De moordenaars van luit.-generaal Seyffardt en dr. Posthuma veroordeeld SST Studenten en communisten pleegden moorden, en aanslagen op spoorwegen en gebouwen. De <loor het Polizeistaiidgerioht in Amsterdam op 30 September 1943 op grond van de verordening tot* bescher ming van de openbare orde van 9 Ja nuari 1943 ter dood veroordeelde 19 Ne derlanders hebben deel uitgemaakt van een terreurgroep, die vooral op het oog had moorden te plegen op vooraanstaan de Nederlandsehe personen, alsmede aanslagen te doen op spoorlijnen en daardoor indirect de Duitsehe bezet tende overheid tc treffen. De leiders van de terreurgroep zijn deels nationalisti sche. deels joodsehe studenten geweest, die zich onder leiding van vroegere le den der cbniiiiiinistfsche partij Neder land verbonden liadden om daden van geweld te plegen. De terroristen hebben het klaar gespeeld zich te voorzien van wapenen en ontplofbare stoffen, die ten deele van buiten landsehe herkomst waren. De groep stond onder leiding van. den communistische» arts dr. Kastijn en van den student in de medicijnen en halfjood Hans Katan. De half jool Hans Katan heeft de op dracht gegeven tot den moord op luitenant- generaal Seyffardt, coirhnand&nt van hèt Nederlandsche Vrijwilligerslegioen. De vol jood Deo Frijda heeft tezamen met den eommunistischen arfs dr, Ivastijn op 5 Fe bruari 1943 in Den Haag den moord op lui tenant-generaal' Seyffardt uitgevoerd. De arts dr. Kastijn die het doodelijkè schot op luit.-generaal Seyffardt heeft gelost en zifth bovendien heeft schuldig gemaakt aan den moord op den leider van het Departement van Volksvoorlichting rar. Keydon, op 9 Fe bruari 1943 in Voorschoten, heeft bij zijn arrestatie zelfmoord gepleegd. Hans Katan heeft bovendien, samen met den voljood Leo Frijda, deelgenomen aan der» moord op den Nederlander Van Blom op 2 5 Juni 19 43 in Amsterdam en bovendien aan de moorden op den vroegeren Nederlandsehen minister van landbouw Dr. Posthuma 3 Juni 19 43 in Hen gelo, op den leider van het ministerie van volksvoorlichting, mr. Reydon op 9 Fe bruari 1943 in Voorschoten, op den politie- vaandrig Postman op 24 Juni 1943 in Am sterdam, op den rijwielstaller Hoff op 2 Juni 1943 in Amsterdam, op den Ned er land- schen eersten luitenant van politie Kaay op 3 Juli 19 43 in Enschedé, op den Nederland schen' tandarts'De ■donge^Cohep -op 22 Juli 1943 in Amsterdam, alsmede aan de poging tot moord op den Nederlandschen politie agent Blonk en diens echtgenoote op 15 Juli 1943. terwijl hij voorts opdracht heeft gege ven tot een reeks andere moorden op voor aanstaande Nederlandsche personen, welke niet zijn uitgevoerd. Hans Katan is de drijf veer van alle door leden der terreurgroep uitgevoerde spoorwegaanslagen en brand stichtingen geweest en heeft zelf aan ver scheidene handelingen deelgenomen. De vol-joodsche student in de medicijnen, Leo Frijda, die heeft deelgenomen aan de oprichting van de terreurgroep, heeft be halve de moorden op luitenant-generaal Seyffardt .en op den Nederlander Blom, den moordaanslag erepleegd op den rijwielstaller Hoff te Amsterdam. Hij heeft'het doodelijke schot op Hoff gelost. De veroordeelde le era ar in de natuurkunde Johannes van Mierlo heeft op de plek van de misdaad hulp ver leend. Leo Frijda heeft voorts samen met Katan. twee spoorwegaahslagen uitgevoerd en In Juni 1943 geprobeerd om in