a S a a a z a z b Z Staatsbrandweerpolitie te Haarlem. Vandaag hebben de Haarlemmers voor het eerst kennis kunnen maken met de manschappen van de Staatsbrandweer politie, die met ingahg van Dinsdagmid dag a.s. belast zijn met het bestrijden van branden. Een gedeelte van het corps, on geveer vijf en veertig man, is n.l. heden middag om half-éèn aan het station aan gekomen en met muziek en zang naar de brandweerkazerne aan de Ged. Oude Graqht gemarcheerd, waar zij voortaan gedetacheerd zullen zijn. Dit nieuwe personeel is opgeleid dooi de Staatsbrandweerpolitieafdeeling „Ne derland" in Den Haag, een opleiding die zeer streng en op militaire leest geschoeid is en die hier ter stede onder leiulng van den commandant, den majoor der Staats brandweerpolitie M. W. C. Huysse en den waarnemend commandant, den kapi tein der Staatsbrandweerpolitie, tevens commandant der Hoofdwacht, H. Bresser, nog verder voltooid zal worden. O.a. wor den de brandweerpolitiemannen volledig onderricht in het gebruik van gas- en zuurstofmaskers en ook zullen zij ge oefend worden in het gebruik van zooge naamde hakenladders. waarbij het vooral op moed en doorzettingsvermogen van de manschappen aankomt. Deze laatste oefeningen zullen gehouden worden in den klimtoren op de binnenplaats van de kazerne, welke toren hiertoe is ver bouwd. In de kazerne zelf zijn trouw'ens ook al lerlei veranderingen aangebracht. De werkplaatsen zijn Uitgebreid, zoodat er thans een is voor herstellingen aan motor materiaal, een voor slangenreparatie en een voor het onderhoud van gasmaskers en zuurstofmaskers. Het aantal van deze maskers, waarover de brandweerpolltie de beschikking had, is de laatste weken be langrijk uitgebreid. Daar de manschappen in de kazerne gehuisvest zijn, moesten de gebouwen be langrijk worden uitgebreid. Voor deze uitbreiding heeft men de beschikking ge kregen over een gedeelte van het hotel van het Leger des Heils, dat aan de achterzijde aan de brandweerkazerne grenst. Hier ko men de slaapzalen voor manschappen en onderofficieren, opslagplaatsen, werk- en leslokalen, bad- en douchegelegenheden en 'een cantine. De mannen die in deze vér- trekken vertoeven, worden gealarmeerd door morse-signalen, waaruit zij reeds ter stond kunnen opmaken, op welke wijze en met welk materieel zij moeten uitrukken. Alles is gebaseerd op snelheid en zoodra de mannenvoldoende thuis zijn in het nieuwe gebouw, hetgeen in enkeje dagen het geval zal zijn. is het mogelijk om bin nen vijftig seconden na het ontvangen van een brandmelding met een volledig be mande motorspuit en ladderwagen uit te rukken. Ieder van de mannen heeft een speciale taak. zooat zij, bij den brand' ge komen, onmiddellijk weten wat zij te doen hebben. Met deze functi^verdeeling is zelfs bij de plaatsing op de voertuigen rekening gehouden! Het materiaal is o.ok belangrijk uitge breid met een nieuwe motorspuit met een cabine voor de bedieningsmanschappen. De uitrusting van dit voertuig is buitengewoon uitgebreid en omvat o.a. een groote collec te gereedschap voor herstellingen onder weg, .materiaal voor het bestrijden van branden in hoogspanningsruimten, een zeer uitgebreide verbandkist en een bran card voor het transport van gewonden. Binnenkort krijgt men «tok de beschikking over een moderne volautomatische stalen ladder. Door