Vader wurgde te Assendelft drie kinderen WILT U EENS KIJKEN? Rijwrelvervoer door de Spoor, wegen. Tijdelijk geen afgifte van sneltrein- kaarten Pc Nederlandsche Spoorwegen deelen mede, dat de'afgifte van rijwielkaarten van 1.30 van 10 Juni tot en met 16 Juni en van 30 Juni tot en met 6 September wordt gestaakt. Deze mpatregel is genomen, omdat den laatsten tijd een zoo algemeen gebruik van de duurste rij wielkaarten is gemaakt, dat de spoorwegen onmogelijk het enorme aantal rijwielen op de gewenscbte wijze konden vervoeren. Bo i- dien is de maatregel genomen ter voorkoming van treinvertragingen. Uit het bovenstaande zail men kunnen opmaken, dat de uitgifte juist gestaakt is gedurende de Pinksterdrukte en zomervacanties. Men kan nog wel gebruik maken van de rijwielkaarten van 40 en 80 cent. Inhoudsopgave Signaal Het moest belangrijke verschijnsel van dezen tijd is de vorming der groote conti nentale eenheden. Daardoor hebben alle problemen, welke er tot dusvor -voor de verschillende staten en volkeren bestonden, een belangrijke verschuiving ondergaan. Dit beteekent voor Europa, dat de rivali teit tusschen de Europeesche volken belang rijk aan beteekenis heeft ingeboet, daar in haar plaats nu de strijd der continenten ge treden is, waaraan inwendig verdeelde we- relddeelen niet het hoofd zouden kunnen bieden. Alleen van deze veronderstelling uitgaande, kan men de vraag wat Europa is en wat het kan zijn, nauwkeuriger beant woorden. Daarbij blijkt, dat men de kwestie van verschillende punten kan bezien. Vanuit het Westen laat Europa zich an ders aanzien, dan vanuit het Zuid-Oosten of het Noorden. Het nieuwe nummer van het groote Europeesche tijdschrift Signaal heeft daarom een interessante poging ge daan, om met moderne teckenlngen uit te beelden, hoe de verschillende Europeeesehe volkeren hun continent zien. Hoe verschil lend de gezichtspunten ook zijn, toch komt bij allen het belang van het Europeesche centrum als schild tegen alleonzekerheid, welke uit het Oosten op ons werelddeel toe- stormt. sterk naar voren. Naast deze boeiende en de blik verrui mende bijdrage bevat Signaal weer zeer veel dat dit tijdschrift op het eerste plan doet brengen. Wij noemer) slechts een geïllus treerde beschouwing over de Atlantik-Wall:. een artikel van Giselher Wirsing over Italië, het slot van de plublicatie ,De Gloeiende Toren" van den oorlogsverslaggever Wolf gang Koerber en vele andere artikelen; foto's en platen, welke tot ontspanning en ontwikkeling kunnen bijdragen. VERHUIZING HOOFDBUREAU SCHEEPVAARTINSPECTIE. De inspecteur-generaal voor de scheepvaart deelt mede, dat het hoofdbureau van de scheepvaartinspectie zoomede van den Rijks vaartuigendienst en de scheepsmeting, en het bureau scheepvaartinspectie 4de district, we gens verhuizing gesloten zijn vanaf Vrijdag 11 Juni tot en met Woensdag 16 Juni. De nieuwe adrrccon worden nader bekend ge- maaP* ONTHEFFING LUISTERBIJDRAGE. Toestelbezitters, die in 1942 vrijgesteld wa ren van de betaling der luisterbijdrage, be hoeven voor 1943 niet opnieuw ontheffing, door inzending van een formulier, te vragen. De verleende vrijstelling wordt geacht te zijn verleend tot en met denmaand.waarin zij hun toestel moeten inleveren. Zij, die in 1942 niet waren vrijgesteld, maar in 1943 voor onthef fing in aanmerking wenschen te komen, moeten wel een formulier E, kosteloos aan de postinrichtingen verkrijgbaar, indienen. Zij moeten evenwel de luisterbijdrage hetfben rroldaan. Het formulier E kan dadelijk wor den ingezonden. Zij, die hun radiotoestel niet behoeven in te leveren, moeten, zoo zij voor 1943 onthe ven willen worden van betaling der luister bijdrage, onverwijld een formulier E op de gebruikeliike