BOERENBEDROG. D. Stalin heeft het Komintern opgehe ven. Zie hier het nieuws van den dag. Komintern is de afkorting van Communisti sche of Derde Internationale en. belichaamt dus het marxistische communisme naar de opvatting van Lenin en zijn volgelingen, de bolsjewiki. Het Komintern als organisatie kwam in 1919 te Moskou tot stand, in welke ulaats alle congressen werden gehouden. Het zou te veel ruimte vergen, een overzicht van de^e congressen te geven; daarom zij slechts gememoreerd, dat op het derde con gres (1921) de arbeid onder de breed# mas sa's en de invloed van de communistische partij op de wereldbevolking als de voor naamste arbeid van het Komintern werd beschouwd, dat op het zesde congres (1928) groote aandacht werd besteed aan de nade rende wereldcrisis en aan de proletarische revolutie en ten slotte dat het zevende con gres (1935) in het teeken stond van den strijd tegen fascisme en nationaal-socia- lisme. De Komintern is vijf en twintig jaar lang de belichaming geweest van de bolsjewis tische revolutionaire actie en waar het bolsjewisme men vergete dit nooit wereldheerschappij beoogt, werkte zij vóór alles internationaal. Daartoe is met een weergaloos raffinement een net van spion- nage. inlichtingendiensten en geheime orga nisaties over de geheele wereld gespannen en iedere communistische partij, waar ter wereld ook, was onderhoorig aan-, ontving haar instructies van Moskou. Het Kremlin heeft nimmer verheeld, dal -de Komintern het onontbeerlijk instrument was tot het bereiken van het bolsjewistisch doelwit: een wereldrevolutie, waaruit een marxistische samenleving van Sovjet-repu blieken met Moskou als centrum zou moe ten voortkomen. Vandaar, dat het bolsje wisme en de komintern als één moeten wor den beschouwd, ondeelbaar en elkanders aanvulling. En deze machtige organisatie is thans door Stalin geliquideerd, hetgeen beteckent dat de Russische dictator zich ontdoet van de internationale organen van het commu nisme en zich aan de wereld vertoont als de leider van een nationalen staat, die geen belangstelling kan hebben voor de interne aangelegenheden van andere landen. Het behoeft geen betoog, dat er voor dit groteske bedrog een verklaring is en deze wordt gevonden in het feit, dat Stalins be sluit wereldkundig is gemaakt een dag na dat hij een persoonlijken brief van Roose velt had ontvangen door den boodschapper Davies. Uit Lissabon komen nadere berich ten: In dezen brief heeft Roosevelt Stalin aangemaand tot grooter voorzichtigheid bij bet najagen van zijn militaire en politieke doelen dat wil zeggen: bij zijn pogingen, Finland, Noorwegen. Zweden, de Oostzee landen. de Balkanlanden en Turkije in te palmen hij heeft hem er op gewezen, dat het ageeren der Komintern önge- wenschte spanningen veroorzaakt onder de Engelsche en Amerikaansche arbeiders en tenslotte heeft Roosevélt Stalin beloofd, als- prijs voor de zoogenaamde opheffing der Komintern, hem de vrije hand te laten in alle gebieden, waar Rusland bij het sluiten van den vrede belang heeft. Wat treft bij dit alles het meest, het Amerikaansche cynisme of de plompe Rus sische staatkunde? Eens te meer ziet de wereld, dat Roosevelt, dat is te zeggen: dat het Amerikaansche imperialisme ieder mid del, al is het nóg zoo wreed, al is het nog zoo goddeloos, aangrijpt tot het bereiken van zijn oogmerken. Eens te meer ziet West- EuroDa, dat Stalin niet aarzelt voor de bru taalste communistische propaganda-actie, zelfs als deze het offer van de Komintern vergt. Wat offer! Alsof Stalin er een oogen- blik aan zou denken, zijn ondermijnend werk in andere landen