1596 BOOG AZUN EXAMENS OPENBARE U.L.O. SCHOOL C. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Meis Jes: J. H. Appeldoorn, J. Bouwhuis, J. Bruins (vw.). G. M. Deen, W. A. Groes, G. de Groot, M v. d. Heuvel, J. J. Klein, G. de Klerk, S. v. Leeu wen, G. Nienkemper, A. Oostmeijer, W. M. Pe per, M. C. v. d. Raad, G. F. Schornagel, W Smink, F. D. Visscher, E. J. Bei, H. A. Brand. B. v. d. Brink, A. J. Bijl, H. J. v. Elk, M. Gern- ler, N. Groenendaal, L. J. V. d. Laan, M. v. d Meulen, M A. Obert, J. H, Pieterson, M. H. 1 Pluis, H. Roose, H. J. Schild, M. C. v, d. Sluis R. M. v. Straaten, W. Verzijlberg W. Visscher, J. J. Waleveld, E. W. Waleveld. B. v. d. Zee. Jongens: J. W. Broekhuizen, F. J. Ipenburg (vw.), B. Kuipers, T. P. Westbroek, P. Antonisse, H. v. d Eynde, D. de Haan, J. Huel, A. v. d Noll, A. Rompa, P. Verheul (vw.), M. Berghuis. H. H. v. Brederode, C. Grooters, E. D. Jacobs, G. C v. d. Kuyl (vw.), C. J. Louwman. B Nieu- wenhuis, D M v. Norde. G. Makkelie (vw.), P. Piers. W. Scholten, P. Th. G. Schreuder, M. J Sierveld, K. M. v. Tuyl, K. de Vink (vw.). J. K. Wesselmg, M. Visarius. Van de tweede naar de derde klasse: Meisjes: J. H. E. Agterberg, E. M. M. Cassé, W. v. Dansik, C. Engel, M. Horsmeijer, B. H. ter Maat, J. A. .'holten, J. A. H. v. Teunenbroek, C. J. Wil- ken W. F. v. Wijngaarden, G. M. Bakker, G. de Bruin, R. C. J. Koster, M. v. d. Mey, H. Moer- wijk, A. H v. Nieuwenhuizen, A. C. Schornagel. G. d. Werff, W. Wijngaarde (vw.). Jongens: C. J. v. d. Aar. W. H. v. Bilderbeek. S. v. d. Bos, W. Bijlsma, J. J. Dijkman, J. D Haak, J Joosten, P Klabou, J. Kanis, G. H Kiefer. N. Koster, P. I. v. Leeuwen, H. A. v Schaik, P. B. Stompé (vw.), A. M. v. Stralen, H v. Tongeren (vw.), J. G. F. Wesselink, P. C. de Wilde, S R Fens, G. G. Greeven, A. v. d. Horst, M. Kales. J. Kettmann, W. v. Langelaar, P. J. Moseman, K. v. d. Poll (vw.), W. C. B. Roelofs. E G. Scholten. J. J. Surendonk. W. J. de Woif Van de derde naar de vierde: Meisjes: E. v. Berkum, G. C. H. Boots, E. H. v. Brederode, T. Blijsma, J. Frankena, A. G. Gans, J. A. Hendriks. J. H. Hollander, J. H. Louwen, T. v. Luyken, H. v. d. Horst. A. L. Beekman, C. J. Kuyper, E. Kuypers. W. M. A. Lindeman, M. C. v. Poorten. A. Vlaskamp, A. M. Zwaanswijk. Jongens: C. S. Admiraal. A. Lsan, G. H. v. d. Leen, T. M. Peper, R. F. Stuifsand, D. S. de Vries, J. J. v. Westerhoven, J. F. Wolff, E. Be verwijk, H, Boersma, A. v. Dijk, C. O. Hessels, F. M. Kemps, C. J. Philippo, A. Thuis, C. Wil- lemse. OVERGANGSEXAMENS VAN DE MIDDELBARE MEISJESSCHOOL ,,'T KOPJE". Voor het eindexamen van de Middelbare Meis jesschool ,,'t Kopje" te Bioemendaal slaagden de dames: C, S. Bard, F. H. Bartelds, A. van Beusekom, J. van Essen, E. J. B, M. van Huy- stee, F. E. van Marken, C. van Olphen, L. Post humus Mevjes, W. M. van Saher, C. Smit, M. L. Tameling, C J. M. van den Broek, C. M. van den Broek, C. C. Dryber, N. Dryber, J. M Dwars- huis, E. Dyserinek, J. M. van de Griendt. E. J. de Jong, M. de Koek van Leeuwen. R. M Neuer- burg, A. Pieck, T. van Santen en A. G. W. den Tex. Bevorderd van 1 naar 2: K. Bijleveld, R. Franc ken, C. de