L O O S J E S R A N C De Nedeilandsche Volksdienst zorgt. Dezer dagen zijn weer driehonderd jongens en meisjes teruggekeerd, die eenige weken hebben doorgebracht in tehuizen, gelegen in de mooiste streken van uw eigen land en in Duitschland. Zooals dat steeds het geval is, is het ook nu de kinderen weer aan te zien, dat de uitzending hen, zoowel lichamelijk als gees telijk, bijzonder goed gedaan heeft. In de Maasstad is dezer dagen een medisch centrum gesticht, waar al diegenen medische verzorging kunnen krijgen, die daar anders om bijzondere redenen van verstoken blijven. Ofschoon ons land reeds lang een belang rijke plaats inneemt op medisch gebied, wa ren er toch twee dingen, waaraan naar de meening van den N. V. D. te weinig aandacht is geschonken. In de eerste plaats aan de tand heelkundige verzorging. Door het benoemen van schooltandartsen in de groote steden en door het aanvullen van reizende tandartsen op het platteland heeft de Nederlandsche Volksdienst maatregelen getroffen om het euvel der slechte gebitten te bestrijden. Een ar.der punt, dat sterk werd verwaarloosd, is de houding van het individu. Tijdens de keu- ring van kinderen, die voor uitzending in a: merking wilden komen, is gebleken dat er onrler de jeugd vrij veel zij het ook geringe lichamelijke vergroeiingen voorkomen. De ze kinderen zijn behandeld door de afdeeling houdingsgymnastiek van den Nederlandschen Volksdienst, die erin geslaagd is na verloop van tijd weer goedgevormde jongemenschen van hen te maken, recht van lijf en leden. Zoo valt er voor den Nederlandschen Volks dienst nog veel te doen voor al onze volksge- nooten. Blijf daarom geen buitenstaander.doch werk mede in het belang van ons geheele volk. Geeft u op als medewerker en lid van den N. V. D. KAARTEN VOOR HONDEN- EN KATTEN BROOD MOETEN INGELEVERD WORDEN. Alle tot dusver uitgereikte distributiekaar ten voor honden- en kattenbrood moeten vóór 15 Januari 1944 worden ingezonden aan het Bedrijfschap voor Veevoeder, sectie bij zondere diergroepen, Plein 4, te 's-Graven- hage. Van de in te zenden voederkaarten dienen te worden verwijderd en dus niet te worden ingezonden de bonnen nos. 3 en 22 en 23, welke zullen worden aangewezen voor het betrekken van honden- en kattenbrood in de maanden Januari, Februari en Maart 1944. Aan de in te zenden voederkaarten moet nog aanwezig zijn de bon no. 4. Bij ontbreken van dezen bon of bij inzending na 15 Januari 1944 zal in geen geval een nieuwe voeder kaart worden verstrekt. Op de in te zenden voederkaarten moeten indien adreswijziging heeft plaats gehad, de juiste adressen wor den vermeld. Nieuwe voederkaarten kunnen uitsluitend worden verstrekt aan houders van honden en katten, welke voor bijzondere doeleinden worden gehouden, zooals blindengeleidehon den, trekhonden, bedrijfskatten, enz. en mede aan een beperkt aantal houders van fokdieren en enkele houders van zeer groote rassen (in de beide laatste gevallen in overleg met den raad van beheer op kynologisch gebied) Daarentegen worden aan particuliere houders van honden en katten geen voederkaarten verstrekt. De voor een voederkaart in aan merking komende houders van honden en katten ontvangen na inzending der thans in hun bezit zijnde voederkaart een invulformu- lier. Correspondentie over deze aangelegen heid kan niet worden gevoerd. BONAANWI.I7.ING HONDEN- EN KATTENBROOD. Van 1 tot en met 31 Januari 1944 worden op bon no. 3 van de voederkaarten voor honden de