i VERWEER. D. - Zachtzinnig is de bejegening die de N.S.B. ondervond, nimmer geweest. Dat is geen ervaring van den laatsten tijd. Vrij wel van het begin af, vijf, zes jaar voor den oorlog, liep een N.S.B.'er, vooral wan neer hij zich tot propaganda verstoutte, kans op een haódtastelijke bejegening. De gloeiende pook of het scheermesje achter de brievenbus of de bloempot, die wat los in de vensterbank stond als de N.S.B. col porteerde, getuigden ervan. Dat was niet netje s en niet prettig, maar veel ophef is er nooit van gemaakt, omdat men zich min of meer tegen deze gewelddadigheden ver weren kon en aanslagen van deze soort toch altijd binnen zekere perken bleven. Dat is ande' s geworden. De aanslagen op N.S.B.'ers zijn het laatste jaar toegeno men in aantal en intensiteit. In ons land, waarin luttel jaren her een geval van man slag gansch een volk kon ontroeren, is de sluipmoord aan de orde van den dag ge treden en de eerbied voor een menschen leven, ook het leven van een politieken tegenstander, schijnt verdwenen. Wie als N.S.B.'er zijn eerlijke overtuiging niet ver heimelijkt, loopt in dezen tijd ieder oogen- blik van den dag kans op een revolver schot. Het spreekt Goddank nog vanzelf, dat breede lagen van ons volk bij alle verschil van inzicht deze terreurmethoden ver foeien. maar deze troost is een armzalige vergoeding voor de tientallen gevallen van moord en doodslag, die zich in de afgeloo pen maanden hebben voorgedaan. Het geeft bitter weinig, of duizenden den sluipmoord verwerpen, als honderden intusschen zijn blootgesteld aan het schot in den rug of den messteek in het duister. Sinds het begin van dit jaar hebben zich ten minste veertig gevallen van moord aanslag op N.S.B.'ers voorgedaan. In ver reweg de meeste gevallen vielen er slacht offers. Circa vijftig dooden en zwaar ge wonden vormen den droeven oogst van de actie der Nederlandsche politieke onder wereld. Eenige weken geleden heeft de bezetten de overheid aan Mussert de vraag gesteld of hij volhardde in zijn standpunt inzake vergeldingsmaatregelen tegen gijzelaars. Het antwoord luidde bevestigend. Mussert handhaafde het beginsel, dat onschuldigen niet behoeven te boeten voor de wandaden van anderen, zoolang dit nog maar even kan worden vermeden. Maar aan den anderen kant Wordt het de hoogste tijd, dat de sluipmoordenaar onzer dagen gaat beseffen, dat zijn aanstaand slachtoffer niet onvertogen is blootgesteld aan zijn geweld Het is gebleken dat politie en justitie ondanks al den arbeid, welken zij zich getroosten, er maar ten deele in kunnen slagen, de gepleegde misdaden op te helderen. Het is gebleken, dat het moreel van ons volk niet krachtig genoeg is, om de gesignaleerde excessen den kop in te druk ken. Wij zullen hier thans niet verder öp ingaan en constateeren de feiten slechts, omdat zij een redelijken achtergrond vor men voor het feit, dat de N.S.B., die in het afgeloonen jaar tientallen van haar beste leden door den sluipmoord verloor, maat regelen van tegenweer eischt. Tegen het wapen van den laffen, verdwaasden sluip moordenaar verlangt zij een afdoenden vorm van wettige zelfverdediging. Er is daarmede thans een begin gemaakt. Aan een aantal boeren, die op hunne eenzame hofsteden ieder oogenblik van dag en nacht een overval duchten, zijn geweren uitge reikt en in de steden zullen N.S.B.'ers, die daarvoor in aanmerking komen, eveneens van wapens worden vóórzien. Ons volk, dat qpQwen lang gespaard is gebleven voor innerlijke verdeeldheid, wordt hiermede door een nieuwe beproe ving getroffen. Want, hoe men het ook be schouwt, waar volksgenooten de wapens tegen elkander opheffen, daar worden wonden in het eigen lichaam geslagen en ontstaan haat- en