t Z a a 2 a o o z B H B B B J ft z et a Mr. H. Reydon feraardebesteid. Boerenleider Roskam sprak. Vi-.-iiagmiddag omstreeks 1 uur arriveerde het .-tiffelijk overschot van den overleden secr»i..ris-generaal van het departement van Vol.U -oorlichting en Kunsten en Gemachtigde van ('en Leider, mr. H. Reydon, aan het stat: Ede-Wageningen. Dstoet bestond uit tien rijtuigen, waar van twee landauers een schat van bloem stuk r en kransen meevoerden. Bij den in gang van het kerkhof te Lunteren, waar de terar-t'ebestelling plaats vond, stond een waci opgesteld, die werd gevormd door lede*1, van de groep Lunteren van de N.S.B. en ueelnemers aan het vormingskamp op den Scheeienberg, onder leiding van commandant Var. den Hout. Op den doodenakker bevon den zich vele belangstellenden, waaronder het noofd van den Nederlandschen Landstand, boerenleider E. J. Roskam met zijn echtge- noote, de secretaris-generaal van de N.S.B., ir. O J. Huvgen en de wnd. secretaris-gene raal var het departement van Volksvoorlich ting on Kunsten, jhr. mr. S M. S. de Ranitz. Nadat de familie en de genoodigden zich om de groeve hadden geschaard, sprak boe- renit dei Roskam de volgende woorden: Gc alleen is groot. Deze zegegang van het geloof was het, die het leven van dezen man heeft geadeld. Dat wil niet zeggen, dat het leven van hem, die de genade ontvangt deze belijdenis te beleven, steeds vroolijkh'eid en licht is. Vaak schijnt het juist, dat het leven van hen, die worstelen om licht en waar heid, een leven is van zware zorgen en moei- tenvol. Wie oog heeft gekregen voor de majesteit van den Schepper, die ziet in deze wereld dat het recht struikelt op de straten en dat de leugen als machtige despoot het leven der menschen, en der menschen in hun gemeenschappen, drukt en kwelt. Daarom was het leven van Reydon een worsteling om het herstel van het geschonden recht in deze wereld. Met zijn helder verstand en zijn scherpen geest was het voor hem klaar, dat er geen recht kon*"zijn voor het volk van Nederland, zoolang staat en maatschappij ge leid werden door de machten van geld en goud en zoolang god Mammon zetelde op zijn hoogen troon. Als trouw vaderlander en als scherp jurist doorschouwde hij reeds vroeg, dat het laat-Romeinsche recht, dat de grond slag was van het Nederlandsche staatsbestel, Vyervangen moest worden door ons oud-Neder- landsche Germaansche boerenrecht, zooals dat gegolden had in de oude boerendorpsge meenschappen. Het opdelven van dit oude recht .en dit maken tot den grondslag voor den opbouw van onze volkshuishouding, dat zag Reydon als zijn levenstaak. Er kan geen rechtsstaat zijn als niet eerst de fundamenten zuiver z'jn en recht. Vandaar zijn jarenlange strijd voor boerenland in boerenhand. Hij zag het: dat ons hoerendom de grondslag moest zijn van ons volksleven en dat alleen herstel van het boerenerfrecht de machten van wereldconcerns en geldmagnaten kon breken. Dan pas kunnen de grondslagen wor den gelegd voor een vrij volksleven hier in deze landen. Zijn grootste kracht ontplooide hij, toen hij als hoofd van de hoofdafdeeling „Volk en Bodem" van den Nederlandschen Landstand de grondslagen kon leggen voor dit rechtsherstel. Hij deed dit in een tijd toen alles wankelde en kreunde. Hij deed dit te midden van een wereld, die hem niet begreep en hem nog niet begrijpt. Als een eenzame wor elaar werkte hij zich door alle moeite en zorg en onverstand heen. Als eens de vredesklokken