De Nieuwjaarsboodschap van Hitier. X Vervolg van van. 1 jarige haat van het jodendom en van de daardoor geleide plutocratisch-bolsjewistische wereld, die zich niet alleen in de oorlog voering uit, doch die wanneer zij zou kun nen zegevieren ook het wezen van den vrede zou bepalen. Tegenover deze haat echter staat thans geen zwak, burgerlijk Duitschland, doch de nationaal-socialistische volksstaat. Deze haat wordt derhalve ook niet opgevangen door luie, decadente hoogere standen ol klassen, doch deze brutale «aanval wordt be antwoord door de Duitsche volksgemeen schap en wel, niet beantwoord met frazen van wereldburgerlijke ideologieën, maar met de gezonde en fanatieke haat van een ras, dat weet, dat het om zijn bestaan vecht en dat zich, tenminste in dit geval, uitspreekt voor het oude bijbelsche Woord: oog om oog en tand om tand. Dat het joodsche doel der vernietiging van Europa uiteindelijk de zekere uitroeiing van het jodendom in Europa zal brengen, staat derhalve buiten eiken twijfel: dat de po ging van Engelschen en Amerikanen Europa en Duitschland door het bolsjewisme te ver nietigen en het Duitsche volk door de Mos- kovitisehe wurgers te tuchtigen, dat wil zeg gen te laten uitroeien, slechts het tegendeel zou bereiken dat wil zeggen de bolsjewisee- ring van de Angelsaksische wereld zelf is even zeker. I.n elk geval kan deze wereldhis torische, geweldigste oorlog van alle tijden niet als een mooi to urn ooi verloopen. Desondanks kunnen wij één ding vaststel len.: toen de oorlog begon, had men voorai in Engeland de overtuiging, dat een inwen dige opstand in Duitschland onmiddellijk tot ineenstorting zou moeten leiden. Men sprak destijds over ..generaal Winter", over „gene raal Modder", over „generaal Honger'; en men hoopte steeds op het wonder van de Duitsche ineenstorting. In feit hebben noch generaal Winter, noch generaal Modder, noch generaal Honger het Duitsche volk en zijn huidigen volksstaat kunnen overwinnen. De kapitalisten van die landen meenden, dat onze socialistische economische opvat ting in den oorlog onmiddellijk schipbreuk zou leiden. Zij heeft echter juist in dezen tijd der zwaarste belasting bewezen doeltreffen der en stérker te zijn dan de economie van onze plutocratische tegenstanders. Van een bolsjewistische économie kan buitendien slechts gesproken worden in den zin van een reorganiseerden slavenarbeid voor het jood sche directorium-generaal te Moskou. Het volgende kan thans worden vast gesteld: Na meer dan vier jaren oorlog heeft het Duitsche rijk niet een vierkan ten kilometer van zijn bodem verloren. Alleen onze vijanden noemen thans groote gedeelten van hun voormalig be zit niet meer het hunne, zelfs wanneer zij deze langs een omweg van leen- en pachtverdragen als „eiland-steunpun ten" enz. elkander wederkeerig afhandig gemaakt hebben. 2. Het Duitsche rijk is in dezen geweldigen oorlog niet alleen naar alle kanten ter be scherming van dit continent ver naar voren gedrongen, doch het heeft daarbij tot nu toe nog eiken afzonderlijken tegenslag steeds weer overwonnen. Het jaar 1943. De zwaarste tegenslagen in dezen oorlo;_ hebben ons het jaar 19 43 gebracht. In de eerste plaats is onze oudste bondgenoot uit gevallen, uitgevallen door een lang aanhou dend en stelselmatig georganiseerd verraad van een clique, die zich met het groot-kapi talistische Westen even identiek voelde, als zij geestelijk machteloos staat tegenover het bederf van de marxistische ideologie. Reeds in den tijd voor het uitbreken van den oorlog was de ondergrondsche werk--' zaamheid van deze rond den koning ge schaarde financieele, generaals- en politici- clique waar te nemen geweest. Zoowel de moeilijkheden i.n Noord-Afrika als die op den Balkan moesten in laatste instantie wor den toegeschreven aan de voortdurende sa