V Dë staatkundige positie van Mussolini. Vragen, die voorloopig onbeantwoord N blijven. De fascistische partij krijgt met haar republikeinschen naam haar oorspronke lijk karakter terug, daar Mussolini en zijn medestrijders aanvankelijk eveneens op een republikeinsch standount stonden. Mussolini zou eerst tijdens en vooral on middellijk na den opmarsch naar Rome van dit standpunt hebben afgezien om door een goede verstandhouding met den Koning een strijd tüsschen republikeinen en koningsge- zinden te vermijden, wat vooral in een tijd. dat de opbouw van een nieuw Italië dringende noodzaak was. groote beteekenis had. niet in de laatste plaats omdat vooral in midden- en Zuid-Italië het Huis van Savoye bij de bevol king zeer gezien was Voorts zag het er naar uit, dat de Koning een fascistisch Italië goed gezind was. daar het aan zijn ingrijpen te dan ken is, dat de nationale revolutie niet in een bloedbad ontaardde. Merkwaardigerwijze was het de latere maar schalk Badoglio. die Koning Victor Emanuel aanbood, de fascisten, die Rome omsingeld hadden, met een enkel regiment de bergen in te jagen Op dien gedenkwaardigen October- dag in 1922 luisterde Victor Emanuel niet naar Badoglio. maar benoemde Benito Mussolini tot minister-president. In het eerste decreet, dat Mussolini heeft uitgevaardigd, verklaart hjj, de hoogste leiding van het fascisme weer op zich te nemen. Bijna automatisch wordt hij op die manier ook weer de chef der nieuwe fascistische regeering. Dat hij daarop minder den nadruk legt, is kennelijk van voorbijgaanden aard, daar hij en natuurlijk niemand anders door Duitsch- land en Japan als het hoofd der regeering er kend zal worden, zo'odra de fascistische ra» geering zelf erkend wordt. Nu die nieuwe fascistische regeering een Italiaansche republiek nastreeft, rijst de vraag, of het ook in de bedoeling ligt, een staatshoofd te kiezen, dan wel of Italië in navolging van Duitschland een „Führer- staat" zal worden Zoowel in Italië als in Duitschland stelt men zich op het standpunt, dat er momenteel an dere dingen dan deze tenslotte zuiver formeele aangelegenheden te regelen zijn, zoodat deze vragen voorloopig onbeantwoord moeten blij ven. Hetzelfde geldt voor de kwestie, of Mus solini weer het opperbevel van de Ita liaansche strijdkrachten op zich zal nemen, of dat de Italiaansche troepen, die zich aan de zijde van de Duitsche weermacht hebben gesteld, ook onder de generaal- veldmaarschalken Rommel en Kesselring zullen ressorteeren Zooals men zich herinnert, werden bij ge ruchte de namen van Farinacci, Ricei en Pa- volini genoemd als de leden van het trium viraat. dat die nieuwe fascistische regeering vormde. De eerste secretaris-generaal van de partij, Roberto Farinacci is weer teruggekeerd naar de hoofdredactie van het sinds de oprichting door hem geleide strijdorgaan „Regime Fas cists" dat onder het bewinp van Badoglio was opgeheven. Het lijdt wel nauwelijks eenigen twijfel, of Mussolini werkt met Farinacci, thans zijn oudsten getrouwe, samen. Niettemin staat het geenszins vast, dat Mussolini zich evenals Farinacci te Cremona bevindt, al loo- pen er geruchten van die strekking. Fascisms breekt met Huis van Savoye. In antwoord op een vraag of en welke ge volgen er ontstaan uit de naamsverandering van de fascistische partij werd in de Wilhelm- strasse verklaard, dat er van Duitsche zijde geen authentieke definitie gegeven kan wor den, daar zulks de taak is van de nieuwe fascistische regeering. Te Berlijn huldigt men echter de meening, dat deze naamsverandering het gevolg is yan de duidelijke distancieering van het fascisme van het Italiaansche Konings huis. De monarchie van het Huis van Savoye heeft een bestaansgrond gehad zoolang die monarchie een volksmonarchie was, die kon steunory op de dragende krachten van het'volk. Het kan slechts consequent genoemd worden, dat dc Dure, na het verraad van den Koning, zich heet insgemaakt van deze instelling, die haar voormalig bestaan ten slotte slechts dankte aan de fascistische revolutie, en dat hij de fascistische partij gemaakt heeft tot een instelling in republikeinschen zin. Hoofdredacteur: F. C. Berks, Haarlem (afw.). Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J E. van 'Baarsel, Santpoort. Advertenties: )V. van Om men. Heemstede (afw.). Gooi Uw kapotte kousen en sokken niet weg Wij zetten er weer een nieuwe voet aan. .§Mm jé,:: - VOORDE REPARATIE Gr. Houtstraat 34 - Amsterdamstraat 54 Gen. Cronjéstraat 45 en Heemstede, Binnenweg 76 Bioscoopnieuws van deze week; LUXOR: „Anuschka". - „Anuschka" vertoont eenige gelijkenis m^t de film, waarmede Hilde Krahl haar roem vestigde: De Postmeester. Ook hier is zij het onbedorven boerenmeisje, dat de provincie verlaat om haar geluk in de stad te beproeven. En ook hier zien we haar al spoedig omringd door de intriges, welke maar al te vaak aan het societylev.en verbonden zijn. Het verschil met „De Postmeester" is, dat de conflicten minder fel, minder schrijnend geteekend zijn, dat Anuschka niet door de verleidingen van de groote stad —'in dit geval Weenen 'ver zwolgen wordt en dat de tragiek der gebeur tenissen niet slechts haar, maar evenzeer de personen uit haar nieuwe omgeving,raakt. Anuschka's noodlot is haar ontmoeting met den Don Juan-achtigen advocaat Wendt, die haar onder „benevelde" omstandigheden een gouden sieraad cadeau maakt, afkomstig van Anuschka's meesteres, echtgenoote van een vermaard professor en geliefde van den jurist. Allerlei onaangenaamheden komen uit dit voor val voort en hierbij toont Anuscttka haar uit zonderlijk karakter door haar eigen eer ach ter te stellen bij het huwelijksgeluk van haar meesteres. Toch keert ook voor Anuschka tenslotte alles ten goede. Helmut Kautner regisseerde deze film, die, ofschoon zij de geweldige spanningen van „De Postmeester" mist, voortreffelijke kwaliteiten heeft en uitstekend spel laat zien van Hiide Krahl (Anuschka), Siegfried Breuer (prof. Hartberg) en Friedl Czepa (mevr. Hartberg). Opmerkelijk is de film 'mede door de wijze, waarop zij het Weenen van omstreeks 1900 voor onze oogen doet herrijzen. H. Voskuil REMBRANDT: „Treesje Vrijdag". De Italiaansche Sonora-film „Treesje Vrij dag" is van hetzelfde genre als „Overschotje" luchtig, oppervlakkig en vol charme en actie Het is het verhaal van een charmanten ietwat stunteligen jongen dokter, die achtervolgd wordt door zijn schuldeischers en ten einde raad een betrekking als huisdokter van een weeshuis accepteert. Hier komt hij in aan raking met een acteursdochter, Treesje Vrij dag. De jonge dokter heef! zieh buiten zijn wil verloofd met een fabrikantendochter en wordt achtervolgd door een actrice, die' bui tendien ook de oorzaak van zijn schulden is. Dank zij Treesje wordt echter alles opgelost. Een amusementsfilm, die niet hoog grijpt maar in haar charme boeit en meesleept. Vittorio de Sica speelt den rol van den jon gen dokter, niet overtuigend maar wel amu sant, en regisseerde deze film bovendien, hetgeen hij veel beter deed. Treesje Vrijdag wordt gespeeld door Adriana Benetti, een jong maar talentvol actrice. v. Heyningen. PALACE „De paardenbaron". Tal van goede acteurs en actrices, voor het meerendeel vrijwel onbekend, spelen met Otto Wernicke en Hildegard Grethe in „De paar denbaron". Een eenvoudig, menSchelijk gege ven is hiér verfilmd. De paardenbaron is een paardenhandelaar die zóó opgaat in zijn han del, dat hij er zijn gezin door verwaarloost, hetgeen