Wachtmeester P. van D uyn ten grave gedragen Indrukwekkende plechtigheid te Heemstede. Ken droeve plechtigheid had Maandag te Heemstede plaats, 't Stoffelijk overschot van den wachtmeester van politie, den heer P. v. Duyn, die Woensdag bij het vervullen van zijn plicht, om het leven w^s gekomen, werd op de algemeene begraafplaats aldaar ter ruste gelegd. Het eerste gedeelte geschiedde fiiet corpseer en de plechtigheid op het kerk hof, nadat in de aula de overledene 'was herdacht als politieman, met SS.-eer. Om elf uur stelde zich bij het bureau van politie een detachement van de orde-politie op, onder leiding van den opperwachtmees ter L L. Petri en begeleidden met de slippen- dragers de opperwachtmeester Noortman en de wachtmeester Van der Molen van het sterfhuis den stoet. Voor het politie-bureau werd halt gehouden en .a-ls laatste groet van het Heemsteedsche corps hechtte opperluite- nant P. L. G. Kramer een krans aan den lijk wagen. Daarna voegden zich de autoriteiten in den stoet. Wij noemen den Brigade-führer Neumann, namens den S.S. Obergruppen- führer und General der Polizei Rauter, de heer Koöymans, stafchef, namens den w.n. directeur-generaal van de Nederlandsche pplitie, een vertegenwoordiger van den Ge- westélijken politie-president te Amsterdam, Leutnaht Bolt met drie leden van de Duit- sche politie suit Amsterdam, de heer Ph. Blank, politie-president te Haarlem, de heer G. J. P. Versciioa^i commandant van de po litie te Delft, de heer E. E. van der Voo, na mens den commissaris van de provincie Noord-Holland. S. L. A. Plekker, burgemees ter van Haarlem, de heer J. Nederkoorn, heerbanleider der W. A. vertegenwoordigers van de N. S. B.. N. S. V. O., W.A, en Jeugd storm. Bij het raadhuis kregen de burgemeester, de heer J H. van Riesen en de wethouders, gelegenheid 7.irh bij de autoriteiten te scharen. In de aula* Toen allen in de aula waren vereenigd trad opperluitenant Kramer naar voren, om namens het Heemsteedsche politiecorps af scheid te nemen. Hij zeide, dat het afscheid zwaar valt, omdat de overledene een der beste corpsleden was en ómdat het zoo plots komt. Hij werkte met groote geestdrift voor een *oot ideaal. Hij had zich een levenshou ding gekozen en die trouw gevolgd. Ondanks de woelige tijden stond hij als nationaal so cialist op de bres en op zijn post. Hoewel velen het niet met hem eens waren, was hij een prima collega en politieman. Dat kwam door zijn hoogstaand karakter. Zijn openge vallen plaats zal niet gemakkelijk te vervul len zijn. Tenslotte schetste spr., den heer Van Duyn als sportsmakker. Zijn figuur zal op de sportvelden gemist worden. De heer J. H. van Riesen. burgemees ter van Heemstede, ze'ide, „£at het een schoone dood is in het harnas te sterven. Dat beteekent. dat iemand, die zijn plicht ver vult, het grootste offer, zijn leven, brengt. Als gezagsdrager heeft hij veel in het belang van Heemstede gedaan; hij was een goed mensch en trouw makker. Het Heemsteedsch corps verliest een sportief, eerlijk en hulp vaardig lid, doordrongen van den nieuwen geest, die zoo noodig is voor het corps. Dan waren tucht en orde exponenten van zijn leven. Onderluitenant R. Laduc uit Haarlem bracht als vertegenwoordiger van den Ka rn eraadschapsbond, kring Haarlem, een af scheidsgroet en dankte voor hetgeen de over ledene gedurende drie jaar voor den kring is geweest. Namens de Heemsteedsche Politie Sport- vereeniging sprak de vice-voorzitter. de heer H. Mulder woorden van dank voor den ar beid in de vereenjsring verricht. Nabij de groeve. Met S.S.