deze uitbreiding zal het noo- dig zijn, de geheele garageruimte in ge bruik te nemen. Thans worden, zooals men weet, in een gedeelte daarvan ook nog par ticuliere ziekenauto's gestald. De autospuiten, welke reeds bij de Vrij willige Brandweer in gebruik waren, zijn eveneens gewijzigd; o.a. zijn alle schroef- koppelingen, waarmede tot dusverre werd gewerkt, vervangen dqpr z.g. Störz-koppe- lingen, welke natuurlijk ook op al het slangenmateriaal zijn aangebracht. De mo torspuiten kunnen ook branden bestrijden, welke met schuim gebluscht moeten wor den. Voorloopig bestaat het nieuwe corps brandweerpolitiemannen uit ongeveer vijf en veertig man, voor het grootste deel Haarlemmers of oud-Haarlemmers. Hun aantal wordt echter uitgebreid en ook zul len nog eenige opperluitenants en luite nants aangesteld worden. De negen man, die tot dusverre in vasten dienst waren bij de Vrijwillige Brandweer, zijn na een om scholing in het nieuwe corps opgenomen. De vrijwilligers zijn niet geheel uitgescha keld; zij zullen worden opgeroepen indien men over een zeer groot aantal manschap pen moet beschikken, b.v. bij bombarde menten. Dinsdagmiddag om kwart voor één is het oogenblik aangebroken, waarop de nieuwe brandweerpolitie de taak van de Vrijwil lige Brandweer overneemt. Voor het pu bliek blijft de wijze.van brandmelding on- gewijzigd; men moet, evenals voorheen, nummer 15333 opbellen. Wij vestigen er nog eens met nadruk de aandacht op, dat dit nummer uitsluitend voor brandmeldingen gebruikt mag worden. Voor inlichtingen e.d. belle men 12793 op. Verduisteren: '«iin 21.00 tot 6.15 uur. 22 Aug.: zon op 6.32, onder 20.53 uur maan onder 14.41, op uur (L. K.) Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem (afw.). Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper Haarlem. Sport en Stad: A. O vermeer, Heem stede (afw.). Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Heemstede. Nieuws en reportage voor Velsen ep omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. vaa ^mmen, Heemstede. H.Ö.V.-Kerkeoncert. De combinatie van het H. O. V.-koor en het Residentieorkest bracht onder leiding van Marinus Adam opmerkelijk mooie din gen tot stand, waarvan naast het Stabat Mater van Pergolese nadrukkelijk moet ge noemd worden het gelijknamige werk van den jongen Hollandschen componist H. Stra- tegier. Al kwam dit werk het laatst tot uit voering, in <ïe bespreking mag het 't eerste zijn, omdat het voor de groote ruimte van het kerkgebouw zoo uitnemend is gedaeht. Strategier werkt doorgaans niet met de polyfone lijn, maar met groote kleurvlakken die zich uit een oogpunt van acoustiek uit nemend naast elkaar verdragen, doch uit een oogpunt van kleur zóödanig contrastee ren, dat die kleurwisseling altijd belangwek kend blijft. Ook is* er het contrast van het orkest en het a capellakoor, terwijl in het slotdeel de krachten der blazerscroepen worden opgeroepen en op deze wijze een verrassende slotwerking wordt verkregen, zoodat de „paradise gloria" over den hoorder komt, nis brak door wolkenbefloerste luch ten de zon stralend heen. Deze prachtige bladzijden koor- en or kestmuziek zijn hoofdzakelijk in de phry- gische sfeer gehouden, maar het geschiedt zóö natuurlijk, dat de gedachte aan een op zettelijk archaiseeren niet bij den luiste raar opkomt. Eén