,DE TORENVALK KUNSTHANDEL DOUCHE. De Conferentie van Drie, die dezer dagen te Moskou staat gehouden te worden, is in de Britsche en de Amerikaansche pers met de noodige fanfares ingeluid. In een stroom van artikelen hebben de Anglo- Amerikaansche bladen de verwachting ge wekt, dat Molotov, Eden en Huil zich straks over de kaart van Europa zullen buigen en de koek zullen verdeelen, of. in meer gang bare taal gesproken, de toekomstige belan gensferen zullen afbakenen. Daarbij hebben genoemde bladen, die hiertoe hoogst waarschijnlijk van officieele zijde geïnspireerd waren, te kennen ge geven, dat de vertegenwoordigers van Brit- tannië en de Vereenigde Staten als kam pioen zullen optreden voor de kleine sta ten, die zij, naar het heet. zullen bescher men tegen al te drieste eischen van het Kremlin. In deze profetie ligt niets verwonderlijks. Want in het kamp dier kleine staten is, ge lijk men weet. al lang een sterke onrust groeiende over hun toekomstig lot en het is, gezien de ervaringen die Oost-Europa met de sovjets voordeed, zeer wel te begrij pen, dat bij de emigranten-regeering'en van de Baltische landen. Polen en Roemenië de beduchtheid rijst naarmate de schaduw van Moskou over hun landen strijkt. Bij dit alles heeft de sovjet-pers in alle talen gezwegen en uit den aard der zaak heeft dat in het Anslo-:4 merikaStnsche kamp moedgevende gedachten gewekt. Maar nu, op het oogenblik dat de stoelen om de conferentietafel worden klaar gezet, is daar plotseling de Prawda, de officieuze spreekbuis van het Kremlin met de mede- deeling gekomen, dat het absurd is te ver wachten, dat op de aanstaande conferentie de grenzen der Sovjet-Unie of de status der Baltische staten zou wprden besproken. De ze onderwerpen, aldus de Prawda, staan buiten iedere discussie. Even onzinnig zou het zijn een bespreking van de grenzen van de Vereenigde Staten te willen vaststellen of te debattcpi-on nvèr den status van Cali- fornië Dat laatste, is geen grapje. Honderd jaar geleden, in 1846, hebben de'Vereenigde Sta ten Californië ingelijfd. Dat is een historisch feit, waarover men niet meer discussieert. Welnu, aldus redeneert het Kremlin, op ge lijke wijze heeft Sovjet Rusland in 1941 de Baltische staten in zich opgenomen en dit feit is voor ons historie geworden, waarover wij niet meer redetwisten. Zoodra wij er de kans toe krijgen lijven wij deze landen op nieuw in, onverschillig voor wat daar van Anglo-Amerikaanschen kant tegen moge worden ingebracht. De „Prawda" wijst er dan ook in het ver volg van haar artikel op. dat het op de con ferentie enkel en alleen om de gemeen schappelijke militaire actie zal gaan. Op het punt van de Sovjet-voornemens ten aanzien van de Oost-Europeesche staten mogen de bondgenooten hooren. zien. maar vooral zwijgen. Ziehier de ijskoude douche, die Stalin over de hooggestemde verwachtingen van Londen en Washington heeft gestort. Hij heeft zijn eigen plannen met Europa en duldt daarin geen inmenging van wien dan ook. Slechts over de oorlogvoering wil hij praten en dat deze discussie nu niet b®- paald het karakter van complimentjes zal dragen is in verband met zijn bekende on tevredenheid over de bondgenootelijke prestaties duidelijk. Een en ander ter informatie van de bra ven, die nog maar altijd hun vertrouwen vestigen oo de hulp van overzee. Badoglio naar Eisenhowers hoofdkwartier? In het Geallieerde hoofdkwartier in Noord Afrika verwacht men, dat Badoglio of zijn persoonlijke vertegenwoordiger in net hoofdkwartier van Eisenhower zal wor den opgenomen. Haile Selassie heeft geweigerd de regee ring van Baooglio te erkennen als „mede oorlogvoerend". Nederlandsche krijgsgevangenen op Java. Er kunnen thans inlichtingen worden ver strekt omtrent krijgsgevangenen beneden de rang van