Dopspoerier Z H Z a ;o o E Z m van Dn O.DUBOIS m z ct flfi De groente, en fruitvoorzsening. De groentenwinkels bieden de laatste we ken weer een fleurig aspect: goudgele kom kommers wisselen af met het oranjerood der tomaten en het lichte groen van de kroppen sla varieert met de donkere tinten van de andijvie en de boonen. De huisvrouw vraagt zich, als zij na de troostelooze leegte in de vorige maanden, deze weelde aanschouwt, af: is dat nu het resultaat van de klanten binding of zijn er andere factoren in het spel. Dat deze gunstige toestand niet uitslui tend aan de klantenkaart is te danken be wijst wel het feit, dat in tal van zaken ook zonder deze kaart groente verkrijgbaar is.f De voornaamste oorzaak is dan ook wel de omstandigheid, dat juist de laatste we ken voor vele gewassen de gunstigste tijd is aangebroken. Ook voorheen was het zoo. dat in de periode half Mei tot midden Juli de groente schaarsch was. hetgeen toen echter veel minder sterk werd gevoeld, wijl de vraag aanzienlijk minder was dan in de hui dige omstandigheden. Daarbij komt, dat de stedeling op het ge bied van groente een „lastig portret" is. Zijn er doppers in overvloed te krijgen dan wil hij andijvie; wordt hij eenmaal onder deze groente „begraven" dan eischt hij snijboo- nen en wanneer dan de snijboonen in volle zakken worden uitgestald, laat hij moeder de vrouw liever twee uren in de rij staan om voor een gulden bloemkool te halen, dan dat zij zonder wachten een portie snijboonen voor een kwartje zou koopen. Bij voorkeur eet hij juist niet. wat.de grond en de natuur hem op dat oogenblik het over vloedigst leveren. Zoo is het te verklaren dat twee weken nadat om de tomaten nog ware veldslagen waren geleverd, dezelfde vruchten bijna onverkoopbaar waren ge worden. Ongetwijfeld brengen thans de telers be ter dan eenigen tijd geleden, hun producten op de markt, waartoe ook de strenge maat regelen tegen overtreders genomen, het hunne zullen hebben bijgedragen. Wat nu de klantenbinding betreft, de daarmee genaard gaande administratieve voorschriften hebben inderdaad een betere controle dan voorheen op den groentenhan- deï mogelijk gemaakt, maar haar voornaam ste uitwerking wilde men toch zien in den psychologischen kant: de winkelier heeft er weer belang bij zijn klanten zoo goed moge lijk te bedienen. Het is duidelijk, dat ook In dit artikel de distributie geen vermee; dering van de hoeveelheid kan teweegbren gen, wel echter een rechtvaardige verdee ling van het beschikbare. Koppelverkoop (dus bijv. een bepaalde hoeveelheid groente bij een evenredig kwantum fruit, Is evenals voorheen niet geoorloofd. Evenmin is men verplicht, zijn aardappelen af te nemen Van denzelfden leverancier bij wien men zijn groentebon heeft ingeleverd, hoewel een goede verstand houding tusschen hanclelaar en klant hier door natuurlijk wel wordt bevorderd. De eerste indruk is. dat de nieuwe rege ling behoorlijk werkt, niet op de laatste plaats dank zij het eigen belang van den Winkelier, dat hierbij is ingeschakeld. H. O. V. KRRKCOXCERT Vrijdag 20 Augustus a.s. zal de Haarlem sche Orkest Vereeniging een kerkconcert geven in de Groote of St. Bavokerk. dat ver zorgd wordt door het Residentie-Orkest, onder leiding van