BEVERWIJK Derde en vierde ronde Hoogovens Schaaktournooi. In het Hoogoven-Schaaklournooi zyn Woensdag bij de derde ronde wel eenige ver rassingen gevallen, die vooral in de eere- groep A niet van belang zijn ontbloot. De sterke1 v. Scheltinga, welke twee par tijen had gewonnen, moest nu tegen den Frieschen kampioen Kramer, die zich blijk baar herstelt, met remise genoegen nemen. Daarentegen was het Cortlever, die het tegen den Rotterdammer Vlagsma niet kon bolwerken en de winst aan dezen moest laten. Ook ir. v. Steenis, welke nog slechts eenmaaal remise wist te behalen, gaf blijk van zijn wis pelturigheid door nu in v. d. Tol een niet te overwinnen tegenstander te vinden. Zoodat hij zijn partij verloor. De partij KoomenWolthuis werd na 50 zetten in zeer remise-achtige stelling afgebro ken, waarbij bleek, dat beide spelers tracht ten elkander af te matten. De partij werd nadien voortgezet. Wolthuis wist een voordeel te behalen door het ver krijgen van een gevaarlijke vrij-pion, welke de winst na 63 zetten zeker stelde. Een keurige prestatie van den jeugdigen Amsterdammer Wolthuis. De Fries Mulder v. Leens Dijkstra zorgde 'in de eere-groep B voor een onverwachte verrassing door mr. Leembruggen het volle pond af te nemen. Van den Berg uit Leiden deed wat van hem verwacht werd en versloeg Croes (Leeuwar den) De partij VisserHenneberke had een normaal verloop. De Utrechtenaar Visser, die in een overigens zeer goede positie stond, moest in zijn jeugdigen rivaal de meerdere erkennen. Mr. RooseBeen was de langste en een zeer levendige partij, welke voor beide spe lers door den geweigerden koningsgambiet een zeer moeilijk verloop had. De strijd ein digde na 67 zetten tenslotte nog onbeslist en werd afgebroken. De uitslagen van de derde ronde waren: Eere-groep A: VlagsmaCortlever 10 KoomenWolthuis 01 v. ScheltingaKramer Vz— Vz v. d. Tolir. v. Steenis10 Eere-groep B: Mr. RooseBeen, na 67 zetten afgebroken VisserHenneberke 01 Mulder v. Leens Dijkstramr. Leembruggen 10 v. d. BergCroes 1—0 De stand van de A-groep na drie ronden is: 1. v. Scheltinga 2V2 P-l 2 en 3. v. d. Tol en Vlagsma, 2 p.: 4, 5 en 6. Cortlever, Koomen en Wolthuis, IV2 Pd 1 en 8. ir. v. Steenis en Kramer V2 p. In afwachting van de afgebroken partij mr. RooseBeen was de stand voor de B-groep: I. v. d. Berg, 2V2 Pd 2- Henneberke 2 p.; 3, 4 en 5. Croes, Visser en Mulder v. Leens Dijkstra, IV2 p.; 6. Been 1 p.; 7 en 8 mr. Leembruggen en mr .Roose V2 p. Voor Vrijdag zijn vastgesteld: Eeregroep A: Koomen-Vlagsma; v. Schel tingaCortlever; v. d. TolWolthuis; ir. v. SteenisKramer. Eeregroep B: Vissermr. Roose; Mulder v. L. D.Been; v. d. BergHenneberke; Croesmr. Leembruggen De vierde ronde van de achtkampen van het Hoogoven-schaaktournooi, welke Donderdag in gebouw Adrichem werden voortgezet, zijn voor de eere-groep A wel zeer verrassend ge weest, behoudens de partij Wolthuis-v. Schel tinga, die door laatstgenoemde een gemakke lijke zege werd en zijn puntenaantal verhoog de tot 3'/s. Daarentegen verloor Vlagsma door een grove fout van ir. v. Steenis, daar hij in betere stelling met een pion voor den toren liet instaan, zoodat ir. v. Steenis geen moeite had. Een normale partij speelden Kramer- v. d. Tol, welke laatste een zeer wisselvallige speler is en dan ook in zijn rivaal de meer dere moest erkennen. Een bijzonder opmerke lijk verschijnsel was, dat de befaamde Cort lever tegen Koomen slechts remise kon for- ceeren. In de B-groep kwam slechts de partij mr. Leembruggen-v. d. Berg tot een uitslag, in welke de jeugdige Leidenaar zich zoodanig krachtig heeft getoond, dat hij over mr. Leem