luiden in ons vaderland en als eens de vrije boer zal staan op ;n eigen grond gn deze grond veilig is gest d voor de boerengeslachten, dan zal het boerendom van Nederland naar Lunteren komen en een eiken krans leggen op het graf van dezen held, die gevallen is als offer voor volk en vaderland in deze zoo zware tijden. De vader van den overledene dankte na mens de familie voor de vele en treffende bew zen van deelneming en ook die van medeleven, welke zijn zoon tijdens zijn smar telijk lijden, zoowel uit zijn werkkring als van de zijde zijner vrienden mocht ontvan gen. Daardoor werden zijn laatste levensda gen verhelderd en was ook zijn heengaan wellicht zoo kalm en rustig. Door de familieleden, vrienden en omstan ders werden bloemen in de groeve gestrooid. GROENTENTEEX/T-DISTRICTEN VAN DEN LANDSTAND Naar de Landstaiftlpersdienst meldt is op een bijeenkomst van de onderafdeeling Groenteteelt op den vollen grond van den Handstand Noord-Holland medegedeeld, dat deze afdeeling reeds in vijf^districten is ge organiseerd, nl. De Streek. Langendijk, Ken- nemerland, De Beemster en Nederhorst den Berg. AGENDA ZATERDAG 28 AUG, Circus Saltarino, Kinderhuissingel, 2 en 7.30 uur. Rembrandt: „Quax, de Brokkenpiloot" (alle leeft.) 2.30, 6 en 8.15 uur (Zondag 1.30, 3.45, 6 en 8.15 uur). Palace: „5000 Mark belooning" (18 jaar) 2, 6 en 8.15 uur (Zondag 1.30, 3.45, 6 en 8.15 uur). Luxor: „De tijger van Eschnapoer" (14 jaar) 2.30, 6 en 8.15 uur (Zondag 1.30, 3.45, 6 en 8.15 uur). Frans Hals: „Een vrouw gaat naar de Tropen" (14 jaar) 2.30 en 7.30 uur (Zondag 1.30, 3.45, 6 en 8.15 uur). Moviac: „De Spion" (18 jaar) 2.30, 4.45 en 8.15 uur (Zondag 1.45, 4.45, 6 en 8.15 uur). Openluchtvergadering N. S. B. (terrein Paviljoenslaan) 3.30 uur. ZONDAG 29 AUG. Gem. Concertgebouw: Hawaiian-Sterrenrevue 7.30 uur. Bioscopen: zie Zaterdag. Circus Saltarino 2 en 7.30 uur. Gem. Concertgebouw: Bulletje en Boonestaak 2.30 uur. MAANDAG 30 AUG Gem. Concertge bouw: Cor de Groot, 7.30 uur. Circus Salta rino: 2 en 7.30 uur. Bioscoop: middag- en avondvoorstellingen. Sociaal Bureau Buitenland Het ligt eenigszins voor de hand, dat de afwezigheid van hen, die thans in het buiten land te werk zijn gesteld, aanleiding geeft tot problemen voor de achterblijvenden. Die moeilijkheden kunnen van verschillenden aard zijn. Bekend is, dat het wanneer iemand buitenslands te werk is gesteld, de eerste weken nogal eens hapert aan een regelmatige toezending van een gedeelte van het loon. Ook komt het voor, dat berichten uit den vreemde uitblijven en men gaarne op de hoogte gesteld zou worden. Maar ook gebeurt het wel, dat de tewerkgestelde zorgen heeft over hen of haar die achterbleven en het op prijs zou stellen, omtrent zijn verwanten iets te vernemen. Dit alles heeft ten gevolge gehad, dat men ten Raadhuize dagelijks bezoekers, bezoek sters en brieven ontving met klachten, infor maties, verzoeken e.d. Er werd dan natuur lijk getracht, deze bezoekers te verwijzen naar een afdeeling of instantie, die hen ver der kon helpen, maar dikwijls bleek dat on mogelijk, niet het minst omdat de moeilijk heden vaak van persoonlijken -aard zijn, in ieder geval niet in aanmerking komen om door toepassing van bepaalde voorschriften te worden opgelost. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft thans een oplossing gevonden door de oprich ting van een Gemeentelijk Sociaal Bureau voor in het buitenland geplaatsten der ge meente Haarlem", bij afkorting te noemen „Sociaal Bureau Buitenland". Dit bureau, te vestigen in het Raadhuis, zal 1 September zijn werkzaamheden aanvangen onder leiding van mej. Van Es, die met behulp van een tweetal assistenten raad en bijstand zal ver- leenen aan ieder, die zich daartoe tot het Bureau wendt. Waaruit deze bijstand bestaat, kan bezwaarlijk in één woord gezegd wor den: Het zal over het algemeen werk van voorlichtenden aard zijn, doch waar bepaalde misstanden om verbetering vragen, zal daad werkelijke hulp evenmin uitgesloten zijn. Verzoeken om inlichting, voorlichting of toe zicht door in het buitenland te werk gestel den.zullen almede door mej. Van Es behan deld worden, kortom, haar arbeid zal strek ken om alle moeilijkheden, veroorzaakt door de afwezigheid van gezinshoofd of kostwin ner zooveel mogelijk uit den weg te ruimen. Dat een en ander met de noodige tact dient te worden gedaan, spreekt vanzelf. De ruime ervaring, waarover het hoofd der nieuwe afdeeling beschikt, garandeert, dat in dezen de gewenschte omzichtigheid betracht zal worden. Het bureau zal iederen werkdag behalve des Zaterdags van 9—11 uur geopend Zijn tot het ontvangen van allen, die steun en voorlichting van noode hebben. PERSONALIA. Aan de Haarlemsche School voor Kunst nijverheid is benoemd de heer C. B. Teeu- wisse, tevens leeraar aan het R.K. Meisjes lyceum alhier. De heer Teeuwisse zal het vak illustratie doceeren. KUNSTNIEUWS Op Woensdag 1 September a.s. zal de beken de zangeres mevrouw A. Noordewier-Red- dingius haar 75sten verjaardag vieren. De zangeres kreeg haar opleiding op het Am- sterdamsche Conservatorium onder Johan Messchaert. In 1890 behaalde zij -het einddi ploma. Zij heeft zich in haar veertigjarige loopbaan als zangeres een grooten wereld naam veroverd. Thans treedt zijn niet meer op, behalve in intiemer kring en bij het les geven aan de talrijke leerlingen, die zij fhans nog heeft. Het bestuur van de Mij. „Arti et Amici- tiae" heeft dit jaar wederom den wedstrijd uitgeschreven, die sinds 1877 om de twee jaar wordt georganiseerd voor het fonds „Willink van Collen". De Rotterdamsche schilder Jan 'Goedhart won met een sterk geschilderd por tret onder motto „Misschien" den eersten prijs van 500. De tweede prijs werd gedeeld in tweè prijzen van 250, waarvan een door C. J. Kemper uit Oversrhie en een door J. H. van Ieperen uit Epe (Gld.) werd gewonnen. De derde prijs, die eveneens in twee werd verdeeld, werd toegekend aan P. H. Vermeu len uit Maastricht en P. J. A. Vermeulen uit Bilthoven. De ingezonden en bekroonde schil derijen zijn in de zalen der Mij. geëxposeerd. KORT NIEUWS. Het vierjarig zoontje van de familie V. S. te Nieuwerbrug, kwam, doordat hij zijn even wicht verloor in den Ouden Rijn terecht. De 80-jarige D. v. d. Steen, die in de onmiddel lijke omgeving zat te visschen en het ongeluk zag gebeuren, bedacht zich geen oogenblik en mocht het genoegen smaken het knaapje op het droge te brengen. Te Apeldoorn wordt op 31 Augustus a.s een merkwaardig jubileum gevierd. De 68- jarige mej. H. E. F. v. d. Berg zal dan 50 jaar fijnstrijkster zijn in één dienstverband. Een aardige bijzonderheid is bovendien het feit, dat zij al die jaren dezelfde ijzeren strijkbout gehanteerd heeft. Het is de politie gelukt de hand te leggen op den vermoedelijken dader van den moord op den achttienjarigen Peeters uit Ooster hout. De politie deed te Chaam een inval in de schuur van een