ook maar één seconde op te geven, alsof het wereldcommunisme niet zou worden voortgezet met alle midde len, die ten dienste staan Bolsjewistische verzekeringenKaganowitsch en Ko- lontai, Stalins naaste medewerkers hebben ons doen verstaan, wat deze waard zijn en de leider der Zweedsche 'communisten kón dan ook zonder blikken of blozen verklaren, dat de. ontbinding van de Komintern geen ontbinding of naamsverandering van de Zweedsche communistische partij beteekent, maar dat deze haar werkzaamheid in de Zweedsche politiek als voorheen zal voort zetten. En zoo zal het overal ter wereld gaan. De zoogenaamde liquidatie der derde internationale, die de Sovjet-Unie als een nationalen staat tracht voor te stellen, is niet eens een al te doorzichtige politieke manoeuvre: het is plat boerenbedrog. Het algemeene wantrouwen tegen de Sovjet bedoelingen zal er niet door worden weg genomen. Integendeel.het zal nieuwe waak zaamheid scheppen. Want. Komintern of geen Komintern, het bolsjewisme wroet voort, zijn doel is wereldheerschappij, zijn middelen zijn bedrog, moord, verwoesting en woordbreuk. Stalin bliïft Stalin en West Europa ligt. dank zij Eden. Churchill en Roosevelt nóg onder de dreirnng van Azia tische verwildering en barbarij. Tegen deze dreiging waakt één mensche- lijke afweer, tegen dezen door R msevelt geprotegeerden ondergang dient één wa pen. tegenover deze bange verwachting blijft één vertrouwen: het Duitsche zwaard. „Het zij hun gegund." Hedenavond om 18.45 uur spreekt Max Blokzijl via dén zender Hilversum II^|ij- dens zijn politiek weekpraatje over Tiet onderwerp „Het zij hun gegund". Den volgenden morgen om kwart over acht kan men een herhaling van deze radio causerie beluisteren. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.).. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsen Redacteur: B. Kors ten, H'stede. Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Zelfbescherming bij luchtaanvallen. Krachtige medewerking der bevolking noodig. Op een persconferentie heeft eerste Baten burg. hoofdinspecteur der luchtbescherming in ons land, erop gewezen, dat het een tragische ervaring is, dat ondanks den duur van den oorlog de Nederlandsche bevolking haar zelf- beschermingsmaatregelen nog steeds niet zoo ver heeft getroffen, dat zij in staat is de ge volgen van den luchtoorlog tot de kleinste ver houdingen terug te brengen. Zij is er nog steeds niet van doordrongen, dat deze luchtoorlog onvermoede en onver wachte bezwaren voor haar medebrengt. Dagelijks gaan menschenlevens verloren en- dagelijks gaan groote waarden teloor. Door het niet onmiddellijk ingrijpen, o.a. bij brand, van elk individu, ontstaat een groote uitbrei ding van het gevaar, terwijl onmiddellijk in grijpen direct na het neerkomen van brand bommen, groot onheil bad kunnen voorkomen. De groote luchtaanvallen van den laatsten tijd hebben telkens weer' bewezen, dat de zelfbe- heersehing eerste voorwaarde is voor het juist toepassen van de eenvoudige zelfbescherming? maatregelen. Om hierin zoo spoedig moeelïik verandering ten goede te—Brengen, wordt door de Rijks inspectie voor de bescherming van de bevol king tegen luchtaanvallen een voorlichtings actie georganiseerd, welke ten doel heeft, in tenser dan voorheen en op grooter schaal dan voorheen, de bevolking in zelfbescherming te scholen. Bij deze scholing wordt in de eerste plaats gedacht aan het instrueeren ten aan zien van de brandbestrijding. De voorlichting zal worden gegeven door z.g. luchtbesehermings-voorlichtingsgr'oepen. waarin als instructeurs zullen worden samen gevat: krachten