bruggen als de sterkste kon zegevieren. De overige partijen in de eere-groep B., (ook die van Woensdag tusschen mr. Roose- Been, welke als afgebroken niet was voort gezet) werden alle afgebroken in normalen stand. De zeskampen Het was voor de tournooicommissie voorts een bijzondere dag, daar gisteren de zeskam pen officieel werden geopend. Niet minder dan elf dezer kampen zijn georganiseerd (vorig jaar 7) en opmerkelijk is te vermelden, dat van de 66 deelnemers slechts één afwezig bleef, wat pleit voor de schaakliefhebberij. De geheele schaakdag had een prachtig ver loop, zoodat ook deze organisatie weer af was, hetgeen de heer M. J. Kuyper, voorzitter der afdeeling Noord-Holland van den A. N. S. B. dan ook overtuigend vaststelde bij de officieele opening. Wat het wedstrijdverloop dezer zes kampen betreft, deze was over het algemeen zeer normaal. Het was slechts opvallend, dat de nationale kampioene mevr. Heemskerk in haar partij tegen den Haarlemmer Wever, welke overigens prachtig liep, en waarbij zij haar rivaal met 4 zetten ,,mat" kon hebben, als het ware ten geschenke gaf omdat zij haar dame liet instaan, hetgeen onmiddellijk de partij beïnvloedde. De uitslagen van Donderdag waren voor den achtkamp eere-groep A: Vlagsmair. v. Stee nis 0-1; Kramerv. d. Tol 1-0; WolthuisVan Scheltinga 0-1CortleverKoomen V^-Vï. Eere-groep B: mr. RoodeCroes, afgebr.; mr. Leembruggenv. d. Berg 0-1; Henneberke Mulder v. L. D. afgebr.; BeenVisser afgebr. De stand van den A-groep na 4 ronden is thans: 1. v. Scheltinga 3'/a p.: 2, 3, 4 en 5: Cort lever, Koomen, v. d. Tol en Vlagsma; 6, 7 en 8: ir. v. Steenis, Wolthuis en Kramer. Gisteravond bood de H.O.S.S. aan de tour- nooideelnemers een gezellige bijeenkomst aan in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de D.E.M.-athleten goed in training. Zondag onderlinge veldloopen. Zondag zullen de D.E.M.-athleten gelegen heid krijgen eikaars krachten te meten tijdens de trainingsveldloopen,welke gehouden worden in de duinen van Westerhout, alwaar zij iede- ren Zondag hun buitentraining houden. Zij zullen elkaar op verschillende af3tanden be kampen, n.I. sprinters, sprin"ers en werpers op 800 M.middenafstandloopers op 1500 M. en de lange-afstandloopers op 3000 M. Als speciale klasse wordt dan ook nog 2000 M. geloopen. De wedstrijden zijn een logisch gevolg van de door hun sportleeraar geïnspireerde oefen stof, welke iedere 14 dagen van aard ver wisselt. Het is juist deze variatie, welke de heer Hut in zijn trainingsschema aanhoudt, die zoowel de zaal- als de buitentraining zoo aantrekke lijk maakt, hetgeen zich manifesteert door een zeer druk bezoek, zóó druk zelfs, dat de thans in gebruik zijnde gymnastiekzaal veel te klein is, om deze training volledig tot haar recht te doen komen, hetgeen valt te betreuren. Dit neemt niet weg, dat het er telkens weer warm en gezellig toegaat. Concentratie tijdens de gymnastiekoefeningen en rapheid bij spel zijn bij Jan Hut zeer belangrijke dingen, waarop al zijn aandacht gevestigd blijft. Populierenlaan, waarvan de algeheele verzor ging berustte bij de korfbalvereeniging Water vliet. Het gebodene, dat een verscheidenheid van vorm had, sloeg geweldig in, zoodat deze bijzondere schaakdag wel in een buitengewoon prettige stemming is verloopen en superieur is geslaagd. Ongetwijfeld komt voor de geheele organi satie aan de tournooi-commissie en alle mede werkers alle eer tóe. RECEPTIE B.V.V. Na den uiterst geslaagden herdenkingsavond voor de leden van de B.V.V. „De Kennemers" ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dezer specifieke „Wijker"-voetbalclub, zal in