een bios cooptheater te Den Haag door middel van een brandbom brand te stichten. De student Sape Kuiper heeft op 2 2 Juli 1943 den Nederlandschen tandarts De Jonge- Cohen in diens spreekkamer doodgeschoten en t.wee schoten gelost op didhs echtgenoote, die gewond werd. Medeplichtige is de. gym nastiekleraar Henri Geul. die eveneens met een pistool gewapend is geweest. Geul had zich pas op 20 Jifli 1 943 bij de terreurgroep aangesloten en zich bereid verklaard tot me dewerking bij elk soort daden van terreur. Op 15 Juli 1 943 heeft Sape Kuiper tezamen met den student Johannes Kalshoven, die zich in M'cï 1943 tot medewerking bij daden van terreur be^pid had verklaard, den moord aanslag gepleegd op den Nederlandsche po litieagent en diens echtgenoote. Johannes Kalshoven heeft op den politie-agent Blonk gescheten, terwijl Sape Kuiper verscheidene schoten heeft gelost op de echtgenoote van Blonk, die haar men te hulp snelde en voorts nog een schot op den politie-agent Blonk. Blonk en zijn echtgenoote werden zwaar gewond. Kuiper heeft ook medewerking ver leend aan den moord op den rijwielstaller Hoff. Op 24 Juni 1943 heeft Kuiper gepro beerd brand te stichten in een bioscoopthea ter te Amsterdam, waar hij een brandbom had verstopt inleen door hem opengesneden logezitplaats. Doordat de helsche machine tijdig kon worden verwijderd, is de brand voorkomen. Tezamen met den jood Leo Frijda en den eveneens veroordeelden stu dent. in de medicijnen Oïof Thomson heeft Kuiper in een huis te Amsterdam een groot aantal brand sassen gemaakt. In den veroordeelde Johannes van Mierlo, die werkzaam is geweest als leeraar aan' d machinisten school te Amsterdam en die nauwe betrekkingen onderhield met de com munistische partij, hebben de jonge terro risten een hunner geestelijke leiders gevon den. Van Mierlo heeft een speciale sabotage groep georganiseerd. Behalve dat hij mede plichtig was aan den moord op Hoffden eigenaar van de fietsenstalling, heeft hij op dracht gegeven voor den op 20 Augustus 19 43 gepleegden moord op den Nederland schen politie—kapitein Woerts in Bussum, in Engelsche opdracht schikkingen getroffèn voor den moord op een vooraanstaande Ne derlandsche persoonlijkheid cn in 3 gevallen informaties ingewonnen voor voorgenomen in oordaanslagen. Louis Boissevain. leerling op de mach in is- tenschool, die een leidende rol in de terreur groep speelde, heeft in opdracht van den halfjood Hans Katan en van den journalist Maarten van Gilse en met hulp van de even eens gearresteerde studente Reina. Prinsen- Geerlings op 3 Juli 1943 te Enschedé den eerste luitenant der Nederlandsche politie. Kaay. doodgeschoten. Louis Boisseva'in heeft voorts op 20 Augustus 19 43 met hulp van de intusschen gearresteerde Gertruida van Lier twee schoten gelost op den Nederlandschen politie-kapitein Woerts in Bussum, waar door deze zw*aar gewond Werd. Deze moordaanslag is gepleegd op verlan gen yan een andere terreurgroep, die als be looning had beloofd vuurwapenen te zullen leveren (binnenkort zal deze andere terreur groep zich voor het Polizeistandgericht te verantwoorden hebben). Tenslotte heeft Louis Boissevain als leider van een speciale terreurgroep aamVijzfngen gegeven voor het ten uitvoerleggen van spoorwegaanslagen en 'een reeks andere spoorwegaanslagen voorbe reid. De student Antoon PIey.te- heeft zich lan gen tijd