Het belong van den Arbeidsinzet voor Europa's toekomst. Zóó veel DE CENTRALE Woudenberg en Commissaris-generaal Schmidt spreken op een bijeenkomst te Utrecht NIEUWE BOTERBON. 'V&vz&kjihJc VJ&IM&M) Nede/Ucnu) Vele duizenden werkers uit Nocrd- en Zuid- Holland, Utrecht en Gelderland waren Zater dagmiddag naar Utrecht gekomen om in de groote markthallen aan de Croeselaan te luisteren naar redevoeringen van Arbeids frontleider H. J. Woudenberg en General- kommissar Schmidt Het Duitsche en het Nederlandsche Arbeids front hadden alle Betriebsmanner, sociale voormannen en functionarissen uitgenoodigd en de geweldige ruimte van de markthallen was tot rn de uiterste hoeken gevuld. Op het versierde podium prijkte de slagzin „De arbeider is de drager der volksgemeen schap" Rede Woudenberg. De secretaris van den Arbeidsfrontleider, de heer Goyvaarts. opende met een kort woord de bijeenkomst, waarna Arbeidsfront leider H J. Woudenberg met applaus op het podium werd begroet „Socialisme is het dagelijksch oefenen in gemeenschap" heeft dr. Ley eens gezegd, al dus Woudenberg Aanvankelijk kwam deze uitspraak mij wat sentimenteel voor. Nu ech ter heeft dit woord een diepen klank voor mij gekregen. Een eeresaluut bracht spr. aan de sociale voormannen. Door hun houding immers marcheert het Arbeidsfront. De pogingen tot stakingen bewijzen weer, dat men steeds weer poogt -den arbeider op te ruien. Dit gebeurt door lieden, die zelf achter de schermen blijven. De ondernemer of directeur kan afwezig zijn, maar heel an ders is het met den arbeider, hij wordt direct gemist en als hij zich niet meldt op zijn werk. staakt hij en wordt hij verantwoorde lijk gesteld voor het standrecht. Moge de arbeider thans goed weten dat hij zich niet op moet laten ruien. Wij hebben den arbeider de sociale voormannen gegeven als betrouw bare leiders. Gij sociale voormannen, gij zijt weder pioniers. Gij draagt de fakkel verder en het werk der oude pioniers zal in het Neder landsche Arbeidsfront zijn bekroning vinden. 5700 sociale voormannen in de bedrijven en 4000 functionarissen werken in 485 plaatse lijke kantoren samen. Voormannen en func tionarissen. aan uw vorming wordt veel aan dacht besteed Binnenkort wordt weder een vormingsschool geopend. Wat het N.A.F. doet. Uitvoerig stond spr stil bij de beroepsvor ming en de bedrijfsleiding. De leerlingoplei ding wordt gestimuleerd door leercontracten. Ook de scholing en herscholing van oorlogs invaliden wordt binnenkort ter hand geno men. Nog zijn er zeer lage loonen in Neder land Er zijn immers nog menschen, die niet genoeg verdienen om hun distributiebonnen in waren om te zetten, dat is een der oor zaken van den zwarten handel, een oorzaak, die wij in de kern zullen bestrijden, opdat voor een ieder een bestaansminimum verze kerd zij. Vervolgens herinnerde de Arbeids frontleider aan datgene wat net Arbeidsfront doet voor de arbeiders, die in Duitschland werken Spr. herinnerde aari het werk van het Arbeidsfront voor de vrouwen in de be drijven. aan het werk van vreugde en arbeid en aan vele andere terreinen, waarop het N.A.F zich beweegt Het Arbeidsfront heeft veel, zeer veel bereikt in het afgeloopen jaar. Na I Jutt zal het Arbeidsfront geen werk- loozenkas meer kennen, de contributie voor het N.A.F zal aanmerkelijk worden verlaagd, de werklobsheidsverzekering is een erfenis van den kapitalistischen tijd. Wij immers staan op het standpunt dat ieder mensch recht op arbeid heeft en heeft hii geen werk, dan heeft hij er recht op, dat de staat zorgt, dat hij daar geen geldelijk nadeel van heeft. Dat moet