ver band met dit jubileum een meer officieel karakter aan dit herdenken worden gegeven. In het clubhuis „Meerenstein" aan de Bree- straat wordt Zaterdagmiddag te half vier door het bestuur een receptie gehouden, die ongetwijfeld een zeer groote belangstelling zal trekken. IJMUIDEN Stormvogels naar Xerxes. Stormvogels zal Zondag een bezoek aan Xerxes brengen, een wedstrijd, waarin de IJmuidenaren zeker alles zullen beproeven om het tot een goed resultaat te brengen. In de opstelling is een wijziging aangebracht. In de voorhoede wordt Verzijlbergh, de rechts buiten van het tweede elftal, geprobeerd. Stormvogels speelt met: doel: Kraak; achter: Haak en Wijker; midden: Hoogendijk, Zwem mer en Goedhart; voor: Verzijlbergh, Drayer, Opbergen, Broekhuizen en Cupido. Moeilijk is de taak van de elftalcommissie. Met belangstelling wordt dan ook naar het werk van deze ploeg uitgezien. Het vertrek uit IJmuiden is op elf uur vastgesteld. Het tweede elftal van Stormvogels zal Zon dag te twee uur E.D.O. 2 met een bezoek ver eeren. Er wordt op eigen gelegenheid ver trokken. De opstelling is aldus: doel: Keemink; achter: Bakker en Ermshaus; midden: H. G. v. d. Kuil, Snoeks en Wolthuis; voor: Jordaan, Ketting, Keur, Veldman en J. v. d. Kuil. Het derde elftal speelt te twee uur den uit wedstrijd tegen Concordia. Er wordt te twaalf uur per trein uit IJmuiden vertrokken. De genen, die uit Bloemendaal of Haarlem ko men, vertrekken te 12.36 uur uit Haarlem. De opstelling is als volgt: doel: Wagenaar; ach ter: Poldervaart en Taat; midden: Outenaar, Heilig Jr. en Heilig Sr.; voor: Opbergen, De Krijger, Piersma, Westerwal en Wichmann. Verdacht van heling. Op verzoek van de Bloemendaalsche politie heeft de politie te Velsen een inwoner van Haarlem, B., aangehouden. De man wordt er van verdacht zich aan heling van "rijwielen te hebben schuldig gemaakt. Hij is naar Bloe mendaal overgebracht. Diefstallen van autowieien. Een bewoner van Voorschoten,-Van R., had zijn auto in een garage aan de Frans Naere- boutstraat te IJmuiden-Oost geplaatst. Eeni- gen tijd later kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat een onbekende zonder te worden opgemerkt van de gelegenheid gebruik had gemaakt, om een der wielen met den binnen- en buitenband mede te nemen. Er is aangifte bij de politie gedaan. Ten nadeele van M. te Bloemendaal wer den twee autowieien met banden van een trailer ontvreemd. De auto stond op het ter rein van de vuilnisbelt te Bloemendaal. Ook deze diefstal wordt door de politie onder zocht. De Stormvogels. Tijdens de jaarvergadering van de wandel- sportvereeniging De Stormvogels is het be stuur als volgt samengesteld: Joh. Radema kers, voorzitter-penningmeester; L. Bakker, secretaris; R. v. d. Lugt, vice-voorzitter; P. Boudestein, tweede secretaris; mej. G. Keu ter en mej. R. van Kampen, commissarissen. Tot marschleider werd de heer L. Bakker benoemd. Mej. G. Keuter werd als tweede marschleidster aangewezen. In de kascom- missie namen mej. Keuter, mej. G. de Ja ger en de heer P. Guyt zitting. Besloten werd uit de leden van het dagelijksch bestuur een propaganda-commissie te vormen. KONIJNENHOUDERS, OPGEPAST Door G. is bij de politie aangifte van dief stal van een konijn uit een hok, staande bij een fabriek aan de Kanaalstraat, gedaan. „DE BLIJDE BOODSCHAP". De Geref. Zondagschool „De Blijde Bood schap" zal haar werk Zondag 9 Januari weer voortzetten. De kinderen kunnen eiken Zon dag van kwart over twaalf tot één uur de Zondagschool bezoeken. Strawberries actief. De hockeyclub Strawberries kon Zondag over de resultaten tevreden zijn. Een bijzon der