ihet den werktuigkundige Jan Ka- rel Boissevain bezig gehouden met het ver vaardigen van helsche machines en opt plof bare. stoffen. Beiden hebben' zich ook vijandelijke ontplofbare stoffen weten te verschaffen. Antoon Pleyte en Jan Karei Boissevain ,hebben eind Mei 1943 door het aanbrengen van ontplofbare ladingen een aanslag gepleegd op een Duitschen frontver_ lofgangerstrein, die niet gelukt is. Tezamen met onbekende personen heeft Antoon Pleyte nog een anderen aanslag op eqfi Duitschen verlofgangerstrein beproefd. Een derde aan slag op een Duitsch militair transport is hem evenmin gelukt. De door Jan Karei Boissevain vervaardigde ontplofbare stoffen zijn gebruikt bij andere aanslagen. De kantoorbediende Gideon Boissevain, de letterkundige Walter Brandligt en de journalist Maarten van Gilse hebben zich als leden der terreurgroep jaren lang bezig ge houden met het vervaardigen en in omloop brengen van vervalschte persoonsbewijzen voor in illegaliteit levende Nederlanders. Zij hebben verder in radiotoestellen, die moes ten worden ingeleverd,^ brandsassen inge bouwd met. het doel. dat gehouwen mei de daarin bijeengebrachte radiotoestellen in brand zouden geraken. Gideon Boissevain en Maarten van Gilse hebben voor ontplofbare middelen gezorgd en twee aanslagen op spoorlijnen uitgevoerd, die niet gelukt zijn. Gideon Boissevain heeft ook voor den moord op een politieambtenaar een afspraak gemaakt met.andere léden der groep. Pikeur Remiens en de radio-technicus An toine Th. Broeckman waren reeds sinds jaren lid van communistische sabotagegroepen. In Maart en Mei 1943 hebben zij twee mislukte spoorwegaansjagen gepleegd. Zij hebben ver der in het voorjaar van 1943 met andere da ders overvallen gepleegd op den bankier Lo keren-Campagne in Blaricum, den makelaar Honing in Soest, op het buis Witte UTurcht in Soest, op een vrouw in Laren en op een villa in Lage Vuursche. om geld. levensmiddelen kleedingstukken en persoonsbewijzen op te eischen. In de eerste drie gevallen hebben zij zich toegang tot de huizen verschaft, door zich uit te geven voor leden van de Duitsehe Si- cherheitspolizei. Eind Juni 1943 hebben zij een roofoverval gepleegd Op een transport distributiebescheiden in Lage Vuursche. Re miens, die ook aan de vervaardiging van val- sche persoonsbewijzen heeft medegewerkt, beeft bovendien reeds eind Mei 1942 een op slagplaats van stroo van de Duitsehe weer macht in brand gestoken, brandstichting ge- oleegd in het Arbeidsbureau te Amsterdam en heeft deelgenomen aan den aanslag op het Bevolkingsregister te Amsterdam op 27 Maart 1943. De kantoorbediende Anton J. Th. Koreman ts ter dood veroordeeld, omdat hij den pikeur Remiens. na diens deelneming aan den aanslag op het Amsterdamsc^ie Bevolkingsregister, in zijn huis heeft opgenomen en diens pistool in bewaring heeft genomen, hoewel hij op de hoogte was van diens medewerking aan de actie van sabotage. Tegen den monteur Viktor van Swieten is de doodstraf uitgesproken omdat hij sinds jaren een pistool in bezit had en dit wapen, ondanks het desbetreffende bevel, dat de be zettende overheid heeft uitgevaardigd, niet heeft ingeleverd, voorts omdat hij zijn pistool heeft overhandigd aan de mede-veroordeelden Remiens en Broeckman voor eventueele ver dediging tegen Duitsehe politie-béambten en tenslotte omdat hij een pistool van Rémiens in bezit