Gezonken Zweedsche duikboot gevonden. De sedert half April vermiste Zweedsche duikboot „Ulven" is Woensdag gevonden. De Ulven ligt op 52 meter diepte in een gebied, dat reeds eerder nagezocht was De visschersboot Normy, die deelgenomen had aan de opsporing, raakte met haar stalen trossen het eerst het wrak. Een duiker van de bergingsboot daalde toen af en kwam juist neer op de duikboot, waar hij de letters U en V (de dienstafkorting van den naam Ulven) kon lezen. Het bergingswerk, dat ter stond ter hand werd genomen, zal waar schijnlijk zeer moeilijk en langdurig zijn. De duiker kon tengevolge van de groote diepte, niet nagaan welke oorzaken geleid hebben tot den ondergang van de duikboot. De Ulven schijnt aan den voorkant beschadigd te zijn Het voorste luik en het torenluik waren ge sloten Het jongste duikbootsucces. In aanvulling op het Duitsche weermacht- bericht verneemt het D.N.B.. dat het opmer kelijk is. dat er zich onder de in het weer- machtsbericht genoemde tot zinken gebrachte 'schepen enkele bevonden, die in ballast voe ren en op den terugweg naar Amerika waren. Na een pauze, die gelegenheid bood tot hergroepeering der Duitsche duikbooten wer den weder twee convooien in het midden van het Noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan ontdekt en aangevallen?-"- Het eene van het Noord-Oosten komende convooi was op weg terug naar de Vereenigde Staten, het andere, geladen mef oorlogspateriaal en goe deren van allerlei soort, voer naar de Brit- sche eilanden Blijkbaar had dit varen van twee convooien door hetzelfde zeegebied afleiding en versplintering van de duikbooten in het Noorden van den Atlantischen Oceaan ten doel. Deze poging van den vijand is mis lukt: Elk der beide convooien werd door een groep duikbooten ontdekt en aangevallen. Wederom had de vijand zeer krachtige be schermingsstrijdkrachten meegezonden, die de duikbooten moesten afdrijven en verhinderen te schieten. Ofschoon behalve torpedojagers, fregatten, corvetten en andere beveiligings vaartuigen ook vliegtuigen voor verkenning op den langen afstand en bewaking werden 'gebruikt, mislukte dit eveneens. De vliegtuigen werden van groote koop- vaardijvaartuigen gelanceerd en cirkelden aan alle kanten rond de convooien. Deze ster ke concentratie van alle afweerkrachten van den vijand stelde de hoogste eischen aan het kunnen der Duitsche onderzeecommandanten en hun bemanningen. Zij slaagden qs in zoo lang-onopgemerkt te blijven tot zicfr de ge legenheid voordeed met goed gerichte tor- pedoschoten den aanval te openen. De strijd duurde verscheidene dagen en had tot resul taat, dat 16 schepen van tezamen 102.000 brt tot zinken werden gebracht en vier be schadigd. Turksche volkspartij bijeen. De Turksche volkspartij is op 4 Mei te Ankara bijeengekomen, De minister van bui- tenlandsche zaken Menemendzjogloe heeft verklaringen afgelegd over de politieke ge beurtenissen der laatste drie weken De Zwitsersche neutraliteit. De perscommissie van de afdeeling pers en omroep van de Zwitsersche generale staf heeft besloten een openlijke waarschuwing te richten tot de redacties wan de Tribune de Lausanne en het Volk te Olten, wegens ern stige overtreding der persvoorschriften be treffende de handhaving der neutraliteit. Wederom zijn drie militairen door een krijgsraad ter dood veroordeeld wegens het verraden van militaire geheimen en derge lijke delicten. Twee beklaagden werden ver oordeeld tot levenslange tuchthuisstraf, 3 tot tuchthuisstraffen van verscheidene jayen en 2 tot gevangenisstraf. Reorganisatie leiding Sowjet- g propaganda. Radio Moskou heeft medegedeeld, dat te Moskou een nieuwe „hoofdraad voor pro paganda en agitatie" is opgericht, die alle officieele instanties die tot dusverre de Sovjet-Russische propaganda hebben ver zorgd, in zich vereenigt. Ook de propaganda afdeelingen van het roode leger, van de volkscommissariaten en van de vakvereeni- &in!