willen thans, evenals de strijders in Stalingrad, die wisten, dat de dood hen wachtte, aan den Führer denken. Met een driewerf „Sieg Heil" op Adolf giller, besloot spreker zijn betoog. AGENDA. Vrijdag 26.Maart: Stadsschouwburg: „Witte broodsweken" (N.H. tooneel) 7.30 uur. REM BRANDT: „Rigoletto" (18 jaar) 1.30, 3.45 en 6.00 uur. PALACE: „Meisje in nood" (18 jaar) 1.30, 3.45 en 6.00 uur. MOVIAC: „De onweer staanbare" (alle leeft.) 2.30 en 6.30 uur. LUXOR: „De gouden stad" (18 jaar) 1.30, 3.45 en 6.00 uur. FRANS HALS: „De eed van Stephan Rakitin" (18 jaar) 2.30 en 6.30 uur. Zaterdag 27 Maart Stadsschouwburg „Aladin en de wonderschalmei", 2 uur. Gem. Concertzaal: Paedagogisch concert H. O. V., 3 uur. Orkest Klaas van Beek en solisten. 6 uur. Bioscopen: Zie Vrijdag (Moviac ook 4.30 uur). Hoofdredacteur: J V Baudewyns, Haarlem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F C, Derks, Haarlem Chef van Dienst en Binnen land: S R Kuiper. Haarlem Sport en Stad: A. Overmeer, H^émstede. Buitenland: J. C van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur- B. Kors ten, H.stede (afw.). Stad en Reportage, J A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen. Heemstede. Voor het koopen van de gebruikelijke rantsoenen brood, beschuit en aardappelen zijn voor de volgende week aangewezen de bonnen 14. Van de tabakskaart voor mannen zijn de bonnen 14a en 14b geldig verklaard, op elk waarvan een rantsoen tabak naar keuze kan worden gekocht. Sinaasappelen voor kinderen in het landgebied. Indertijd is gemeld, dat ook voor kinde ren van 4 tot en met 13 jaar, woónachtig in landgebied, sinaasappelen beschikbaar zouden worden gesteld. Thans wordt mee gedeeld, dat van 24 Maart tot en met 17 April '43 bon „Reserve 314" van de bon kaart voor voedingsmiddelen, met zwarten opdruk, recht geeft op het koopen van 350 gram sinaasappelen in het landgebied. In het stadgebied zijn deze bonnen dus niet geldig. De bonnen mogen niet tevoren bij den handelaar worden ingeleverd, doch deze is verplicht onmiddellijk bij aanbieding van de bonnen de sinaasappelen af te leve ren. De drievoudige moord te Schiedam Tegen 25-jarige dienstbode 10 jaar geëischt. De rechtbank te Rotterdam heeft de be handeling voortgezet van de zaken tegen den 29-jarigen groentenhandelaar P. Hartland te Rotterdam en de 25-jarige dienstbode Magda- lena Ligthart te Schiedam, verdacht van mededaderschap bij den moord met oeioo- ving op de drie joodteclje vrouwen de 79- jarige R. de V.S. en haar beide dochters de 56-jarige H. en de 52-jarige M. S. in den nacht van Woensdag 12 Augustus j.l. aan den Maaskant te Schiedam. Magdalena L. was de verloofde van den 21-jarigen Joh. Bemond, die met zijn mede dader, den 49-jarigen Joh. Woltering, door de Rotterdamsche rechtbank tot levenslange ge vangenisstraf is veroordeeld wegens moord op de drie vrouwen. De zaak tegen P. Hartland wordt uitgesteld tot 25 April. De 25-jarige dienstbode Magdalena Ligthart was ten laste gelegd medeplichtigheid aan het dooden van de drie vrouwen, subsidiair, dat zij behulpzaam was geweest door de vrou wen gezelschap te houden en bij deze den indruk te wekken, dat ze naar een veilige plaats zouden worden gebracht. Bovendien zou zij het een en ander van het bezit der vermoorde vrouwen hebben aangenomen. Verdachte ontkende op eenige wijze aan den moord deelachtig te zijn geweest. Ook