landbouwer waar zij den gezochten H. van Ham uit Oosterhout aan troffen, die daar nachtverblijf en voedsel had gekregen. De Sneeker recherche heeft op den jong- sten marktdag alhier een 20-tal personen aan gehouden 'die in een bovenkamer van een per ceel, bewoond door J. de V., aan een hazard spel hadden deelgenomen, waartoe daar op marktdagen geregeld gelegenheid zou zijn ge geven. De vier bankhouders alsmede de be woners van het speelhol werden in arrest ge houden en zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld; de andere spelers, werden, nadat proces verbaal was opgemaakt, weer op vrije voeten gesteld. Een bedrag aan geld en een partijtje speelkaarten werden in beslag genomen. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem (afw.). Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede (afw.). Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Heemstede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J '-'J. E. van Baarsel, Sajitflport. Advertenties: W jan f-n.men, Heemstede. Verduisteren van 20.45 tot 6.30 uur 29 Aug.: Zon op 6.44, onder 20.37 uur Maan op 5,01, onder 20.16 uur 30 Aug.: Zon op 6.45, onder 20.35 uur Maan op 6.07, onder 20.42 uur Architect J. van den Ban overieden. Op 82-jarigen leeftijd is hier ter stede overleden de bekende architect J. van den Ban. Sinds 1891 woonde de heer Van den Ban te Haarlem en in dien tijd is in deze stad en haar omgeving onder zijn leiding de bouw van vele bouwwerken en woningen ten uit voer gebracht. Architect Van den Ban werd op 28 Decem ber 1860 te Nieuw Helvoet geboren en ontving zijn opleiding aan de Acadefnie voor Beel dende kunsten te Rotterdam en aan de Poly technische School te Delft, waar hem twee prijzen bij studieprijsvragen ten deel vielen. Eenige jaren verrichtte hij architectonischen arbeid bij de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij en bij den bouw van de villa „Kennemerheuvel" te Bloemendaal. Merk waardig is wel dat hij in 1930, dus ruim veer tig jaar later, toen deze villa in 1920 was af gebroken, op hetzelfde terrein een nieuwe vil la bouwde. Gedurende dezen tijd verwierf hij een bekroning bij de ter. eere van het dertig jarig bestaan varr „Architectura et Amicitia" uitgeschreven studieprijsvraag voor een Ko ninklijk paleis. De heer Van den Ban voerde als zelfstandig architect in 1887'90 te Amsterdam, Bloemen daal en Maassluis een aantal bouwwerken uit. In 1891 vestigde hij zich te Haarlem, waar hij sindsdien is blijven wonen, aanvankelijk (tot 1899) geassocieerd met wijlen den archi tect S. Roog. Een groot aantal gebouwen van zeer uit eenloopenden aard en omvang kwamen in den loop der jaren tot "Uitvoering, waarbij vele fabrieksgebouwen, zooals Werf Conrad, Caoutchoucfabriek Gebr. Merens, machine fabriek Gebr. Figee, enz. Ook vele winkels, o.a. van „Eigen Hulp", kantoor, sociëteits- en bankgebouwen, de gebouwen der Twentsehe Bank te Zandvoort en IJmuiden, een wees huis te Tiel, een volksbadhuis, een kerk. een rusthuis en tallooze villa's en woonhuizen te Bloemendaal, in het HaarleVnmerhoutpark, in het Westerhoutpark, in Aerdenhout, Over- veen', Heemstede, Haarlem, Hillegom, Zand voort, Sloterdijk, Laren en Zeist. De eerste plannen voor woningbouwvereenigingen te Haarlem werden door den heer v. d. Ban ge maakt. Verder kwamen onder zijn leiding nog vele restauraties van oude gebouwen tot stand. Gedurende acht jaar was de heer Van den Ban lid van het hoofdbestuur