zelfde hoeveelheden hondenbrood beschikbaar gesteld als op den bon voor de afgeloopen periode. Op bon no. 3 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K.) wordt voor vermelde periode IV? Kg. katten brood beschikbaar gesteld. Na 31 Januari Is bon no. 3 van ve-melde kaarten ongeldig. IN NOVEMBER VERDRONKEN 19 MENSCHEN EN 120 WERDEN GERED. In November verdronken 9 j., 4 m.. 24 mannen en 11 vrouwen: bovendien nog één man in een auto, in totaal 49 dooden. In Oct. '43 35: in Nov. '42 46. Onder zes jaren oud: 4 j. en 3 meisjes. Is 7. Bij diepe duisternis kwamen om: 2 m., 21 mannen en 11 vrouwen, is 34. Gered werden of wisten zich te redden: 12 j., 7 m., 68 mannen, 31 vrouwen en daarenboven twee mannen uit auto's, m totaal: 120 geredden; van dit getal 120 overleden nog twee mensehen binnen korten tijd na redding Drie auto's reden onfortuinlijk te water. OEKRAINE-SIGARETTEN. Daar de bevoorrading der winkeliers door de bedrijfssluiting eenige vertraging onder vonden heeft, blijven de bonnen 1 der roode en blauwe bonkaarten tot een nader bekend te maken tijdstip geldig. Zij kunnen dus ook na 1 Januari 1944 bij de winkeliers worden ingeleverd. AMBTENAREN WERKTEN SAMEN MET SLUIKHANDELAREN. De Rhedensche politie is er in geslaagd twee gevallen van fraude en zwarten handel te achterhalen, waarin ambtenaren hun mede werking hadden verleend. In het eerste geval ging het om de clandestiene verhandeling van 61 ton graan. De transporteurs, die aan bak kers in de omliggende gemeenten leverden hebben twee ambtenaren voor de voedselvoor ziening bewogen de geleidebiljetten die voor het vervoer benoodigd waren, te vervalschen. Zoodoende konden zij een tweede maal ge bruikt worden teneinde de zwarte handel- prijzen te kunnen berekenen. Bij het andere geval waren 6 ambtenaren uit Den Haag betrokken, die een fabrikant te Velp, verwerker van teerproducten, 70 ton van dit materiaal in handen speelden. De fabrikant zou hiermede zeker 100.000 ver diend hebben. Tegen allen is proces-verbaal opgemaakt. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haar lem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede, Haagsch Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men Heemstede. NEDERLANDSCHE JONGENS De Germaansche weersportkampen wachten je. Daar leer je bij dienst en spel jongens uit alle Germaansche landen kennen. Iedere flinke Nederlandsche jongen in den leeftijd van 16 tot 18 jaar kan aan een kamp deelnemen. Meld je nog heden bij een der onderstaande adressen: Utrecht, Koningslaan 9 Maastricht, Vrijthof 25 Goes, Violenstraat 44 Groningen, Groote Markt 24 Assen, Rolderstraat 45 Den Haag, Nassauplein 6 Rotterdam, Eendrachtsweg 35 Eindhoven, Keizersgracht 9 Hengelo, Drienerstraat 6 Amsterd., Willemsparkweg 186 Leeuwarden, Emmakade 48 Twee in dienst van het Int. Roo de Kruis varende Zweedsche sche pen zijn te Piraeus aangekomen met 11000 ton levens middelen en ïr.e dicamenten, uit sluitend voor de Grieksche bcvol king. Aan de bevol king van Berlijn is in overweging gegeven, de gor dijnen voor de vensters weg te nemen, daar deze, indien de ruiten breken, het brand gevaar aanzienlijk doen toenemen. De Paus heeft ter gelegenheid van het Kerst feest 2 millioen francs ter be schikking gesteld van de door oor logshandelingen getroffen Fran- sche kinderen. Opera-Concert. Onze Haarlemsche concert-organisatie (H. O. V.) liet Woensdagavond een zestal vocalis ten van de Omroep optreden met een opera