geen onderwerp van verzekering zijn. Binnenkort zullen tot heil van het wer kende volk arbeidersontspanningsoorden wor den geopend. De Betriebsführer zal in de toekomst in rechten beschermd worden. In samenwerking met het Langemarck Stu dium zullen wij zorgen, dat begaafde kinde ren uit de bedrijven, wier ouders een school opleiding niet'kunnen betalen, door ons ge holpen worden. Voorts worden vrije plaatsen aan universiteiten beschikbaar gesteld Voorts is het „Tegemoetkomingsbesluit" dat voor de arbeiders, die in het buitenland werken en voor hun gezinnen van zooveel belang is, af gekondigd. Wij hebben slechts één verlangen, aldus de Arbeidsfrontleider, „Laat Europa behouden uit dezen strijd komen". Gemeen schappelijk, Germaansch en lotsverbonden willen wij samenwerken met onze Duitsche arbeidsbroeders, daar zal zijn, waar wij altijd naar gesnakt hebben: „vrijheid, arbeid, brood" aldus besloot Arbeidsfrontleider Woudenberg onder daverend applaus zijn rede. Hierna was het woord aan commissaris- generaal Schmidt. Commissaris-generaal Schmidt spreekt Deze herinnerde er aan. dat wij een jaar geleden den stichtingsdag van het Nederland sche Arbeidsfront konden vieren. Als natio- naal-socialist zijn wij in dit land gekomen, aldus zeide hij, en op grond van de verant woordelijkheid hebben wij getracht, ook hier in Nederland, een nieuwe arbeidsgemeen schap op socialen en nationalen grondslag tot stand te brengen. Het zal nu weldra drie jaar geleden zijn, dat ik kameraad Wouden berg leerde kennen. Aan hem werd toen de Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw). Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad. F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A O vermeer, H'stede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heëmstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: J, J. E. van Baarsei, Sant poort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede reorganisatie toevertrouwd. Zij is met succes volbracht. Door ons geloof, dat nationaal- socialisme en socialisme bij elkander hooren, is ook dit werk tot stand gebracht. De inter' nationale wijzen wij af op grond van ons ras gevoel. Thans moeten wij het gebied, dat door onze voorvaderen bebouwd en gevormd is, ver dedigen tegen de horden van het Oosten en de gangsters van het Westen. Het Avondland moet leven, daarvoor draagt gij mede de ver antwoordelijkheid Zoo staat gij als sociale voorman met uw Betriebsführer schouder aan schouder. Gij draagt de verantwoordelijkheid ook voor den kamenden tijd. Zoo groeit de groote Germaan- sche lotsgemeenschap. Zoo staan thans reeds in de Duitsche bedrijven Duitsche, Neder landsche, Noorsche. Deensche en Vlaamsche arbeidskameraden. In dezen moeilijker, tijd kan geen groote socialistische vooruitgang bereikt worden. Eerst moeten wij werken en overwinnen en den vijand vernietigen. Het korte tijdsverloop sedert de nationaal-socialistische revolutie heeft echter bewezen, tot welke prestaties wij in staat zijn. Ook de tijd zal komen, waar in alles weer opgebouwd wordt, wat thans door misdadige luchtpiraten wordt vernield. En bovendien zullen wij de gemeenschaps vormen tot stand brengen, die wij voor alle Germaansche menschen eischen. Nederlanders en Duitsehers kunnen op hun gemeenschappelijke verrichtingen trotsch zijn De gebieden, welke de Duitsche weermacht, in welker rijen ook Nederlandsche kameraden strijden, ons heeft geopend, zijn groot genoeg om ons allen arbeid en brood te geven. Als in dezen grooten lotsstrijd de Duitsche arbeidskameraad het geweer grijpt, is het rechtvaardig