wiize inzenden. VFRVOER MET D-TREINEN MET PINKSTEREN. In het tijdvak van 11 tot en met 16 Juni 1943 zijn de treinen Dlll-D 112, D 137-D 138, DMW 161-162 en S.F.R. (Sonder Front-Urlauberzug) 211-311 uitsluitend opengesteld voor reizigers naar en van het buitenland. Deze beperking geldt niet voor personen, behoorende tot de Duitsche weermahct. STEDELIJK GYMNASIUM TE HAARLEM Voor het toelatingsexamen zijn geslaagd voor de eerste klasse: C. Arons, M. Cassee, S. de Joode, A. Looijen, J. v. d Lugt. H. M. Meilink, C. Tullingh, B. Jetses, J. Berkelbach v. d. Sprenkel, H. Briët, R. Trevel, J. Nijboer F. Vaillant, I. Würdeman, H. Heerkens Thijs sen, B. Munnik, L. Vosshard, E. Ament, N. R. Pels. G. Blaak, B. Blikslager, J. Dijt, H. v Gelderen, A. Ingen-Housz, J Panjer, J. Boot, E. Bos, A. Hulst, S. v. Leeuwen. G. Menalda, J. Muller, C. Schraagen, C. Bijleveld, S. Gö- ransson, H. Molijn, N. de Ruig, M. Sluyter, W. Karseboom, M. Wiarda Beekman, J. v. d. Griend, H. Kempeuius, Th. v. d. Laan, M. Wetselaar, M. Bonkes, W. HanseJ» E. Kroes, H. Veldhuis, H. van Meurs, T. Ticheiman, C. in 't Veld, H. Bienfait, W. van Dam, J. Schol ten, H. Biewinga, P. Werre, M. v. d. Bogaerde P. v. Doorn, A. Krins, Ch. de Beus, G. v. Dis, N. Baart, J. Jongkind, I. van Leeuwen, H. Verwers, L. Ponterman, E. Anneveldt, A. Middeldorp, M. Brouwer, M. Broers, F. de Ronden, M. Warmelink. TWEEDE H.B.S. B SANTPOORTERPLEIN. "roor het eindexamen zijn geslaagd de hee- ren: P. Melchers, P. Altena. J. Fortgens, A. J. Nater, H. C. van der Tooien, J. Verhoeve, G. H. ter Beest, J. G. Yspeert, J. J. Erkelens. Afgewezen geen; de examens zijn geëindigd. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad; F. C. Berks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad; A. Overmeer, H'stede. Buitenland; J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving.' J. J. E. van Baarse), Sant poort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede Een soldaat ziet Haarlem Gids, geschreven door Uffz. Hartmann Ten gerieve van de soldaten in Haarlean en omgeving heeft onderofficier Carolus Hartmann een boekje samengesteld voor de genen die de geschiedenis en de schoonheid van onze aloude stad nader willen leeren kennen. Kleiner Gang durch Haarlem" noemde de schrijver dit leerzame geschrift, dat den vreemdeling op onderhoudende wijze voorlicht omtrent het vele wetenswaardige, dat Haarlem den vreemdeling biedt. De heer Hartmann neemt de lezers op zijn rondgang mee naar de Sint Bavo, het Raad huis, de Vlèeschhal, de Doelen, de hofjes en vele andere bezienswaardigheden, waaraan de stad haar beroemdheid ontleent. De voor naamste historische en architectonische bij zonderheden van de gebou-\yen worden daar bij opgesomd. Ook aan Haarlem's*.bloemen pracht wijdt de schrijver de aandacht, in het bijzonder aan het elk jaar weerkeerend kleu renfeest in de bollenstreek. Terecht is ook een apart hoofdstuk ingeruimd voor Frans Hals, door den schrijver Haarlem's groot ste zoon" genoemd. Het boekje, dat van eenige illustraties voorzien is, werd uitgegeven door de Kraft- fahr-Ausbildungsabteilung der Buftwaffe Nr. 12 en gedrukt bij N.V. de'Spaarnestad. 