O SPLENDID EXAMENS CHRISTELIJK LYCEUM TE HAARLEM. Overgang 1943. Bevorderd naar klasse 6 Gymnasium: J. Hulle- man, M. Kruseman. M. Loman, W. Roggeveen D. Roos. A. Vlasveld, F. Bouman, H. Colijn. G. Eringa, H. Hamer, S. van Hengel, W. Henning, E. Top, H. Vente. Bevorderd naar klasse 5 Gymnasium: E. Ber- nardini, A Bouma, T. Brummelkamp, H. van Dam J. Dop, J. Eckhardt. G. Emanuel. A. de Kogel, T. Minnema, R. der Nederlanden. F. van Nièuwpoort, C. Reigersman, A. Roosjen, M. van Till, N. Treurniet, J. Whitlau, L. van Wijk, J Windig. Bevorderd naar klasse 5 H.B.S. A: T. Baarbé, P. Barendregt, G. Bouma. W. van Doorn. H. Dijkstra. R Eskes, A. Felderhof, H. Hokwerda. B. Hopman. E. Hultzer, K. Jochemus, H. Krever F. de Liefde, K. van Overzee. K. de Ruiter, G Smit. H. Schmidt, H. Schuurhuis, C. van de' Vliet, R. de Vries, W. de Vries, F. Woudhuizen. Bevorderd naar klasse 5 H.B.S. B: E. Bos, K. Buitenhuis. D. van Diffelen, H. van Dobbenburgh, J. van Dijk. A. Dijksman, T. Fockema, A. Gehrels. L. Hoorweg, J. Lam, B. Loman, 1L Men nes, K. Mustert, W. van Pelt, C. Sanders, T. Sparrius, H. Steenbergen, A. van Steenwijk, M. Weyntjes. L. Bokma, F. Baas J. Blom, J. Boek hout, J. Boersma. R. Bruins, A. Dammers, G. Dercksen. F. Dijkstra. T. Hagedoorn, R. Kaste lein, H. Koster, J. Kuipers, M. Lankamp, F. Mei- ring, J. Roosen, T. Roosjen, M. Scheffers, A. Schipper, T. Snoek, M. Timmer, C. Wienbelt. Bevorderd naar klasse 4 Gymnasium: V/. Baas, M. Boonzaayer, J. Broertjes, D. Dondorp, H. Goldschmeding. B. van Haeringen, T. Heinsius, T. Hellema, J. Lamme, K. Mak. E. van der Most van Spijk, H. Mulder. G. Redeker, J. Ruys, H. Smit. K. Timmers, W. van Vliet, J. Pieter de Vries, H. Voors. J. Wolff, A. IJzerman, N. Zuil hof, J. Hetebrij! G. Segers. Bevorderd naar klasse 4 H.B.S.: M. Auer, P. Blankenberg, H. Dieperink, R. Hiniopen, J. Kok, G. Koning, J. Marcus, H. Meyer, K. Noppen. R. van der Plas, M. Rost van Tonningen, G. Ster renburg, T. Swen, T. van Til, B. Tollenaar, T. Tromp, M. Vetter. M. Wesselius, H. Wijsman, L. Yntema, A. van Beelen, A. de Boo, P. Brummel kamp, E. Bijleveld, A. Geurtsen van Baarskamp, P. van Henten, E. de Jong, P. van der Kaaden, N. van der Leeuw, L Meilof, A. Meyers, G. Min- nesma, L. Moerland, G. Moerland, P ten Napel, H. Pasteuning, F. van Rongen, A. van Rij. F. Sellenraad, K. Spek. J. Stroes, H. van der Vel den, A. de Visser, T. de Vos, F. Wijkhuizen, C van der Kaay, K. Steneker, A. Bolt, H. Hoefna gel, W. Hogenboom, A. Honing, S. de Jongh, B. Kooy, H. Kühlemeier, G. Lohuis, T. Martin, D. van Mensjou, G. van Monsjou, L. Nièuwpoort, P. van Noortwijk, H. Opdenberg, A. Schippers, R. Segers, J. Veldhuizen van Zanten, T. Fen- nik, J. Vreeken, W. Waterbolk, P. Röhrig. Bevorderd naar klasse 3: J. Corbeth, H. van Ekeren, L. Elhorst, H. ten Have, L. van den Heu vel, F. Hiber, H. de Jong, F. Kaars Sijpesteyn, J. Landeweer, M. Lindeboom, S. Minnema,, J. van der Noordaa, L. Schulze, S. Thesen Ender. T. Top. J. Volkers, E. van Woerkom, H. Bak ker, J. Blom, H. Breederveld, L. Bronkhorst, T. Ie Cavelier. L. Felderhof, W. Hana, C. Hellema, E. Helleman, D. ten Hoopen, B. Hoorweg, N. de Koomen. K. vanLente, J. Segers, P. Vente, B