tot ernstige conflicten leidt. De kin deren vreezen en ontloopen hun tyrannieken vader, die alleen oog heeft voor zijn paarden Wanneer hij echter door een—hartkwaal ge dwongen zijn werk neer moet leggen en zich aan zijn gezin wil wijden, komt het tot een uitbarsting, die een nog grootëre verwijde ring ten gevolge heeft. Wanneer echter een zoon terugkeert uit Amerika en deze eveneens een paardenliefhebber blijkt te zijn, keert alles zich ten goede. Een onderhoudende, goed- ge speelde film v. Heyningen. In FRANS HALS draait de film „Vrouw en dokter" (Frau am Scheideweg"), waarin Magda Schneider als de dokteres Karin Hardt, Ewald Balser en Hans Söhnker mede spelen. Het betreft het conflict, dat ontstaat uit het feit, dat de vrouw haar beroep van dokteres wil blijven uitoefenen, ondanks haar andere „beroep", n.l. dat van huisvrouw. Doordat haar echtgenoot bijzondere aandacht gaat wijden aan het schoonzusje en de dok- ♦eres zelf zich aangetrokken voelt tot haar chef, dreigt het huwelijk een échec te worden. Hoe de oplossing gevonden wordt, toont de film op boeiende wijze. - MOVIAC geeft een reprise van „Een leven lang", welke film het talent van Paula Wes- sely sterk doet uitkomen. De actrice speelt hier de rol van de vrouw, die jarenlang wach ten moet op de hereeniging met den man, dien zij liefheeft. DE JOURNAALS. Het binnenlandsche nieuws geeft een repor tage van de bijeenkomst van hét Medisch Front en van de plechtige ter aarde bestelling van den vermoorden polit iepresident van Utrecht Kerlen. Getoond wordt wat de Neder- landsche Volksdienst op het gebied van kin derverzorging doet en hoe hel toe gaat op den cursus voor lichamelijk opvoedster op het landgoed Te Werve bij Rijswijk. Eenige beel den zijn opgenomen van den in Duitschland gehouden wedstrijd tusschen Nederlandsche en Servische arbeiders, waarbij onze landge- nooten met 3—1 wonnen. Het buitenlandsche nieuws bevat beelden van den strijd in den centralen sector van het Oostelijk front, van den geslaagden overtocht der Duitsche strijd krachten over de Straat van Messina en van een aanval op een conyooi der Geallieerden in de Middeilandsche Zee. VEELBELOVENDE KNAPEN Twee Haagsche jongens, de 12-jarige C. B en de 13-jarige P. C. van der Z. rolden op ,een trambalcon een portemonnaie met 100 gld en begaven zich samen per trein naar Utrecht, waar ze enkele kleine verteringen maakten Des middags keerde het. tweetal terug" naar de Residentie, doch het uitstapje bleek den 12-jarigen B. zoo goed bevallen, dat hij nog eens naar Utrecht reisde. In den trein stal hij uit de tasch van een dame een portefeuille met duizend gulden, zwierf wederom door Utrecht, maar kwam voor de terugreis te laat op het station. Hij besloot toen maar naar Amersfoort te reizen, waar hij Iaat in den avond een brandweerman vroeg of deze hem aan onderdak kon helpen. Dicr9>racht hem naar het politiebureau, waar de jeugdige zwerver al spoedig door de mand viel, toen men zooveel geld op hem aantrof Slechts ongeveer twintig gulden was opgemaakt. Van de bestolenen is nog geen aangiftq binnen gekomen. Orgelconcert Kloppersingelkerk. Voor de vierde maal in dit zomerseizoen gaf de heer Adriaan Verschoor een orgelcon cert in de Kloppersingelkerk. Dit mag alles bij elkaar een respectabele prestatie heeten voor een dilettant, te meer daar steeds gewe zen kon worden op de vrij ontwikkelde speel- techniek van dezen amateur Ditmaal bracht Verschoor een programma van uitsluitend Nederlandsche componisten. Hij begon met Sweelinck's Variaties op „Mein junges Leben hat ein End"; daarna vertolkte hij een inte ressant specimen van oud-Hollandsche orgel kunst, n.l. Psalm 6 „in verscheydene versen verandert" van Anthoni van Noordt, orgenist