ontkende ze iets ten geschenke te hebben aangenomen. De reeds veroordeelde W. verklaarde ech ter, dat de vrouw alles van de moordplannen afwist. Nadat enkele getuigen hun verklarin gen hadden afgelegd, was het woord aan den Officier. „Achter de vriendelijke behulpzaamheid van deze verdachte schuilde een gevaarlijke vrouw." De verdachte moet worden be-' schouwd als mededader en dus volkomefi verantwoordelijk. De Officier eischte 10 jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. De Rijksbrandweer. Onlangs heeft de Brandweerafdeeling Ne derland haar intrede gedaan in onze samen leving. Voordién kenden we in ons land alleen ge meentelijke brandweerdiensten of vrijwilli gerskorpsen van plaatselijken aard op dit ge bied. In den zomer zijn eenige toekomstige Rijks- brandweerofficieren, in den herfst devonder- officieren en in den afgeloopen winterman schappen voor hun taken opgeleid bij de Feuerschutzpolizei in verschillende plaatsen in Duitschland. De afdeeling is op militaire wijze gevormd en afgericht en pp alle mogelijkheden berekend Optreden doét zij daar waar zij noodig is om have en goed van de- gemeenschap, hetzij in Nederland hetzij elders in de Germaansche levensruimte, tegen "het vuur te beschermen en om dit element te bedwingen. Het ligt in de bedoeling, de afdeeling, die thans nog slechts den omvang van een ba taljon heeft, uit te breiden tot een regiment, waarvan dan de compagnieën verspreid lig gen. -Uitbreiding van het korps vindt geregeld voortgang. Vooral chauffeurs, monteurs en andere vaklieden kunnen bij de brandweer afdeeling worden geplaatst. De candidaten moeten niet jonger dan 19 en niet ouder dan 35 jaar zijn, en lichamelijk voor den te ver richten arbeid in staat zijn, terwijl zij begrip voor de nieuwe orde dienen te hebben. De officiersloopbaan staat voor eiken man open, die de daarvoor noodigq eirenschannen blijkt te bezitten. De Rijksbrandweer, brengt den Germaanschen groet. NIEUWE BURGEMEESTER VAN HOOGEZAND. De Commissaris-generaal voor bestuur en justitie heeft tot burgemeester van Hoogezand benoemd den koopman G. G. Spoelstra in Veendam. VOOR VROUWEN EN MOEDERS VAN FRONTSTRIJDERS. Maandagmiddag wordt in de Kroonzaal van Brinkmann, een kameraadschapsmid dag aangeboden door den kring Kennemer- land-Zuid, afd. „Verzorging van de gezin nen Frontstrijders" van de N.S.V.O. aan de vrouwen en moeders der frontstrijders, aan de vrouwen, wier mannen bij de FJ.S.K.K. zijn, de Waffen-SS, of wier mannen op zee waren, toen de oorlog uitbrak. De vrouwen, die geen uitnoodiging ontvangen hebben en toch voor het bijwonen van dezen middag in aanmerking komen, zijn hartelijk welkom. De kinderen kunnen meegebracht worden en zullen door de jongeren in de muziek zaal van Brinkmann prettig worden bezig gehouden. HAARLEMSCHE RECHTBANK. „Verdachte heeft twee menschen onher stelbaar nadeel bezorgd", zei de officier in zijn requisitoir tegen den los-arbeider C. A. van S. uit Heemstede, die in December een jas en in Januari een fiets geleend had en niet had teruggegeven. De officier eischte acht maanden gevangenisstraf. De raads man van verdachte mr. F. van Blerkom, meende dat hier termen aanwezig waren om een psychiatrisch rapport in te winnen. Voor diefstal van een damesrijwiel, dat onbeheerd op den Zijlweg stond, werd tegen den Haarlemmer H. J. K. tien maanden ge vangenisstraf geëischt, evenals tegen J. E. van L. uit Haarlem, die een transportrijwiel had ontvreemd. De heler van deze fietsen J. de M. uit Haarlem hoorde vier maanden tegen zich eischen. Uitspraak ifi deze zaken op 8 April a.s. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Bril, Hooglugt, Preangerstraat 52 zw.; city-bag met inhoud, Krijns, Voorhelmstr^at 24 rd.: geit Adree, Zonnebloemstraat 32 rd.; geld, Willevis- smitt, Westerhoutstraat 46; hoed, Zuidweg, Fr. Halsstraat 18 zw. voor 12 uur; horloge,, de Zwart. Witte Heerenstraat 49; handschoen, Ruit, Tey- lerplein 27; kat. Lijsen, Julianalaan 144, Overveen; klompje. Oostèrhaven, Koninginneweg 72 rd.. vragen op 168; laars, Miezenbeek, 2e Hooger- woerddwarsstraat 42; manchetknoop, Elsthout v. Oosten de Bruynstraat 171; mantel. H. de Vries, Berkenstraat 4; portemonnaie met inh., Weijn- man, Ambachtstraat i24; portemonnaie met inh Peters, Damaststraat'33; portemonnaie met inh, v. d. Broek, Rollandstraat 84; shawl, Grobben, Kleverparkweg 151; zakje met inh., Sauer, Wou- wermanstraat 105. BRAND IN EEN TREIN Maandagmorgen om tien uur bemerkten leden van het personeel van de Spoorwegen die aan de rails in de omgeving van de Zandvoortschelaan te Heemstede werkten, dat er rook kwam uit een wagon van een trein, weke in de richting Leiden reed. Door hun handen te zwaaien, trokken zij de aandacht van den treinbestuurder, die on middellijk stopte. Het bleek toen, dRt er reeds vlammen uit het dak van de wagon kwamen. De Heemsteedsche brandweer was spoedig ter plaatse en bluschte het vuur. De wagon brandde gehee! uit. Er bevonden zich gelukkig geen passagiers in den wagen. Ver moedelijk is de brand ontstaan, doordat assen zijn warm geloopen. Wedstrijden voor Zondag-. Het voetbalprogramma voor Zondag a.s. bevat negentien wedstrijden in het kadrt* van den Technischen dag, een aantal competitie wedstrijden, waaronder W.F.C.Alkmaarsche Boys en bekerwedstrijden. In de afdeeling Haarlem zijn vastgesteld: Oefenwedstrijd afd. XI-tal—Haarlem 2; afd. 1 A: R.C.H. 4— Beverwijk 2; T.IJ.B.B. 3—E.D.O. 4; afd 2 A: D.E.M. 2Stormvogels 4; Santpoort 3Terras vogels 2; V.V.B. 2—V.S.V. 4; I.E.V. 2—Ken- nemers 4; afd. 2 B: VI. Vogels 2Heemstede; H.F.C. 5Vogelenzang; SpaarnestadVan Nispen; Nieuw VennepV.V.H.; afd. 2 C: Bloemendaal 3Haarlem 4; E.H.S. 2Scho ten 4; Hillegom 2—H.B.C. 3; R.C.H. 6—T.Z.B.; afd. 2 D Droste 2—Haarlem 5; R.Ó.H. 7— Schoten 3; T.IJ.B.B. 4—Ripperda 2; D.I.O. 2— H.F.C. 4; E.H.S. 3—Halfweg 2. De kampioenscompetitie heeren van den Ned. Hockeybond begint Zondag met H.D.M P.W.in de promotieklas worden gespeeld: Leiden—Victoria; H.D.M. 2—B.M.H.C 2 ZandvoortRijswijk; StrawberriesS.O.S. De dames zetten den strijd voort om den Amster dam-beker en het prograjnma vermeldt: B.D.H.C. 5Hilversum 3; ZandvoortG.P.C.; Victoria 2—B.D.H.C. 3; AeolusStrawberries; G.P.C. 2—Ever Swift 2; R.B.C.—Rood Wit 3; Zandvoort 2—O.K. 2; H.D.M. 3—B.D.H.C. 4; H.B.S. 2—H.H.IJ.C. 3; B.D.H.C. 6—Hurley. Het korfbalprogramma luidt Tweede klasse C: D.E.D. 2Sport Vereent; JVester- kwartier 2Oosterpark Derde klasse D Stormvogels 1Blauw Wit 4; Derde klasse E. Amsterdam Zuid 2Oosterkwartier 3; Zilve ren Nieuws van den Dagbal: T.H.B.D.V.D. 2; Samos 4Landlust. Z wemmen. samenstelling zwemploeg steden- competitie; Voor de laatste ontmoeting van de stedencom- petitie welke Zondag 4 April te Hilversum zal worden gehouden is de Haarlemsche ploeg als volgt samengesteld: 100 Meter borstcrawl dames: R. Verhagen, S Verkes (beiden DWR) I. Smit (HPC) en E. van Duyn (HVGB). 