van de politie, van de brand weer. van den geneeskundigen dienst en van de zelfbescherming (vakleiders. wijkhoofden. blokhoofden, enz). De plaatselijke luchtbe schermingsleiders (burgemeesters) zullen deze voorlichtingsgroepen indeelen. terwijl de be volking opgeroepen zal worden om de voor- lichtings-cursussen te volgen. Op 24 Mei zal deze campagne een aanvang nemen. Het spreekt vanzelf, dat tegelijkertijd begonnen wordt met het doen treffen van zelf-> beschermingsmaatregelen in alle woningen Hieronder valt: het gereedzetten van emmert met water, bakken met zand. zakjes met zand. op de verschillende verdiepingen het aanma ken van vuurzwepen (wat op zeer eenvoudige wijze door iedereen, kan geschieden (bijv. door aan een oude bezem eenige flinke lappen te spijkeren) het opruimen van zolders en boven verdiepingen, het gebruik zoo .mogelijk van tuinslangen, gieters, badkuipen met water. en?. Iedere man en vrouw en elk kind van het 15e levensjaar af wordt op de bovenbedoelde scholingscursussen met de practische toepas sing van het begrip zelfbescherming vertrouwd gemaakt. Het gaat hier o'm zeer groote belangen. n.J. om het leven van de burgerbevolking in haar geheel ongeacht rang of stand, ouderdom of geslacht. Meer dan ooit is het thans tijd om de han den ineen te slaan en het algemeen dreigende gevaar voor vernietiging van leven en bezit zoover dit mogelijk is, af te weren, te verklei nen en in elk geval de uitwerking van de luchtaanvallen zoo gering mogelijk te doen zijn „De Landstand wil de boeren dienen De heer Saai nam afscheid als provinciaal boerenleider. De boerenleider voor Noord-Holland van den Nederlandschen Landstand. J. Saai, is eenigen tijd geleden benoèmd tot voorman bij den Landstand in den Haag. Gisteren nam hij in de groote zaal van hotel Proot te Alkmaar afscheid van dorpsboerenlei ders van de provincie Noord-Holland, met wien hij in de afgeloopen jaren zoo nauw heeft samengewerkt, en installeerde hij zijn opvolger C. Koeman uit Blokker, tot op dien dag plaatsvervangend boerenleider. Vele tientallen dorpsboerenleiders uit de geheele provincie waren te Alkmaar bijeen gekomen om het afscheid van hun boeren leider bij te wonen. Nadat, als plaatsvervangend boerenlei der, de heer Koeman de bijeenkomst had geopend, en de boerenleiders en genoodig- den, waaronder de heer Ufer, Landwirt- schaftsrat bij den Beauftragter voor de Pro vincie Noord-Holland, de gevolmachtigde van den leider in N.-H. Ouwater welkom had geheeten, nam de scheidende boeren leider voor de laatste maal in zijn oude functie het woord. In zijn rede wees hij er op, dat in de drie jaren, dat hij en zijn medewerkers hadden gestreden voor hun ideaal, reeds veel was bereikt. Spr. dankte allen, met wie hij zoo ka meraadschappelijk had samengewerkt, har telijk en zeide, dat de banden, die in de af geloopen jaren gelegd waren, niet verbro ken zouden worden, want hij was van plan alle boerenleiders-vergaderingen in -de pro vincie te blijven bijwonep. Bovendien wilde hij in zijn nieuwe functie een zoo nauw mogelijke samenwerking tot stand brengen tusschen de organisatie in de provincie en die in den Haag. Vervolgens gaf spreker een kort overzicht van de historie yan den Landstand. De boerenleider legde er den nadruk op, dat de Landstand geen instrument mag wór den van een departement. „De staat mag ons niet bedokteren, de departementen kunnen en mogen de taak van den Land stand niet overnemen. Als voorman van den Landstand zal lk er dan ook steeds voor blijven ijveren, dat wij een eigen organisa tie blijven vormen, slechts onder toezicht staand van een