programma. Het waren de dames Pim Borkent (sopraan), Francine Bijloos (coloratuur sopraan), Nel Marwitz (alt); en de heeren Johan van der Ploeg (tenor), George Spijkstra (bariton) en Frans de Geus (bas). Jac. Zwaan fungeeerde als begeleider. Ik ben altijd een beetje huiverig voor opera zonder decor en wat er verder bij hoort, want het moeten al sterke talenten zijn, vocalisten die een suggestief uitbeeldingsvermogen be zitten, om te doen vergeten wat er ontbreekt aan sfeer en samenhang in de losse fragmen ten, die de vertolkers in avondtoilet staan te zingen. Immers ais men de goden van den Olympos haalt, blijken het meestal doodge wone menschen te zijn. En wat in zijn ver band een prachtig effect maakt, kan we] eens hopeloos banaal zijn als men het daaruit los rukt. Maar voor velen blijkt het woord opera een tooverterm, die een fantasie loswerkt, welke in staat is veel weg en veel bij te denken en die vooral de bevrediging belooft van het zich laten deinen op den stroom van bekende zoetvloeiende en hartstochtelijk bewogen melodieën. En zoo kunnen wij ook het succes van dezen avond verklaren. Tot de beste solistische prestaties behoor den een aria uit La Gioconda van Ponchielli, door de volumineuze alt Nel Marwitz de cavatine uit Donizetti's Don Pasquale, door de coloratuurzangeres Francine Bijloos; de arioso u.t Tosca, door den tenor Joh. v. d. Ploeg: de aria uit Butterfly, door de sopraan Pim Borkent. De bariton George Spijkstra deed een te hooge greep met de cavatine van Figaro uit Rossini's Barbier te willen ver tolken: hij was vrij wat gelukkiger met een duet uit Thaïs, gezongen met Pim Borkent. Een goede noot verdiende ook het duet La ci darem uit Mozart's Don Giovanni, door Francine Bijloos en den warm' getimbreerden bas Frans de Geus. Maar de mooiste samen zang werd bereikt door Nel Marwitz en Joh. v. d. Ploeg in het duet Si, la stanchezza m' opprime uit Verdi's II trovatore. Het kv/artet uit Rigoletto, waarmee beslo ten werd, ontbeerde de traditioneele dyna mische stuwing, die in de finales van Verdi, Rossini c.s. een effectvol stijlelement betee- kent. De opera-solisten hadden in Jac. Zwaan een correct en handig begeleider. JOS. DE KLERK KERKELIJKE GRAFIEK. In Kunsthandel Leffelaar aan de Groote Markt wordt tot 7 Januari een tentoonstel ling van kerkelijke grafiek gehouden, in gericht door Joh. Enschedé en Zonen N.V. De expositie omvat diverse moderne en an tieke bijbels en kerkboeken, waaronder de viertalige Biblia Sacra (polyglottenbijbel), de Joh. Gutenberg-bijbel en de Venetiaan- sche Breviarium Grimani. Als speciale cu riosa zijn eenige van de kleinste bijbeluit gaven tentoongesteld. Over het drukproce- dé des bijbels wordt de bezoekers op aan schouwelijke wijze ingelicht. Interessant zijn vooral ook de voorbeel den van oude grafische kunst, zooals de serie Gothische houtsneden uit de 14de en 15de eeuw, betrekking hebben op de ge boorte van Christus. De aandacht verdie nen eveneens de fraaie kleurendrukken naar kalenderbladen met miniaturen uit pl.m. 1500. BACH-CANTATE IN DE REMONSTR. KERK. Zondag 2 Januari wordt in de Remonstrant- sche Kerk aan de Schouwburgstraat als on derdeel van deg ewone ochtendgodsdienst oefening uitgevoerd Cantate no. 133 („Ich freue mich in dir") van Joh. Seb. Bach, voor vocaal-kwartet, 2 violen, altviool, cello en orgel. CONCERT DOOR GROOT KINDERKOOR. Hedenavond zal een koor van 200 jongens en meisjes, onder leiding van Jan Booda, in de Gem. Concertzaal