'n Wespennest Hoe menigmaal heeft Haarlem al erva ren, waarom het vredige Veluwsche pen sion 's Zwaluwnest in een baarlijk wespen nest veranderde' Dat vroolijke spel van va- cantie-geneugten van J. W. van der Heiden èn Henk Bakker blijkt wel een der meest gespeelde stukken voor dilettanten, die de laatste tien jaar® verschenen zijn. Hetgeen niet te verwonderen is overigens. Een pen sion is altijd een dankbaar decor voor ama teurs, die binnen die vier (of in dit geval drie) wanden steeds weer de noodige rol len vinden die een gevarieerde typeering vragen en bovendien is ,/n Wespennest" ge schikt voor vrijwel alle vereenigingen, zelfs voor leeken die zoo goed als nooit op de planken staan. Dit laatste is zeker het geval met de leden der H. Z. en P. C. De Waterratten, die gis teravond het zwemmen staakten voor het tooneelspelen. In de tooneelzaal van De Leeuwerik voerden zij genoemde klucht op en het mag tot hun eer gezegd, dat zij het er aardig afbrachten. De vertooning liep als gesmeerd, bijna nooit waren er haperin gen en de meeste rollen werden met vaart en typeerlust over het voetlicht gebracht. De heer Damiaans, later wegens ziekte ver vangen door zijn echtgenoote, had de regig. wat een vlot geheel waarborgde. De spelers slaagden er, zooals gezegd, in de pensiongasten naar waarde te typeeren. Zoo zagen we een kostelijk span parvenu's, de familie Koeman, van Nees v. d. Broek en Jo v. d. Broek, terwijl de dochter Petro- nella met veel gevoel voor humor en charge werd uitgebeeld door Jo Kerkhoff. Hoe weldadig stak bij deze grove caricaturen de eenvoudig gespeelde Trüde van Heel (door mej. Wil Sterk) af. Joop Hendriks en Lotte Houben vormden het paar amateur pensionhouders. terwijl Piet Bakker vlot heid ten toon spreeidde in de rol van den onvermijdelïjken huisvriend, ditmaal een onschuldige. Het is een vroolijke avond geweest, een waar geestelijk bad*voor onze zwemmers. M. SYBR. KOOPS. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen, Vrijdag, de beurt aan de letters Q, T, X, IJ en Z en het restant van de letter M vanaf Met. FABRIEK VAN RIJTUIGEN EN SPOORWAGENS J. J. BEI.TNES. Van de serie van 75 electrische rijtuigen, waarvan er in 1941 door de fabriek van rij tuigen en spoorwagons J. J. Beijnes N.V. te Haarlem 29 werden afgeleverd, verlieten er volgens het jaarverslag in het verslagjaar 41 de fabrieken. Verder kwamen gereed de eer ste 32 stuks van een serie van 300 open goe derenwagons van 17t/2 ton draagvermogen (z.g. rongenwagens). Met enkele kleinere op drachten samen bedroeg de verkoopwaarde van hetafgeleverde werk 2.405.709 (v.j. 1.841.289). Ofschoon de productie dus van be vredigenden omvang was, is de gang van zaken zoodanig geweest, dat het jaar niette min met een klein verlies is afgesloten. Aan loonen en salarissen werd uitbetaald ƒ712.480 (v.j. 728.592). Bij het einde van het jaar had de maatschappij nog opdrachten loopen 'voor de levering van 5 electrische rijtuigen van de oudere serie, 14 bij deze serie behoorende reservedraaistellen, 268 rongenwagens, 300 gesloten goederenwagens (groentewagens) en 23 electrische rijtuigen van een nieuwe serie In de vergadering van den raad van commis sarissen van 23 December heeft het bestuur besloten het primaire dividend van alle aan- deelen met 20 te verlagen. De balans en de verlies- en winstrekening geven, na de gebruikelijke afschrijvingen, een verlies aan van 4.863 (v. j. winst 70.582). Dit verlies zal ten laste van de algemeene reserve wor den gebracht. (Over 1941 bedroeg het divi dend 6 pCt. op de preferente aandeelen A, 5 procent op de preferente aandeelen B en de gewone aandeelen.) Ds. H. DUIKING A Prop. H. Luikinga uit Haarlem doet 14 Juni a.s. zijn intrede bij de Doopsgezinde Ge meente Veendam. Bevestiger is Ds. L. D. G. Knipscheer, van Groningen. BONNEN VAN HAAR KINDEREN VERKOCHT Voor den Economischen rechter te Haar lem had zich de gehuwde vrouw M. A. Dln- genouts, wonende te Haarlem, te verant woorden, omdat zij de levensmiddelenbonnen van haar kinderen had verkocht. Zij werd hiervoor tot veertfen dagen gevangenisstraf veroordeeld. A. A. Metz te Haarlem, die de bonnen had gekocht, kreeg f 100 boete, subs. 30 dagen hechtenis. HAARLEMSCHE RECHTBANK. In den morgen van den 13 