en billijk, dat zijn Nederland sche kameraad den hamer ter hand neemt en de vrijgekomen plaats van den arbeid in neemt. Men kan daarom bij dei^ arbeidsinzet niet van een deportatie spreken, maar het gaat hier om een oorlogsnoodzaak, die ge worden is uit de Eifropeesche lotsgemeen schap. De eene neemt het geweer, de andere den hamer ter hand. Zoo ontstaat uit den arbeidsinzet een groote prestatie- en lotsge meenschap. Gij staat daarom in de bedrijven en zijt de officieren van den arbeid. Gij moet uw arbeidskameraden met raad en daad bij staan en overal ingrijpen, waar uw hulp ver langd wordt. Zoo zal het Nederlandsche volk moeten begrijpen, dat het met het Duitsche volk lotsverbonden is. Duitschland voert den oorlog, opdat jodendom, bolsjewisme en ka^ pitalisme vernietigd en verpletterd wordenA De bijeenkomst werd gesloten door den stellvertretenden Obman der Deutschen Arbeitsfront Kretschmar. Van Vrüdag 4 Juni t-at en met Dinsdag 15 Juni a.s., dus gedurende een periode van 12 dagen, geeft de bon „Boter 23A" recht op het koopen van 250 gram boter of margarine voor personen van 4 jaar en ouder. Kinderen be neden 4 jaar ontvangen gedurende deze pe riode 125 gram boter of margarine op bon ,,23B boter". Uitreiking distributiebescheiden. In verband met Hemelvaartsdag is er morgen geen uitreiking van distributie bescheiden. Het restant van de letter K en de letter M, welke morgen aan de beurt zouden zijn, komen nu aan de beurt op Woensdag, Donderdag en Vrijdag van de volgende week. Men raadplege hiervoor de aankondigingen. Vrijdag is het de beurt aan de letter S met uitzondering van de Sch. Vrijstelling arbeidsdienstplicht. De commandant van den Nederlandschen Arbeidsdienst deelt mede, dat degenen, die geboren zijn tusschen 30 September 1924 en 1 Januari 1925, voor zoover zij in Januari 1943 niet voor het vervullen^ van arbeidsdienst plicht zijn opgeroepen, niet meer voor het vervullen van dien plicht in aanmerking ko men. Binnenkort worden de betrokkenen in het bezit gesteld van een beschikking van vrij stelling van den arbeidsdienstplicht, welke krachtens art. 4 van het Arbeidsdienstplicht- besluit op hen rust. Rèeds ingediende verzoeken om verlenging van uitstel van opkomst worden in verband met het vorenstaande niet in behandeling genomen. Degenen, aan wie uitstel van opkomst is ver leend, en die zich dit jaar als student willen laten inschrijven, doch zich niet voor dienst neming bij den N. A. D. hebben aangemeld, omdat zij er op hebben gerekend per Juli 1943 te worden opgeroepen, moeten zich on verwijld wenden tot het hoofd van staf- afdeeling VII, Luybenstraat 4042 te 's-Her- togenbosch, met het verzoek alsnog voor op roeping in aanmerking te komen. ECONOMISCHE RECHTER Voor het in pand nemen van distributie stamkaarten werden eenige Haarlemmers tot geldboeten veroordeeld. Zoo kreeg de schil der Van Leeuwen voor het in pand nemen van een kaart met inlegvel een boete van 20 (10 dagen) en voor het inpandhouden van twee andere kaarten een boete van 50 (20 dg.). Ook de inpandgevers werden tot boeten veroordeeld. FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche rechtbank heeft op Dinsdag 1 Juni 1943 geen faillissementen uitgesproken. Door het verbindend worden der uitdeelings- lijst is geëindigd 't faillissement van P. Mooij, vroeger garagehouder en autobusondernemer, wonende te Wijk aan Zee en Duin, thans te Beverwijk. Curator mr. C. Blankevoort te Haarlem. DE LUCHTOORLOG. D. De laatste maanden heeft het Eurofiee- sche vasteland zijn droeve tol aan de oor logsvoering moeten betalen in den vorm van