botage- en verlammingspoging van deze plu tocratische tegenstanders van den fascisti- schen volksstaat. Hun voortdurende sabo tage slaagde er niet slechts in de aanvoeren naar Afrika en later ook naar Italië door steeds nieuwe methoden van lijdelijk verzet te belemmeren en aldus onzen en den aan hun zijde staand en Italiaanschen soldaten den toevloed der ma-terieele substantie voor 't voeren van den oorlog af te snijden, doch ook op den Balkan den door het Duitsche ingrijpen opgehelderden toestand stelselma tig te bemoeilijken of te verwarren. Het bendewezen was uitsluitend 't product van de onderaardsche politieke en militaire maatregelen van deze krachten. Evenzeer was de volledige ineenstorting en het uitvallen der Italiaansche formaties in het Oosten toe te schrijven aan de uit werkingen van deze crisis. Het eindelijk openlijk gepleegde verraad aan den Duce en de schaamtelooze, lage samenzwering met de vijanden moesten volgens den wil van dezen koning en zijn clique het facisme in Italië en het Nationaal-socialistische Duit sche rijk doen ineenstorten. In dit jaar, mijn volksgenooten, moesten zeer bittere en moeilijke besluiten genomen worden. Nadat het door de woord- en trouw breuk van Fransche admiraals, generaals en officieren den Geallieerden gelukt was in Fransch Noord-Afrika te landen, moest ik trachten in allen gevalle den tijd te winnen dien wij noodig hadden om niet slechts de opstelling van de beslist noodzakelijke nieuwe Duitsche legers ten uitvoer te bren gen, doch om ook die maatregelen voor te bereiden, die gesteld zouden kunnen worden tegenover den niet meer over het hoofd te zienen dreigenden afval van den koning vé.n Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haar lem. Sport en Stad: A. O vermeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men. Heemstede. Italië. De latere oorlogsgeschiedenis zal eens vaststellen, wie in dezen tijd goed geleid heeft: o-nze vijanden of wij. Ik geloof niet dat wanneer het lot ons ooit dergelijke mogelijkheden geboden zou hebben wij ze dan zoo slecht zouden hebben benut als dit aan den kant van onze vijanden geschiedde. Wij kunnen slechts de Voorzienigheid dank baar zijn, dat zij ons ondanks deze harde be proevingen steeds weer de mogelijkheid open liet, door snel handelen zware crises meester te worden, schijnbaar verloren po sities weer in het reine te brengen en daarbij de uitbreiding van onze militaire krachten stelstel matig1 uit te voeren. Moeilijke besluiten. Het smadelijke verraad aan den Duce, wien Italië alles dankt, heeft met één slag het Duitsche rijk en zijn leiding voor zeer moeilijke besluiten geplaatst. Dat de daar uit voortvloeiende consequenties op het ge- heele oorlogsgebeuren invloed oefenden spreekt vanzelf. De Duitsche leiding was ge dwongen, terwijl zij onverbiddellijk het nood zakelijke tegenover het niet beslist noodza kelijke afwoog, zeer harde beslissingen te nemen, die voor den soldaat, die zonder te zijn aangevallen, vaak honderden kilometers moest terugmarcheeren. zeer moeilijk te be grijpen vielen. Desondanks kan iedere Duit- scher er van overtuigd zijn: er is niets meer geschied, en er zal niet meer geschieden dan wat beslist noodzakelijk is om de nieuwe, groote en geweldige taken recht te doen ge schieden. Deze taak bestaat slechts daarin: in elk geval den oorlog winnen. De opbopw van nieuwe geweldige etappenlinies, het in bezit nemen van groote spoorwegtrajecten, de be veiliging en de leiding daarvan, dwongen tot beperking aan andere fronten. Deze com pensatie van krachten, waarnaar wij streef den, kan reeds thans als gelukt worden be schouwd. Zen mvenoorlog. Wanneer derhalve door reizen, conferen ties en het aanstellen van nieuwe opperbe velhebbers en door al dergelijke manoeuvres op het oogenblik getracht moet worden bij