IJMUIDEN Gelijk spel van Stormvogels. Zeer zwakke voorhoede tegen Sparta. Op gebied van voorhoedespel zijn we bij Stormvogels niet verwend, doch wat het cjuintet Opbergenvan der KuilDrayer CupidoBakker in de ontmoeting Storm vogelsSparta gaf te zien, beteekende wel een laagte-record. Vrijwel geen behoorlijk opgezetten aanval konden we noteeren en als dit nog eens het geval was. dan liet de afwerking zooveel te wenschen over, dat een derde klasser er zich voor geschaamd zou hebben. Vooral in de tweede helft bracht het blauwwitte aanvalsquintet er al heel weinig van terecht, doch desondanks kreeg men een paar kansen, om van te watertanden, doch ze werden om zeep ge bracht op een wijze, die stoere mannen onder de supporters aan het weenen dreig de te brengen. Bakker, de zoo aardige rechtsachter der Vogels, die op deze plaats zeker een be hoorlijke voetbaltoekomst tegemoet gaat, werd nu als rechtsbuiten geprobeerd. Het ligt voor de hand, dat je bij zoo'n eerste proefneming niet aanstonds grootsche ver richtingen mag verwachten, doch wij voor ons vonden z'n spel van dien aard, dat we een hernieuwde proefneming niet gemoti veerd achten, zelfs al willen we er gaarne nota van nemen, dat Cupido als rechtsbin nen absoluut faalde, Drayer er nimmer in slaagde den bal eens vóór den rechtsbuiten uit te plaatsen en Hoogendijk vergat, dat er langs het lijntje een speler van zijn partij op een bal stond te wachten. Het spel van den linkervleugel was iets minder slecht, wat niet zoo zeer door Van der Kuyl kwam, want ook deze speler viel tegen, doch doordat Opbergen zoo af en toe eens goed opbracht en dito voorzetten gaf. De „nul" van de Stormvogels is hiermede afdoende verklaard. Die van Sparta zou op vrijwel gelijke wijze omschreven kunnen worden, maar dan met deze restrictie, dat de Sparta-aanvalslinie toch nog even be- wegelijker was. De Stormvogels-verdedi ging deed zich echter van haar goede zijde kennen. Zwemmer deed als stopperspil vooral voor de rust weer goed werk en ook de andere verdedigers deden weer naar behooren hun plicht, hoewel we Hoogendijk en Goedhart toch nog wel eens beter zagen. Kraak kreeg voor de rust verdiend een paar „open doekjes" en na de thee maar toen onverdiend van Mosterd, den wel wat al te vinnigen midvoor der Spartanen, een paar ontvelde handen. Vooral de wijze, waarop Kraak een paar maal na harde schoten den bal uit de lucht greep, als een meisje haar van den muur terugspringen- den kaatsbal, en waarop hij voor de rust den kogel van Weber uit zijn doel „dook", stempelde hem tot een doelman van bij zondere klasse. Baal suiker van auto ontvreemd. Een bewoner van Bloemendaal, B., heeft de Velser politie van een brutale diefstal op de hoogte gesteld. Ten nadeele van hem is een baal suiker door een onbekende van een vrachtauto weggenomen. Vermoe delijk is de diefstal Donderdagavond, toen de auto voor een kruidenierswinkel aan de Da Costalaan te Driehuis stond, gepleegd. De politie stelt een onderzoek in. Van een mouw tot een sleutel. Wat er werd gevonden. In het tijdvak van 24 tot en met 30 De cember werd bij de politie aangifte van de volgende gevonden voorwerpen gedaan: een mouw van een zwarte japon, een hand- $£hoen, vijftig gulden, een want, een vul pen, een manchetknoop, een ceintuur, een koffertje met werkkleeding, een portemon- naie, een sok, een paar dameswanten, een boodschappentasch (inhoudende boter, sui ker en een pakje afwasch) en een huis sleutel. Bovendien werd een hond op straat aangetroffen, waarvan de eigenaar onbe kend is. Aan het hoofdbureau van politie, Tibe- riusplein 1 te IJmuiden-Oost, zijn eiken werkdag, 's Zaterdagsmiddags uitgezon derd, van elf tot twaalf uur en van vier tot vijf uur inlichtingen te bekomen. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: W. A. Mazeland, Vianen, Mr. Van Hallstraat 75 en T. Rolloos. IJmuiden, Vel- serduinweg 139; L. Roessink, Velsen-Noord, Schulpweg 166 en P. H. Roest, Velsen-Noord, Schulpweg 166. GEHUWD: L. M. de Waal en B. v. Polanen, Van Galenstraat 6, IJmuiden; G. N. van der Eem en H. H. Hermans, Zeeweg 35, IJmuiden; N. A. Webbe en H. G. v. d. Veldt, Kalverstraat 110, IJmuiden; Tj. Idzinga en J. Zijlstra, Hofgeester- weg 14. Velsen. GEBOREN: J. Hoekstra, z., Palmenstraat 7 rd., IJmuiden; G. Hoek, d., Wijk aan Zeeërweg 56, ■IJmuiden; L. C. Schaap, d.. De Ruyterstraat 139, IJmuiden; J. Demmers, z., Rooswijk 15, Velsen- N.; H. v. Vliet. d.„ Duinvlietstraat 110, Velsen- N.; J. L». v. Woudenberg, z., Lorentzstraat 28. IJmuiden W. Noordenbos, d., Wijkerstraatweg 15, IJmuiden: J. Sleutel, z., Fazantenlaan 15, IJmui den; L. H. du Pont. z.. Melklaan 14, Velsen-N.; J. Meijboom, z.. P. Heinstraat 40, IJmuiden; N. Berkhout, z., Zeeweg 301, IJmuiden; L. Ree horst. z., Elzenstraat 44, IJmuiden; F. J. Rijke, d., Hagelingerweg 79, Santpoort; M. W. v. Vliet, z., Koekoekstraat 8, IJmuiden; H. Klok, d., Duin vlietstraat 70, Velsen-N.; M. Dukel, d., Engel- mundusweg 36, IJmuiden. OVERLEDEN: A. J. P. Peduzzi 62 j.. echtgen. v. G. H. Berfelo, Velserduinweg 73, IJmuiden; L. v. Veel en, 56 j., echtgen. van E. Rot, Zeeweg 20, IJmuiden. WEER KONIJNEN ONTVREEMD. Door een bewoonster van IJmuiden-Oost, M., werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van twee konijnen uit een hok in de op het erf achter haar woning staande schuur. VISCHPRIJZEN VAN DONDERDAG. Middelschol f 3, kleinmiddelschol f 2,50, kleine c;chol 2e soort f2, 3e soort f 0,80, 4e soort f0,50. k;eine schar f 0,30, vischpuf fO.10. bot f 1, kabel jauw f2,20—f2, groote gul f 1,65—f 1,50, kleine guj f 1,25f 1,20. wijting f 0.80, sardien f 0,40, bliek f fi,29, kleine haring f 0,55, alles per kg. Herinneringen aan Stormv.Sparta. Zondag vond aan den Terrasweg het tref fen plaats tusschen Stormvogels en de Spangenbewoners. Spartadie naam wekt herinneringen uit het grijze verleden op, toen deze Rotterdamsche club een ge vreesde tegenstandster was. Sparta. dat was in die dagen de club van Bok de Korver, den spil, om wien let terlijk het geheele Sparta-apparaat draaide, en dien we zonder vrees voor tegenspraak den besten middenspeler durven noemen, welken ons land ooit gehad heeft. Spartadat was in die dagen ook de club van Huug de Groot, het Sparta-kanon bijgenaamd vanwege zijn fameuze harde schotep „Huuuuug"schreeuwde het Sparta-publiek van die dagen, als het „Kanon" een schietkans kreeg en meestal volgde dan een kogel, waaraan de doelman zijn handen kon warmen. Dat ondervond o.m. de doelman van het Engelsche ama teurselftal, dat in 1913 op Houtrust met 2-1 door het Nederl. Elftal werd verslagen. De beide Hollandsche doelpunten werden gemaakt door De