Zoekt dekking bij luchtalarm. STAD ROTTEKDiM 4' 1728 IER/, EKEtlliSEl Nog 'steeds, niettegenstaande de vele waar schuwingen en zelfs de processen-verbaal van de politie, schijnt het publiek niet te beseffen, dat luchtalarm niet een vervelende aardig heid, is, die de menschen voor korteren of iangeren tijd van de. straten verdrijft, maar „'.at liet gevaar beteekent Overal ziet .-in nog menschen tijdens het alarm door- len, -fietsen en -loopen. ponder te beseffen !k gevaar hen uit de lucht bedreigt. En de i aktijk heeft aangetoond, dat het gevaar verre van denkbeeldig is. Tijdens het alarm kan de lucht er zoo vre dig en stil uitzien en vliegtuigen ziet men r.ergens. Maar uit die schijnbare vredigheid kan opeens een vliegtuig naar beneden komen duiken, machinegeweren knetteren, kogels ketsen in de straten en bommen vallen Onder de eerste slachtoffers van dergelijke aanvallen, behooren zij, die geen dekking zoeken tijdens alarm, „omdat er niets te zien is" en die geen acht slaan op de voorschrif ten, die getroffen zijn ter bescherming hun ner veiligheid. Luchtalarm beteekent gevaar, werkelijk en dreigend gevaar vanuit de lucht Voor den gewonen burger is hier slechts één middel tegen de voorschriften opvolgen: voertuigen aan de kant van den weg plaatsen, paarden vastbinden, fietsen op het trottoir en zelf bescherming zoeken in het dichts bijzijnde huis, waarvan de bewoner u bescherming móét verleenen. Talrijk zijn de menschen, die in hun ver keerden rigenwaan meenen dat er tijdens alarm geen „vuiltje aan de lucht" is, omdat zij het niet zienMaar het vuiltje is er wel en kan hen ieder oogenblik treffen. Spot niet met uw leven, verwijdert u van de straat tijdens alarm, gaat niet voor vensters staan en volgt de voorschriften op Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Donderdag de beurt aan de letters N. en R. VOLKSTUIN .ANTHONY FOKKER" Juist, gedwongen door den nood der tij den. hebben de leden van „Anthony Fokker" moeite, arbeid en geld er aan ifeteed om zic-h te voorzien van een weinig groente. Hoe bedroevend echter is het te moeten con- stateeren dat anderen, onbevoegden, zich op de tuinen wagen om de producten daar van af te halen. Het bestuur heeft de hulp van de politie ingeroepen en deze zal op geregelde en onbepaalde tijden deze tuinen aan de Planeten- en Anthony Fokkerlaan bewaken. Van bestuurszijde zal steeds con trole jvorden uitgeoefend en met het oog op de uitgestrektheid van de tuinen is een ver rekijker aangeschaft om scherp toe te zien wie zich op de tuinen bevindt. PERSONALIA Bij de te 's Gravenhage gehouden Staats examens voor Muziek zijn voor piano lager onderwijs geslaagd: mej. M. Bargmann. te Heemstede en de heeren J. Kappers te Heemstede, ert A. Meiman, te Sassenheim, leerlingen aan de toonkunst-muziekschool te Haarlem, FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche Rechtbank heeft Dins dag geen faillissementen uitgesproken. Wegens gebrek aan actief werd opgehe ven het faillissement van: de N.V. „Janseo" gevestigd en kantoorhoudende te Haarlem, Curator Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink te Haarlem. Door het .verbindend worden der uitdee- lingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: J. Ch. Scheegans, bontwerker, wonen de te Haarlem, Curator Mr. J. H. van Gel