Dopspoeder AêjHOdli€& Bij naï&$rhelpt De Volkstuinen. Zooals men weet, zijn de Haarlemsche Ver- eenigingen van houders van Volkstuinen on dergebracht in een Haarlemschen Bond van Volkstuinhouders-vereenigingen. Aan het hoofd van dezen Bond staat een bestuur, dat evenwel slechts voorloopig met de leiding was belast. Naar wij vernemen zal thans binnenkort een vergadering worden uitge schreven, waarin een bestuur definitief zal worden gekozen. Uit de wereld der volkstuinders komen geen ongunstige berichten: Er wordt vlijtig gear beid en loopt het niet al te zeer tegen, dan zal menigeen een deel van zijn winterprovi sie straks van zijn land huiswaarts kunnen dragen, ongerekend de versche groenten, waarover hij van den voorzomer tot laat in den winter de beschikking heeft, iets, wat in onze dagen bepaald een voorrecht genoemd mag worden. Tot die goede berichten rekenen we niet die, welke gewagen van oneerlijke handelingen ten nadeele der tuinders. Het is gebleken, dat er hier en daar op de volkstuinen gestolen wordt: groenten is nu eenmaal allemansga ding en de gelegenheid is dikwijls gunstig voor de dieven. Daar moet tegen worden op getreden en zoo zullen de volkstuinders zijn daar contractueel toe verplicht er wachten worden georganiseerd, waartoe ieder op zijn beurt eenige uren zal worden geroepen. Ook zullen de bepalingen inzake het betreden der volkstuinen verscherpt worden. Van rijkswege wordt regelmatig toezicht op de tuinen gehouden, waartoe iedere week een rijkstuinbouwconsulent een bezoek aan Haar lem brengt. Zoo staat deze week Donderdag een bezoek aan de tuinen aan Slaperdijk en Vergierdeweg op het programma. De tuin ders ter plaatse kunnen er rekening mee houden Zooals wij eenige dagen geleden hebben medegedeeld, heeft de gemeente Haar lem de zorg voor de tuinen van hen, die nagr het buitenland moeten vertrekken, op zich genomen en zal deze tuinen door vaklui ten behoeve van de verwanten der pachters laten bewerken. Het blijkt noodig. hieraan toe te vöegen, dat dit slechts voor geregistreerde volkstuinders geldt. Zij, die niet tot een ver- eeniging behooren of 'op andere wijze niet staan ingeschreven, vallen hier buiten. In lichtingen verstrekt op schriftelijke aanvraag de secretaris van den Haarl. Bond van Volks tuinhouders Vereenigingen, de heer Ch. F Keyser, Marsstraat 45. Haarlem-Noord. Tenslotte verzoekt het bestuur ons, er op te wijzen, dat het thans hoog tijd wordt, tot het planten van kool over te gaan, dat de kool- planten verkrijgbaar zijn op het terrein van „Ons Buiten" aan den Zomerweg. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking1 van distributiebeschei den is het morgen Vrijdag de beurt aan de letter S met uitzondering van Sch. Propaganda voor zwemmen. Scholieren komen bijeen. Het bestuur van den kring Haarlem v. d. Ned Zwem Reddingshond heeft het initiatief geno men, propaganda te maken voor zwemmen onder de scholieren. Daarvoor worden bijeen komsten gehouden in het Rembrandttheater De eerste zijn bepaald op Woensdag 7 Juli ▼oor de openbare lagere scholen en later vol gen de-bijzondere scholen. Enkele films zullen vertoond worden, waarbij de heer Joh. M Schmidt een toelichting zal geven. Op het oogenblik hebben