gebrek aan een anderen steun van het Russische offensief Duitschland, het Duitsche volk en zijn leiding door een zenu wenoorlog te belasten, dan miskent men niet slechts het Duitsche volk doch verwisselt men in de eerste plaats de Duitsche leiding- met die van het voormalige koninklijke Italië. Dat de Engelschen van plan zijn in het Westen of op den Balkan een landing te doen, óf in Noorwegen, Nederland, Por tugal óf ergens anders, is voor ons niets nieuws, geheel afgezien daarvan dat zij op de meeste van deze plaatsen reeds een keer zijn geweest. Dat zij verder deze landingen met alle middelen, die zij bezitten, willen ten uitvoer leggen, spreekt wel vanzelf. Dat zij daarbij ook bijzondere opperbevelhebbers voor deze landingen aanwijzen, is in de oor logsgeschiedenis eveneens niets nieuws. Dat was zelfs bij de jammerlijke coalitieoorlogen in het verleden reeds zoo. Dat zij tenslotte het plan hebben ons daarbij te verslaan is wel van het begin af aan hun bedoeling ge weest. Ik kan het Duitsche volk derhalve slechts verzekeren, dat wij met al deze bedoelingen van te voren rekening hebben gehouden en ons voorbereidden en wel niet slechts wat personeel of materiaal betreft, doch ook door de versterking van die punten, die ons beslissend of belangrijk voor een dergelijke landing schijnen, op een wijze die onze vijanden waarschijnlijk meer verrassen zal, dan hun landing het ons zou kunnen doen. Wanneer men verzekert, dat de ieuwe in vasie niet meer vergeleken kan worden met de landingspoging van Dieppe, dan verwach ten wij ook niets anders, want ook onze af weer is, het spreekt vanzelf, sedertdien an ders geworden, en in de eerste plaats: de Engelschen, die in Dieppe landden hebben met de toenmalige Duitsche afweer in het geheel nog geen kennis gemaakt. Ik spreek het tegenover het Duitsche volk met vol vertrouwen uit, dat waar ook de Geal lieerden hun landing zullen uitvoeren, de ontvangst passend zal zijn. De Duitsche sol daat zal ook hier, de noodlots-beteekenis van dezen oorlog inziende, zijn plicht vervullen. Het is bij 'n zoo wereldomvattenden, gewel digen en o-ntzettenden strijd niet te vermij den dat de physieke belastingen der afzon derlijke mannen vaak gaan tot de grens van het dragelijke, ja dat zij deze menigmaal ook overschrijden. Desondanks heeft over het geheel genomen iedere Duitsche formatie in korten tijd na de noodzakelijkste rust, steeds weer zijn plicht gedaan. De heldhaf tigheid van onze soldaten is uniek in de ge schiedenis. De bomterreur. "Wanneer echter vroeger dit front steeds aan het vaderland werd voorge houden als het stalende voorbeeld van het offer, dan kan thans het vaderland het front worden aangewezen als voor beeld van een niet minder groote held haftigheid en offerzin. De bomnnen- oorlog tegen Duitsche steden pakt ons allen diep in het hart. Het zijn minder de steden zelf, haar hui zen en openbare bouwwerken. Zeker: wij be treuren onze definitief verloren gegane kunstschatten, doch wij zullen onze steden schooner opbouwen dan zij voorheen waren. De georganiseerde Nationaal-socialistische volksstaat zal in weinige jaren de sporen van dezen oorlog uit den weg geruimd heb ben. Uit de ruines zal een nieuwe Duitsche stedenpracht opbloeien, Berlijn en Ham burg, München en Keulen, Kassei en al de andere groote en kleine beschadigde steden zal men enkele jaren na afloop van den oor log nauwelijks meer herkennen. Daar, waar de historische waarden weer vervangen kun nen worden zullen wij ze getrouw herstellen. Wanneer het ons gelukt is in vredestijd in den Nationaal-socialistischen staat jaarlijks meer dan 380.000 woningen te bouwen, dan zal het voor onzen gemeensehapsarbeid hee- lemaal geen probleem vormen na den oorlog 2 a 3 millioen woningen per jaar te ver vaardigen. r Wat voor ons allen en voor