deren.. titans te 's Gravenhage. H. lil. Bosman Jr., wonende te Haarlem Curator Mr. L. S. Röntelingh te Haarlem.. Bij arrest van het Gerechtshof te Amster dam is failliet verklaard: Klaas Wit, koop- man. wonende te Zaandijk, Parklaan 32 Curator Mr. J. C. Baron te Beverwijk. Rechterrcommïssaris in bovengenoemd faillissement Mr. J. H. II. Hiilsmann te Haarlem. MULO-DIPLOMA Te Haarlem zijn geslaagd voor het MULO diploma A: W. C. Hak, J. de Haan, A. Ver- zeijlbergh, W. M. van Rossum du Chattel S. Putzes, A. van der Veen, H. van Dijk. al len Haarlem, W. B. Spaargaren, Haarlem mermeer, W. Boer, Haarlemnterliede, A B. Funke Küpper, Haarlentmerliede, G. J Wirtz, Bloentendaal, G. Jongejans, Sant poort. A. J. te Loo, J. de Groot, IJmuiden, H. M. G. M. de Weerd, Velsen-Noord en voor diploma B: A. O. Romeijn, C. J. van Veén, A. R. Sikkens, Haarlem en J. v. d. Akker, Heemstede. Voor diploma A is geslaagd mej. M. Fens uit Overveen. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem (afw.) Chef van Dienst en Binnenland: s. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede Haagseh Redacteur: B. Korsten, Heemstede Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W 1 Ommen, Heemstede. !.- HOWOWO»! UAtTI fCICk IX» MATNltfMt ,C; MAATSCHAPPIJ -O Een Nedertandsch Btdrijf door de eeuwen heen ERASMUSHUIS COOlSlNGEL ROTTERDAM!! NAMENS - H. B. S. A Bevorderd van krasse 1 naar klasse 2: F. Dey- lius, N. Polderman, E. Schutte, E. v. d, Vis, T. Vollenga, R. Das, R. Das, H. Duk, C. van Dijk, J. Geerlings, Walterhessels, G. Manger, K. Mo lenaar, H. Rijnders. L. v. d. Ven, M. Beugelaar, A. v. Brederode, A. van Laar, N. van Loon, I. Mertens, B. Mohl, I. Nieland, M. Rijkeboer, J. Vrind, C. Dorresteyn, D. Meulenberg, R. Schreu- der, F. Schwithal, T. v. d. Wal, K. v. d. Water, J. Zaadstra, E. de Back. E. van Bruggen, L. van Duin, M. du Fijan. G. Klinkert, A. v. d. Kleeff, J. Jansen, E. Janseh, S. Hessen. R. Heinsius, G. Vonk, J. de Groot, P. v. d. Have, H. Heidweil- ler, B. Schol, E. de Vos. Afgewezen 17. Bevorderd naar klasse 3: F. Bakker, C. Deel- der, B. Logmans, H. Plevier, M. Preusterink, T. Reisinger, C. Riemens, F. de Bruyn, H. Duller, B. Fruitema, P. Gieske, R. Hajema, G. Jansen, S. Kuypers, R. Nikkels, P. Persson, V. Vogel, W. Weller, G. de Nijs, H. Diek. I. v. Gessel, C. Gonlag, T. Hessels, G. Hofstede, W. Paauw, H. Stuut, J. de Vries, G. Evers, D. Horstman, J. Klufte J. Knotter, H. Koerse, C. Koot, W. de Koning, A. Luitingh, K. Onkenhout, R. van Zor_ ge, T. de Bruyn, J. Hagen, M.- de Jongh, R. Nieuwenhuis, A, Peeters, M. Schoen, J. Groene- veld, K. Hoogland, F. Jantzen, J. de Jong', R. Knipper, A. Kooyman, J. Kruiswijk, E. Mentjox. T. Philippona, H. Steenbergen, T. Venings, G. de Vries, A. Hoógteiling. Afgew. 22. Herexamen 8. Bevorderd naar klasse 4: L. Bakker. A. Fieg- gen, G. Jansen, 1. de Jong, A. Kluën, T. Slinger land, I. Tjaden, L. van Waard, A. Brinkman, D. Lennings, H. v. d. Linden, E. Matthiessen, S Molernaar voorw./ H. Munninks. D. Muntinga K. de Nijs, G. Wichman, S. Badart, W. Burmeis- ter, L. Bijleveld, N. Ruhrup, W. Schön, N. v. d, Veen, J. Wambach, E. van Zanen, F. Andries- sen, J. Bonkenburg, F. Gudde, F. Kerkhoff, E Peperzeel, H. Reimerink, A. Scholten. H. Stok vis, E. van Truyen, P. van Truyen, E. Voss, E- Bijvoets, M. Balfoort, B. Eken, E. de