z li tb X O O O tb De rede van den Führer. Verbitterde strijd in het Donetzbekken. De verrassingsactie op Spitsbergen. (Vervolg van pag. 1) Op hetzelfde oogenblik verzekerde de ver tegenwoordiger van het Italiaansche ministe rie van buitenlandsche zaken, dat dit bericht sleci.ts een typisch Britsche bedrogpleging was. die hij dacht te dementeeren. Een kwar tier later gaf hij toe dat de aangelegenheid natuurlijk toch juist was en dat Italië zich inderdaad uit den oorlog had teruggetrokken In de oogen van de democratische oorlogs ophitsers en in die van de tegenwoordige Italiaansche bewindsmannen mag deze hou ding doorgaan voor een schitterend voorbeeld van een tactisch handig stukje staatskunde. de geschiedenis zal eens anders oordeelen. en geheele generaties van Italië zullen zich scha men. dat men deze tactiek gebruikt heeft tegenover een vriend en bondgenoot, die mei bloéd en offers van allerlei aard zijn plicht meer dan slechts naar de letter van het ver drag is nagekomen. Volksgenooten 1 Nadat ik reeds twee jaren lang gelegenheid had om den toenemenden invloed van deze reactionaire en anti-Duitsche kringen, die ook afwijzend stonden tegenover de sociale taak van Italië, meer dan voldoen den waar te nemen, was er sinds den val van den Duce nauwelijks twijfel meer mogelijk over de werkelijke bedoeling van deze wisse ling van bestuur Het was derhalve mijn plicht, bevel te geven tot het nemen van alle maatregelen, die voor dit geval genomen konden worden, teneinde het Duitsche rijk te behoeden voor een lot, dat maarschalk Badoglio en zijn man nen niet alleen aan den Duce en het Italiaan sche volk hebben bereid, doch waarin zij ook Duitschland wilden storten. De belangen van de nationale oorlogsvoering van het Duitsch volk zijn voor ons heilig en verplichtend. Wij allen weten, dat in dezen strijd, die geen erbarmen kent, de overwon nene volgens den wensch van onze vijanden vernietigd zal worden, terwijl alleen voor den overwinnaar de mogelijkheden om te leven zullen overblijven. Wij zijn derhalve voor nemens om in koelbloedige vastberadenheid, in het groot en in het klein, altijd die maat regelen te nemen, de hoop van onze tegen standers te schande te maken. Geen verraders in het Duitsche volk. Maar ook talrijke Italianen, die hun eer liefhebben, hebben zich thans pas goed ver bonden en onafscheidelijk verklaard met den tot dusver gevoerden strijd der beide volken. In militair opzicht beteekent het verdwijnen van Italië slechts weinig, want de strijd in dit land werd sinds maanden in de eerste plaats geschraagd en gedragen door Duitsche strijdkrachten. Vrij van alle drukkende hin dernissen zullen wij dien strijd thans voort zetten. De poging van het internationale plutocratencomplot om den Duitschen tegen stand evenals in Italië met woorden stuk te maken, is kinderlijk. Zij verwisselen het Duitsche volk in dat geval met een ander. De hoop, in het Duitsche volk thans verra ders te vinden, zooals in Italië, is gebaseerd op de volkomen onbekendheid met het ka rakter van den nationaal socialistischen staat. Hun geloof ook in Duitschland een 25en Juli te kunnen verwekken berust op de fundamen- teele vergissing, waarin zij verkeeren, zoowel ten aanzien van mijn persoonlijke positie als ook ten aanzien van de houding mijner poli tie"ke medestrijders, mijner veldmaarschalken, admiraals en generaals. Meer dan ooit te voren biedt juist de Duitsche leiding als een fanatiek gesloten gemeenschap het hoofd aan dit voornemen. Elke toestand van nood zal ons slechts ver sterken in onze vastberaden houding. Het persoonlijke leven heeft daarbij voor mij toch al reeds lang opgehouden aan mij zelf te be- hooren. Ik werk met het inzicht en het plichts besef door mijn bijdrage het leven van mijn