heeft genomen om dit wapen te repa- reeren. De student in de medicijnen Johann Roenier heeft zich vergrepen aan de verordening tot bescherming van de openbare orde, doordat hij op ld April 1943 door het aanbrengen van een brandsas gepoogd heeft brand te stichten in de universiteit te Amsterdam, teneinde de door de Nederlandsche studenten afgelegde verklaringen van loyaliteit te vernietigen en tegen de loyaliteitsverklaringen te pfotestee- ren. Ook zijn handeling is door het Standge- richt beschouwd als dienende om de openbare rust en orde in Nederland te verstQren. Het geestelijke contact van de door het Polizeistandgericht Amsterdam op 30 Septem ber 1943 veroordeelde Nederlanders mef de illegale communisten is vooral tot stand ge bracht door den 32-jarigen Petrus Pooters, zon der beroep. Pooters is reeds op jeugdigen leeftijd lid der communistische partij Neder land geweest, heeft leidende functies in deze munistische partij Nederland bezig gehouden met het tot stand brengen van het contact der illegale communisten mét de kringen van nationalistische studenten eenerzijds en met sabotagegroepen anderzijds. Jarenlang heeft hij verboden politieke redevóeringen voor Né- derlandsche studenten gehouden en studenten gerecrutee*£ voor terreurgroepen. Pooters heeft deel gehad in de oprichting der op 30 September 1943 veroordeelde terreurgroep en heeft van al haar handelingen kennis gekre gen, zonder dat hij zelf actief aan daden van geweld deelnam. Wegens het oprichten van een geheime organisatie en wegens het niet aangeven der hem bekende gewelddelicten; dat wordt voorgeschreven door de verordening tot bescherming der orde. is hij eveneens ter dood veroordeeld. De behandeling tegen verscheidene vrouwen, die als leden der terreurgroep gearresteerd zijn. alsmede tegen andere medeplichtigen zal op bijzondere wijze geschieden? Nieuwe Uitgaven. Het hoerendom de levensbron van 't Noord ras, door R. Walther Darré, Uitg. „Volk en bodem". Den Haag. In 1927 verscheen in Duitschland het werk „Stammbaum un$ Art bild der Deutschen" door Kern, in welk werk een poging gedaan werd. de menschelijke ras senleer in te schakelen in de geschiedkunde en waarin ten aanzien van 't Noordras zekere stellingen als* gevolg van ondei^zoek werden neergelegd. De toenmalige landhuishoudkun dige Walther Darré, sindsdien Rijksminister en Rijksboerenleider kon zich met Kern's opvattingen niet vereenigen en leverde daar tegenover een ontwerp voor een onderzoek van de rassenleer, dat evenwel door den ge weldigen omvapg, dien de te bewerken stof en te onderzoeken bronnen aannamen, tot een standaardwerk zoowel naar den inhoud als naar het uiterlijk uitgroeide. Van den vijf dén Duitschen druk van dit werk is thans een Nederlandsche vertaling verschenen (door J. M. Lang) en ieder heeft daardoor ook hier te lande gelegenhejd, zich le verdiepen in af komst en opbloei van het Noordras en van den krachtigen invloed, dien het hoerendom op dit Noordras heeft uitgeoefend en nog steeds doet «gelden. Een werk als dit, waarin zeer veel theorie op het terrein der biologie is verwerkt, zou met een inhoud van bijna 600 pagina's gemak kelijk den lezer vermoeien, doch in weerwil van het wetenschappelijk karakter, is de schrij ver er in geslaagd, een boeiend betoog te, be waren, ""waardoor het boek als even interes sante als leerzame lectuur mag worden aan gemerkt. Het verdient gelezen te worden door ieder die belang stelt en wie doet dat niet in den ontwikkelingsgang van zijn ras en zijn bloed. G EVONDEN VOO RW ER PEN Bril. Vader, Korteft&erstraat 25; col'Ier, Heuvel. Jacob van Lennepstraat 3; étui met Inhoud, v. d. Schaaf, Bosch en Hovenstr. 