ST1D ROTTERDAM J'1720 HET TOONEEE VAN VROEGER. Do zonden van Asselijn. Thomas Asselijn was, zooals men nog dit •elzoen kon beoordeelen na de voorstellingen ^an zijn „Jan Klaaz of Gewaande Dienst- piaagt", een talentvol blijspelschrijver. Helaas fceeft hij zelf zich daar niet of nauwelijks rekenschap van gegeven anders was ons Rederlandsche repertoire wellicht ettelijke vroolijke stukken rijker geweest. Hij be- rchouwde echter het vervaardigen van blij spelen als een verpoozing en waande zich een waardig volgeling van Vondel. Niet van ver dienste ontbloot is zijn agitatie, gevoerd tegen liet eerder in deze rubriek genoemde dicht genootschap „Nil Volentibus Arduum", om de werken van den «rooten dichter te blijven erkennen. De treurspelen van Asselijn echter geven het bewijs, dat hij Vondel geenszins begreep, laat staan kon volgen, en ziel veeleer aan sloot bij den. hier eveneens meergenoemden drakendichter Jan Vos. Zijn drama „De dood van de Graaven van Egmont en Hoorne" is daar wel het zwaarste voorbeeld van. Won derlijk genoeg werd hét nog ongeveer een eeuw na zijn geboorte opgevoerd, o.a. te Rot terdam. waar de beroemde tooneelspeler en publicist Martin Corver er in 1774 een ver tooning van bijwoonde. Deze getuigt daar van: „Zij toch gaf niet meer of minder te zien dan het schavot, geheel zwart wezende, en den scherprechte! met een overgroot zwaart in de hand. en daarbij een die als 't ware een hooft in de hand hat: dit gaf een naar gezigt! En aan de ene kant stont als 't ware een hooft te pronk op een paal, en twe lichamen lagen «an twee bijsondere plaatsen op datzelve schatvot. als hoofdeloos, achter een bijsondere hoop zant. De pen, waarop het andere hooft ook geslagen moest worden, zag men mee, en wurgpalen en een galg zag men daar insge lijks. Een opgestoken bloetvlag kon het oog niet ontglippen" Het ergste komt nog. Met afschuw consta teerde Corver, dat een der actrices „In mans- fcleêren. met veel roem. tusschenbeide, den Hornpijp heeft gedanst"! J. H Rössing, die deze gezouten critiek vermeldt in zijn degelijke schets van Het Tooneel in Nederland in de 17e eeuw, voegt hier aan toe „Men zou kunnen begrijpen dat om zulk een gruwelgezicht en den dans er tusschen, de vertooning in de 17e eeuw verboden kan zijn. Verboden is zij, maar om een geheel andere reden." Als rechtgeaard bewonderaar van Vondel laat Asselijn namelijk een der personen in zijn stuk. evenals de bode in den Gvsbreght. een beschrijving geven van den beeldenstorm, waa- het gedrag van de plunderende, ver niel hervormden danig wordt gegeeseld. Dit nu was te veel voor de nog altijd opper macht:"" predikanten in Amsterdam. Zij be legden ^an ook in 1685 een buitengewone vergadering in de Nieuwe Kerk en zonden den heeren burgemeesteren het voorstel, het bewuste treurspel te verbieden. De magistraat kon niet anders doen dan aan dit verzoek gehoor geven en zelfs den predikanten dank te zeggen voor hun oplettendheid en hun be moei'"""" K. ~"euwe Uitgaven. Sven Hedin: Amerika in den strijd der Kontinenten. (Uitgeverij West- land - Amsterdam). In dit boek geeft de bekende Zweedsche ontdekkingsreiziger Sven Hedin, die de Ver. Staten van verscheidene langdurige bezoeken kent, een overzicht van de bui- tenlandsche politiek der V.S. sinds den vo- rigen wereldoorlog, in het bijzonder de po litiek van den huidigen -president. Tevens is een beschouwing gewijd aan de ontwik keling der Duitsch-Amerikaansche betrek kingen. Hedin's conclusie luidt, dat, zoo Roosevelt de door den Führer uitgestoken hand aangenomen had, de wereld voor het groote leed van thans gespaard zou zijn ge- Dieven. Met tal van citaten uit redevoe ringen en artikelen van Amerikaansche