Wiggen der Sovjets in den sector Ore! afgegrendeld. Hamburg en Dronthjem gebombardeerd. Aan front in één dag 357 tanks vernield. Convooi voor Nederlandsche kust aangevallen. Aanvalsactie der bolsjewisten aan den midden.Donetz verzwakt. Vergeefsche poging om bij Bjelgorod een doorbraak te forceeren. Het Duitsche weermachtbericht van Zondag luidt als volgt: Aan het bruggehoofd van den Koeban en aan het front van den Miofes mislukten ver scheidene plaatselijke aan^llen van den vijand, die ten deele in tegenaanvallen wer den afgeslagen. Aan den midden-Donetz verzwakte de aan valsactie van de Sovjets merkbaar. Sterke infanterie- en pantserstrijdkrachten van de Sov.iet= probeerden wederom tever geefs de doorbraak in het gebied van Bjel gorod te forceeren. In het gevechtsgebied van Orel hielden de wisselvallige gevechten aan. De Sovjets wer den op verscheidene plaatsen in succesvolle tegenaanvallen verdreven. Plaatselijke wig.'cn werden afgegrendeld. Ten Zuiden van het Ladogameer stortten ook Zaterdag weer allexnet vrij sterke strijd krachten uitgevoerde aaWvallen onder bijzon der zware verliezen voor den vijand ineen. De Sovjets verloren in de gevechten van Zaterdag 125 pantserwagens. Bij de jongste gevechten aan het Mioes- front heeft zich de Rijnsch-Westfaalsche 16e divisie pantsergrenadiers bijzonder onder scheiden Op Sicilië vonden Zaterdag slechts plaatse lijk begrensde gevechtshandelingen plaats, zonder dat de vijand successen kon behalen. Formaties jagers en torpedovliegtuigen van de luchtmacht grepen in de gevechten te land in. Luchtdoelartillerie schoot in de Straat van Messina een vijandelijke motortoroedo- jaoot in brand. Voor de Nederlandsche kust ontstonden in den nacht van Zaterdag op Zondag op- nieu— vne gevechten tusschen de bewakingsstrijdkrachten van een Duitsch convooi en Britsche motortorpedobooten. Een der motortorpedobooten werd tot zinken gebracht, 5 andere booten werden in brard geschoten en verscheidene be schadigd. Eer. eigen vaartuig ging ver loren. Eer, deel der bemanning kon wor den gered. In de wateren van het hooge Noorden sloe gen Duitsche jagers in He ochtenduren van Zondag eer aanval van vijandelijke lucht strijdkrachten op een eigen convooi af. Van de aanvallende 35 vijandelijke vliegtuigen werden er 17, waaronder 11 bommenwerpers, neergeschoten. Luchtaanvallen op Bologna en Livorno. De Italiaansche weermachtberichten. Het Italiaansche weermachtbericht van Zaterdag luidde als volgt: De toegenomen druk van sterke massa's vijandelijke gepantserde strijdkrachten op Sicilië heeft een nieuwe opstelling der Spiltroepen en bijgevolg de ontruiming van de stad Palermo noodzakelijk ge maakt. Langs het geheele front zijn de Italiaansche er, Duitsche afdeelingen in een hevig^n strijd gewikkeld. De 161ste en de 163ste groep rijdende artil lerie hebben de laatste dagen met groote dapperheid gestreden en zich de eer van een speciale vermelding waardig getoond. Ten Oosten var, het eiland zijn twee sche pen met eer, totalen inhoud van 15.090 ton tot zinken gebracht door onze torpedovlieg tuigen ohe twee andere koopvaardijschepen en een petroleumtankschip troffen en be schadigden. De vijandelijke luchtmacht bestookte op intensieve wijze de kusten van Sicilië en Calabrië tusschen kaap Peloro en Villa San Giovanni 5 vijandelijke vliegtuigen werden vernield. Ook te Salerno, op Ventotene en •Zaterdagochtend te Bologna hebben lucht aanvallen schade en slachtoffers in nog niet vastgostelden omvang veroorzaakt. Het