Januari j.l. viel het de buren van den blikslager H. L. Z. te Assendelft op, dat er geen leven te be speuren was in de woning van Z., hoewel hij thuis moest zijn. Zij waarschuwden den gemeenteveldwachter, die een onderzoek in stelde en tot zijn ontsteltenis in de keuken den blikslager bewusteloos op den grond vond liggen met een zwak bloedende pols, terwijl in de keuken een sterke gaslucht hing. Hij bracht den bewusteloozen man naar buiten en doorzocht het huis. Boven vond hij op een bed drie kinderlijkjes, de kinderen van Z. Wegens doodslag stond de 50-jarige Z. te recht. In korte woorden reconstrueerde de president het gebeurde in den nacht van 12 op 13 Januari. Z.'s vrouw had hem in de steek gelaten en was er met Z.'s broer van door gegaan. Z. was achtergebleven met zijn drie kinderen en voelde zich van alles en iedereen verlaten. Op den 12den Januari kreeg hij het denkbeeld 's middags met etenstijd een eind aan dit leven te maken. Met behulp van zijn kinderen boorde hij een gaatje in de deur van de benedenkamer en des avonds legde hij hierdoor een gasslang. Met zijn kinderen legde hij zich in deze be nedenkamer te ruste, nadat hij de gaskraan open had - gezet. Hij merkte echter dat het vergassen niet lukte; hij bracht daarom zijn slapende kinderen naar boven en daar op het bed legde hij ze neer. na ze gewurgd te hebben. Vervolgens legde hij zich naast hen neer en poogde met een scheermesje zijn pols door te snijden,hetgeen mislukte. Hij ging toen naar beneden, waar hij een gasslang in zijn mond stopte en het kraantje open zette. Hij verloor toen het be wustzijn en viel op den grond, waar de veldwachter hem denvolgenden morgen vond. Dr. A. Verjaal uit Heemstede, die als ge- tuige-deskundige een psychiatrisch onder zoek had ingesteld, verklaarde dat ver dachte ongeveer een half jaar vóór het misdrijf in een ziekelijken psychischen toe stand was geraakt. Dit had een bewustzijns- beperking tengevolge, die op den dag van het misdrijf extra toegespitst was. Z. had wel het besef dat zijn opzet doodelijk was, maar niet dat het zedelijk ongeoorloofd was. Z. had een zoo groote lotsverbondenheid met zijn kinderen, dat hij hen met zichzelf ver eenzelvigde. Uit de overige getuigeverklaringen bleek dat verdachte zeer gunstig bekend stond. De officier bouwde voort op de verklaring van den getuige-deskundige. Hij noemde de handeling van verdachte onbegrijpelijk. De opzet achtte hij bewezen, evenals de weder rechtelijkheid van het feit, doch op dit tweede punt achtte hij hem niet toerekenings vatbaar. Hij vroeg ter beschikkingstelling in een dergelijke toestand kon geraken.aane van de regeering zonder oplegging van straf, aangezien er rekening moet worden gehou den met de toekomst, wanneer hij weer in een dergelijken toestand kan geraken. De raadsman meende dat hier sprake was van een climax, die een gevolg was van dertig jaar ongelukkig huwelijksleven. Hij vroeg ontslag van rechtsvervolging en on middellijke invrijheidsstelling van Z. De rechtbank weigerde dit verzoek. Uitspraak over veertien dagen. BEIAARDCONCERT. Het programma van het beiaardconcert, dat Jac. Vermaak Zaterdag a.s. geeft,: luidt: eerste, deel Sonatine P. Gilson; mennet en trio J. S. Bach; Daer was lestmael een kwezelken; 's Avonds in de maneschijn; Ca price, Althuizen; Le tambourin, Rameau; March funèbre. KOSTWINNERSVERGOEDING VOOR VERBUTJF IN KRIJGSGEVANGENSCHAP De burgemeester van Haarlem brengt ter kennis aan de verwanten van dienstplichti gen en bepaalde vrijwilligers, die zich in krijgsgevangenschap bevinden en in ver band daarmede geacht worden weder in werkelijken dienst te zijn, overeenkomstig de daaromtrent geldende regelen kostwin nersvergoeding kan worden