É|.b, gaan in den nieuwen „hoofdraad" °P- fe Arbeidsboek voor buitenlandsehe arbeiders. De buitenlandsehe arbeiders, die in Duitsch- land werken, zullen binnenkort, evenals de Duitsche arbeiders, een „arbeidsboek" krijgen. Te Berlijn is daarbij een centrale karthotheek over alle buitenlandsehe arbeidskrachten in voorbereiding, waarin alle belangrijke gege vens worden bijgehouden. De aanval op Antwerpen. Geallieerde bommenwerpers hebben Dins dagmiddag een aanval gedaan op Antwer pen, zooals van Duitsche zijde is medege deeld. Van groote hoogte werden bommen neergeworpen. De aanval is ondernomen door 45 bommenwerpers. Door het gecon centreerde afweervuur en de aanwezigheid van Duitsche jachtvliegtuigen slaagden de Amerikaansche machines er niet in, tot het stadsgebied van Antwerpen door te drin- K°n. 13e meeste bommen vieler^in de buiten wijken van de stad. Talrijke huizen zijn ge troffen. Ook thans zijn er slachtoffers onder de burgerbevolking te betreuren. Het aan tel staat echter in geèn enkele verhouding tot dat van den aanval op 5 April. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.). Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, H.stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse], Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Handhaving der overwerk, beschikking. Bij verlenging van den arbeidstijd. Het onlangs afgekondigde besluit van den secretaris-generaal van het Departement van Sociale Zaken, waarbij een verlenging van den arbeidstijd tot 9-]4 uur per dag en 54 uur per week werd toegestaan, geeft den Gemach tigde voor den Arbeid aanleiding de werk gevers er op te wijzen, dat dit besluit de be palingen der overwerkbeschikking no. 1 van 27 Februari 1943 niet aantast. Het in die be schikking bepaalde omtrent het normale maxi mum aantal arbeidsuren per week en de ver plichte vergoeding voor overwerk, blijft on verminderd van kracht. Als. normale weke- lijksche arbeidstijd in den zin der overwerk beschikking no. 'i blijft dus onafhankelijk van den in de onderneming feitelijk geldene den' werktijd de 48-urige werkweek gelden, tenzij bij bf krachtens een der bovengenoemde wetten voor bepaalde bedrijven of afzonder lijke categoyeën van arbeiders een andere normale wekelijksche arbeidstijd is of wordt vastgesteld. Ook wannéér de werkgever derhalve ge bruik maakt van dg algemeene vergunning van den secretaris-generaal om den arbeids tijd in zijn onderneming te verlengen tot 54 uur per week of minder, blijft hij gehouden de overwerkvergoeding te betalen, waartoe de overwerkbeschikking hem verplichtte In dien niet bij schriftelijke individueele of col lectieve arbeidsovereenkomst of bij regelingen van arbeidsvoorwaarden in den zin van arti kel 10 der Verordening no. 114/1942, betref fende de ordening van den arbeid, daarvoor een ander bedrag is vastgesteld, bedraagt de overwerktoeslag 25 pet. voor elk uur boven het bij of kracITPéns de arbeidswet, de stuwa- deurswet'óf de steenhouwerswet vastgestelde normale maximum-aantal uren per week. UITWISSELING DER LANDJEUGD. Op 19 Mei a.s. zullen de Duitsche deelneem sters aan de landjeugduitwisseling in ons land aankomen en zich naar de Boerenschool te Rijs begeven. Ook do- Nederlandsche deel nemers en deelneemsters komen daar dien dag aan om er gezamenlijk tot 25 Mei te blijven. Zij leeren elkaar daar kennen en geraken tevens eenigszins op de hoogte met het bedrijf, waar ze zullen heengaan. Op 25 Mei gaan de Nederlandsche deelnemers naar Duitschland, terwijl de Duitsche gasten door een der huisgenooten van hun gastheer wor den afgehaald. Ze zullen een half jaar In ons land blijven om bekend te geraken met' de landbouw bedrijfsvoering hier te lande. Daar de