ding- stelde mij teleur: de verheffing, de climax blijft al te lang uit. al moet gezegd worden, dat de tekst in den aanvang deze climax uiterst moeilijk toelaat. Het is dan tenslotte éen deugd, dit uitblijven van de climax, die., eenmaal daar het werk jubelend ten einde voert. De soliste, Irma Timmerman, vervulde haar veeleischende partij loffelijk, al had zij hier niet de rust, die haar zang bij Per golese zoo aannemelijk maakte. Onder de werken, die zich het meest bij de sfeer van Strategier's nieuwe werk aan sloten, geldt de compositie van Hendrik An- driessen (variaties en fuga over een thema van Kuhnau). De luisteraar zal bemerken dat bij elke nieuwe uitvoering hét werk ons nader ligt, en hoe er in wezen tusschen fuga en variaties dezelfde geestesconcentratie is (één thema beheerscht beide), waardoor de groote eenheid van het werk tot stand komt. Maar ook bij Andriessen die plotselinge kleurwisseling, die uit de prachtige basvoe- ring zoo geheel natuurlijk naar voren komt. Rudolf Mengelberg's „Magnificat" is on tegenzeggelijk prachtige muziek, al is zij van geheel anderen aard. Het geheim der instru mentatie viert hier hoogtij; 't gebruik dei- gedempte trompet, der hoorns, der tenor- saxophone. het heeft alles zijn goeden grond. En de heerlijke, extatisch gezongen aïtsolo van Annie Hermes vindt in die i strumentatie rijke orneering. Onder de prachtige bladzijden muziek voor strijkorkest en solo-instrumenten neemt Bach's concert in d een eerste plaats in. Maar voor de groote kerkruimte is het niet geschikt, al kan men het Largo uitzonderen. Bij het magistrale spel van Piet Hartevelt sloot zich het bescheidener sppl van Emmy van Riel loffelijk aan. Met groote erkente lijkheid heeft men het werk te bezien van den dirigent Marinus Adam. die in dienst der Nederlandsche toonkunst een zoo be langrijke daad verrichtte. G. J. KALT. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei- len is het Maandag de beurt aan het restant van de letter H vanaf Heer. ORGELCONCERT IN DE KLOPPERSINGEL KERK. Op Woensdagavond 25 Augustus zal de heer Adriaan Verschoor in de Kloppersingelkerk eén orgelconcert geven. Het programma ver meldt werken van J S. Bach, César Franok, Jac Bonset en een tweetal geestelijke liederen bewerkt door Feike Asma. HAARLEMSCHE VOLKSTUINDERS- VEREENIGINGEN. De Haarlemsche Bond van Volkstuinders- vereenigingen hield Vrijdagavond met de' be sturen der aangesloten vereenigingen een vervolgvergadering in restaurant Brinkmann, ter verdere bespreking voor de voorbereidin gen van de te houden tentoonstelling van de producten der volkstuinen, op 2 en 3 October in de groote zaal van het Gem. Concertgebouw. Nadat de penningmeester de begrooting had voorgelezen, waarbij o.m. werd medegedeeld dat ook het gemeentebestuur een bedrag van 100.had beschikbaar gesteld, werd over gegaan tot het vaststellen van een garantie fonds. Dit fonds bestaat uit een bijdrage van 25 cent per lid. Alle aanwezige bestuurders verklaarden zich garant deze bedragen voor hun leden te storten. Nadien werd de begroo ting aangenomen. Het dagelijksch bestuur van den Haarlemschen Bond werd aangevuld met een vertegenwoordiging van een bestuurder uit de aangesloten vereenigingen. Een tentoonstellings-commissie werd ge vormd om de plannen verder uit te werken. Verschillende