Groot. Spartawas in die dagen ook de club ran Piet van der Wolk, Cas Ruffelse en Steeman, spelers, die allen de Oranje trui hebben gedragen. Na dien gouden tijd is de inzinking ge volgd, zoo zelfs, dat de roemruchte Rotter damsche club in de overgangsklasse terecht kwam. Uit dien tijd dateeren de eerste ontmoe tingen met dé Stormvogels. En dat ze span nend waren, zuilen degenen, die ze bijge woond hebben, zeker gaarne willen ge tuigen. Door groote wilskracht slaagde Sparta er in wederom het voetbal-walhalla te betre den, en toen Stormvogels een jaar daar na volgde, werden de Stormvogels-Sparta- ontmoetingen tot vreugde van vele voet balliefhebbers wederom in eere hersteld. In gedachten gaan we nu terug naar sei zoen 1923-'24, het eerste jaar van Storm vogels' le-klasse-schep. De Vogels bijten in hun nieuwe omgeving geducht van zich af: HBS wordt met 6-2 verslagen, UW met 6-1 enz. Op 7 October moet Stormvo gels naar Sparta, dat in dat seizoen ook goed op dreef was. Stormvogels wint met 2-1. Later blijkt dat de eenige nederlaag van de Rotterdammers op eigen terrein te zijn. Stormvogels gaat voort met overwin ningen behalen en schijnt schier onver slaanbaar: Quick gaat er aan met 3-1, ODS met 4-1, ASC met 5-1Daar komt op 9 December Sparta naar IJmuiden en lijden de IJmuidenaren hun eerste neder laag: 0-1. En dan het seizoen, waarin Stormvogels slechts kampioen kon worden door achter eenvolgens de uitwedstrijden tegen Blauw Wit, Sparta en 't Gooi te winnen! Blauw Wit werd eerst verslagen en toen moest Sparta er aan gelooven, doch slechts m 1-0. Siem Houtkamp was het, die kans zag doelman Roem te passeeren en voor den „nul" zorgde Jan Thijssen, die dien dag ongenaakbaar was. Als een tijger sprong hij in zijn doel rond en maakte o.a. een schot van Weber onschadelijk, terwijl deze reeds een luchtsprong maakte, overtuigd als hij was, dat zelfs voor een Thijssen-in- topvorm dat schot onhoudbaar was. Over zulke geduchte ploegen als uit dat grijze verleden beschikken Stormvogels én Sparta thans helaas niet meer. Belangrijke wijziging in politie- competitie. Velsen speelt nog minstens viermaal., Zooals men weet heeft het voetbalelftal van de Politiesportvereeniging Velsen een zeer fraaie kans op het kampioenschap van zijn afdeeling. Velsen was reeds uitgespeeld en het wachten was nog slechts op de Ma rechaussee van Den Haag, die van Utrecht zou moeten winnen om nog gelijk met Vel sen, als eenige concurrent, te kunnen ein digen. In het laatste geval zou Velsen practisch een beter doelpuntencijfer blij ken te hebben. Vorig jaar was bepaald, dat dit den doorslag zou geven, zoodat er toen van geen beslissingswedstrijden sprake kon zijn. Het is echter niet bekend hoe het dit seizoen ten opzichte van deze of een andere regeling zal gaan. Op het oogenblik heeft het voor den buitenstaander evenwel weinig zin zich hiermede bezig te houden, aangezien er dezer dagen een belangrijke wijziging in de afdeeling is aangebracht. De competi- tieleider heeft besloten alsnog twee ploe gen toe te laten en wel die van de brand weer Rotterdam en de brandweer Den Haag, welke respectievelijk onder de na men Vuurvreters 3 en Vuurvreters 4 zul len spelen. Velsen heeft dus nog minstens vier wedstrijden voor den boeg. Dinsdag zal er reeds te Rotterdam tegen Vuurvreters 3 worden