Goede. B. Goos, H. v. d. Meer, N. Mulder, O. Spaan, D. v. d. Berg, F. Beumer, Ri Cruyff, P. Geldorp, J. Holtrust, K. Lahaise, Rudolphy, G. Slobbé, B. Stam de Jonge, H. Stuurman. K. Visser. J. de Vries, H. Aangeenbrug, F. Westerbeek. Afge wezen 13. Herexamen 3. Bevorderd naar klasse 5: A. v. d. Boom, T. van Breda, H. ten Brink, R. v. d. Heuvel, G. de Jong, W. Kroon, T. Ritman, M. Vleming, J. Brian, H van Donkelaar, D. v. d. Engel, F. Hille, W. La gerwerf, S. Luinenburg, J. Nikkels, L. Prins. H. Stokvis, T. v. d. Veen, G. v. Wengen, R. de Wil de, H. Witte, T. Brouwer, T. Hooning, J. Kist N. Kuylen, A. Sluiter, N. Weenink, J. v. Balen Blanken, R. v. Eldik; B. Hommes, W, Mossig^ koff, G. Muntinga, D. Ques^ro, H. Rol, A. Schip pers, H. Schuitemaker, P. Langeveld, A. Bonset, R. Dijkstra, M. de Graaff, W. Klumper, A. de Langen, A. Snijder, A. Steensma; M. Vos, Evers, J. v. d. Hoek, F. Knappe, A. Leising, J. Schreuder, D. Zonneveld. A. Buschmann. C. Not- trot, H. Gerrits, F. Kraam winkel, W. Leurink, R Revalk, G. Sliker, N. Vergers, A. ten Wolde. R, Zeeman, J. van Barneveld, J. v. d. Berg, P. Her der, KL de Hartog, H. Wessels, F. Klijzing, J. van Marken, J. Seyffert,, B. IJspeert, Afgew. 9. Tot de lste klasse werden toegelaten: R. F. Arnold, N. de Back, P.. J. Beerman, J. v. d. Berg, J. A. van Beurten, J. Bonkenburg, L. v. d. Bos, T. Braaksma, E. Breedijk, H. Couwenhoven B. Deterts, M. Fibbe, C. Geerlings, A. van Ger- ven, F. Griffioen, H. Grullemans. A. Gussen- hoven, J. de Haas, J. Hartman, J. Hommersen, R. Hoogendoorn, R. van Huët. A. Jacobs, B. Kaan, E. van Kampen, K. Kolb, H. Kroes, A. Lammers, J. de Langen, J. Lennings. C. Lense link, D. van Loevesijn, V. Loots,. A. Max, P. Meenhorst, A. Meerwaldt, M. Meulenberg, A. Mudde, R. Mulder, L. van Nieuwenh nzen, W. Obbes, A. Pachter, H. Pauletta, C. .van Poelje L. Poortier, A. Priebee, P. Schlamilch, P. Schlöt- jes, G. Sipkes, D. Smit, J. Smit, K. Strookman, E. Thoolen, H. Tiemeyer. B. Vallenduuk, J. Ver meulen, P. v. d. Vliet, G. Vunderink, F. Watze- ma, O. van Wengen, T. v. d. Werff R. de Wilde, C. Zaalberg, R. Zwang, E. van Zijderveld. C Jantzen, G. van Heyningen, C. Helmershorsr, H v. d. Brug. MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES. Toegelaten tot de le kl.T. Ivf. Schenk, G. M. Pernot, A. M. Kuyl, A, Schleicher. A. E. Pflitsch, J. A. C. Crama, N. B. Duncker. A. M. Fieseler, A. Hartkoorn, G. Heymel, A. G. E. Hulsebosch, J. v. Rijswijk, N. H. Voltelen, A. C. Wesselink, D. IJzerdraat, W. P. Albrecht, M. E. v. Boekho ven, L. C. Dingshoff, O. Keijser, L. Mulder, C. F. Soellaart, A. A. Struijk, T. Heemstra, W. de Hen, J. Krefft, N. Polderman, N. Nauta. M. A. Swart, A. M. Landsman, J. Sunter, Th. M. Vel- linga, E. Cochius, A. C. Nauta, P. v. Kesteren, J. H. Stefels, H. Wij nands, A. Swaneveld, J. Al- bers, L. J. Bos, W. A. Moolenaars, G. Munniks- ma, E. P. Oskamp J. C. Stam, C. A. IJspeert. M. J. Hagens, M. Smeele, A. Wilsink,. E. M. Oepts, W. A. Oepts, C. Buis, D. J. M. Scheefhals, C. A. Brits, E. v. Marie, A. Taconis, T. A. de Wolf, M. J. v. Zanten, H. J. Berentsen, M. A. de Grooth, M. Hemsing, A. W. Kranenburg. A. J. Meijer, E. Souwei', J. M. v. Breda, H. N. E. Bruins, N. v. Gelder, E. v. Kooten, C. M. Zonneveld. Bevorderd naar de 2e klasse: