*35 EXAMENS Bevorderd van le naar 2e klasse: Gymnasium. H. Barger, S. Beekman, J. Beyen, voorw., F. Dijksen, <E. Dyserinck, A. van Epenhuysen, J. de In Ha ij ze, R. kesper, J. Horbeek. T. Koning, R. van der Meulen, J. van Oldenborgh, I. van Paas- J. Priesman, J. Römelingh. A. Rühl, M. Rijke- ooer, M. van Schaek, A. van Styrum. W. de Vries Waardenburg, J. Went, R. Westra, J. A. Leistra .ouise Kolff, L. Berman, L. Brand, P. Bijleveld, \l. Kruyt. T. Lugtenburg. T. van der Maesen, A Menalda, R. Mol, D. van-der Möhlen, T. Nieuw poort, T. Oei, G. van Schaik, E. Smit, H. Suijling N. Thierry P. Verhoef, A. Verweij, M. van dei- Werf, E. Würdeman, J Bigot, voorw., J. Brui nier, D. Fokkema, Coeli Geefhuysen, D. Groene- veld. W. de Groot, T. Hartmann, J. Hekkelman, M. van der Hoeden, A. de Jong, E. Kuiper. H. Leéne, A. van Oosterom, G. Reinalda. K. Rijn- veld. L. Sehortemeijer. L. van Splunteren, D. Tjabbes, J. Veen W. de Vries. Van 2e naar 3e klasse: F. Bakker, A. Boltjes, H. Boot. I. Clausing. H. Cransberg, C. Dinaux, M. van Gils, Tj. Halbertsma. I. Hoog, L. Huges, B. de Jong. J Kniphorst, W. Luikinga voorw., A. Pit, J. Pompe, N. Reinhold, H. Siewertz. v. Reesema H. Steenmijer. L. Venhuizen, G. Ver- wers, R. Vroom, S. Boeyinga, voorw., T. Anne- veldt, E Baart, voorw., D. van Beek, C. Boel houwer. R. de Boer, voorw., H. Bos, N.Buis, W van Dalen, J. Germeraad. T. de Graaf, N. Hartong, J. Jongbloed. G. Kelderhuis, Ans Kroon, A. Kroon. T. van Monsjou, J. Munnik G. van Noort, J. Reitzma, R. Roelofsma, T. Rol- loos, W. Slotemaker. L. Wijdeveld, voorw., G Duy vendak Van 3e naar 4e klasse: N. Backer, voorw., J ten Bokkel, C. v. d Burg, J. van Eek, A. Fuhri Snethlage A. Haitsma, W. v. d. Horst, voorw. C. Kousemaker, G. van Leeuwen, S. Lijkles, H Posthumus Meyjes, L. Posthuma, M. Schraagen F. Spliethoff. A. Verhaar, M. Bakker, J Barend sen, C. Berkelbach, F. v. d. Bogaerde, C. ten Bok kel, R. van Bruggen, G. de Clerck, R. Meijer, M. Robert, D. van Schelven, J. Sluys-Veer. I. Uten- hoven, J. Wansink. C. Weidema, J. Wiesing; J. Wulffraat, H. Würdeman, P. Wijdeveld. C. de Zeeuw, P. de Zomer. Van 4e naar 5e klasse: C. van Aerssen, M. Ament, J Beun, S. v. d. Burg, voorw., C. Doek N. van Eekelen, L. Groenewoud, M. Hagnauer voorw., R. Hartmans, P. Kapteijn, G. Korteweg J. Kraus, G. van Maasdam, G. van Mechelen, H. V*. d. Mije, K. Noordhoff, B. Oei, D. van Paas- sen, P. Peereboom, J.Pleging,. A. Reinhold. J Schelling, F. Siewertz van Reesema, W. Steysel, R. Thiel G. Veenhoven, G. Venema, D. de Vries, N. v. cL Wel, H. van Beek, G. Bosman, F. Broe keman, voorw., J.*Bruce, W. Geerts, P. Haver- kamp-Begeman, M. Heeres, L. Heilbron, B. Hoff, I. de Kloet, D. 'van Leeuwen, L. Meijdes, A Nieuwenhuis, J. van Paasschen, M. van Roojen voorw., D. Scholten. N. Schuijt, A. Starreveld, C de Vries, K. Willinge, L. v. d. Wijngaarden voorw., E. Doek. Van 5e naar 6e klasse: W. v. Arkel, J. v. Beek, T. de Jong, Anna Koot, voorw., L. Prinsen Geer- ligs, A. Roorda, L. Schepers, W. Schönhardt, H, Schotvanger. T. Sluijter, A. Smit, J. v. Splunter, B. v. Taarlingen. voorw., I. Wolterbeek, G. Bak ker, IJ. Bakker, P. Blankevoort, voorw.. S. Fok kema, H. Haigton, H. Heskes, L. Jetses, C. Joos- ten Hattink. C. Knol, F. Kuipers, W. Newsum