-eer werd hierna het stoffelijk overschot ter aarde besteld. Nabij het graf hadden zich opgesteld het vuurpeloton van het politiebataljon van Amsterdam en het muziekcorps van het Politie Opleidingsbatal jon van Schalkhaar. Rond de groeve werden kransen gelegd van de weduwe, commissaris der provincie, waarnemend directeur-gene raal van de/Nederlandsche politie, Gewes telijke politiepresident te Amsterdam, S.S. Politiestandart, Weermachtscommandeur te Haarlem, Staatspolitie te Haarlem, politie Heemstede, gemeente Heemstede, Kameraad schapsbond, rechtsfront, NSB Heemstede en de Politie Sport Vereeniging Heemstede. Aan de groeve sprak de heer K o o y- m a n s, stafchef, namens den waarnemend directeur-generaal van de politie! ,,Je bent gevallen als een*der velen bij de uitoefening van je plicht, ook om wille van je ideaal, waarvoor op het oogenblik zooveel millioe- nen hun leven geven. Dat ideaal heet eens gezind germanendom, waarin eenheid zal heerschen, rechtvaardigheid zal zijn en een gelukkig leven. Het moge kort of lang duren, een nieuwe gemeenschap zal komen. Dan ko men duizenden, die thans afzijdig zijn, langs je graf defileeren. Als kringleider van de NSB, kring Kenne- merland-Zuid nam de heer J. W. Zwart afscheid met het ook voor den overledene bekende ,.hou-zce". De heer H. Ouwe r kerk uit Purmerend, gemachtigde van den Leider in NoordHol- land betuigde zijn deelneming aan de fa milie namens den Leider en gaf de verzeke ring, dat de beweging de nabestaanden zal bijstaan, om de zorgen te verlichten. Hard is het, als een mensch wordt weggenomen, maar schoon is het, als men moet sterven als soldaat, om een offer te brengen. Vroeger was heel het volk beroerd, als een moord was gepleegd, doch nu gaat zoo'n daad voorbij. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef Vc*n Dienst en Binnenland: S. B. Kuiper, Haar lem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede. Haagsgh Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. zonder er nagenoeg kennis van te nemen. Er is dus veel veranderd en met smart moet dat geconstateerd worden. Nog zal de beweging bereid zijn te helpen, als er hulp noodig is. Doch er zal een tijd komen, dat met harde hand opgetreden moet worden tegen vijan den van onze zaak en daardoor van ons volk. Als vertegenwoordiger van den S.S. Ober- gruppenführer en General der Polizei Rauter sprak de Brigadeführer Neumann, mede na mens de kameraden van de Duitsche politie woorden van afscheid. Hij noemde den over ledene een trouw en eerlrjk S.S.-man, een trouw politieman, wiens offer in dezen nieu wen tijd niet tevergeefseh zal blijen. Onder het spelen van ,,Ik had een wapen broeder" en terwijl het vuurpeloton onder commando van luitenant Van Santen boven het graf schoot, daalde de kist met het stof felijk overschot. Ook werd nog gespeeld het SS.-lied ter trouw. De heer Jos. Luiten dankte namens de fa milie voor de blijken van deelneming. AMERIKAANSCHE BOEKHOUDING. „Mijne Heeren, Engelands creditposten kunnen wij ons al besparen". (Fritz Bock/Orbis/Holland Pax m) Het ontstaan van onzen postzegel. Een lange weg moet worden afgelegd voor dat het ontwerp van een postzegel, een tee- kening of ets door een kunstenaar gemaakt, werkelijk tot zegel is -geworden. Foto's moe ten worden gemaakt, de verschillende stadia van het drukproces moeten worden door- loopen eer men het uiteindelijke resultaat na lange en zorgvuldige werkzaamheden heeft: hét kleine zegeltje, dat in heldere kleuren de briefpost kan versieren. De firma Joh. Enschedé en Zonen N.V. heeft in den kunsthandel van den heer Leffelaar aan de Groote Markt een interes sante expositie ingericht, die héb groeipro ces van de postzegel in beeld brengt. De ver schillende systemen, volgens welke de zegels worden gedrukt, worden uitvoerig behan deld, als de boekdruk (hoofddruk), de