toegekend. Aan vraag daartoe behoort, zoodra de aanmel ding als krijgsgevangene heeft plaats gehad, op vertoon van trouwboekje, geboortebewij zen, werkgeversverklaring, loonbriefje e.d. te worden gedaan ter gemeente-secretarie, alhier, (2e Afdeeling) tusschen 9 en 14 u. De op vergoeding aanspraak makende per soon moet aldaar vervolgens zoo spoedig mogelijk overleggen een bewijs (b.v. een berichtkaart), waaruit het verblijf in een gevangenkamp van den desbetreffenden mi litair blijkt. Voorts bestaat het voornemen ook aan niet-kostwinners, die door het ver blijf irl krijgsgevangenschap hun burger inkomsten missen, een kleine vergoeding toe te kennen. Deze vergoeding zal dan wordeji uitgekeerd aan een door belanghebbende te voren aan te wijzen in Nederland verblijf- houdend persoon, die zijn belangen wil be hartigen en daarvoor enkele kleine onkos ten heeft te maken. De niet-kostwinner zal er dan voor dienen te zorgen, dat naam en adres van dezen persoon tijdig ter secretarie worden opgegeven. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Voetbal D.W.S. KAMPIOEN VAN AMSTERDAM. D.W.S. legde Woensdag beSTag op den titel kampioen van Amsterdam, Weliswaar moesten Caldenhove c.s. in het Olympisch Stadion tegen Blauw Wit met een gelijk spel (0—0) genoegen nemen, doch hun concurrent De Volewijckers verloor op het Mosveld met 2—0 van Ajax. waar door zij toch den titel behaalden. Korfbal PROGRAMMA VOOR I)E PINKSTERDAGEN. Zaterdag 12 Juni: Prom./degr. eerste/tweede klasse: Rohda—Sportief (terrein Parkschouwburg) Zondag 13 Juni: Kampioenschap v. Nederland finale: Blauw WitDeetos (Den Haag). Maandag 14 Juni: Prom./degr. tweede/derde klasse: Amsterdam ZuidO^B.Z.B. Wilt U eens Icflken of U wellicht nog leege Togal-flacons hebt staan. Zoo ja, wilt U deze dan tegen beta ling inleveren bij Uw apotheker of drogist Wij kunnen daarin dan weer Togal, het befaamde ongeë venaarde middel tegen rheumatiek, ischias, spit, hoofd- en zenuwpijnen afleveren en behoeven er dan geen noodverpakking voor te gebruiken. U bewijst er ons en anderen een grooten dienst mee. Wilt U o'n» helpen Bij voorbaat onzen dank. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardappelen Aardappelen Beschuit Bloera 569 Boter Boter Brood Brood Bon 24A 24B 24 tm. 572 23A 23B 24 A 24B Brandstoffen 15 tm 19 BV 11. 12 KF Cacao 3-27, 4-27 Chocolade 21 Eenh.zeep 578 Eenh.zeep V Gort 564 Gort 21A, 23A Havermout 565 Jam 563 Kaas 573 tm. 575 Karnemelk 3-28 Karnemelk 24 Kolfiesurr. 567 Margarine 23A Margarine 23B Melk 21. 22. 23 Melk f 4-28 Petroleum 07, 08 Ryst 21B, 23 B Scheerzeep S Servies 2-14, 2-15 Sigaren 24 Sigaretten 24 Sigarillos 24 Sinaasappelen 3-14, 3-15, 4-19 Suiker 562 Suikerwerk 22,23 Tabak 24 Toiletzeep V Taptemelk 21, Vermicelli, 22, 23. 24 enz. 566 Vleesch 23A, 24 A Vleesch 23B, 24B Waschpoeder 579 Waschpoeder V Kaart Aard. Aard. Besch. Algem. Boter Boter 3rood Brood Brandst. Brandst. 1 Reserve Versn. Algem. Eenh.z. Algem. Kind.voeds Algem. Algem. Algem. Reserve Taptem. Algem. Boter Boter Melk Reserve Petroleum Kind.voeds. Textiel (m) Reserve Tabak Tabak Tabak Reserve Algem. Versn. Tabak Toiletz. Taptemelk Algem. Vleesch Vleesch Algem. Waschp. Hoev. 2 kg. 1 kg 70 gr. 100 gr 250 gr. 125 gr. 400 gr. 100 ?r t.m. 12 Juni 12 Juni 12 Juni 12 Juni 15 Juni 15 Juni 12 Juni 12 Juni i eenn. 31 Dec. eenh. 30 Apr. '44 150 gr. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 1 rants. 30 Juni 1 rants. 30 Juni 250 gr. 12 Juni 250 gr. 12 Juni 250 gi. 12 Juni 500 gr. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 19$ lit. 12 Juni 194 lit. 12 Juni 250 gr. 12 Juni 250 gr. 15 Juni 125 gr 15 Juni 194 lit. 12 Juni 5*4 lit. 12 Juni 1 lit. 13 Juni 250 gr. 12 Juni 45 gr 31 Aug. 4 pnt 5 st. 12 Juni 20 st. 12 Juni 10 st. 12 Juni 1 rants. 