officier, beginnende met de letters mi tot en met de letter q. Zij, die inlichtingen wenschen omtrent vorenbedoelde krijgsgevangenen, gelieven zich te wenden tot het informatie-bureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Korte Voorhout 14 's Gravenhage, onder opgave van naam, voornamen, geboortedatum en -plaats en zoc mogelijk stamboeknummer, militairen rang en laatst bekende standplaats. Groentebon 12e periode inleveren. Inwoners van de gemeenten, waarin de klantenbinding voor groente geldt, dienen bon „Groente 12e periode 1943" gedurende de week van 17 tot en met 23 ^October a.s. in te leveren bij den handelaar, van wien zij van 31 October tot 27 November a.s. groente en fruit wenschen te betrekken. Desgewenseht kunnen de bonnen, waarover een gezin beschikt, over twee verschillende handelaren worden verdeeld. Beleediging der N.S.B.? Principieel gemotiveerde vrijspraak. Voor het Vredegerechthof stond een per soon terecht, aan wien ten laste was gelegd, dat hij zich in het openbaar opzettelijk in be- leedigenden vorm oVer de N.S.B. had uitge laten. Verdachte had namelijk gezegd, dat hij van een Scheveningsche vrouw gehoord had, dat een schoepmaker, die lid der N S.B. was, alleen schoenen wilde herstellen wanneer men hem een pakje sigaretten gaf, in ver band waarmede verdachte had opgemerkt, dat bij maling had aan de N.S.B wier leden tot de grootste zwarthandelaren behoorden en nog erger waren dan joden. Verdachte was door den vrederechter te 's-Gravenhage tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld. De procureur-generaal bij het Vredegerechthof had bevestiging van dit vonnis geëischt. Het Vredegerechthof sprak verdachte vrij en overwoog daarbij, dat uit de aangehaalde woorden van verdachte bleek, dat deze kennelijk en terecht de meening was toegedaan, dat van de leden der N.S.B. in verband met de doelstelling dezer sociale be weging redelijkerwijs verwacht kon wprden, dat zij van den nood van volksgenooten geen misbruik ten eigen bate zouden maken. Al had verdachte uiteraard niet het recht naar aanleiding van een hem ter oore gekomen geval van zoodanig misbruik als zijn oordeel uit te spreken dat d e N.S.B. zich aan Zwar ten handel schuldig maakte en bijgevolg in strijd met haar doelstelling handelde, toch blijkt hieruit niet, dat verdachte daarbij het oogmerk had de z e d e l ij k e wa arde der N.S.B., gegrond op haar beginselen, aan te tasten. Het was veel eer het vermeen de niet-naleven dezer beginselen, waarover deze verdachte zich uitliet. Vorenbedoeld beleedigend oogmerk is bij voorbeeld wel aanwezig bij de domme land- verraad-beleediging, geuit aan het adres der N.S.B., omdat het hierbij om de beginselen en doeleinden der beweging als zoodanig en derhalve om haar zedelijke waarde gaat. Hoofdredacteur: F. C Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R, Kuiper, Haar lem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede, Haagsch Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Bioscoopnieuws van deze week. PALACE: Menschennoodlot. Een jong meisje boet voor* de op zich ge nomen zonden van haar vriend, een oplich ter, in de gevangenis. Wanneer zij hier ^uit komt, ontdekt ze dat haar vriend haar ver geten is. Ze wil naar haar moeder gaan, doch deze blijkt overleden te zijn, en in wanhoop springt ze in het water. Ze wordt gered door een circusartist, die haar naar het circus mee neemt, waar ze liefderijk wordt opgeno men. De liefde vereenigt redder en geredde Het geluk van het jonge liefde- en echtpaar wordt echter verstoord door den vroegeren vriend van het meisje, en een drama schijnt te zullen aanvangen. Dat alles zich echter toch nog ten goede keert, is in deze goed koop opgezette film echter vanzelfsprekend Laura Solari en Fosco Giachetti spelen, zeer