Markius Adam. De solis ten zijn: Emmy van Rie] en Piet Hartevelt. viool; Irma Timmerman, sopraan en Annie Hermes, alt. Voorts werkt het H. O. V. koor mede. liet concert wordt geopend met het Stabat Mater voor klein Vrouwenkoor, so praan, alt en orkest van G. B. Pergolesi. De orgelpartij in dit werk wordt gespeeld door mej. Bets Xederkoorn. Hierna zullen de twee violisten het concert'voor 2 violen en strijk_ orkest van J. S. Bach ten gehoore brengen. Als derde nummer volgen de Variaties en Fuga over een thema van Kuhnau van M. Andrlessen. Daarna zal Annie Hernaes met orkestbegeleiding zingen Magnifies#" van Rudolf Mengelberg. Tot slot volgt een uit voering van het Stabat Mater van H. Strate gies voor sopraan, gemengd koor en orkest. Nieuwe Uitgaven. De uniformen der Wehrmacht. De Uit geverij „Westland" te Amsterdam geeft een handige map uit met in beeld en schrift de rangen en standen der Duitsche Wehrmacht. Velen zien dagelijks de uniformen der leden van de Wehrmacht en kennen de beteekenis der distinctieven met de daaraan verbonden rangen niet. Deze map geeft hiervan een be grijpelijke en overzichtelijke verklaring. In de serie „Europa im Umbau" een „Vor- tragsreihe des Reichskommissars für die be- setzten Niederlandisehen Gebiete" is een voordracht van dr. L. J. van Apeldoorn, hoog- ieeraar aan de Amsterdamsche Universiteit, verschenen onder den titel „Germaansche grondgedachten van Nederlandsch boeren- recht". In deze voordracht die op 6 Mei 1942 in Den Haag werd gehouden, heeft dr. Van Apeldoorn een beschouwing gegeven van het Nederlandsche boerenrecht en het boeren- erfrecht, zooals dat in de vroegste tijden hier te lande in zwang was. Het werkje behelst naast de Nederlandsche voordracht een Duit sche vertaling. De fijnste vacantie, die er bestaat! Reeds honderden jongens van zestien tot achttien jaar brachten een maand door in een weersportkamp in een der mooiste streken van Duitschland. Zij kwamen bruingebrand en opgetogen terug. Som migen vroegen zelfs, of ze er nog eens heen konden. Ben je al 16 en niet ouder dan 18 jaar. Aarzel dan niet langer, meld je nog heden bij een der hieronder ver melde aanmeldingbureaux. Kosten zijn aan deelneming ïjiet verbonden. Werk gevers (en scholén) moeten vrij geven met behoud van loon. De maand, die in het kamp wordt doorgebracht, mag niet van de normale vacantie worden afge trokken. Noord-Holland: Spaarne 94. Haarlem; Zuid-Holland: Eendrachtsweg 35, Rotterdam; Amsterdam: Willems- narkw'eg 186; Den Haag: Soendastr. 25: 't Sticht: Lucas Bolwerk 8 Utrecht; Gelre: Eusebiusbuitensingel 3, Arnhem; Bra bant: Keizersgracht 9, Eindhoven; Zee land: Turf kade 17, Goes; Limburg: Vrijt hof 25, Maastricht; Twente-Salland: Drier*ïrstraat 6, Hengelo; Drente: Rol derstraat 45 Assen; Friesland: Emma- kade 48, Leeuwarden; Groningen: Groote Markt 24, Groningen. (Fritz Emde/Rtauf-Pax cl Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper. Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buiten land: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Heemstede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse], Santpoort. Advertenties: W. van Om men. Heemstede (afw.). Pa Kacgzuur, Gassen DIJ Oprispingen tielpt Drig. venp jf1.25, bij Apoth.en Drog. ^$8 ïimmifü 2H33t3t25 Mr. dr. R. van Genechten. Het Rijkscommissariaat maakt .bekend: De Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied heeft den Commissaris der provincie Zjyd-Holland mr. dr. R. van Genechten benoemd tot gewoon hoogleeraar in het strafrecht aan de Rijksuniversiteit van Leiden. Geldigheidsduur extra versnaperingenbon weer verlengd. De geldigheid van bon algemeen 621 welke recht geeft op het koopen van een extra rantsoen van 100 gram chocolade of suikerwerk, is verlengd tot en met 28 Augustus a.s. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 12 Augustus 1943. BEVALLEN: 10 Aug., J. C. M. Rörin£—Kuijs, z.\ 11 Aug.. J. L. A. AbbinkRavelli, a.; H. 't Sasten Cate, d.; M. WolfsYsenhout, d.; G. RoodbolBouman, d.; A. J. Baartse—Boschma, z.; J. W. de MooijBaan, z.; C. KeurKruijt, d.; 12 Aug., M. A. IpemaIJsendijk, z.; T. Peetoom —van Amersfoort, z.; A. J. Bijstervan Duf felen, z. OVERLEDEN: 10 Aug., H. van Erp, 78 j.. Ko ninginneweg; G. B. H.. 18 d., z. v. J. G. Hage meijer. Kamperlaan; 11 Aug., J. M. v. d. Berg, 83 j., Vroomstraat. ONDERTROUWD: 11 Aug., H. G. Ensink en A M. Lamers; J. de Looze en M. Bouman; 12 Aug. A. J. Arons en S. Berghegger; H. Homan en W. Steen ken GEHUWD: 11 Aug., W. van Riemsdijk en W. K Koekenbier; N. Hasert en G. K. Elfrink; P. Bee re en P. Corveleijn; G. D. E. L. D. G. J. Vugts en G. M. Bischop; M. \yeiland en A. W. Fopma P. Schneiders en W. M. Tuijten; H. N. Smeenk en G. Haak; P. Molenkamp en H. M. Knol; N Slingerland en J. van Essen; M. Boterbloem en J. M. van Dokkum; 12 Aug., W. C. Kosters en A van Amstel; H. F. Kosters en P. van Xmstel; A J. Sabelis en A. C. Hompes; D. Oudshoorn en J. van der Wolk. HAARLEM 13 Augustus 1943 BEVALLEN: 11 Aug., W. M. Stuifbergen—v Nimwegen, z.; A. C. v. d. Peet—Witteman, z. A. J. W. v. VessemDirkse, d.; 12 Aug., M. C Smits—Vogel, z.; C. E. v. d. Meij—Leujes, z.; M J. H. NijhuisPennekamp, d.; M. M. Roosloot— van Musscher. d.; 13 Aug., A. Sonnega—Roelof sen, d. OVERLEDEN: 11 Aug., J. Schwantje—v. Zuilen 75 j.. Schouwtjeslaan; 12 Aug. A. J. Bisschop Duijker, 48 j., Groote Houtstraat; S. v. d. Wielen —Plaat, 59 j.. Lorentzkade; H. Weert—Germans 55 j., Kleverparkweg. ONDERTROUWD: 13 Aug., J. Buijsman en M H. D. Scheffer. GEHUWD: 13 Aug., L. Dijkstra en A. A. Pe tersen. AGENDA ZATERDAG 14 AUG. Frans Halsmuseum kamermuziek, 2.30 uur Rembrandt: „Eva be gaat domheden" (alle leeft.) 2.30, 6 en 8.15 u Palace: „Een engel van een man" (14 jaar) 2.30, 6 en 8.15 uur. Luxor: „Zeven jaren pech' (14 jaar) 2.30, 6 en 8.15 uur. Frans Hals: „Pe pijn de Korte" (alle leeft.) 2.30 en 7.30 uur Mo viae: Kindervoorstelling 2 en 4 uur; „Ge lukskindoren (alle leeft.) 6 en 8.15 uur. ZONDAG 15 AUG. Bioscopen: 1.30, 3.45 6 en 8.15 uur. (Moviac: kindervoorstelling 2 uur; hoofdfilm 3.45, 6 en 8.15 uur). MAANDAG 16 AUG. Stadsschouwburg kindervoorstelling „Paddeltje", 2.15 uur. „Frauen haben das gern" (voor leden van het D.A.F 7.30 uur. Groote Kerk, concert orgel, hobo en zang, 7.30 uur. APOTHEKEN. 