x H O O O as as H U a X X Pt X X Pt Verduisteren: van 19.45 tot 7.15 uur Nationale Jeugdstorm bestaat negen jaar. „In Godsvertrouwen alles voor het vaderland." Maandag 27 September a.s. is het negen jaar geleden, dat te Velp de eerste 12 leden van dên Jeugdstorm door den hoofdstormer C. van Geelkerken geinstalleerd werden. In Mei 1934 ontving de hoofdstormer van den Leider, Mussert, de opdracht een natio nale jeugdbeweging te vormen, welke de Ne. dërlandsche jeugd^ los van eiken partij-poli- tieken invloed zou opvoeden in den geest van grondslag, doel en zinspreuk van den jeugdstorm. Ge grondslag luidt: het Nederlandsche volk is een organisch geheel. Een in geest en bloed met voor- en nageslacht bestendigt her, in verbondenheid aan den Nederland sche»! bodem, het vaderland. Enkelingen of groepen hebben eigen belangen onderge schikt te stellen aan het belang van het va derland en dit te dienen naar de mate van de verkregen vermogens. Eerbied voor den godsdienst, goede zeden, vaderlandsliefde, eer- en plichtsbesef, kameraadschap, tucht, orde. offervaardigheid en gemeenschapszin moeten in de volksgemeenschap worden aan gekweekt, on^'ikkelp in stand gehouden. Het doel n den jeugdstorm wordt als volgt omschreven: aansluitend bij den staat_ kundig en en maatschappelijk en opbouw van den nieuwen staat een eensgezinde, geestelijk en lichamelijk gezonde, krachtige Neder landsche jeugd te vormen, die volgens eigen aard gelooft aan en handelt naar zinspreuk en grondslag van den „Nationalen Jeugd storm". het bevorderen van saamhoorigheid bij alle leden van den Nederlandschen, Diet- schen stam, het kweeken van liefde voor en kennis van de Nederlandsche beschouwing In den ruimsten zin. Dit alles geschiedt onder de zinspreuk: ,,in Godsvertrouwen alles voor het vaderland". Negen jaar lang heeft de Jeugdstorm thans gestreden voor deze doelstellingen. In het de mocratisch Nederland heeft hij te kampen gehad met alle moeilijkheden, die de toen malige machthebbers alle organisaties, die eensgezindheid tegen verdeeldheid voorston den, in den weg' stelden. Twee maal moest de Jeugdstorm ontbonden worden, het laatst in Februari 1940. Ook het ambtenarenverbod gold voor den Jeugdstorm, terwijl de uni form verschillende malen verboden werd. Na den loen Mei 1940 kon de Jeugdstorm zich vrij ontplooien. Vele honderden leden van den Jeugdstorm staan on het oogenblrk aan het front, terwijl in het gebied Danzig-West-Pruisen meer dan vijfhonderd stormers en stormsters staan in den Germaanschen Landdienst. Distributie van rundvleesch in blik. Het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch deelt mede. dat in de eerstkomende weken behalve versch vleesch, eveneens een beperk te hoeveelheid rundvleesch in blik in distri butie zal worden gebracht. De netto inhoud van deze blikken is ongeveer 850 gram. De consument zal hiervoor aan den slager moe ten afgeven 11 1/4 rantsoenen. De verkoops prijs bedraag f 1.40 per blik. Indien de con sument niet over voldoende distributiebe scheiden beschikt om deze blikken in ont vangst te kunnen nemen, zal de slager versch vleesch leveren, aangezien de blikken niet uitgewogen mogen worden verkocht. VOORLICHTINGSMIDDAGEN HUISVROUWEN. VOOR Bijeenkomsten in Santpoort, Haarlem en Heemstede. Dinsdag. Woensdag en Donderdag a.s. zul len voorlichtingsmiddagen voor huisvrouwen worden georganiseerd, waarop een film zal worden vertoond en een demonstratie wordt gegeven over de juiste groentenbereiding. Gehoopt wordt, dat de huisvrouwen er in zullen slagen de groente'nproblemen te over winnen. De dames uit Santpoort en omgeving zijn Dinsdag 28 September aan de beurt en worden in café Wiese, Hoofdstraat 174 ver wacht. In Haarlem wordt de bijeenkomst