deelneming van Duitsche zijde grooter is dan uit Nederland, worden nog enkele bedrijven gezocht, waar een Duitsch meisje haar leertijd van een half jaar kan doorbrengen. Aanmeldingen hiervoor of vra gen om inlichtingen te richten tot den Neder- iandschen Landstand, Den Haag. VERVAARDIGING VAN HOUTEN RIJWIELBANDEN. Volgens een in de Staatscourant van 4 Mei 1943 verschenen beschikking, zal hout, dat krachtens de aan de aankoopvergunning ver bonden voorwaarde bestemd is voor de ver vaardiging van houten rijwielbanden en dat aanwezig is bij een fabrikant van deze ban den, voortaan niet meer onder het Rijksbureau voor hout, doch onder het Rijksbureau voor rubber ressorteeren. Voor de verwerking van hout tot rijwielbanden is een verwerkings vergunning van den directeur van het Rijks bureau voor rubber verei^cht. Het na de verwerkingovergebleven afvalhout blijft evenwel onder het Rijksbureau voor hout ressorteeren. De ondernemers, die zich met het vervaardigen van rijwielbanden bezig houden, vajlen voortaan onder beide Rijks- bureaux en moeten dus ook bij beide inge schreven zijn. Dezelfde Staatscourant bevat een bekend making. waarbij het bewerken, verwerken, van hout tot rijwielbanden zonder vergun ning verboden is, tenzij blijkens de aankoop- vergunning het hout speciaal daarvoor is be stemd. HANDELSVERKEER NEDERLAND— FINLAND. Voor 1943 is een regeling tot stand gekomen inzake het handelsverkeer tusschen Nederland en Finland. Voor den invoer uit Finland zijn o.a. voor de volgende met name genoemde producten contingenten vastgesteld: hout papier, bouwplaten, cellulose en lucifers. Daarnaast bestaat nog eên beperkte invoer- mogelijkheid voor andere producten. In ruil zal Nederland o.a. bloembollen, chemicaliën, pharmaceutische producten, zout, radiotoe stellen, machines en eleetrotechnisch materiaal leveren. HET GAAT OM HET yADERLAVD. De tijd ls reeds lang voorbij dat wij aan het Oostfront ons ergerden of verwonderden over de wantoestanden en onmenschelijke ge beurtenissen, voortvloeiende uit het bolsje wisme. Slechts angst overviel ons, angst om de mogelijkheid, dat «is eigen Nederland eens in dezelfde ellende zou kunnen komen te ver- keeren. Deze angst en ons Idealisme waren het die ons vastberadener dan ooit maakten. Gij, die nog niets deed maar toch ook een menschelijk bestaan vraagt, hebt slechts één ding te doen en wel: medestrijden tegen de wereldpest, het communistisch monster. Het gaat om ons aller vaderland. Stort op giro 432100, Verzorgingsfonds van het Vrij willigers Legioen Nederland. L. GRAAF VAN LIMBURG STIRUM In den leeftijd van 61 jaar is overleden L. Graaf van Limburg Stirum, ambachts heer van Noordwijk en oujl-wethouder. Zijn belangstelling ging uit naar verscheidene vereenigingen, waarvan hij beschermheer was. In sportkringen heeft de overledene een zeer vooraanstaande plaats ingenomen. Veel heeft hij gedaan voor den aanleg van tennisbanen in Noordwijk en ook verleende hij zijn medewerking aan de Noordwijksche Golfclub. Tijdens de Olympische Spelen in 1920 te Antwerpen, was hij gedelegeerde voor ons land. Vrijdagmiddag om één uur zal zijn stoffelijk overschot ter aarde wor den besteld. Sluikhandelaren ontmaskerd. Opsporingsambtenaren van de Prijsbeheer- sching hebben in Twente een uitgebreide prijsopdrijvingsaffaire ontdekt, met als cen trale figuur den meubelhandelaar Hoevels, in de grensplaats Denekamp. Zijn leveranties leverden hem in een kort tijdsbestek meer dan een halve ton aan extra winst. Voorts lieten de meubelfabrikant 'Venekamp te Enschedé en de gebroeders Broekhuis te Almelo, die hun goederen tegen normalen prijs factureer den, hun afnemers een woekerwinst van on geveer 22.000 gulden betalen. De landbouwer VVolters te Denekamp fun geerde als tusschenhandelaar, bij den handel in textielproducten, die