hetgeen de bommenwerpers der geal lieerden verwoest hebben. Die verwoesting is welbewust geschied. Het ergst daarbij is, dat over het algemeen minder voor de oorlogvoering belangrijke punten zijn gebombardeerd als wel objec ten, die met den oorlog niets te maken heb ben en dat is afschuwelijk.Want het bestrij den en verdedigen van strategische punten, een aanval, die straks door een tegenaanval kan worden gekeerd, daarin zit, hoe men overigens over het oorlogsbedrijf moge denken, toch altijd iets van moed en on verschrokkenheid omdat de aanvaller weet, dat hij met een betrekkelijk gelijkwaardi- gen tegenstander te doen krijgt. Als die aanvallen evenwel de verwoesting beoogen van werken der beschaving en van arge- looze burgers, dan stelt hij zichzelf buiten de gangbare begrippen van recht en men- schelijkheid en kan zich niet" beklagen, wanneer hij eenmaal loon naar werken ontvangt. Op 2 September 1939 publiceerde het En- gelsche ministerie van binneniandsche zaken een communiqué, waarin het heette: „De regeeringen van Engeland en Frankrijk verklaren plechtig en open lijk, dat zij, indien haar een oorlog zou worden qpgedwongen, voornemens zijn, de vijandelijkheden te voeren met den stelligsten wensch, de burgerbe volking te sparen en op elke mogelijke wijze de kunstschatten en monumenten te ontzien". Dat klonk veelbelovend en het eerste oorlogsjaar heeft Engeland zich tamelijk wel aan deze toezegging gehouden. Daar na bleek de belofte vergeten en volgde een aantal aanvallen, die als regel een zuiver demonstratieve en geen de minste militaire waarde hadden. Maandenlang heeft Duitsch land gewaarschuwd vergeefs en toen het Duitsche luchtwapen in den winter van 1940 toesloeg en aan Londen vergold, wat aan Duitschland en de bezette gebieden was aangedaan, bleek, welke ontzettende repre sailles de moderne oorlog tot zijn beschik king heeft. De geschiedenis schijnt zich thans te gaan herhalen: Op het woord van den Engel- schen onderstaatssecretaris Balfour, dat de luchtaanval voorhands het beste middel was om Duitschland te treffen, op de uit spraak van den Canadeeschen maarschalk Bishop, dat men „in Duitschland geen huis mocht laten staan" eri op het getui genis van den Britschen luchtmaarschalk Joubert, dat hij er genoeg van had, bommen op militaire doelen te laten vallen, zijn de laatste maanden een aantal raids over Duitschland en de bezette gebieden onder nomen, die in de eerste plaats het blijkbare doel hadden, schade en schrik te brengen onder de burgerbevolking en verwoesting te veroorzaken van cultureele waarden. En zoo vermeldt de lijst, die dezer dagen in Duitschland werd gepubliceerd, dat tot 25 Mei j.l. in het Duitsche rijksgebied 191 scholen werden vernield en 920 zwaar be schadigd, 108 ziekenhuizen vernield en 231 zwaar beschadigd, 133 kerken vernield en 494 zwaar beschadigd. Behalve een ontel baar aantal particuliere woningen, die ver nield of zwaar beschadigd werden, vielen talrijke onvervangbare cultuurgedenktee kenen, die afzonderlijk niet eens opge noemd kunnen worder». Dit betreft Duitschland alleen. Elders is het even afschuwelijk. De 30 kinderen, die verleden week in Livorno in een weeshuis onder het puin werden begraven, herinne ren ons aan de 27 kinderen ii^ de Brielsche school, die een paar maanden geleden den dood vonden. Als wij lezen, dat in Foggia de vliegers met machinegeweren de bevol king bestookten, denken wij aan de her haalde aanvallen op treinen in Nederland de boerenbevolking op het Italiaansche platteland, die gemitrailleerd werd, waarbij de luchthelden zelfs het stomme