volk voor generaties in de toekomst te kun nen waarborgen. Dat ik het recht heb. onvoor waardelijk aan dit succes te gelooven, ligt niet alleen gefundeerd in mijn eigen levens weg, maar in den opgang van ons volk. In 1939 moesten wij alleen en verlaten de oorlogsverklaringen van onze tegenstanders ln ontvangst nemen. Wij hebben gehandeld vol gens de uitspraken van een Clausewitz, ln houdende, dat een heldhaftige tegenstand on der alle omstandigheden beter is dan een laffe onderwerping. Ik heb derhalve ook reeds op den eersten September 1939 in den Rijksdag verklaard, dat tijd noch wapengeweld het Duitsche volk ooit op de knieën zouden dwin gen. Sindsdien is in de eerste plaats door onze eigen kracht de vijand voor een deel meer dan 1000 K.M. van de Duitsche grenzen terug gedrongen. Alleen uit de lucht is hij in staat het Duitsche vaderland te terroriseeren. Maar ook hier zjjn de technische en organi satorische voorwaarden bezig te ontstaan om niet alleen zijn terreuraanvallen definitief te breken, maar door andere en doeltreffender maatregelen te vergelden. Thans mogen ons tactische noodzakelijkhe den dwingen in dezen geweldigen strijd van het lot nu en dan aan een front iets op te geven of uit te wijken voor bijzondere bedrei gingen. Op die wijze wordt echter nooit de stalen band verbroken, die door het Duitsche vaderland gesmeed, door het heldendom en het bloed van onze soldaten gehandhaafd, het rijk beschermt. Ik verwacht nu juist in dezen tijd, dat de natie met verbeten trots op alle gebieden van dezen geweldigen strijd eerst recht haar plicht vervult. Zij heeft alle reden op zichzelf te vertrouwen. De partij echter moet in alles het voorbeeld zijn. Het vaderland kan met trots naar zijn soldaten zien, die met heroiek op het spel zet ten van hun bloed en onder de moeilijkste Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem (afw.). Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer H'stede Buitenland: J. C. van oer Laag. H.stede (afw.). Haagsch Redacteur: B. Korsten, H.stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort Advertenties: W. van Ommen, Heemstede (afw.). omstandigheden steeds weer hun plicht ver vullen. Het front echter moge in oogenblikken vol leed, bij de vaak bovenmenschelijke eischen van vele weken en maanden, denken aan het vaderland, dat thans eveneens tot strij dend front is geworden, met dit verschil, dat hier het heldendom zijn vervulling vindt door grijsaards, knapen, moeders, vrouwen en meisjes. leder soldaat heeft derhalve de heilige plicht meer nog dan tot dusverre de hoogste stand vastigheid te behouden en te doen wat de strijd eischt. Het Duitsche volk was in zijn heele geschiedenis nog nooit met meer recht trots op zichzelf dan in deze meest geweldi ge worsteling aller tijden. Op dezen wil en deze prestatie zullen alle pogingen om Duitsch land eveneens het lot van een tot slavernij gebrachte natie op te leggen, stranden Moge ieder individueel Duitscher, volkomen onverschillig waar hij staat, zich er van be wust zijn, dat van hemzelf, van zijn optreden en zijn offervaardigheid het behoud van ons volk. het lot en toekomst van vele generaties afhankelijk zijn. Ik kan derhalve ook het Duitsche volk, den mannen en vrouwen van net vaderland, den soldaten aan het front met woorden geen dank zeggen voor hetgeen zij doen, hetgeen zij ge willig dragen en geduldig lijden. Dezen dank zullen eenmaal komende geslachten uitspre ken in het bewustzijn van het feit, dat hun vrij en sociaal beveiligd leven de vrucht is van de offers van onzen tijd. Ik zelf ben oneindgi trotsch de Führer van dit volk te mogen zijn en ik ben den Heere God dankbaar voor ieder uur, dat hij mij schenkt om door mijn arbeid den grootsten strijd van onze geschiedenis