Woensdagmiddag gehouden in restaurant Brinkmann. Groote Markt en in Heemstede in het gebouw op het Sportpark aan de Sport parklaan. Om half drie wordt begonnen. Krijgsgevangenen en burger, geïnterneerden in Japan. Correspondente mogelijk. Het informatiebureau van het Nederland sche Roode Kruis te 's-Gravenhage ontving bericht, dat door de Japansche autoriteiten is bepaald, dat de correspondentie, gericht aan krijgsgevangenen en aan burger-geïnter neerden le. minder dan 25 tekstwoorden moet be vatten 2e. getypt of in duidelijk leesbare blok- ietters geschreven moet zijn; 3e. slechts persoonlijke- of familieaange legenheden mag bevatten en in geen geval inlichtingen of meeningen op militair of poli tiek gebied mag behelzen. De correspondentie aan krijgsgevangenen en burger-geïnterneerden, waaromtrent reeds bericht is ontvangen, dient te worden gericht aan de kampen, waarin de geadresseerden verblijf houden. Zij kan worden verzonden door tusschen- komst van het informatiebureau van het Ne derlandsche Roode Kruis, voor wat betreft krijgsgevangenen, Korte Voorhout 14 en voor burger-geïnterneerden Dr. Kuyperstraat no. 9 te 's-Gravenhage. Brieven, welke niet aan bovenvermelde ver- eischten voldoen, zullen blijkens mededeeling van de Japansche autoriteiten niet worden uitgereikt. Door lichtvaardigheid in de gevangenis. Een aantal bezitters van radiotoestellen heeft gemeend, zich lichtvaardig niet te kun nen bekommeren om de beschikking van 13 Mei 1943 volgens welke radiotoestellen moes ten worden ingeleverd. Volledig de feiten mis kennend hebben zij blijkbaar aangenomen, dat of hun strafbare handelwijze verborgen zou blijven, of dat de gevolgen niet al te erg zou den zijn. De lichtvaardigheid van dergelijke opvattingen en handelwijzen moeten thans de genen, die hun radiotoestellen niet hebben in geleverd, duur betalen. Het Deutsche Landes- gericht heeft in een groot aantal van derge lijke gevallen het eindvonnis geveld of zal dit in de komende weken doen. De vonnissen too- nen aan, dat de bezettende macht ook in dit geval niet geneigd is, vergrijpen tegen haar beschikkingen te dulden. Alle beklaagden kre gen gevangenisstraffen, die al naar den aard van het geval weliswaar verschillend uitvie len, doch eenige voorbeelden, waarin gevan genisstraffen tot V/i. jaar werden opgelegd toonen aan, dat degenen, die hun toestel in strijd met de beschikking niet hebben inge leverd, door de wet in ai haar gestrengheid worden getroffen. In alle gevallen Ynoesten de beklaagden hun vergrijpen verder boeten met een geldstraf, die meestal een veelfout van de aanschaffingswaarde van het toestel bedroeg en met verbeurdverklaring van het toestel. VOLKSTUINEN. Voor ingezetenen van Haarlem, die dit jaar niet de beschikking hebben gehad over een volkstuin en eventueel alsnog in aanmerking zouden willen komen voor een toewijzing van een dergelijken tuin in het komende kalender jaar, bestaat gelegenheid zich daarvoor schriftelijk aan te melden bij den Bur gemeester, en wel tot en met 14 October a.s. Na dezen datum is de mogeijlkheid voor in schrijving onvoorwaardelijk vervallen. Naar ons is medegedeeld, is het helaas uit gesloten te achten, dat een ieder die zich thans voor een volkstuin aanmeldt er ook één krijgt. Daarvoor zijn de voor dat doe! beschikbare en eventueel alsnog beschik baar te stellen gronden binnen de gemeente Haarlem te gering en bovendien vaak te ver afgelegen van de woningen van diverse aan vragers. Vooral dit laatste bezwaar is in de tegenwoordige omstandigheden moeilijk te ondervangen. Bij de beoordeeling van een aanvrage om een volkstuin zal de Burgemees ter mitsdien al dadelijk moeten doen nagaan, of de afstand tusschen de woning van den aanvrager