mij in het bij_ zonder smartelijk is, dat zijn derhalve slechts de offers aan menschen en hier weer die aan vrouwen en kinderen en dan het verlies van zooveel persoonlijke have en goed, en kleine herinneringen, die bij haar dikwijls schijn baar zoo materieele waardeloosheid, toch veel beteekenen voor het leven van dengene, die ze hetzij van zijn vaderen erfde, er zelf voor spaarde en voor wie zij meest onver vangbare aandenken aan verleden tijden vormden. Overigens zal het uur der vergelding ko men. Omgekeerd heeft echter deze bomoor- log ook een andere zijde. Wie hier alles ver loren heeft, moet weten, chat slechts de over winning hem zijn have weer geeft. Slechts het succes van dezen oorlog z«al onze Duit sche steden uit de puinhoopen weer verande ren in bloeiende gemeenschapscentra. Slechts het succes geeft millioenen menschen weer de werkplaats en de woning terug, en slechts het succes kan een toestand scheppen die in de eerste plaats elke poging van deze internationale misdadigers onmogelijk maakt nog eens een dergelijk leed over de mensch- heid te brengen. Wanneer millioenen men schen niets meer hun eigendom noemen, dat zij verliezen kunnen, kunnen zij nog slechts iets winnen. Het uiterste fanatisme. J)e leiding van den Nationaal-sodalis - tiselien staat is derhalve vast besloten dezen oorlog met bet uiterste fanatisme en tot de laatste consequentie te voeren. Zij zal zich daarin onderscheiden van de zwakkelijke en laffe leiding van het Duit sche volk in den wereldoorlog. De partij, die door haar leden haar zeer grooten tol aan bloed aan het front brengt draagt met haar organisaties van de jeugd en van den ouder dom, van de vrouwen en meisjes ook thuis den verantwoordelijken arbeid, niets slechts bij de opvoeding doch in de eerste plaats bij de leiding van onze volksgenooten in zeer zware en zeer bittere uren. De oorlog heeft de Nationaal-socialistische beweging eens geschapen, in den oorlog moet en zal zij zich daarom thans eerst recht beproefd toonen. Wat de s-trijdende soldaat aan het front en de strijdende Duitscher in het vaderland presteert wordt aangevuld door den arbeid van onze volksgenooten en van die Euro peanen die in onze gelederen staan. De Duit sche boer, dat wil zeggen in de eerste plaats de Duitsche boerenvrouw, zij leveren hun bijdrage door de voedselvoorziening van ons volk. Ook zij weten, dat een\ ineenstorting, van het Duitsche rijk het einde van het Duit sche hoerendom zou zijn. Er kan derhadve ook voor hen nog slechts één enkel doel zijn: ons volk datgene aan voedingsmiddelen te verzekeren, dat beslist noodzakelijk is om dezen zwaarsten strijd met succes te kunnen doorstaan. De prestaties van den Duitschen landbouw zijn dan ook dienovereenkomstig uniek. Zij worden aangevuld door het werk der millioenen van onze arbeiders, die in de eer*ste plaats den soldaat wapens en munitie .leveren. In tegenstelling tot den wereldoor log, toen wij in 1918 tegenover een aantal van 3 1/2 duizend vijandelijke pantserwa gens nauwelijks een dozijn eigen pantser wagens en in het geheel geen pantserafweer bezaten, stijgt in dezen oorlog de pr.oductie van onze eigen pantserwagens in kwaliteit en aantal onafgebroken. Evenals die van de wapens van de afweer. Duitschland is wel de eenige staat in de wereld die zijn kolenproductie niet vermin derd doch vergroot heeft en die daarbij met zeer sterke beperking van de particuliere be hoefte, alles ondergeschikt maakt aan het voeren van dezen oorlog. Dank zij het gewel dige levensgebied en het groote aantal men schen, die in Europa voor onze oorlogsvoe ring gebruikt kunnen worden, alsmede dank zij onzen roemrijken bondgenoot in Oost- Azië en de met ons in Europa strijdenden volken, die eveneens hun vaderland en daar mede het Europeeesche continent verdedi gen, vormen wij