R. Aronds, M. v. Baarskam'p, L. Bakker, K. v. d. Berg, voorw.. S. Botman, voorw., T. v. d. Burg, A. Cransberg, M. Eickhoff, I. Eschauzier, J. Faubel, Th. Hat- tink, R. Hoekstra, N. Kneib, A. Koppman, voorw., H. Minnema, voorw., L. Moree, R. de Muinck Keizer, G. Riphaagen, I. Schdtvanger, W. v. d. Weide, A. IJzerman, I. Vreem, voorw., E. Boekhoud, T. de Bree, E. Horn, I. v. Kampen, G. Kolkman, voorw., I. Kromsigt. W. v. Loon, J. v. d. Lugt, H. Marsman, R. Meslier, P. Nanning- ga, voorw., J. v. Osch, R. v.; Overzee, S. Rie mens, I. Roest, L. v. Seters, M. v. d. Waag, L. v. d. Zee, E. Hedlund. Bevorderd naar de 3e klasse: W. v. Abs, A. Bekker, C. Berger, B. v. Beymerwerdt, J. Elicn, M. Eijkelboom, W. Franken, T. v. Goor, R. Hoo gestijn, A. v. Houtum, G. de Jager, E. de Jong, L. Kubatz, L. Leefmans, voorw., D. Mathot, E Sluiter, voorw., E. Rinsma, voorw., T. Kubazt, T. Metselaar, C. Onkenhout, T. Pflitsch, K. de Raaf, I. v. Randwijck, O. Savelkoul, J. Schaap, E. Schnlick, J. Smit, E.' Sprokkelenburg, G. Tals- ma, B. Thorbecke, A. Uylenburg, E. Vermeulen, L. de .Visser. I. Vrijaldenhoven, J. IJzerman, L. Stijger, voorw. Bevorderd naar de 4de kl.: G. Arnoldt, J. v. d. Berg, R. Blikslager, C. Bos, C. Brühl, N. Brui nier, I. v. Dort, I. Dijt, M. Fortgens, voorw., A. de Graaf, L. Groen, B. v. d. Gulik, K. Harms A. Hazenberg, voorw., S. Hekkelman, L. ter Huppen, voorw., N. Koomen, M. Pauletta, M. Reims, voorw., B. Strous, T. Arnolt, K. Doorman, M. Heeres," A. Knoop, M. Koopman, B. Lykles, A. Manger, voorw., I. Molijn, W. Noordhoff, I. Nusink, M. v. Ommeren, G. Pregel, K. Rincker, M. Scheffers, P. v. Slogteren. D. v. Splunter, C. Timmermans, M. Verduyn, voorw., K. Wijntjes. Bevorderd naar de 5e kl.: T. Bloem, E. Bolke- stein, J. Bonting, D. Cerfontaine, G. Comèllo," J. Eiich, J. v. d. Ende, L. Goeting, T. de Graaf, E. Korsten, voorw., T. Levendag, G. Luiten, N. v. d. Meulen, D. Stijger. voorw., E. Tuninga, N.. Va nier, voorw., R. de Vries, A. Vrijaldenhoven, A. Vrijer, G. v. Wijk, L. Aronds, B. Boekhoud, N. de Boer, A. Bosma, B. ten^ Brink, N. Dupker, voorw., Th. de Haas, I. Hazevoet, R. Hessels, Th. Heynen, N. Huson, E. Kimman, R. Lolkus, N. v. d. Putten, J. Radernaker, voorw., R. v. Rijswijk, L. Taconis, Th. v. Til, L. v. d. Valk, S. Verkes, W. de Visser, N. Vreugdenhil, A. v. Zutohen. Tarieficonen voor oogstwerkzaam- heden in Noord-Holland. De Gemachtigde voor den Arbeid heeft de navolgende tariefloonen voor het oogsten van bepaalde akkerbouwproducten voor het jaar 1943 voor de provincie Noord-Holland vastgesteld: Het loon bedraagt voor vlastrekken .f 75 tot f 80 per ha., voor vlasbinden f 12 per ha„ voor vlashokken f 6 per ha., voor vlas schelven f 6 tot f 9 per ha. en voor vlasre pelen f 1.60 tot f 2 per 100 kg., voor zichten van koolzaad, blauwmaanzaad en mosterd zaad f 30 tot f -35 per ha. voor zichten, bin den en opbokken van tarwe, haver en gerst f 36 tot f 45 per ha., voor ophokken achter zelfbinder van tarwe, haver en gerst f 4 tot f 6 per ha., mits het aantal losse schoven niet meer dan 100 per ha. bedraagt; voor zichten van erwten en spinazie f 19 tot f 25 per ha. Voor kantenzichten geldt een toeslag van maximaal 10 pet. De Gemachtigde voor den Arbeid heeft eeii beschikking uitgevaardigd, waarbij een rege ling van tarieflooonen is vastgesteld voor het