Groot, S. Haaxman. L. Hinloopen, H Hoedemaker, I. Reynhart, J. Straakenbroek, T. Krab. Niet bevorderd 4. Bevorderd van 2 naar 3: G. Beek, T, Domhoff, A. Hoolhorst, F. van Marken, T. van Marken, G. Pvpers, H. Reynhart, H. Schinkel, T. den Tex H. van Wijngaarden; G. Ott, L. Tjaden, E. Tho- mèse, L. Loman. Niet bevorderd: 1. Bevorderd van 3 naar 4: A. de Bas, D. Beker, E. Bentz van den Berg, E. de Booy. B. Del- brück, C. van Ees. M. Geerlings, P. Hofmeester B. Huese. R. Koene, D. Lan'dman, N. van Leeu wen, E. de Lestrieux Hendrichs, A. van Marken, L. van Mai'ken, H. van Marie, F. Overakker, N. Roggeveen, M. Treffers, N. de Vries, R. zeeman, I. Markus, Niet bevorderd: geen. Bevorderd van 4 naar 5: L. André de la Porte, F. Beyen. T. Blok. E. de Boer, E. Breitenstein (vakleerlinge), E. Groenevelt. L. de Groot, H. de Heer, C. Neuerburg, M. Nyman. L. Stoop, M. Theyse. H. Thomas, H. van der Wall, M. Assel- berghs, M. Boissevain, H. Bosman, E. Clay, C. Hage, L. Jansen, T- Jeppe, D. Ketelaar, G. Kors- man, M. Lubberink (vakleerlinge), C. Schnei ders, R. Sondaar. T. Tjaden, C. Vorenkamp, C. Witteveen. Niet bevorderd 4, herexamen 4. Tot de eerste klasse werden toegelaten: C. Bar- bet, D. de Borst, C. Bosman. R. Bosman, B. Bruinsma. R. Bruinsma, W. Domhoff, T. Janzen, M. de Koek van Leeuwen, L. Laan, H. van Mar ie, M. Salm, I. van Spengler, A. Strumphler, L. Theyse, M. Thomas, M. Wieringa, L. de Wild. MULO-DIPLOMA. Woensdag zijn le Haarlem geslaagd voor het MULO-examen, diploma AJ. de Boer, T. Stolp, J. Mandemaker, N. J. J. Castens, C. J. Aveling, J. L. Meijer, J. de Jong, J. Staphorst, A. Ver- bruggen, J. van Winsen. N. Meijer, Haarlem, W. P. Loos. Zandvoort, M. Meijer, Velsen-N., J. van Venetien, IJmuiden, T. Veenstra, Amsterdam, T. Lampers, Beverwijk, M. Vreeken. C. v. d. Laarse, Aalsmeer en voor diploma B: A. Eys- koot en N. J. Boon, Haarlem. PENSIOENREGELING LEERKRACHTEN AAN DLITSCHE SCHOLEN In de Staatscourant van 5 Juli is opgenomen een beschikking van de Secretarissen-gene raal van de Departementen van Binnenland- sche Zaken en van Opvoeding, Wetenschap en Kultuurbeseherming betreffende het toepas selijk verklaren van de Pensioenwet 1922 en van het „Reglement voorloopige pensioneering onderwijzers" op de leerkrachten, werkzaam aan de onder het bestuur van den Rijkscom missaris staande Duitsche scholen. Haarlem's Trio. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem (afw.). Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. O vermeer, Heemstede Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Heemstede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen. Heemstede. IN I9<t3 NOEMT MEN DIT >- tEN SANTE-MUTS v i Het klaviertrio Jac. Zwaan. Jan Hoehen en Onne van de Klashorst, musiceerde Woensdagavond in de Bovenzaal, waar het tusschen haakjes gezegd nog al hinder ondervond van het beiaardconcert. Er werd een programma geboden van werk der com ponisten Jean Marie Leclair, Haydn, Beet hoven en Joachim Turina. De trio-sonate in D van Leclair (1697-1764) is een ver rukkelijk werk, maar men moet het eigen lijk met ciavecimbel en gamba hooren, al dus in een historische weergave, die