van de Nieuwe Zijds-Kapel te Amsterdam, overleden in 1675 Deze muziek is een histo risch document van waarde; haar stijl en be werking zijn voor de orgelliteratuur van niet minder beteekenis dan in het werk van Swee- linck, dat heel vaak dé vraag doet rijzen of het niet in de eerste plaats voor clavecimbel zou gedacht zijn. Bij Van Noordt bestaat dit probleem niet; zijn oeuvre (Psalmen en Fah- tasiëën) werd trouwens in 1659 uitgegeven in orgeltabulatum. Verschoor interpreteerde deze stoere psalm-variaties zeer behoorlijk. Vervol gens wijdde hij zijn beste krachten aan de Variaties op Psalm 107 van G F. Hendriks, een keuze die mede goeden smaak verraadde. Belangrijker nog was een Ricercar op een psalmmelodie, gecomponeerd door Andries de Braai, een fraai stuk, dat in een duidelijke vertolking een goeden kijk gaf op de interes sante structuur en dat ook zuiver muzikaal veel bevrediging schonk. Met de fondant-zoete Pastorale van Jan Nie- land raakte het programma wat uit den koers, om tot slot met de Variaties en Dubbelfuga op Merck toch hoe sterek" van Jacob Bijster weer op het algemeen niveau te komen. Vergeleken bij zijn eerste bespeling van het Kloppersingel-orgel was Verschoor over het eheel al veel gelukkiger in de keuze van zijn registratie. Hij heeft van deze reeks concerten handig weten te profiteeren om zich als orga nist te ontwikkelen en zal er menige ervaring rijker door geworden zijn. Jos. de Klerk. Artikel Bon Aardappelen 39/10 Aardappelen 39,40 Beschuit 39/40 Bloem 656/057 Boter 39A Boter 40A Brood 39/40A Brood 39/40B Brandstoffen 15 tm. 19 BV 11 tm. 13 KF Eenh.zeep Eenh.zcep Gort Havermout Jam Kaas Margarine Margarine Petroleum Rijst Peulvruchten Scheerzeep 1 Servies 2-14, 3-48, 4-48, 3-49. Sigaretten Sigarillos Sigaren Tabak Taptemelk Toiletzeep Suikq£ Suikerwerk Vleescli Vleesch Waschpoeder Waschpoeder Op de houtskoolbranderijen in ons land hecrscht thans groote bedrijvigheid, daar de vraag naar dit product groot is. Het leegscheppen van een der ovens, nadat hut proces zich aan het hout heeft vol trokken. (C.N.F./Stevens Pax c) DE HEER G. METTES OVERLEDEN. Onze stadgenoot de heer G. Mett.es, die verpleegd werdjn het St. Franciscus Gasthuis te Rotterdam, fs in den ouderdom van 51 jaar overleden. Hij was werkzaam bij de firma J. N. Koster Co. Vroeger heeft de over ledene aan vele schaatswedstrijden deelgeno men, meestal gelijk met den heer S. de Vries en won vele prijzen. Aan provinciale kam pioenschappen nam het tweetal deel; titels werden niet behaald, doch de heer Mettes sloeg meestal een goed figuur. In Groningen, Friesland, Tilburg, Nieuwe Niedorp kwam hij vele malen als eerste aan en dat dankte hij aan zijn soepelen en vasten -slag. In het begin van 1925 trok hij in gezelschap van den heer De Vries,naar Antwerpen, waar zij o.a. uit kwamen tegen Belgische kampioenen. Door dat zij minder getraind waren in de bochten, moest Mettes zich met de derde plaats tq- vreden stellen. Door gebrek aan wedstrijden kwam de overledene in deze omgeving niet uit. Men kon "hem in den winter wel op het ijs vinden en in het bijzonder op de Lie of op de baan „St. Moritz". Den laatsten keer kwam hij in een wedstrijd uit in Naarden met an dere veteranen, oud-kampioenen van Neder land. Taconis werd eerstelen Mettes derde. Van morgen is zijn stoffelijk overschot op het R.K. Kerkhof „St. Barbara" ter aarde besteld 50 JAAR GETROUWD Op 7 October a.s. zal het vijftig jaar ge leden zijn dat het echtpaar W. A. van Vlij men en A. M. van Vlijmen-van de Pavert, Obistraat 31, in den echt verbonden werd. Nieuwe Uitgaven. Enropaische Literatur Het Augustusnummer van het maandblad „Eurbpaische Literatur" is voor een groot deel gewijd aan literatuur