en het meest nabij gelegen volks tuincomplex niet te groot is. Voetbal AGENDA Zaterdag 25 Sept. Stadsschouwburg: „Baron van Haberniks" (Ver. „D.I.U.") 7 uur. Rem brandt: „Première (revue) 2.30 en 7.30 uur. (Zondag idem). Palace: „De kus op het sta tion" (18 jaar) 2, 6 en 8.15 uur (Zondag 1.30, 3.45, 6 en "15 uur). Luxor: „Het geval Styx" (18 jaar) L J, 6 en 8.15 uur (Zondag 1.30, 3.45 6 en 8.15 uur) Frans Hals: „Hab mich lieb" (alle leeft.), 2.30 en 7.30 uur (Zondag 1.30, 3.45, 6 en 3 15 uur). Moviac: „Een stap in het duister" (14 jaar) 2.30, 4.45 en 8.15 uur (Zon dag 1.45, 3.45, 6 en 8.15 uur). Zondag 28 Sept.: Stadsschouwburg: „Rob bedoes" (Vereen. J. J. Cremer) 2.15 uur. „Karin" (Vereen, tot Afsch. Alc. Dranken) 6.45 uur Gem. Concertgebouw: Boyd Bach- man en zijn orkest, 2.30 en 7.30 uur. Gebouw H. K. B.: „Saeeuwwitje" (poppenspel) 2 uur. Bioscopen: zie Zaterdag. Bloemendaal: Café Vreeburg: De Kruid noten" 7 uur. Maandag 27 Sept. Stadsschouwburg „Karin"' (Vereen, tot Afsch. v. Alc. Dranken) 6.45 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. APOTHEKEN. 's Avonds na 7 uur en Zondag geopend: Klinkhamer, Koninginneweg 69, telef. 11596; Grijseels en Van Haas, Lange Veerstraat 19, telef. 11000; Frans Hals-Apotheek, Frans Halsplein 1, telef. 11180. Heemstede: Heemsteedsche Apotheek, Bin nenweg 98, telef. 28197. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem (afw.). Eh-et van Dienst e<, Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, B'stede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede. Haagseh Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J E. van Surset, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede EDO-ADO IN HET NOORDERSPORTPARK. - Vorige jaar was de wedstrijd EDO-ADO een der belangrijkste wedstrijden van het seizoen. De ontmoeting van morgen is van groot belang voor beide clubs, want willen zij zich nog tot de sterkere rekenen, dan moet er gewonnen worden. Daarom kan een spannende partij tege moet worden gezien. In Hilversum zal er even eens spanning heerschen bij 't Gooi-Haarlem. In de tweede klas vraagt de wedstrijd Sant- poort-HBC, welke op het terrein van „Haarlem" gespeeld wordt, de aandacht, waarbij de gas ten de beste kansen hebben. Kennemers krijgt bezoek van de Alkm. Boys en zal het niet ge makkelijk krijgen. Zandvoortmeeuwen, dat in Aerdenhout tegen Bloemendaal speelt zal zich bij de kopgroep kunnen scharen en daartoe heeft Schoten ook een kans, hoewel niet zoo groot, dat tegen TYBB uitkomt. HFC staat voor de moeilijkste opgaaf en moet in Oudkarspel DTS bestrijden. Tegen Helder zal Kinheim mogelijk gelijk kunnen spelen. Zwemmen ZWEMCLUB „HAARLEM". In de najaars vergadering der zwemclub „Haarlem" is in de plaats van mej. Hermien Haase als bestuurs lid gekozen de heer R. Otto. Vervolgens werd mej. Haase door den voorzitter, den heer J. Bais Czn., toegesproken. Hij memoreerde het vele en omvangrijke werk in het belang van „Haarlem" in vele functies verricht en sprak de hoop uit, dat zij zich in haar nieuwe woon plaats spoedig thuis zou gevoelen. Hij deelde voorts mede, dat mej. Haase tot lid van ver dienste was benoemd. Daarna werden de vier kampioensploegen gehuldigd. Een supporter uit vroegere jaren, de heer D. J. van Ellinek- huyzen, toonde nog belangstelling voor „Haar lem" te bezitten en bood het eerste zevental een buitengewoon mooie oorkonde aan, welke een eereplaats in de medaillekast zal innemen. In aansluitirfg hierop richtte de heer Bais zich tot den trainer der heerenploegen, den heer J. Kollerie, aan wiens ambitieuze arbeid zeker in niet geringe mate het succes in den afge- loopen zomer behaald, is te danken. Aan het slot van zijn toespraak overhandigde de heer Bais