aantrekkelijke wedstrijd was wel die van het eerste heerenelftal tegen O.K. Goed open spel, waarin de vleugels voortdurend werden betrokken, snelle aanvallen etc. bezorgden den Aardbeien al spoedig een 20 voor sprong. De gasten deden hun uiterste best om den achterstand in te loopen en slaagden er in uit een strafhoekslag in te schieten, zoodat de rust met 21 inging. Na het draaien trachtte Strawberries di rect de overwinning veilig te stellen. Zij was herhaaldelijk in actie en zag nog tweemaal kans den doelverdediger van O.K.. die aan de nederlaag geen schuld heeft, te verschalken. Het is niet mogelijk speciale uitblinkers te vermelden: allen speelden een uitstekenden wedstrijd; zoowel achterhoede en midden linie als de voorhoede waren geheel voor hun taak berekend. Verder waren de uitslagen: Dames: Straw berries 1Strawberries 2, 20 (onderlinge wedstrijd). Strawberries 3—B.D.H.C. 8, 31; Strawberr. 4Alliance 4, 10 en Alliance 2 Strawberries 5, 110. Heeren: Strawberr. 4 Strawberries 5, 51. Het eerste heerenelftal zal Zondag te 2.15 uur tegen B.M.H.C. 1 spelen, welke ploeg een heele kluif aan de Aardbeien zal hebben, aangezien deze dezelfde opstelling als Zon dag j.l. hebben: doel: J. v. d. Bliek; achter: Ferment en Huiskes: midden: J. Brunink, J. Rodenberg en D. Lefering; voor: J. v. Randt- wijk, C. Maters, Stada, H. Brunink en J. Otto. We durven den Aardbeien geen over winning op den eerste klasser van vorige jaren, waarin wel eens internationals uitko men, te voorspellen, maar wel een prettigen, interessanten wedstrijd! Strawberries 2 ont vangt te half een Zandvoort 2 en moet kun nen winnen. Het competitieprogramma ver meldt verder voor de heeren: Alliance 3— Strawberries 3 en Strawberries-jeugd AIjs vogels A te half een. Als oefening van Straw berries 6 wordt te elf uur de onderlinge wed strijd Strawberries 5Strawberries 6 ge houden. Laatstbedoelde ploeg is zoojuist ge vormd, doch kan dit seizoen niet meer aan de competitie deelnemen. Voor de dames zijn er de volgende competitiewedstrijden: H.B. S. 2Strawberries 2 (een zware taak voor de Aardbeien-reserves) en Strawberr. 5Straw berries 4 te half elf. O. I. V. WEERT ZICH. Het voetbalelftal van de R.K. Sportvereeni- ging O.I.V. krijgt Zondag te twaalf uur aan den Schoterweg E.D.O. 4 op bezoek. In den uitwedstrijd verloren de IJmuidenaren met 1-0, maar wij meenen te mogen aannemen, dat de puntjes ditmaal bij O.I.V. zullen blijven. 0.1.V. verschijnt volledig, dus met: doel: Nanne; achter: Sneekes en Haver; midden: Cottaar, Jac. Vink en Jer. Vink; voor: Zonne veld, W. Buur, Kramer, Epskamp en Buur Sr. VELSEN ZONDAG: LANDLUST—WATERVLIET. Het belooft Zondag voor de Korfbalvereeni ging „Watervliet" weer een belangrijke dag te worden, daar nu eindelijk na zes weken rust het eerste twaalftal het kampveld zal betreden. De Velsenaren gaan op bezoek bij Landlust I te Amsterdam. Van deze ploeg werd destijds slechts met 4-3 gewonnen, waarbij de groote kracht van de hoofdstedelingen werd getoond. Nu is het wel zeker dat Watervliet I nog lang niet heeft gewonnen. Een lange rustperiode is ongetwijfeld niet bevorderlijk voor de homo geniteit van een ploeg, zoodat groote belang stelling voor de verrichtingen van de Velse naren in de hoofdstad uitgaat. Doch de zeker heid is er, dat Velthuis c.s. alles in het werk zullen stellen het trotsche ongeslagen record in de derde klasse N.K.B. te handhaven. Het vijfde Watervliet-twaalftal gaat in Haarlem op bezoek bij Oosterkwartier 4 voor een returnwedstrijdr Aan den Munnikenweg werd gewonnen, maar het ziet er thans naar uit, dat de Watervlieters met een gelijk spel tevreden kunnen zijn. Het zesde groen-gele twaalftal der nieuwe lingen, kwam in verband met onvolledigheid der tegenstanders vorige week nog niet in het veld. Th^ns zal aan den Munnikenweg te Beverwijk een ontmoeting plaats hebben tegen \urora 4 te tien uur. Hoe zal deze eerste wedstrijd van Watervliet 6 eindigen? Met belangstelling zullen de verrichtingen van deze ploeg worden gevolgd. 