zich reeds duizend leerlingen aangemeld, waaronder 36 van de school uit Spaarndam, die een wandeling naar Haarlem zullen maken. Nog niet alle hoof den van de openbare scholen hebben geant woord op den brief van het bestuur, doch verwacht wordt, dat zij hun leerlingen in de gelegenheid zullen stellen de leerzame bijeen komst te bezoeken. Het gemeentebestuur heeft aan de organisatie toestemming verleend. HOLLANDSCHE MIJ. DER WETEN SCHAPPEN. Zaterdag a.s. houdt de Hollandsche Maat schappij der Wetenschappen een algemeene vergadering in het gebouw aan het Spaarne Dr. J. A. Bierens de Haan is voornemens te spreken over „Het probleem van de intelli gentie bij de dieren", VIJF EN TWINTIG JAAR BIJ DE POLITIE. De heer W. Smink, Rijksstraatweg 86 h, recher eheur van politie, hoopt 8 Juli zijn zilveren jubi leum bij de politie te vieren. Hij begon zijn loop baan te Rotterdam, werd een jaar later bij het Haarlemsche corps benoemd en maakt thans ne gentien jaar deel uit van de recherche. Daar hij bij het corps goed staat aangeschreven, zal hij op den jubileumsdag veel blijken van waardee- ring ontvangen. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buiten land: J. C. van der Laag. Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten. Heemstede. Nieuws- en reportage voor Velsen én omgeving: J. J. E. van Baarse], Santpoort. Advertenties: W. van Ommen Heemstede EXAMENS EINDEXAMEN GYMNASIUM HAARLEM. Geslaagd voor diploma A: de dames G. S. Harms, A. Geerts, H. Posthumus, M. L. J. de Clerck, E. van der Kaay, A. Halbertsma en H. van der Vlugt en de heeren: J. Brouwer, H. W. Schraagen, J. Chr. Beker, J. J. Peere boom, J. E. de Jong, C. Pet, L. J. Jonker, P. Robert en A. A. Verdenius. Geslaagd voor diploma B: de dames J. H. Thürkow, B. van Paassen, G^ P. A. Knol; E. E. de Clerck en de heeren: C. Weterman, J. L. Lindeman, F. N. L. Aberson, R. Talsma, J. W. K. Bams, Sj. Bosma, J. G. O. S. von Schmidt auf Altenstadt en K J. Zandstra. U. L. O.-A JACOBSTRAAT 2 Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Meisjes: N. Arends (vw.) B. Elzer, J. Fahels. F. Geisler, C. Gerlag, R. v. d. Ham, T. Jansen, A. Jonker, H. Mulder, I. Ponsen, R. Ravenbergen, M. Snijder, R. Terol. E. Veen, J. v. Velthuysen, M. Verbeek, A. v. d. Weide, D. Wever, Jongens: R. de Boer, H. Fege, J. Kabel, T. v. Leersum, T. Mommaas, K. v. Mook, C. Stekelenburg (vw.), R. Post (vw.) Meisjes: R. Berkhout, B. Boer, W. de Bruin, B. Bruinier, C. Dreckmeier, T. van Duin, F. Hop, R. Hulsebos, W. Joustra, A. v. d. Lande, M. Langenberg, R. v. Latum, L. Metz, J. Ooste rink, D. Oostwouder, I. Prins, A. Smit, F. Stij- ger, A. Verstappen, A. v. d. Weiden. Jongens: F. Blok, T. Hogerbeets, T. v. d. Kroft, H. Lange- veld, F. Pielage, R. Wijnveld, J. de Ligt, J. v. Berkhoven, H. v. d. Berg, P. Bodbijl, K. Bos (vw.) J. Bovendorp, G. Bruning, W. de Clercq (vw.) A. v. Deelen (vw.), K. Duk, H. Groeneweg, R. de Jong, J. Jongsma, P. Kloos, P. Kuvener. B. Brun- niksma, D. Osinga, H. Polman, F. Proper (vw.- L, v. Rumpt, H. Scholtens, L. Schouten. T. Sloo- ten, J. Verhoeven. H. Vroom (vw.). Van de 2e naar de 3e klasse: meisjes: W. Corne- lissen, H. Huson (vw.). E. de Jong, A. Mulder, W. Blomjous; Jongens: B. Brakel. H. v. d. Graft, J. v. 