M. v Rooien. C. Teves, P. Bakker. PRSTE H.B.S. B. ZIJLVEST. Toegelaien tot de 1ste klasse van de 1ste H.B. S. b met 5-j. c., Haarlem: H. Th. v. Looy, G. H Mengerink, T. v. d. Most, A. B.eeldman, R. J, Botman. B. H. Gort, A. J. Kaaks, B. v. d. Kwast, Fr. Th. Spaargaren, ,J. de Boer, C. den Heyer. B Loerakker, K. Poort van Ingen, Chr. Fr. Robert, V. Vries, L. D. Hoff, J. H. Bongers, M. Lei- sing. Chr Ruis, A. A. Visser, H. W. van Zon, B Scholten, W. Korevaar, W. F. Jansen, G. van Duyn, H. H. Groeneweg, R. de Jong, J. Jongsma, B. Munniksma. E. D. Jacobs. Ph. B. Keeman, K. Zwitser, F. E. B. de Boer, D. W. Easton, J. Es- huis, M. A. Houtkooper, H. Janssen, A. S. Re- gouin, Th L. Samplonius, L. H. Slotboom, K. F. Sparnaay, M. Struyk, G. A. Wesselink, K Zwik- ker, D. A. Gaasterland, H. A. Lokman, F. H Noordberg, J. W. Noordberg, J. J. Oosterhuis, J F. Th. v. d. Ree, H. J. Struijker Boudier. E. G Terlouw, D. H. Zijlmans, L. R; Fabriek, E. Kik kert, R. G. Sikkema, P. H. van den Bos. W. Es- huis, J. E. T. van Kampen, E. J. van der Wende. Chr. W. Fieggen, A. Funke Küpper, J. P. Pater- nostre, Ch. Boeree, H. Fens, A. Hansen, K. W. v. d. Veen. D. A. Barendsen, A. H. Krijger, E. J. M. Rijkes. M. J. Tj. Engbertsen, C. Grooters. Bevorderd naar de 2de klasse: L. Berkelbach v. d. Spr., R. ten Broeke, A. Gorter, L. Heuke- lom, P. van der Heyde v.w., W. Kosters, E. Lefeb- vre, T. Lehman de Lehnsfeld, E. Reitsma, H Sandwijk, B. Smit, H. Sjouwer, H. v. Stipriaan, G. Verhagen, R. Vermeer, A. de Visser. B. de Vries, K. Wittkamper, H. A. Spaink. J. Anker. D. Bus. J. van Doorn, R. Elsinga, H. Franse. B. Hubbelmeijer, R. Kropholler, C. Krijt, B. Luif, F. van Manen, W. Nieuwenhuijs, C. Prins, J. Frosée, J. Roelofsen, D. Scholten, R. Scholmeijer, A. Slendebroek, H. Vermeulen, M. Voss, W. de Vries, A. Wildschut, B. Arens, R. van Beaumont, T. van den Berg, F. Groot. B. de Haan v.w., G. de Heus, W. Hüsslage, L. Huysman, R. van Leeu wen, v.w., E. van de Polder, R. te Slaa, v.w P. Smit, G. Thijssen, J. Venema, J. Visser v.w., G. Winkler, K. van der Zwart, Tristan Leon v.w. Bevorderd naar de 3e klasse: F. 'Bos, Th. Don- kerlo, G. van Gelderen v.w., H. Hellenberg, R. Hollander, D. Kraamwinkel, K. Kruijt, H. Mul der, H. Nanninga, B. Paulis. H. Risseeuw, P. Roosen, H. Schoenmaker, K. Smal, W. Souwer, K. Spaans, E. Tammes, J. Thuis, R. de Vries, J. Vrieze, R. van der Wagen, H. van Zon, A. Lether, A. Pameyer, F. Bleeker, S. Bons, N. Boot, C. Bijl v.w., J. Comello v.w.. F. van Dam, H. Fre- se, R. van dér Goot, P. Grondhoud, J. ten Hagen, F. Hazelhoff, D. de Heus v.w., A. Hulst, T. Kui pers, E. van Kuijk, F. Lammerts v. Bueren, B. Leeftink, H. Lettinga, J. Newsum, H. Reinhold, B. Uhlenbroek, G. van der Veer, J. Verduyn, v.w.. E. van der Weide, H. Winter, R. Antho- nijsz, D. v. Baaien, P. Bakker, R. van den Berg, P. Bertoen, J. Both, J. Buys, J. Dieperink, J. Ex. - W. van den Eijnde, G. van Gils, D. Groot, T. van der Heide, J. Hulsebos, R. Leffelaar, H. Ouwerkerk, J. Portegies, H. Rensenbrink v.w., R. Schreuder. B. Seijlhouwer, J. Sperwer, E. Stegwee, J. Verkerk, K. Wackwitz, H. Wagen makers, D. van Werven. Bevorderd naar de 4e klasse: J. van Basten, J. J. Beverdam, H. Doing, P. Dreijer,, E. Ex v.w., W. Faber, J. Keg, N. de