ook wat menschen betreft een getallenfaotor, die niet geringer is dan die van onze vijanden, in het bijzonder wan neer men niet slechts cijfers doch de pro ductief bruikbare arbeidskrachten als wer kelijke waarden in aanmerking neemt. Dit enorme wordt mogelijk gemaakt door de prestaties van onze verkeersmidden, door ons algemeen bestuur en door den arbeid van millioenen in eereambten werkzame menschen, die elk vrij uur wijden aan de verzorging van anderen en aan hulp. De prestaties van dit volk worden afge rond door de unieke prestatie van de Duit sche vrouw, van het meisje en thans reeds ook door die van een dappere Duitsche jeugd. Het is het buitengewoon geweldige levensrythme van den Nationaal-socialisti schen volksstaat, dat ons het voeren van dezen strijd eerst recht mogelijk maakt. Deze verschaft de ideëele en materialistische voorwaarden voor dezen strijd voor het be houd van het leven, niet slechts van het Duiitscherijk. doch van het geheele continent. Deze socialistische volksstaat echter is ook het doel van de haat van de bolsjewistisch- plutocratische wereldsamenzweerders en van de joodsche lieden op den achtergrond. Hij zal echter oorzaak van den ondergang van deze coalitie zijn. Het jaar 1944 zal harde, zware eischen aan alle Duitschers stellen. Het enorme oor logsgebeuren zal in dit jaar de qrisis nade ren. Wij hebben het volle vertrouwen dat wij haar met succes zullen doorstaan. Ons eenig gebed tot God zal niet zijn, dat Hij Óns de overwinning schenkt. Doch dat Hij ons rechtvaardig moge beoordeelen wat onzen moed, onze dapperheid, onzen vlijt en onzen offers betreft. Het doel van onzen strijd is Hem bekend. Dat is geen ander dan „het bestaan van ons volk dat Hij zelf heeft ge schapen te behouden. Onze bereidheid tot offer en onze vlijt zullen Hem niet verbor gen blijven. Zijn rechtvaardigheid zal ons zoo lang op de proef stellen tot Hij zijn oordeel kan vellen. Onze plicht is het, er voor te zorgen, dat wij in Zijn oogen niet- te licht schijnen, doch liet genadige von nis dat „overwinning" heet en dat te vens het leven beteekent. zullen krijgen. SANTPOORT Terrasvogels versloeg D.T.S. Terrasvogels is het nieuwe jaar goed be gonnen door den uitwedstrijd tegen D.T.S. die gisteren werd gespeeld, met 42 vol komen verdiend te winnen. De Terrasvogels namen het spel direct in handen en reeds in het eerste kwartier ontstonden er dan ook talrijke gevaarlijke situaties voor het doel van D.T.S. Uit een schermutseling wist Kraak zijn club de leiding te geven 101). Dit gaf den burger moed en spoedig werd de voorsprong vergroot: na een hoekschop draaide de bal zoo voor het doel, dat de rechtsbinnen dezen voor het inkoppen had (02). Na een half uur wist D.T.S. zich eindelijk los te werken. De gastheeren slaagden er in hun achterstand te verklei nen (12). Na de rust namen de Vogels het initia tief opnieuw in handen. De D.T.S.-veste werd zoo bestormd, dat er menige hoek schop door de Vogels moest worden geno men. Toch gaf D.T.S. den moed niet op. De menschen van Oud-Karspel wisten zoo waar na twintig minuten door een misver stand in de Santpoorter achterhoede gelijk te maken (22). Hierna kwam het doel der Vogels niet meer in gevaar. Succes ont stond aan den anderen kant, waar de D.T.S.-verdedigers zich uitstekend weer den, doch voor een goed door Van Gelder genomen strafschop moesten zwichten (23). Tien minuten voor het einde was er nog een knap staaltje voetbal tusschen de middenlinie en de voorhoede van Ter rasvogels te bewonderen. De bal ging van den spil naar den rechtsbinnen, daarna naar Tabernal, die mooi voorzette en ver volgens trof de middenvoor met een prach- tigen kopbal doel (24). Hiermede kwam het slot van den wedstrijd, die nu niet be paald op een hoog peil stond. Het was de eerste wedstrijd, welke D.T.S. op eigen veld in dit seizoen verloor. BEVERWIJK Z.F.C.De Kennemers 03 De Kennemers zetten 1944 goed in door in de uitwedstrijd aan Z.F.C. een verdiende neder laag te bezorgen. Het zwaar te bespelen veld stelde hooge eischen aan de spelers waaraan de Beverwijkers zich het beste aanpasten. Het begon in een snel tempo met enkele Kenn.