Winkel, B. IJzerman. J. van den Akker, G. Al- bertsboer, J. Arnold. F. van Bommel, T. Bremer, K. Büthker, R. Crolla, I. van Driel, K. Faber,' J. van Ginkel, G. Hoed. C. Klaassen, P. Kooy- mans, F. Poley, A. Rot, H. de Ruyter, G. Sem- plonius, H. Vermey, R. van Ark, I. Baalbergen, G. Borg, W. Buist, J. Dondorp, M. Flury, T. Ha gedoorn, S. Hendrikse, A. Hofman, K. van der Kraan, W. Loois, A. Mak, R. Meiring, H. Mulisch, H. Riemersma, L. Roosjen, B. Smid, A. Steen huis. Bevorderd naar klasse 2: H. Aalbers, E. Bak ker, H. Bolland, J. Consenheim, B. Dijkstra, F. Felderhof, A. Goedhart, D. Hazekamp, W. Heese, I. ten Hoopen, L. Hoorweg, J. H. Kersten, W. Langhorst, N. Lankamp. P. Lijnzaad, W. van Niel, A. Nieland, H. Nijenhuis, J. Oosterhoff, J. Salverda, T. Schotman, M. Sellenraad, W. Stoor vogel, A. Walpot, I. Wissing, L. Yntema, D. van Zijverden, W. van der Kaay, C. Klijn, C. Bins- bergen, H. Boorsma, B. Cense, T. Corbeth, A. van Haeringen. K. Hoekstra, L. Hoos, E. Jedeloo, H. Marcus, C. Mastenbroek, A. Mennes, H. Nor- deman, E. Puistér. J. Roos, N. Salomé, T. Sluy- ter, W. van der Wolk, P. Arnoldt, B. Bauduin, T. Boom, J. van Daalen, A. Dondorp, M. van de Gruiter, A. Hagoort, J. Jung, P. Rippen, H. Roos, J. W. Sanders. H. Schmidt, H. Schraa, R. van Tertholen, F. Vermeulen, L. de Vita, A. Vonk, R. de Boer, H. Bos, M. van der Deyl, A. Fran ken, D. Hemminga, R. Heidema, B. Hettema, G. Hofmeyer, T. van Houwelingen Rijkhoek, R. Jongkind, T. Jordens, E. Kroes, M. Logtenberg, H. Meyer, H. Nieswaag, T. Séhalkwijk, H. Sibie, D. Steneker, T. van Tol, A. Uittenbosch, J. M. Vermeer, M. Zwiers, F. Boonzaayer, R. Bosman, K. Bouma, G. Bijman, M. Crolla, M. Das, C. van Driel, M. Egberts, R. den Engelse, F. Flury, W. Hacquebord, E. Hauer, J. Hebly. W. van Henten, H. Koreneef, G. Kranenburg, K. van de Kreeke, T. Knoop, I. van Leesten, G. Meyer.. J. de Rui ter, J. Schipper, B. Vermeer, E. van Woudenberg, EINDEXAMEN M. T. S. De volgende candidaten slaagden voor het eind examen der Middelbare Technische School te Haarlem. AFDEELING BOUWKUNDE: D. J. van Baar- sen; R. Baas; B. Degenkamp; J. W. Dolman; J. van Eerden; J. C. M. Thunnissen; M. de Vreeze; P. G. de Wit. Afgewezen 3. AFDEELING WEG- EN WATERBOUWKUNDE: J. H. Bellaart; G. Borger; J. F. Duin; G. C. Ebeli; J. H. Enno van Gelder; P. Enno v. Gelder; Th. J. van Gijsen P. J. Hilhorst; J. Hols; A. M. Honkoop; H. Horjus; W. Jansen; J. P. Jongejan; H. de Jongh; D. A. Kapteyn; J. Koolhaas; Y. M Kops; P. J. Kuperus; C. F. Meihuizen; E. Ro land; E. J. Rookhuy-zen Jr.; J. Schoen; J. H. Sproet: M. de Vreeze; J. Ch. de Vrijer; A. A. v. d. Wateren; H. van der Zee; J. Zitman. Afge wezen 1. Teruggetrokken 1. AFDEELING WERKTUIGBOUWKUNDE: J. N. Angenent; G. J. Blankevoort; A. F. Bronkhorst; H. P. Buré; G. J. van der Burgt (met lof); J. de la Bije; P. Couzy; J. Droppert; J. B. Ebskamp; B. Garritsen; J. P. Gelder; N. J. van Gessel; H. M. D. Gout; N. G. de Graaff; J. A. Habig; P. C. Helder; P. Jes; M. de Koning; W. Koomen; A. J. Koppen; F. J. Mallee; H. S. Mom; W. van Monsjou (met lof); H. L. van Moppes; K. Mulder; J. Nassette; Chr. J. Nusink; A. J. Otte; P. Otto; A. den