ook re kening houdt met de specifieke stijlelemen ten, waaronder ook een cadens als overgang naar het Allegro. Het lichte en transparante karakter dezer gevoelige en fijn-spiritueele rococo-muziek hebben we in de tamelijke zwaarwichtige uitvoering moeten missen. Het 8ste trio (Es) van Haydn bracht ons in de sfeer van den klavierstijl der Ween- sche klassieken; de continuo-practijk is hier een overwonnen standpunt, alleen de weinig zelfstandige cello-partij blijft er de sporen van dragen. Het klavier dat zoolang een meestal - ondergeschikte ról gespeeld heeft, wordt hier zoowaar hoofdzaak. De parelende vertolking van Jac. Zwaan liet deze tendenz duidelijk voor zichzelf spre ken. Van Beethoven werd het tweede trio (G) gespeeld, een der werken, waarmee de jonge man uit Bonn zich te Weenen bij vorst Carl von Lichnowsky aan een publiek van componisten en dilettanten kwam voorstel len en die als opus I uitgegeven werden. De nieuwe stijl is hier in ontwikkeling en dat een persoonlijkheid zich baan breekt ver neemt men al heel sterk uit de middendee- len, het zeer expressieve Largo en het ver rassend nieuwe van het geestige Scherzo. Met deze belangwekkende deelen van het werk raakten de uitvoerders van dezen avond bijzonder goed op dreef en werd hun sa menspel boeiend. Ten slotte lieten zij nog hooren het trio op. 35 van den Spanjaard Joachin Turina vriendelijke, soms nog al streelende op het bedenkelijke af! matig moderne mu ziek, met nu en dan aardige vondsten, doch die niet bestemd schijnt om als fypeerend tijdverschijnsel te blijven leven; daarvoor is zij te hybridisch en tg weinig persoonlijk. Haarlem's Trio had aan de verklanking hlijkbaar veel zorg besteed. Het publiek wist deze prestatie van de heeren Zwaan. Hoe ben en Van de Klashorst zeer op prijs te stellen. JOS. DE KLERK. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Vrijdag de beurt aan de letters Q, T. U, X, IJ en Z. ONVOORDEELIGE KLANT. Mejuffrouw H. G. Klumpers, zonder be kende woon- of verblijfplaats, die reeds een serie veroordeelingen wegens oplichting achter den rug heeft, had een nieuwe list verzonnen. Zij bezocht winkels in het ar rondissement Haarlem en slaagde er in distributiegoederen te verkrijgen zonder een bon in te leveren. Den eenen keer ver telde zij spoedig met de bonnen te zullen terugkomen en een anderen keer leidde zij den winkelier af. Den laatsten tijd schijnt zij in Zuid Holland te werken, want in het Politieblad is tegen haar gewaarschuwd. Woendsdag had zij zich voor twee feiten e verantwoorden, doch was niet versche nen. Overeenkomstig den eisch werd zij veroordeeld tot gevangenisstraffen van één en vier maanden. ALLE-DAG-KERK Bij den kerkdienst van de Alle-Dag-Kerk van hedenavond in het Koor der Groote Kerk zal een Kerkkoor medewerking verleenen Voorganger is Ds. Jansma. Ds. C. VEENHOF Ds. C. Veenhof te Utrecht, die van 3 Juni 1936-30 Maart 1941 predikant was bij de Geref. kerk hier ter stede, staat thans op het tweetal bij de Geref. kerk van. Utrecht in de vacature van de negende predikantsplaats. VERKOOP VAN GROENTEN OP DEN TUIN. Het bedrijfschap voor groenten en fruit heeft dezer