departement. Installatie nieuwe boerenleider. In zijn nieuwe functie van voorman in stalleerde- de heer Saai vervolgens zijn op volger Koeman als boerenleider met voorle zing van de officiecle benoeming krachtens de verordening van den Rijkscommissaris van 1941, waarna do nieuwe boerenleider het woord nam. Hij wees er op, dat wanneer een volk in gevaar is, er geen rechten, maar alleen plichten zijn. „Wij zetten ons in voor den opbouw van ons volk en stellen ons volledig in dienst op de posten die leiding ons geeft. Voldoen wij niet. dan moeten wij verdwijnen. Thans gaat hst er slechts om vrije boeren te zijn. Wij willen vrije, boeren zijn op eigen erf en geen verleng stuk vaij fabrieken! Tot slot deelde de nieuwe boerenleider mede, dat tot zijn plaatsvervanger was be noemd de burgemeester van Wieringer- waard, D. Kaan. Nadat de nieuwe boerenleider een woord van afscheid had gesproken *ot den nieu wen voorman van den Landstand, hield de heer W. Kaper, algemeen adviseur voor de fruitteelt van de tuinbouw-afdeeling van den Landstand en productieleider voor Noord-Holland, een voordracht over ziju ervaringen in een boerderijrin Oostland. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen, Dinsdag, de beurt aan de letter B van Ba tot en met Boen. HIJ DEED ZICH VOOR ALS CONTROLEUR... De politie heeft op den Oudéweg alhier een 22-jarigen los werkman aangehouden, die al daar voorbijkomende menschen aanhield, zich voordeed als controleur en hen onderzocht of zij ook melk bij zich hadden. Op deze wijze had hij reeds van een jongen twee flesschen melk had afgenomen. Bij nader onderzoek door de recherche bleek, dat hij eenige dagen te voren, tezamen met een 27-jarigen los werk man, geprobeerd had bij een geitenhouder aan den Oudenweg geiten inbeslag te nemen, waarbij zij deden of zij crisisambtenaren wa ren. De geitenhouder had echter argwaan ge kregen en de geiten niet afgegeven. HUN PATROON BESTOLEN. De recherche heeft twee 21-jarige dienst boden aangehouden, die in hun betrekking suiker en koffie hadden gestolen ten nadeele van hun patroon. Een hunner had bovendien geld gestolen van een andere bij denzelfden patroon werkende dienstbode. RIJWIELDIEVEN AANGEHOUDEN. De recherche heeft een 22-jarigen los werk man, een 27-jarigen los werkman en een 22- jarigen dakdekker aangehouden, die den laat sten tijd in Haarlem en Heemstede een totaal -van acht rijwielen gestolen hadden. Deze rijwielen brachten zij naar een 30-jarigen chauffeur, bij wien de politie de gestolen fietsen ook vond. De chauffeur werd aange houden wegens heling. ANTHRACIET-DIEFSTAL. Een 29-jarige kolenwerker, een 28-jarige transportarbeider en een 27-jarige monteur hadden samen met een vlet 22 zakken anthra- ciet gestolen van een schuit met kolen, die in de Nieuwe Gracht lag. De Haarlerasche politie hield hen wegens dezen diefstal aan. EEN KOE UIT DE WEIDE GESTOLEN. Wegens diefstal van een' koe uit een weide aan den Vergierdeweg werden een 22-jarige melkventer en een 24-jarige los werkman aangehouden. De koe. die reeds verkocht was, werd door de politie achterhaald en in beslag genomen. GEREEDSCHAP GESTOLEN. De politie heeft een 22-jarigen teekenaar en een 19-jarigen drukker aangehouden, die in een fabriek waar zij w^kzaam waren, een partij gereedschap gestolen hadden. Het ge reedschap, dat zij reeds verder verhandeld hadden, werd achterhaald en in beslag ge nomen. Verduisteren van 21.45 tot 5.50 uur 25 Mei: zon op 5.32, onder 21.42 uur maan op 2.04, onder 11.29 uur 26 Mei: zon op 5.31, onder 21.44 uur maan op 2.40, onder 12.45 uur Bij onze Vrijwilligers. Onze