staatslieden en publicisten, dié in den loop der jaren een Waarschuwend geluid lieten hooren. geeft de schriiver aan, dat Roose velt zijn land geleïdèlijk dichter bij den oorlog bracht, daar hij „alleen luisterde naar de stemmen van een machtige min derheid". H. Voskuil Gertrud Fussenegger: Rebellen. Uitgeverij Westland, Amsterdam. (Vert. Dr. Th. M. Hil- leni In dezen verdienstelijken roman schetst Gertrud Fussenegger de geschiedenis van het ''eerengeslacht Zeinis; dat om des geloofswille geboortegrond, het bergdorp Falbeson ver- en zich met vele anderen in de steden Noord-Duitschland vestigt. Een lid van dit 'acht. wien de roep van den ouden bodem machtig is geworden, keert na veertig jaar "albeson terug en weet, onder voorwendsel hoeve in goede banen te sturen en den eeni- gen zoon van Lukas Zeinis tot een volmaakten boer op te leiden. De oude Zeinis gaat te gronde aan zijn fouten en zijn ongelukkig ge sternte, evenals de boerin, die zich niet aan het boerenbedrijf kan aanpassen. Onder het bekwame bestuur van Notburg en Bernhart Zeinis komt de hoeve tot groqten bloei, doch ook aan den jongen boer gaat het noodlot niet voorbij, ofschoon zijn vertrek uit Falbeson niet zijn ondergang beteekent. De schrijfster vertelt dit verhaal op sobere wijze, geheel in den geest van de zwijgzaam heid der bergbevolking. De typeering der karakters en de sfeer van het boerenbedrijf zijn goed getroffen. H. Voskuil. De narren van Kaganowitseh door Karl Miedbrodt, vert. Frits Sara- pinion, uitg. Uitgeverij Wcstland - Amsterdam. De naam Kaganowitseh is bekend: nog on langs werd hij genoemd bij de befaamde ont hullingen over hetgeen Jozef Kaganowitseh en Mevrouw Kolontay ten aanzien van de Sovjet Russische betrouwbaarheid op het stuk van verdragen verkondigden en wie niet geheel onbekend is met het verloop der Russische revolutie weet. dat het geslacht Kaganowitseh belangrijk heeft bijgedragen tot het aandeel, dat de Joden daarin hebben ge had. Van dit laatste gewaagt dit boek. Het verplaatst ons naar het Sovjet-Rusland van 1937. De buitenlandsche politiek van Stalin houdt zich bezig met de bolsjewiseering van Spanje en Frankrijk en den komenden strijd tegen Duitschland. In het binnenland richt zijn wantrouwen zich tegen zijn vertrouwde medewerkers, zijn G. P. Oe kliek, zijn roode generaals. Zijn wreedheid en niets ontziende doortastendheid treden in al hun verschrik king aan den dag. Maar ongezien voor 't oog van de wereld worden zijn hahdelingen geleid door Jozef Kaganowitseh, zijn adjudant, die met behulp van zijn broers en zuster het gan- sche schrikbewind voert en daarbij geen ander doel heeft dan de verheffing van het joden dom en de bevrediging van zijn persoon lijke aspiraties. Alle listen en lagen, die daartoe in het werk worden gesteld, alle wreedheden, waartoe dit alles voert en alle offers, die daartoe gebracht moeten worden vormen den inhoud van dit hoogst belangwekkend boek, dat een waarde vol document, vormt tot de kennis van dit Tragische jaar in de wereldgeschiedenis. Men leert er het rampzalige Rusland uit kennen, maar vooral de machinaties van het joden dom, dat in de gedaante der familie-regeering Kaganowitseh allen, van Stalin af tot den ge- ringsten Russischen arbeider tot zijn narren maakt, onderworpen aan joodsche heersch- zucht en joodsche sluwheid. F. C, Derks. De afdeeling pers van het Nederlandsch Arbeidsfront heeft bij de N.V. Uitgevers maatschappij „Werkend Volk" te Amster dam een brochure „Toelichting op de Ver ordening betreffende de Ordening van den Arbeid" het licht doen zien. Deze brochure behandelt zeer uitvoerig deze verordening van den Rijkscommissaris van 13 October 1942, die woordelijk in