Italiaansche weermachtbericht van Zondag luidt: Op Sicilië vonden ook Zaterdag felle ge vechten plaats. De vijandeliike stormloop, die in d Oostelijken en centralen sector werd tegengehouden, werd met bijzondere hevig heid aan den Noordelijker vleugel van onze opmarschlinie herhaald. Onze bommenwerpers troffen een schip van middelbare tonnage in de haven van Augusta. Duitsche jagers en kleinere eenheden der Duitsche marine schoten de beide laatste dagen elf vliegtuigen neer. Een ander toestel werd boven de kust van Calabrië door onze jagers vernield. Livorno werd door formaties vijandelijke vliegtuigen gebombardeerd. De schade is niet van beteekenis. Het aantal slachtoffers wordt op het oogenblik vastgesteld. Twee vliegtui gen werden door het afweergeschut neerge haald. Het aantal slachtoffers der vijandelijke luchtaanvallen van de laatste dagen be draagt: te Bologna 97 dooden en 270 gewon den; te Aquino (Frosinone) 4 dooden en 10 gewonden; te Capo Riecuto 1 doode en 3 ge wonden; te Livorno 17 gewonden, onder wié 2 zwaargewonden. Door overdag ondernomen aanvallen door Noord-Amei iksansche bommenwerpers op Noorsch gebied leed de bevolking aanzien lijke verliezen aan dongen en gewonden. Vooral in Dronthjem ontstond groote schade aan gebouwen in woonwijken. Eer, sterke formatie Britsche bommen werpers onaerpam in den nacht van Zaterdag op Zondag eer. terreuraanval op de stad Hamburg, waardoor zware ver liezen ontstonden onder de bevolking en groote verwoestingen aan woonwijken, cultuurmonumenten en openbaren gebou wen. Strijdkrachten der luchtverdediging scho ten eigens de voorloopige berichten in he' Noord-Westouitsche kustgebied en in het bied van Noorwegen 17 der aanvallende bom menwerper, neer. Bij de leeds Zaterdag gemelde vruchteiooze vijandelijke luchtstrijd krachten op Kreta werden in totaal 21 vijan- 'Ukp. vliegtuiggn boven het O SCl -n Het D.N.B. deelt nog mede: Tijdens den zwaren terreuraanval der Engelschen op Hamburgsche woonwijken in den nacht van Zaterdag op Zondag zijn alle ziekenhuizen ernstig beschadigd. De oude. eerbiedwaardige Nikolai-kerk, een gotisch bouwwerk, is uit gebrand. de St. Georgs-kerk werd geheel vernield. Het Duitsche weermachtbericht van Zater dag luidde: Op het Koebanbruggehoofd, aan het Mioes- en Donetzfront, bij Bjelgorod en ten Zuiden van het Ladogameer werden de voortgezette doorbraakpogingen der bolsjewisten bloedig verijdeld. Een in de eigen stelling binnenge drongen vijandelijke pantserstoottroep ter sterkte van 50 pantserwagens werd vernietigd. De heen-en-weer golvende gevechten in het gebied van Orel duren voort. Krach tige vijandelijke infanterie- en pantser- aanvallen werden hier in zware gevech ten tot staan gebracht. In den tegenaan val gelukte het, een vijandelijke strijd macht volledig te vernietigen. In totaal werden VFijdag 357 pantserwagens kapot geschoten. Op Si: ilië bezette de vijand aarzelend het Westelijke deel van het eiland met dn stad Palermo, dat zich reeds van den aanvang af in ontruiming bevond. Op het afweerfront der Duitsch-Italiaansche formaties stra ïdder, vèr'.cheidene vijandelijke aanvallen; een eigen aanval had succes. Bij een aanval op vijandelijke scheepsdoelen voor Augusta beschadigden zware DuitscKe ge\ echtsvliegtuigen 6 transportschepen en brachten een vrachtschip van 2000 tor tot zinken. Vaartuigen der Du;tsche marine scho ten boven de wateren ten Noorden van "Sicilië 8 vijandelijke vliegtuigen neer. Bij een vergeefsche poging van vijandelijke