Eendracht's Brood ACbru1^ Cemeubileerd Huis 't Belasting Advies bureau DOEKSEN Jos. v. d. Berg DE POST Belastingspecialist Helena Haverkamp Begemann KOUSEN REPARATIES Fiefsenvordersng-verordenhtg wel rechtsgeldig Jftooge Raad verwerpt cassatieberoep van »*- den Officier van Justitie f De Hooge Raad wees heden arrest in een /zaak van den Officier van Justitie te Haar lem, die in cassatie was gekomen van een vonnis van de Haarlemsche rechtbank, waar bij, met vernietiging van een vonnis van het Kantongerecht te Haarlem W. H. N., drogist te Haarlem, is veroordeeld tot 6 gulden boete ter zake van het als ingezetene der gemeente Haarlem niet nakomen van de verplichting genoemd in art. 1 der Verordening in zake de aangifte van rijwielen, vastgesteld bij be sluit van den burgemeester van Haarlem. De Officier had onverbindendverklaring voorgesteld van de plaatselijke verordening op grond van onbevoegdheid varr den bugemees- ter tot het vaststellen dezer verordening welke voorschreef, dat men heeren- en da- mesrijwielen schriftelijk moest aangeven. De Hooge Raad overwoog, dat de plaatse lijke verordening kennelijk verband hield met de vordering van rijwielen ten behoeve van de Duitsche weermacht en ten doel had, die vordering in de gemeente Haarlem regelmatig te doen verloopen. Deze verordening kan der halve in het belang der openbare orde wor den beschouwd en is alzoo gebleven binnen de grenzen, door art. 168 der Gemeentewet aan de regelingsbevoegdheid van den ge meentelijken wetgever gesteld. Op dezen grond heeft de Hooge Raad het cassatieberoep verworpen. GEVONDEN VOORWERPEN. Geld. Groeneveld, Iepenlaan 15. Bloemendaal geld, Broekman. Trompstraat 135; gordijn, Bu reau van Politie, Smedestraat 9; klosje met draad, Dekker, Neptunusstraat 14; portemonnaie met inh., Zwaneveld, Jan Fr. Helmerstraat 18 portemonnaie met inh., Jansen, Neptunusstraat 27 rd.; portemonnaie met inh., Pan. Barbarossa- straat 27; schort. Fleuri, Mesdaglaan 11, H.stede Armbandje, Bosel, Cheiibonstraat 34; bril, v. Dijk, Schalkwijkerweg 33; ceintuur, Brouwers, Zijlstraat 23 rood; ceintuur, Bureau van Politie, Smedestraat 9; geld, Bijvoet, Westerhoutpark 7; geld. Heerbaart, G. v. Aemstelstraat 127; geld. v. Reeden, Pegasusstraat 29; hond. Makkelen- burg, Gouwstraat 22; horloge, de Groot. Karei van Manderstraat 13; hondje, v. d. Burg, Duin oordstraat 76; jasje, v. Wallinga, Duvenvoorde- straat 79; koker, Bureau van Politie, Smedestraat S; laarsje, v. d. Berg, Kloosterstraat 11; porte- mónnaie met inh., Bureau van Politie. Smede straat 9; portemonnaie met inh., Sweerts, Pie terstraat 9; parapluie, v. d. Hoek. Kruisweg 40; portemonnaie met inh,, Spanhof, Eindenhout- straat 18; portemonnaie met inh., Lenselingh, Beverstraat 6; portemonnaie met inh.. Bureau v. Politie, Smedestraat 9; portefeuille mét inh., Ne- lissen, Spaarnwouderètraat 35; parasol, Kenzen, Mr. Joostenlaan 14; rozenkrans in étui. Mulder, Duinoordstraat 62; slot, Buijs, Boterstraat 9; san dalen, Bekker, Zaanenstraat 21 zw.; schoen, Wijnands, Wilgenstraat 41; sleutels, Bureau van Politie, Smedestraat 9; tasch met inh., Vis, Nas- saulaan 46 rd.; taschje, de Jong Rijksstraatweg 41; vulpen. Baarslag, Rijkstraatweg 135; zakje met inh., Deen, Anthoniestraat 83. Armbandje, Sieffers, Obistraat 10; beursje met inh., Steensma, Indischestraat 63; handdoek, Hartsuijker, Kortenaerstraat 31; hond. Boon, Zuidpolderstraat 40; kraagje, Roos, Garenkokers- kade 64; portemonnaie met inh.