medailles zijn reeds geschonken. Getracht zal worden de tentoonstelling Vrij dagavond 1 October officieel te openen. GEVONDEN VOORWERPEN Geld, Vught, Van 't Hoffstraat 291; dames laars, Disco, KI. Heiligland 71rood; muts, Kes- sel, Ruijchaverstraat 10; portemonnaie met inh., Dekker, Delftlaan 231; sleutels. Ketelaar, Hof van Egmond 44; hondentuig, Grobben, Kleverparkweg 151; vulpen, de Jong le ,H.B.S. B, Zijlvest 27; vestje, Serné, Mentawistraat 17; vestje. Borge, Meeuwenstraat 63; zakje met inh., Felsen, Schalkwijkerstraat 31rood. Burgerlijke Stand. HAARLEM, 20 Aug. 1943 Bevallen: 19 Aug.: W. P. van Raaij-Verweij- meren, d. 19 Aug. A. H. Schouten-Wulfers, z. M. I. M. Huizinga-van Brero, z. M. Bos-van der Voort, z. M. C. Maste-Reijpert, d. C. Kok-de Klerk, d. J. Raar-Dreijer, d. 20 Aug.: G. J. Dral- Koster, d. N. G. Voetelink-Hansen, z. W. H. Cassee-Stökmann, d. Overleden: 18 Aug.: W. B. F., 2 d., z. v. J. P. F. Philippa, Kleine Houtstraat S.. 2 mnd., z. v. H. Tieksti-a, Hodsonstraat. 19 Aug.: C., 10 j., d. v. J. Groes, Bakkerstraat. L. de Jong-Huijbregts 70 j.f 2e Zuidpolderstraat. E. M., 21 mnd., d. v. J. F. Weber, Reigerstraat. Ondertrouwd: 20 Aug.: J. H. van der Veldt en C. J. Heesterbeek. F. J. van Ommen en R. A. Zoderer. Jhr. dr. J.'C, Mollsrus 25 jaar secretaris van H.F.C. Een medewerker schrijft ons: Vijf-en-twintig jhar voert jhr» dr. J. C. Mollerus thans het administratieve beheer van Neerlands oudste voetbalclub HFC, Vijf- en-twintig jaar heeft hij mede (de historie van HFC geschreven. Waar vindt men den secretaris, die liefhebberij heeft om zoo'n langen tijd actief vcoor zijn oude voetbal club werkzaam 'te blijven? Zelfs in HFC waar clnbliefde een bekend feit is kwam het niet voor. Vele secretarissen heeft HFC versleten, de meesten hieven slechts één seizoen-; de onvolprezen Tinus Loosjes deed het zéven jaar, thans komt Mollerus en doet het vijf-en-twintig jaar en denkt nog niet aan ophouden. Ik heb Mollerus eens opgezocht en hem gevraagd wat hem er toe bewogen heeft zoo'ri lange periode de Good Old van dienst te zijn. - HFC heeft me veel gegeven, zegt hij, „veel vriendschap, veel genoegen op en bui ten het sportveld. Daar heb ik HFC graag wat voor teruggegeven van m'n vrijen tijd. Ik werd secretaris van HFC, toen fyet eerste nog in de le klasse speelde, ik maakte de gradaties en promoties mede en ik kon dus bij de tegenslagen van later jaren m'n er varing bij voorgaande degradaties te paps brengen. Als het Je club niet zoo goed gaat, mag je haar niet in den steek laten. Geluk kig is HFC thans kerngezond, we zijn 3e klaskampioen en we hebhen dit seizoen een grooter aanwas aan jonge leden mogen boeken dan tevoren. Alle symptomen wij zen op'een goede toekomst en het is mijn artewensch bij mijn afscheid HFC terug te zien op de plaats, waar ze stond toen ik als secretaris mijn taak aanving." Aldus Mol lerus. die 14 September 1918 aangezocht werd omfj?. H. Kaars Sypestein op te volgen. Mollerus was toen nog werkzaam aan de Zaan en werd door een ander Zaansch HFC'er Jan Laan, de doortastende mid- voor uit de jaren 1910-'20 voor den se- cretarlspost gecharterd. Niet alleen achter de groene tafel bewoog zich Mollerus. ook op het groene-veld heeft hij^nog vc,e jaren zich onderscheiden. In hot derde elftal wa: hij een gevreesd linksbuiten. Een