tot een succesvollen strijd te kunnen doen worden De ter bescherming van de Duitsche belan gen met het oog op het gebeuren in Italië bevolen maatregelen zijn zeer hard. Voor zoo ver zij Italië betreffen, verloopen zij reeds thans volgens de plannen en met succes. Het voorbeeld van het verraad van Joego-Slavië heeft ons reeds van tevoren een heilzame* op heldering en waardevolle inzichten gegeven. Het lot van Italië zelf echter moge voor ons allen ook een leer zijn om in oogenblikken van de hardste benardheid en van de bitterste nood zich nooit los te maken van het gebod der nationale eer, trouw te zijn jegens onze bondgenooten en met geloovig hart datgene te vervullen wat de plicht ons te doen oplegt. Aan het volk, dat deze beproevingen voor de Voorzienigheid doorstaat, zal in het eind de Almachtige als loon de lauwerkrans der over winning en daarmede den prijs des levens toe reiken. Dat moet en zal echter onder alle omstandigheden Duitschland zijn. Hoofdkwartier, 10 September 1943. Ten Z. van Isjoem, in het gebied van Charkof en in den centralen sector werden aanvallen der Sovjets afgeslagen. Het Duitsche weermachtbericht luidt: De slag in het Donetzbekken duurt voort met verbitterde en heen en weer golvende gevechten. Ten Zuiden van Isjoem en in het gebied van Charkof werden talrijke aanvallen met zware vijandelijke verliezen aan pantserwagens afgeslagen. Ook op ver scheidene plaatsen in den centralen front sector, vooral bij Konotop, aan de Desna, bij Kirof en ten Westen van Wjasma viel de vijand opnieuw aan. In zware gevech ten werd hij bloedig afgeslagen. De bolsje wisten verloren Donderdag 87 pantser wagens. Britsch-Amerikaansche vliegtuigformaties deden zware bomaanvallen op eenige plaatsen in het bezette gebied in het Westen, waarbij vooral de bevolking van Parijs en Boulogne gevoelige verliezen leed. Duitsche luchtver dedigingsstrijdkrachten schoten tien vijande lijke vliegtuigen neer. In den nacht van 8 op 9 September deden Duitsche vloolstrijdkrachten en ingescheepte troepen van het leger bij verrassing een aan val op militaire steunpunten en belangrijke vijandelijke, voor het ondernemen van vloot- en luchtoperaties, noodzakelijke installaties op Spitsbergen. In den loop der stoutmoedig ten uitvoer gelegde onderneming bedwongen onze oorlogsschepen de vijandelijke kustversterkin- gen en schiepen daarmede de voorwaarde voor de landing der legerafdeelingen. In voorbeel dige samenwerking werden alle voor den oor log belangrijke installaties en inrichtingen van het eiland, vooral radio- en meteorologische stations, havenwerken en laad- en losplaatsen, electrische centrales en de waterleiding, ver scheidene kolenmijnen in exploitatie, alsmede groote hoeveelheden steenkolen en benzine, omvangrijke munitie- en provianddepots op geblazen, door brand vernield of buitgemaakt. De vijand leed gevoelige verliezen aan dooden en gewonden. Bovendien werd een aantal ge vangenen gemaakt. De eigen verliezen zijn gering. De formatie is op haar steunpunten teruggekeerd. De Duitsche maatregelen tegen het ver raad der regeering Badoglio hebben bijna overal op den Balkan, in Noord-Italië en in Zuid-Frankrijk tot succes geleid. De groote massa der Italiaansche weermacht in deze gebieden heeft reeds de wapenen neergelegd en aan Duitsche troepen over gegeven. Daar, waar Italiaansche commandanten, van het verraad van Badoglio te voren onderricht, den strijd tegen Duitsche troepen hebben be volen en begonnen, werd de tegenstand ener giek en in korten tijd gebroken. Op eenige plaatsen zijn nog gevechten met kleine af- deelingen gaande. Vele Italiaansche formaties hebben zich bij de Duitsche troepen aangesloten, om tot dus verre den strijd tegen den vijand voort te zetten. Een Italiaansche