> Vroom en Drees- mann, Gr. Houtstraat (niet tuss. 11.30 en 13 uur); sleutel. Braakman, Brouwersstraat 140; zakje m. inh., Stalvoort, Wilgenstraat 71. Beursje met inh., v. d. Veldt, Saenredamstraat 97 zw.; beursje met inh., Bureau van Politie, Smedestraat 9; hoofddoek, Bureau van Politie, Smedestraat 9; jasje, Joustra, Zijlweg 6 rd.; kin dercape, Alders, Verspronckweg 68; medaillon, Zweiphenning, Ged. Voldersgracht 17, porte monnaie met inh.. Berends, Wagenweg 168; shyad, v. Hezel, Hoofmanstraat 58; dasspeld, Bensdorp, Hemonylaan 305; sokje, Terstal, Vrou- wehekstraat 18; vulpen en vulpotlood in étui, v. Santen, Wouwermanstraat 97; vulpen en vul potlood in étui, Bresens, Gen. Cronjéstraat 148; vulpotlood, Diveeïaard, Berckheidestraat 22 rd.; zakje met inh.. Stalvoort, Wilgenstraat 71. Armbandje, de Groot, Duinoordstraat 40; bril. .Draaier, v. Raaphorststraat 22; peursje. Bureau van Politie, Smedestraat 9; hond, v. d. Berg Banckertstraat 7; halsband. Bureau van Politie, Smedestraat 9; mandje met inh., Remkes, Meer koetstraat 12; mes, Gigengack, Oranjestraat 122; overall, Bureau van Politie, Smedestraat 9; por temonnaie met inh., v. Zadelhof, Jansstraat 12; portemonnaie met inh., Bom, Anna v. Buren- laan 71; portemonnaie met inh.. Bureau van Poli tie, Smedestraat 9; sleutel, Schweitzer, Schouw burgstraat 33; taschje met inh., Plevier, Kemp straat 22 rd.; tasschen met inh., Jongejan, A. L. Dyserinckstraat 1; vulpotlood, Loesjebos, Pega susstraat 107. AGENDA. Maandag- 7 Juni: Stadsschouwburg: ,Der Richter von Zalamea" (Deutsches Theater) 7 uur. Gem. Concertzaal: Circus Mandera, 7.30 uur. Frans Hals: „Theo op het huwe lijkspad" (alle leeft.) 2.30 en 7.30 uur. Luxor: „Kora Terry" (18 jaar) 2.30, 6 en 8.15 uur. Moviac: „Alaska" (18 jaar) 2.30 en 7.30 uur. Palace: „Alarm" (18 jaar) 2 en 8 uur. Rembrandt: „Ik ben direct te rug" (alle leeft.) 2.30, 6 en 8.15 uur. Dinsdag 8 Juni: Groote kerk orgelbespe ling 89 uur. Stadsschouwburg: leerlin genuitvoering Haarl. Muziekinstituut 7 uur Gem. Concertzaal: Circus Mandere 7.30 uur. Bioscopen: zie Maandag. ft Heerlijke frijsche fiknonade, die Uzelf ijruis kunt bereidert of beslelien in café's £n-~restaurants. citroen sinaasappel-frambozen fWKOOPMBT.T «.VbMTfiSf JIICHPUita S1 AOSKAHMtl Interview met Maarschalk Pétain. Maarschalk Pétain heeft in een interview er op gewezen dat hij in functie zal blijven, hoe de toestand zich ook zal ontwikkelen. De maarschalk verklaarde, dat er voor Frankrijk maar één voorschrift bestaat, n.l loyaal zijn en zijn woord te houden. Uitslui tend en alleen in de loyaliteit van Frankrijk ligt het heil en nergens anders. Ik, aldus Pétain, sta borg voor deze loyaliteit. Voorts zeide maarschalk, dat een deel der Franschen klaarblijkelijk vergeten is dat men hem met een reddingswerk had belast. De Franschen zijn echter geneigd hun lasten op een andermans schouders te leggen. Een natie verdient echter dezen naam alleen wanneer zij als geheel haar plicht vervult. Vervolgens behandelde de maarschalk soeia- de kwesties en legde hij den nadruk op zijn verlangen den boeren en werklieden te