luchtstrijdkrachten om bet eiland Kreta aan te vallen, schoten strijdkrachten der lucht verdediging uit de aanvallende formaties 10 vliegtuigen neer, terwijl talrijke andere wer den beschadigd. In den nacht van 22 op 23 Juli vingen bewakir^-svaartuigen van een Duitsch convooi een aanval van formaties Britsche torpedomciorbooten voor de Nederland sche kust op; in gevechten, die verschei dene uren duurden, beschadigden zij 4 vijandelijke torpedomotorbooten zoo zwaar, dat die verioren geacht kunnen worden. Het convooi is voltallig in de haven van bestemming aangekomen. Nieuwe minister van buitenland, sche zaken in Hongarije. De Hongaarsche Rijksbestuurder heeft op voorstel van den minister-president en minis ter van buitenlandsehe zaken, Von Kallay, den gezant en gevolmachtigden minister Von Ghyczy benoemd tot minister van buitenland sehe zaken. Hiermede worden de sedert de ambtsaanvaarding van Kallay en tevoren reeds onder zijn voorganger Bardossy in één hand vereenigde portefeuilles van premier en minister van buitenlandsehe zaken weer ge scheiden. V. De nieuwe minister van buitenlandsehe zaken gaat door voor een der meest succes volle diplomaten van den Hongaarschen bui- tenlandschen dienst. Ghyczy staat bekend als een der meest grondige kenners van het min derhedenprobleem.. Eikenloof met de Zwaarden. De Führer heeft het Eikenloof met de Zwaarden bij het Ridderkruis van het IJzeren Kruis verleend aan kolonel Dietrich Peltz als 31sten soldaat van de Duitsche weermacht. Kolonel Peltz, de derde gevechtsvlieger, die deze onderscheiding heeft gekregen, heeft zich zeer onderscheiden als escadrillekapitein bij een eskader duikbommenwerpers. Hij is 29 jaar en een der jongste kolonfels der lucht macht. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef vaz. Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad: A. O vermeer, Heemstede. Buiten land: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Heemstede (afw.). Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. Santpoort. Advertenties: w. var. Ommen, Heemstede. Verduisteren: van 21.45 tot 5.45 uur. 27 Juli: zon op 5.50, onder 21.42 uur maan op 2.16, onder 17.56 uur 28 Juli: zon op 5.52, onder 21.40 uur maan op 2.51, onder 18.53 uur De pantserslag bij Bjelgorod. Terwijl de pioniers de brug over de Donetz' slaan, begeven de zware Duitsche pantser wagens zich naar een doorwaadbare plaats, om den tegenstand op den ande ren oever te breken. (PK Ollig HH/St. P. c) Uitreiking distributiebescheiden. (Ook voor Spaamdain) Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Dinsdag de beurt aan de letters I, J en L. Voor SPAARNDAM van 9-12 uur voor de letters A t/m en van 14-16.30 uur voor de jubileum j. w. duyff. Vandaag viert de heer J. W. Duyff, am bachtsman 1 bij de N. Z.'H. den dag, dat hij veertig jaar werkzaam is bij de tramweg- maatschappij. In den loop van den morgen hebben de hleeren ir. B, Nugteren en Neuman hem namens de directie gelukgewenscht, waarbij een- geschenk onder enveloppe werd aangeboden. De heer Visser vertegenwoordig de de Maatschappij voor Nijverheid en Han del en overhandigde een legpenning met oor konde. Ook werd de jubilaris toegesproken door een vertegenwoordiger van het jubi- leumfonds, die een geschenk aanbood. Ook van andere zijden ontving de heer Duyff blijken van waardeering. examens. Voor het M.O. examen boekhouden slaagde J. J. Uebbels uit Haarlem. Voor het M.O. examen a voor Fransch slaagde mej. M. B. de Jong uit Heemstede voor de huisacte; voor