vee niet spaarden, trof hetzelfde lot als de Neder landsche visschers, die bij de uitoefening van hun bedrijf door den een of anderen waanzinnigen Brit of Canadees uit de 'ucht werden vermoord. Dit alles heeft met oorlog of oorlogvoering niets te maken. Het is brute terreur, het is moord, het is duivels werk. Ook nu heeft Duitschland gewaarschuwd Het heeft er op gewezen, dat op al deze wandaden vergelding zal volgen. Het zou kunnen zijn, dat deze vergelding aanstaan de is. Evengoed is het mogelijk, dat zij nog eenigen tijd zal laten wachten. Maar een maal breken er weer zwarte dagen voor Engeland aan. Er zal dan weer veel wee klaag zijn. Maar men zal dan aan de Brit- sche en Amerikaansche luchtpiraten ver antwoording moeten vragen en het Engel- sche volk zal het aan de Churchill's en de .Attlee's te wijten hebben, als het de ver schrikkelijke beteekenis van het woord „Ge rechtigheid" leert kennen. Artikel Aardappelen 23A Aard Aardappelen 23B Aard. Beschuit 23 Besch. Bloem 569 tm. 572 Algem. Boter 21A, 21B, 22A Boter Brood 23A Brood Brood 23B Brood Brandstoffen 15 tm. 19 BV Brandst. 11 KF Brandst. Cacao 3-27. 4-27 Reserve Chocolade, 21 Versnap. Eenh.zeep 578Algem. Eenh.zeep V Eenh.zeep Gort 564 Algem. 2 kg. 5 Juni 1 kg. 5 Juni 70 gr 5 Juni 100 gr. 12 Juni 125 gr. 3 Juni 400 gr. 5 Juni 100 gr. 5 Juni 1 eenh. 31 Dec. i eenh. 30 Apr. '44 150 gr. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 1 rants 30 Juni 1 rants. 30 Juni 250 gr. 12 Juni Gort 21A, 23A Kind-voeds. 250 gr. 12 Juni Havermout 565 Algem. 250 gr. 12 Juni Jam 563 Algem. Kaas 573 tm. 575 Algem. Karnemelk 3-28 Reserve Karnemelk 24 Taptem. Koffiesurr. 567 Algem. Margarine 21A, 21B, 22A Boter Melk 21, 22, 23 Melk Melk 4-20 Reserve Petroleum 07, 08 Petroleum itundvet, vet 21A, 21B, 22A Boter Rijst 21B, 23B Kind.voeds Scheerzeep s Textiel (m) Servies 2-14, 2-15 Rescerve Sigarèn 23 Tabak Sigaretten 23 Tabak Sigarillos 23 Tabak Sinaasappelen 3-14 3-15, 4-19 Reserve Suiker 562 Algem. Suikerwerk 22, 23 Versn. Tabak 23 Tabak Toiletzeep VToiletz. Taptemelk 21, 22, 23, 24 Taptemelk Vermicelli, enz. 566 Algem. Vleesch 23A, 24A Vleesch Vleesch 23B, 24B Vleeseh Waschpoeder 579 Algem. Waschpoeder VWaschp. PE11SONADIA Benoemd tot schrijver le klasse bij den belastingdienst te Haarlem de heeren J. Schakel, T. Kentson, B. Wesseling, O. Ka- moen, W. Beukenkamp. F. H. v. d. Miessen, allen voorheen schrijver 2e klasse. Voetbal DE HEER TWISTERLING LEIDT FEIJENOORD—A. D. O. De kampioenswedstrijd Feijenoord—A. D. O. welke Zondag a.s. in Amsterdam wordt gespeeld wordt geleid door den heer N. J. Twisterling. Honkbal. TOURNOOI S. C.' „HAARLEM". Zondag a.s. worden op de terreinen van het Noorder Sportpark de Jaarlijksche wedstrijden gehouden, waaraan zestien vereenigingen zullen deelnemen. Competitiewedstrijden worden Zater dag gespeeld. Windhondensport RENNEN IN HAARLEM EN OMGEVING. Het plan bestaat in Haarlem en omgeving weer eenige windhondenrennen te organiseeren. De eerste zijn bepaald op Zondag 20 Juni in het Heemsteedsche Sportpark. DISTRIBUTIEBONNEN Bon Kaart Hoev. t.m. 500 gr. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 1% Ut. 12 Juni 1% lit. 12 Juni 250 gr. 12 Juni 125 gr 3 Juni lit 12 Juni 514 lit. 12 Juni 1 Ut. 13 Juni 100 gr. 3 Juni 250 gr. 12 Juni 45 gr 31 Aug. 4 pnt 5 st. 5 Juni 20 st. 5 Juni 10 st. 5 Juni 1 rants 12 Juni 1 kg. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 25 gr. 5 Juni 1 rants. 