van en over den Balkan. Zoo schrijft Ljubomir Marakovic uit Zagreb een belangwekkend artikel over Kroatische lyriek, waarin de belangrijkste dichters welke Kroatië in de laatste eeuwen heeft gekend worden behandeld. Het voor naamste kent eek en van de hedendaagsche Kroatische lyriek is, naar de schrijver con stateert de „Heimatspoesiè". Jordan Jowkof uit Sofia leverde een vertelling, getiteld „Frauenherz" en Oscar Walter F.isek schrijft over den Roemeensehen literator Mihail Sa- doveanu. Van Cloethe is de „Klaggesang von der edlen Frauen Asan Aga" qjigenoinen, een ballade welke uit Kroatië stamt. Uit den inhoud noemen wij voorts de be schouwing van Ca 1*1 Hans Watzinger over de rol van de Duitsche boerin in de hedendaag sche literatuur. Het nummer bevat verscheidene illustra ties, o.a. van .Erich Fraass, Wesslin Staikoff en Giint her yüilner. DISTRIBUTIEBONNEN. Uitknippen en bewaren. IJ 654 39A/B 659 663 660 39B 38A, 40B 11/12 39B 658 een 2-15 4-49 39/40 39/40 39.40 39/40 39/40 IJ 661 39 37/38A 37/38B IJ 655 Kaart Aard. Toeslag Beschuit Algem. Boter Boter Brood Brood Brandst. Brandst. 1 Eenh.zeep Algem. Krnderv. Algem. Algem. Algem Boter Bóter Petroleum Kinüerv. Algem. Textiel (m) Reserve Reserve Tabak Tabak Tabak Tabak Taptemelk Toiletzeep Algern. Versnap Vleesch Vleesch Waschpoed. Waschpoed. Hoev. kg. 1 kg. 70 gr 70 gr. 125 gr. t.m. 2 Oct. 2 Oct. 2 Oct 2 Oct. 2 Oct. 125 gr. 30 Oct. 400 gr 2 Oct. 100 gr. 2 Oct. 1 eenh. 31 Dec. eenh 30 Apr. '44 1 rants. 30 Sept. 1 rants. 30 Sept. 250 gr. 125 gr. 250 gr. 150 gr 125 gr 2 Oct. 2 Oct. 2 Oct. 2 Oct. 2 Oct. 125 gr. 30 Oct. 1 lit. 27 Sept. 250 gr. 2 Oct. Ï25 gr. 2 Oct. 45 gr. 31 Dec. 4 pnt. 2 pnt 2 Oct 2 Oct. 2 Oct. 2 Oct. 2 Oct. 20 St. 10 St. 5 St. 20 gr. 1 lit 1 rants 30 Sept. 500 gr. 2 Oct 100 gr. 2 Oct. 100 gr. '25 Sept. 25 gr. 25 Sepi. 250 gr 30 Sept. 250 gr. 30 S.ept PIANOCONCERT GEORGE VAN RENESSE Donderdag 23 September zal de pianist George van Renefese, onder auspiciën van de Haarlem- sche Orkest Vereeniging, in de groote za&l van het Gem. Concertgebouw, een recital geven. Hij zal werken uitvoeren van L. v. Beethoven, F. Chopin en Max Reger. Voetbal EERSTE THUISWEDSTRIJD VAN HAARLEM. De roodbroeken, die minder gunstig begon nen zijn, krijgen bezoek van RFC, dal eveneens een nederlaag leed. Vermoedelijk zal de thuis club de sterkste zijn. EDO trekt naar Amsterdam en kan op een feilen tegenstand rekenen van De Volewijckers, die het seizoen met een overwin ning van 4—0 op DFC inzette Groote belangstel ling zal er in Èeverwijk bestaan voor VSV—Ajax. Voor de andere IJmuidensche club is een wedstrijd tegen Sparta vastgesteld. In de tweede klas start RCH tegen de Alkmaarsche Boys. HB C speelt op eigen terrein tegen OSV, de kam- pioensploeg van vorig jaar Kennemers heeft vrij en de wedstrijd van Santpoort is uitgesteld. De wedstrijden TYBBZand voortmeeuwen en Scho lenHFC, welke nabij den Vergierdeweg worden gespeeld, zullen de aandacht van velen hebben Zal TYBB er in slagen opnieuw een fraaie zege te behalen. Voor de overige wedstrijden verwi.i zen we naar ons blad van Vrijdag. Waterpolo. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. - Zondagmiddag zal in de overdekte zwem- en bad inrichting aan de Mauritskade te 's Gravenhage de laatste waterpolowedstrijd van de competitie om het kampioenschap van Nederland worden gespeeld tusschen de eerste heerenzeventallen van de Haagsche Zwem- en Poloclub en de Heemsteedsche Poloclub. De zeventallen zullen volledig uitkomen. Daar de ploegen in punten- aantal gelijk staan, zal de winnaar kampioen zijn. Scheidsrechter is de hëer J. J. Th. de Kok, RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 19 SEPTEMBER 1943. HILVERSUM I, 414,4 M. 7.30 Edvard Grieg. 