den heer Kollerie een vulpotlood met in scriptie. Bioscoopnieuws van deze week. REMBRANDT: „Première". Frans Mikkenie presenteert onder den titel Première" een nieuwe revue, geschreven door den jongen auteur Willy van Hemert. Hoewel deze revue niet uitblinkt door een overmaat van originaliteit, staat zij toch op een behoorlijk peil en weet zij te boeien. De acteurs en actrices geven verdienstelijk spel te zien. Wat in deze revue opvalt, is het op treden van de dansgroep onder leiding van Frans Muriloff. Fraai was de dans „Sous mon parapluie d'amour", waarin de gaven van de jonge danseressen het beste tot uiting kwa men. De goede, effectvolle belichting werkte hier mede, tot het scheppen van een hoogte punt in „Première". Minder dan deze dans groep kon het Shanghai-trio bekoren in Shanghai-finale", waar te veel met de vrou welijke partner werd gesmeten om hun op treden nog danskunt te kunnen noemen Het slot van 'dit nummer mag echter met eere ge noemd worden; het was goed en geestig ge vonden. Gerard Walden, Herman Tholen, Berry Kie- vits en Ellie Westermeier treden op in één- acters. Hun spel was verdienstelijk, hoewel het niet veel boven het middelmatige uitkwam Een uitzonderlijke prestatie leverde Toon Her mans in een werkelijk voortreffelijke imitatie van den grooten revue-kunstenaar Buziau dien hij tot in kleinigheden voortreffelijk wist na te bootsen. De begeleiding geschiedde door een orkest onder leiding van Johnny Steggerda, die ook de composities en arrangementen verzorgde. De tooneeldecors van Joop Geesink vormden een fraaien achtergrond voor de verschillende dansen en één-aetersr v. Heyningen. PALACE: De kus op het station. De kus, die Hilde Wagner (Leny Marenbach) aan den haar wildvreemden Michael Garden (Ferdinand Marian) geeft met het doel een derden aanwezige op het station een pijnlijke situatie te besparen, heeft vérstrekkende ge volgen. Want de man, die zich zoo onverwacht met deze sympathiebetuiging vereerd ziet en die eigenlijk het getrouwde vrouwtje Hanne- lore Wolters (Alice Treff) stond op te wach ten, voelt zich dermate tot de onbekende aan getrokken, dat hij haar van stonde af aan als een schaduw volgt, aanvankelijk zeer tot on genoegen van Hilde, wier ervaringen met de heeren der schepping niet bepaald van opge- wekten aard zijn. Men voelt echter, dat een toenadering in de lucht zit en die komt ook, al moet er eerst een heele reeks van verwik kelingen afgewerkt zijn. Een film, die men zuiver als een object van verstrooiing dient te beschouwen en die als zoodanig kwaliteiten bezit. Zij biedt in ieder geval rijkelijk stof tot lachen, mede dank zij de medewerking van twee oude beproefde krachten van het witte doek: Lucie Englisch en Georg Alexander. H. Voskuil. LUXOR: „Het geval Styx". Dit is een spannende en vaak amusante ge schiedenis van een jong diplomaat, die door zijn regeering wordt uitgezonden om eens schoonschip te maken in een consulaat in het buitenland. De consul heeft steeds zijn land benadeeld, maar is er zelf financieel wel bij gevaren en het spreekt vanzelf, dat hij en zijn medeplichtigen niet erg op pottenkijkers ge steld zijn. Hij maakt het ritmeester Styx dan ook niet gemakkelijk, maar deze slaagt er na vele spannende avonturen in, de zaak te sa- neeren, dank zij de hulp van zijn vermakelij ken bediende en van een danseres uit een tin- geitangel. Als belooning schenkt de charmante dochter van den fraudeerenden consul hem hart en hand. Viktor de Kowa is als ritmeester Styx be wonderenswaardig. Ook de overige rollen zijn voortreffelijk bezet, o.a. door Laura Solari, Margit Symo, Willy Sohm, Theodor Loos, Ha- raid Paulsen en anderen. Sj. Kuiper. In MOVIAC wordt de Tsjechische detective film „De stap in