verdienstelijk de hoofdrollen. De film wint niet in waarde door de Duitsche nasynchroni- satie, die den oorspronkelijk Italiaanschen tekst waarschijnlijk zeer onvoldoende dekt. v. Heyningen LLfXOR: „Ik pas wel op je vrouw". Heinz Rühmann belooft aan zijn vriend die een paar dagen op reis moet, op zijn vrouw te passen en hij vat deze taak zoo serieus op, dat de dame in kwestie hem reeds vijf minuten later dreigt neer te schie ten! Maar Heinz heeft enkele oogenblikkep later, dank zij een krijgslist zelf de revolver in zijn zak en wijkt geen moment van de zijde van zijn beschermeling, hetgeen tot tal van vermakelijke situaties leidt. Eike ont snappingspoging weet hij te verijdelen, ook al moet hij daarvoor een spannende achtervol ging in een reusachtige autobus inzetten en den strijd aanbinden met een kampioen bokser. De moeilijkheden worden nog grooter als een andere ionge dame zijn pad kruist., maar tenslotte zegeviert Heinz in alle op zichten. Men kan weer een uurtje hartelijk lachen om deze kostelijke film, waarin Heinz Rühmann voortreffelijk terzijde wordt ge staan door een nieuwe ster aan den film- hemel. Lil Adina. Sj. Kuiper FRANS HALS geeft een reprise van „Inter mezzo" (Spate Liebe), het drama van den enèrgieken, doch miskenden fabrieksdirec teur. die door het huwelijk met een veel jon gere vrouw nog ongelukkiger dreigt te wor den dan hij zich temidden van een vijandige omgeving al voélt. Door de gebeurtenissen, die zich tijdens afwezigheid van den directeur afspelen, komen de echtelieden r.ader tot elkaar. Een film met voortreffelijk spel van Paula Wessely en Attila Hörbiger In REMBRANDT noodt de weduwe Fro- chard deze week weer tot een lach en een traan in de „Twee weezen", Dennery's onster felijke verheeriijkipg van de bestrafte schuld en de beloonde Onschuld. Wie van zware romantiek houdt, verzuime deze uitnemende film niet. In MOVIAC gaat nog eens de film „De 3 Codona's". Het JOURNAAL laat het nieuws .van den dag in het buitenland zien: schilderachtige feesten in Burgos, een massa-sportdemon- stratie van Kraft durch Freude in Weenen, het Feest van den Oogst in Berlijn en nieuws van de fronten. Bij het binnenlandsch nieuws kan de Haar- lemsche Jeugdstorm zichzelf op het witte doek zien bij de zeer geslaagde opnamen van de installatie-plechtigheid, die Zaterdag j.l. ten Raadhuize plaats vond. VIOOLRECITAL LIDA LANGERVELD. Dinsdagavond 19 October zal Lida Langer- veld, onder auspiciën van de Haarlemsche Qr- kest Vereeniging, in de tuinzaal van het Ge meentelijk Coneergtebouw een viool-recital geven. Zij wordt aan den vleugel begeleid door Marinus Flipse. Er zullen werken worden uit gevoerd van C. Franck; W. de Fesch; O. van Hemel en O. Respighi. HOU» VAN GEI'KNSONNF1ERDEN De Alg. Bond van Gepensionneerden, af- deeling Haarlem, hield in Hotel Roozendaal Bloemendaalscheweg Overveen een propa- gandavergadering, waartoe alle gepensioi\- neerden uit Overveen en Bloemendaal wa ren uitgenoodigd. Als spreker trad op de heer G. Vink, uit Amsterdam, die sprak over verleden, heden en toekomst van den Alg. Bond van Gepensionneerden. Hij besprak de noodzakelijkheid van het bestaan van dezen bond en de wenschelijkheid, dat alle gepen, sionneerden zich aaneensluiten. Staande de vergadering traden velen als lid tóe. De pro paganda zal nog verder worden voortgezet. Schuurman Schimmei-Van Outeren. stichting. Morgen, 17 October, is het zestig jaar ge leden, dat de Schuurman SchimmelVan Outerenstichting werd ingesteld door Vrouwe ftelena Gerardina van Outeren, weduwe van dr. H. F. Schuurman Schimmel, ten einde de nagedachtenis van haar echtgenoot op waardige wijze te eeren en zijn lievelings denkbeeld nog bij haar leven te verwezen lijken. Het doel der stichting was jongens en meisjes, die door