uitgekomen. Het is niet bekend waartoe de nieuwe ploeg in staat is, zoodat een verrassing niet uitge sloten behoeft te zijn. De wedstrijd wordt met veel belangstelling tegemoet gezien. Velsen heeft nog niet de beschikking over spil Van Oostenbruggen, die geblesseerd is. Vermoedelijk zal de opstelling nu als volgt zijn: doel: Best; achter: Wittebrood en Dek ker; midden: Van Woudenberg, Zeiss en Kamerbeek I; voor: Wielinga, Bakker, Van Bakkum, Hamers en Ninaber. Dinsdag zullen tevens de Marechaussee Den Haag en Utrecht tegen elkaar in het veld komen. AGENDA Maandag 3 Jan. IJMUIDEN: Thalia-Theater Het zeemanskind (film) 7.30 uur. VELSEN: Bioscoop De Pont: Vier vroolijke vagebon den (film) 7.30 uur. Dinsdag 4 Jan. IJMUIDEN: Thalia-Theater Het zeemanskind (film) 7.30 uur. VELSEN: Bioscoop De Pont: Vier vroolijke vagebon den (film) 7.30 uur. Centraal Administratiebureau. Het jaarverslag van het Centraal Admini stratiebureau van het visscherijbedrijf en aan verwante vakken te IJmuiden over 1942 is eerst thans verschenen. Toch is het de moeite waard het aandachtig door te nemen. Mede gedeeld wordt, dat de gebruikelijke werk zaamheden in dezelfde mate als in 1940 en 1941 werden voortgezet. Den leden werd weer hulp verleend bij het uitvoeren van de sociale wetten, terwijl ook weer velerlei gegevens werden verstrekt aan overheidslichamen en de vereeniging Zeerisico. De uitvoering van de in 1940 door de Nederlandsche Visscherij- centrale getroffen regeling ter uitbetaling van voorschotten aan de gezinnen van in het buitenland vertoevende visschers bleef een belangrijke taak. Het bestuur bestond aan het einde van het verslagjaar uit de heeren Joh. Polderman, voorzitter; ir. F. Thiei, W. M. H. I. Pels, A. Goldbohm, C. v. d. Valk en W. G. Meijboom, secretaris. Op 1 Januari 1942 telde de vereeni ging 24 leden; door toetreden van zestien nieuwe en het bedanken van twee leden steeg dit aantal per 31 December 1942 tot 98. Aan het verslag is het prae-advies van de financieele commissie toegevoegd. Deze kon aan de algemeene ledenvergadering mededee- len de balans per 31 December 1942 en de rekening en verantwoording over het boek jaar 1942 in orde te hebben bevonden. De commissie kan zich hierdoor vereenigen met het voorstel het omslagcijfer over 1942 op f 0.12 Vè per mandag vast te stellen. VELSEN Kinheim verloor van Meteoor 92 (Vriendschappelijk) In den vriendschappelijken wedstrijd, welken Kinheim Zondag tegen den Am- sterdamschen derde-klasser De Meteoor in het Tuindorp Oostzaan speelde, hebben de Velsenaren een éclatante débacle geleden. De geel-zwarten misten Cnossen en H. Groeneveld en waren wat betreft het veld spel niet erg op dreef. Zoowel de achter hoede en speciaal De Vries, die al een zeer slechten indruk maakte, als de halflinie waren de kluts, vooral na de rust, geheel kwijt, terwijl het binnentrio zeer traag bleek. Slechts Kuilenburg en Raaymakers speelden een flinke partij en aan hen wa ren dan ook de beide doelpunten te danken. In den aanvang wogen beide ploegen aar dig tegen elkander op, waarbij Kinheim di rect in actie kwam. Óndanks de goede te genaanvallen van de gastheeren waren het na een kwartier Kuilenburg, die uit een mooien voorzet van rechtsbuiten Raayma kers ineens doelpuntte en zijn club de lei ding gaf (0-1). Even later deed een lange