Fransch L.O. de heer H. Duisters uit Haarlem, voor Engelsch L.O. de heeren D. Lodders uit Haarlem en J. Hel ders uit Hillegom. De dames J. C. Tedinp van Berkhout uit Bloemendaal en P. E. Surink uit Beverwijk slaagden evenals de heer J. H. Sprengen uit Badhoevedorp voor het examen handteekenen L.O. R.K. MULO-EXAMENS. Geslaagd zijn: J. J. Piron, H. Benard, W. Der- nison, G. J. Heemans, A. M. v. d. Pas, H. B. v. Daalen, A. J. Niesten, H. v. d. Plas, J. P. Velp, G. M. A. Ruigrok, A. J. G. Nielen, A. M. Otsen, A. M. Th. M. Pijnenburg M. Th. Reckman, E. M. C. F. v. Schie, A. H. M. Sernee, C. T. M Hulsebosch, G. B. Jansen, C. J. Litjens, C. M. Lammerse, M. J. T. Michors, J. T. O. Rutten. G. W. M. Strik, J. F. Andriessen, G. J. Nooij. J. Olijerhoek. J. A. v. Son, C. G. Stoelinga, J. H. Schelvis, A. C. de Graaf, R. J. de Graaff, P. F. Groeneveld, T. J. Scholten, C. M.- T. de Beer, A. F. Bosch. E. A. v. Brugge. R. M. M. Franken, ,g/ J. M. Grobbe. E. M. T. Hossen, A. M. Hossen, L A. Seysener, H. C. v. Staveren, p. H. v. Zeil, J. E. R. M. v. Son, F. A. Stiphout. Jeugdstormkampioenschappen. Vrijdag en Zaterdag hadden te Eindhoven belangrijke wedstrijden plaats om^kie Jeugd stormkampioenschappen van Nederland. Daarna begonnen de eindwedstrijden. Over het algemeen waren de prestaties in het bijzonder van de meisjes veel beter dan het vorige jaar. Veel records werden zeer dicht kenaderd of verbeterd. Bij de stor- mers bleken dë prestaties eenigszins ach teruitgegaan te zijn, wat zijn oorzaak vindt in den inzet van goede krachten elders. Merkwaardig was, dat zoowel bij de meis jes als bij de jongens bij de loopnummers de beste tijden werden gemaakt. Vooral in de voorwedstrijden, die Vrijdag hebben plaats gevonden. De meisjes liepen onder de 13 seconden. Stormster Hogewoning vestig de een nieuw record in 12.8 sec,, Stormer v. d. Maas bereikte weer de 11.4 sec. Deze tij den werden bij de eindwedstrijden niet meer herhaald. Westra was bij het speer werpen ook op den eersten dag het beste op dreef. Bij de loopnummers voor stormers bleken de Brabanders over de beste ploeg te beschikken. Het algemeen kampioen schap der gewesten moest hun ontgaan om dat geen stormstersploeg het gewest ver dedigde. Na afloop heeft de Leider het woord ge voerd en de prijzen uitgereikt. A fli/pficli" FRAAI SUCCES VAN OSENDARP BIJ DE KAMPIOENSCHAPPEN. Het belangrijkste deel van de nationale athletiekkampioensehap- pen te Amsterdam was het lcropen van Osendarp op het nummer 100 meter. Na de finale, welke hij in 10.5 sec. won, riep het publiek „overloo- pen". omdat het vermoedde, dat de kampioen te vroeg was heengegaan. Osendarp was zoo sportief hieraan gevolg te geven en daarna liep hij bijzonder prachtig. Zijn tijd was 10.4 sec.; 2. Berger in 10.5 sec. Wim Kaan onderscheidde zich bij het hordenloopen en werd kampoen, in 16 sec. De tweede Haarlemsche kampioen was Lamoree bij polsstokhoogspringen met een sprong van 3.80 meter. Han de Roode moest zijn meer dere erkennen 'bij de 1500 meter in Van Olphen en werd derde. Dan bezette Kluft van Haarlem de derde plaats in het nummer kogelstooten. Een Nederlandsch record werd verbeterd en wel door Slijkhuis op.de 5000 meter. Hij bracht het record met 19 sec. omlaag op 14 min. 57.3 sec. Kampioen zijn dezen middag geworden: 100 en 200 M. Osen darp; 400 M. A. Blok; 800 M. S. Bouman; 1500 M. H. van Olphen; 5000 M. Slijkhuis; 110 M. horden W. Kaan; kogelslingeren en kogelstooten A. de Bruyn; hoogspringen Meekels; polsstokhoogsprin