Ouden; L. P. M. v. Overbeek; Th. J. M. v. d. Pas; J. P. Servaars; L. Smit; E. Steevensz; A. van Strien; A. B. P. Strubbe; E. B. L. Stijkel, W. J. Tam; J. van Tilburg (met lof); J. A. Vel- trop (met lof); C. L. Venneker; P. Verkroost; G. W. Wesseling; C. A. v. d. Wiel; H. de Wilde; K. G. Wonder K. A. IJspeert. Afgewezen 4. Terug getrokken 3. AFDEELING ELECTROTECHNIEK: P. N. Been tjes: J. H. Berendsen; L. Ch. G. v. d. Berg; J. H Mden Bremer; J. E. L. Buisman; L. E. Dou glas Broers; N. .T. van Gessel; E. C. N. Koning; A. Koppenaal; J. M. Leurs; A. J. v. d. Moolen; Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem (afw.) Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Heemstede, Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen. Heemsted*» Boven Nederlandsch gebied neergeschoten Amerikaansche bommenwerper van het type Boeing B. 17 „Fortress". De typi sche groote zijvinnen en het Amerikaansche kenteeken zijn duidelijk te onderscheiden. (Hoffmann/Stapf Pax c) Meer dan 40.000 ton kolen zullen uit de ha ven van Triest opgevischt wor den. Bij het bun keren van sche pen zijn zij over boord gevallen en tot nu toe hebben ze in het haven water gelegen. In de Staats courant van 9 Ju li is opgenomen een besluit waar bij bepaald wordt dat de afschriften van of uittreksels uit de akten van den Burgerlijken Stand vereischt voor de regeling van toelagen aan nabestaanden van gesneuvelde tot de Duitsche weer macht behoorende personen van Duitsche of Ne- derlandsche na tionaliteit vrij van leges zijn. H. Oderkerk; H. Schouten (met lof); H. Spiele; G. v. d. Stoop; D. van Straalen; H. C. Wardenaar; C J. Weeda. Afgewezen 1. Teruggetrokken 2. AFDEELING SCHEEPSBOUWKUNDETh. L. •1. Appels; R. W. Bals; J. A. Bak; K. Gomes; H. L. D. Keetbaas; R. Meyer; G. A. Schols; H. Twigt; E. L. v. d. Valk; W. H. Warnsinck; K. Zinkweg. Afgewezen 1. Teruggetrokken 1. AFDEELING VLIEGTUIGBOUWKUNDEJ. Be- zemer; J. K. Boogaard; C. Deetman; A. Deetman; M. Figee; J. Geertsma; Ph. J. de Graaff; W. Ha- bers; H. A. Hakkesteegt; D. Jimmink; C. Jou- stra G. J. M. Klokgieters; P. C. Nicolaas; G. F. M. Nielen; G. Roorda van Eysinga; J. Roukens, F. A Severien; B. Slotboom; J. Smit; H. Smit; J. Spijker; N. A. M. Stam. Afgewezen 2. Terug getrokken 4. MULO-DIPLOMA Voor het Mulo-examer., diploma A. zijn Vrij dag geslaagd: J. J. Sint, C. E. Spoelstra, M. E. v. d. Wal, S. E. Visser, E. R. Pronk, G. Fa ber, C E. Derks, A. de Nijs, G. W. West, R. J. J. de Zaayer, O S. Tames en J. Swaans- wijk, allen Haarlem. J. Attema, M. M. Radic, F. de Jong, Zandvoort; W. N. Spaargaren, C. J. Hofman. Aalsmeer, H. van Dilk, Haarlem mermeer, G. Kluën, M. C. H Kniese, Heem stede; voor diploma B. slaagden: H. Roza, Vel sen; afgewezen vijf candidaten. NED. HERV. GEMEENTE. Drietal voor de zevende predikantsplaats. Het kiescollege der Ned. Hervormde Ge meente te Haarlem heeft in de Vrijdagavond gehouden vergadering het volgende alphabe- tisch drietal opgemaakt voor de zevende pre dikantsplaats; ds. P. J. Mackay, Nieuw Am sterdam; ds. G. C. van Nifterik, Rijnsburg en ds. J. J. Stam, Rotterdam. BLOEMKOOL TE DUUR VERKOCHT De Haarlemsche politie heeft deze week ge constateerd dat een