Nederlandschen en Duitschen tekst is opgenomen, gn zet het doel, het nut en de strekking der verorde ning uiteen. In den aanvang van de toe lichting wordt er op gewezen dat de ver ordening voortkomt uit een levensbeschou wing, die diametraal staat tegenover de individualistische beschouwingswijze. De gemeenschap wordt hier op deri voorgrond gesteld en de geheele verordening gaat uit van de gemeenschapsgedachte. Voor hen, die direct of indirect met deze verorden ning iets te maken hebben, is deze toelich ting van nut. r,LithersgJi» leer afgezworen te hebben,weej-pan haar werklust, offerbereidheid en alge- het bezit van de oorspronkelijke hoeve te <omen. Zijn noeste arbeid brengt hem geen z™en, want hij is vervreemd van het beroep 'ener vaderen en hij wordt gewantrouwd. Dan brengt de boerenmeid Notburg uitkomst. Zij, bet bedrijf door en door kent, weet de MAATSCHAPPIJ 'Ben Nederlandsch Bedrijf door de eeuwen heen L6EASMUSHUIS COOLSINGEt. ROTTERDAM! Meta-afdeeling der N.S.V.O. De persdienst van de N. S. B. meldt: In opdracht van den Leider heeft de leid ster der N. S. V. O. (Nationaal Socialistische Vrouwen Organisatie) 'de Meta-afdeeling van de N. S. V. O. opgericht. De jongeren der N. S. V. O. en de Meta's, die reeds oefenden in jeugdstormverband, worden, indien zij aan de gestelde eischen voldoen, in deze nieuwe organisatie van jonge vrouwen opgenomen. Haar tweeledig doel de meisjes op te voeden tot goede vrouwen' en moeders, een kern van jonge vrouwen te vormen, die be reid zijn om hulp te verleenen altijd en overal waar, hulp jjoodig is zal de Meta-afdeeling trachten te bereiken en wel in nauwe samen werking met de andere afdeelingen der N. S. V. O. Als lid kunnen zich aanmelden Nederland sche ongehuwde vrouwen van 18 tot 25 jaar. Na een doktersonderzoek moet zij een proef tijd van drie maanden doormaken. Voor iedere Meta wordt jaarlijks opnieuw vastgesteld, of zij lid kan blijven op grond heele houding, VERVANGINGSMIDDELEN VOOR CONSUMPTIEDOELEINDEN. In de op 26 Mei verschenen Staatscourant is afgekondigd het vervangingsmiddelenbesluit V. V. O. 1943. Ingevolge dit besluit is het be reiden en afleveren door producenten en het verpakken door andere dan producenten en detaillisten van vervangingsmiddelen voor consumptiedoeleinden verboden, tenzij onthef fing is verleend door of vanwege het Hoofd, bedrijfschap voor Akkerbouwproducten, te 's-Gravenhage, Wassenaarscheweg 80. 10.000 GEWONNEN IN WINTERHULP LOTERIJ. Te Amersfoort deed een inwoonster tijdens de schoonmaak plotseling de verrassende ont dekking, dat haar. man sedert weken reeds zonder het te weten, eigenaar was van den hoofdprijs van 10.000, die bij de laatste premietrekking van de W.H-.N.-loterij 1942 was uitgeloot. Man noch vrouw hadden de moeite geno men, de uitgelote nummers eens met de be waarde loten te vergelijken, tot het oogenblik waarop de vrouw op het punt stond- een en ander op te ruimen. Dat haar verbazing groot was, laat zich begrijpen. Berekening van de maximum prijzen voor huizen. Ter berekening van de maximumprijzen van gebouwde eigendommen wordt door de Prij- zenbureaux voor Onroerende Zaken in het meerendeel der gevallen de methode van de netto-opbrengstwaarde toegepast. Volgens deze methode wordt de grondslag voor de berekening gevormd door de netto-opbrengst. De netto-opbrengst van een zeker object wordt verkregen door de jaarlijksche bruto-opbrengst (de huur-uitkomsten) te verminderen met de jaarlijksche exploitatiekosten. Met nadruk zij er op gewezen, dat niet tot deze kosten mo gen worden gerekend: aflossing op hypotheek, hypotheekrente en oorlogsmolestverzekerings- kosten. Het bedrag dat overblijft, nadat het totaal der kosten (dus