's Avonds van 7 uur af en Zondag geopend: Duym en Keur, Keizerstraat 6, Tel. 10378; Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, Tel. 10043; Marnix-apotheek, Marnixstraat 65, Tel. 23525. Heemstede: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel. 29197. De tentoonstelling in het Frans Hals-Museum. Voor eenige belangrijke stukken, aanwezig op de tentoonstelling van moderne, door het departement van Volksvoorlichting en Kun sten aangekochte werken, moge, ais vervolg op het eerste artikel over deze expositie, in het kort de aandacht worden gevraagd. De landschappen van A. Colnot, een echte impressionist onder de hedendaagsche kun stenaars, behooren tot de markantste wer ken der tentoonstelling, in het bijzonder het gedurfde, kloek neergezette ®%intertafereel. De Hilversumsche landschapschilder A. G. Hulshoff Pol (een oud-Haarlemmer) verdient evenzeer de belangstelling der kunstliefheb bers. Zijn „Avond aan de plas" heeft iets van een dichterlijke overpeinzing. Stemmings vol zijn ook de werken van Louis Bron, wiens Zeegezicht", een kalm watervlak met een enkel vissehersvaartuig, het aantrekkelijke den eenvoud bezit. Willy Sluiter zond een zeegezicht van geheel ander karakter in: een frisch, boeiend beeld van een woelige branding aan de kust bij Scheveningen. Als een yan de knapste stillevens ter ex positie moet dat van J. H Eversen genoemd worden. Het is een zeer vakkundig geschil derde voorstelling van een schaal citroenen met als achtergrond een wand van oud-Hol- lanasche tege.s, d.e met hun karakteristieke verbrokkelde randen de werkelijkheid ver rassend dicht nabij komen. Uit dezelfde school" stamt het werk van J. van Tonge ren, van wien hier twee voortreffelijke stil levens te zien zijn. Ook L. van der Viist toont zijn onderwerp goed meester te zijn in het in donkere tinten gehouden stilleven met de pullen. Een opmerkelijk werk uit deze groep is voorts het knap geschilderde „Belgisch brood" van mevr. Van Iterson-Knoepfle, op merkelijk vooral om de haast manlijke forsch- heid, waarmede het ensemble op het doek gezet werd. Tenslotte dienen nog vermeld het zelf portret en het kind met de pop van W. Wou ters, „De zusters van Orthenpoort" van Kees Heynsius, de bloemstukken van Louis Schrikkel en Piet van Wijngaerdt, en B. C. Ettinger's „Passage in 's-Gravenhage". In laatstgenoemd werk, een aquarel in lichte tinten, ziet men het bewijs, dat een goed schilder zelfs uit een prozaïsch onderwerp sprankelende poëzie weet te puren. Herm. Voskuil. Pianorecital Simon Admiraal. Zelden liet een jong klavierkunstenaar eerfl zoo sterken indruk na als deze homo novus, die zich bij de leden der Haarlemsche Orkest- vereeniging introduceerde met een program ma dat niet alleen een voornaam muzikaal genot schonk, maar ook een hoogen dunk gaf van het artistiek vermogen van dezen jongen meester van het klavierspel. Met Mozart ving hij aan, en onmiddellijk had hij zijn luisteraars in den ban. Want de superieure vertolking dezer sonate in D (Peters no. 13, K.V. 576) verrukte evenzeer als het steeds weer de muziek zelve doet. Zij stelt immers geen problemen, en dat moeten wij ervaren in de vertolking. Zoo werd deze Mozart-weergave een kunstdaad van betee kenis en gold als maatstaf, waarmede de hoorder veilig de prestaties bij Debussy, bij Franck, bij Liszt kon afmeten. Ook echter bij de drie nieuwe klaviertakken van Agnes Jama, muziek van genoeg originaliteit