tuinder aan het publiek bloemkool verkocht voor een prijs, die 2V2 maal zoo duur was als de geldende winkel prijs. De tuinder is gearresteerd en een veld met bloemkool is inbeslaggenomen. Deze bloemkool zal worden verkocht in de arbeiderswijken. Haarlemsche School voor Kunstnijverheid. Expositie van werk der leerlingen. In de zalen van het Frans Hals Museum, waar de Haarlemsche School voor Kunst nijverheid gehuisvest is. wordt een kleine expositie gehouden van werk der leerlingen Hier kan men zich een oordeel vormen van wat in dit eerste jaar van het bestaan der school door de leerlingen werd gepresteerd. Met ernst en ambitie werd hier onder leiding van den artistiek leider en waarnemend di recteur van de school Piet Nieuwdorp ge werkt, en hoewel veel van het werk nog schoolsch is, treft de beschouwer bij ver schillende reclame-ontwerpen, teekeningen en illustraties reeds een éigen visie. Vlot opgezette teekeningen, rake en fijn- aangevoelde illustraties en forsch geteekende reclameplaten wisselen elkaar in bonte rij af. Vooral de bekroonde ontwerpen voor een prijsvraag voor een reclame „Koopt bloe men voor huis en tuin" trekken de aandacht door de verzorgde compositie en de degelijke uitvoering. Hier valt vooral op, dat ge streefd wordt naar scherpe vormgeving, zui vere vlakverdeeling en goede, rustige kleur combinatie, waarbij het accent valt op de psychologische werking der platen. De eer ste prijs, die in druk wordt uitgevoerd en binnenkort overal muren en reclameborden zal sieren, hebben we helaas niet kunnen aanschouwen. Bekoorlijk is het illustratieve werk door de simpele en toch gevoelige en vlotte teekening. Een naam mag hier wel worden genoemd, nl. Plans Ducro. een amper veer tienjarige. die in zijn sprookjes-illustraties een verrassend eigen visie en stijl toont, die voor de toekomst verwachtingen geeft. Aardig zijn ook de verschillende schetsen naar de natuur gemaakt in de Stadskweek- tuin, waarbij de nadruk vooral wordt ge legd op de waarde, die dit teekenen heeft voor het opmerkingsvermogen. Hier waai de leerlingen gemeenlijk de vrije hand werd gelaten, trekt menig vlot tafreeltje en schil derachtig kijkje. Ook het stilleven heeft evenals het werk van de grafische klasse haar plaats gevonden op de expositie. Mak kelijke opgaven waren hot niet, maar zijn leerlihgen hebben er zich algemeen goed doorheengeslagen. I Behalve met het genoemde werk, dat de voornaamste plaats inneemt, kan men ook kennis maken met het werk uifr de andere klassen: geboetseerde dierornamenten, be schilderde broches en een enkel product uit de binnenhuisklasse. Het resultaat van dit eerste jaar Kunst nijverheidsschool kan bevredigend worden genoemd, getuige deze expositie. v TT E Y X T XG EX. BIOSCOOPNIEUWS VAN DEZE WEEK. REMBRANDT: „Tragedie eener liefde". De tenor Riccardo leeft geheel voor zijn kunst en zijn dochter Claudia. Dit meisje leert een jongeman. Mario, kennen en tusschen deze beide jongelieden ontstaat een mooie liefde, die echter verstoord wordt door een vroegere vriendin van Mario. Claudia kan niet over de teleurstelling heenkomen, de betrekkingen met Mario worden verbroken en het meisje blijft gebroken