minder gunstige omstandig heden niet in de gelegenheid waren na de lagere school verder te studeeren. een toe- 'age te verstrekken Het echtpaar Schuurman Schimmel woonde aanvankelijk in Arnhem, maar in 1874 vestig de het zich in Haarlem (Plein 24), waar de heer Schuurman Schimmel op 21 Januari 1882 overleed. Daar het tusschen de echtge- nooten vele malen een punt van overleg was geweest, het vermogen voor een nuttig doel te bestemmen, werd 1 Mei 1882 aan het voor nemen gevolg gegeven door het opmaken van een oorkonde. Het duurde echter tot 17 Oc tober 1883. alvorens de stichting een feit was. In den loop van 1884 werden de eerste toe lagen verstrekt, welk werk in den loop der jaren is voortgezet. Ook in den afgeloopen zomer is een aantal leerlingen der lagere scholen in de gelegenheid gesteld, een hoo- gere school te bezoeken. In dit verband willën we er ook aan her inneren, dat niet alleen de jeugdvoordeelen geniet van de nalatenschap van het echt paar doch ook ouden van dagen. In 1884 huwde mevrouw Scljuurman Schimmel met den heer E. L. Gerdess&n. Met steun van dezen stelde zij ieder jaar een bedrag van 400.— beschikbaar, om op 25 Juli, haar verjaardag aan 400 leerlingen der openbare scholen een feest te bereiden, benevens een bedrag van 100, om aan de verpleegden van het Stads armen- en ziekenhuis een genoeglijken dag te bereiden op 17 Maart, den geboortedag van haar eersten echtgenoot en op 25 Juli. haar geboortedag Tallooze Haarlemmers zullen zich herinneren, dat zij hebben deelgenomen aan het uitstapje naar Artis en de ouden van dagen vierden het z.g. Gerdessenfeest. Van het begin tot 1907 heelt mevrouw Ger- dessen zitting gehad in het bestuur der stich ting. Op 27 Maart 1908 is zij overleden. De werkzaamheden van de stichting zijn voort gezet en velen, die er van genoten in den vorm van een toelage, hebben een eervolle plaats in de maatschappij vervuld. Meestercyclus der H.O.V. Herman Krebbers en Marinus Flipse. Als men het precies op de letter wil nemen, dan stelt de titel dezer concertreeks de hoog ste eischen aan de kunstenaars die er voor aangezocht zzijn. Op dezen eersten avond van den Meester-Cyclus werd aan deze eischen brillant voldaan. Wij hoorden in Herman Krebbers een violist van eersten rang, een duivelskunstenaar op zijn instru ment en een brandend temperament, dat ook de stille verrukkingen van het muzikale schoon vermag weer te geven. En wij leer den Marinus Flipse kennen als een fijnzinnig begeleider en smaakvol kamermuziekspeler, in een woord als de geknipte partner voor Krebbers. De violist gaf een zeer sterk bewijs van zijn kunnen met de Duivelstriller-sonate van Tartini, waarmee hij het concert opende. Ondanks de straffe rhythmiek van zijn spel, bleef de toon voortdurend klankschoon en zeer rijk genuanceerd. Technisch was de ver tolking bovendien volkomen af De Chaconne uit de Partita in d kl. t. hoorden wij ook in een gave interpretatie, die onzen eerbied voor dit grandiose meester werk deed groeien. De momenten van ver innigende verstilling behielden de sterke vitaliteit van het gezonde temperament, dat zich volkomen weet te beheerschen. In de Sonate no. 7 (F gr. t.) van Mozart was het samenspel van het duo ten hoogste te bewonderen. Het gi^cieus-galante karakter van het werk, met zijn karakteristieke Mozartiaansche buffo-effecten (de geest van de Papagen uit de Zauberflöte spookt er al in rond, ongeveer tien jaar vóór dit meesterstuk geschreven werd!) werd in al zijn spiritueele kracht getroffen. Verder werd het publiek vergast op een spannende uitvoering van Chausson's Poème (werk dat men beter met orkest kan waar- deeren), op een poëtische verklanking van Adagio van Schuumann, en op een epatante interpretatie van de Tzigane van Ravel, die het in deze