om haar te kunnen bestempelen als een aan winst der klavierlitteratuur. Het phrygisch karakter van het Andante is evengoed vol gehouden ais in het vivace de klaterende kwartenfiguren in de discant, en daarbij is het pianistisch voortreffelijk gezet Debussy's „l'isle joyeuse" herinnerde aan de dagen dat Willem Andriessen (en met hem Evert Corneiis) dit stuk introduceerde in ons land, op een wijze die hem dwong, het dade lijk in zijn geheel te herhalen („ik zal dit stuk nóg eens spelen"). Het pleit voor de kunst ontvankelijkheid van den Hollander, deze mu ziek dadelijk in haar volle beteekenis, te heb ben gezien. En evenals Franck's ook thans zoo heerlijk gespeelde Prélude, Air et Final is het van onze programma's nooit meer ver dwenen. Dit werk is in waarheid geworden de plaatsvervanger van den uitgedienden vorm „sonate", maar hoe Na de klassieke doorvoering der thema's in het Final komt de rustbrenéeiide melodie der Aria de muziek doorstroomen en thans blijkt ook het Prélude méér te zijn dan een simpele inlei ding. Deze schoone vormgeving vond in Simon Admiraal e«n kunstzinnig interpreet: meesterlijk van plastiek, kostelijk van klank Dit alles gewerd den hoorder vóór de pauze. De rest van den avond viel ten deel aan Liszt's geweldige Sonate in b klein (b moll staat op 't programma, waar h moll bedoeld is). Mij zelf heeft deze reproductie slechts gebracht een onbegrensde bewondering voor de capaciteiten van dezen klavierkunstenaar bewondering voor zijn octavenspel, maar ook voor den durf zijner al fresco-opvatting. Buiten gekomen, vernam ik dat na deze bovenmenschelijke inspanning het publiek een toegift afdwong. Mij ontging deze „extra" maar met een tweede (De Falla's vuurdans uit El Amor brujo) werd ik nog versterkt in de meening, dat Simon Admiraal dit bezoek aan Haarlem spoedig moet herhalen. G J. Kalt. Uitreiking distributiebescheiden. Maandag vangt de periodieke uitreiking weer aan. Uitgereikt worden de bonkaarten voor voedingsmiddelen voor de tiende periode 1943 met groentekaarten. Maandag is de beurt aan de letters A en C. Schaken. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardappelen Aardappelen Aardappelen Beschuit Bloem Boter Boter Boter Brood Brood Brandstoffen 15 tm. 19 BS' Brandstof!. 1 eenh. 31 Dec. 11 tm. 13 KF Brandst. 1 eenh. 30 Apr. '44 Bon Kaart 33 34 Aardapp 33 34 Toeslag 63i Algem. 33/34 Beschuit 625/626 Algem. 31B/33B Boter 33A Boter 32A, 32B Boter 33A'34A Brood 33B/34B Brood Hoev. t.m- 11-2 kg 21 Aug. 1 kg 21 Aug. 2 kg 21 Aug. 70 gi. 21 Aug 70 gr. 21 Aug 125 gr. 21 Aug 125 gr. 21 Aug. 125 gr. 7 Sept. 400 gr 21 Aug. 100 gr. 21 Aug. Chocolade Eenh.zeep Eenh.zeep Gort Gort Havermout Jam Kaas Koffiesurr. Melk Margarïne Petroleum Peulvruchten Rijst Scheerzeep 33 Versnap. 623 Algem. X Eenh.z. 62? Algem. 33.A Kinderv. 627 Algem. 634 Algem. 630 Algem. 633 Algem. 33/34 Melk 31B/33B Boter 11/12 U 215 635 Algem. 33B Kinderv S Textiel (m) Reserve Servies 2-14. 2-15 Servies 3-48, 4-48. 3-49, 4-49 Reserve Sigaren 33/34 Tabak Sigaretten 33/34 Tabak Sigarillos 33'34 Tabak Suiker 632 Algem. Suikerwerk 34 Versnap. Toiletzeep x Toiletz. Tabak 33/34 Tabak Taptemeüc 33 3-4 Taptemelk Versnap. 