zwakke enkel heeft hem belet in het hoogere voetba' successen te vieren. Als sportman had h' echter grooten aanleg, getuige ook zijn vele successen op tennisgebied. Zoo heeft Mollerus een unicum de feesten van HFC bij het 40-, 50- en 60-jarig jub^eum als zittend bestuurslid meege maakt en hij is ook de eenige HFC'er. die als zittend bestuurslid het eerelidmaatschap héeft^verworven! Vier voorzitters zag hij in die vijf-en-twintig jaar gaan: dr. R. Rem. melts. K. J. J. Lotsv, G. H. Kaars Sijpesteyn en thans dr. C. Spoelder, die na een 18-ja- rige werkzaamheid zijn post aan een jon gere toevertrouwt. Vier dikke notulenboeken heb ik in die jaren volgeschreven, zegt Mollerus nog. „En arr'a'pf uit die periode beslaat een flinke kamer. Door een gped-werkende de centralisatie in het bestuur is het me altijd gemakkelijk gemaakt. Met de samenstelling van elftallen b.v. heb ik me nooit gehoeven bezig te houden. Ik verzorgde het adminis tratieve deel, de correspondentie met de BtJTlden en de clubs, verder het contact met de autoriteiten van gemeente, politie en be lasting. Veel medewerking héb Ik overal ondervonden, niet .het minst in terrein kwesties b.v. van de gemeentebesturen van Heemstede en Haarlem." Bewondering moet men hebben voor den actieven secretaris van dan Maariemsohen Kamer van Koophandel, Jlie verder thans alweer tien jaar voorzitter is van den Ned. Biljartbond, op lateren leeftijd zijn docto raat behaalde, in de laatste tien jaar drie maal heen en weer naar Ned. Indië vloog, een Zeppelinreis naar Brazilië maakte, stu diereizen naar de negerrepubliek Liberia, naar Noord-Amerika, naar Curacao, Suri name, Venezuela, Trinidad en Barbados maakte, de internationale tulnbouw-ten- toonstellingen en de Gentsche Floralia veie jaren medehielp organiseerén en.... bin nenkort zijn 1700e lezing houdt over de vele onderwerpen, die zijn belangstelling be zitten. WEER FIETSEN OF DEN AELBERTS- BERGWEG. Bij besluit van den burgemeester en wethouders van Bloemendaal van 10 Juli 1940 werd de Aelbertsbergweg, de weg tusschen de sportvelden nabij Zomerzorg. gesloten verklaard voor het verkeer met alle motorrijtuigen, rijwielen en andere rij- of voertuigen. Sindsdien is de toestand zoodanig ge wijzigd, dat het niet langer noodig is om ,dièn weg voor het rij wiel verkeer gesloten te houden. Op dien grond heelt de burge meester besloten het besluit van J0 Juli 1940 in te trekken. Voetbal JAARVERGADERING AFD. HAARLEM N. V. B. De eerstvolgende jaarlijksche algemeene vergadering van de afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Voetbalbond is vastgesteld op Zaterdag 4 September a.s. in hotel „De Leeuwerik". De agenda ver meld o.m. de uitreiking van de bonds- onderscheidingsteekens, de uitreiking der diploma's en benoeming van aftredende bestuursleden. Athletiek. DAMES-ATHLETIEKWEDSTRIJDEN. Op het gem. sportterrein aan de Klever laan vonden gisteravond de door de D.A.V. Gita georganiseerde dames-athletiékwed- strijden plaats voor de competitie. In af wijking van het vastgestelde programma, moest wegens het verstek laten gaan van de Concordia-dames een ander program ma worden samengesteld. In dezen wed strijd ontmoetten elkaar B.G.V., Gita en Turnlust in een driekamp, terwijl B.G.V. II en Gita II elkaat> in een tweekamp be streden. Met ruim. verschil werden de driekamp DISTRIBUTIEBONNEN. Artikel Aardappelen Aardappelen Aardappelen Beschuit Bloem Boter poter Brood v Brood Brandstoffen 15 t.m Bon 35/3GA 35/36 642 35/36 636/637 34A 32 A/B 35/36A 35/36B 19 BV 11 t.m. 13 KF Eenh.zéep Eenh.zeep Gort Gort Gem. meel Jam Kaas Koffiesurrogaat Molk Margarine Margarine Petroleum RUst Scheerzeep Servies 623 X 639 35A 638 643 641 633 35/36 3Ï/33B 34B 11/12 35B S 2-14. 