Korte, J. Kuipers, G. van Kuijk, T. van der Lugt, W. Reinalda v.w., L. van Steijn, R. Vererwijsse, A. van Weert, P. van Zeeland, C. Zijlstra, H. Aronds, G. Blom v.w., L Bok, S. Bonken burg, A. Hesmerg, I. Kool bergen v.w., E. Kreuger, G. Molenaar, J. Peper, «7- van Rijn, C. Stam, F. Tewes, v.w., K. van der Toorren v.w., H. Winter, J. Woud. A. van Zee land, M. Vunderink, I. Weygers, J. Claus, B. Avsi, W. Bronkhorst, K. Halbertsma, W. Heezius, R. Henkes, W. Hettema, S. Huisman, J. Jager, Th. Jansen, J. Jonkman, P. Kooman v.w., H. Kramer, J. Lagendijk, B. Lugtenburg. H. Mer- Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem (afw.). Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Heemstede. Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Op dezen tx>mmeJ*gen zoJder viel een brandbom... DU is nóg over van heihuis! (C.N.F./V001T. actie H. Inspec luchtbescherming Pax c) kelbach, B. Pleging, G. Stap, A. Stütterheim, L. Verwey, M. Wijers, H. Zuithoff. Bevorderd naar de 5e klasse: R. van der Boon, H. Boshoff v.w., M. Botman, H. Bouwer, B. Ha- gels, F. Haije, v.w., C. van der Heide, W. van der Linden, M. Mulder, F. Mijer, F. Petri. J. de Ruij- ter H. Schleicher, C. Schuitemaker, C. Sellen- raad, J. Senft, C. Smits, H. Stroo, C. Trupp v.w., R. van der Veer, J. Vernout, L. dé Vries, J. Wevers, v.w., J. Wijnveld v.w., B. IJzerdraat, J. Binkhorst, K. Bruins, E. Graaff, L. van den Hoonaard v.w., A. Janssen, B. Jonker, J. Kraam winkel, P. Kranendonk. F. Kreugel, P. Lokman, W. Mouw, F. Priem v.w., L. de Rieu, J. Sevens- ma v.w., H. Slendebroek, T Verbeek, H. Wernik, B. Derks, P. Abbink Spaink, S. Dopheide v.w., A. van Gogh, W. Groot v.w., N. Hazelhoff, J. Holterman ten Hove, M. Janssen, D. Joustra, D. Landzaat, B. Metz, H. Mommers. B. Potjer, E. Prager v.w., R. Reitsma, H. v. Steenbergen, I. Teunis, B. Verheul, R. van Waard, J. van der Wijst, W. Zwaag. Herms Niel en zijn orkest. De Haarlemsche Gemeentelijke Concertzaal was Maandagavond letterlijk volgepropt met belangstellenden voor het optreden van het harmonie-orkest van Oberstfeldmeister Pro fessor Herms Niel, de man die een millioenen- leger op het rhythme van zijn marschliederen doet stappen en het zingend zijn idealen laat belijden. Zijn repertoire breidt zich steeds uit; een lied dat voor weinige dagen in Frankrijk gecreëerd werd, werd ook hier op bijval onthaald en een ander, waarvan de inkt van de partijen nauwelijks droog was, ontving dezen avond de vuurproef. Dit laat ste, het Lied van de Kraftfahrer-Abteilung der Luftwaffe, Haarlem, getiteld „Unsre Rader rollen für den Sieg op een tekst van Carolus Hartmann, was dus het allernieuwste. Het werd een groot succes voor woord- en toondichter en werd, na eenmaal te zijn voor tezongen, door de heele zaal herhaald. Geme ten met den waardemter der doelmatigheid, is deze populaire kunst van Herms Niel steeds raak. Appeleerend op de primaire impulsen, profiteert zij van de motorische kracht van een eenvoudig rhythme dat allen tot meedoen dwingt. Een concert van Niel's Orkest dient dan ook niet om er naar te luisteren, maar om het te beleven en er door in actie te komen. En van dit resultaat waren wij door loopend getuige. De flinke harmonie-bezetting van het orkest was verder ook te