een concert geven. Solistische medewerking verleent Corry Bijster. Emmy van Eeden zal begeleiden. APPELEN-DISTRIBUTIE. Vrijdag zullen ook kleinhandelaren van de letter W tot en met Z bevoorraad zijn met appelen, zoodat ieder die zijn bon 13e periode tijdig heeft ingeleverd, bij zijn groente-hande laar nog dit jaar zijn appelen kan ontvangen. INLEGVELLEN BEWAREN De thans in gebruik zijnde inlegvellen van de distributiestamkaarten moeten zorgvuldig bewaard worden, ook nadat alle bonnen daar van door den distributiedienst zijn verwijderd. Personen, die te zijner tijd het inlegvel niet kunnen overleggen, brengen zich daardoor in ernstige moeilijkheden. HET JAAR 1944 Chronologisch en astronomisch. Het jaar, dat binnenkort aanvangt, is het 1944e in de zgn. Gregoriaansche Tijdreke ning: dit is het 6657e van de zgn. Juliaan- sche periode en het 7452/7453e der Byzan- tijnsche Aera. De Feestdagen. Nieuwjaarsdag valt in 1944 op een Zaterdag; Septuagesima, de 9e Zondag voor Paschen, op 6 Februari; Asch- woensdag 23 Februari; Goede Vrijdag 7 April; Paschen 9 en 10 April; Hemelvaarts dag 18 Mei; Pinksteren 28 en 29 Mei. De Eerste Adventsdag is 3 December; Kerstmis als altijd 25 en 26 December, valt op Maan dag en Dinsdag dus wederom drie „Zon dagen" achtereen dit jaar en de vier Quatertempers vallen onderscheidenlijk op 'I Maart. 31 Mei, 20 September en 20 De cember. Dc Jaargetijden, of astronomische Lente, Zomer, Herfst en Winter, vangen aan on derscheidenlijk op 20 Maart te 18 u.; 21 Juni te 13 u„; 23 Sept. te 4 u. en 21 Dec. te 23 u.; de zon treedt op die datums achtereenvol gens in de teekens Ram (Aries)Kreeft (Cancer)Weegschaal (Libra) en Steenbok (Capricornus)van den Dierenriem of Eclip tica. De Aardbaan. De aarde staat, in haar loop om de zon, den 4en Jan. in het erihelium d.w.z. het dichtst bij de zon: op 3 Juli staat zij in het aphelium, is: zoo ver mogelijk van de zon af. 't Verschil is een vijf millioen ki lometer. Verduisteringen. Voor den liefhebber waarnemer van zons-, of maansverduisterin gen is 1944 een slecht jaar: er zijn alléén twee zonsverduisteringen en die zijn nog al lebei onzichtbaar in Nederland De Planeten. Wij laten hier eerst vol gen de datums van grootste elongatie der binnenplaneet Mercurius, met tijd van op komst of ondergang voor of na de zon. 31 Jan. Westel. el. 1 u. voor zon op, 12 April Oostel. el. 2 u. na zon onder. 29 Mei Westelijk, el. 3/4 u, voor zon op; 10 Aug. Oos tel. el. 3/4 u. na zon onder. 22 Sept. Westel. el, 1 3/4 u. voor zon op; 5 Dec. Oostel. el. 1 u. na zon onder. Venus is het eerste halfjaar morgenster, wanneer zij dan weer zichtbaar wordt, is zij de rest v. h. jaar avondster. Mars is tot October in voor- en na-nacht waarneembaar; nadien zal hij nog ongeveer 1 uur voor de zon te zien zijn. Jupiter is t.m. September in voor- en na nacht te zien; vanaf October komt hij kort voor de zon op; aan het einde des jaars weer in voor- en na-nacht. Saturnus is van Januari tot Juni in voor- en na-nacht te zien, daarna komt hij even voor de zon op en voor de rest van het jaar is hij wederom den geheelen nacht zichtbaar. DE EXTRA-RANTSOENEN RIJ ONTSLAG UIT N. A. D. EN ANDERE ORGANISATIES. Personen, die hun distributiebescheiden voor de periode van 28 November tot en met 25 December 1943 wegens ontslag uit den N.A.D., Landstorm e.d., hebben terug ontvangen en tot dusver nog geen rantsoenbonnen ter ver krijging van het extra-rantsoen raapolie, suikerwerk en