der Maatschap pij tot bevordering der bouwkunst, later ge reorganiseerd tot Bond van Nederlandsche Architecten (B.N.A.) en gedurende vele jaren bestuurslid en voorzitter van de afdeeling Haarlem en Omstreken van deze maatschap pij. Van 1922 tot 1925 was de heej Van den Ban lid van den Haarlemschen Gemeente raad. Vele jaren was hij lid van de Commis sies van Toezicht op het Lager Onderwijs en Middelbaar Onderwijs, bestuurslid en lid der bouwcommissie en de Middelbaar Technische School; bestuurslid van de Onderlinge Brandwaarborgvereeniging voor de gemeente Haarlem; bestuurslid van de Begrdfenisbos/ de Broederlijke Liefdebeurs en van de afdee ling Haarlem der Maatschappij van Nijverheid De teraardebestelling is bepaald op Dins dag 31 Augustus te 15 uur op de begraaf plaats te Barchem bij Lochem. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het Maandag de beurt aan de letters O en P. Bioscoopnieuws van deze week Een speurdersgèschiedenis van de goede soort is de film „5000 Mark belooning", welke in PALACE gegeven wordt. Er zijn detective films van grootscher allure vervaardigd, doch deze vermag de aandacht eveneens te boeien. Bij het begin zit men al midden in de sen salie, als een geheimzinnig persoon in den nacht een fabriek binnendringt, brand sticht en even geheimzinnig weer verdwijnt. Ver volgens is men getuige van de nasporingen der crimineele politie, in het bijzonder van de ervaringen van een leerling-rechercheur (Martin Urtel), wiens carrière afhangt van het welslagen zijner speur-première. Laatstge- genoemde weet mooie successen te boeken, in de crimineele affaire, zoowel als in den hui- selijken kring, waar het huwelijksgeluk van twee jonge menschen nog maar net voor een catastrofe gespaard blijft. FRANS HALS vertoont de film „Een vrouw gaat naar de tropen", een geschiedenis rijk aan avonturen, welke zich afspel#: in het Zwarte Werelddeel. De dame in kwestie be geeft zich van Hamburg naar dit deel der aarde om haar verloofde te zoeken, met wien ze door toedoen van haar ouders gebroken heeft. In Afrika wachten haar. tal van sen- sationeele belevenissen en bijna was haar hereeniging met Herbert Moll er nog bij in geschotendoch het eind goed, al goed komt te rechter fijd! Harald Paulsen voerde de regie van deze rolprent, die naast vele goede, ook haar zwakke punten heeft. De film „De Spion", die in MOVIAC draait, geeft een spannend beeld uit het gevaarlijke spionnagebedrijf De cameraman neemt den toeschouwer mede naar gebieden, die tot het operatieterrein van den spion behooren vliegvleden, montagehallen e.d. en ook ver toeft men in de bureaux der geheime politie en op zee. Tot de medespelendén behooren Willy Birgel, Herbert Böhme en Paul Dahike. In REMBRANDT laat de komiek Heinz Rühmann zijn publiek nog eens hartelijk lachen om zijn avonturen als de „Brokken piloot" en in LUXOR werd het eerste deel van „De Indische graftempel" (De tijger van Eschnapoer) geprolongeerd. DE JOURNAALS bevatten opnamen uit het bezette gebied in het Oosten. Zoo ziet men het binnenhalen van den oogst in de Oekraïne en de bedrijvigheid van het scheepsverkeer op de Dnjepr. Reportages van het fron^ ge ven de Duitsche krijgsverrichtingen in den sector-Orel en in den Zuidelijken sector weer. Het binnenlandsche nieuws brengt dc interes sante opgravingen tusSchen de ruïnes ven het Huis Te Merwede bij Dordrecht in beeld en betreft voorts o.m. de jongste athletiek- wedstri.iden in