roto gravure (diepdruk), de offsetdruk (vlak druk) en de plaatdruk (gravure). Faaie ze gels, zooals die in verschillende jaren door de firma Enschedé gedrukt werden, worden ge ëxposeerd met de stadia die voorafgingen aan hun wording. Teekeningen, en ontwer pen, zooals die door bekende kunstenaars als Aart van Dobbenburgh en anderen werden gemaakt voor nieuwe bijzondere/zegeluitga- ven, worden naast de meer technische bij zonderheden van het wordingsproces van den, zegel tentoongesteld. Een expositie, die voor den philatelist, maar ook voor den drukker en den belang stellenden leek, interessant is en hun iets leert over het kleine zegeltje, dat men dage lijks gebruikt. TOONEELVOORSTELLINGEN. Donderdagavond geeft het Amsrterdamsch Tooneel in den Stadsschouwburg een voor stelling van „Ik houd van vier vrouwen", een blijspel van Johann von Bokay. Zondagavond wordt in het Gem. Concert gebouw door „Willem Goossens' Volkstooneel" een opvoering gegeven van „De verloren zoon" van Bob Bertina. Hetzelfde gezelschap geeft Zondagmiddag een kindervoorstelling met „De gelaarsde kat". GEVONDEN VOORWERPEN. Brillendoos met inh.. Smenia, Spaarnhoven- straat 20 en Bureau van Politie, Smedestraat 9; badhanddoek en polobroek, v. d. Einde, Colen- soslraat 5 rd.; broche, J. H. Cato, Timorstraat 174; boorden, Bureau van Politie, Smedestraat 9; bril in étui, Molengraaf, Middenweg 127; broche, Huisman, 2e Zuid Polderstraat; ceintuur, Belter man, Iordensstraat 25; gymnastiekschoenen, Bu reau van Politie. Smedestraat 9; hond, Schriek, Witte Heerenstraat 9 rd.; horloge, Langenberg, H. J. Coenenstraat 7; horloge. Leis, Oranjestraat 193; horloge. Scheepmaker, Heeren weg 27, Heem stede; handschoenen, v. Waveren, Pijntorenstraat 11; sleutel, Bureau van Politie, Smedestraat 9; kous, Ruitenburg, J. Gijzenkade 198; mes, War mer, Spaarne 4; rozenkrans, De Paus, Vergier- deweg 126; rozenkrans, v. d. Pol, Oranjestraat 95; portemonnaie met inh., v. Huis, Da Costa- straat 41; popje, v. Os, Oranjekade 25; portemon naie met inh., De Haas, Koninginneweg 55; por temonnaie met inh., Luitingh. Prinsessekade 38; portemonnaie met inh., Langenberg, H. J. Coe nenstraat 7; portemonnaie met inh., Offenberg, Middenweg 4; portemonnaie met inh., Wesse- lius, Allanstraat 63; portemonnaie met inh., Handg raaf, Vergierdeweg 135; vulpen, Krabbe, Bosboom Toussaintlaan 49, H'stede; zakmesje, Stokhuysen, Voorduinstraat 49 rd. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 1500: 18789 1000: 14355, 17309, 20173. 400: 9711, 11810, 16437, 20922. 200: 1393, 1821, 5813, 7313, 10734, 11906, 15056, 17803, 18592. 100: 1409, 1756/ 2507 3110, 4799, 5654, 6695, 6954, 8641, 9284, 10312, 13187, 14654, 14994, 15843, 18529, 18744, 18860. Verduisteren: van 18.00 tot 6.45 uur. Bijeenkomst van de N.S.V.O. De trouw van den nationaal-socialist. In de groote zaal van hotel „De Leeuwerik" werd Maandagmiddag de eerste bijeenkomst in het winterseizoen van de N.S.V.O. gehou den. De zaal was stemmig versierd met groen, vlaggen en spandoeken. De districtsleidster der N.S.V.O., mevrouw de Gelder, opende de bijeenkomst en heette de aanwezigen, in het bijzonder de landelijk leidster der N.S.V.O. mej. Couzy, de Orts- frauenschaftsleiterin der N.S.D.A.P. mevrouw Werner, den kringleider der N.S.B. den heer Zwart en de beide sprekers van den middag hartelijk welkom. Zij wees op de woorden uit het Lied der Dietsche Vrouwen „Wanneer wij vrouwen wijken, verspeelt het volk zijn kans" die op een groot spandoek het podium sier den, en zeide dat de nationaal-socialistische vrouwen niet willen en zullen wijken. De heer Ouwerkerk, districtsleider van Noord-Holland der N.S.B.merkte in zijn rede op, dat