stroop hebben ontvangen, kunnen deze alsnog tot 7 Januari 1944 bij den distributiedienst van hun woonplaats verkrij gen. Zij, die vóór 28 November 1943 de bon kaarten voor de twaalfde periode 1943, waar aan zich de bonnen „Algemeen" 706: 707 en 708 bevonden, tot hun beschikking hadden en deze bonnen derhalve tijdig bij den winkelier konden inleveren, komen uiteraard niet voor verstrekking van rantsoenbonnen in aanmerking. KADEROPLEIDING VOOR DEN GERMAANSCHEN LANDDIENST. In het „Gebiet Danzig-Westpruisen" be vinden zich 500 Nederlandsche jongens en meisjes, die daar het boerenwerk leeren om later boer of boerin of handwerksman te worden in het gebied, dat Nederland voor kolonisatie zal worden toegewezen. Ze zijn daar ondergebracht in een 20-tal kampen van 15 tot 25 jongens of meisjes. Deze kampen staan onder leiding van kader leden van den Nationalen Jeugdstorm. Eind November begint de opleiding voor kampleiders en leidsters voor den inzet van 1944. Zij, die zich geroepen voelen zich hier voor aan te melden, kunnen dit doen, ook al zijn zij nog geen lid van den Jeugd storm. Aanmelden en nadere inlichtingen bij ■den Germaanschen Landdienst, Konings laan 9, Utrecht. 0 M 1 HAARLEMSCHE RECHTBANK UITSPRAKEN. Het inbrekerstrio, dat op 18, 24 en 26 Octo ber uit Amsterdam naar Haarlem kwam om inbraken te plegen, waarbij voornamelijk schrijfmachines werden ontvreemd, hoorde op 16 December 6 maanden tegen zich eischen. Donderdag werden de 22-jarige "N. A. O., zon der beroep, de 23-jarige kuiper A. H. en de 20-jarige tuinder C. L., conform dezen eisch veroordeeld. De 23-jarige Haarlemsche chauffeur H. S., die in den nacht van 13 op 14 Augustus in samenwerking met een zekeren K. K. aan den Kleine Houtweg een inbraak pleegde, werd tot 1 jaar veroordeeld. De 41-jarige poetser der Ned. Spoorwegen. J. L., had zich in den nacht van 6 op 7 Nov. schuldig gemaakt aan diefstal uit een ver zegelde wagon en zal thans 6 maanden binnen de gevangenismuren moeten doorbrengen. De 48-jarige Amsterdamsche machinist G. K. was hierbij als heler betrokken en heeft na zijn 24 dienstjaren door zijn ontslag reeds een zware straf te pakken. Hij kreeg bovendien nog 20 boete, subs. 6 dagen hechtenis. Wegens het wegnemen van zes rijwielen u gedurende de maanden Juni en Oct. kreeg de 25-jarige bleekersknecht H. L. 8 maanden ge- vangenisstraf, evenals de 29-jarige F. B., die met hem samenwerkte. De rechtbank veroordeelde den 28-jarigen Amsterdamschen slager Th. M. K., die op 3 J Nov. een slagersfiets stal, tot een gevangenis straf van 8 maanden. De 18-jarige P. R. v. d. W. stal op 24 Nov. in de Cronjéstraat een rijwiel en zal thans 6 E maanden gevangenisstraf moeten ondergaan. De 25-jarige Amsterdamsche dekknecht W. H. werd wegens rijwieldiefstal tot 8 maanden veroordeeld. KORT NIEUWS V De 29-jarige voormalige suppoost G. H., «j die wegens diefstal van gelden uit de collecte- bussen op het kerkhof op den Grebbeberg voor de Utrechtsche rechtbank terecht heeft A gestaan en tegen wien de Officier van Justitie twee jaar gevangenisstraf had geëischt, is A veroordeeld tot een jaar en vier maanden. Op den Boschdijk te Eindhoven is de *jr 19-jarige A. van den Heuvel, uit Best, bij het passeeren van een autobus met zijn auto ge- A slipt en tegen een boom gereden. Hij werd op slag gedood. Te Vroomshoop vond het elfjarig p dochtertje van de familie Fokkert een klein projectiel en ging daarmede spelen. Plotse- R hng volgde een ontploffing, waarbi.i het kind zeer ernstig aan gelaat, handen en Q beenen werd gewond. c Wedstrijdprogramma's. Voor Zondag zijn in den Ned. Voetbalbond F de volgende wedstrijden vastgesteld: District 1: A.D.O.H.B.S.; StormvogelsSparta; dis- E trict 2: FeijenoordR.F.C.; tweede klas: R. C. H.H.B.C.; Z. F. C— Kennemers; Alcmaria C Victrix—O.S.V.; W.F.C.