30 Juni l"A lit. 12 Juni too gr. 12 Juni 100 gr 12 Juni 25 gr. 12 Juni 250 gr. 30 Juni 250 gr. 30 Juni SPORTAGENDA VOOR DONDERDAG. Morgen, Hemelvaartsdag wordt druk sport be oefend. Voetballiefhebbers uit deze omgeving kunnen hun hart ophalen in het Sportpark .te Beverwijk, waar de wedstrijd Kennemer-Zaan- landsch elftal gespeeld wordt. Eerstgenoemd elftal is sterk samengesteld, met verschillende eerste klasspelers, onder wie doelman Kraak. Voor den N.V.B. beker speelt R.C.H. tegen Excel sior te Heemstede. - In Bloemendaal wordt de plaatselijke ont moeting HaarlemRood en Wit gespeeld voor de cricketcompetitie, waarvoor veel belangstelling zal bestaan. De tweede wedstrijd tusschen deze elftallen is bepaald op Maandag 14 Jur.i De honkballers trekken naar Hilversum, waar de jaarlijksche wedstrijden van het zilveren handschoentournooi worden gehouden. Dammen. Persoonlijke kampioenschappen 1943 van Haarlem. Zondag j.l. werden bovenge noemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: F. Raman wint van A. Mie- dema; A. F. van Leuffen wint van J. P. van Eijk; A. Miedema wint van P. H. Meure; J. B. Sluiter Jr. wint van G. Elzing; Aebe de Jong winf van J. Kroon; J. W. van Dartelen wint van Louis Kisch; J. C. Draijer remise met J. P. van Eijk; F. Raman wint van A. F. van Leuffen. Eerste klasse: J. Boerkoel wint van D. D. Rump; J. Harwijngn wint van P. de Kort; I. Risseeuw remise met G de la Rie;. Jac. v. d. Kroft remise met-W. van Wort: P. Klaas- sen wint van W. de Goede; C. M. Beek wint van D. Schrijnemaekers' W Dijkhoff'wint van H. J. Oudhof; J. Holm wint van A J. Verwoerdt; H. A. Hoddenbach wint van J. de Ree; H. van Duijn wint van A. Smit; J. Holm remise met H. A. Hoddenbach; E. Zuiderduin wint van I. Risseeuw. Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) worden deze wedstrijden in de bovenzalen van restau rant Munniks voortgezet. Clubkampioenschappen Haarlemsche Dam club. Deze wedstrijden werden Zondag j.l. voortgezet met de volgende resultaten: Eerste klasse: J. Otter wint van H. L. Phi- lippo. Zomerwedstrijden: J. B Sluiter Jr. van Louis Kisch; J. Piek wint van J. C. G. Bakker wint van A. J. Oremus. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 3 JUNI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Orkestsuite (gr.). 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Programma overzicht. 8.30 Vlotte mor genklanken (gr. en opn.). 9.00 BNO Nieuwsbe richten. 9.15 Uit den stillen bloemhof. 10.00 Gods dienstige uitzending. 11.00 Salonorkest (In de pau ze: De feesten van den zomer, voordracht). 12.00 Neerlands stem v»n het front. 12.15 Viool en piano. 12.45 BNO Nieuwsberichten en actueel praatje. 13.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 13.30 Het Nederlandsch Vocaal kwar tet. 14.00 Het wekelijksch luisterspel: ,,Le tar tan! de tarascon". 14.45 Omroep Symphonie Or kest en solist. 16.00 Gevarieerd concert. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Gevarieerd concert. 18.45 Brandende kwesties. 19.00 BNO Nieuwsberichten en spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Musette orkest en soliste. 20.00 Het leven op kantoor, luisterspel. 20.30 Omroep Opera Orkest en sclisten. 21.15 Cabaret „De Windwijzer". 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 22.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 22.45 Gra- mofoonmuziek «3.1524.00 Danswijsjes (gr.). wint Dollé Inderdaad, xóó veel menschen hebben zich verzekerd bij „De Centrale Levensverzekering Maotschoppii Dot Is ongeveer op iedere vi|ftien Nederlanders één. Kleine bedragerv groote bedrogen, ieder noor draagkracht moor ollen voor „De Cenfrole" gelijk. Rijnstraat 28, Den Haag

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2