oogsten van bepaalde akkerbouwproducten als haver, rogge, gerst, tarwe, vlas, verschil lende soorten zaden, enz. voor het jaar 1943. Onder de algemeene bepalingen is een voor schrift opgenomen, volgens hetwelk bij abnor maal gewas, werkgevers en werknemers in onderling overleg, tot een percentage van 5 pet. naar beneden of naar boven van de bij de beschikking vastgestelde tariefloonen. kun nen afwijken, tenzij de tariefbepaling reeds een marge inhoudt. De beschikking is gepubliceerd in de Staats courant van 5 Juli en is op dien dag in wer king getreden. De medewerking van alle belanghebbenden wordt ingeroepen, teneinde een stipte naleving der gegeven voorschriften te verzekeren. In dit verband zij er de aandacht op gevestigd, dat de controledienst van het bureau van den Gemachtigden voor den Arbeid, welke met het toezicht op de uitvoering der regeling is belast, zijn werkzaamheden onmiddellijk zal aanvangen. In de Ned. Staatscourant van 5 Juli is op genomen een besluit van de Secretarissen- generaal van de ^Departementen van Land bouw en Visscherij en van Binnenlandsche Zaken, waarbij dé mogelijkheid wordt ge schapen personen, die ten behoeve van oogst- werkzaamheden buiten hun woonplaats wor den te werk gesteld zoonoodig in te kwartie ren bij inwoners van de gemeente, waar de werkzaamheden worden verricht, of inwoners van een naburige gemeente. De inkwartiering geschiedt op verzoek van of vanwege den Gemachtigde voor den Oogsf aan den burge meester van de gemeente, binnen welke de inkwartiering noodig is. De inkwartieringsvergoeding bedraagt: we gens huisvesting met verstrekking van voe ding f 1.50 per persoon en per etmaal; wegens huisvesting" zonder verstrekking van voeding f 0.20 per i^rsoon en per etmaal. Niet gevolg geven aan een last tot inkwar tiering kan worden bestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. LEERT ZWEMMEN EN ZWEMMEND REDDEN! Het bestuur van den zwemkring Haarlem van den Ned. Zwem- en Reddingshond heeft het initiatief genomen voor propaganda op de Haarlemsche scholen voor de 'zwemsport en het zwemmend redden. Vanmorge» wer den bropagandafilmvoorstellingen gegeven in het Rembrandt-theater voor de leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de gem. lagere scholen, de twee Centrale scholen en de Rijksleerschool Meer dan zeventienhonderd jongens en meisjes woonden in het geheel ch voorstellingen bij. De heer G. Voogd, voorzitter van den zwem kring Haarlem, sprak een kort woord van welkom, waarin hij wees op het groote belaag van de zwemsport. Vervolgens nam de heer Joh. M. Schmidt, secretaris van de propagan- da-commissle van den N. Z. R. B„ het woord, en vertoonde drie filmpjes over het zwem men in het algemeen. Holland is een water land en tot slot een filmpje over het schoon- springen en het waterpolo tijdens de Olympi sche spelen van 1936 te Berlijft. Hij legde er zeer den nadruk op, dat het zwemmen be langrijk is voor iederen Nederlander, die zoo gemakkelijk in contact komt met het water. Hij wees op de groote gevaren, verbonden aan het beoefenen van de watersport zonder de zwemkunst machtig te zijn. Ook het zwem mend redden is belangrijk; hoe meer men schen deze kunst machtig zijn, hoe beter het is. Hij wekte zijn jonge toehoorders op om veel te zwemmen en later ook het zwemmend redden