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Programma-overzicht. 8.30 Sportnieuws of gramofoonmuziek. 8.35 In 474 maat. 9.00 BNO Nieuws. .9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.00 Melodisten. 11.30 De §tem der S.S. 11.40 Marschen. 11.50 Neerlands stem v. h. front. 12.00 BNO Nieuws en actueel praatje. 12.15 Ned. Kamerkooi met^orgelbeg. 12.45 Verbond voor Sibbekunde. 13.00 Pianovoordr. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 Residentie orkest en solisten. 15.00 Het wekelijk- sche luisterspel: „De laatste Bohémien". 15.45 Landstreken van Zweden. 16.15 Het Stafmuziek corps van de Amsterdamsche Politie. 16 55 Sport uitslagen. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.30 Melo disten, solist en de 10 Vroolijke meisjes, en zang met guitaar. 18.15 Ned. Volksklanken. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel v. d. dag. 19.15 Sport v. d dag. 19.30 Licht en donker. 20.00 Der Vetter aus Dingsda, operette. 21.35 Musette wijsjes 22.00 B NO Nieuws en act. beschouwing. Van 22.15 af a.. een voor de Radio-Centralès. 22.15 Vroolijke gra mofoonmuziek. 23.1524.00 Orkestcomposities. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Godsd. uitzending 11.00 Licht klassiek con cert. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje, 12.15 Luchtige melodieën. 13.00 Toespraak door Hol lander. 13.K Het groote Omroeporkest. 14.00 Vooi de jeugd. 14.30 Instrumentale solisten. 15 00 Vroo lijke zangplaatjes. 15.30 Theo Udeii Masman. 16.00 Beroemde koren. 16.30 Orkestconcert en soliste. 17.30 Luisterspel „De strijd om den schat". 18.00 Spaansche gitaristen. 18.15 Zie Hilversum I. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Allen op den dansvloer. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Paradijsklanken 21.00 Sympho- nie van Brahms 21.45 Avohdwijding. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing.. MAANDAG 20 SEPTEMBER 1543. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Marschmuziek. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Och tendgymnastiek. 7.15 'n Vroolijk plaatje. 7.40 Sportnieuws. 7.00 Progr.-overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.10 Lichte muziek. (8.458.50 Voor de huis vrouw). 9.00 Godsd. uitzending. 9.15 Balletmuziek. 9.45 Orkest Otto Hendriks.1 10.15 Van Deyssel- programma. 10.30 Orkest Otto Hendriks, 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Tenor en piano. 12.00 Al manak. 12.15 Theo Uden Masman. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt12.05 Melo disten en solist. 14.00 Sopraan en piano. 14.30 Kreutzer-Sonate, Beethoven. 15.00 Godsd uitzen ding. 15.14 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 1/70.00 Voor de jeugd. 17.20 Amusementsorkest en soliste. 18.00 BNO Friesch praatje. 18.05 Ars,Nova et AntiqUa. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel v. d. dag. 19.15 Strijkkwar tet. 20.00 Omroep Symphonic orkest en solist. 20.45 I-Iet kostbare erfgoed, klankbeeld. 21.05 Omroep Symphonie orkest. 22.00 BNO Nieuws cn act. be schouwing. Van 22.15 af voor de Radio-Centrales 22.15 Groote solisten kleine composities. 22*45 Operafragmenten. 23.15—24.00 Walsen. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00Omroeporkest en solisten. 18.00 Liefdes zang. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Orkest Emanuel Rambour en soliste. 20.15 Voordracht. 20.30 Drie orkesten. 21.45 Avondwij ding. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Verduisteren: van 20.00 tot 7.00 uur 19 Sept.: zon op 7.19, onder 19.48 uur maan onder 13.34, op 22.51 uur 20 Sept.: zon op 7.21, onder 19.46 uur maan ondier 14.39, op 23.27 uur

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2