hij betrok van den manufacturer De Lange te Borne. Op een lap van 340 meter stof maakte hij een winst van 1700 gulden. Iemand uit Almelo leverde karpetten en dekens, iemand uit Oldenzaal mantels en mantelpakjes. Erfgenamen op de huizenveiling. Volgens art. 2, le lid van het „Vervreem- dingsbesluit niet-landbouwgronden 1942" is dit besluit van toepassing, indien sprake is van een overeenkomst tot overdracht van een onroerende zaak. Een veel gestelde vraa^in dit verband is, of het besluit nu ook van toepassing is op scheidingen, welke vraag dus hierop' neerkomt, of de scheiding al dan niet als een overdracht is te be schouwen. In het besluit zelf wordt daar omtrent niets vermeld, .maar de betreffende bepaling wordt aldus geïnterpreteerd, dat scheidingen buiten het besluit vallen. Daarmede heeft men aangesloten aan de heerschende rechtsleer, dat de scheiding .declarative" en niet „transiative de pro- priété" is. De bewoordingen van art. 1122, 2e lid B.W.: „indien een der mede-erfgenamen een stuk onroerend goed koopt, heeft zulks ten zijnen opzichte hetzelfde gevolg, als of hij het bij scheiding verkregen had" hebben nu o.m: deze consequentie, dat een mede-erfgenaam, die kooper is van een onroerend goed uit den boedel, niet gebonden is aan den maximum prijs. Immers, een dergelijke koop wordt ge lijkgesteld aan scheiding en deze laatste valt buiten het besluit. Mede-erfgenamen mogen op de veiling derhalve boven den maximum prijs bieden. In dit verband zij melding gemaakt van een gêschil, dat zich onlangs voordeed te Vlaar- dingen. Op den afslag aldaar kwam een huls in afslag, dat een week tevoren was opge boden tot 5710.zijnde de maximumprijs. De notaris deelde bij den afslag mede, dat alleen door de erfgenamen kon worden afge mijnd. De voorloopige kooper protesteerde daartegen, omdat z.i. de gelegenheid voor de erfgenanjen om boven den maximumprijs te bieden, reeds bij den inzet had gegeven die nen te worden. De notaris was echter van oordeel, dat zulks nergens is voorgeschreven en gaf den erfgenamen het recht alsnog af te mijnen. Ons lijkt evenwel de meest eenvoudige Weg om, als de maximumprijs reeds bij den inzet wordt bereikt, eventueele erfgenamen dade lijk het recht te geven hooger te bieden. De afslag is dan niet noodig. Drs. D. W. van Hout. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het morgen Vrijdag de beurt aan de letter S met uitzondering van de Sch. DE HEER BLASSCHUIT ZESTIG JAAR. Zaterdag 8 Mei hoopt de ieer B. W. Las- schuit, een bekende persoonlijkheid in onze stad en in het bijzonder in middenstands kringen, zijn zestigsten verjaardag te vieren. Op jeugdigen leeftijd kwam hij bij zijn vader in het sanitaire vak en op twee en twintig jarigen leeftijd nam hij de zaak van de firma K. Hoesbergen aan de Groote Houtstraat, thans Koningstraat, over. In den loop der jaren had de heer Lasschuit zitting in ver schillende besturen,'. zooals de Haarlemsehe Handelsvereeniging, waarvan hij het voor zitterschap vervulde, de commissie voor het organiseeren van autotochten voor ouden van dagen en dan was hij lid van de afdeeling kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Door zijn arbeid op verschillend gebied heeft de heer Lasschuit zich v»le vrienden gemaakt en de reputatie van een verdienstelijk stadgenoot verworven. PERSONALIA. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën is be vorderd tot bureelambtenaar de heer J J. Buiting te Haarlem, voordien schrijver eer ste klasse. ALLE-DAG-KERK. Bij den dienst van de Alle-Dag-Kerk op Donderdag 6 Mei zal mej. Ali yah der Pol, sopraan, hare medewerking verleenen. Deze kerkdienst wordt gehouden des avonds te 6.45 uur in het Koor der Groote Kerk. Nieuwe Uitgaven. Van „Mjjn leven als vliegenier" door Ernst Udet verscheen bij de uitgeverij „Westland" te Amsterdam eerr tweede druk. „Zwitserland voor de keuze". Het is aller minst een geheim, dat de laatste jaren in Zwitserland een duitsch-vijandige propaganda van de ergste soort is gevoerd en dat anglo- amerikaansche, joodsche en bolsjewistische invloeden zich op bedenkelijke wijze hebben doen gelden ten aanzien v5n een- volk, dat zoovele elementen gemeen heeft met de Duit- schers. Het is de Zwitsersche nationaal-sécia- list Alfred Zander, die in genoemd werkje op deze verwijdering de aandacht vestigt en Ijaar verklaart uit den geest van negativisme, die het Zwitsersche volk gevangen houdt, aan zijn gebrek aan innerlijke dynamiek en aan den volksvreemden invloed, die het Zwitser sche volk op wegen voert, kwalijk te rijmen met zijn afkomst en haar zinvoile tradities. Zijn boekje stelt van dit alles de oorzaken vast, erkent, dat men de verhoudingen der laatste jaren niet al te tragisch nemen moet, doch de Zwitsersche ontwikkeling dient te zien in bet raam der geschiedenis en eindigt met een pleidooi voor een goede verstand houding tusschen beide verwante volken, die gezamenlijk tot groots cultureele daden in staat zijn. Uitgave Uitgeverij „Westland", Am sterdam. 1 F. C. Derks Korfbal. NED. KORFBALBOND VEERTIG JAAR. Woensdag 2 Juni is het veertig jaar geleden, dat eenige vooruitstrevende sportmenschen op het idee kwamen een landelijken korfbal- bond op te richten. Dat was voor dien tijd geen gemakkelijke onderneming, temeer daar korfbal een ware revolutie teweeg had ge bracht door het feit, dat deze sport door man en vrouw tezamen wordt beoefend. Zeven vereenigingen met tweehonderd leden sloten zich in het begin aan. De groei was aanvan kelijk niet groot en na tien jaar telde de bond duizend leden. Hierna bleef de bond zich steeds uitbreiden en têlt na veertig jaar 450 vereeengingen met 20.000 leden; welk aan tal nog steeds stijgt, dank zij de bemoeienis van overheidswege, doch niet in het minst door een sterke propaganda-actig, welke in het seizoen 1941'42 is ingezet. De korfbalbond heeft in de afgeloopen veertig jaren 53 bestuurders gehad De hui dige voorzitter, de heer S. A. Wilson uit Bloemendaal, is als zoodanig negen jaar in functie, doch heeft buitendien zijn sporen op korfbalgebied reeds dubbel en dwars ver diend. Reeds in 1904 ging hij als lid van het Rotterdamsche O.S.C.R. de korfbalsport be oefenen, en sedert dien is hij altijd een trouw aanhanger gebleven. De heer Wilson is thans 29 jaar lid van het bondsbestuur en nog niet van plan zijn steun aan den bond te ontzeggen. Nog vele namen zijn te noemen, doch wij volstaan met dr. ir. J. Mazure, die .voor de techniek veel heeft gepresteerd, voorts J. van Driel, als propagandist en thans vice-voor- zitter, K. Heyboer, mr. Smegts, H Krijn. mr. Vliegen e.a. Met dergelijke sportfiguren kan de N. K. B. met een gerust hart de toekomst tegemoet zien. In verband met de tijdsomstandigheden zal het jubileum alleen gevierd worden met serie wedstrijden, welke op Zondag 30 Mei in orts geheele land zullen worden gespeeld. Boksen. GEEN OVERGANG NAAR DE BEROEPS KLASSE. Naar wij vernemen heeft de rfjksgevolmaeh- tigde voor de sport bepaald, dat met ingang van 1 Mei Nederlandsche amateursboksers, die over wenschen te gaan naar de beroepsklasse, een jaar wachttijd ln acht moeten nemen. t Zwemmen. MERKWAARDIGE ESTAFETTE Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Keulsche Turnerschaft wordt Zondag 9 Mei 4n Keulen een zwemestafette gehouden, waarbij de ploegen zijn samengesteld uit achter eenvolgens een Jungmadel, Pinpf, BDM-meisje, Hitler-jongen, zwemmer, zwemster, zwemmer tuss&hen 45 en 50 jaar en zwemmer ouder dan 50 jaar: Aan de wedstrijden nemen de beste zwem mers en zwemsters uit de gouwen Keulen, Aken, Moselland en Neder Rijn deel w.o. Vera Schü- ferkordt. Gymnastiek." NIEUWE UITGAVEN. Bij