jongens weten zich te behelpen door balken aan te bren gen over de modder. (SS PK Hilkenbach O/H P. c) SPORT EN WEDSTRIJDEN. Voetbal HAARLEM—ROTTERDAM OP TWEEDEN- PINKSTERDAG. Om een vlot verloop in de bekercompetitie te waarborgen zijn alle wed strijden van den Technischen dag verschoven. Zoo wordt de steden wedstrijd HaarlemRotter dam niet Zondag 30 Mei, maar Maandag 14 Juni (Tweeden Pinksterdag) op het terrein van RCH gespeeld. BEKERWEDSTRIJDEN. Terrasvogels be haalde een 52 overwinning op Beverwijk en ADO 1920 een 5—1 zege op Zandvoortmeeuwen in de eerste ronde van den NVB-beker. De win naars komen tegenover elkaar voor de tweede ronde. Verrassend was de 10 nederlaag van D HC op Excelsior. In de tweede ronde zijn o.a. gespeeld: ZaandijkZFC 21; AjaxWA 131; ASVKDWS 2—3;; De Volewijckers—OVVO 6—0; EmmaMusschen 52. In de derde ronde speelt RCH tegen Emma. HEERENVEEN EN ADO SPELEN GELIJK. Voor het kampioenschap van Nederland is Hee renveen—ADO in een 1—1 spel geëindigd en Wil-^ lem 2 klopte op eigen terrein Enschedé met 32. Hierdoor gaat de strijd om den titel verder tus schen Feijenoord en ADO. De Rotterdammers hebben nog één wedstrijd op het programma, n.L tegen ADO en de Hagenaars nog drie wedstrijden* STORMVOGELS 2 KAMPIOEN. In Santpoort is de beslissingswedstrijd om het kampioenschap reserve tweede klas gespeeld tusschen RCH 2 en Stormvogels 2. De IJmuidenaren v^pnnen met 4—1 en werden daardoor kampioen. RCH-SPELERS MISTEN DEN TREIN De wedstrijd West FrisiaRCH is niet doorgegaan, doordat enkele Haarlemmers den trein hebben gemist. AFDEELINGSELFTAL BOEKT EEN OVERWIN NING. Voor het Vierbondentournooi speelde het elftal van de afdeeling Haarlem van den N. V. B. tegen Noord-Holland. De Haarlemmers boekten een fraaie 4-0 overwinning. De wed strijd Amsterdam-Leiden ging niet door, zoodat het nog niet zeker is of de eindstrijd gespeeld zal worden. D.I.O.-TOURNOOI VOOR AD SPIRANT EN. In het tournooi van DIO voor adspiranten plaatsten zich in den eindstrijd Schoten, VI. Vogels, TYBB, Onze Gezellen en DIO. De wed strijd tusschen het eerste elftal van DIO tegen Blauw Wit eindigde in een 2-2 gelijk spel (Rust 1-1). Honkbal» De Mon en Wilders even sterk. In den belangrijksten eerste klasse wed strijd tusschen Schoten en Blauw-Wit is geen beslissing gevallen. De beide werpers De Mon en Wilders waren goed op dreef; De Mon boekte 15 maal drieslag, éénmaal vier wijd en 3 honkslagen tegen en Wilders 10 maal drie slag, 2 maal vier wijd en 5 honkslagen tegen. Blauw-Wit scoorde drie punten, toen in de tweede innings met twee honken bezet de Koekkoek een homerun sloeg. Bij Schoten namen de twee ex- Haarlemmers Keulemans en De Mon de honkslagen voor hun rekening. E. D. O. boekte een groote overwinning op de G. A., doordat Nottrot en Meenhorst de slagploeg van E. D. O. niet in bedwang kon den houden. Van der Putten was met vijf honkslagen uit zes beurten de beste slagman. Door een misgooi van Leuven op het eerste honk kon Alders een tegenpunt scoren. H. H. C. en Haarlem beschikken momen teel geen van beide over een sterk negen tal. De werpers van Holst en Ferment zijn geen eerste klasse werpers, terwijl ook het slaan van beide negentallen zeer middelmatig is. Doordat de Haarlemmers beter van het zwakke werpen profiteerden, behaalden zij een 43 overwinning. De uitslagen zijn: le klasse: QuickAjax 6—11: V.V.G.A.—E.D.O. 1—15; Schoten—Bl.- Vfit 3—3: H.H.C.—Haarlem 3—4. Ov. klasse: ZeeburgiaO.V.V.O. 46, A.F.C. T.IJ.B.B. 19—4, BI.-Wit 2—H.H.C. 2 7—5; Haarlem 2—H.C.K. 19—24. Spartaan—R.C.H. 6—22. 2de Klasse: D.W.V.