wraakgevoelens, die maar al te gemakkelijk tot nieuwe wan hoopsdaden leiden. Daarom kan er niet anders dan een gevoel van rouw rijzen bij de gedachte, dat de Omstandigheden er toê leidden, dat het eene deel van het volk zich tegen het andere moet verweren. In tusschen, de nadruk zal op het woord „ver weer" moeten vallen. Niet de N.S.B. heeft het zoo gewild. Niet de N.S.B. heeft zich verlaagd tot sluipmoord. Met eindeloos ge duid heeft zij alle terreur verdragen. Dat zij thans maatregelen van veiligheid treft is haar goed recht. En de anderen? Zeker, de duistere ele- menten, die deze veertig misdrijven pleeg den zijn scnuldig. Maar grooter schuld dragen de talloozen, die zich ver vaii de daad hielden, maar dopr woord en levens houding tot op dezen dag het stille verzet vormen, de ontevredenheid aankweeken en de onverdraagzaamheid bevorderen. Het wapen tégen het wapen moge droeve nood zaak zijn gebleken, eens zal ons volk toch tot de bezinning moeten komen, dat de oude, beproefde, Nederlandsche verdraag zaamheid het eenige middel vormt, dat ons land door de moeilijkheden dezer tijden tot nieuwe beleving der oude waarden zal wekken. De moordaanslag in de Kamierlingh Onnesstraat. Naar wij vernemen is de gezondheidstoe stand van het echtpaar A. H. J. de Goede, waarop Donderdagmiddag door tot nog toe onbekende daders een revolveraanslag werd gepleegd, zeer ernstig te noemen. Men ver wacht echter, dat mevrouw De Goede de ge volgen van den aanslag te boven zal kun nen komen. Volkstuinen in oorlogstijd. Interessante expositie in „Dreefzicht". De oorlogstijd heeft den tuin in het middel punt der belangstelling geplaatst. Een ieder, die de beschikking heeft of kan krijgen over een lapje grohd tracht dit nuttig te maken door er groenten en aardappelen op te telen. Hadden velen eerst slechts een tuin louter en alleen voor hun genoegen en om er wat bloe men op te kweeken, thans stelt men den tuin meer nog op prijs om het nut, dan om het genoegen dat hij verschaft. Zelfs het kleinste en ongunstigst gelegen stukje grond, kan na bewerking nog het een en ander aan eetwaren opleveren. Het volkstuinwezen, dat voor den oorlog al leen door den liefhebber beoefend werd, is in dezen tijd tot volle ontwikkeling gekomen. Honderden, die voor den oorlog een tdintje te veel moeite en werk* vonden, zijn in dezen tijd tot de ontdekking gekomen, dat de moeite ruim beloond wordt door een goede oogst, dat het plezier en genot van het zelf kweeken van fruit en groenten ruimschoots opweegt tegen den tijd en de inspanning die het onderhouden van een lapje grond en het vruchtbaar maken hiervan kosten. Welk een voldoening schenkt het niet, aan het eind van den zomer op tafel schalen eigen gekweekte groenten en aardap pelen te zien staan en als dessert zelf ge kweekte vruchten te eten. Die voldoening kent de volkstuinder van dezen tijd, en niet alleen hij, maar ook de huisvader of -moeder, die in de eigen tui# aan het kweeken is geweest. De amateur-tuinders krijgen ieder jaar meer ervaring en hun aantal groeit in dezen lijd steeds. De resultaten, die zij boeken, zijn ieder jaar bevredigender en zeifs kunnen vele tuinders zich wat de kwaliteit hunner produc ten aangaat, zelfs meten met den beroeps tuinder. Op de tentoonstelling van den Haarlemschen Bond. van Volkstuinders in Dreefzicht kan men zien wat deze amateur- en oorlogs-tuin- ders gepresteerd hebben in den afgeloopen zomer. Het is een lust voor het oog al die groenten en vruchten in groote verscheiden heid uitgestald te zien! De Haarlemsche tuin der laat zich op deze expositie zeer van zijn goede zijde kennen. De tentoonstelling, waarop negen voikstuin- dersvereenigingen en verschillende officieele instanties zijn