2-15 3-48, 4-48. 3-49, 4-49 Sigaren 35/36 Sigaretten 3ó Sigarillos 35 Toiletzeep X Tabak 35 Taptemelk 35/36 Suikerwerk 35 Vleesch 33/34 A Vleesch 33/34B Vervangingsmid. 640 Waschpoeder 624 Waschpoeder Kaart Aard. Toeslag Algem. Beschuit Algem. Boter Boter Brood Brood Brandstoff. Br.stolf. I Algem. Eenh.z. Algem. Kinderv. Algem. Algem. Algem. Algem. Melk Boter Boter Petrol. Kinderv. Textiel (m. Reserve Reserve Tabak Tabak Tabak Toiletz. Tabak Taptemelk Versnap. Vleesch Vleesch Algem. Algem. Waschp. Hoev. t.m. 1V2 kg. 4 Sept. 1 kg 4 Sept. 2 kg. 4 Sept. 70 gr. 4 Sept. 70 gr. 4 Sept. 125 gr. 4 Sept. 125 gr. 4 Sept. 400 gr. 4 Sept. 100 gr. 4 Sept. 1 eenh. 31 Dec. eenh. 30 Apr. '44 1 rants. 31 Aug. 1 rants. 31 Aug. 125 gr. 4 Sept. 250 gr. 4 Sept. 125 gr. 4 Sept 250 gr. 4 150 gr. 4 250 gr. 19 195 lit. 4 125 gr. 20 Aug 125 gr. 4 Sept. 1 lit. 27 Sept. 250 gr. 4 Sept 45 gr. 31 Aug. 4 pnt. 2 pnt 5 St. 4 Sept. 20 st. 4 Sept 10 St. 4 Sept 1 rants. 31 -Aug 20 gr. 4 Sept 195 lit. 4 Sept. 100 gr. 4 Sept. 100 gr. 28 Aug 25 gr. 28 Aug 1 rants. 19 Sept 250 gr. 31 Aug. 250 gr 31 Aug. Sept. Sept. Sept. Sept. door de Gita-dames gewonnen met 57 iff punten, terwijl B.G.V. en Turnlust elk 29 punten behaalden. Md De andere wedstrijd werd eveneens L£ door de Gita-ploeg gewonnen. Hier was de uitslag Gita II 37 punten, B.G.V. II 16 fr punten. SPORTAGENDA VOOR ZONDAG. De organisatoren der zomersporten heb- >—m ben nog een belangrijk programma af te werken en ook vraagt koning voetbal weer de aandacht. Het laatste Zal morgen blij- Af| ken in het Heemsteedsche Sportpark, waar ^4, weer gestreden wordt om den zilveren Molen van Groenendaal, in 1932 door het gemeentebestuur van Heemstede aan R. 1^ C. H. aangeboden, ter gelegenheid van de opening der terreinen. Velox, Wageningen, g* HBC en RCH nemen deel. Mogelijk komen fl RCH en HBC des middags in aen eind- strijd. Haarlem trekt opnieuw naar Dord- recht, om den eindstrijd tegen Hermes om de zilveren vlag te spelen. In Bloemendaal wordt voor de cric- A ketcompetitie Haarlem-Quick gespeeld, waarbij de thuisclub de beste kans heeft en Rood en Wit zal in Den Haag van HBS Mé winnen. Lu De tennisspeelsters en spelers komen Zaterdag en Zondag opr de banen van Eindenhout bijeen voor de jaarlijksche clubkampioensch'appen van Tiet district Haarlem. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 22 AUGUSTUS 1943 HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Composities voor strijkorkest (gr.). 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Programma overzicht. 8.30 Melodieën van Willy Richartz (gr.). 9.00 B. N. O.: Nieuwsberichten. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Het kan verkeeren. 11.00 K Omroep Volkszangkoor en orgel. 11.30 De Stem der SS. 11.40 Marschiiederen (gr.). 11.50 Neer- lands stem van het front. 12.00 BNO. Nieuwsbe richte nen actueel praatje. 