3 cusschen 18-1.9 uur, geld, Nederkoorn, Bo termarkt 12 rood; mantel, Peerdeman, v. Oosten de Bruijnstraat 71; portemonnaie met inhoud, Burggraaf. Assen del verstraat kindertasch'je, Bur. van Politie. Smedestv. 9 schooltasch met inhoud. Kwaak, de Wit straat 2 5 rood. ter tégen doelman Keizer. Bij de hierna talrijker aanvallen van Haarlem, voornamelijk over den rechtervleugel waar Hartman nogal eens naliet den -bal op het juiste moment voor het doél te plaatsen, kreeg Groeneveld nog een unieke kans maar tot aller verwondering kon Keizer den bal nog verwerken. Rust 01. In een veelbelovend tempo begon Haarlem aan de tweede helft reeds na enkele minuten bracht Groeneveld met een uitstekend doelpunt den stand op 11. Een periode van Haarlemover wicht leidde hierna niet tot het winnende doel punt. De uitvallen van Ajax werden steeds tijdig door de Haarlemverdediging waarin nu Van Gooi uitblonk onderbroken. Na een voorzet- van Potharst kopte de Winter den bal wel over Kei zer héén maar de doellat stond het in deze periode wel verdiende doelpunt in den weg. Onder groote' spanning kwam het einde van de zen uitmuntend door Dr. Van Moorsel gefloten wedstrijd. XorxesE.D.O. 23. Aanv'ankelijk ging het spel gelijk op, waarbij de verdedigingen 't niet moeilijk hadden Lang zamerhand kwam Xerxes in de meerderheid en nadat van eenige kansen geen sprake was gemaakt, wist Wilkes met een vrijen kopbal Xerxes de leiding te geven: 1—0. De Rotterdam mers bleven daarna het beste deel van het spel behouden, maar hun voorhoede hield vooral in het. doelgebied het samensp^É te kort. Daarbij kwam, dat Wille zijn doel uiterst secuur en in keurige stijl verdedigde. Tot 3-maal toe ontkwam het doel van de Haarlemmers aan een odor- boring. Intusschen zat ook EDO niet stil en het was vooral de rechtsbuiten Spek. die nog al.eens ver warring stichtte in de verdediging vart de thuis club. EDO begon in de tweede helft met een serie felle aanvallen, doch de verdediging van Xerxes sloeg deze goed af. Na tien minuten gingen Lagendaal en Wilkes er keurig doorheen, welk staaltje voetbal be sloten werd door een schot van Wilkes, dat Wille te machtig was (2—0). EDO was geen oogenblik ontmoedigd en het duurde niet lang, of Hirs verkleinde uit een voorzet van Spek den achter* stand (2—1). De Haarlemmers gooiden er nu nog een schepje op en na een hevig gewirwar voor het doel zorgde Spek voor den gelijkmaker (22). EDO kwam opnieuw terug, en na een uiterst snellen aanval was 't Steendam, die met ee nhad schot den bezoekers de leidinge gaf (23). Xerxes veranderde daarna haar opstelling, maar" ook dat hielp niet meer. SANTPOORT HERSTELT ZICH. In de tweede klasse A hadden de Kennemers en HBC een vrijen Zondag. Santpoort behaalde haar eerste overwinning, n.l. op de Alkmaarsche Boys, die met 4—2 de vlag moesten strijken voor de vlot spelende Santpoort ploeg. In deze zege had vooral Jan Bakkum met drie doelpunten een groot aandeel. RCH leed haar tweede nederlaag, thans in Koog aan de Zaan tegen K.F.C., een elftal waartegen RCH nooit haar beste spel