het Amsterdamsch Stadion en het opleidingsschip „De Lichtstraal". Een kort voorfilmpje laat den invloed van het rhythme in het dagelijksche leven zien. H. Voskuil. DISTRIBUTIEBONNEN. Artikel Bon Aardappelen 35/36A Aardappelen 35 '36 Aardappelen 642 Beschuit 35/36 Bloem 636/637 Boter 34A Boter 32A/B Brood 35/36A Brood 35/36B Brandstoffen 15 t.m 19 BV 11 t.m. 13 KF Eenli.zeep 623 Eenh.zeep X Gort 639 Gort 35 A Gem. meel 638 Jam 643 Kaas 641 Koffiesurrogaat 633 Melk 35/36 Margarine 31/33B Margarine 34B Petroleum 11/12 Ryst 35B Scheerzeep S Servies 2-14, 2-15 3-48, 4-48 3-49, 4-49 Sigaren 35'36 Sigaretten 36 Sigarilïos 35 Toiletzeep X Tabak 35 Taptemelk 35 36 Suikerwerk 35 Vleesch 33/34A Vleesch 33/34B Vervangïngsmid. 640 Waschpoeder 624 Waschpoeder X Kaart Aard. Toeslag Algem. Beschuit Algem. Boter Boter Brood Brood Brandstof! Br.stof! 1 Algem. Eenh.z. Algem. Kinderv. Algem. Algem. Algem. Algem. Melk Boter Boter Petrol. Kinderv. Textiel (m. Reserve Reserve Tabak Tabak Tabak Toiletz. Tabak Taptemelk Versnap. Vleesch Vleesch Algem. Algem. Waschp. Hoev. t.m. VA kg. 4 Sept. 1 kg 4 Sept. 2 kg. 4 Sept. 70 gr. 4 Sept. 70 gr. 4 Sept. 125 gr. 4 Sept. 125 gr. 4 Sept. 400 gr. 4 *Sept. 100 gr, 4 Sept. 1 eenh. 31 Dec. eenh. 30 Apr. '44 1 rants. 31 Aug. 1 rants 31 Aug. 125 gr. 4 250 gr. 4 125 gr. 4 250 gr. 4 150 gr. 4 250 gr. 19 1% lit. 4 125 gr 28 Aug 125 gr. 4 Sept 1 lit. 27 Sept 250 gr 4 Sept 45 gr. 31 Aug. 4 pnt. 2 pnt 5 st. 4 20 St. 4 10 St. 4 1 rants. 31 20 gr. 4 134 lit. 4 100 gr. 4 100 gr. 28 Aug 25 gr. 28 Aug 1 rants. 19 Sep^ 250 gr. 31 Aug. 250 gr 31 Aug Sept. Sept. Sept Sept. Sept Sept. Sept. Sept. Sept Sept Aug Sept. Sep-. Sept. CHAUFFEURS VALLEN ONDER DE O VERWERK BESCHIK KNG De gemachtigde voor den Arbeid heeft, op verzoek van liet Nederlandsche Arbeids- - front, een beschikking uitgevaardigd, waar- Jj bij zijn Oëerwerkbeschikking nr. 1 zoodanig UB wordt aangevuld, daf- zij, met ingang van 30 dezer, mede van kracht wordt voor ar- beid, waarop de Rijtijdenwet van toepas- sing is. Hiermede zijn de chauffeurs dus ook onder de werkingssfeer van de overwerlcbe- schikking gebracht. ICTl Als overwerk in den zin der Overwerk- beschikking is thans beschouwd alle arbeid in fabrieken of werkplaatsen in den zin van de Arbeidswet, alsmede alle arbeid waarop de Stuwadoorswet, de Steenhouwerswet of de Rijtijdenwet van toepassing is en welke i wordt verricht boven het bij of krachtens de desbetreffende wet daarvoor vastgestelde normale maximum aantal uren per week. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 29 AUGUSTUS 1943. HILVERSUM i; 414.4 M. 7.30 Viool- en pianoplaatjes. 2.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Programma-overzicht. 8.30 Ouver ture en potpourri (gr.). 9.00 BNO Nieuwsberich ten. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Ul- rich von Hutten, klankbeeld. 10.30 Symphonie- concert (gr.). 11.00 Viool en orgel. 11.30 De Stem der SS. 11.40 Marschmuziek (gr.). 11.50 Neerlands stem van het front. 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Orgelconcert. 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 Alt, bas en piano. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua", en solist. 15.00 Het wekelijk sche luisterspel: „De raad voor de scheepvaart". 15.30 Bekende melodieën (gr.). 15.40 Reportage van de Nederlandsche kampioenschappen op den weg, afgewisseld rri"et gramofoonmuziek. 16.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 16.45 Vervolg reportage. 