dagen uiteengezet, dat iedere verkoop van groenten op den tuin in de ge meenten, in bedoeld bericht opgesomd, ver boden is, doch dat het verbod niet geldt vbor kleinhandelaar-telers en markttuin- ders, wier teeltvergunning niet grooter is dan voor 50 aren. De verkoop op den tuin bij den kleinhan delaar-teler en den markttuinder mag ech ter niet gaan ter. koste van de gebruikelijke afzetmethode. De markttuinder b.v. dient zijn producten tot de normale hoeveelheid, zooals gebruikelijk ter markt te verkoopen. VEERTIG JAAR BIJ DE FIRMA ENSCHEDé. De heer J. H. Scheffer, thans chef van de verificatie in het bankgebouw, herdacht he denmorgen het feit, dat hij veertig jaren ge leden in dienst trad van de firma Joh. En schedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. De jubilaris werd vanmorgen in gezelschap van zijn vrouw en dochter gehuldigd in de kluis van het bankgebouw, waar hij. werd toe gesproken door den heer F. Heesemans, die hem namens zijn afdeeling een rookstoel aan bood Vervolgens sprak de chef van de af deeling, de heer W. van Eist, die den jubilaris namens chefs, onderchefs en administratief personeel een rooktafel en rookstel aanbood. De heer B. J. Bioemendaal, voormalig chef van de afdeeling verificatie, sprak den jubi laris ook nog toe, waarna de heer H. J. van Vliet, bedrijfsleider, het woord nam en den heer Scheffer gelukwenschte met zijn jubi leum Vervolgens werd de jubilaris ontvangen in de directiekamer, waar de heer B. F. Ensche dé, directeur der firma, hem toesprak en hem als dank voor den trouwen dienst de gedenk penning van het huis Enschedé aanbood, be nevens het gebruikelijke geschenk in enve loppe. SANTÉ IS GOED.IEDEREEN DRINKT HET Verduisteren: van 22.15 tot 5.15 uur In Nederlandsch-lndië geïnterneerden. Bekendmaking aan familieleden en vrienden. De persdienst der N.S.B. deelt op ver zoek van den Gemachtigde van den Leider voor Indische Zaken het volgende' mede: Dezer dagen werd bericht ontvangen, dat van één der leden der Nationaal-Socialis- tische Beweging der Nederlanden, die in Nederlandsch-Indië geïnterneerd zijn, met zekerheid kan worden gezegd dat hij zich in een interneeringkamp in Suriname be vindt. De mogelijkheid bestaat dat er meer geïnterneerden uit Indië daarheen zijn ge bracht. Aan familieleden en vrienden, die wil len probeeren deze geïnterneerden schrif telijk te bereiken, wordt medegedeeld, dat zij hun brieven moeten zenden via het in formatiebureau van het Roode Kruis, Kor te Voorhout 14 te 's-Gravenhage. De brie ven moeten in open briefomslag worden verzonden en voorzien van het volgende adres: den heer Interneeringskamp Suriname, bovenaan links: Interniertensendung, Interneemail, bovenaan rechts: Gebührenfrei Postage free. De brieven moeten met de schrijfmachine geschreven worden en mogen niet over po litiek maar uitsluitend over familie-aan gelegenheden handelen. De open brief moet in een tweede gesloten briefomslag aan bo venstaand adres van het Roode Kruis ge zonden worden. DOOR JAPAN GEÏNTERNEERDE BURGERPERSONEN. Het informatiebureau van het Neder- landsche Roode Kruis te 's-Gravenhage ont ving, door bemiddeling