waardeeren in enkele concertnummers, waarmee de avond ingeleid werd. Vooral met de Rienzi-ouverture van Wagner werd een kapitale prestatie geleverd. JOS. DE KLERK. Concert in de Groote Kerk. Met een zelden gehoord orgelwerk van Ni- kolaus Bruhns zette Albert de Klerk het pro gramma in, dat met veel zorg en met kennis van zaken was samengesteld: het eerste deel groepte zich rond Bach, en Franck's leerling Charles Tournemire bracht den overgang naar het drietal jonge Nederlandsche compo nisten: Albert de Klerk, Hendrik Andriessen, Flor Peeters. Het werk van Bruhns, een leerling van Buxtehude, was bijzonder geschikt voor den luisteraar om zich in te hooren, voor den or ganist om zich in te spelen. Treffend was het om te hooren, hoe de oude meesters van het orgel hun werk concipiëerden voor de groote ruimte en hoe het principe van den nagalm- tijd hun leidde langs zékere paden. Ook de alt-aria's van Bach waren daar om dit te be wijzen en de zangeres Annie Hermes liet haar klankvolle altstem hiervan de voordee- len trekken. Later bij Andriessens onvolpre zen „Magna res est amor" kwam dit nog te beter uit, daar hier de voordracht ons den gloed en de pracht suggereerde der sopraan- stem waarvoor het is geschreven. In toonkwaliteit bleef bij haar niet ten ach ter de violist Willem Noske, die na de obli gaat-vioolpartij bij de "Bach-aria zijn kostbaar instrument deed zingen in de eerste twee dee- len van Bach's vioolpartita in g klein. En in duidelijkheid van expositie, bovenal in de Fuga (organisten slaan hier no. 4 uit hun Pe ters-band III op) bleek hij ook met het prin cipe der acoustiek terdege rekening te hou den. Hij deed dit trouwens ook in het nieuwe werk van Albert de Klerk, de Elegie voor viool en orgel, waar het modern harmonisch beeld ons niet te zeer verraste na de Suite voor orgel van Tournemire. Ten opzichte van dit moderne klankenbeeld waren De Klerk en Andriessen niet verwonderd, zich in el- kaars gezelschap te bevinden: de jonge leer ling schuwt de paden niet van zijn leermees ter (denk aan zijn improvisatie-kunst) maar hij volgt ze niet slaafs; en zoo had deze Elegie een geheel eigen geluid, waarvan het karakter treffend werd .vastgelegd in het myxolydisch slot. De symfonische Fantasia van den Vlaam- schen toondichter Flor Peeters, muziek van wijde vlucht en vlotte vaart, is niet in de eer ste plaats klankbeeld in modernen zin. Ten dens is niet vreemd aan den bouw; en wan neer uit het, als een oud kerklied klinkend middendeel, dat geheel uit het hoofdmotief voortkwam, de apotheose van het slot uit straalt, dan zingt in het hart van den toe hoorder, ook wanneer hij het „Dona eis re- qhiem" uit het Kyrie der doodenmis niet kent, een Dona nobis Pacem Geef ons Vrede! G. J. KALT Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Woensdag de beurt aan de letter W. STAATSEXAMENS VOOR MUZIEK Bij de te 's Gravenhage gehouden Staats examens voor Muziek slaagden voor piano lager onderwijs de dames Margo Gerbrands on Nicoline Koot, NED. HERVORMDE GEMEENTE VAN HAARLEM-NOORD De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. van Haarlem-Noord heeft in de vac. ontstaan door het vertrek van ds. H. 3. Drost, naar 's Gravenhage en voortdurend door het be danken van ds. H. A. Visser te