1.E.V.—A.D.O. 1920 GAAT NIET DOOR- In verband met de H-. Missie, welke thans in de R.K. parochie van St. Joseph te Velsen- Noord wordt gehouden en het aansluitende feest van het Veertigurengebed, zullen door de R.K. Sportvereeniging „I.E.V." Zaterdag 8 en Zondag 9 Januari geen voetbalwedstrijden worden gespeeld. Het gevolg hiervan is, dat dus ook de door den N.V.B. voor Zondag vastgestelde belang rijke wedstrijd I.E.V.A.D.O. 1920 niet door gaat. Dagr beide genoemde clubs in 4C thans een gelijk aantal punten behaalden, waarbij de Heemskerkers een wedstrijd minder speel den, zoodat deze ploegen elkander niet veel toegeven, zullen de voetballiefhebbers nu van een spannende ontmoeting verstoken blijven. BREESAAP. Het eerste elftal van de Voetbalvereeniging „Breesaap" zal Zondag in Uitgeest tégen de gelijknamige club geen gemakkelijke taak heb ben, daar op 'eigen terrein met 3-1 werd ver loren. Hoewel het V.V.B.-elftal over dezelfde spe lers beschikt, wordt thans een algeheele wij ziging der indeeling toegepast. Behalve dat Olivier, welke nog steeds geblesseerd is, onder de lat vervangen wordt door Markestein, zal spil Bravenboer als middenvoor fungeeren, terwijl Aptroot hem ter linkerzijde bijstaat en Spruit rechtsbinnen speelt. Lantsink heeft de backplaats afgestaan aan v. d. Bosch en is op gesteld als spil. De opstelling van V.V.B., waarmede in Uit geest wordt uitgekomen, is thans: doel: A. Markestein; achter: C. v. d. Bosch en P. Clots; midden: G. v. d. Veldt, H Lantsink en P. Vliet- stra; voor: G. Zandbergen, L. Spruit, J. Bra venboer, G. Aptroot en R. Nooi. Veertigjarig-jubileum bij Van Gelder. De heer Th. Verhoef zal Zaterdag 15 den dag herdenken, waarop hij als I5-ja jongen veertig jaar geleden bij de Pap fabriek Van Gelder Zonen in dienst kwair De jubilaris, die 29 November 1888 te Ve het levenslicht aanschouwde, werkte in aanvang gedurende enkele jaren in de hi kapperij van de cellulosefabriek, waar hij hulpzaam was bij de transporteur om ver gens, eveneens ongeveer twee jaren in kookhuis dezer afdeeling als ketelkoeler di< te doen en als hulp bij de cellulosemach Na zijn militaire verplichtingen kwam heer Verhoef bij de „buitenploeg", waar sedert 1910 nog steeds dagelijks zijn art verricht. Ongeveer vijf jaren na zijn tewe stelling in deze afdeeling werd hem de fu tie van kraandrijver toegewezen en is hij th de oudste kraanmachinist aan den z.g. Oi steiger. Uiteraard heeft de heer Verhoef deze functie veel zien wijzigen; niet slee werden de werkzaamheden van het lossen 1 de steeds in hoeveelheid toenemende gro stoffen uitgebreid, doch ook de pcrsoneelsai vulling was in dien tijd belangrijk. Vanzi sprekend heeft de jubilaris bij het lossen 1 groote zeeschepen en binnenvaartuigen een I langrijk aandeel gehad en aangenomen 1 worden, dat „zijn" kraan enorme stapels pa! en groote hoeveelheden grondstoffen he overgebracht. Is de heer Verhoef al een zeer goede beker aan het bedrijf van Van Gelder Zonen; ook Velsen is hij niet onbekend. Want door jarenlang lidmaatschap van de V.V. Kinhe waarin hij op jeugdigen leeftijd actief aanc had, zorgde voor een grooten kennissenkri Het zal hem mede daardoor dan ook op jubileumdag zeker niet aan belangstelling