van het interna tionale Roode Kruis te Genève, uit Japan een opgave van namen van te Changi ge- interneerde burgerpersonen van Neder- iandsche nationaliteit. Deze lijst omvat de volgende namen: mining ingineer T. T. Bartels, 32 jaar. Seaman S. C. Bloeme, 72 jaar. Manager bauxite mine G. L. Bol 50 jaar. Schoolboy Bennie Callen, 12 jaar. Merchant inporter Hendrik de Jager, 45 jaar. Inspector of police A. J. de Keling, 46 jaar. Farmer stockbreeder John Driebergen, 45 jaar. me chanical engineer C. L. F. Friedrichs, 38 jaar. Boardinghouse keeper M. L. Gaastra, 63 jaar. Musician J. H. Gluhoff, 48 jaar. Surveyor F. E. Hatert, 29 jaar. Orchestral director, violin tutor J. F. Hermans, 78 jaar. Seaman Hans Jensen, 23 jaar. Engeneer Henry Jansen, 48 jaar. Shipsofficicer Jan Koenen, 66 jaar. Mechanical engineer Adriaan Kolderie, 35 jaar. Mechanical en gineer Carel Adriaan Kolderie, 52 jaar. R. C. Priest Augustinus Meijer, 49 jaar. Ge neral imports Merchant V. J. Palstra, 41 jaar. Netherlands-Indies civil service Leen- dert Parlevliet, 40 jaar. Mechanical engi neer P. D. Prijdekker, 33 jaar. Private translator of languages L. A. J. Rijk, 64 jaar. Horelier Hendrik Rolff, 58 jaar. Me chanical engineer Lambertus School, 52 jaar. Ships surveyor J. H. Sehimeiep, 55 jaar. Physician G. A. Slot, 39 jaar. Electri cal engineer Herman Smits, 43 jaar. Me chanical P. G. Sutherland, 38 jaar. Clerk of works A. F. ten Hoope, 59 jaar. Mining engineer P. J. H. Theuvenet, 30 jaar. R. C Priest Cornelius Tromp, 44 jaar, planter H. C. van den Tillaard, 59 jaar. R. C. priest N. P. van der Westen, 28 jaar. Student F. C. van Domnjelen, 22 jaar. Manager boar dinghouse DicK van Vliet, 61 jaar. Magis trate G. J. A. Veling, 34 jaar. Electrical en gineer H. F. W. Foil, 23 jaar. Schoolgirl miss H. E. D. von Hagt, 14 jaar. Schoolboy Christopher Walter. 11 jaar. Dresser Henry Walter. 53 jaar. Master mariner J. H. Win ters, 66 jaar R. C. priest P. M. Zaat, 43 jaar Familieleden en vrienden van deze ge 'interneerden gelieven zich tot het bekomen van inlichtingen omtrent correspondentie, enz. te wenden tot de 5e afdeeling van het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Dr. Kuyperstraat 9, 's-Gra- venhage. GROOTE TABAKSDIEFSTAL OPGEHELDERD Te Amsterdam werd onlangs een inbraak gepleegd in een veem aan de Van Diemen- kade, welke den daders niet minder dan 180 balen ruwe tabak, tezamen ongeveer 4000 kg wegende, opleverde. De buit was op een even eens gestolen zolderschuit geladen en naar een plaatsje bij de hoofdstad vervoerd. De vijf dieven en een heler konden worden opge spoord en gearresteerd. De huiszoekingen bij de inbrekers brachten nog slechts een klein gedeelte van het gesto- lene te voorschijn. Wel echter vond de re- recherche' eenige kisten, geheel gevuld met geld, in hoofdzaak zilverbons, zijnde de op brengst van de verkochte tabak. Bij elkaar bleek het een bedrag van ongeveer honderd duizend gulden te zijn, dat eveneens in beslag werd genomen. STRENGE CONTROLE OP TELERS VAN AARDAPPELEN. De C.C.D. oefent strenge controle uit op de telers van aardappelen. Tegen velen, die de voedselvoorzieningsbepalingen