Raalte thans beroepen dr. H. v. d. Loos. voorganger van de Herv. Evangelisatie te Assen. Wielrennen RONDE VAN HAARLEM-NOORD OP 25 JULI. Het ijverige bestuur van de Haarlemsche Sportvereeniging ..De Kam pioen" heeft het aangedurfd ook dit jaar de wielerronde van Haarlem-Noord te organi- seeren en als datum is gekozen Zondag 2n Juli. Nieuwelingen, amateurs, onafhankelij- ken en beroepsrenners zullen aan de start verschijnen, die resp. afstanden van 25, 5fl, 80 en 80 K.M. moeten afleggen. Reeds is succes verzekerd, doordat een groot aantal renners heeft ingeschreven. Vermoedelijk zal bij de amateurs een selectie moeten wor den toegepast, omdat meer renners inschre- van dan geoorloofd is. Aangezien op 25 Juli geen andere wegwedstrijd in ons land wordt gehouden, is het te verwachten, dat de beste renners aan den start verschijnen. Met een aantal beroepsrenners is reeds gecontrac teerd. zoódat hun meerijden verzekerd is. De winnaar van het vorig jaar Cor de Best neemt deel, evenais zijn stadgenoot Gerard Peters. Verder noemen wij Van Amsterdam. Motké, Thijs van Oers, Middelkamp, De Korver, Arie Voorén, Van der Star. Reuter, Hofstede. Joosten en Lambrichts. Cricket AFD. HAARLEM NCR. CCW won met 3 runs (vier wickets in handen van Rood en Wit 3 (R. W. 56 en CCW 59 runs voor 5 xv.)Bloemendaal vyon met 11 runs van R. C. H. (66 en 77 runs); CVH 2 won met 67 runs van Rood en Wit 4 (112 en 45 runs) de wedstrijd Haarlem adsp.-Rood en Wit b eindigde in een draw (Haarlem 68 en RW 57 voor 5. tijd). J. R. Meeuwenoord van CCW nam tegen Rood en Wit 3 zijn hon derdste wicket; zijn gemiddelde is 6.91. Op het oogenblik heeft Haarlem 4 de leiding, gevolgd door CCW. CVH 3, Rood en Wit 4. Rood en Wit 3. Bloemendaal, RCH en Haarlem 3. Honkbal HALVE EINDSTRIJD ZILVEREN BAL. Woensdag 7 Juli zal op het sportterrein aan den Verspronckweg de halve eindstrijd gespeeld worden om den zilverrti bal, georganiseerd door de S.C. „Haarlem" tussehen de vereenigingen HCK en HFC „Haarlem". Kaatsen. WEDSTRIJD „FRISIA". Zondag hield de kaatsclub „Frisia" een wedstrijd op het Gemeen telijk speelterrein aan de Kleverlaan. Direct ont stond een vinnige kamp, waarbij Weijtenbach Hiemstra, eenerzijds en BroersmaVenema anderzijds goed spel vertoonden. Weijtenbach c.a. won met den stand 54 en 6—0; Van Dijk Zwier liepen uit tegen Hibma c.a. en het werd 31. toen kwam partuur Hibma er beter in en won tenslotte 53 en 64; Visser en Hoekstra aan den opslag waren in actie tegen De Graaf en zijn mannen, en laatstgenoemd partuur ver loor met groot verschil 51 en 60. Een pracht partij volgde tussehen LeycnDe Haar.—v. d. Plaat tegen Hiemstra c.a. hier viel het perkspel van Weijtenbach op, en dit partuur won deze spannende race met den stand 55 en 62; Hib ma c.a. waren sterker dan Visser en zijn man nen. Eindstand 5—2 en 64. Een fraaie partij in de verliezersronde was die tussehen partuur De Graaf tegen Broersma. eerstgenoemd 3-tal liep uit, doch de stoere Boersma gesteund dooi Venema wise van geen wijken en De Graaf c.a. zegevierden 55 en 62. De eindstand was minder spannend: v. d. Geest kwam er steeds beter in en Weijtenbach was te vermoeid. Eind stand 52 en 64. De uitslag was: le pr. Hibma— v. d. GeestS. Oosterdijk; 2e pr. Weijtenbach