12.15 Bachcantate (opn.) 12.45 Nederlandsch Verbond voor Sibbe- kundé: „Wie en wat waren onze voorouders?" 13.00 Pianovoordracht. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 Residentie orkest (opn.). 15.00 Het weke- lijksche luisterspel: .,Een gelukkig kapitein van een gelukkig schip. 15.45 Omroeporkest (opn.). 16.30 Dick Willebrandts en Zijn dansorkest. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.30 Amusementsorkest en solist. 18.15 Nederlandsche volksklanken. 19.00 BNO: Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Bandi Balogh en zijn Hongaarsch orkest. 20.00 La Bo hème, Opera (gr.). 22.00 BNO: Nieuwsberichten en actueele beschouwing. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnver binding met de stdio beschikken. 22.15 Op rivie- ren en bergen (gr.). 23.15-24.00 Dansmuziek (gr.). J HILVERSUM n, 301.5 M. M 10 00 Godsdienstige uitzending. 11.00 Orgel- aa concert (opn.). 11.30 Strijkkartet (gr.). 12.00 B. N. HP O.: Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Orkestconcert (gr.) 13.00 Toespraak door J. Hol- lander. 13.15 Koor en orkest van den N.A.D. AP (opn.). 14.00 Voor de jeugd. 14.30 De Wiener Sëngerknaben (opn.). 14.55 Musiquette (opn.) en gramofoonmuziek. 16.00 Symphonisch concert AR (gr). 17.30 Strijd om den schat, luisterspel. 18.00 KL Walsen (gr.). 18.15 Zie Hilversum I.., 19.00 BNO: Nieuwsberichten. 19.10 Orkest van Barnabas von Geczy (opn.) en gramofoonmuziek 21.15 Musette orkest en soliste (opn.). 21.45 Avond- wijding. 22.00 BNO: Nieuwsberichten en actuee le beschouwing. >-u MAANDAG 23 AUGUSTUS 1943 f HILVERSUM I, 414.4 M. 6 45 Lichte marschjes (gr.). 7.00 BNO: Nieuws- ^^g berichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Musette wijsjes (gr.). 7.40 Sportnieuws. 7.50 Programma overzicht. 8 00 BNO: Nieuwsberichten. 8.10 So- listenplaatjes. 8.30 Orgelconcert. 8.45 Voor de huisvrouw. 8 50 Solistenplaatjes. 9.00 Godsdien stige uitzending. 9.15 Alt, hobo en piano. 9.45 Otto Hendriks en zijn orkest. 10.15 Voordracht. 10.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Viool en piano. 12.00 Almanak 12.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 12 45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Land en volk brengt13.05 De Melodisten en orgelspel. 14.00 Het Plukkerkwartet en sollstenconcert (opn.). 15.00 Godsdienstige uitzending. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Amusementsorkest en soliste. 18.00 BNO: Friesch praatje. 18.05 Bachconcert. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO: Nieuwsberich ten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Piano, viool en cello 20.00 Omroep Symphonie Orkest cn solist. 20,45 Voordracht. 21.15 Omroep Symphonie Orkest. 22.00 BNO: Nieuwsberichten en actueelo beschouwing. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 Pianosoli (gr). 22.35 Omroep Opera orkest en solist (opn 23.15-24.00 Internationaal dansenprogramma (gr.). HILVERSU.M II. 301.5 M. 17.00 Opecette Vaiia (gr.). 18.00 Orkest Malando (opn.) en gramofoonmuziek. 19.00 BNO: Nieuws berichten. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Zigeu- nerspel en sterrenzang (gr.). 20.15 De beteekenis van de zijdeteelt in oorlogstijd. 20.30 Bonte avond (opn .21.45 Avondwijding. 22.00 BNO: Nieuwsberichten en actueele beschouwing.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2