de beweging door de voorvallen van den laatsten tijd niets aan kracht heeft ingeboet. Hier is de trouw, deze voor den na tionaal-socialist zoo vanzelfsprekende eigen schap, duidelijk gebleken. Spreker wees op het devies van de SS „Mijn eer is trouw". Onze eer is, zoo zeide hij, dat wij onder alle omstandigheden trouw zijn en blijven. Deze trouw blijkt naar buiten uit onze vastberaden wil te blijven staan en voort te gaan. De heer Ouwerkerk wijdde eenige woorden aan het verraad in Italië, dat dank zij den Germaan- schen soldaat niets heeft uitgericht. De reac tie in de N.S.B. op het verraad was gunstig, de stemming daalde niet, men werd zelfs fel ler en beslister en de oude kampgeest uitte zich duidelijk. De beweging is thans nog even gezond en innerlijk sterk als voorheen en nog steeds even trouw aan haar beginsel. De spreker wees op het schoone voorbeeld dat de Führer de nationaal-socialisten heeft gegeven, toen zijn wapenbroeder door ver raad In gevaar verkeerde en hij hem wist te bevrijden. Hiermede heeft de Führor latën zien. wat zijn woord waard is en hoe hij zich houdt aan zijn eenmaal gegeven woord! Het devies van de N.S.V.O. „Het hartvuur heilig, het haardvuur veilig" is een der schoonste, die ik ken, zeide de heer Ouwer kerk. Ook hier komt de nationaal-socialisti sche trouw tot uiting. Hij wees in dit verband op het feit, dat de vrouwen, hoewel zij niet direct aan het front staan, toch één zijn met de strijdende mannen, een thuisfront vormen, waarin het gezin, het middelpunt is. Tot slot wekte hij de vrouwen op door te vechten, zich even vastberaden en trouw te blijven toonen als zij thans zijn. Mevrouw Braun, de districtspropaganda- leidster der N.S.V.O., bouwde in haar rede voort op wat de heer Ouwerkerk had gezegd over de trouw van den nationaal-socialist. Zij wees op de belangrijke en zware taak die de vrouw in dezen tijd heeft. De nationaal- socialistische vrouwen staan in het midden van hun volk, dragen de moeilijkheden en helpen waar zij kunnen. Spreekster wees er op, dat het niet juist is te zeggen dat de vrouwen niet aan politiek moeten doen, want willens en onwillens moeten zij meedoen, om dat het leven niet anders kan toestaan. „Zonder goede gezinnen geen goede staat", de vrouw vormt of bederft de kern van den staat: het gezin. Op u steunt het gezin, na tionaal-socialistische vrouwen, gij zijt de grondvesten der natie. De vrouw van thans moet strijden aan een front, waar geen uiter lijke roem haar^deelachtig zal worden, maar zij vormt den achtergrond voor het front van de mannen. En zonder achtergrond is niets iets waard. De nationaal-socialistische vrou wen van thans moeten reeds nu beginnen met het weven aan het kleed der toekomst, opdat dit zoo schoon en gaaf mogelijk moge wor den. Een koortje van stormsters der N. J. S. voerde tusschen de redevoeringen eenige zangnummers uit en tot slot een spreekkoor met de verklaring der vlaggen, waarbij de vlaggen der N.S.V.O., de N.S.B. en tot slot de nationale vlag werden binnengedragen. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van de distributie bescheiden is het morgen Woensdag de beurt aan de letters H vanaf Ha t.m. Heu. Voor Spaarndam van 9-12 uur voor de letters O t.m. U en van 14.16.30 uur voor de letters V t.m. Z. KORT NIEUWS In Den Haag is de 55-jarige A. J. van H uit Rotterdam op het station Hollandsche Spoor onder een uit de richting Rotterdam binnenkomenden trein geraakt. H. liep met den trein mede om een portier te openen. Hij geraakte onder een wagen, waarbij hem het linkerbeen en enkele vingers werden afge reden. Hij werd naar een ziekenhuis over gebracht, waar hij later is overleden. Op het tramstation van de N.Z. H.T.M. te