pass van Verhoofstad het tweede doelpunt ontstaan, toen de bal door een Meteoor- verdediger in eigen net belandde, zoodat Kuilenburg er niets aan te doen had (0-2). Enkele fraaie tegenaanvallen volgden en werden met succes bekroond. Tot tweemaal toe passeerden de gastheeren middenlinie en achterhoede en gaven hun middenvoor niet te missen kansen (2-2). Deze cijfers gaven met de rust de verhouding aardig weer, doch daarna zakte het spelpeil bij Kinheim aanzienlijk. De Meteoor gaf nu den toon aan. Een krachtige voorzet van links zette de rechtsbinnen met een fraaien kopbal in een doelpunt om (3-2), gevolgd door een doorbraak van den mid denvoor, die Daniels opnieuw passeerde (4-2). W. Groeneveld nam thans de plaats van Rem in, doch kon niet verhinderen, dat de stand in het nadeel werd gewijzigd. Toen het dan ook 5-2 werd lieten enkele Kinheimers het er bij zitten, waardoor De Meteoor geen moeite had er nog een viertal doelpunten aan toe te voegen en den uit eindlijken uitslag, zonder tegenstrijd, op 9-2 te brengen. Överigens was het wel een sportieve ontmoeting. V.V.B.E.H.S. 3—5 (Vriendschappelijk) Het is den Breesapers op het Beverwijk terrein Zondag niet mogen gelukken in de vriendschappelijke ontmoeting tegen de Haarlemsche vierde klasser E.H.S. de winstpunten te bemachtigen, hoewel V. V. B. zeker niet de mindere was. Het woord „pech" stond dezen middag nogal eens in het woordenboek. Beide ploegen waren niet geheel volledig, maar desondanks ontwik kelde zich in den aanvang een aardige wedstrijd, waarbij de gastheeren, gesteund door de omstandigheden, zelfs iets de meer deren bleken. Dit werd spoedig tot uiting gebracht door Zandvliet, die met een flink schot van verren afstand onhoudbaar V. V. B. de leiding bezorgde (1-0). Het over wicht werd uitgebuit, want kort daarop kogelde invaller Meyer een vrijen trap in, doch de Haarlemsche doelman redde prach tig. t Dit was voor E.H.S. het sein zich los te werken, wat prompt gebeurde en met re sultaat. Vrij kort achter elkander werden na goed aanvaiswerk twee doelpunten ge boren en het gevolg was, dat V.V.B. op nieuw uit een stuwing Meyer in staat stel de gelijk te maken. (2-2). Nogmaals dach ten wij dezen speler te zien scoren, doch zijn prachtige kopbal ging rakelings naast. Toch was het E.H.S., dat nog voor de rust den stand op 2-3 bracht, toen een tegen den legger geschoten bal door den scheidsrech ter als een doelpunt werd toegekend. Aanvankelijk wist E.H.S. na de hervat ting de meerdere van V.V.B. te blijven door ferme aanvallen, die echter slechts één doelpunt opleverden (2-4). Nu nam V.V.B. het initiatief weer door met een serie goed opgezette aanvallen diet Haarlemsche doel te belegeren. Uit één hiervan bracht Spruit keurig den stand op 3-4. Zelfs kreeg Nooi een fraaie gelegenheid gelijk te maken, doch hij faalde. Ten slotte maakte E.H.S. aan alle onderzekerheid een einde door van dichtbij v. d. Steen, welke den geblesseer den Olivier goed verving, te passeeren en dus een 3-5 zege te behalen. I.E.V.