niet in acht hebbeji genomen, werd reeds pro- ces-verbaal opgemaakt, in hoofdzaak we gens het niet voldoen aan den plicht de aardappelen ter veiling te brengen. Het op clandestiene wijze verkoopen van aard appelen rechtstreeks aan den consument werkt den zwarten handel in de hand en dit kan natuuurlijk niet worden geduld. De ambtenaren van de tuchtrechtspraak be rechten deze zaken met voorrang en ver scheidene boetes van eenige honderden gul dens zijn reeds opgelegd. Zij beteekenen te vens een strenge waarschuwing voor allen die meenen dat zij het met de bestaande voorschriften niet zoo nauw behoeven te Wat gebeurde er toen? Corneiis Houtman voer aia eerste Nederlander naar de Oost. Aan boord nam hij mee: Siad» 1564 RECTOR WEIGERDE VERPLICHTE VERGADERING TE BEZOEKEN. Dr. A. Scholte, rector van het gymnasium te Leiden, stond terecht voor den vrede rechter, aangezien hij op 30 November 1942 had nagelaten een vergadering te bezoeken, uitgeschreven door den burgemeester van Leiden, welke vergadering door de curato ren van het gymnasium verplicht was ge steld. Op deze vergadering zou n.l. de wet houder van onderwijs van 's-Gravenhage dr. W. F. de Groot, spreken over: „onder wijs en opvoeding in nationaalsocialisti- schen zin". De curatoren beriepen zich op art. 13 sub. 8 van het Ambtenarenregle ment en verklaarden dit van kracht voor deze gelegenheid. Als eerste getuige werd gehoord de leeraar W. Wiersma. Volgens deze getuige zou de rector geen pogingen hebben gedaan de leeraren van het bezoeken van deze ver gadering terug te houden. Ook getuige meende, evenais de rector, dat de curatoren buiten hun bevoegdheden gingen bij het oproepen tot deze vergadering. De leeraar A. A. Lagaay, verklaarde eveneens dat de heer Scholte op generlei wijze getracht had de leeraren bij het bezoek van deze ver gadering te beïnvloeden. Ook hij was van meening, dat de curatoren niet het recht hadden deze vergadering als verplicht aan te merken. Verdachte had een telefoongesprek gehad met den president-curator prot. Muller, waarin deze hem mededeelde, dat een le zing van dr. de Groot gehouden zou worden Reeds toen had de rector te kennen gege ven, dat deze vergadering niet verplicht kon worden gesteld. Hij heeft er na eenige aarzeling van af gezien, genoemde verga dering te bezoeken. Het ging niet om den persoon van den spreker of diens onder werp, maar om de kwestie van dwang, die volgens den rector, geheel niet mocht wor den uitgeoefend. In zijn requisitoir achtte de Officier van Justitie deMormuleering van het rondschrij ven van curatoren niet gelukkig. Vast is komen te staan, dat de rector geen bedoe ling heeft gehad een stagnatie in het on derwijs te veroorzaken. Inderdaad is ook geen stagnatie veroorzaakt. Spreker achtte dan ook het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrijspraak. Uitspraak 14 Juli. Windhondensport BEROEMDE HONDEN RENNEN ZONDAG OP HET HAARLEM-TERREIN. In een aantrekke lijk programma zullen Zondag a.s. op het terrein van „Haarlem" ongeveer vijftig honden uitko men, waaronder de snelste uit het land, zooals Flying Belwin, kampioen van Nederland, Iduna, kampioen