het duister" vertoond, waarin men getuige is van den strijd tusschen de politie en een bende valsche munters, die haar duistere practijken in een onderaardsche schuil plaats uitoefent. De bandieten leggen tenslotte het loodje, maar niet vóórdat men een reeks spannende en geheimzinnige scènes aan schouwd heeft. DISTRIBUTIEBONNEN. Uitknippen en bewaren. Artikeï Aardappelen Aardappelen Beschuit Bloem Boter Boter Brood Brood Brandstoffen 15 tm 11 tm. Ee^h.zeep Eenh.zeep Gort Havermout Jam Kaas Margarine Margarine Petroleum RÜ'st Peulvruchten Scheerzeep 1 Servies 2-14, 3-48, 4-48, 3-49. Sigaretten Sigarillos Sigaren Tabak Taptemelk Toiletzeep Suiker Suikerwerk Vleesch Vleesch Waschpoedei Waschpoedei Bon Kaart 39/40 Aard. 39/40 Toeslag 39/40 Beschuit 656/657 Algem. 39A Boter 40A Boter 39/40A Brood 39/40B Brood Hoev. 2 kg. 1 kg. 70 gr. 70 gr. 125 gr. 125 gr. 400 gr. 100 gr. t.m. 2 Oct. 2 Oct. 2 Oct 2 Oct. 2 Oct. 30 Oct. 2 Oct. 2 Oct. 19 BV Brandst. 1 eenh. 31 Dec. 13 KF Brandst. 1 eenh 30 Apr. '44 IJ Eenh.zeep 1 rants. 30 Sept. 654 Algem. 39A/B Kinderv. 659 Algem. 663 Algem. 660 Algem 39B Boter 38A, 40B Boter 11/12 Petroleum 39B Kinderv. 658 Algem. een Textiel (m) 2-15 Reserve 4-49 Reserve 39/40 Tabak 39/40 Tabak 39/40 Tabak 39/40 Tabak 39/40 Taptemelk IJ Toiletzeep 661 Algem. 39 Versnap 37'38A Vleesch 37/38B Vleesch IJ Waschpoed. 655 Waschpoed. 1 rants. 30 Sept. 250 gr. 2 Oct. 125 gr. 2 Oct. 250 gr. 2 Oct. 150 gr 2 Oct. 125 gr 2 Oct. 125 gr. 30 Oct. 1 lit. 27 Sept. 250 gr. 2 Oct. 125 gr, 2 Oct. 45 gr. 31 Dec. 4 pnt 2 pnt 20 st. 2 Oct 10 St. 2 Oct. 5 St. 2 Oct. 20 gr. 2 Oct 1% Ut 2 Oct 1 rants 30 Sept 500 gr. 2 Oct 100 gr 2 Oct 100 gr. 25 Sept 25 gr. 25 Sep: 250 gr. 30 Sept 250 gr. 30 Sept D Hen heb van ant' Den 3 een van in den I SOI ric in he: vóc but vra in mo' voc de but M A1 Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van de distributie- ^«f bescheiden is het Maandag de beurt aan de letters O en P. JUBILEUM J. HOPMAN. Op 30 September a.s. hoopt de heer J. Hop- man, Rozemarijnsteeg no. 18, zijn 25-jarig jubi- b. ieum te vieren als hulpmonteur in dienst van het Gemeentelijk Electricïteitsbedrijf alhier. de W zoe zijr Ko< lan fün wc gei zie Op de dahlia's mooie soort, geplukt. bloDmkweekerijen staan de thans in vollen bloei. Een zeer „aspacia" genaamd, wordt (C.N.F./Stevens P. e) RADIO-PROGRAMMA FRANS HALS geeft een reprise van ,,Hab' mich lieb" een film van de temperamentvolle Marika Rökk, die hier haar prestaties als revuedanser#s ten beste geeft. De grootsch opgezette revue-tafereelen zetten aan de film extra luister bij. DE JOURNAALS. Het buitenlandsche nieuws geeft de indruk- ken vatr\ het strijdtooneel in Italië weer en Zoeklicht. 20.15 het binnenrukken van nieuwe Duitsche troe pen op Italiaansch gebied Ter nagedachtenis aan koning Boris is o.a. het bezoek opgenomen dat de overleden vorst aan den Führer heeft gebracht. Tevens ziet men de plechtige uit vaart in de Bulgaarsche hoofdstad. Van de binnenlandsche journaals noemen we de beëediging van vrijwilligers voor hun vertrek naar het Oostfront en het filmpje, dat de aandacht vestigt op de a.s. collecte van Winterhulp. Voorts zijn eenige belangrijke sportgebeurtenissen opgenomen, o.a. de boks wedstrijd NicolaasLagrand. ZONDAG 26 SEPTEMBER HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Viool en piano. 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Programma-overzicht. 8.30 Gram. evtl. Sportnieuws. 8.35 Symphonie-orkest. 9.00 B.N.O.: Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder Zorgen. 10.00 De Melodisten en solist. 11.30 De Stem der SS. 11.40 Marschen. 11.50 Neerlands Stem v. h. Front. 12.00 B.NO: Nieuws en actueel praatje 12.15 Mo- fy| zart-koor. 12.45 Dirk van den Hul. 13.00 Viool en W piano. 