gen C. Lamoree; verspringen Wellerdieck; speer werpen Lutkeveld; hinkstapsprong Oosterhof. Wielrennen Theo Middelkamp wint de Ronde van Haarlem-Noord. De wijze, waarop T. Middelkamp Zon dagmiddag de Ronde van Haarlem-Noord won, was bijzonder fraai. De laatste der tien ronden van de twee en dertig ging hij alleen aan den kop en "zonder eenigen tegenstand won hij bij de beroepsrenners de ronde over een afstand van 80 K.M. Had Middelkamp een prachtig succes op den weg, het bestuur van de HSV „De Kam pioen" boekte een succes met de organisatie, welke uitstekend in orde- was. Vele belang stellenden hadden zich langs de Delftlaan en omgeving geschaard en waren getuigen van drie ritten, welke weliswaar niet spannend waren, doch veel van de renners vergden. Bij de nieuwelingen en amateurs bleef het pelo ton nogal gesloten en de deelnemers slaagden er dan ook niet in, een voorsprong te beha len. De sprint moest de beslissing brengen. Bij de amateurs was die bijzonder spannend en de jury had moeite de volgorde te bepalen. Bij de laatste groep hebben enkele Haarlem mers een woordje meegesproken, o.a. Cor Bijster, die af en toe den kop had. Hij ein digde als vierde;- Boersma werd achtste. De rit van de beroeps-ennérs over 80 K.M. was aantrekkelijker. In het eerste deel van den strijd ging het gelijk op en om beurten namen de renners de*leiding, doch het ge lukte hun niet uit te loopen Veel aandacht had het publiek voor Cor de Best. doch spoe dig bleek, dat hij in minder goeden vorm was. Daarbij kwam, dat hij pech kreeg en tenslotte moest hij den strijd staken. De Beverwijker Van Voren slaagde er na de elfde ronde in een voorsprong van vijftig meter te halen en dien voorsprong zelfs een ronde lang vol te houden, doch de achtervolgers haalden hem in. Dertien ronden voor het einde kwam het keerpunt en toen Theo Middelkamp een voorsprong van ruim honderd nieter haalde, had niemand nog verwacht, dai hij dertien ronden lang alleen aan den kop zou blijven. Wel trachtte de ploeg der achtervolgers hem in te halen, doch iedere ronde werd het ver schil grooter. Na acht ronden was hij 15 seconden voor en drie ronden voir het einde reeds 30 seconden. Fel reed hij door en toen hij de eindstreep gepasseerd was. waren de achtervolgers een minuut achter. Zijn tijd was 1 uur, 52 min. 43 sec. Van der Zande had zich onderscheiden en had zich een voor sprong kunnen verwerven. Als tweede kwam hij binnen met een achterstand van 30 sec.; 3. Van Amsterdam, 4. Buuron: 5. Joosen; 6. De Ruyter; 7. Wijdenes; 8 De Korver; 9. Pau wels; 10. Van Gent; 11 Lakeman: 12. Snel- ders 13. Heslinga; 14. Franke; 15. Reuter. De wedstrijd der nieuwelingen over 25 K.M. won Van der Grift, Soest in 38 mm. 3 sec Bij de amateurs werd J. Kettenis, Rotterdam eer ste. 2. C. Lokkers 3. Middeiink: 4. C. Bijster; 5. C. H. Bijl; 6. J. Kunst; 7. J. H van Hekken B C. Boersma. 9. P. Markensteijn. IJmuiden. De burgemeester van Haarlem, de heer s. L. A. Plekker. woonde de wedstrijden bij. Honkbal. SCHOTEN DOOR QUICK VERSLAGEN. In alle gelederen van de Haarlemsche honkbalploe- gen is het dit weekend raak geweest. Zaterdag begon de sensatie door de nederlaag van Scho ten tegen Quick en door de nederlaag van HCK tegen EDO 2; Zondag won EDO op het nippertje van Haarlem, boekte HHC een 43 overwinning op VVGA en behaalde de HFC Haarlem het kam pioenschap in de tweede klasse door een 33—4 overwinning op Laakkwartier. Schoten moest in den uitwedstrijd de eer aan Quick laten. De Am- sterdamsche