zonder aflossing, rente en molestpremie) van de bruto-opbrengst is afgetrokken, vormt de netto-opbrengst. Dit netto-bedrag, gekapitaliseerd op basis van een rentevoet van 4 pet. (welk percentage door de overheid in dit verband als redelijk is aangenomen) geeft den maximumprijs. De methode van de netto-opbrengstwaarde kan worden toegepast met betrekking tot objecten van een normaal, gangbaar type. In de vele gevallen echter, waarin boven behandelde methode niet tot een redelijk re sultaat leidt, neemt het Prijzenbureau zijn toevlucht tot de vergelijkende of tot de objec tieve methode. Bij de vergelijkende methode wordt uitgegaan van de verkeerswaarde van 9 Mei 1940, verhoogd met een opslag van ge middeld 25 pet. Deze methode is in hoofd zaak bruikbaar voor woningtypen waarvan in een zelfde omgeving een aantal gelijksoor tige (en derhalve vergelijkbare) objecten aan wezig zijn en deze vóór 9 Mei 1940, genomen over een niet te lang vóór dien datum liggend tijdvak (b.v. van 3 jaar), verhandeld zijn. De gegevens betreffende de verkoopprijzen wor den in bedoelde gevallen dan verstrekt door de Ontvangers der Successierechten. Bij toepassing van de objectieve methode wordt de waarde van den grond en van den opstal afzonderlijk berekend. Ten aanzien van de berekening van de waarde van den opstal dient te worden uitgegaan van de bouwkosten op 9 Mei 1940. Deze per M3. uit te drukken kosten houden verband met bouwwijze, fun- deeringsdiepte, verdiepingshoogte, enz. De aldus gevonden opstalwaarde, verhoogd met de waarde van den grond, geeft de objectieve waarde van het perceel. Drs. D. W. van Hout. PLUKKEN VAN BLADEREN VOOR THEE SURROGAAT VERBODEN. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt is de ontheffing van het verbod tot plukken en verzamelen van bladeren van berken, boschbessenstruiken, braamstruiken meidoorn struiken, frambozen- en rozenstruiken, voor zoover deze struiken in het wild groeien, als mede bladeren van andere boomen en strui ken, voor zoover die bladeren geschikt zijn voor de bereiding van theesurrogaat, inge trokken. Het plukken en verzamelen van ge noemde bladeren is dus wederom tot nadere aankondiging verboden. Daarna zal het plukken en verzamelen uit sluitend zijn toegestaan aan degenen, die in het bezit zijn van een door of vanwege de Nederlandsche Meelcentrale afgegeven schrif telijke vergunning, en aan de eigenaren van bovenbedoelde boomen en struiken. KORT NIEUWS- In het gezin van Klaas Mulder en Hen- drikje Compagne te Staphorst, is een drie ling geboren, drie meisjes, die het evenals de moeder, goed maken. De vakgroep „Kappersbedrijven" brengt onder de aandacht van het publiek, dat de kapperszaken gedurende den Hemelvaartsdag als regel gesloten zullen zijn. De Beauftragte van den Rijkscommis saris voor Gelderland, dr. E. Schneider, is na gedurende een jaar deelgenomen te hebben aan den strijd aan het Oostfront, weer in Ne derland teruggekeerd Hij heeft zijn werk zaamheden als Beauftragte voor Gelderland hervat. Te Nijmegen is na een vrij langdurige ongesteldheid op 66-jarigen leeftijd overleden de bekende kunstschilder en etser Eugene Lücker. In Den Haag is op 47-jarigen leeftijd overleden de heer W. Wagenaar, administra teur b.d. aan het Departement van Financiën en lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Te Amsterdam is een inbraak gepleegd in een zaak in bedrijfskleeding in de Javastraat. De buit was zeer aanzienlijk: 437 blauwe over alls, 50 M. manchestergoed en 10 rollen mole skin (5100 M.). De waarde van het gestolene bedraagt ongeveer 12.000. Te Hilversum is een inbraak gepleegd in een opslagplaats,welke gedeeltelijk in gebruik is bij hotel Gooiland. Met behulp