Hiemstrav. d. Velde. Troostprijs: De GraafK. Jongsma—S. de Vreeze. Windhondensport WINDHONDENRENNEN OP 11 JULI. Voor de eerste maal zullen Zondag 11 Juli op het terrein van „Haarlem" windhondenrennen worden gehouden. De belangstelling van de zijde der houders van honden is bijzonder groot en het aantal overtreft de verwachtingen. Ongeveer vijftig renhonden zullen aan de start verschijnen, waaronder de kampioenen van Nederland 1941 en 1942 en de kampioenen van Noord-Holland en Friesland. Daar op 1 Aug. de rennen om de Nedgrlandsche kampioen schappen gehouden worden, kunnen deze wed strijden ais oefening beschouwd worden. Van belang is vooral, dat Friesland goed vertegen woordigd is; achttien renhonden zijn inge schreven, waaronder de cracks uit het Noor den. Dan zullen veel nieuwe kanshonden uit komen, die voor verrassingen kunnen zorgen. Door de zeer groote belangstelling voor de eerste wedstrijden in Heemstede, hebben de organisatoren maatregelen getroffen, dat op het terrein van Haarlem het publiek bij het koopen van toegangsbewijzen vlot bediend wordt. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Kaart Aardappelen 28A Aard. Aardappelen 28B Aard. Aardappelen 599 Algem. Beschuit 28 Besch. Bloem 590 t.m. 593 Algem. Boter 26A, 28A Boter Boter 26B, 28B Boter - Brood 28 A Brood Brood 28B Brood Brandstoffen 15 tm. 19 BV Brandst. 11 tm. 13 KF Brandst. I Cacao 3-34, 4-34 Reserve Chocolade 25 Versn. Eenh.zeep 597 Algem. Eenh.zeep W Eenh.z. Gort 585 Algem. Gort 25A27A Kinderv. Havermout 584 Algem. Jam 586 Algem. Kaas 594 tm. 596 Algem. Karnemelk 28 Taptemelk Koffiesurr. 588 Algem. Margarine 28A Boter Margarine 28B Boter Melk 25 tm. 23 Melk Petroleum 0,9, 10 Petrol. Rijst 25B, 27B Kinderv. Scheerzeep s Textiel (m) Servies 2-14. 2-15 Reserve Sigaren 29 Tabak Sigaretten 28 Tabak Sigarillos 28 Tabak sinaasappelen Reserve 4-35 (st) 587 Algem. 26, 27 Versn. 28 Tabak Hoev. t.m. Vh kg. 10 Juli J kg. 10 Juli 1 kg. 10 Jult 70 gr. 10 Juli 70 gr. 10 Juli 250 gr. 9 Jult 125 gr 9 Juli 400 gr. 10 Juli 100 gr. 10 Juli I eenh. 31 Dec. eenh. 30 Apr, '44 150 gr. 10 Juli 100 gr. 10 Juli 1 rants. 31 Juli 1 rants. 31 Juli 250 gr. 10 Juli 25Ó gr. 10 Juli 250 gr. 10 Juli 500 gr. 10 Juli 100 gr. 10 Juli 1*4 lit. 10 Juli 250 gr. 7 Aug. 250 gr. 9 Juli 125 gr. 9 Juli 1-74 lit. 10 Juli 1 lit. 5 Aug. 250 gr. 10 Juli 45 gr. 31 Aug. 4 pnt 5 st. 10 Juli 20 St. 10 Juli 10 st. 10 Juli 300 gr, 10 Juli Suiker Suikerwerk Tabak Toiletzeep Vleesch Vleesch Vervangingsm. Vermicelli Waschpoeder Waschpoeder W Toiletz. 28A Vleesch 28B Vleesch 589 Algem. 583 Algem. 598 Algem. W Wasehp. 1 kg. 100 gr. 25 gr. 1 rants. 200 gr. 50 gr. I rants. 100 gr. 250 gr. 250 gr 10 Juli 10 Juli 10 Jult 31 Juli 10 Juli 10 Juli 10 Juli 10 Juli 31 Juli 31 Juli „De zeevaart ais levensberoep." BOOTSMA NSLOOPBAAN. (1) Stukmeestergroep. De gegadigden voor deze loopbaan worden gekozen uit de onderofficieren der bootsmansloopbaan, die in den artil- leriedienst voortreffelijk werk hebben geleverd. Vrijwilligers worden niet ge plaatst. Taak der soldaten: assistentie dei- ar tillerie-officieren bij de leiding van het zware toren- en luchtafweergeschut en bij de opleiding der bedieningsman schappen. Onderhoud van geschuttorens en geschut. Welke dienstgraden kent deze