- aanvallen, doch Dijkstra hield met behulp van zijn eigen hacks het Z.F.C.-heiligdom schoon. Het spel werd in de Kennemers-voorhoede wat te kort gehouden, waardoor telkens Z.F.C. kon ingrijpen. De Zaandammers antwoordden met enkele felle aanvallen, meestal geleid door den snellen rechtsbuiten Schenk, doch de K.-doel- man was er ook goed in, terwijl ook Kolde- wijn en Rijnders, goed bijgestaan door Stee man en v. d. Wal van zich deden spreken. Eens schoot Albers een voorzet van Verbeek over, terwijl een voorzet van Schenk bij ver rassing juist langs het K.-doel vloog. Bosmap komt dan N.N. in 't K.-doel vervangen en weet door uitloopen eens te redden. Het vol gende gedeelte voor de rust is weer voor de KennAners en het gelukte aan Albers na goed voorbereidend werk van den rechtervleugel om Dijkstra met 'n effectvol schot via den paal te passeeren, 0-1. Met dezen stand komt ook de rust. Na de rust zijn de Kennemers heer en meester van 't veld en Z.F.C. kwam er bij na niet aan te pas. Alleen Bührs de spil en Dijkstra bleven zichzelve, doch zij kunnen ook de dreigende nederlaag niet voorkomen. Het spel werd er niet zachtzinniger op en mr. Slingenberg moest talrijke vrije schoppen uit- deelen. In het midden van de 2e helft toen v. d. Bos door Hoogland werd vervangen, ge lukte het deze speler op fraaie wijze opnieuw Dijkstra te passeeren, 0-2. Goed gevoerd door de K.-halflinie, werd nog aanval op aanval ondernomen op Dijkstra zijn heiligdom en uit een fraaie pass van Bakker is het weer Hoog land die scoort, 0-3. Met nog 12 minuten te spelén probeert Z.F.C. althans nog de eer te redden, doch dank zij de K.-verdediging ge lukte hun dit niet. Bij de thuisclub werd Schenk nog vervangen, terwijl de linksbinnen enkele minuten voor tijd van 't veld gezonden werd, toen hij een onbehoorlijke opmerking tegen scheidsrechter Slingenberg's leiding deed Met een 3-0 overwinning komt het einde. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. C. Wieman, Vleuten, Prins Hendrikweg 68c, en A. M. W. van Hattum, al hier, Romerkerkweg 59a; adres na huwelijks: Vleuten, Spoorlaan 41. Geboorten: C. SpanjaardtDe Weers, z., Havehstraat 83; J. RutteDu Crocq, d., Heeras kerkerweg 48; F. Boonstra—Bergstra, z., Po pulierenlaan 75; M. RomeijnHoltslag, d., Zee straat 34; J. H. HommesPriester, z., Tulpen laan 89; A. M. de LeeuwJimmink, d.. Acacia laan 18; M. ZomerdijkBaltus, z., v. Hogen- dorpstraat 17. OVERLEDEN: H. M. Ruijgrok. 65 j., vr., Groenelaan 23; Y. Sipkes, 61 j.. echtg. van C. H. Kee, Baanstraat 61; D. Kruithof, 78 j., wedn. van M. Groenendijk, Scheijbeeklaan 5; J. P. Schmits, oud 68 j., wedn. van M. I. van Tien deren, Groote Houtweg 132; H. Dubbeld, 3 mnd mann, Reguliersstraat 26; C. Los, 69 j., echtg. van T. Bakker, Kees Delfsweg 50; C. M. Ro zenheek, 3 j., vr., Velsen, Neptunusstraat 10; G. J. Steenmeijer, 77 j., echtg, van A. Hooisma Wijkermeerweg 62. AGENDA VOOR AMSTERDAM. Maandag 3 Januari. Stadsschouwburg „Gysbregh't van Aëmst&I-T. 7 uur. Leidsche- plein Theater: „Alleen voor dames", 7.30 u. Centraal Theater: „Soubret!ë"-r-..7.30 uur. Metropool: „De krant komt uit","-?*30 uur. Royal: „Alles of niets", 2.30 en 7.36'.uur. Carré: circus, 2 en 7.15 uur. Dinsdag 4 Januari. Stadsschouwburg: „Rigoletto", 7 uur. Leidscheplein Theater en overige theaters, zie Maandag. Centraal Theater; „Tom Poes", 2.30 uur. Stedelijk Museum; tentoonst, „Wat Aarde bewaarde", 10—4 uur.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2