J. B. Wolters' Uitgevers Mij. N.V. te Groningen is als deel G1 van de serie „De lichamelijke opvoeding op de lagere school" een boekje uitgekomen geschreven door de heeren J. R. C. van de Griendt Jr. (leeraèr M.O. gymnastiek te Groningen) en C. Ras (hoofd-commies aan het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescher ming, afd. lichamelijke Oefening en Sport). Het boekje geeft een serie volledig uitge werkte en in beeld gebrachte lessen naar aanleiding van de leidraad voor de lichame lijke opvoeding van de Rijksinspectie van 1 September 1942. Met eenvoudige middelen kunnen de leerkrachten aardige oefeningen en spelletjes door de leerlingen laten uit voeren als aangegeven in dit werkje. RADIO-PROGRAMMA. VRIJDAG 7 MEI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gramofoonmuziek en opnamen. 7.00 BNO Nieuwsberichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Muziek in den ochtendstond, (gr.). 7.55 Program maoverzicht. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.15 Amusementsorkest en solist (opn.). 9.00 Ter her denking van den geboortedag van Johannes Brahms (gr.). (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.15 Orkest Malando. 10.45 Voordracht. 11.00 Orkest Malando. 11.30 Sopraan, alt en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Promenade concert coor Harmo nie orkest (opn.). 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.a00 Tusschen de bedrijven. 15.00 Wandeling door wonderland, Jfilmreportage uit Babelsberg. 16.00 Melodieën uit het donker .(gr.). 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Vaudeville orkest, soliste en mannenkoor (opn.). 17.30 Clavecimbelvoor- dracht. 18.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Voor de kleuters. 18.45 Otto Hendriks en zijn orkest. 19.00 Duitsche Taalcursus. 19.25 Het wekelijksche sportpraatje. 19.45 Amusementsorkest. 20.15 Vroolijke Vrijda'g- avondklanken. 21.10 BNO Nieuwsberichten. Vanaf 21.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 21.15 Vroolijke Vrijdagavoridklanken. 22.00 Eerste Peer Gynt-Suite, Grieg (gr.). 22.15 Orkestconcert en solist (gr.). 23.30—24 00 Dansmuziek (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Brandende kwes ties (opn.) 8.30 Voor de binnenschippers. 8.45 Ochtendklanken (opn.). (9.159.20 Voor de huis vrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Or gelconcert. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Matro- zenkoor (gr.). 11.30 Willy Kok en zijn orkest en gramofoonmuziek. 12.30 Veehouders opgeletl 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Kamerorkest „Ars Nova et Ahtiqua" en soliste. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Omroeporkest en solisten. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Het Haagsch Trio. 16.35 Zang en piano (gr.). 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Operettefragmenten (opn.). 18f00 Spiegel van den dag en BNO: De Jordaner vertelt over sociale noooden. 18.15 Het Bresser kwartet. 18.45 Voor de vrouw. 19.00 Chan sons (gr. en opn.). 19.15 Dick Willebrandts en zijn dansorkest. 19.45 BNO Nieuwsberichten.- 19.55 Wenken aan onze volktuinders. 20.00 BNO En- gelsche uitzending: „Holland's political aspects" (Voor de Radio-Centrales: Twee ouvertures vanr Franz von Suppé gr.). 20.15 Er klonk een lied, voordracht met muziek. 20.35 Gramofoonmuziek. 20.45 Viool en piano. Vanaf 21.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 21.15 Omroep-Symphonie Orkest en Omroep Vrouwenkoor (opn.) 21.45 B NO Nieuwsberichten en actueel© beschouwing. 22.05 Avondwiiding 22.1524.00 Zie Hilversum I. Verduisteren van 21.15 tot 6 uur 7 Mei: zon op 5.59, onder 21.15 uur maan op 8.16, onder 0.17 uur 8 Mei: zon op 5.57, onder 21.16 uur maan onder 0.17, op 8.59 uur

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2