—U.S.V.U. 3—2 In een zeer spannenden wedstrijd, die overigens door de omstandigheden niet 'fraai was, maar een wat slordigen indruk maakte, heeft I. E. V. in Van Gelder's Sportpark de beide begeerde punten veroverd, waardoor deze club een gevaarlijke concurrent van de leiders A.D.O. en Uitgeest in 4 C is geworden. Met dezelfde cijfers als waarmede de uit wedstrijd werd gewonnen, behaalde I.E.V. de zege. Bij I.E.V. ontbrak J. v. d. Zon, wat aan de hechte verdediging wel afbreuk deed, doch waardoor Van Tunen zich nog meer gaf, ter wijl de Uitgeesters ook een tweetal invallers hadden. Direct waren de gastheeren in den aanval, die keurig werd opgebouwd. Dit on middellijke overwicht lag U.S.V.U. blijkbaar te zwaar, want na 5 minuten kreeg De Jong den bal goed toegespeeld en in vrije positie wist deze den U.S.V.U.-doelman goed te pas seeren (10). Even later was het Nieuwen- huizen, die eenzelfde kans onbenut liet, door den bezoekenden doelman het Ieder in han den te spelen. Toch zag U.S.V.U. thans de gelegenheid zich los te werken en meer in den aanval te komen, om vervolgens een hoekschop te forceeren. Met den wind kwam de ba! keurig voor het doel waarbij de mid denvoor Van Tunen netjes passeerde (11). Bij enkele tegenaanvallen van I. E V. miste Schavemaker tweemaal opgelegde kansen, door zijn schoten naast en over te doen gaan. Ongeveer een kwartier voor de rust herstel de hij deze fouten. Schoorl schoot tegen den doelman, waarop de terugspringende bal door Schavemaker in het net werd gedeponeerd (21). Zoon verving hierna Stokman. Na de hervatting beet U.S:V.U. beter van zich af, waardoor de gastheeren in de ver dediging werden gedwongen. Een ver schot werd door Van Tunen opgevangen, doch een toestormende U.S.V.U'er liep hem den bal uit handen en maakte er dus 22 van. Nu ont stond een verwoede strijd om de leiding. Eenige hachelijke momenten doorleefde de I.E.V.-veste door het onzekere optreden van de achterhoede, doch Van Tunen hield stand. Na ruim 20 minuten brak de I.E.V.-aanval nog eens door waarbij Schavemaker voorzette en De Jong zijn club de zege bezorgde (32). Ondanks hard werken van U.S.V.U kwam in dezen stand geen verandering meer. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. VERBOD TOT VERKOOP EN AFLEVERING VAN KOGEL- EN ROLLAGERS. Bij publicatie in de Staatscourant iyan 28 Dec. 1943 is het verkoopen of afleveren van kogel- en rollagers met ingang van dien datum verboden. Dit betreft niet het afleveren van kogel- of rol lagers, welke in eindproducten zijn gemonteerd. In de toekomst zullen kogel- en rollagers, voor zoover niet in eindproducten gemonteerd, nog slechts mogen worden afgeleverd, indien de koo- per aan den verkooper inlevert: of een door een rijksinspecteur van het verkeer goedgekeurd zgn. „rood aanvraagformulier", of een bestel formulier EE 1 of EE 2. hetwelk door of namens den directeur yan het bureau voor de metalen- verwerkende industrie, door de Ruestungsinspek- tion Niederlande of door den Zentralauftrag- stelle, is goedgekeurd. Met betrekking tot deze formulieren geldt het volgende: indien de kogel- of rollagers worden aangevraagd voor den bouw van "ieuwe eind producten (b.v. machines, rollend materiaal, mo toren) dan moet de aanvraag geschieden op een bestelformulier EE 1 (nieuwbouw) en wel voor het bedrijf, dat de betreffende legers inbouwt. Deze aanvraag moet worden ingediend bij de be drijfsgroep, waaronder het betreffende bedryf ressorteert, wanneer de bestelling betrekking heeft op voorziening in een Nederlandsche be hoefte. Hiervan zijn uitgezonderd de bestellin gen voor het burgerlijk