oorspronkelijke conceptie, met pianobegeleiding, heel wat beter doet, dan in de latere met orkest. Dit laatste werk was als de klap op de vuurpijl; het gaf het concert een uiterst brillant besluit en verzekerde aan de uitvoerders een ovationeel succes, waar op Krebbers reageerde met nog een brillant bisnummer, een der Caprices van Papanini. Werkelijk een avond van meesterlijk musi- ceeren. Jos. de Klerk. NA DE TENTOONSTELLING. ,In ons verslagje van de vergadering van den Haarlemschen Bond van Vereenigingen van Volkstuinhouders is medegedeeld, dat de aangesloten vereenigingen aan het bestuur eenige geschenken hebben aangeboden. Men verzoelft ons, hieraan toe te voegen, dat hier toe ook is bijgedragen door de Vereeniging van Volkstuinders „Kennemerland", die, hoe wel zij niet bij den Bond is aangesloten, op menigerlei wijze tot het welslagen der ten toonstelling heeft bijgedragen. BUREAU VAN CONSULTATIE EN RAAD VAN RECHTSBIJSTAND IN STRAFZAKEN. In de per 1 Januari 1944 in hgt Bureau van Consultatie e.n Raad van rechtsbijstand in strafzaken ontstaande vacatures wegens pe riodieke aftreding van wijlen mr. P. Tidoman en van mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, die wogens zijn benoeming tot deken het lid maatschap van Bureau en Raad nederlegt, heeft de Arr.-Rechtbank te Haarlem op voor dracht van den Raad van Toezicht en Disci pline voorzien door de benoeming van mr. J. A. P. C. ten Bokkel en mr. H. E. Prinsen Geerligs. In „De Torenvalk" zult U ongetwij feld meerdere Antiquiteiten en Schilderijen aantreffen, die de critiek van fijnen smaak kunnen doorstaan en wel hierdoor, omdat daar nog steeds een strenge selec tie op den aankoop Wordt toegepast Dus voor de meer exquise kunst der antieken: WILSONSPLEIN No. 7 (Het Huis met de Lantaarn) DISTRIBUTIEBONNEN. Uitknippen en bewaren. Artikel Bon Aardappelen 43/44 Aardappelen 43/44 Beschuit 43/44 Bloem 676/677 Boter 38/40, 43A Brood 43/.44A Brood 43/44B Brandstoffen 15 t.m. 19 BV periode 5, 6, 7, 8 11 t.m 13. 16 KF Chocolade 42 Eenheicfézeep 674 Eenheïdszeep Z Gort 43A Gort 43B Havermout 678 Jam 682 Kaas 681 Margarine 38A. 40' 43. 44B Margarine 4-62 Melk 43/44 Petroleum 13/14 Peulvruchten 679 Rijst 43B Scheerzeep 1 een Servies 2-14 2-15, 3-48, 4-48. 3-4S 4-49 Sigaren 43/44 Sigaretten 43/44 Sigarillos 43/44 Suikerwerk 42/43 Tabak 43/44 Taptemelk 43/44 Vervangingsm. 680 Toiletzeep Z Waschpoeder 675 Waschpoeder Z Kaart Aard. Toeslag Beschuit Algem. Boter Brood Brood Branast. Brandst.,. Bran#dst. Versn. Algem. Eenh.z. Kinderv. Kinderv. Algem. Algem. Algem. Boter Reserve Melk Petrol. Algem. Kinderv. Textiel (m) Reserve Reserve Tabak Tabak Tabak Versn. Tabak Taptemelk Algem. Toiletzeep Algem. Waschpoed. Hoev. t.m. 2 kg. 30 Oct. 1 kg. 30 Oct. 70 gr. 30 Oct. 70 gr. 30 Oct. 125 gr. 30 Oct. 400 gr. 30 Oct. 100 gr. 30 Oct. 1 eenh. 1 eenh. 1 eenh. 100 gr. 1 rants, 1 rants. 250 gr. 250 gr. 125 gr. 250 gr. 150 gr. 31 Dec 30 Apr 30 Apr. 30 Oct. 31 Oct. 31 Oct. 30 Oct. 30 Oct. 30 Oct. 30 Oct 30 Oct. 125 gr. 30 125 gr. 30 1lit. 30 1 lit.19 125 gr. 30 250- gr. 30 45 gr 31 4 pnt. 1 pnt. 5 st. 30 20 St. 30 10 st. 30 100 gr. 30 20 gr. 30 1% lit. 30 1 rants. 30 1 rants. 31 250 gr. 31 250 gr. 31 Oct. Oct. Oct. Nov. Oct. Oct. Dec. Oct. Oct. Oct. Oct. Oct. Oct. Oct Oct. Oct Oct. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van de distributie bescheiden is het Maandag de beurt aan de letters K vanaf Kor en La t.m. Leh. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 17 OCTqpER 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Gram.muz. 8.00 De zin v. h. boer zijn. 8.15 Progr. overzicht. 8.30 Gram.muz. of Sportnieuws. 8.35 Ochtendconcert. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zon dagmorgen zonder zorgen, 10.00 Hugo de Groot herdenking. 