't Hoff, A. Lieth, E. Peters. W. Terol, J. v. Weerlee, F. Zieren, Meisjes: E. Bakker. J. Huig, J. Hundersmark, A. v. d. Hurk, E. Kales (vw.) R. Kodde, S. Rozenhoek, T. v. Voorthuisen (vw.) S. Wesseliüs (vw.), jongens: J. Beilschmidt, J. v. Deventer, H. Gonggrijp, F. Hage, J. Heer- ding, W. v. Honschoten, J. Hoogland, J. Koop man, H. Langeveld, H. v. Leeuwen. Van de 3e naar de 4e klasse: meisjes: M. v. d. Bogaarde, A. de Graaf, F> Koper (vw.), R. de Laat (vw.). S. Maarsen J. Meiboom, E. Mok (vw.). H. Frien. I. Wieringa, G. Fluvter, Jon gens: Bob Blaeser (vw.), J. Bleeker, Th. Holen, D. Huntelaar, A. Koopman, L. Leipoldt, S. Nijs- sen, W. den Ouden, J. v. Voorthuisen (vw.), D Vreenegoor J. Pinheiro; Meisjes I. Boeree, L. Dalman, M. v. d. Eijnde, G. Fransen (vw.), W. Nassette (vw.), R. Plevier (vw.), M. v Schalk, G. v. d. Vliet; Jongens: J. v. Asselt, J. Dekker, J. Eschguzier, H. Jansen, E. Metz, A. Meulenberg, F. Slikker,' D. Steffens, L. Velleman, J. Kraayer J. Silver (vw.). OPENBARE ULO-SCHOOL B. Bevorderd van de le naar de 2e klasse de jon gens: P. van Beek, W. J. Beuker, R. de Bruin, R. van der Burg, J. la Faille, E. M. Hoek, F. C, F. Kohlschein, H. E. Lohmann, J. Patist, J. J, Pieéte, L. Bakker, S. Dolstra, J. van der Eijnden. W. A. Gauw, S. Groenendaal, P. M. C. van Kem pen, U. J. Klarerr^li. L. van Ravensberg, K. J Strookman, J. E. Winkel, C. F. Betz, J. Grüter, H. van Heeren, D. Hollander, F. H. H. Hosper H. Hut, R. S. W .T. van der Lans, B. van der Meer, L. de Nijs, A. Roodt, B. van Rosevelt, J. H. Smit, J. Warmerdam, W. A. J. Brouwer, P J. van Driesten, R. O. Fraterman, R. Gerz, B. van de Haar, J. Kohlschein, A. H. J. Koot, E. T. Vroom, W. C. Meeuwisse, J. K. Zwier, J Luytjes. De meisjes: L. aBas, Katrien van den Bel, M. van den Brink, A. Canton, E. Clarenburg, A Ditmarseh. J. Dijkshoorn, E. le. Fèbre, E. Hijma R. van Leeuwen, A. Visser, T. van Arum. M. van den eBrg, L. van Biezen. S. Ham, L. Heiligers, L. Martens, M. Pieters, R. van der Pluijm, F. Rutten. D. Stringer, F. Trestorff, A. van der- Velde, R. Verboog, A. Visser, A. Zeeman, G. Boxs, G. Brouwer, J. Corver. F. Hartman, B. Hos, A. Keulen, C. Koning, T. Lourens, R Roodt T. Schild, G. Storm, W. van de Wolde, E. Visser, H. Backer, A. Behage, G. Gravensteijn, A. Hoo- genhout, H. Kamer, L. van Kampen. A. Meeuwis se, L. Muntinga, T. Ruifrok. D. Vallentgoed. Bevorderd «n de 2e naar de 3e klasse de jon gens: J. H. Bakker, H. J. Barten. G. J. Bart- man, T. Belterman, J. D. van den Berg. J. G. van den Bogaard, A. L. Gau, A. N. van der Giezen. T. M. G. van Kempen, R. A. Knegt, J van der Lei, L. Lichtenbelt, J. Roodt, W. Zwemmer, P. Antonisse, B. M. Bisschop. R. Clarenburg, D. W. H. Deelen. H. Meijer, J. V. Munsterman, A. J. van Rijn. G. J. SijpesMjn, F. de Vries, G. J. Wee- ber, C. A. E. Zuurdeeg, J. P. Das (vw.). G. C. Hoekstra, L. Poots, W. Schol, R. Stam, B. Schuit- heiss. De meisjes: F. Braunschweig, H. Dijkstra, T. Hoekstra (vw.). L. Kamer, T. Kat, K. Kiewiet, J. Mulder. T. van Randtwijk, A. van der Vlugt, A. Averink. G. Bakker, T. van den Bosch. G Dobber J. Kroonenberg, H. Langweg, L. Schmidt E. Snel, G. Wonder, H. Bakker, E. Blok, L. Fröhlking, L. Reef, R. Ligtenberg, R. Meijers F. Schreijers, A. Schutheiss, N. Veldhuizen, A Weber, I. Willemse. *r_ .j j 4. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse de jon- Van bevoegde zijde wordt meegedeeld dat gens; j van den Berg> j. de Boer, C. van den Mutaties bij het Gew. Arbeidsbureau. Installatie van den nieuwen directeur. Er hebben bij 't Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem belangrijke veranderingen plaats gevonden. Met ingang van 1 Juli is de direc teur, de heer F. F. Kuyk, benoemd tot direc teur van het G.A.B. te Utrecht. De adjunct directeur, de heer M. W Hellemons, vertrekt per zelfden datum naar Breda als directeur en de heer L. Zaayer, tot dusver chef bemid delaar, vergezelt hem om de functie van adj.- directeur te aanvaarden. Tot directeur van het G.A.B. in plaats van den heer Kuyk is benoemd de heer C. A. Raadsen, tot dusver adj .-directeur van het G.A.B. te Rotterdam en tot adj.-directeur de heer C. P. Bering, eveneens van het kantoor Rotterdam. Laatstgenoemde zal ook als chef bemiddelaar optreden. Afscheid, resp. intrede van de nieuwbe noemde functionarissen heeft Woensdagavond plaats gehad tijdens een bijeenkomst van het personeel van het G.A.B. te Haarlem en de bijkantoren. De bijeenkomst, die het karakter van een kameraadschapsavond droeg, had plaats in de bovenzaal van Brinkmann en werd o.m. bijgewoond door de heeren Kretsch waarnemend directeur-generaal van het Rijks arbeidsbureau en Nienhuis Ruys, bestuursraad der provincie, oud-directeur van het G.A.B. alhier.^ Het "was de heer Pauw, leider van het bij kantoor Beverwijk, die den avond opende en namens het personeel een woord van dank sprak aan het adres der scheidende functio narissen, met welke betuiging van erkente lijkheid voor de aangename verstandhouding de aanbieding van geschenken gepaard ging. De heer Kretsch gewaagde van den gezon den opbouw, waarvan het Haarlemsche G.A.B. blijk geeft. Hij wees er op, dat in dezen moei lijken tijd het G.A.B zwaren arbeid verricht, die echter blijmoedig kan worden volbracht in de overtuiging, dat de inspanning ons volk in de toekomst ten goede zal komen. De nieuwe directeur aanvaardt hier de leiding van een kantoor, dat een uitstekenden naam heeft en van de energie getuigt, die de beide vorige directeuren ontwikkeld hebben. Hij spoorde den heer Raadsen aan, op hun voor beeld voort te werken en verklaarde hem daarna in zijn nieuw* functie geïnstalleerd. Nadat de heeren Kuyk, Hellemons en Zaayer met eenige hartelijke woorden afscheid had den genomen van het personeel en de heer Nienhuis Ruys herinneringen had opgehaald uit de beginperiode van het G.A.B, voerde de heer Raadsen het woord Hij uitte het ver trouwen op een aangename en vruchtdragen de samenwerking als gevolg van stipte plichtsbetrachting en gestadigen arbeid. Het officieel gedeelte van den avond was hiermede ten einde en de bijeenkomst ging hierna over in een gezellig samenzijn in den besten zin van het woord. Er was een grap pige conferencier en een bekoorlijk danse resje, er werd tooneei gespeeld en muziek gemaakt, een lieftallig Hawaiian-trio zorgde voor het exotisch element en een goochelaar voerde in tien minuten een heel programma uit. Het was geen