wegverkeer, waarvoor de in het slot dezer publicatie genoemde speciale regeling geldt. Heeft de bestelling betrekking op weermachtsopdrachten of op zgnu. „Verlagerte Auftraege dan behoort de indiening te geschie den resp, bij de Ruestingsinspektion Nieder lande Abt. Z III. of bij de Zentralauftragstelle. Genoemde autoriteiten nemen omtrent de bij hen ingediende formulieren een beslissing. Worden lagers aangevraagd voor reparatie van defecte eindproducten, dan geschiedt de aanvraag door middel van een bestelformulier EE 2 (reparatie) en wel door den gebruiker van het eindproduct. De indiening van deze aanvragen, betrekking hebbend op voorziening in een Nederlandsche behoefte uitgezonderd het burgerlijk wegver keer geschiedt bij de vakgroep, waaronder de gebruiker ressorteert. Gebruikers, die niet onder een vakgroep, ressorteeren, kunnen zich wen den tot het bureau voor de metalen-verwerken de industrie (Riouwstraat 182, Den Haag). Wor den kogellagers voor reparatie van een defecte landbouwmachine verlangd, dan moet bij indie ning van het goedgekeurde formulier EE 2 bij den leverancier een formulier EN 44 worden ge voegd. Kogel- en rollagers, welke noodig zijn voor de uitvoering van weermachts- of „Ver- lagerungs"-opdrachten tot reparatie van defecte eindproducten moeten worden aangevraagd on derscheidenlijk bij de Ruestungsinspektion Nie derlande, abt. Z/in, of bij de Zentralauftrag stelle te 's Gravenhage De formulieren EE zijn bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken verkrijgbaar tegen betaling van f0,10 per stuk. Bij het indienen van een bestelformulier bij de bedrijfs- of vakgroep, c.q. het meergenoemd bureau moet de aanvrager tegelijkertijd een be drag van f 0,25 per bestelformulier storten of overmaken op de postrekening van de betreffende bedrijfs- of vakgroep dan wel van het 1 ureau, waarbij op het girostrookje moet worde'p ver meld: „betreft bestelformulier kogellagers no..". De behandelde bestelformulieren EE worden aan den aanvrager geretourneerd, waarna deze laatste, indien de bestelling is goedgekeurd, de op het bestelformulier gespecificeerde lagers bij zijn leverancier kan bestellen en daarbij het ge- teekende bestelformulier dient te voegen. Een en ander ontheft den kooper niet van de ver plichting om voor het contingentsgewicht der be treffende lagers een bewijs van overdracht te verstrekken. De leverancier kan op zijn beurt van het bestelformulier gebruik maken om de daarop vermelde lagers bij den importeur te be stellen. Op ieders factuur van kogel- of rollagers moet door den leverancier worden vermeld het nummer van het bestelformulier, krachtens hetwelk de levering geschiedt. Alle bestellingen op kogel- en rollagers, welke op den datum van inwerkingtreding dezer regeling nog openstaan, mogen niet worden uitgevoerd, tenzij daarvoor alsnog een goedgekeurd bestelformulier bij den leverancier wordt ingediend. Voor lagers, welke noodig zijn voor auto's enz. ten behoeve van het burgerlijk wegverkeer blijft de huidige regeling van kracht. Ook voor het vervolg zullen dez» lagers dus moeten worden aangevraagd bij de" rijksinspecteurs van het verkeer, dooi middel van een zgn. „rood aanvraagformulier", dat op de gebruikelijke wijze mo«it worden goedge» keurd.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3