loop baan? Matroos, Matrosengefreiter, -Oberge- freiter, Bootsmannsmaat, Oberstück- meister. Stabsoberstiickmeister. WaehtmeestergToep De gegadigden voor deze groep worden eveneens gekozen uit de onderofficieren der bootsmansloopbaan, die goede sol daten zijn gebleken, vaardig zijn in het schrijven en het wachtmeestersbureau kunnen leiden. Vrijwilligers worden niet aangesteld. Welke taak heeft deze groep? Assistentie van den eersten officier aan boord der groote slagschepen en kruisers voor de verzorging van den bin nendienst. Welke dienstgraden kent deze loop baan? Matroos, Matrosengefreiter, -Oberge- freiter, Bootsmannsmaat. Oberwacht- meister, Stabswachtmeister. Vuurleidingsgroep. Voor deze groep worden geschikte vrij willigers en voorts soldaten der boot§- mansloopbaan uitgekozen. Welke taak heeft deze groep? Bediening van de vuurleidingsinstal laties der artillerie, luchtafweerartille- rie en van het torpedowapen. Vaardig heid, betrouwbaarheid en zekerheid wor den van" de soldaten verlangd. Welke dienstgraden kent deze loop baan? Dezelfde dienstgraden als voor de hoofdloopbaan van bootsman. Verdere nrededeelingan volgen. Alle Ortskommandanturen verstrekken in lichtingen en aanwijzingen. Uitknippen en bewaren. RADIO.PROGRAMMA WOENSDAG 7 JULI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.44 Een vroolijke morgengroet (gr.). 7.00 BNO Nieuwsberichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Een vroolijke morgengroet (gr.). 7.40 Sport nieuws. 7.50 Programma-overzicht. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.10 Afwisseling van orkest- en solistenplaatjes (gr.). (8.458.50 Voor de huis vrouw). 9.00 Godsdienstige uitzending. 9.30 Uit Operetteland (gr.). 10.15 Omroeporkest. 10.45 Wat altijd blijft, voordracht. 11.00 Bandi Balogh en zijn Hongaarsch orkest. 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Dick Willebrandts eri zijn dans- orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Land en volk brengt13.10 Melodisten en solist. 13.45 De vrije Woensdagmiddag. 15.00 Godsdienstige uitzending. 15.15 Halfweg, gevarieerd pi*6gram- ma. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17:00 Het'Kin derkoor „De Merels". 17.30 Pianovoordracht. 18.00 BNO: Brabantsch praai.je. 18.05 Gerard van Kre velen en zijn orkest en soliste. 18.45 Neerlands stem van het front. 18.55 Militair orkest (gr.). 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Het Utrechtsch Stedelijk Orkest en solist (opn.). 19.45 Een halfuurtje op een muziek avond bij de familie Speelman. 20.15 Nederland sche Orgelcomposities (opn.). 20.55 Het Utrechtsch. Stedelijk Orkest en solist (opn.). 22.00 BNO Nieuwsberichten. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.1524.00 Van de eene melodie in de andere (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 17.30 Melodieën mengelmoes (gr.). 18.00 Lichte orkestmuziek (gr.). 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Liederen van heim wee en verlangen (gr.). 20.15 Wacht u voor de rat, lez. 20.30 Groote orkesten spelen lichte composi ties (gr.). 21.15 Strijkkwartet (gr.). 21.45 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. Verduisteren: van 22.15 tot 5.15 uur

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2