621 Algem. VIeesch 33A/34A Vleesch Vleesch 33B/34B Vleesch Vermicelli 629 Algem. Waschpoeder 624 Algem. Waschpoeder X Waschp (Eerstvolgende bonaanwijzing en chocolade op 5 Sept., woor op 19 September). ZOMERWEDSTRIJD HAARL. SCHAAK CLUB. Bovengenoemde wedstrijd, welke een gunstig verloop heeft, is thans zoo ver gevorderd dat in de vijf groepen de eventueele winnaars zijn aan te wijzen. Binnen enkele weken valt de beslis sing. De prijsuitreiking zal worden gevolgd door een gongwedstrijd. Voetbal ZILVEREN MOLEN VAN GROENENDAAL. De loting voor het op Zondag 22 Augustus te houden tournooi van RCH om de zilveren molen van Groenendaal, had het volgend resultaat: R CH—Velox; HBC—Wageningen. Na een wedstrijd tusschen RCH 2 en Zandvoortmeeuwen spelen de verliezers en dan volgt de eindstrijd. 100 gr. 21 Aug. 1 rants. 31 Aug. 1 rants. 31 Aug. 125 gr. 21 Aug 250 gr 21 Aug. 125 gr. 21 Aug. 250 gr. 21 Aug 150 gr. 21 Aug 250 gr.. 21 Aug 1*4 lit 21 Aug 125 gr. 21 Au| 1 lit. 27 Sept 250 gr. 21 Aug. 250 gr. 21 Aug. 45 gr. 31 Aug. 4 pnt. 2 pnt 5 St. 21 Aug 20 St. 21 Aug 10 St. 21 Aug 500 gr. 21 Aug 100 gr. 21 Aug 1 rants. 31 Aug 25 gr. 21 Aug 1% lit. 21 Aug 100 gr. 19 Aug. 1 ranjs. 21 Aug Yé rants. 21 Aug 100 gr 21 Aug 250 gr 31 Aug 250 gr. 31 Aug voor vermicelli koffiesurrogaa: u, SPORTAGENDA VOOR ZONDAG. Het voetbalseizoen begint morgen en de elf tallen uit Haarlem en omgeving treden weer.aan. Op het terrein^-an RCH in Heemstede komt Picus (op het oogenblik heet de club eigenlijk „De Spechten") op bezoek en dan wordt op de velden een tournooi om een zilveren wisselbeker ge- ^4^ houden voor junioren. Behalve RCH zullen ploe- gen van Haarlem, EDO, Ajax, BI. Wit in totaai zestien den strijd aanbinden. RCH 3 en HBC ne- men in Amstelveen deel aan een tournooi van NFC. In het Noorder Sportpark speelt EDO tegen OSV, de ploeg, welke vorig seizoen kampioen van de tweede klas is geworden. Haarlem neemt an de jubileumswedstrijden van DFC deel. In de cricketcompetitie krijgt Rood en Wit bezoek van P.W. Haarlem speelt in Rotterdam j tegen VOC; voor de tweede klas zijn vastge- steld: HCC 3—R .en W. 2; CVH—Kampong en voor de derde klas: VVV IIHaarlem II, RIO- CVH II. De zwemmers komen in Leiden bijeen voor de nationale kampioenschappen en de athleten in Hilversum, waar de wedstrijden om den P. H. beker (clubkampioenschap van Nederland) wor den gehouden. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 15 AUGUSTUS 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7 30 Aan den klassieken kant (gr.). 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Programma-overzicht. 8.30 f Licht en lucht (gr.). 9.00 BNO Nieuwsberichten. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Een mand met vruchten, klankbeeld. 11.00 Een mu- fy 1 ziekcorps van de Duitsche Weermacht. 11.30 De pd stem der SS. 11.40 Marschen (gr.). 11,50 Neerlands stem van het front. 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Orgelconcert (opn.). 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 Bas en piano 13.30 De schijnwerper. 14.00 Rotterdamsch Phil- harmonisch orkest en solist (opn.). 15.10 Het we- kelijkscne luisterspel: „Tim en Jetty". 15.55 Om- roep orkest (opn.). 16.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 17.00 Het Zondagmiddagcabare: 17.30 Amusementsorkest en de 10 Vroolijke Meis- jes. 18 15 Nederlandsche Volksklanken. 