vertegenwoordigd in stands, is smaakvol en zeer aantrekkelijk ingericht. Een vergelijking wat uiterlijk aangaat met andere steden, waar dergelijke tentoonstellin gen werden gehouden, kan zij niet alleen zeer goed doorstaan, maar naar men ons van wel ingelichte zijde verzekerde, kan zij zelfs de fraaiste genoemd worden. Het is geen uitstal ling van wat groenten en fruit, maar een wer kelijke expositie vol kleur en lijn, met fraaie goed verzorgde stands en veel afwisseling. De eene vereeniging schikte slechts op smaakvolle wijze haar producten, terwijl de andere zor gen noch moeiten spaarde om een aantrekke lijk geheel te krijgen, waarop niet alleen de resultaten van dezen zomer te vinden zijn, maar waar ook in beeld wordt weergegeven hoe de tuinen tot stand kwamen en welke zorgen men. er aan moest besteden om tot goede resultaten te komen. Verder is de ten toonstelling leerzaam. Zij laat zien wat men kan telen en hoe men zelfs als amateur 'kan trachten nieuwe variëteiten op te kweeken, hoe men van schrale en onvruchtbare gronden goed tuinbouwland kan maken. Ooky de verschillende vertegenwoordig^ overheidsinstanties hebben zich niet onbetuigd gelaten. Eenige fraaie stands geven een over zichtelijk beeld van wat de overheid voor den volkstuinder doet om hém te steunen en voor te lichtpn. Deze stands maken de toch al zoo interessante en fleurige tentoonstelling voor den bezoeker nog meer de moeite waard. Wijziging uitreiking bonkaarten Maandag a.s. begint reeds de A. Het Hoofd van den Distributiedienst ver zoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat in afwijking van de tot nu toe gevolgde re geling, reeds a.s. Maandag 4 October met de uitreiking van de nieuwe bonkaarten voor voedingsmiddelen zal worden begon nen. De uitreiking, welke tot heden drie weken duurde, zal thans vier weken in be slag nemen als gevolg waarvan de letter- indeeling een belangrijke wijziging heeft ondergaan, waarvoor verwezen wordt naar de officieele mededeelingen in het blad van hedenavond. Maandag is de beurt aan de letter A. „Orpheus und Eurydike" in den schouwburg. Als eerste abonnementsvoorstelling voert het Deutsche theater in den Niederlanden in den Stadsschouwburg te Haarlem op Orpheus und Eurydike", een opéra van Ch. W. van NIEUWE ZEEPBONNEN. Tot en met 31 October a.s. geven bon Algemeen 674 van de bonkaart voör voedings middelen en bon Z eenheidszeep van de aan kinderen beneden den leeftijd van acht jaar uitgereikte kaarten, recht op het koopen van een stukje Lichtgevulde eenheidstoiletzeep (40 pet. of 57 pet.) of op het koopen van een stukje eenhéidstoiletzeep (14, 15 of 21 pet.) of op het doen wasschen van 5 Kg. droge vuile wasch. Voorts geven bon Algemeen 675 van de bonkaart voor voedingsmiddelen en Bon Z waschpoeder van de aan kinderen beneden den leeftijd van acht jaar uitgereikte kaarten tot en met 31 October a.s. recht op het koopen van 250 gram waschpoeder of zeeppoeder, of op het doen wasschen van 9 Kg. droge vuile wasch. Bon Z-toiletzeep van de aan kinderen be neden den leeftijd van twee jaar uitgereikte kaarten, geven tot en met meergenoemden datum recht op het koopen van een stukje van 50 of voor zoover voorradig 75 gram toiletzeep (oude samenstelling). Ir. H. van den Heuvel Rijnders verlaat het onderwijs. Aan den heer ir. H. H. van den Heuvel Rijnders is met ingang van 1 October op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leeraar in de wis- en natuurkunde aan de 1ste H. B. S. B. Ir. Van den Heuvel Rijnders werd op 23 Maart 1884 te Leeuwarden geboren. Hij stu deerde aan de Delftsche hoogesehool, waar hij in 1906 slaagde voor het examen voor ■werktuigkundig ingenieur. Op i September 1907 werd hij als tijdelijk leeraar in de wis- en natuurkunde aan de Gem. H.B.S.