hel pen en hun een wetgeying te verschaffen. Sprekende over de Anglo-Amerikaansche bomaanvallen op Fransche steden, verklaarde Pétain: „Voor een dergelijken oorlog bestaat er geen verontschuldiging. Dat is geen strijd meer. Hier wordt dood en verderf gezaaid in weerlooze woningen en de slachtoffers zijn bijna altijd arme lieden." De uiteenzettingen van maarschalk Pétain ziet men in Berlijnsche politieke kringen als voortzetting van de duidelijke politieke lijn, die de politiek van Pétain steeds heeft ge kenmerkt. Er werd in de Wilhelmstrasse ver klaard, dat het streven van De Gaulle en Gi- raud om tot een overeenstemming te komen waarschijnlijk de aanleiding tot de verkla ringen heeft gegeven, teneinde nogmaals met ondubbelzinnige duidelijkheid te wijzen op de uitsluitende souvereïniteit van de regeering te Vichy. r RIJWIELDIEVEN IN ARREST. Aangehouden is een 18-jarige banketbakker die een rijwiel wegnam, dat voor een woning in de Bosch en Vaartstraat stond, hetgeen echter door de bewoners bemerkt werd. {Ia achtervolging van den dader kon deze in den Hout worden gegrepen en aan de politie «ver- geleverd worden. Verder is door een rechercheur op heeter- daad betrapt bij het stelen van een rijwiel in de Kleine Houtstraat een 29-jarige krui deniersbediende. De man heeft bekend den laatsten tijd hier ter stede vijf rijwielen te hebben gestolen. „DE NATUUR". De Vereeniging tot bevordering der Aquarium- en Terrariumkunde „De Na tuur" houdt Dinsdagavond bij Brinkmann een filmavond; de heer Geurtsen vertoont daar o.a. een film, die door hem zelf is opgenomen en wel over verschillende aquaria bij leden aan huis. HUISRAAD VOOR GETROFFEN GEZINNEN. De Provinciale Leider van den Neder- landschen Volksdienst deelt mee, dat perso nen die bij den luchtaanval dd. 16 April '43 op de Amsterdamsche Buurt hun huisraad geheel of gedeeltelijk verloren hebben in aanmerking kunnen komen voor de uitdee- ling van ingezamelde goederen, resp. een bon kunnen ontvangen voor den aankoop van een en ander. Personen die hiervan ge bruik wenschen te maken kunnen van 8 t.m. 12 Juni a.s. een formulier afhalen aan net Plaatselijk Bureau N.V.D. Ged. Oudegracht 47, Haarlem. Men heeft gelegenheid deze formulieren tot uiterlijk 15 Juni a.s. aan hetzelfde adres weder in te leveren. SPREEKUUR WETHOUDER COSSE. De Wethouder van Financiën, Bedrijven en Alg. Zaken, de heer J. C. Cosse Jr., zal in het vervolg alleen des Dinsdags spreekuur hou den. ORGELCONCERT. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem op Dinsdag 8 Juni 1943. 's avonds van 89 uur. door den stadsorgansst George Robert. Programma: César Franck (18221890). 1. Choral I E maj. 2. Choral II b min. 3. Choral III a min. KORT NIEUWS. Bij de controle in Mei heeft de Haag- sche politie ruim 36.000 bloemkoolen, 5200 komkommers, 2500 bossen peen, 2250 kg. aardappelen, 3500 kg. versche groenten, ruim 314.000 pakjes zoetmiddèl, 620 paal schoenen en 890 gulden aan zilvergeld in beslag genomen. Vorige week aanschouwde Soest's 20.000ste inwoner het levenslicht: Hendrik Jan van Altena. De gelukkige vader ont ving van den burgemeester een spaarbank boekje mèt f 100 voor den jonggeborene. De Hoofdgroep Banken heeft ingesteld de vakgroep onroerende zaken, onderver deeld in de ondervakgroep exploitatie van