wonder, dat onder al deze voortreffelijke nummertjes de avond omvloog en het uur van scheiden velen te vroeg aan brak. Hoe het zij, het was een bijzonder ge slaagde avond, die den uitstekenden geest onder het personeel en de aangename ver standhouding tusschen de leiding en de af- deelingen opnieuw in het licht heeft gesteld. Leerlingenvoordracht. Woensdagavond had in de Muziekzaal van Brankmann een uitvoering plaats door de leer lingen van de muziekleerares Alie Michielsen. De avond had veel van een openbare les, en daar was hij waarachtig niet minder belang rijk om. M^j. Michielsen geeft aan haar kla- vieronderwijs de basis van een solfège- opleiding; gehoor en rhythme worden ge oefend en al zingend worden de muziek-im pulsen bij het jonge volkje wakker gemaakt. En wat dit beteekent voor het instrumentaal musiceeren was in zeer gunstigen zin te con- stateeren aan het stevige rhythme, dat de pianistische prestaties kenmerkte en aan de karakteristieke effecten, die getuigden van een losgewerkte fantasie. Met dat al had deze auditie een spontaan en levendig cachet. Jos. de Klerk Tewerkstelling in Duitschland. Boter Boter Brood Brood 3-34, 4-34 25 597 W 585 25A27A 584 586 596 28 588 28A 28B 25 tm. 28 tm. Cacao Chocolade Eenh.zeep Gort Gort Havermout Jam Kaas 594 Karnemelk Koffiesurr. Margarine Margarine Malk Petroleum Ryst Scheerzeep Servies Sigaren Sigaretten Sigarillos Sinaasappelen 4-35 (st.) Suiker Suikerwerk Tabak Toiletzeep Vleesch Vleesch Vervangingsmid. 589 Waschpoeder 598 W Bij hoofdpijn, kiespijn, rheumatische en an dere pijnen helpt MET VITAMINE 8, II. Illlull .1. O'll.O. *.111 uiteraard voor hen die behooren tot de lich tingen 19241918 nog de mogelijkheid bestaat, als vrijwilligers toe te treden tot de Duitsche Kriegsmarine, de Waffen-S.S. of het Legioen. Nadere bijzonderheden verstrekken alle Orts- kommandanturen, die ook na voltrokken toe treding zorgen voor de vergunning der ar- beidsbureaux. Auto te water; vier slachtoffers. Woensdagavond om acht uur is bij Sappe nneer een auto uit Coevorden, waarin zich vier personen bevonden, door tot nu toe on bekende oorzaak, in het Noordbroeksterdiep gereden. Alle inzittenden zijn verdronken. De slachtoffers zijn de 45-jarige C. v'. d. Aa uit Coevorden, de 24-jarige A. Aaiderjk, de 33- jarige J. Koert en de 36-jarige S. v. d. Hof allen uit Emmen. Zij waren alle vier gehuwd. DE HEER C. G. GOUDA OVERLEDEN. In den leeftijd van 64 jaar is te dezer stede overleden de heer C. G. Gouda, directeur der N.V. Verzekeringsmaatschappij „Flevo" en lid der firma's Eickhoff, der Kinderen Beuker, Gouda Ter Meulen, alle te Amsterdam. ALLE-DAG-KERK. Bij den dienst in de Groote kerk van de Alle-Dag-Kerk van hedenavond zal een dames koor onder leiding van mej. Kitty Nederkoorn medewerking verleenen. Voorganger is ds. W. Spliethoff. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Bril, Klumper, Hof van Egmond 30; hond, De Bruin, Heerensingel 63 zw.; portemonnaie met inh., Bouwer, Klarenbeekstraat 40 rd.; schoen, v. Steenwijk, Eindenhoutstraat 50; schoenen. Bu reau van Politie. Smedestraat 9; tasch met inh., v. Duin, Oranjestraat 134; vulpotlood. Schaap man, Ooievaarstraat 13. Bogaard, T. J. Gaartman, J. van Galen, H. B. de Graaf, K. Kleijn, H. Konings, G. de Lugt, A. Roetman, H. J. Snitjer, C. H. Willemse, F. P. van Driesten, R. Hofstra, T. Ineke, C. Jacobs S. D. Koning, C. Smit, A. Stevens, R. Stokvis, J. M. Verhage, H. van der Wateren. De meisjes: J. van Barneveld (vw.), E. Chra- plak, R. Clement R. van Gelder, T. Vermeer, W Vrugt, R Baaij, C. Akkerman, T. Bongertman W. le Fèbre, M. de Haas, L. de Jong, W. Koop- mans, A. Magielsen, G. Pieters, A. Schreudcr L. Vergers, J. Wehnes, N. Westerbeek, W. Valk M.U.L.O.-DIPLOMA. Te Haarlem zijn geslaagd voor diploma A; S. Machielse, T. F. J. M. de Haas, C. P, Wielaart, M. C. van de Stolpe, en H. H. van Dorsten,' allen Haarlem; F. Resting, D. v. d Koog, J. Blokker, Heemstede; F. L. Schalk wijk, Bloemendaal; M. Deiman, C. M. Veter J. G. H. Kruk, Beverwijk; J, J. de Vries, D Beenhakker, IJmuiden-Oost. Voor diploma B slaagden: D. Bakker, Bennebroek, G. v. Beem Heemstede; J. H. Krietemeijer, J. H. Meer- waldt, J. Hoogerbeets, Haarlem; M. A. J Vethaak, Bloemendaal en J. Vreugdenhil Velsen-N. Voor het aanvullingsdiploma B slaagden: J. Aliard, 'H. Toepoel, J. Klinkha mer, W. Kruyt, J. A. Dijkstra, Haarlem; R Koopmans, Heemstede Voor diploma A zijn afgewezen 6 candidaten en voor aanvullings diploma B 1 candidaat. BISSCHOPPELIJK MUSEUM. Vandaag is het vijftig jaar geleden, dat het bisschoppelijk museum van Kerkelijke oud heden, kunst en geschiedenis, overgebracht werd naar het gebouw aan de Jansstraat, waar eertijds de woning van Godfried van Mierlo was. Deze bisschop woonde hier tot 1578. In den loop der jaren is het museum uitgebreid en door velen bezocht. De laatste jaren is het gesloten voor bezoek. "anDnO.DUBOIS DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Aardappelen 27A Aardappelen 27B Beschuit 27 Bloem S90 tm. 593 26A28A 26B, 28B 27 A 27B Brandstoffen 15 tm. 19 BV Brandstoffen 11, 12, 13 KF 09, 10 25B, 27B S 2-14, 2-15 27 27 27 587 26, 27 27 W 28A 28B Kaart Aard. Aard. Besch. Algem. Boter Boter Brood Brood Brandst. Brandst. 1 Reserve Versn. Algem. Eenh.z. Algem. Kinderv. Algem. Algem. Algem. Taptemelk Algem. Boter Boter Melk Petrol. Kinderv. Textiel (m) Reserve Tabak Tabak Tabak Reserve Algem. Versn. Tabak Toiletz. Vleesch Vleesch Algem. Algem. Waschp. Hoev. t.m. IM, kg. 3 Juli 1 kg. 3 Juli 70 gr. 3 Juli 70 gr. 10 Juli 250 gr.- 9 Juli 125 gr. 400 gr. 100 gr. 9 Juli 3 Juli 3 Juli 1 eenh. 31 Dec. eenh. 30 Apr. '44 150 gr. 10 Juli 100 gr. 10 Juli 1 rants. 31 Juli 1 rants. 31 Juli 250 gr. 10 Juli 250 gr. 10 Juli 250 gr. 10 Juli 500 er. 10 Juli 100 ir. 10 Juli lit. 10 Juli 250 gr. 7 Aug. 250 gr. 9 Juli 125 gr. 9 Juli 1% lit. 10 Juli 1 lit. 5 Aug. 250 gr. 10 Juli 45 gr. 31 Aug. 4 pnt 5 St. 3 Juli 20 st. 3 Juli 10 St. 3 Juli 300 gr. 1 kg. 100 gr. 25 gr. 1 rants. 200 gr. 50 gr 1 rants. 