-B te Haarlem benoemd. Op 1 September 1908 kreeg hij een vaste aanstelling aan dezelfde H.B.S., waaraan hij tot 1 October j.l. als leeraar ver bonden bleef. De heer Van den Heuvel Rijnders, die on^' gezondheidsredenen ontslag heeft aange vraagd hij was reeds eenigen tijd ongesteld stond als leeraar zeer goed aangeschreven en was algemeen gezien, zoowel bij zijn col lega's als bij zijn leerlingen. PERSONALIA. Voor het apothekers-assistent examen is de heer J. v. d. Han, alhier. Uitknippen en bewaren. Artikel Bon Kaart Hoev, t.m. Aardappelen 41/42 Aard. 2 kg. 16 Oct. Aardappelen 41/42 Toeslag 1 kg. 16 Oct. Beschuit 41/42 Beschuit 70 gr. 16 Oct. Bloem 667/668 Algem. 70 gr. 16 Oct. Boter 38/40A Boter 125 gr. 30 Oct. Boter 41A Boter 125 gr. 16 Oct, Brood 41/42A Brood 400 gr. 16 Oct. Brood 41/42B Brood 50 gr. 16 Oct. Brandstoffen 15 tm. 19 BV Brandst, 1 eenh. 31 *Dec. periode 5, 6, 7, 8 Brandst. 1 eenh. 30 Apr. 11 tm. 13, 16 KF Brandst. 1 eenh. 30 Apr. Gort 669 Algem. 250 gr, 16 Oct. Gort 41A/B Kinderv. 250 gr. 16 Oct. Jam 673 Algem. 250 gr. 16 Oct. Kaas 671 Algem. 150 gr. 16 Oct. Margarine 41B/44A Boter 125 gr. 16 Oct. Margarine 38A, 40B Boter 125 gr. 30 Oct. Melk 41/42 Melk 1 lit. 16 Oct. Petroleum 13/14 Petrol. 1 lit. 19 Nov. Ryst 41B Kinderv. 250 gr. 16 Oct. Scheerzeep 1 een Textiel (m) 45 gr. 31 Dec. Servies 2-14, 2-15 Reserve 4 pnt 3-48, 4-48, 3- 49 4-49 Reserve 2 pnt Sigaren 41/42 Tabak 5 St. 16 Oct. Sigaretten 41/42 Tabak 20 St. 16 Oct. Sigarillos 41/42 Tabak 10 St 16 Oct. Suiker 672 i\.]gem. 500 gr. 16 Oct. Suikerwerk 41 Versn. 100 gr. 16 Oct. Tabak 41/42 Tabak 20 gr. 16 Oct. Taptemelk 41/42 Taptem. 1lit. 16 Oct. Vermicelli 670 Algem. 100 gr. 16 Oct. Dag van de Dierenbescherming. 4 October is ieder jaar weer opnieuw de Dag van de Dierenbescherming. In vroeger jaren werd op alle mogelijke wijzen op de zen dag geijverd voor de bescherming van de kleine, en de groote dieren die de mep schen zoo dagelijks omringen. .Behandelt de dieren met- zachtheid. spa,art de vogels is een bekende uitdrukking, die men aller- wege in ons land tegenkomt'. Op den 4den October wordt deze spreuk met nog' grooter nadruk dan gewoonlijk verkondigd. Want op dezen dag werd in het jaar 1181 de heilige Franeiscus van Assisi geboren, de man die ten voorbeeld strekte aan de peheele wereld door zijn groote liefde voor alle dieren, die hij hielp en verzorgde naar vermogen. Zijn naam is in aller herinnering voort blijven leven als de groote beschermer der dieren zoo zelfs dat hij hun beschermheilige werd Het dikwijls hulpeléoze dier, dat in ons leven een groote plaats inneemt, moet be schermd worden. De Dag van de Dierenbe scherming de herdenking tevens van den ge boortedag van Franeiscus van Assisi, diende om de menschen nog eens extra onder het oog te brengen, dat het dier goed behandeld moet worden, dat het waar mogelijk be schermd moet worden. MUTATIES BIJ HET HAARLEMSCHE ONDERWIJS. De burgemeester heeft besloten te benoe men tot tijdelijk leeraar teekenen aan de H.B.S. b met 5-jarigen cursus den heer H Janssen te Deventer, tot onderwijzer aan de school voör U.L.O., letter A den heer H. G. Noor te Amsterdam, tot onderwijzer aan de Jan Ligthartschool den heer Ph. J. Deijs te Utrecht en tot onderwijzer aan de Junoschool den heer J. A. P. Oosten te Medemblik. Aan den heer W. B. Groeneveldis eervol ontslag verleend als leeraar aan de Gem Avondschool voor Nijverheidsonderwijs, aan mej. M. Schuit als leerares aan de Gem. Avondschool voor handelsonderwijs en als on derwijzeres aan de Junoschool (Overtonstraat) en aan mej. W. J. Francken, als onderwijzeres aan de Lorentzschool (Leidscheplein). MUSSOLINI'S BEVRIJDING GEFILMD. Deze week kan men in de verschillende bioscoop-theaters een aantal filmopnamen van de bevrijding van den Duce door de speciale DISTRIBUTIEBONNEN. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede Gluck. De muzikale leiding berust bij Wil- afdeeling mannen van de valschermtroepen helm Franzen, de ensceneering bij.prof. dr Hanns Niedecken-Gebhard. De decors zijn van Ernst Rufer. De rol van Orpheus wordt gezongen door Hildegard Jachnow, die van Eurydike door Trude Sorge, terwijl de amor- rol door Hertha Thoss wordt vertolkt. D.AG VAMiDE.f i j 9'.^'12 POS FZEGEL v - V-,-;...-:, /-.v.. Door het Staasbedrijf der P.T.T. zal vanaf 9 Oct. a.s. een nieuwe postzegel van TA et. worden uitgegeven, ter gelegenheid van den „dag van den postzegel". (P.T.T./C.N.F. Pax c) den Sicherheitsdienst en de Waffen-SS onder leiding van SS-Hauptsturmführer Skorzeny zien. Het buitenlandsch journaal geeft behalve deze interesasnte opnamen, momenten uit het bezoek van den Duce aan Hitler in zijn hoofd kwartier, waar de Führer het Italiaansche staatshoofd hartelijk welkom heette. Korte reportages van het binnenrukken der Duitsche troepen in Noord-Italië, het bezetten der. Ita liaansche steden, de yiering van den tweeden verjaardag van Estland's bevrijding, de gevol gen van de jongste luchtaanval op Brussel en pro-Duitsche demonstraties te Agram na het bekend worden van Italië's capitulatie, vol tooien het buitenlandsch journaal. Het binnenlandsch'nieuws bezat o.m. een reportage van de viering van den Dag van den ouden Jeugdstorm in Amsterdam, waarbij Max Blokzijl het woord voerde; verder opna men van de beëindiging van een cursus op een kaderschool van den N.A.D., de Omscholings tentoonstelling in Den Haag, een' volkstuinders tentoonstelling in de Retterdamsche Rivièra- hal, sportwedstrijden tusschen leden van het Arbeidsfront'uit Den Haag en Rotterdam en andere gebeurtenissen uit de afgeloopen week. Een filmpje „Zomerzon" wekt de menschen op om de a.s. vlindercollecte ten bate van het Winterhulpwerk van den Nederlandschen Volksdienst te steunen Verduisteren: van 19.30 tot 7.30 uur Klok een uur achteruit. Wij brengen in herinnering, dat in den nacht van Zondag op Maandag de wintertijd ingaat en dat om drie uur de klok een uur achteruit gezet moet worden. DEVIEZENGRENSVERKEER MET BELGIE. In de Staatscourant van 1 October is een I besluit verschenen betreffende de regeling van het deviezengrensverkeer van Nederland 1 met België. De voornaamste verandering met het vroegere besluit is, dat het bedrag, dat per dag per persoon kan worden meegenomen naar België is verhoogd van f 1.tot f 3. en het maximum bedrag per maand van f 10 tot f 30. De overige bepalingen zijn practisch onveranderd gebleven. Voetbal HAARLEM—AJAX AAN DEN SCHOTERWEG. De strijd tusschen Haarlem en Ajax is er steeds een geweest, waar voor groote belangstelling heeft bestaan. Dat zal morgen ook het geval zijn, als de ploegen tegenover elkaar staan. De elftallen hebben twee keer gewonnen en .één maal verloren. Mogelijk kan Haarlem profitee- ren van eigen terrein. EDO trekt naar Xerxes en heeft de beste kansen. Winnen de Haarlemsche clubs dan staan ze er goed voor. In de tweede klas krijgt RCH het tegen KFC in de Koog niet gemakkelijk. Een gelijkwaardige strijd wordt tusschen Alkmaarsche Boys en Santpoort ver wacht. In de dei-de klas kan er eenige wijziging in den stand tegemoet worden gezien. Schoten zal immers al het mogelijke doen, om DTS een nederlaag toe te brengen, om tot de leidende clubs te blijven behooren. Zandvoortmeeuwen zal tevreden mogen zijn met een gelijk spel in Den Helder. BloemendaalTYBB wordt voor de gasten en IIFC zal zich wel herstellen in den thuiswedstrijd tegen Halfweg. Een gelijk spel bij Terrasvogels—Kinheim ligt in de lijn der ver wachtingen. Korfbal AFDEELINGSBESTUUK „HAARLEM'' N. K. B. Van 1 October af zijn de functies van het afdeelingsbestuur Haarlem" N. K. B. als volgt verdeeld: R. de Boer, voorzitter; W. v. Lohuizen, secretaris; P. Plooyer, penning meester; H. Arends, competitieleider en C. Bigtvoet. commissaris. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 3 OCTOBER 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Cello en gitaarsoli. 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Progr. overz. 8.30 Gram.muz. evtï. Sport nieuws. 8.34 Gram.muz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Kiankbeel: ,,De dichter van de Lüneburger Heide". 11.00 Theo Uden Masman. 11.30 De stem der SS. 11 40 Marschen. 11.50 Neerlands stem van het front. 12.00 BNO Nieuws en actueel praatje. 12.15 Om roep Operakoor en Strijkorkest. 12.45 Ned. Ver bond voor Sibbekunde, 13.00 Pianovoordracht. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 Residentie orkest en solist. 15.00 Het wekelijksche luisterspel: „Een sprookje van liefde en geluk". 16.00 Vroolijke Zondagmiddagklanken. 16.55 Sportuitslagen. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.30 Wereldsehlagers. 18.15 Nederlandsche Volksklanken. 19 00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel v. d. dag, 19.15 Sport v. d. dag. 19.30 Herfstdraden. 20.00 Das ist mein Wien. 22.00 BNO Nieuws en actueele be schouwing. Van 22.15 af alleen voor de Radio- Centrales. 22.15 Uit het Abecedarium van disco theek. 23.3524.00 La boutique fantasque. HILVERSUM II 301.5 M. 10.00 Godsd. uitzending. 11.00 Symphoniecon- cert. 12.00 BNO Nieuws en actueel praatje. 12.15 Salonmelodietjes. 13.00 Toespraak door J. Hol lander. 13.15 Harmonie orkest. 14.00 Voor de jeugd 14.30 Dansorkest Dick Willebrandts en solisten. 15.00 Platen-varia. 16.00 Missa Solemnis, L v. Beethoverr. 17.30 Luisterspel: „Heling". 18.00 Ly rische Suite. 18.15 Zie Hilversum I. 19.00 Even tijd voor 'n dansj^, 20.00 Zoeklicht. 20.15 Instru mentaal opera-concert 21.00 Symphonisehe nacht muziek. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en actueele beschouwing. MAANDAG 4 OCTOBER 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr.overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.10 Bloemen- zang. (8.45—8.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Gods dienstig^ uitz. 9.15 Orkestsuites. 9.45 Orkest Otto* Hendriks. 10.15 Zoo kort maar toch zoo lang geleden. 10.30 Orkest Otto Hendriks. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Dansorkest Theo Uden Masman. 12.45 BNO Nieijws. 13.00 Land en Volk brengt13.05 Om roeporkest en gram.muz. 14.00 Zang en piano en gram.muz. 15,00 Godsdienstige uitz. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Melodisten en solist. 18.00 BNO Friesch praatje. 18.05 Pianovoordracht. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel v. d. dag. 19.15 Kwartetconcert. 19.45 Zang en piano en pianosolo. 20.15 Inlieding tot de volgende uit zending. 20.25 Das Hesenlied, declamatorium. 20.55 Pianosoli. 21.10 Omroeop Symphonie Orkest en solist! 22.00 BNO Nieuws en actueele beschou wing. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centra les. 22.15 Boheemsche en Hongaarsche muziek 23.00 Uit het land van Bel Canto. 23.3024.00 Pianovoordracht. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Der Zigeunerbaron. 18.00 Orkestenparade. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Scandinavisch concert. 20.15 Een medicus aan het woord. 20.30 Vroolijke zang. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en actueele beschouwing. I I i

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2