vlootformatie, die naar den vijand wilde overgaan, werd in het Wes ten der Midellandsche Zee door Duitsche gevechts- en torpedovliegtuigen aangevallen. De vliegtuigen brachten een slagschip tot zin ken en troffen bovendien een kruiser en een torpedojager zoo ernstig, dat ook deze sche pen als vernietigd kunnen worden beschouwd. In den vroegen morgen van den 9en Septem ber landden in de Golf van Salerno sterke Engelsch-Amerikaansche strijdkrachten. Zij werden onmiddellijk energiek door Duitsche troepen aangevallen De gevechten zijn in vollen gang. Eskaders Duitsche gevechts- en slag vliegtuigen hebben dezen landingstroepen overdag en des nachts de zwaarste verlie zen aan menschen, materiaal en schepen toegebracht. Volgens de tot dusver ontvangen, onvolle dige berichten werden vele transportschepen met een gezamenlijken inhoud van meer dan 700.000 brt., talrijke oorlogsschepen en een groot aantal landingsbooten deels vernietigend getroffen. Na door bommen te zijn getroffen, zonken onmiddellijk een zware kruiser, een transportschip van 9000 brt. en zes groote landingsbooten. Poiitiepresident Kerlen begraven. Op plechtige wijze is Woensdagmiddag het stoffelijk overschot van de Vrijdag j.l. voor zijn woning vermoorden politie-president van Utrecht, G. J. Kerlen, op de derde algemeene begraafplaats te Utrecht ter aarde besteld. Deze begrafenis geschiedde uit de hal van het stadhuis, die geheel met witte en zwarte be kleeding was gedrapeerd. Het stoffelijk om hulsel was in den loop van den ochtend via het hoofdbureau van politie en de woning van den overledene overgebracht naar het stad huis. Bij aankomst bij het hoofdbureau van politie stond een groot deel van het politie personeel opgesteld en aldaar nam majoor Hamoen in een korte, treffende rede afscheid van den politiechef. Nadat een minuut stilte was gehouden, vervolgde de stoet zijn weg naar het stadhuis, waar het stoffelijk over schot werd opgebaard. De kist was bedekt met de vlag der N.S.B., waarop de sabel en de pet van den overledene waren gelegd. Om één uur nam het défilé een aanvang, waar voor groote belangstelling bestond. Daarna ontving de burgemeester in de trouwzaal de eere-gasten, o.w. de familie van den over ledene, den Leider Mussert, SS Obergruppen- führer Rauter, mr. Schrieke, mr. Feitsma en andere hooge functionarissen. Nadat orgelspel had weerklonken, sprak de burgemeester in een korte reed een woord van afscheid, waar na de procureur-generaal in het gerechtshof te Amsterdam, mr. Feitsma, als waarnemend gewestelijk politie-president, afscheid van den doode nam. Nadat de bloedvlag der Beweging, de Ne- derlandsche vlag en de kist op plechtige wijze waren uitgedragen, maakte een eerekompanie alsmede het muziekkorps van het politie- opleidingsbatallon de eerebetuiging. Nadat de kist op de lijkwagen geplaatst was, trad de Trauerparade onder leiding van kapitein Tas- seron aan. Nadat de kist een korte spanne tijds in de aula van de begraafplaats was op gebaard, volgde de teraardebestelling. Aan het graf spraken de secr -generaal van het depar tement van justitie, mr. Schrieke, majoor Kruynen. SS Obergruppenführer Rauter en de Leider Mussert. Onder het spelen van „Ik had een kameraad" werd de kist in de groeve neer gelaten en nadat een saluutsalvo was gelost, werden bloemen in de groeve gestrooid. Na mens de familie dankte de heer Wolterbeek voor de belangstelling. DISTRIBUTIEBONNEN. Artikel Bon Kaart Hoev. t.m. Aardappelen 37/38 Aard. 2 kg. 18 Sept. Aardappelen 37/38 Aard. 1 kg. 18 Sept. Beschuit 37/38 Beschuit 70 gr. 18 Sept. Bloem 646/647 Algem. 70 gr. 18 Sept. Boter 32A/B Boter 125 gr. 7 Sept. Boter 37/40A Boter 125 gr. 13 Sept. Brood 37/38A Brood 400 gr. 18 Sept. Brood 37'38B Brood 100 gr 18 Sept. Brandstoffen 15 tm. 19 BV Brandst. 