—Het Gooi 0—11, Waterg. —Kanaries 1, H.F.C. Haarlem—H.C.K. 2 1110, E.H.S.Schoten 2 68, Havenmeeuwen H.B.C. 8—8. 3de Klasse Haarlem: R.C.H. 2—H.F.C. Haar lem 3 27—7, Schoten 3—H.H.C. 4 9—12, H.H.C. 5—H. C. K. 3 24—14, Kennemerl. 2—H. F. C. Haarlem 4 10—26. H.C.K 4—H.F.C. Haarlem 4 10—35, R.C.H. 3E.D.O. 5 23—9, E.D.O. 4— Havenm. 2 30—1, T.H.B. 2—H.B.C. 2 (H.B.C. 2 n.o.), E.H.S. 2—Schoten 4 4—18. Cricket ROOD EN WIT—A.C.C. Rood en Wit opende het seizoen met een verwinning van 58 runs op de eerste innings tegen ACC in een wedstrijd van niet hooge totalen. De Amsterdamers brachten het tot slechts 49 runs, waarvan D. de Baare 11 n. u. (hij droeg het bat door de innings) en P. Sanders Jr. 20 runs. Hagenaar bowlde 321 en L. J. Sodderland 625. Vermelding verdient het keepen van den 17-jarigen C. de Nijs. Bij Rood en Wit ging het aanvankelijk niet vlot en op 27 wa ren reeds vier wickets neer. A. van Baasbank (27) bracht verbetering en hield stand tot 47, waarna J. J. de la Mar 13, P. Ligtenstein 17 en J. R. Meeuwenoord 19, waaronder een zes op het bowlen van Lungen. tenslotte voor wat runs zorgden. Het totaal werd 107. P. Sanders Jr. bowlde 440. Ch. Lungen 6—42 en D. Prent 016. HAARLEMHBS. In Bloemendaal bond Haarlem met Maas en Kleefstra den strijd aan tegen HBS en leed een nederlaag. De thuisclub batte eerst en dank zij goede scores van J. Fort- gens (34) en P. van Tiggelen (27), alsmede van A Maas (10), B. Kleefstra (17) en H. Boeree (12) werd het totaal 119 in dezen openingswedstrijd. HBS passeerde echter voor het verlies van acht wickets het totaal en sloot op 120. Wunder was topscorer met 47 n. o., verder Herklots 16, Loch- man van Bennekom 11 en Visee 10. De bowling- cijfers waren: HBS Wunder 651, Van Katwijk 2-36, De Boer 12 en Lochman van Bennekom 112; aHarlem: W. Peschar 134, O. Abenda- non 352, A. Maas 325 en H. Boeree 14. AFDEELING HAARLEM NCB. Voor de com petitie won Haarlem 4 van Rood en Wit 4 met één run op de eerste innings (53 en 52). Haarlem 3-Rood en Wit 3 eindigde wegens gebrek aan tijd gelijk; Rood en Wit scoorde 122 runs voor drie wickets waarvan J. Schmeink 65 en N. Kruif 46-en Haarlem 77 runs voor zes wickets. CVH 3-4£cW eindigde gelijk; CVH 137 en CCW 112 runs voor vijf wickets. CVH^-ROOD EN WIT 2. Gewonnen door Rood en Wit 2 met 31 runs op de eerste innings; CVH 76 en R. en W. 107 runs. ACC 3HAARLEM 2. Gewonnen door ACC 3 met 1 runs (zes wickets in handen op de twee de innings. Haarlem 2 71 en 67 runs; ACC 3 81 en 59 voor 4 wickets. Korfbal OOSTERKWARTIER WINT. In Utrecht heeft Oosterkwartier voor de promotiecompeti tie eerste klas een 2-0 overwinning geboekt op Samos. Oosterkwartier 2 won met 54 van Am sterdam Z. Voor het kampioenschap van Neder land zijn gespeeld;. Blauw Wit-DOS 6-4 en PSV- Deetos 1-6. Hockey VENLO KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Door met 32 van P.W. te winnen, behaalde Venlo het kampioenschap van Nederland van de hockey-competitie heeren. Tennis UITSLAGEN TENNISWEDSTRIJDEN. De wedstrijden van Zondag hadden het volgende resultaat: Hoofdklasse: DDV-Anglo Dutch 10-0. Eerste klasse: SIOD-Nw. Marlot Club 2 3-7. De Metselaars-Park Marlot 6-4 Philharmonle-Breda 5-5. Tweede klasse: HLTCRuïne 8-0. Wimble- don-Groenendaal 2-6. Groenendaal 2-Heemstede 4-4, Beverwijk-HLTC 2 4-4. Jatiloo-Wimbledon 2 3-5; Westrust 2-Groenendaal 3 5-3. Derde klasse: Heemstede 2-Gorenendaal 4 5-2. Groenendaal 5- Wimbledon 3 3-5, Nike-Havenmeeuwen 8-0, Heemstede 3-Nike 2 4-4. Jatiloo 3-HLTC 3 5-3. Wimbledon 4-Ballenjagers 2 5-3. HLTC 4-Nike 3 5-3. Havenmeeuwen 2-Jatiloo 4 1-7.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2