handel in onroerende zaken, en de onder vakgroep financiering van onroerende zaken De lijmfabriek der X.V. C. van Tromme len te Dongen is gedeeltelijk door brand verwoest. De gebouwen, waar zich de voor raden lijm bevonden alsmede o.m. de was- scherij, de drogerij en verschillende machi nes gingen daarbij verloren. Het nieuwe fabrieksgedeelte kon gespaard blijven. De brand is ontstaan door kort sluiting. De schade, geraamd, op twee ton, wordt door verzekering gedekt. De parlementaire groep van de Turksche volkspartij is te Ankara bijeengekomen. De minister van buitenl. zaken, Menemendz- jogloe, heeft daar verklaringen inzake de Turksche buitenlandsche politiek afgelegd. Generaal Montgomery is na een bezoek vari ruim een week aan Londen, op den Jprug- wgg te Gibraltar aangekomen. Verduisteren van 22 tot 5.15 uur 10 Juni: zon op 5.18, onder 22.01 uur maan onder 2.03, op 12.33 uui- 11 Juni: zon op 5.17, onder 22.01 uur maan onder 2.25, op 13.39 uur ■n (E. K.) OUDSTE INWOONSTER VAN GOES OVERLEDEN. De oudste inwoonster van Goes, de weduwe M. Knieriem-Hoogerwerve, is in den ouder dom van ruim 101 jaar overled_en. HEEMSTEDE NEGENTIG KILO SUIKER GESTOLEN In den afgeloopen nacht is ingebroken in het pakhuis van een kruidenierszaak. Een baal suiker en een partij losse suiker, in totaal negentig kilo, werd meegenomen, evenals eenige vellen met opgeplakte meik- bonnen en andere distributiebescheiden. Uit eenige schuurtjes in de omgeving van het pakhuis zijn bovendien drie fietsen ont vreemd. Burgerlijke Stand. HAARLEM 7 Juni 1943. BEVALLEN: 4 Juni, E. A. M. Booms— v. Lu nenburg, z.: 5 Juni, M. J. A. BosTfesselink, z.; G. J. v. d. Polsvan Ho.eij. z.\ G. Groenendaal— Schouten, z.M. M- v. d. VaartPott, a.; A. E. van GraasZwart, d.; 6 Juni, A. F. G. M. Arx- hoekvan Son, d.; S. Bakker—Tuinman, z.: A. G. H. SchoutenStrieker, z.; W. M. A. van Po lenvan der Kroft, d.; M. J. Damsten Bosch, d;. G. C. M. LampKerssens, d.; 7 Juni, A. ZandbergNuman, z.; E. HeeremansKoster, cL OVERLEDEN: 5 Juni, C. E. J. Mulders—Nelis- sen, 63 j., Emmaplein; A. P. ter Schuur. 71 j., Hoogerwoerdstraat; 6 Juni, C. J., 7 j., z. v. J. Bunschoten, Kamperlaan; G. den Dekker, 37 j., Kamperlaan; A., 1 mnd., d. v. P. Pols, Gasthuis- vest; J. Lind, 86 j., Amsterdamstraat; W. N. M. Kok, 24 j. Aelbertsbergstraat. ONDERTROUWD: 7 Juni. M. J. G. v. Eijndho- ven en A. C. Blom; A. Willebrord en M. A. van Tongeren; J. A. Hetem en J. A. M. Witteman. GEHUWD: 7 Juni, J. W. C. v. d. Vossen en A. B. Hölsken;|C. ter Averst en J. G. de Man. INSCHRIJVINGSPLICHT T.A.V. KACHELS ENZ. Ingevolge publicatie in de Staatscourant van 4 Juni '43, dienen alle ondernemingen, welke zich als hoofd- en nevenbedrijf bezighouden met het vervaardigen- öf verhandelen van: 1. Kolenkachels met uitzondering van kachels voor centrale verwarming; 2. kolenhaarden en kolenhaardkachels; 3. kolenfomuizen, met inbe grip van die met aangebouwd gasfornuis; 4. gas kachels; 5. gashaarden; 6. gaskomforen; 7. gas- kooktoestellen; 8. gasfornuizen; 9. gasovens voor huishoudelijk gebruik, zich bij het bureau voor de metalenverwerkende industrie, Riouwstraat 174 te 's Gravenhage te doen inschrijven. Van dezen inschrijvingsplicht zijn uitgezon derd de zuivere detailhandelaren. De verplich ting tot inschrijving geldt