achter, om langzaam weg te kwijnen. Benjamino Gigli zingt als de tenor Riccardo tal van liederen, o.m. de sterfscène uit Puccini's La Bohème en „Caro mio ben Ruth Hellberg speelt de rol van Claudia. Herbert Wilk in Mario en Camilla Horn in de vriendin van Mario, die het jonge geluk komt verstoren. Guido Brigone heeft de regie in handen. FRANS HALS „Butterfly". Maria Cebotari, Fosco Giachette en Paul Kemp spelen de hoofdrollen in de verfilming van de geschiedenis, die in de opera Butterfly verwerkt wordt. Maria Cebotari's mooie stem komt in deze rolprent zeer goed uit. MOVIAC: „Gasparone". Deze week draait in Moviac Gasparone met Johan Heesters en Marika Rökk. Muziek van Peter Kreuder vervroplijkt het geheel. LUXOR: Geheimacte W.B. 1. Dezer dagen verscheen in een Hollandsche vertaling een roman ..De IJzeren Zeehond' verhalende de geschiedenis van den Duit- schen werktuigkundige Wilhelm Bauer, de uitvinder van de eerste Duitsche duikboot. Deze geschiedenis werd onder leiding van Herbert Selpin verfilmd onder den titel „Ge heimacte W.B. 1". In een woeligen tijd, een eeuw geleden, was het Duitsche Rijk in oorlog met Denemarken. De Deensche kust blokkeerde de oorlogshaven Kiel en in dezen tijd was het, dat in het hoofd van een eenvoudig werktuigkundige het denk beeld ontstond een duikboot te fabriceeren, teneinde daarmede een einde te maken aan de blokkade. Dit was tevens de grondslag voor het ontstaan van het duikbootwapen, dat zoowel in den vorigen oorlog als in dezen zulk een belangrijke rol speelt. In een spannende film wordt dit gegeven verwerkt, waarbij op suggestieve wijze de avónturen van den uitvinder worden uitge beeld. Vooral van het technische gedeelte van de uitvinding is veel werk gemaakt. Alexan der Golling speelt de rol van Wilhelm Bauer. v. Heyningen PALACE; „Het meisje in 't blauw" Een nog jeugdige, ongehuwde notaris krijgt een schilderij in bewaring, voorstellende „Het meisje in 't blauw", een charmant gravinne tje, dat driehonderd jaar tevoren leefde. De notaris wordt verliefd op het schilderij en als een paar van zijn vrienden dit in de gaten krijgen besluiten zij een grap uit te halen. Als de notaris op zekeren avond min of meer boven zijn theewater thuis komt.en nog even naar zijn geliefde op het schilderij gaat kijken, stapt het meisje in het blauw uit de lijst, na tuurlijk tot groote verbazing van den verlief den jongeling, die echter pas den volgenden dag de consequenties van deze gebeurtenis ten volle kan overzien. De aanwezigheid van het driehonderdachttien jaar oude gravinnetje in zijn woning is oorzaak van allerlei grappige complicaties, maar tenslotte wordt de notaris op bevredigende wijze uit den droom gehol pen. Lida Baarova speelt de hoofdrol in deze grappige Tsjechische film, waarvan men ver moedelijk nog meer plezier zou beleven, in dien men de gesproken tekst zou kunnen ver staan. Waarmee niet gezegd is dat de Neder- landsche bijschriften onvoldoende zijn. Sj. Kuiper DE JOURNAALS. Het Ufa-journaal brengt ons eerst naar Agram en daarna naar Stockholm, waar res pectievelijk de verjaardagen van den Pog- lavnik en den Zweedschen koning werden ge vierd. Voorts ziet men eenige