12 Juni 1 kg. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 25 gr. 12 Juni 1 rants 30 Juni 194 lit. 12>Junl 100 gr. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 25 gr 12 Juni 250 gr. 30 Juni 250 gr. 30 Juni Zwemmen. Rie van Veen lid van D. W. R. Rie van Veen, die zich na haar huwelijk te Haarlem heeft gevestigd, heeft overschrijving gevraagd van de Rotterdamsche Dames Zwem- club naar de Haarlemsche Zwem- en Poloclub "De Waterratten". Deze overschrijving beteekent een groote aanwinst voor DWR, daar zij voorne mens is in zwem- en polowedsti iiden uit te komen. KRINGZWEMFEEST VAN H.P C. De Heemsteedsche Poloclub zal Zondag 20 Juni een zwemfeest organiseeren in de zwem vijvers Groenendaal te Heemstede. Op dit feest worden de Kringkampioenschappen van Haarlem verzwommen. Vooral de estafettes zuilen een be langrijk onderdeel vormen van het wedstrijd- programma. Als slot van den middag is de sterke eerste klasser Zian uit Den Haag uitgenoodigd om het H.P.C.-zevental te ontmoeten. Dammen KAMPIOENSCHAPPEN 1943 VAN HAARLEM. De hoofdklasse-afdeeling groep B van den wedstrijd om het persoonlijk hoofdklasse kam pioenschap van Haarlem 1943 is thans geheel uit gespeeld. De stand van dezen voorwedstrijd luidt: 1. F. Raman 10 p.; 2. J. C. Draijer 6 p.; 3. A. Miedema 6 p.; 4. P. H. Meure 4 p.: 5. J. P. van Eijk 2 p.; 6. A. F. van Leuffen 2 p. Voor den eindstrijd classificeerden zich de oud kampioen van Nederland F. Raman (Haarlem sche Damclub), J. C. Draijer (St. Bavo) en A. Miedema (Haarlemsche Damclub). Naar de eerste klasse degradeerden J. P. van Eijk (Oos- sterkwartier) en A. F. van Leuffen (Het Noorden). Athletiek. GEEN VOORWEDSTRIJDEN VOOR DEN PRT^S HENDRIKBEKER. De voorwedstrijden voor den Prins Hendrik- beker, welke op 27 Juni a.s. zouden worden ge houden, zullen geen doorgang vinden. De beker wordt derhalve direct verwerkt op 15 Augustus te Hilversum. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 11 JUNI 1943. HILVERSUM I 414.4 M. 6.45 Een zangklasse van „Zanglust" (opn.). 7.00 BNONieuwsberichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Programma-overzicht en sportnieuws. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.10 Het Sylvestre Trio (opn.). (8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Godsdienstige uitzending. 9.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 10.15 Voor dracht. 10.30 Bandi Balogh en zijn Hongaarsch orkest. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Volksliede ren door „De Krekels" (opn.). 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Dansorkest Theo Uden Masman. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Land en volk brengt13.05 Tusschen de bedrijven. 15.00 Godsdienstige uitzending. 15.30 Om en om programma. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 De opera in de Renaissance (opn.). 17.50 Conser vatorium orkest (gr.). 18.00 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 18.05 Pianovoordracht 18.25 Alt en piano. 18.45 Wat doet de directie van den landbouw. 18.55 Marschmuziek (gr.). 19.00 B NO: Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 De Allemans Gading, bont programma. 22.00 BNO: Nieuwsberichten en actueele beschouwing. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een fijnverbinding met de studio oeschik- ken. 22.15 Melodisten. 22.45 Klanken uit Hongarije (gr.). 23.00—24.00 Nachtconcert (gr.).- Verduisteren van 22 tot 5.15 uur 11 Juni: zon op 5.17, onder 22.01 uur maan onder 2.25, op 13.39 uur (e. k.) 12 Juni: zon op 5.17, onder 22.02 uur maan onder 2.47, op 14.48 uur

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2