—Alkm. Boys; derde klas: Helder—Zandvoortmeeuwen: D. T. S.x Terrasvogels; vierde klas: D.C.O.T.H.B.; B.S.M.D.S.S.H.; reserve klas: Helder 2U H.F.C. 2; E.D.O. 2—V.S.V. 2; Kennemers 2— A F. C. 3. S In de afdeeling Haarlem luidt het program ma: afd. 1 A: O.G. 2Stormvogels 3; R.C.H. 4 Kennemers 3; afd. 1 b: N.A.S.—Geel Wit; V.S.V. 3Schoten 2; afd. 2 A: Santpoort 3— I.E.V. 2; afd. 2 b: H.F.C 5—R.C.H. 6; D.I.O. 2 T.H.B. 2; afd. 2 c: R.C.H. 7—H.F.C. vet.; Ripperda 2—Haarlem 5. Het programma van de afd. Haarlem van den Nederlandschen Korfbalbond luidt voor H Zondag 2 Januari: Eerste klasse: Sport Ver eent 2Oosthoek I; Nieuw Flora 1Haarlem Q 2; Watervliet 2Animo Ready 1; Oosterkwar tier 3—Aurora 1. Tweede klasse: Watervliet 3 u T.H.B. 2. Derde klasse: Oosterkwartier 4 Aurora 3; Oosthoek 3Watervliet 6. Voetbal STAATSPOLITIE-BRANDWEER—KASTE- I/EINS. Op het terrein aan de Mr. Jan Ger- ritszlaan is Woensdagmiddag een wedstrijd X gespeeld tusschen de Staatspolitie-brandweer en een elftal kasteleins, dat versterkt was met enkele eerste en tweede klas spelers. Met 4—2 wonnen de kasteleins. De leiding berustte bij den heer Bonkerk. Dinsdag 4 Januari a.s. speelt de brandweer tegen een elftal gevormd uit het personeel van den Luchtbeschermings dienst. T RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 31 DECEMBER 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. f 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend- gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Programma overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.10 U Nationale dansen. (Van 8.458.50 Voor de huis vrouw). 9.00 Het Salonorkest. 9.45 Godsd. Uitz. Q 10,15 Ork. Gerard van Krevelen. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Fluit en piano en zang en piano. 12.00 Almanak. 12.15 De Melodisten. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Band en Volk brengt13.05 Theo Uden Masman en Duo Simplisse-Burton. 13.45 Vijf kwartier voor de vrouw. 15.00 Godsd. Uitz. 15.30 Pianovoordracht. 16.00 Luisterspel: „Assis tentie, wij zinken". 1(5.45 BNO Nieuws. 17.00 BNO Uitzending voor Nederlandsche zeelieden. 17.30 Carl Millöcker-herdenking. 18.00 BNO: De Jor- daner vertelt over sociale nooden. 18.05 De Arn- hemsche Orkestvereeniging. 18.45 De Directeur Generaal van den Landbouw, de heer G. J. Bui ter spreekt tot de boeren. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en actueele beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Oudejaarsavond 1943. 22.00 BNO Nieuws en cul- tureele berichten. 22.15 Oudejaarsavond 1943 0.00 Toespraak door den Directeur Generaal van den Nederlandschen Omroep. Dr. Ing. W. A. Her. weyer. 0.152.00 Muziek-appelflappen. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Ork. Boyd Bachman en gram.muz. 18.00 Van water en wal. 19.00 BNO Nieuws en actueele beschouwing. 19.15 Voor de kleuters. 19.20 Een Oudejaarsavond Opera-concert. 20.15 Duitsche taalcursus. 20.40 Mededeelingen van het N.A.F. 20.45 Licht klassiek concert. 21.30 Godsd. uitz. 22,00 BNO Nieuws en cultureele berichten.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2