interessante in zendingen op de Duitsche kunsttentoonstelling te Berlijn. Tenslotte komen er eenige flitsen van sportevenementen, o.a. van paardenren nen te Berlijn, den voetbalwedstrijd Denemar- ken-Zweden en een opname van de nieuwe wereldrecordhoudster 100 meter zwemmen. Tenslotte aanschouwt men een speciale uit voering van de Duitsche volksauto, welke bij de Waffen SS in gebruik is en waarmee men zoowel rijden als varen kan. Het Hollandsch Nieuws bevat opnamen van het vertrek van 260 stormsters en stormers naar Oostland, sportfeesten van de Hitler- jugend, de bokswedstrijden om het lichtge wicht-kampioenschap van Nederland en zwem feesten van de Kriegsmarine in Amsterdam. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Aardappelen 29A Aardappelen 29 Beschuit 29 Bloem 611 tm. 614 Boter 29A en B Boter 32 A en B Brood 29A Brood 29B Brandstoffen 15 tm. 19 BV 11 tm. 13 KF Cacao 3-34, 4-34 Chocolade 29 Eenh.zeep 597 Eenh'Zeep w Gort 607 Gort 29 A, 31A Havermout 609 Jam 606 Kaas 615 tm. 617 Karnemelk Koffïesurr. Melk 29 Petroleum Peulvruchten RÜst 29B, Scheerzeep Servies 2-14, Sigaren Suiker Suikerwerk Toiletzeep 32 588 tm. 32 09, 10 608 31B S 2-15 29 605 30, 31 W Taptemelk 29 tm. 32 Vleesch 29A, 30A Vleesch 29B. 30B Vervangpigsm. 604 Vermicelli 610 Waschpoeder 598 Waschpoeder w Kaart Aard. Toeslag Beschuit Algem. Boter Boter Brood Brood Brandst. Brandst. Reserve Versn. Algem. Eenh.z. Algem. Kinder v. Algem. Algem. Algem. Taptemelk Algem. Melk Petrol. Algem. Kinderv. Textiel (m) Reserve Tabak Algem. Versn. Toiletz. Taptem. Vleesch Vleesch Algem. Algem. Algem. Waschp. Hoev. t.m. IK- kg. 17 Juli 1 kg. 17 Juli 70 gr. 17 Juli 70 gr. 7 Aug. 125 gr. 21 Juli 125 gr. 7 Sept. 400 gr. 17 Juli 100 gr. 17 Juli 1 eenh. 31 Dec. eenh. 30 Apr. '44 150 gr. 7 Aug. 100 gr. 7 Aug. 1 rants. 31 Juli 1 rants. 31 Juli 125 gr, 7 Aug. 250 gr. 250 gr. 500 gr. 100 gr. 1% lit. 250 gr. 1% lit. 1 lit. 125 gr. 250 gr. 7 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 5 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 45 gr. 31 Aug. 4 pnt 5 St. 17 Juli 1 kg. 7 Aug. 100 gr. 7 Aug. 1 rants. 31 Juli T'i lit. 7 Aug. 100 gr. 24 Juli 25 gr. 24 Juli 1 rants. 7 Aug. 100 gr. 7 Aug. 250 gr. 31 Juii 250 gr. 31 Juli Sportagenda voor Zondag. Voor de cricketcompetitie krijgt Rood en Wit Zondag bezoek van HBS en heeft de beste kan sen. Haarlem zal het moeilijker krijgen in den strijd tegen VRA in Amsterdam. In de tweede klas krijgt CVH bezoek van LCC en Rood en Wit brengt een bezoek aan ACC 2. Het honkbalprogramma vermeldden we reeds en daaruit blijkt, dat in Amsterdam Ajax—Scho ten gespeeld wordt, waarvoor groote belangstel ling verwacht wordt. Haarlem speelt tegen VVGA en HHC tegen EDO, beide in Haarlem. Nog enkele wedstrijden moeten gespeeld wor den voor de tenniscompetitie. Het programma vermeldt: Wimbledon—HLTC; HLTC 2—Heem stede; Jatiloo—Westrust 2; Gr'oenendaal 3—Wim- bieden 2. In Bloemendaall zullen de eindstrijden van het Duinwijcktournooi gespeeld worden. Op het terrein van Haarlem zal voor de eerste maal windhondenrennen gehouden wor den, waarover reeds bijzonderheden zijn mee gedeeld. Korf bal. DISTRICTSCOMMISSIE NOORD-HOLLAND