slagploeg weerde zich zoo geducht, dat de Mon 11 honkslagen kreeg te incasseeren. Doordat de Mon ook zes maal vier wijd wierp naast 20 maal 3 slag, steeg de score door de ge lukkig vallende honkslagen snel en verloor Schoten met 119. De tweede ontmoeting had weinig te beteekenen, daar Quick weinig strij'd gaf. Schoten won met 18—7. EDO had met Haar lem de grootste moeite. Na een in alle onderdee- len gelijkopgaanden strijd waren er na acht innings bij beide ploegen evenveel spelers aan slag geweest en was de stand 44. In de laat ste beurt deed Kloos een misgooi naar Lange- reis, waardoor de stand 64 werd. De Haarlem mers gaven acht honkslagen, EDO vijf. HHC, dat zich door de nederlaag van Schoten tegen Quick naar de onderste plaats zag verdrongen, weerde zich geducht. Dank zij goed slagwerk, vooral van Hoogenbos, Duinker, en Engelse, slaagden de rood-witten erin, mede dank zij het goede wer pen van van Holst, om tot de achtste beurt een gelijk spel te houden. De in de laatste innings ingezette pinchhitter Baas deed zijn plicht en scoorde het winnende punt. In Amsterdam speel den Blauw Wit en Ajax een prachtigen wed strijd, die in een 00 gelijk spel eindigde. EDO staat hierdoor bovenaan In de eerste klasse. De overige uitslagen zijn: Overg, kl TYBB HHC 2 9—8, Zeeburgia—Ajax 2. 11—8 HCK—EDO 2 1—8, AFC—Spartaan 28—13, BI. Wit 2—TYBB 9—8, DOS—HHC 2 17—10, DWS—OVVO 11—5, RCH Hilversum 510. Tweede klasse: THBCeleri- tas 1514, HFC Haarlem—Laakkwartier 894, HBCSchoten 2 69, Catehers—Havenmeeuwen 3—8. Derde klasse: HHC 4—EDO 3 5—13, Kenn. 1 RCH 2 529, Schoten 3HFC Haarlem 3 69, RCH 3—Beverwijk 11—29, HCK 3—HHC 5 0—34, Schoten 5—EDO 6 4—16. HFC Haarlem 4—SC Haar lem 3 10—8. RADIO-PROGRAMMA. DINSDAG 27 JULI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Zingende meisjes (gr.). 7.00 BNO Nieuwsbe. richten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Ouverture en rhapsodie (gr.). 7.40 Sportnieuws. 7.50 Pro gramma-overzicht. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.10 Met een kleine melodie (gr.). (8.45—8.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Godsdienstige uitzendihg. 9.30 Otto Hendriks en zijn orkest en ggamofoonmu- ziek. 10.30 Voordracht. 10.45 Tenor en piano. 11.15 De Melodisten. 12.00 Almanak. 12.15 Hét Beths- kwartet. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Land en volk brengt13.05 Dick Willebrandts 'en zijn dansorkest. 13.15 Zang en orgel. 14,00 Vroeger, luisterschets. 14.15 Omroeporkest en solist. 15.00 Orkest Klaas van Beeck. 15.30- Zonnestralen in ziekenzalen. 16.00 Kamerorkest van de Nederland sche Kameropera (opn.). 16.45 BNO Nieuwsbe richten. 17.00 De Lichte Toets. 18.00 BNO Bin- nenlandseh gesproken overzicht. 18.05 Het groote Omroeporkest. 18.45 De N.S.B. antwoordt. 18.55 Koor van den Jeugdstorm (gr.). 49.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Bonte Verscheidenheid. 22.00 BNO Nieuwsberich ten en actueele beschouwing. Vanaf 22,15'alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnver binding met de studio beschikken. 22.15 Opera Italians (gr.). 23.00—24.00 Dansuurtje (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. W.oo Symphonische gedichten (gr.j. 18.00 So listen passeeren de revue (gr.). 19.00 BNO Nieuws berichten. 19.10 Even een verhaaltje voor bed tijd. 19.15 Lichtklassieke kamermuziek (gr.). 20.15 Wij lazen, zagen en spraken. 20,40 Cavalleria Rusticana, opera (opn.). 21.45 Avoilciwijding. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2