Volendam is een ongeluk gebeurd, waarbij de negenjarige Kees Veerman het leven liet. De jongen, die op het laatste moment bemerk te geen geld voor de reis bij zich te hebben, sprong uit de reeds rijdende tram en kwam onder den bijwagen terecht. Kort na de overbrenging naar de ouderlijke woning over leed de jongen. Tijdens een speciale zitting ten raadhuize te Edam veroordeelde de inspecteur voor de Prijsbeheersching vijftien visschers van het eiland Marken, die paling ver boven den vast- gestelden prijs hadden verkocht, tot zeer hooge boeten. Een hunner werd zelfs veroor deeld tot betaling van 6000.vier vis schers moesten 4000.betalen, de overigen 3500.2000.en minder. Na de vrouwelijke conducteurs en brie venbestellers, heeft Zwolle thans de primeur van een wel zeer merkwaardig voorbeeld van het huidige gebrek aan mannelijke werk krachten. Het is de 19-jarige Aafke van Brus sel, die zonder eenigen ophef tot het edele gilde der schoonsteenvegers is toegetreden, en die men nu geregeld in schoorsteen- vegerspak, met bezem en roetplekken op de wangen, in gezelschap van haar baas, op een heerenfiets door de stad kan zien rijden. Hockey. SUCCESSEN VOOR ROOD WIT EN B. D. H. C. De dames van Rood Wit en van B.D.H.C. hebben de competitie goed ingezet. In Bloemendaal kwam H.H.Y.C. op bezoek en verloor met 4-0 en Rood Wit boekte een over winning van 5-0 op H.D.M. De verdere uitsla gen luiden: le klas: HilversumSCHC 2-2; Amsterdam-TOGO 2-0; promotieklas: HBS Amsterdam 2 1-1; BDHC 2Fit 1-2; Rood Wit 2Leiden 6-0; 2e klas: ZandvoortRood Wit 3 0-6; BDHC 3—Leiden 2 9-0; AlkmaarHurley 2-0: O. K.Strawberries 0-5; TCH "25Ever Swift 0-1. Z wemmen TWEEKAMP WATERTKAPPERS—DE AM- STEL. In het stampvolle Sportfondsenbad organiseerde Zondag de Zwemvereeniging De Watertrappers een tweekamp tegen de RKZV. De Amstel uit Amsterdam, welke een zeer spannend verloop had. Door de vlot werkende jury werd in record tijd een lang programma van 9 persoonlijke en 4 estafette' nummers afgewerkt. Bij de heeren waren de vereenigin- gen even sterk; bij de dames en jongens ech ter wonnen de Watertrappers op alle num mers. De eindstand luidde. De WatertrappÊrs 1314.7 punt, De Amstel 1403.5 punt. Daar elke seconde een punt gaf, was de vereeniging met de minste punten winnaar. De voornaamste uitslagen luiden: 100 M. schoolslag heeren: 1. J. Korthof, Amstel en F. Roozekrans DWT gelijk met 1 min. 27.5 sec.; 66 M. rugslag dames: 1. R Jansen DWT. 59.4 sec.; 66 M. rugslag heeren: 1-P. Geukers DWT. 55.8 sec.: 66 M. schoolslag dames: 1. N. Turken burg DWT 58.5 sec.; 100 M. borstcrawl: 1. J. Mensink en H. Bannenberg, De Amstel, bei den 1 min. 14.8 sec., 66 M. borstcrawl dames: I. R. Jansen, DWT. 54.8 sec. Tot slot volgde een polowedstrijd tusschen de Watertrappers 1De Amstel 1 heeren, die verdiend gewonnen werd door de Watertrap pers met 3-2. Korfbal HAARLEM EN T.H.B. SPELEN GELIJK (44). De belangrijkste wedstrijd in dit rayon was HaarlemT.H.B. Hij eindigde in een gelijk spel (44), een uitslag die de verhouding goed weer geeft. Aanvankelijk was T.H.B. sterker en reeds spoedig stond zij met 2—0 voor. Lang bleef de stand ongewijzigd, totdat L. Rijns enkele minu ten voor de rsut den achterstand tot 21 ver kleinde Na de rust was ..Haarlem" overwegend sterker en spoedig maakte Muns gelijk. Ook de nieuwe opstelling wan in 't voordeel van ..Haarlem" en door keurige doelpunten van T. Klasen en A. Steiger was de stand 5 minuten voor het einde 4—2 in het'voordeel van ..Haarlem". T.H.B. gaf den moed niet op en de stoere v. d. Waals smaakte het genoegen om met twee zuivere wor pen gelijk te maken. De wedstrijd ALLEN WEER BAAR—SPORT VEREENT werd de derde neder laag in