1 eenn. 31 Dec. 11 tm. 13 KF Brandst. 1 eenh. 30 Apr. '44 Chocolade 37 Versnap. 100 gr 18 Sept. Ee»h.zeep IJ Eenh.z. 1 rants. 3/ Sept. Eenh.zeep 654 Algem. 1 rants. 30 Sept. Gori 649 Algem. 125 gr. 18 Sept. Gort 37A/B Kinderv. 250 gr. 18 Sept. Havermout 648 Algem. 125 gr. 18 Sept. Jam 652 Algem. 250 gr 13 Sept. Kaas 651 Algem. 150 gr. 18 Sept. Melk 37'38 Melk l:'t lit. 18 Sept. Margarine 37 40B Boter 125 gr. 18 Sept. Margarine 2-55, 3-55. 4-55 Reserve 125 gr. 18 Sept. Petroleum 11/12 Petrol. 1 lit. 27 Sept. Rijst 37B Kinderv. 250 gr. 18 Sept. Scheerzeep 1 een Textiel (m) 45 gr 31 Dec. Servies 2-14, 2-15 Reserve 4 pht 3-48. 4-48. 3-4S. 4-49 Reserve 2 pnt. Sigaren 37/38 Tabak 5 st. 18 Sept. Sigaretten 37/38 Tabak 20 st. 18 Sept. Sigarillos 37/38 Tabak 10 st. 18 Sept. Tabak 37/38 Tabak 20 gr. 18 Sept. Taptemelk 37/38 Taptemelk 1% lit 18 Sept. Toiletzeep ij Toiletz. 1 rants. 30 Sept. Suiker 653 Suiker 590 gr. 18 Sept. Suikerwerk 38 Versnap. 100 gr. 18 Sept. Vleesch 35A Vleeseh 100 gr 18 Sept. Vleesch 35B Vleesch 25 gr. 18 Sept Waschpoeder Ij waschp. 250 gr. 30 Sept. Waschpoeder 655 Waschp. 250 gr. 30 Sept. Uitknippen en bewaren. EEN RIJWIEL GESTOLEN. De Haarlemsche recherche heeft aangehou den terzake diefstal, resp. heling van een rij wiel, een 29-jarigen metaaldraaier en een 23- jarigen verfspuiten Het rijwiel heeft men kunnen achterhalen en is inbeslaggenomen. Voetbal Crematie mr. J. H. H. Kessler. Te Wes- terveld is Vrijdagmiddag verascht het stof felijk overschot van wijlen mr. J. H. H. Kessler, een bekende persoonlijkheid in voetbal- en cricketkringen, die dezer dagen in den ouderdom van 52 jaar te Bilthoven is overleden. Nadat onder het spelen van de Mond- scheinsonate de baar in de aula was gedra gen, dankte de heer C. Veder, stiefzoon, voor hetgeen de overledene voor hem ge weest is. De heer K. J. Lotsy bracht in her innering, dat Dé Kessler vele triomfen ge vierd heeft, doch hij blonk niet alleen uit door zijn spel of schot, maar bovenal door zijn intelligentie en als sportmensch. Jhr. C. Feith nam als voorzitter van den N.C.B. en als vriend afscheid van deze groote sportfijguur uit een vroegere periode. Jhr. mr. Hooft Graafland uit Utrecht sprak namens een grooten kring van oud-Leid- sche vrienden, die gelijk met hem hebben gestudeerd. Mr. F. G. Kleyn dankte namens H.V.V. en H.C.C., waarin Dé Kessler voet bal en cricket heeft gespeeld, voor al zijn werk en zijn vriendschap, waarna de zoon dank zegde voor de blijken van deelneming. Tijdens orgelspel van „Beveel gerust Uw wegen" daalde daarna de kist. Tenslotte werd nog gespeeld „O, Haupt voll Blut und Wunden". EDO KRIJGT BEZOEK VAN SPARTA. In het Noorder Sportpark kan groote belangstel ling verwacht worden bij den voetbalwedstrijd EDOSparta, waarbij de thuisclub gelegenheid krijgt revanche te nemen van de in dit voor jaar geleden nederlaag. Haarlem trekt naar VU C en gezien de vrij goede prestaties in de oefen en bekerwedstrijden, geven we den roodbroeken een kans. In Santpoort komen Stormvogels en Hermes tegenover elkaar; de thuisclub zal het moeilijk hebben. VSV speelt in Rotterdam tegen RFC. Na het minder gelukkige begin van HBC volgt de strijd tegen De Kennemers in Bever wijk. waarbij het aan spanning niet zal ontbre ken. Voor Santpoort is een wedstrijd tegen WFC vastgesteld. Wat de derde klassers er van te recht zullen brengen, is niet voldoende bekend. We volstaan elaarom met vermelding van het pro gramma: ZandvoortmeeuwenSchoten; Kinheim TYBB; HalfwegBloemendaal; DTS—Helder; HFC—Terrasvogels. Voor de vierde klas zijn vast gesteld: RipperdaDCO; Onze GezellenEHS; VI. Vogels—BSM; DSSH—THB. „SANTPOORT" SPEELT OP HET TERREIN VAN HAARLEM. De thuiswedstrijden van Santpoort I en II zullen op het terrein van „Haarlem" weiden gespeeld. De compagnie-„schilder" bezig met het 04 vervaardigen van wegwijznrs. M (Gefr. Schulze/Wb/C.N.F. Pa* c) RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 12 SEPTEMBER 1943 HILVERSUM I, 414.4 M. 7,30 Ontwaken met een zachte melodie. 