dus wel voor onderne mingen, welke zoowel engros als en detail ver- koopen, alsmede voor ondernemingen, welke, hoewel zij uitsluitend en detail verkoopen. ten behoeve van den eigen detailhandel rechtstreeks importeeren. De voor de inschrijvingen benoodigde formu lieren moeten voor 14 Juni 1943 bij bovengenoemd bureau worden aangevraagd. Het niet nakomen van deze verplichtingen is strafbaar. Bovengenoemde fabrikanten en handelaren zijn verplicht hun voorraad van deze artikelen op te geven aan het bureau voor de metalenverwer kende industrie. Aan de bijvoornoemd bureau bekende adressen zullen enquete-formulieren worden toegezonden; de ondernemingen, welke op 7 Juni '43 nog geen formuliel hebben ontvan gen, zijn verplicht deze formulieren onverwijld aan te vragen bij bovengenoemd bureau. De vérkoop en aflevering van deze artikelen is verboden ingeyolge beschikking d.d. 14 Octo ber 1942. De dooivhet. bureau van dit verbod ver leende dispensaties zijn bij {fleze ingetrokken. Dit Is l/l» Baby al 7 maanden? Dan mag hij per dag 3 Nutricia biscuits, fabrikaat Victoria, in zijn pap hebben. Driemaal een groote kop melk, een half kopje bouillon en *n Nutricia-biscuit. (Op de beschuitbon) laatste geldt niet voor de dispensatie, welke J9 gegeven voor die Duitsche „Verlagerungesauf- traege", waarvoor een schriftelijke vergunning van de Zentral-auftragstelle is verleend. OFFICIEELE MEDEDEELÏNGEN. HANDEL IN STROO 1943/1944. Het bedrijfschap voor hooi, stroo en ruwvoe- der maakt bekend, dat bij de uitvoering Oer stroodistributie in het seizoen 1943 1944 slechts die handelaren zullen kunnen woiden ingescha keld. die als landhandelaar, groothandelaar of kleinhandelaar in stroo dan wel als exporteur van hooi en stroo door de N.I.C.A. of door het bedrijfschap zijn erkend en die tevens zijn aan gesloten bij de stichting H.E.S., Balisiraat 98 te 's Gravenhage. Practisch zal het verhandelen van stroo dus slechts mogelijk worden gemaakt aan die handelaren, die zullen zijn aangesloten bij de stichting H.E.S. In het algemeen zullen alle stroohandelaren, die als zoodanig reeds een bericht van erken ning ontvingeh, ook op hun verzoek bij de H. E. S. worden aangesloten, mits zij vooraf, schriftelijk verklaren zich aan de statutaire bepalingen de zer stichting te zullen onderwerpen. OFFICIEELE MEDEDEELÏNGEN. BEREIDINGSPRODUCTEN VOOR SOEPEN EN SAUSEN VOOR CAFéS, ENZ. Bij het Centraal Distributiekantoor ingeschre* ven cafés, restaurants en dergelijke bedrijven, zullen van de plaatselijke distributiediensten voor de periode van 13 Juni tot en met 10 Juli a.s. per tien rantsoenen koffiesurrogaat e<n rantsoen „vervangingsmiddelen" (waarop, zooals bekend, bereidingsproducten voor soepen en sau sen kunnen worden gekocht) ontvangen. Restau rants. welke als zoodanig zijn ingeschreven bfl Rijkshoreca, ontvangen bovendien een rantsoen van deze producten per rantsoen aardappelen. Van 14 tot en met 19 Juni a.s. moeten deze bedrijven bij de plaatselijke diensten een aan vrage om een aanvullingstoewijzing indienen op een formulier MD 243-53. Niet ingeschreven restaurants enz. komen niet voor bovengenoemde producten in aanmerking. Ziekenhuizen, sanatoria e. d., gevangenissen enz., kampen van den N. A. D. en den Rijksdienst voor de Werkverruiming, en z.g. instellingen