te^gaan beoefeneg. BADHUIZEN WITTE KRUIS In de maand Juni zijn in de vijf badhuizen van „Het "Witte Kruis" 18.866 baden genomen, waarvan 9588 door mannen, 7157 door vrou wen, 1931 door scholieren en 190 door werk- loozen, Aan de Van Egmondstraat was het totaal 5196; aan den Schotersingel 4428; op het Hofdijkplein 4362; aan het Leidschepléin 3840 en aan den Koudenhorn 1040. STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL De leeszaal van de Stadsbibliotheek werd in Juni bezocht door 1485 personen (vorig jaar 1484) en in Huis Te Zaanen door 306 (431). De belangstelling voor het leenen van boeken was grooter. In beide gebouwen werden 19.493 bpeken uitgeleend en in Juni 1942 17.090. ORGELCONCERT Orgelbespeling in de Groote of St. Bavo- kerk op Donderdag 8 Juli om drie uur dooi den stadsorganist George Robert. Het pro gramma luidt; 1. Preludium en Fuga D. gr. t„ J, S. Bach. 2. Concert d kl. t,, G. F. Htlndel/3. Koraalvoorspelen:a. Straf mlch nicht in deinem Zorn, Max Reger. b. Mor- genglanz der Ewigkeit, H. Grabner. 4. Im provisation, S. Karg-Élert, 5. Ciacona, S. de Lange. 6. Finale uit de lste Symphonie. Ij. Vierne. - 1° kgep\>on Uyl o va ou<*e Waarschuwing tegen ketting brieven. Aan het hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis is ter oore gekomen, dat door middel van kettingbrieven broodbonnen worden ingezameld tot steun aan Neder- landsche arbeiders in Duitschland. Aangezien in die brieven de 'naam van het Nederland- sche Roode Kruis wordt genoemd, en daar door verkeerdelijk de indruk gewekt is als zou deze actie met voorkennis en instemming van het NederlandsChe Roode Kruis worden gevoerd, zij hiermede uitdrukkelijk ter kennis van het publiek gebracht, dat het Nederland- sche Roode Kruis volkomen daarbuiten staat en deelneming aan bedoelde actie met beslist heid ontraadt. INVAL BIJ EEN SMOKKELAAR. Ambtenaren van den C. C. D. hebben een inval gedaan in de woning van G. v. d. Baan te Soest, waar een enorme voorraad levens middelen was opgeslagen. In beslag genomen werden: 46 mud rogge, 400 pond koffiesurro- gaat, twee geslachte varkens en een varken in de pekel. Ook werden vier radiotoestellen in beslag genomen alsmede het in huis aanwezige geld en een spaarbankboekje. De bewoner van het perceel is voortvluchtig. CONTROLEUR GELD AFGEPERST. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft de 43- jarige veehandelaar V. uit Harmeleft terecht gestaan, wegens bedreiging en afpersing van een controleur van den C. C. D. De veehan delaar was onlangsdoor den tuchtrechter veroordeeld, tot f 10.boete. Toen eenigen tijd later een controleur van den C. C. D. de boeken bij hem kwam nazien, had V. hem jy- een mes bedreigd en van hem de f 1 terug geëischt. DOor f 5.te betalen, was controleur er in geslaagd, te ontkomen.. De officier eischte tegen den veehandelas zeven maanden gevangenisstraf. Verduisteren: van 22.15 tot 5.15 uur Dammr KAMPIOENSCHAPPEN 1943 VAN HAARLt, Zondag j.l. \yerden de finales om de persoonlii kampioenschappen 1943 van Haarlem voortgeze De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: Ymc de Jong remise met J. W. van Dartelen; A. Mie- dema wint van J. C. Draijer; F. Raman remise met A. Miedema. Eerste klasse: H. Wals remise met G. Bakker; H. Willemse wint van G. Hekelaar; W. Dijkhoff wint van