13.30 De schijnwerper. 14.00 Residentie orkest. 15.00 Het wekelijksche luisterspel „Een man en een hond die beet". 15.45 Solistencon- cert. 16.30 Theo Uden Masman. 16.55 Sportuit slagen. 17.00 Het Zondagmiddagcabaret. 17.30 „Wereldschlagers". 18.15 Nederlandsche Volks klanken. 19.00 B.N.O.: Nieuws. 19.10 Spiegel v. d. Dag. 19.15 Sport v. d. Dag. 19.30 Alt en piano. 20.00 Opera „Martha". 22.00 B.N.O.: Nieuws en actueele beschouwing. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales, 22.15 Wals en Tango. 23.00 Fransch en Zweedsch. 23.30-24.00 Met de zigeu ners in het donker. HILVERSUM II, 301,5 M. 10.00 Studiodienst, 11.00 Ochtendconcert. 12.00 B.N.O.: Nieuws en Actueel praatje. 12.15 Lunch- liedjes en-wijsjes. 13.00 Toespraak door J. Hol lander. 13.15 Chansons en Musette. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Gevarieerd Zondagmiddagconcert. 16.00 Beethoven-Schubert-concert. 17.10 Uit Bach's „Hohe Messe". 17.30 Luisterspel „De strijd om den schat" (VI). 18.15 Zie Hilversum I. 19.00 B.N.O.; Nieuws. 19.10 Dansmuziek. 20.00 ONDEUGDELIJKE TARWE. Donderdag is bij een landbouwer in de ge meente Haarlemmermeer ontvreemd een halve H.L. zaaitarwe. Deze tarwe was met een rood kleurige poeder ontsmet en zal bij de con sumptie ernstig gevaar voor de gezondheid van de gebruikers kunnen opleveren. KERKCONCERT HAN LE FEVRE. De o.a. door zijn optreden in de Matthaus Passion te Naarden welbekende tenor Han le Fèvre, zal Zondagmiddag 3 October een concert geven in de Remonstrantsche kerk aan de Schouwburgstraat, waaraan tevens zal meewerken Dolf Hendrikse, organist van deze kerk. Uitgevoerd zullen worden o.m. werken van César Franck en Hendrik An- driessen. Omroeporkest. 21.00 Amuse soliste. 21.45 Avondwijding. Nieuws en actueele beschou- mentsorkest en 22.00-22.15 B.N.O wing. MAANDAG 27 SEPT. 1943 HILVERSUM T, 414.4 M. 6.45 Gram. 7.00 BNO: Nieuws. 7.10 Ochtend- v gymnastiek. 7.15 Gram. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr.overz. 8.00 BNO: Nieuws. 8.10 Licht och tendconcert. (8.45-8.50 Voor de Huisvrouw). 9.00 Morgenwijding. 9.15 Pianovoordracht. 9.35 Gram. 9.45 Orkest G. v. Krevelen. 10.15 Gezelle-pro- gramma. 10.30 Orkest G. v. Krevelen. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Sopraan en piano en gram. 12.00 Almanak. 12.15 Theo Uden Masman. 12.45 BNO: Nieuws. 13.00 Land en Volk brengt. 13.05 De Melodisten en soliste, 14.00 Solistenconcert. 15.00 Godsd. uitzending. 15.15 Elck wat Wils. 16.45 BNO: Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Het Amusementsorkest en solist. 18.00 BNO: Friesch praatje. 18.05 Vooravond-concert. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO: Nieuws. 19.10 Spiegel van den Dag. 19.15 Viool, cello, piano. 20.00 Omroepsymphonie-orkest en solist. 20.45 Pieter Post, bouwmeester uit de 17e eeuw. 21.00 Omroepsymphonie-orkest en solist. 21.50 Piano- soli. 22.00 BNO: Nieuws en Actueele beschou wing. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centra les. 22.15. Bekende Zangmelodieën. 23.00 Plano voordracht. 23.30-24.00 Strijkorkest. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Operette. 18.00 Filmmuziek. 19.00 BNO: Nieuws. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Lieverkoek jes. 20.15 Vroolijke voordracht. 20.30 Roemeensch orkest Gregor Serban. 21.00 Symphonische ge-' dichten. 21.45 Avond wijding. 22.00-22.15 BNO: Nieuws en actueele beschouwing. Kc KI M kei N" ter kei da Kii me Mc dei Ge: W E\ Ec di< wc da^ Sc 5: Cl 11 10 1 0 w G. K.c Bo K v cl. K< K G 5 Je en cle ko Ht nii Kc V Tc Al en Zc d K ve H D b€ M te k d( se k J A H h V d: H P v L 5 J cl T T A h E R

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2