EN UTRECHT. Op de jaarvergadering van de Districtscommissie Noord-Holland en Utrecht werden de aftredende bestuursleden H. Arends (Haarlem en J. C. den Outer (Am sterdam) herkozen. Als hoofdpunt werd de competitie-indeeling 1943'44 besproken, welk punt, door de tewerkstelling van jongeren elders, zeer uitvoerig behandeld werd. De mogelijkheid is n.l. niet uitgesloten, dat de twaalftallen straks b.v. met 9 dames en 3 heeren zouden worden gevormd. Er zal eerst nog een enquete worden ingesteld naar de sterkte der twaalftallen, waarna op een in Augustus te houden vergadering, de compe titie zal worden ingedeeld. RADIO.PROGRAMMA ZONDAG 11 JULI 1943. HILVERSUM I, 414-4 M. 7.30 Lichte klanken (gr.). 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Programma-overzicht. 8.30 'n Vroo- lijk liedje (gr.). 9.00 BNO Nieuwsberichten. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Luisterspel: „Mr. Zacharias". 11.00 Stafmuziekcorps van de Amsterdamsche Politie. 11.30 De Stem der SS. 11.40 Marschen (gr.). 11.50 Neerlands stem van het front. 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. 12.15 Leden van het Nederlandsch Kamerkoor met orgelbegeleiding. 12.45 Het Ne- derlandsche Verbond voor Sibbekunde: Vragen van luisteraars. 13.00 Pianovoordracht. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 Het Concertgebouworkest (opn.) en solist. 15.10 Het wekelijksche luister spel: „Een eenvoudig verhaal van een moedig zeeman". 15.55 Omroep Volkszangkoor en orgel. 16.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.30 Melodieën uit een uitstalkast. 13.15 Nederlandsche Volksklanken. 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport v. d dag. 19.30 30 Minuten Mu sette (gr.). 20.00 Die ideale Gattin, operette. 21.30 Lehóriana (gr.). 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 Op volksche mo tieven (gr.). 23.15 Een dansliedje deint door den donkeren nacht (gr.). 24.00. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Godsdienstige uitzending. 11.00 Groot Om roeporkest (opn.). 12.00 BNO Nieuwsberichten. 12.15 Amusementsorkest en soliste (opn.). 13.00 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 13.15 Solo- en samenzang (gr.). 14.00 Voor de jeugd. 14.30 50 Minuten met Theo Mackeben (gr.. 15.20 Melodisten en solist (opn.). 16.00 Concert in D gr. t„ Ernest Chausson (gr.). 17.30 Uniformen. 18.00 Marschliederen (gr.). 18.15 Zie Hilversum I. 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Dansmuziek (gr.). 30.00 Zoeklicht, een Zondagavondgesprek. 20.15 Het Omroep-orkest en gramofoonmuziek (opn.). 21.00 Berlioz-Chopin (gr.). 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele be schouwing. Verduisteren: van 22.15 tot 5.15 uur BESCHERM UW LEVENSMIDDELEN tegen muizen, door er eenige korreltje» SPLENDID vóór te strooien. Hierdoor verdelgt U deze belagers afdoende, want SPLENDID GIFKORRELS werken feilloos, zelfs als ze nat geweest zijn. Enkele korrels zijn voldoen de. Met een lepeltje uitstrooien op plaatsen waar vaak muizen komen. GIFKORRELS Per pokje 25 cent bij Apothekers en Drogisten Imp.: H. TEN HERKEL Hilversum

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2