200 Meter, rugslag heeren: F. de Geest (HPC), H. Smits, F. Maus en J. v. Merkesteyn (allen Haarlem). 200 Meter schoolslag dames: C. Kraft en H. v. d. Zon (beiden Haarlem), A. v. Wijk (DWR) en N. Turkenburg (Watertrappers). 3x50 Meter wisselslag persoonlijk: M. Mauritz, T. Kloots, J. v. Wijkhuizen (allen HPC) en A. v. d. Boogaerde (DWR). Zweedsche estafette dames: T. Kamp (Haar lem), R: Verhagen (DWR), I. Smit (HPC), S. Ver kes (DWR) en E. v, Duyn (HVGB). 3x100 Meter wisselslagestafette heeren: F. de Geest (HPC), M. Spaanderman (Haarlem), J. v. Merkesteyn (Haarlem). A fhJpfiek HANS WÖLLKE GESNEUVELD. De Duitsche .athletiekwereld heeft een zwaar verlies te betreuren. De bekende kogel- Stooter Hans Wöllke is n.l. als kapitein bij een SS-Politieregiment aan het Oostfront ge sneuveld. Hij was tijdens de Olympische spe len in 1936 te Beulijn de beste kogelstooter ter wereld en won met een stoot van 16.60 M. de gouden medaille. Met uitzondering van de jaren 1939 en 1940 was hij van 1934 tot en met 1942 Duitsch kampioen in het kogel- stooten. Voetbal. ZATERDAGMIDDAG-VOETBAL. Werden den vorigen keer op den Techni schen dag de afdeelings-elftallen ingescha keld, dezen keer zijn de êlftallen van de Zaterdagmiddag-competitie aan de beurt. Haarlem neemt deel en speelt Zater'dag- Verduisteren: van 18.58 tot 5.36 uur Zon en Maan. 27 Maart: zon op 6.29, onder 19.03 uur maan op 0.29, ónder 9.38 uur 28 Maart: zon op 6.27, onder 19.05 uur maan op 1.37, onder 10.23 uur Uit sluitend verkrijgbaar op de daarvoor bestemde bon. VAN DEN EEN SMAKELIJKE BOTERHAM ZONDER BOTER. Voor het beleggen van een boterham zonder boter verdient het aanbeveling een smeerbaar gerechtje te bereiden bijv. door een restje fijn gewreven aardappelen smakelijk te maken met wat azijn, zout, aroma en zeer fijn gesneden tuinkruiden of groenten. Op het oogeiblik kan men daar selderij, peterselie of prei, jonge raap- steeltjes of spinazie voor gebruiken. Ook geraspte rauwe wortel, sla, sterkers e.d. zijn goed op de droge" boterham. Met in den koffiemolen gemalen gort maakt men: „Namaakhoofdkaas". 100 gr, gemalen gort, 4 dl. water, 2 bouillon blokjes, kruidnagelgruis, aroma, 6 augurken uit het zuur, 1 kleine üi, bosje selderij. 4 a 5 le pels azijn. Dén bouillon met de kruiden aan de kook brengen, de goi;t of grutten toevoegen, 5 min. laten koken en'in de hooikist zetten. On- dertusschen de augurken en de ui zeer fijn snip peren, de selderij fijn hakken. Als de gemale.i gort gaar is (na pl.m. 1 uur), de augurken, ui, selderij en azijn toevoegen en de massa met de kruiden zéér pittig maken. Zoo noodig nog wat aroma, pepersurrogaat en mosterd toevoegen. De massa overdoen in een met koud water omge spoelde kom of puddingvorm en koud laten worden. In plakjes gesneden op het ^rood leggen. middag om vier uur op het terrein van E.D.O. tegen het vertegenwoordigend elftal van de afdeeling Noordholland. Een interessante krachtmeting kan worden tegemoet gezien. Wij deelden reeds de opstelling van het Haar- lemsch elftal mee. Noordholland verschijnt als volgt: doel: Van Maarleveld (Jong" Hol land); achter: Rep (Z.F.C.) en Krul (Dindua); midden: Fontein (H.C.S.V.), Nauta (Dindua) en Prost (H.C.S.V.); voor De Jong (Dindua), Van Gemert (Jong Holland), Hartog (Jong), Broek (Blauw Wit) en Tesselaar (Jong Hol land). Tafeltennis OM HET KAMPIOENSCHAP Zaterdag en zondag zullen de laatste wedstrij den der afd. Haarlem van den Tafeltennisbond worden gespeeld. Dit zijn echter drie zeer be langrijke wedstrij.den. n.l.: Zaterdag 3 uur HO- TACOosterkwartier 5 in het clubgebouw van Hotac om het kampioenschap der 3e klas. Zondag 2 uur Shot 2Oosterkwartier 2 en T.O. G. 2Oosterkwartier (dames) in hei^ Zanderinsti tuut aan den Kleinen Houtweg re£p. om het kampioenschap der 2e klasse heeren en 3e klasse dames. RADIO.PROGRAMMA. ZATERDAG 27 MAART 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.15 Het Meistersextet (gr.). 7.30 BNO Nieuws berichten. 7.40 In Ornaat (gr.). 8.05 Duitsche taal cursus. 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij bren gen U heden8.50 Opgewekte Zaterdagoch tendklanken (gr.). (9.309.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Ons liedje bij Uw werk (gr.). 10.30 Journalistiek weekpraatje. 10.45 Gerard Leben en zijn orkest. 11.30 Amsterdamsch A Cappella koor ,,Bel Canto" (gr.). 12.00 Almanak. 12.05 Dick Wil- lebrandts en zijn dansorkest. 12.45 BNO Nieuws berichten. 13.00 Omroeporkest. 13.45 De wekelijk- sche wandeling. 14.00 Vierhandige pianovoor dracht. 14.30 Europeesche tijdschriftenschouw. 15.00 Bonte middag. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00" Cabarelprogramma. 17.30 Een volgenden keer beter, luisterspel. 18.00 Orgelspel. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Radio-raadsel-rubriek. 19.00 BNO Politiek weekoverzicht. Vanaf 19.15 al leen voor de radio-centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. ÜL15 Amuse mentsorkest, solist en Klaver Drie (opn.). 20.15 Zang en piano. 20.45 Suite-concert (gr21.45 B NO Nieuwsberichten. 22.00 Dansen van Edvard Grieg (gr.). 22.20 Zanglust (gr.). 23.0024.00 Dans muziek (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Brandende kwesties (opn.). 8.05 Georges Boulanger en zijn orkest (gr.). 8.30 BNO Nieuws berichten. 8.40 Orkestrhapsodieën (gr.). 9.00 Ge rard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.) (9.159.30 voor de vrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Kamermuziekwerken van Jo seph Haydn (gr 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Ne derlandsche volksliedjes (opn.). 11.30 Licht klas siek voormiddagconcert en soliste (gr.). 12.30 Boe renland in boek en krant. 12.45 BNO Nieuwsbe richten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Robert Schumann-programma (opn. en gr.pl.) 14.00 Gods dienstige uitzending. 14.30 Frans Wouters en zijn orkest. 15.00 Stedelijk orkest van Maastricht en solist. 16.00 Beiaardconcert (opn.). 16.15 Jeugd draagt voor. 16.45 BNO Nieuwsberichten en Spie gel van den dag. 17.00 BNO Uitzending voor Ne derlandsche zeelieden. 17.30 Zang en piano. 18.00 Als ik 't voor 't zeggen had. 18.10 Landmans Lust. 18.30 Cabaretrevue. Vanaf 19.15 alleen voor de ra dio-centrales, die over een lijnverbiridnig met de studio beschikken. 19.15 Wij maken U goede vrienden met19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Vioolduetten. 20.15 Van de eene melodie in "de andere (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueelë beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.2024.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2