van Friesland en Carla Scott, kam pioen van Noord-Holland. Ook Topper, de win naar van den Heemsteedschen Sportparkprijs en Black Excels, die Zondag j.l. in Den Haag met 1/5 sec. verschil in de beslissing van Flying Bél- win won, zullen deelnemen. Verder noemen wij Aranka Belwin, Bluedon's Golden, Noranda, Si- gor en Tessy (drie Friesche cracks), Barco en Cinderella. Zij nemen deel aan de HollandFries landrace. welke een krachtmeting van klasse wordt en te beschouwen is als een voorlooper van de a.s. Nederlandsche kampioenschappen. De juniores Keizer, Duvel en' Ivar zijn de favo rieten uit den wedstrijd om den Kennemerland- prijs. Het programma vermeldt verder vier heats, waarbij acht honden gelijktijdig in de baan zijn, een hindernisheat, waarvoor o.a. zijn Inge schreven de goede Friesche honden als Vlieger, Diamant, Isalum, die een feilen strijd zullen voeren met Barco en Triple Sec en een wedstrijd voor whippets, waarbij de hond Calvacade Trusty Trooper het de kampioenen Luuk en Letty moei lijk zal maken. Een handicap wordt weer toege past, zoodat de zwakkere renhonden een redelijke kans op de geldprijzen hebben. Verrassingen kunnen niet uitblijven. Ongeveer achttien ren nen zullen worden gehouden. SPORT-ALLERLEI. HFC „Haarlem" heeft zich in de finale ge plaatst van het zilverenbal-tournooi, dat de S. C. „Haarlem" voor honkbalploegen heeft georgani seerd, door met 13—6 van HCK te winnen. RAD!C.PROGRAMMA VRIJDAG 9 JULI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Een meisjeskoor (opn.). 7.00 BNO Nieuws berichten. 7.è0 Ochtendgymnastiek. 7.20 Heinz Munsonius en zijn musette-orkest (gr.). 7.40 Sportnieuws. 7.50 Programma-overzicht. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.10 Willy Kok en zijn orkest (opn.). (8.45—8.50 Voor de huisvrouw). '9.00 Gods dienstige uitzending. 9.30 De Melodisten. 10.15 Voordracht. 10.30 Trio Nina Dolce, oil.00 Voor de kleuters. 11.30 Alt, piano en altviool, 12.00 Alma nak. 12.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 Tusschen de bedrijven. 15.00 Godsdienstige uitzending. 15.30 Orgels, reportage. 16.10 Vaudeville orkest en solisten (opn:). 16.45 B NO Nieuwsberichten. 17.00 Opera- en operette klanken (gr.). 18.00 BNO: De Jordatter vertelt over sociale nooden. 18.05 Het Concertgebouwtrio. 18.45 Wat doet de directie van den landbouw. 18.55 Marschen (gr.). 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 De Allemans. Ga ding. 22.00 BNO Nieuwsberichten. Vanaf 22.15 al leen voor de Radio-Centrales die over een lijn verbinding mèt de studio beschikken. 22.15 Om roeporkest. 22.45—24.00 Avondvertier op de zwar te schijf (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 17.30 Dansrhytme (gr.). 18.15 Amusementsorkest, soliste en de Tien Vroolijke Meisjes (opn.). 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Uit Richard Wagner's opera s (gr). 20.15 Hoe de jeugd in de 17e eeuw op school werd opge voed, lezing. 20.40 Sonate-concert (gr.). 21.15 piano en orkest (gr.). 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuwsberichten actueele beschouwing.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2