16.50 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.30 Melodieën uit een uitstalkast. 17.55 Vervolgrepor- tage. 18.05 Melodieën een uitstalkast. 18.15 Ne derlandsche Volksklanken. 19.00 BNO Nieuwsbe richten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport 7 van den dag. 19.30 Viool qn piano. 20.00 Fragmen ten uit de opera „Aïda", G. Verdi. 20.30 Kamer muziek (gr.). 21.05 3e Acte uit de opera „Tann- hauser", R. Wagner, 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschiken. 22.15 Disco roman in 19 tafereelen. 23.15 30 minuten met Edvard Grieg (gr.). 23.4524.00 Eine kleine Nachtmusik, W. A. Mozart (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. .10.00 Godsdienstige uitzending. 11.00 Aardige plaatjes voor 't Zondagsche koffie-uurtje (gr.). 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15-Het Amusementsorkest, soliste en de tien Vroolijke Meisjes (opn.). 13.00 Toespraak door G. J. Zwërtbroek. 13.15 Miliza Kor jus (gr.). 13.30 Will Glahé en zijn orkest (opn.). 11.00 Voor de jeugd. 14.30 Beroemde balletmuziek (gr.). 1515 Wenschen en verlangens vastgelegd op de zwarte schijf. 16.00 Klassiek Zondagmiddagconcert (gr.). 17.30 De Strijd om den schat, luisterspel. 18.00 Vier dansen van Ant. Dvorak (gr.). 18.15 Zie Hil versum I. 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Dans- varia (gr.). 20.00 Zoeklicht 20.15 Liedjes, die zang sterren beroemd maakten (gr.). 21.00 Cupido als scherpschutter (gr.). 21.45 Avondwijding. 22.00 BN O Nieuwsberichten en actueele beschouwing. MAANDAG 30 AUGUSTUS 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gevarieerde klanken (gr.). 7.00 BNO Nieuws berichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Geva rieerde klanken (gr.). 7.40 Sportnieuws. 7.50 Pro gramma-overzicht. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.10 Salonklanken (gr.). (8.458.50 Voor <3e huis- j vrouw). 9.00 Godsdienstige uitzending. 9.15 Piano voordracht. 9.45 De Melodisten en solist. 10.15 Kroongetuigen tegen het bolsjewisme. 10.30 De Melodisten en solist. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 12.45 ✓- BNO Nieuwsberichten. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 Amusementsorkest, solist en grmofoonmu- ziek. 14.00 Zang' en piano en het Riele Queling- kwartet. 15.00 Godsdienstige uitzending. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 18.00 BNO Frieseh praatje. 18.05 Amsterdamsch Kamermuziekgezelschap. 18.30 Meisjeskoor „De Krekels". 18.45 Politiek week- praatje. 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Pianovoordracht. 20.00 Omroep Symphonic Orkest en solist. 20.30 Klankbeeld: „De Onvergangelijken". 21.05 Omroep Sympho- nie-Orkest 22.00 BNO Nieuwsberichten en ac tueele beschouwing. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 Zang en orkest (gr.). 23.00 Pianosonates (gr.). 23.35 Een fantasie en een gedicht in symphonïschen vorm (gr.).24.00. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Omroeporkest en solist (opn.). 18.00 Drie orkesten (opn.). 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Hef Haagsch Matrozen- koor (opn.). 19.40 Instrumentenrevue (gr.). 20.15 Reportage: „Van de straat naar het vrije veld". 20.30 Vaudeville orkest en solisten (opn.). 21.00 Orkest: Willy Kok (opn.). 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele be schouwing. X

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2