speelt. Hoewelde blauwzwarten met 31 ver lóren, hebben zij geenszins een slechten wedstrijd gespeeld. Vooral in technisch opzicht liet de Racing veel fraais zien< doch de productiviteit was niet van dien aard, dat Klokkemeyer ernstig verontrust werd. KFC kwam voor de rust op fortuinlijke wijze aan twee doelpunten die beide door den veteraan Kruyver werden gemaakt. De achterhoede van RCH ging hierbij niet vrij uit. In de tweede helft was RCH ve^. sterker. Kop pen en zijn mannen stuwden steeds op, doch het bleef bij één doelpunt, dat Wim Hanse acht mi nuten na de rust op fraaie wijze wist te maken. In een periode, dat de gelijkmaker elk oogen blik kon worden verwacht, kwam een enkele KFC uitval. Toen het achtertrio vergat aan te vallén, schoot Andries Kok een tam balletje achter van Egmond (31). De stand luidt: SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal E.D.O. wint, Haarlem speelt gelijk. In de eerste klassen in het wekten zijn nog drie clubs zonder puntenverlies, n.l. Volewijckérs en Hermes in district I en VUC in district 2. De Haarlemsche clubs EDO en Haarlem kunnen nog een woordje meespreken, daar zij de vierde plaats bezetten. Haarlem kreeg bezoek van Ajax en velen zijn getuige geweest van een snellen, aantrekkelijken, maar bovenal spannenden wed strijd, welken de Amsterdamemrs voor de rust hadden kunnen winnen en de roodbroeken na de hervatting hadden moeten winnen. Het spel der gasten was wat rustiger en technisch wat beter, maar ook bij Haarlem viel er dikwijls veel te waardeeren. In de eerste helft doelputte Broek man en vijf. minuten na rust maakt Groeneveld gelijk. EDÖ trok naar Xerxes en stond nadat de rust met 1—0 was ingegaan, daarna met 20 ach ter. Toen herstelden de Haarlemmers zich en Hirs, Spek en Steendam zetten den achterstand in een voorsprong van 32 om. De uitslagen in de eerste klas waren: district 1: Volewijckers Sparta 31; ADOStormvogels 21; Xerxes—E DO 2—3; HBS—DFC 2—1; Hermes—DWS 3—2. District 2: EmmaFeijenoord 12; VSVDHC 2—2; RFC—VUC 1—2; Haarlem—Ajax 1—1. In de tweede klas won Santpoort na een goe den strijd én dank zij Van Bakkum met 4—2 van Alkmaarsche Boys. De Racing stelde weer teleur en verloor met 3—2 van KFC. De verrassing was de 1—r-O nederlaag van OSV op WFC en dan won West Frisia met 21 Van ZFC. DTS bleef in de derde klas door ëen overwin ning van. 51 op Schoten aan de leiding. HFC was een klas beter dan het op bezoek komende Halfweg en won met. 50. Jochemus debuteerde goed en nam twee doelpuntei\ voor zijn rekening. Verder zijn gespeeld: BloemendaalTYBB 44; TerrasvogelsKinheim 11; HelderZandvoort- meeuwen ging niet door. Vliegende Vogels leed m de vierde klas de eerste nederlaag (23) tegen DCO. In Benne-r broek won Ripper-da met 3—0 van BSM; THB verloor met 9—1 van DJO en Onze Gezellen won met 41 van DSSR. In de reserve klassen zijn gespeeld: ZFC 2 Haarlem 2 33; WFC 2Kennemers 2 14; VSV 2—AFC 3 2—2; RCH 2—Stormvogels 2 1—2; EDO 2Alcm. Victrix 2 13. De Volewijckers 4RC H 3 3—5; DWS 4—TYBB 2 1—3; Zandvoortmeeu- wen 2Haarlem 3 53; Watergraafsmeer 2Bloe mendaal 2 31; SCA 2Zandvoortmeeuwen 3 1—9. HaarlemAjax 11. Een gezellig vol Haarlemhuis is getuige ge weest van een snellen aantrekkelijken en boven al spannenden wedstrijd welke de Amsterdam mers voor de rust hadden kunnen en de rood- broeken na de rust hadden nrvoeten winnen. Het spel der