successie. Reeds spoedig stond Allen Weerbaar voor, doch E. Hanekroot maakte daar na gelijk. Thans kwam Allen Weerbaar in de meerderheid, en vrij kort daarna leidde het met 31. welke stand nog voor de rust tot 41 werd opgevoerd. Na de rust maakte Sport Vereent door Landsman 42. Daarna was Allen Weerbaar het meest in den aanval, en leidde al gauw met 72. Wel scoorde B. Vink nog tegen (7—3), doch S. V. kon den achterstand niet meer inhalen, zoodat A. W. met 73 won. Watervliet won haar derden wedstrijd in suc cessie. Thans werd van Indo 2 met 102 ge wonnen. De overige uitslagen luidden: Eerste klasse: Koog ZaandijkSwift 34; Wes terkwartierArchipel 53; Blauw WitRohda 33. Tweede klasse B: NieuwendammerhamAm sterdam Zuid uitgesteld. Tweede klasse C: Archipel 2Blauw Wit 2 51 Voetbal RANGLIJSTJES DISTRICT 1: Tweede klasse: Hermes 5 5 0 0 10 OSV 5 4 - 8 Volew. 5 4 0 I 8 KFC 5 3 2 8 HBS 3 2 0 1 4 WFC 4 3 .1 7 EDO 4 2 1 1 5 W. Frisia 5 3 6 DWS 5 2 1 2 5 HBC 5 2 1 5 Xerxes 4 I 1 2 3 ZFC 5 1 2 4 ADO 5 1 1 3 3 Alkm. B. 5 1 2 4 DFC 5 0 3 2 3 Alc. Victr. 5 2 - 4 Sparta 5 1 1 3 3 Kenn. 3 1 - 2 Stormv. 5 1 0 4 2 Santp. 5 1 - 2 RCH 3 - 1 1 DISTRICT 2: Derde klasse: vue S 4 1 0 9 DTS 5 4 I 9 vsv 4 2 2 0 6 Helder 4 3 1 7 Fe ij en. 4 2 2 0 6 Zandv 4 3 0 6 Haarlem 5 3 1 1 7 HFC 5 2 1 5 Ajax 5 2 1 2 5 TYBB 5 2 1 5 Emma 5 2 1 2 5 Kinheim 5 2 1 5 BI. Wit 4 1 1 2 3 BI.daal 5 1 2 4 DHC 5 1 I 3 3 Halfweg 5 1 1 3 RFC 5 1 0 4 2 Terr.v. 5 0 2 2 't Gooi 4 0 0 4 0 Schoten 5 1 0 2 SPORT. ALLERLEI. In Beverwijk is Zondag een wielerronde gehouden; bij de nieuwelingen won W. Grift uit Soest en bij de amateurs C. Bijl uit Den Haag. De Haarlemmer P. Peters werd tiendef Bij de ronde van Zeist werd de athleet C. Kaptein van Holland, Haarlem, eerste in de D-klas. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 13 OCTOBER 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.56 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Pro- grammaoverz. 8.00 BNO Nieuws. 8.10 Barnabas von Geczy en zijn orkest. 8.30 Orgelspel. 8:45 Voor de huisvrouw. 8.50 8.50 Barrrabas von Geczy en zijn orkest. 9.00 Godsd. uitz. 9.30 Operette fragmenten. 10.15 Orkest Gerard van Krevelen. 10.45 Het nieuwe Turkije. 11.00 Orkest Gerard van Krevelen. 11.30 Alt en orgel. 12J)0 Almanak. 12.15 Volksmuziekkwartet, solist éti De Trekvogels. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 De teelt van fijne bloem zaden in West Friesland. 13,10 Septet Jonny Om- bach en solist. 13.45 De vrije Woensdagmiddag. 15.00 Gods. uitz. 15.15 Omroeporkest en soliste. 16.00 Orgelspel. 16.15 Musetteorkest en soliste. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Meisjeskoor „De Kre kels". 17.25 Vocaal kwartet met clavecimbel. 18.00 BNO Brabantsch praatje. 18.05 Melodisten en solist. 18.45 Neerlands stem van het front. 18.55 Blaasorkest. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel v. d. dag. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centra les. 19.15 Beiaardconcert. 19.30 Omroep-Sympho- nieorkest en solist. 20.15 Nederl. Koorzang. 20.45 Omroep-Symphonieorkest en Nederlandsch Ka merkoor. 21.45 Orgelconcert. 22.00 BNO Nieuws- en act. beschouwing. 22.15—24.00 Van de eene melodie in de andere. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Het groote Omroeporkest. 17.40 Italië. 18.00 Licht orkestconcert. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Dick Willebrandts en zijn orkest. 19.45 Zang en twee vleugels. 20.15 Een bezoek aan het Kindertehuis van den N.V.D te Driebergen. 20.30 Duitsch Staatsopera-orkest te Berlijn. 21.15 Viool en pianocomposities. 21.45 Avondwijding. 22.00 Nieuws en act. beschouwing.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2