19.00 BNO UJ Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Cello en piano. 20.00 Omroep-Opera orkest, solisten en gramofoonmu- mek. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele be- schoiTwing. Vanaf 22.15 alleen voor (je Radio-Cen trales die over een lijnverbinding met de studio u beschikken. 22.15 Droom-reis (gr.). 23.00—24.00 gn Wat wij zelf maakten (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. K4 10.00 Godsdienstige uitzending. 11.00 Orkesteon- cert (gr.). 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueel fy 1 praatje 12.15 Gerard van Krevelen en zijn or- kest en soliste (opn.) en gramofoonmuziek. 13.90 Toespraak door G. J. Zwertbroek. 13.15 Vroolijk- heid op z'n tijd (gr.). 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Willy Kok en zijn orkest (opn.). 15.00 Het leven, A bezien door 'n zonnige bril (gr.). 16.00 Het Utrechtsen Stedelijk Orkest en solist (opn.). 17.10 Mannenkoor „Zang en Arbeid (opn.). 17.30 De Knoopendoos. 18.00 MarSchen (gr.). 18.15 Zie Hil- versum I. 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Dans- ^4. orkesten bezoeken U (gr.). 20.00 Zoeklicht. 20.15 Balletavond (gr.). 21.00 Amusementsorkest (opn.). 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuwsberichten 1 en actueele bescthouwing. MAANDAG 16 AUGUSTUS 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Een jeugdkoor (opn.). 7.00 BNO Nieuwsbe richten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Vroolijke Melodieën (gr.). 7.40 Sportnieuws. 7.50 Program ma-overzicht. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.10 Lichte ochtendkost (gr.). (8.453.50 Voor de huis- vrouw). 9.00 Godsdienstige uitzending. 9.15 So- listenconcert. 9.45 Orgelconcert. 10.45 Voordracht. 10.30 Bandi Balogh en zijn Hongaarsch orkest. 11.00 Voqr de kleuters. 11.30 Pianovoordracht. 12.00 Almanak. 12.15 Dansorkest The Uden Masman. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Land en volk brengt. 13.05 Amusementsorkest, soliste en gra mofoonmuziek. 14.00 Schubertprogramma. 15.00 Godsdienstige uitzending. 15.15 Elck wat wils. 16.45 Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 De Melodisten en solist. 18.00 BNO Nieuwsbe richten. 18.05 Duetten met pianobegeleiding cn pianosoli. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Septetconcert. 20.00 Omroep Symphonie-orkest (opn.). 20.45 Luisterspel: „Nachten in Shanghai". 21.05 Omroep Symphonie orkest (opn.). 21.45 Zang en piano (opn.). 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 Zonnige klanken uit Italië (gr.). 23.00—24.00 Vertrouwde wijzen in bon te rij (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Operette-Varia (gr.). 18.00 Orgelconcert (opn.). 18.30 Eduard Bianco en zijn orkest (opn.). 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Voor de kleu ters. 19.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.). 19.35 Het groote Omroeporkest (opn.). 20.15 Hoe is het leven in een Duitsch bergdorpje? 20.30 Disco-Variété (gr.). 21.45 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. Verduisteren: van 21.15 tot 5.00 uur

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2