bezoekers was wat rustiger en technisch wat beter dan van Haarlem maar ook bij Haar-, lem viel dikwijls veel te waardeeren. De verde diging heeft zich uitstekend -geweerd waarbij Kluit, Van der Hulst en (na de rust) vooral Van Gooi op den voorgrond traden Na enkele aanvallen van Haarlem gaf de voor hoede van Ajax, zeer goed gesteund door spil Klein, al spoedig den toon aan. In snel tempo ging het op het Haarlem-doel af waar Kluit ver schillende schoten behoorlijk verwerkte maar na een zeer snellen aanval toch door middenvoor Broekman werd gepasseerd. 01. Een door Boe- W. F. C. K. F. C( O. S. V H. B. C. Z. F. C West Frisia Alkm. Boys Alc. Victr. Kennemers Santpoort R C. H. .ree gescoord doelpunt was even tevoren gean- partij bekleed en zich na ontbinding der com- nuleerd wegens een overtreding? van De Win- gesp. 4 4 4 4 4 4 4 4 2 4 2 gew. 3 2 3 2 1 2 1 1 1 1 gei. 1 2 pnt 7 RIPPERDA WINT* VL. VOGELS VERLIEST. DCO heeft in de vierde klas voor een verras- scing gezorgd door Vliegende Vogels een neder laag toe te brengen. Het resultaat was 32, hoe wel een gelijk spel de verhouding beter weer gegeven zou hebben. Ripperda daarentegen won Bennebroek nret 30 van BSM in een zeer zwaren strijd voor de Haarlemmers. De thuis club spande zich bijzonder in, doch moest.voor de -beteretechniek zwichten. THB is dit seizoen minder op dreef en leed een nederlaag van niet minder dan 91 van DIO. De achterhoede van THB was niet op dreef en hiervan maakte DIO een dankbaar gebruik; met rust was de stand reeds 15. DSSH—Onze Gezellen werd een over winning van 41 voor he bezoekers, die niet eens in hun vorm speelden. Verscheidene kansen liet de voorhoede nog voorbij gaan. Cricket. G KM 11 l)E LI>EN IN Dl. A PI). HAARLEM VAN I)EN NOB. Blijkens de berekeningen van den secretaris, den heer A. W. Rogge band heeft G. van Musscher van RCH het beste gemiddelde behaald bij het batten in de afdéeling Haarlem van den Ned. Cricket bond. Hij scoorde in totaal 268 runs. hoogste totaal 63, 10 innings waarvan 3 maal niet uit; zijn gemiddelde is 38.29., Op hem volgt Hans Winter van Rood en Wit, die in de ad- spiranten-afdeeling de hoogste plaats in neemt, met een gemiddelde van 26.67. Deze maakte 8 0 runs, waarvan een maal 36 niet uit in zeven innings, waarbij drie maal niet uit. De derde plaats is voor J. E, C. Schmeink eveneens van Rood en Wit, met een gemid delde van 21.89; dan volgen A. van Loenen, CVH met 21.33; F. Vogelsang, CVH, met 2 0.43; A. TI ar tog, Haarlem, met 19.89; A. Bè- rendsen, Rood en Wit, mot 18.14. De beste prestatie bij het bowlen leverde A. Berend- sen. die 50 wickets voor zijn rekening nam voor 202 runs, gem. 4.04; tweede L. van der M'ey, .Bloemendaal, met 26 wickets voor 123 runs, gem.-4.73 en derde L. Molijn, Rood en Wit, met 39 wickets voor 241 runs, gem. 6.18. Verder nog: D. Groot, CCWy 48 wickets voor 307 runs, gem. 6.39; R. Wildschut, R. en AV., 33 wickets* voor 219 runs, gem. 6.64.? Sr. F,. Thiel. R. en W., 24 wickets voor 181 runs,, gem. 7.54; G. van Langeraar, CVH 30 wickets voor 22 8 runs*gem. 7.60 en J. dc Graaf, RCH 36 wickets voor 282 runs; gérn. 7.83. Verduisteren: van 18.15 tot 6.30 uur 5 Oct.: zon op 6.46, onder 18.11 Uur maan op 13.13, onder 21.50 uur 6 Oct.: zon op 6.47, onder 18.08 uur maan op 14.16, onder 22.44 upr. (21.10 «HU- JOU

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 6