o breken. Op denzelfden dag jubileert mej. J. Lijn: ger, onderwijzeres aan de Maria Corm Fröbelschool aan de Eendrachtstraat, waar gedurende een kwart eeuw haar zeer gewa deerden arbeid verricht. H. F. C.KINHEIM. Zondag gaat Kinheim op bezoek bij de „go oude" H.F.C. te Haarlem om den returnw strijd te spelen. De thuiswedstrijd, welke d de Velsenaren met 4-2 werd gewonnen, k merkte zich door een prachtige partij voet van beide kanten. Nu Kinheim weer gei volledig verschijnt, mag weer op een moo strijd worden gerekend. Kinheim vertrekt met: doel: H. B. Danii achter: W. G. Groeneveld en S. de Vries; ir den: F. Cnossen, P. Rem en H. J. v. d. Wate voor: W. A. Raaymakers, J. Starreveld, Groeneveld. A. Prinssen en O. Kuilenburj Kinheim 2 bezoekt de leiders der afdeel N.A.S. I te Halfweg. Verwacht wordt, dat Velser reserves eens voor een verrassing z gen en minstens 1 punt veroveren. Het twe verschijnt met: doel: J. Verhoofstad; achl A. Rasmussens en C. Duineveld; midden; Daniels, H. Smolenaars en J. v. Belle; vo W. V. d. Pijl; N. N., Jos. v. d. Linden, J. C. 1 Well en A. Mercus. De wedstrijd van de junioren Kinheim tegen I.E.V. A is wegens kerkelijke omst digheden van laatstgenoemde ploeg uitgesti „IJMOND". De Handbalvereeniging „IJmond" gaat Zi dag een drukken dag tegemoet, daar alle t elftallen den strijd zullen aanbinden. Het eerste dameselftal ontvangt bezoek 1 Bato I uit Haarlem, welke club met slechts 1 verloren wedstrijd thans boven aan de ra lijst staat. De Velser dames krijgen het 1 zwaar te verantwoorden en zullen alle kra ten moeten inspannen om eenig gunstig re: taat te kunnen bereiken. Ook het tweede dameselftal van Ymi gaat naar Haarlem, om H.O.C. 2 te bekami Indien de Velser reserves op dezelfde w zich laten gelden als in de laatste ontmoet kan van H.O.C. worden gewonnen. In Beverwijk aan den Hoflanderweg kr het tweede heerenelftal bezoek van B.G.V dat zeer waarschijnlijk superieur zal zijn de IJmonders. Toch wordt door hen g slecht veldwerk gedaan, doch de Bloem dalers zullen wel winnen. Tenslotte gaat ook IJmond I-heeren n Haarlem en komt uit tegen Bato I. De thl wedstrijd werd door de Velsenaren met verloren en daar de IJmond-heeren den li sten tijd nogal op dreef blijken, belooft c ontmoeting spannend te worden. Welli gaan de punten mee naar huis. De opstel! van IJmond I is: doel: B. v. Veelen; ach J. Meerhof en P. v. Eerde; midden: G. Schi C. v. Voorbergen en J. Joosten; voor: P. E biers, C. Schepers, L. Aptroot, B. Hofman H. Nabben. Na een onderbreking wordt thans weer r maal door IJmond op de bekende uren oefend in de Chr. School aan de Van Lan veldstraat. De eerste trainingsavond van 9.15 uur heeft Vrijdag 7 Januari plaats SANTPOORT BIJEENKOMST P. V. S. Hedenavond half acht zal de postzegeli eeniging Santpoort een ledenvergadering h den. Na de notulen en ingekomen stuk heeft er een bespreking plaats inzake het 1 een onderlingen wedstrijd te organiseei Hierna wordt aandacht gewijd aan „De tanding-zegels van Nederland"! AGENDA VOOR AMSTERDAM. Vrydag 7 Januari. Stadsschouwburg: verkochte bruid", 7 uur. Concertgebo generale repetitie „Missa Solemnis", 7 Centraal Theater: „Adriaan en Olivier", uur. Leidscheplein Theater: „Alleen v dames", 7.30 uur. Royal: „Alles of nil 2.30 en 7.30 uur. Metropool: „De krant k uit", 7.30 uur. Carré: circus, 2 en 7.15 uur, Zaterdag 8 Januari. Stadsschouwb „Gysbreght van Aemstel", 7 uur. Concer bouw: Italiaansch operaconcert, 7.30 uur. traal Theater en overige theaters: zie v dag. Stedelijk Museum: tentoonst. „Wat a; bewaarde", 104 uur.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3