250 gr. 250 gr. 10 Juli 10 Juli 10 Juli 3 Juli 31 Juli 10 JuU 10 Juli 10 Juli 31 JuU 31 Juli „De Zeevaart als levensberoep." BOOTSMANSLOOPBAAN. Het personeel wordt aangevuld uit vrij willigers. De taak der soldaten is: zee- mansdienst aan boord van slagschepen, pantserschepen, kruisers, torpedoboot- jagers, torpedobooten, en alle kleine vaar tuigen en andere schepen der kriegs- 'marine. Bedienen der verschi.lende wape- rffen (artillerie, torpedo co mijnen), onder houd en reiniging van sch'p. wapenen en gereedschappen, alsmede wachtdienst. Welke eischen worden tr gesteld De vrijwilliger moet lichamelijk flink zijn en .een levendigen geest bezitten, om speciale cursussen (bijvoorbeeld voor stukscom mandant, voor den luisterdienst, enz. en voor den dienst in de andere groepen der bootsmansloopbaan) te kunnen volgen Goede prestaties in den veelzijdigen dienst van deze loopbaan zijn noodzakelijk. Welke di nstrangen kan de vrijwilliger bereiken? Men begint als matroos. Indien de prestaties goed zijn volgt de bevorde ring tot Gefreiter, na een totalen dienst tijd van 9 maanden, Obergefreiter, na één jarigen dienst als Gefreiter Hauptge- freiter, na twee-Jarigen dienst als Ober gefreiter Maat, zoodra de geschiktheid daartoe bewezen is en de opleidingscur sussen gevolgd zijn (reeds na twee jaar mogelijk); Obermaat, na tweejarigen dienst als maat Feldwebel. na twee jarigen dienst als maat Oberfeldwebel, na 1'/^-jarigen dienst als maat. Feidwebels met een dienst van langer dan twaalf jaar kunnen worden bevorderd tot Stabsfeldwebel, Oberfeldwebels na drie jaar dienst in dezen rang en tien jaar dienst in het geheel tot Stabsoberfeld- webel Voor den flinken soldaat, die vooruit wil zijn de bevorderingens-omstandigheden gunstig. Buitengewoon flinke onderoffi cieren worden verder opgeleid en bevor derd tot officier. Verdere mededeelingen volgen. Alle Ortskommandanturen verstrekken inlich tingen en aanwijzingen. Uitknippen en bewaren. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 2 JULI 1943. HILVERSUM I. 414.4 M. 6.45 Koorzang (gr.). 7.06 BNO Nieuwsberichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Morgenconcert (gr.) 7.40 Sportnieuws. 7.50 Programma-overzicht. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.10 Klassieke dansen (gr.). (8.45—8.50 Voor de vrouw). 9.00 Godsdiens tige uitzending. 9.30 De Melodisten. 10.15 Voor dracht. 10.25 Bandi Balogh en zijn Hongaarsch orkest 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Dlck Willcbrandts en zijn dansorkest 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 Tusschen de be drijven. 15.00 Godsdienstige uitzending. 15.30 Wandeling door Wonderland. 16.45 BNO Nieuws berichten. 17.00 Beroemde operafragmenten (gr.). 18.00 BNÓDe Jordaner vertelt over sociale nooden. 18.05 Cello en piano en zang en piano. 18.45 Wat doet de directie van den landbouw. 18.55 Een goede buur is beter dan een verre vriend (opn.). 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Van 't een op 't ander. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschou wing. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 22.15 Theo Uden Masman en zijn dans orkest. 22.4524.00 Ouvertures en walsen gespeeld door syüiphonie orkesten (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 17.30 De voetjes van den vloer (gr.). 18.00 Vele vroolijk noten (gr.). 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Opera Fragmenten (gr.). 20.15 Kinderspel, in dezen tijd. lezing. 20.30 Philharmonisch orkest van Praag (gr.). 21.15 Ka mermuziek van Johannes Brahms (gr.). 21.45 j Avondwijding. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2