met een permanente bevolking ontvangen een aantal rantsoenen, dat overeenkomt met het nor male rantsoen. Huishoudscholen, uitzenders van diners, en arrestantenlokalert ontvangen een rantsoen per rantsoen aardappelen. Rijnschippers, die tenminste 14 dagen hier te lande verblijf houden, ontvangen per periode van 14 dagen een half rantsoen. Arbeiders uit het buitenland, leden der organisation Todt enz. die met verlof hier te lande vertoeven, komen niet voor bovengenoemde producten in aanmerking. Te huur aangeboden: omtrek Station te Haarlem. Huurprijs f 100 per maand. Inlichtingen NIEPHAUS BLANSERT, - Makelaars, Kruisweg 68 A. UITKNIPPEN. BEWAREN voor 't invullert voor Uw aan giften enz.: Zijlweg 75, Tel. 17185 en Zonnebloemstr. 29. van 1897 Breestraat 18 - Tel. 21030 Koopt alles en overal. Inboe dels, Kleeding, Zolderopr., Wit tnd. pakken, Tennis ballen, Horloges, enz. enz. Oude gram.plat. f 1,75 p. kg. Een jongeman uit Akersloot Die lust alleen maar Het vraagstuk is nu opgelost: Zijn meisje stuurt hem brood per post Geeft de hoogste waarde voor Uw Meubelen, Zolder opruimingen, Antiek, Perzi sche kleêden, kachels, for nuizen, enz. ZIJLSTR. 51, H. ZOETESTR. Jelefoon 21670 TE KOOF Naaitaf. f 25; theetaf. f 20; 3 p. avondsch. f30; 3 vilt- hoeden f 10;. electr. kachel f 5; kapstokkl. f 7,50; br. bontvos f 100, viool m. kist, compl., f 30. GRATAMA, Beethovenlaan 23, Heem- tede, Tel. 29827. HUWELIJK! Om hierin succes te kunnen garandeeren, zijn geweldige relaties in alle kringen noodzakel. Ned. grootst be middelingskantoor heeft de ze relaties door een weer- galooze advertentie-cam pagne in 126 verschillende dagbl. Onze bemiddel, is voor alle leeft., rangen en standen. Wij hebben een spec. afd. voor den boeren stand en voor tewerkge- stelden in het buitenl. Al len, die een werkelijk seri euze kennism. zoeken, roe pen wij op, zich tot ons te wenden. Hoe meer relaties, hoe meer successen wij tot stand kunnen brengen. Vraagt nog heden inl. Lijs ten van dankbetuig. en lijst van bladen, waarin wij advert, worden toegezon den. Ned. grootst Huwelijks bemiddelingskantoor „HOLLAND" - Admiralen- gracht 219, A'dpm. Geop. v. 2 tot 5 en 6 tot 9. Ook Zat. Zond. van 2 tot 6 uur. GRATIS ROOKEN en tot Decemb. Bloemen pracht! Stort, f 4 op post reken. 473689 van Bloem- bollenbedrijf FLORA te Hillegom 54 en U ont vangt: 100 Zomerbloemen in 4 mooie soorten, zooals Asters, Anjelieren, enz. 5 Herfst Chrysanthen in 5 kleuren en 4 pracht Dah lia's. Plantaanwijzer en 10 afgeharde tabaksplanten voor rook- of pruimtabak gratis. J. T. G. BODE, accountant Oud-adj. Inspecteur belast. Raamsingel 34 - Tel. 13615 HOOGTEZON Massage tegen Haaruitval en Roos MIDDENLAAN 9 H« TELEF. 19062 VLEM Wild omspringen met kousen doet niemand, daarvoor is het kousenbezit te kostbaar. Maar zelfs bij het voorzichtigste ge* bruik, kunt U voor onaange name verrassingen komen te staan. Onze Reparatie>aMee* ling zorgt er echter Yoor, dat Uw defecte kousen snel, vak kundig en onzichtbaar hersteld worden. Tarief: 1 e 'adder 10 et volgende ladder 5 ct. per ladder tv IK HEB OVERAL GEVAREN UW ADRE5 M0E5T IK SP 'waren! /uxe èoMerif 4 OUPE GROENMARKT M-TEUOMM IticüschcrjUt «5 ÏSschdoersfr t? - Prbcfioepn*™" M A A R L E

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 3