Jac. v. d. Kroft; B. v. d. Kroft wint van A. Smit. Athletiek ATHLETIEK-COMPETITIE. In Beverwijk zijn Zondag de eerste wedstrijden gehouden van de athletiekcommissie Haarlem en omstreken. Een driekamp werd verwerkt tüsschen Haarlem, Bloemendaalsche Gymnastiek Ver. en Suomi en ■?n tweekamp tusschen Holland (Haarlem) en DEM (Veverwijk). De driekamp leverde 'n over winning op voor Haarlem met 66 p., gevolgd door Suomi met 58 p. en BGV met 44 p. D« tweekamp werd gewonnen door DEM met 43 p.; Holland 37 punten. SPORT-AÉLERLEÏ Het jaarlijksch tournooi van Duinwijck te Bloemendaal is begonnen en de belangstelling er voor is bijzonder grpot. Een open B tournoot is georganiseerd en sterke speelsters en spelers uit het district nemen deel. De wedstrijden duren tot en met Zondag. De waterpolo wedstrijd Haarlem 3—HVGB 3 is in een 3X overwinning voor de thuisclub ge ëindigd. Jan Zeegers heeft in twee dagen het parcours afgelegd van den Elfstedentocht in Friesland. Eerst liep hij naar Dokkum en terug en vervol gens naar Franeker, waar overnacht werd. Den volgenden dag werd de tocht voortgezet. Het is de bedoeling van den Ned. Wan'delsportbond het wandelen van het parcours le bevorderen, doch niet in zoo'n snel tempo. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 8 JULI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Een Jodel weerklinkt in den morgen (gr.). 7.00 BNO Nieuwsberichten. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Vlotte melodietjes (gr.). 7.40 Sport nieuws. 7.50 Programma-overzicht. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.10 Luchtig ochtendconcert (gr.). (8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Gods dienstige uitzending. 9.15 Zang en piano, 9.45 Me- lodisten. 10.15 Voor de vrouw. 10.30 De Melodis- ten. 11.00 Voordracht. 11.15 Rotterdamsch Piano kwartet. 12.00 Almanak. 12.15 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 In en om den bijenstal. 13.05 Boyd Bachman én zijn orkest en grarnofoonmuziek. 14.00 Voordracht. 14.15 Bandi Balogh en zijn Hongaarsch orkest en grarnofoonmuziek. 15.00 Bariton en piano. 15.30 En hier is de koffergramofoon. 16.00 Het Amuse mentsorkest en solist. 16.45 BNO Nieuwsberich ten. 17.00 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest. 17.30 De Motoren, declamatorium. 17.40 Orgelconcert en zang. 18.00 BNO: Persoverzicht. 18.05 Instrumentaal operaconcert. 18.45 Branden de kwesties. 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Concertgebouworkest en solist (opn.). 20.35 Moritz von Schwindt en de muziek, lezing. 21.05 Cello en piano. 21.35 Voor dracht. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. 22.15 alleen voor de Radio-Cen trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 Een halfuurtje Harmoniemu- ziek (opn.). 22.45 Een kinderkoor (opn.). 23.05— 24.00 Licht klassiek orkestconcert en solist (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 17.30 Pianovoordracht (gr.). 18.00 Parade der in strumenten (gr.). 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Met lied en dans (gr.). 20.15 Sport. 20.30 Pianoduo Beuker en Denijs (opn.. 21.00 Musette-orkest, soliste en orgëlspel (opn.). 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuwsbe richten en actueele beschouwing.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2