11.00 Orkest Gerard van Krevelen 11.30 De Stem der SS. 11.40 Marschen. LI.50 Neer- lands stem v: h. front. 12.00 BNO Nieuws. 12.15 Bariton, hobo en Engelsche hoorn met orgel. 12.45 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde. 13.00 Panovoordracht. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 Het Residentieorkest en solisten. 15.00 Het weke- lijksch luisterspel Michael Kohlhaas" 15.45 Om roeporkest. 16.25 Theo Uden Masman. 16.55. Sport uitslagen. 17.00 Zondagrftiddagcabaret. 17.30 We reldschlagers. 18.15 Nederlandsche Volksklanken. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel v. d. dag. 19.15 alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Sport v. d. dag. 19.30 Orkest Gerard van Krevelen. 20.40 Salzburger Nockerln, operette. 21.10 Omroepor kest en solisten. 22.00 BNO Nieuws en actueele beschouwing. 22.15 Uit' het Abecedarium van" de discotheek. 23.3524.00 Orkestconcert V en actueel praatje. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Godsd. uitzending. 11.00 Het groote Om roeporkest. 12.00 BNO Nieuws- en actueel praatje. 12.15 Orkest Barn. v. Geczy en zang. 13.00 Toe spraak door J. Hollander. 13.15 Roemeensch or kest Gregor Serban en solisten. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Amusementsorkest. 15.15 Uitgelaten zangers. 16.00 Kinderkoor „De Merels". 16.30 Vioolsoli rjiet pianobegeleiding. 16.50 Symphonie orkest. 17.30 De avonturen van Maja, de kleirfe bij, luisterspel. 17.55 Gram.muz. 18.15 Zie Hilver sum I. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Dansmuziek. (19.3019.40 Sportreportage. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Lichte kost. 21.00 Chopin-programma. 21.45 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuws en actueele be schouwing. MAANDAG 18 OCTOBER 1943 HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Coro belmonte. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Och tendgymnastiek. 7.15 Salonmuziekjes. 7.40 Sport nieuws. 7.50 Programma-overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.10 Ochtendvertier. (8.458.50 Voor de huis vrouw). 9.00 Godsd. uitzending. 9.15 Berlijnsch Staatsopera-orkest. 9.45 Orgelconcert. 10.15 Hein- rich von Kleist. 10.30 Orkest Otto Hendriks. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Gamba en clavecimbel. 10.30 Orkest Otto Hendriks. 11.00 Voor de kleu ters, 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Gerard van Krevelen en zijn or kest, solist en gram.muz. 14.00 Viool en pigno en voordracht voor 2 piano's 15.00 Godsd. uitzen ding. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Melodisten en solist. 18.00 BNO Friesch praatje. 19.05 Strijkkwartet. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws en ac tueele beschouwing. Van 19.15 af, alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Orgelconcert. 19.35 Zang en piano. 20.00 Omroep Symphonie Orkest. 20.45 Voordracht: Gounod als opera-componist". 21.10 Omroep Symphonie Orkest en solist. 22.00 BNO Nieuws en cultüreele berichten. 22.15 Dansen en rhapsodieën. 23.15—24.00 Klassieke Kamermuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Operettecomponisten van heden. 18.00 Com posities van Michael Jary. 18.30 Orkest Klaas van Beeck en solist. 19.00 BNO Nieuws en actueele beschouwing. 19.15 Voor de kleuters. 19.20 In strumentaal allerlei. 20.15 De avonden zijn al weer langer geworden. 20.30 Filmmelodieën en tango's uit het Zuiden. 21.00 Alléén is maar al léén21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cultureele berichten. Verduisteren: van 18.00 tot 6.45 uur. 17 Oct.: zon op 7.07, onder 17.43 uur maan onder 11.23, op 20.21 uur 18 Oct.: zon op 7.00, onder 17.41 uur maan onder 12.24, op 21,02 uur

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2