8.00 De zin v. h. boer zijn. 8.15 Progr.-overz. 8.30 Sport- nieuws. 8.35 Muziek van Edv. Grieg. 9 00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Jacob Cats-programma. 11.00 Orkest Gerard van yri Krevelen. 11.30 De Stem der SS. 11.40 Marschmu- ziek. 11.50 Neerlands stem v. h. front. 12.Off BNO m Nieuws en act. praatje. 12.15 Orgel- en fluitvoor- UÜ dracht. 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 Zang en piano. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 Het Rotterdamsch Philharmonisch orkest. 15.00 Het wokelijksche luisterspel: ,,Volk in nood". 15.45 Het Amusementsorkest en de 10 vroolijke Meis- jes 16.30 Dansmuziek. 16.55 Sportuitslagen. 17.00 Het Zondagmiddagcabaret. 17.30 Melodieën uit een uitstalkast. 18.15 Nederlandsche Volksklan- ken. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel v. d. dag. U| 19.15 Sport v. d. dag. 19.30 Viool en piano. 20.00 Opera ..Cavalleria Rusticana". 21.15 Kamermu- ziek. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. P® Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 In liefde bloeiende. 23.1524.00 Tango, wals en BJ marsch. HILVERSUM II, 301-5 M. 10.00 Gcxfsdienstige uitz. 11.00 Orkestconcert. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Zang en accordeon. 13.00 Toespraak door G. J. Zwert- broek. 13.15 Orkest Willy Kok. 14.00 Voor de i jeugd. 14.30 Orkest Frans Wouters. 15.00 De Me rels. 15.25 Vaudeville orkest en solisten. 16.00 Pianovoordracht. 16.35 Symphonische gedichten. jj 17.30 De strijd om den schat, luisterspel. 18.00 Accordeon. 18.15 Zie Hilversum II. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Symphonische dansen. 20.00 Zoek licht. 22.15 Orkest Malando en solist. 21.00 Rus tige wijsjes. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws ka en act. beschouwing. MAANDAG 13 SEPTEMBER 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Boerenspel Adolf Bosl. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Licht ochtendmu- zeikje. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr.-overzicht. 8.00 BNO Nieuws. 8.10 Vroolijke plaatjes (8.45-r 8.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Godsd. uitzending. 9.15 Hongaarsche orkestmuziek. 9.45 Orgelspel. 10.15 Voordracht. 11.00 De kleuterklas. 11 30 Zang en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Melodisten en solist. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Omroeporkest. 14.00 Strijkkwartet. 14.30 Pianovoordracht. 15.00 Godsd. uitzending. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor dwe jeugd. 17.20 Orkest Gerard van Krevelen en soliste. 18.00 BNO: Friesch praatje. 18.50 Solisten- concert. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel v. d. dag. 19.15 Kamermu ziek. 20.00 Omroep Symphonie-orkest. 20.45 Guido Gezelle-programma. 21.05 Omroep Symphonie Orkest en solist. 21.50 Gramofoonmuziek. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 22.15 af aleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Licht orkest programma. 23.0024.00 Koorzang en instrumen tale soli. HILVERSUM II, 301-5 M. 17.00 Bloemen uit Fransche operettes. 18.00 Luchtige ontspanningsmuziek. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Vroolijke zang plaatjes. 19.45 Zoo danst men in Zuid-Amerika. 20.15 Van geloof en bijgeloof. 20.30 Walsen. 21.00 Ons Schemeruurtje. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Verduisteren; van 20.15 tot 7.00 uur.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2