van een Vrachtauto hebben de inbrekers 16 groote en 30 kleinere kisten, tezamen bevattende ruim duizend flesschen drank, als jenever, cognac, likeur en wijn, weggevoerd. De normale waarde van het gestolene bedraagt meer dan 10.000. De rechtbank te Amsterdam heeft den 29-jarigen agent van politie B. T., conform den eisch, veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf, met ontzegging van fle bevoegdheid om dienst te doen als politie-agent. De agent, die in relatie stond met duistere figuren, had in een woning bonnen in beslag genomen, welke hij zelf gehouden of verkocht had. In Noordbrabant en Limburg worden stappen ondernomen, om de woonwagenkam pen, die men in deze provincies, vooral in de dorpen, aantreft, binnen afzienbaren tijd te doen verdwijnen. De bewoners dezer kam pen worden met hun wagens naar een groot kamp getransporteerd, dat onder strenge be waking komt te staan. De tot werken in staat zijnde mannelijke woonwagenbewoners zullen in Duitschland tewerk gesteld worden. Te Best is in de bosschen het lijk ge vonden van de 32-jarige ongehuwde vrouw P. V„ die sinds eenigen tijd werd vermist. De politie onderzoekt of een misdrijf in het spel is. Artikel Bon Aardappelen 24a Aardappelen 24B Beschuit 24 Bloem 569 lm. 572 Boter 2ïa Boter 233 Brood 24A Brood 24B Brandstoffen 15 tm. 19 BV 11, 12 KF Cacao 3-27, 4-27 Chocolade ïi Eenh.zeep 573 Eenh.zeep V Gort 564 Gort 21A, 23A Havermout 565 Jam 563 Kaas 873 tm. 575 Karnemelk 3-26 Karnemelk 24 Koffiesnrr. 567 Margarine 2JA Margarine 23B Melk 21. 22, 23 Melk 4-28 Petroleum 07, 98 Rüst 21B, 23B Scheerzeep s Servies 2-14, 2-15 Sigaren 24 Sigaretten 24 Sigarillos 24 Sinaasappelen 3-14. 3-15, 4-19 Suiker 562 Suikerwerk 22,2? Tabak 24 ToHetzeep v Taptemelk 21, 22, 23, 24 Vermicelli, enz. 566 Vleesch 23A, 24 A Vleesch 23B, 24B Waschpoeder 579 Waschpoeder V DISTRIBUTIEBONN»! Kaart Aard. Aard. Besch. Algem, Boter Boter 3rood Brood Brandst. Brandst. 1 Reserve Versn. Algem. Eervh.z. Algem. ICind.voeds. Algem. Algem. Algem. Reserve Tapteta. Algem. Boter Boter Melk Reserve Petroleum Kind.voeds. Textiel (ra) Reserve Tabak Tabak Tabak Reserve Algem. Versn. Tabak Toiletz. Taptemelk Algem. Vleesch Vleesch Algem. VVaschp. Hoer. 2 kg. 1 kg. 70 gr. 100 gr. 250 gr. 129 gr. 400 gr. 100 gr. t.m. 12 Juni 12 Junt 12 Junt 12 Junt 15 Juni 15 Juni 12 Juni 12 Juni 1 eenh. 31 Dec. eenh. 30 Apr. '44 150 gr. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 1 rants. 30 Junt 1 rants. 30 Junt 250 gr. 12 Juni 250 gr. 12 Junt 250 gr. 12 Juni 500 gr. 12 Juni 10» gr. 12 Juni 144 lit. 12 Juni 144 lit. 12 Juni •250 gr. 12 Juni 250 gr. 15 Juni 125 gr. 15 Juni 14'. lit. 12 Junt 5V1 Ut. 12 Juni 1 lit. 13 Juni 250 gr. 12 Juni 45 gr 31 AUg. 4 pnt 5 st. 12 Juni 20 st 12 Juni 10 st. 12 Juni 1 rants. 12 Juni 4 kg 12 Juni 100 gr. 12 Juni 25 gr. 12 Juni 1 rants 30 Junt 144 ltt. 12 Junt 100 gr. 12 Junt 100 gr. 12 Juni 25 gr 12 Juni 250 gr. 30 Juni 250 gr. 30 Juni TWEEDE NATIONAAL ZANGFEEST. Op 5 September te Amsterdam Op Zondag 5 September a.s. zal 00 den Dam te Amsterdam het 2e Nationaal Zang feest worden gehouden. Dit zangfestijn zal wederom uitgaan van de Stichting Natio naal Zangfeest. In het voorwoord van het reeds verschenen programma richt de voor zitter der Stichting, de heer S. Plekker, burgemeester van Haarlem, het verzoek tot alle Nederlanders om mee te werken aan het doel der Stichting: het kennen en waar- deeren van het Nederlandsche lied". Weest met ons de dragers van het Nederlandsche lied" zoo schrijft hij, „en laat dit tot uw harten spreken". Het programma vermeldt o.m. tal van be kende en onbekende liederen uit Neder land, Vlaanderen en Zuid-Afrika. VERDELGING VAN AALSCHOLVERS. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van vogels schrijft ons: Herhaaldelijk zijn den laatsten tijd berich ten verschenen over aalscholvers en over het nadeel, dat deze dieren aan de visscherij zou den toebrengen. Daarbij werd soms aange drongen op het dooden der vogels. Hieruit blijkt, dat de maatregelen, welke reeds eenige jaren toegepast worden tegen een te groote vermeerdering van aalscholvers, niet algemeen bekend zijn. Deze maatregelen, die volgens deskundigen als de eenig juiste te beschouwen zijn, zullen er ongetwijfeld toe leiden, dat het aantal aalscholvers in Nederland binnen kort als normaal kan worden beschouwd. In geen geval verdient het aanbeveling in dezen tijd tot het schieten van oude vogels over te gaan, zooals op enkele plaatsen aan de IJsselmeerkust het geval schijnt te zrjn. De dood van oiide vogels beteekent, dat er een nest jonge vogels aan een langzamen, wreeden hongerdood ten prooi is. Des te meer is deze schieterij te veroordeelen als langs anderen en minder kwellenden weg betere resultaten te bereiken zijn. Nu de aalscholvers voor con sumptie gebruikt worden en mitsdien een goe den prijs opbrengen, geschiedt het dooden der oude vogels niet alleen ter voorkoming van schade, doch ook uit winstbejag. Het is te wensehen, dat alle instanties, die in deze zeg genschap hebben, zich willen beraden, op welke wijze aan deze vogelverdelging een einde kan worden gemaakt. ZWEMMERS WORDEN REDDERS. Het bestuur van den kring Haarlem van den Ned. Zwembond heeft voorgesteld aan alle zwemvereenigingen in den kring, om dit sei zoen, onder deskundige leiding, cursussen te organiseeren waarop de leden, de meest ele mentaire begrippen van 't zwemmend redden zullen worden bijgebracht. De Heerosteedsche zwem en poloclub heeft reeds besloten een dergelijke cursus te organiseeren. GEVONDEN VOORWERPEN. Bril, Bonke, Coornhertstraat 24; portemonnale met inh.. Koers, Spaame 80, portemonnaie met inh„ Kaagijk, Mecklenburgstraat 10; riem, Voor- neveld. Kloppersingel 191; rozenkrans, kennip- haas, Fr. Varkensmarkt 20; schaar, Veen, KI. Houtstraat 47; shawl, v. d. Kraats, Bakenesser- gracht 81 rd.; tasch met inh., Louman, Schoter singel 101. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 8 JUNI 1843. HILVERSUM I 414.4 M. 6.45 Kinderzang (gr.). 7.00 BNO: Nieuwsberich ten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Adalbert Lutter en zijn orkest (gr.). 7.45 Programma-overzicht en sportnieuws. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.10 Het Sylvestre Trio (opn.). (8.458.50 Voor de huis vrouw). 9.00 Godsdienstige uitzending. 9.30 Otto Hendriks en zijn orkest en de J. F.'s (opn.). 10.30 Boomen in oude stadsdeelen. 10.45 Viool en piano. 11.15 Omroeporkest, solisten en het Omroep- Operettekoor (opn.). 12.00 Almanak. 12.15 Piano- voordracht en zang met piano. 12.45 BNO: Nieuws berichten. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 De Melodisten soliste en gramofoonmuziek. 14.00 Op de bres, voordracht. 14.15 Gevarieerd programma. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Viool, cello en piano, 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Ds Lichte Toets. 18.00 BNO: Binnenlandsch gesproken overzicht. 18.05 Scala orkest te Milaan (gr.). 18.45 De N.S.B. antwoordt. 18.55 Berlijnsch Harmonie orkest (gr.). 19.00 BNO: Nieuwsberichten.- 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Bonte verscheiden heid. 22.00 BNO: Nieuwsberichten en actueele be schouwing. 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 22.15 Voor danslustigen (gr.). 23.00 Bal letmuziek (gr.). 23.40—24.00 Nocturnes van Fr. Chopin (gr.).

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 8